Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (64)Реферативна база даних (273)Книжкові видання та компакт-диски (196)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄВРОПА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Газін В.П. 
Східна політика Ваймарської республіки в 1919 - 1933 рр.: Автореф. дис... д- ра іст. наук: 07.00.02 / В.П. Газін ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено східну політику Ваймарської республіки, її теоретичні основи, причини та чинники формування, методи реалізації. Районом її дії була Центральна, Південно-Східна та Східна Європа, метою - повернення Німеччини до кордонів 1914 р. на Сході Європи, оволодіння частиною спадщини Австро-Угорщини, ліквідація поверсальського державного порядку в східно-центральноєвропейському просторі. Визначено чотири етапи її розвитку. Проаналізовано ідеологію східної політики Ваймарської республіки та реваншистської діяльності її керівних кіл. Визначено роль економіки як засобу реалізації завдань східної політики у формі "мирної ревізії". Доведено, що німецько-радянські стосунки були специфічним аспектом східної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)62-6
Шифр НБУВ: РА314533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Халапсіс О.В. 
Теорія культурно-історичних типів М.Я.Данилевського як об'єкт історико-філософського аналізу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.В. Халапсіс ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 17 с. — укp.

Проведено комплексний історико-філософський аналіз теорії культурно-історичних типів М.Я.Данилевського. Розглянуто онтологічні, гносеологічні та логіко-методологічні розробки видатного російського мислителя в контексті європейської та російської філософської традиції, що дозволило представити його вчення в історико-філософській перспективі. Зазначено, що полемічним тлом соціальної онтології та соціальної гносеології Данилевського є європоцентричне бачення світової історії, а також апріоризм німецької класичної філософії, зокрема, Й.Г.Фіхте і Г.В.Гегеля, з якими він вступав до імпліцитної полеміки. Проаналізовано сформульовані М.Я.Данилевським закони історичного розвитку, його етнопсихологічну концепцію культури, геополітичну доктрину й соціальну футурологію, а також розкрито значення роботи "Росія і Європа" для осмислення сучасної цивілізованої ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-568
Шифр НБУВ: РА321696

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шумник А.В. 
Вапняковий нанопланктон верхньої крейди Південної України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / А.В. Шумник ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Стратиграфічно, палеонтологічно та палеографічно досліджено вапняковий нанопланктон з верхньокрейдових відкладів трьох районів південної України. За результатами аналізу поширення нанопланктону описано розчленування відкладів верхньої крейди північно-західного шельфу Чорного моря та кримського континентального схилу, де виділено 12 нанопланктонних зон і 2 шари за принципом першої появи та зникнення видів-індексів з урахуванням комплексу видів. Виділені нанопланктонні зони скорельовано з одновіковими зонами різних районів України (Гірський Крим, східне Приазов'я, Дніпровсько-Донецька западина, Українські Карпати, північно-західні схили Донбасу) та багатьох регіонів світу (Західна Європа, океанічні розрізи, США, Китай). З'ясовано особливості седиментації в пізньокрейдовому басейні на північно-західному шельфі Чорного моря та кримському континетальному схилі. Створено атлас стратиграфічно важливих видів вапнякового нанопланктону зазначених регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"063.3"(4Кри)
Шифр НБУВ: РА318916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дуднік О.Я. 
Український студентський рух в еміграції (Центрально-Східна Європа, 20-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Я. Дуднік ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На базі архівних джерел висвітлено громадсько-політичну діяльність українських студентів-емігрантів у Чехословаччині, Німеччині, Австрії, Польщі та вільному місті Данцигу. Досліджено чинники, які спричинили еміграцію української академічної молоді, надано її соціально-політичну характеристику. Показано процес зародження та організаційного становлення українського академічного руху за кордоном. Висвітлено діяльність найбільш впливових студентських організацій та союзів. Розкрито причини, характер та наслідки ідейно-політичної боротьби в середовищі українських студентів-емігрантів, а також розколу академічного руху. Проаналізовано кризові процеси в організованому житті студентів у середині 1920 рр. З'ясовано чинники утвердження націоналістичної ідеології в студентському русі та внесок академічної еміграційної молоді у формування теорії українського націоналізму. Розкрито участь українського еміграційного студентства в міжнародному академічному русі, його співробітництво та зв'язки з іноземними молодіжними та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА324436

Рубрики:

      
5.

Соболєв А.А. 
Україна в європейському воєнно-політичному вимірі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.А. Соболєв ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексну систематизацію західноєвропейських й американських наукових джерел та виявлено діалектичний характер зв'язку між впливом глобалізації на процеси трансформації європейських і євроатлантичних структур безпеки та процесами трансформації воєнної сфери держав Центральної та Східної Європи. Визначено нові підходи й перспективи нового формату відносин НАТО з країнами-партнерами, які для країн - нових членів НАТО (країн ЦСЄ) полягатимуть у залученні їх ресурсів для виконання завдань НАТО (США) у боротьбі зі світовим тероризмом, для Російської Федерації - у посиленні тиску НАТО (США), пов'язаному з боротьбою за геополітичний вплив у регіоні Центральної та Середньої Азії, Північному Кавказі, а для країн ГУУАМ - впровадження політики створення своєрідного "геополітичного коридору" Західна Європа - Центральна Азія з заохоченням окремих країн (Грузія) до прискорення євроатлантичної інтеграції. Базуючись на ліберально-демократичній теорії, запропоновано модель майбутньої архітектури європейської безпеки на основі сталих структур безпеки (НАТО та ЄС) з використанням понять "м'яка безпека" ("soft security") і "жорстка безпека" ("hard security"). Уперше запропоновано прогноз зміщення геополітичних інтересів великих держав у регіон Центральної та Середньої Азії. Визначено специфіку воєнно-політичного співробітництва України з країнами СНД у контексті українського зовнішньополітичного курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію та з врахуванням позицій формування кожною пострадянською республікою національного варіанту трансформації військової сфери. Розвинуто систематизацію та понятійно-категоріальний апарат теорії та практики формування воєнної політики держави. Висвітлено особливості взаємодії України та НАТО у контексті відповідності українського державотворчого процесу макрополітичній стратегії європейської та євроатлантичної інтеграції. Запропоновано підходи щодо періодизації зовнішньополітичного та воєнно-політичного курсу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА334756

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Снігир О.В. 
Україна у геополітичних концепціях Європейського Союзу: динаміка "об'єкт-суб'єктивних" відносин: Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / О.В. Снігир ; Нац. ін-т стратег. дослідж, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено об'єкт-суб'єктні відносини України та Європейського Союзу (ЄС) в контексті геополітичних стратегій сучасності. Запропоновано понятійно-категоріальні, методологічні та концептуальні засади стосовно євроінтеграційного напрямку зовнішньої політики України. Проаналізовано шляхи та перспективи розвитку взаємних відносин України та ЄС. Значну увагу приділено концепції "Розширена Європа. Нове сусідство" ЄС щодо України в контексті багатовекторності геополітичних інтересів України. Показано значення активної позиції України як суб'єкта геополітичих відносин для захисту національних інтересів та забезпечення національної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА329022

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Демура 
Формування організаційно-управлінських механізмів підприємств туристичної сфери (на прикладі франчайзингової мережі "Галопом по Європах"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Тарас Олександрович Демура ; Європейський ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА340215

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Прихода Я.В. 
Концепт Європа в українській публіцистиці: когнітивно-лінгвістичні аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Я.В. Прихода ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено системний аналіз концепту Європа в українському мовознавстві та журналістикознавстві. Вперше досліджено його когнітивно-лінгвістичні аспекти на підставі вивчення мовних засобів творення, виокремлених з наукових і газетно-публіцистичних текстів європейської тематики, а також колективного досвіду, зафіксованого в словникових статтях. Висвітлено еволюцію та зміст концепту Європа в українському науково-публіцистичному дискурсі, виявлено етапи його активного творення. Встановлено, що від середини XIX ст. до початку відновлення незалежності України процес формування даного концепту відбувався у межах контрастного поля Європа - Азія, Схід - Захід. Визначено основні напрямки його розвитку в роки української незалежності. Досліджено та охарактеризовано три періоди активації європейської тематики у вітчизняній пресі: 1991 - 1995, 1995 - 1998, 1998 - 2003 рр. Виявлено перспективотворчий потенціал концепту Європа та обгрунтовано конкретні напрями його реалізації в українському дискурсі. Праналізовано та узагальнено сучасне осмислення концепту Європа та простежено динаміку його функціонування у пресі та вітчизняному мовному просторі. З'ясовано семантичне поле й обгрунтовано закономірності мовотворчого процесу з використанням досліджуваного концепту. Визначено асоціативні межі метафоричного образу Європи та його аксіологічні ознаки. На матеріалі словників української мови виявлено динаміку лексеми й особливості вживання в сучасному мас-медійному просторі, виявлено її потужний словотвірний потенціал. Доведено, що концепт Європа як складова публічного дискурсу є засобом і свідченням національної інтерпретації світу та об'єктом ментальної географії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715 + Ш141.4-715 + Ш141.4-715
Шифр НБУВ: РА334831

      
9.

Довгань В.М. 
Правовий статус Європейського Парламенту в системі органів Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.М. Довгань ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано правовий статус Європейського Парламенту в системі органів Європейськго Союзу (ЄС). Описано інституційний механізм Європейських Співтовариств та ЄС. Визначено роль і місце Європейського Парламенту в системі органів ЄС, його компетенцію в процессі прийняття рішень ЄС та правові основи міжпарламентського співробітництва між Україною та ЄС. Розкрито сутність, зміст та призначення Європарламенту, правотворчу, бюджетну та контрольні функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.501 +
Шифр НБУВ: РА342712

Рубрики:

      
10.

Гуцуляк І.Р. 
Центральна та Східна Європа у зовнішній політиці Республіки Польща: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.Р. Гуцуляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено засади формування й особливості реалізації зовнішньої політики Польщі в Центральній і Східній Європі у 1989 - 2005 рр. Визначено напрями регіонального співробітництва Республіки Польща (РП). Проаналізовано підходи до розбудови східної політики ЄС та розширення НАТО. З'ясовано роль Польщі у структурах "нового регіоналізму". Проаналізовано двосторонні відносини РП з державами зазначеного регіону, зокрема, участь у врегулюванні воєнних конфліктів, особливості участі у демократичних процесах та зусилля польської дипломатії, спрямовані на подолання проблем історичного минулого. Визначено етапи становлення та розвитку відносин стратегічного партнерства між Польщею та Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ПОЛ)64-(44/45) +
Шифр НБУВ: РА354077

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кравченко 
Семантичні та лінгвопрагматичні характеристики концепту ЄВРОПА в сучасному англомовному політичному дискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Вікторія Леонідівна Кравченко ; Київський національний лінгвістичний ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА351230

Рубрики:

      
12.

Розенбуш В.К. 
Властивості розсіяного випромінювання малих тіл Сонячної системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В.К. Розенбуш ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Досліджено три популяції малих тіл Сонячної системи - комет, астероїдів і супутників планет, які, не зважаючи на різну фізичну природу, мають багато спільних закономірностей у властивостях розсіяного випромінювання. Проведено поляриметричне та фотометричне спостереження 21-ої комети, 10-ти супутників планет та 6-ти астероїдів протягом 1988 - 2006 р. на різних телескопах з апертурними та панорамними приймачами випромінювання. Наведено результати комплексних досліджень опозиційних ефектів у різних тілах Сонячної системи, зокрема відкрито поляризаційні опозиційні ефекти у деяких високоальбедних об'єктах. На підставі поляриметричних і фотометричних даних на малих фазових кутах виділено клас високоальбедних об'єктів (астероїди 44 Ніза та 64 Ангеліна, супутники Io, Європа, Ганімед і Япет, A і B кільця Сатурна) з унікальними опозиційними властивостями та експериментально доведено, що механізм когерентного підсилення зворотного розсіяння є ефективним фізичним механізмом розсіяння світла у природному середовищі Сонячної системи. Проведено розділення фазових і довготних залежностей поляризації випромінювання супутників Калісто та Япета. Виявлено залишкову поляризацію випромінювання супутників Io, Європи та Ганімеда в точці інверсії, що пояснюється структурною і/або оптичною неоднорідністю поверхні. Запропоновано нову класифікацію комет, яка грунтується на властивостях розсіяного та теплового випромінювання пилу. Виявлено особливості в поляризованому випромінюванні комет, зокрема аномальну спектральну залежність лінійної поляризації, кругову поляризацію випромінювання комет, орієнтацію пилових частинок у кометних атмосферах, варіації поляризації під час нестаціонарних процесів у кометах. Одержано нові закономірності та ефекти у розсіяному випромінюванні вибраних астероїдів і супутників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-52,022 +
Шифр НБУВ: РА350278

Рубрики:

      
13.

Брусиловська О.І. 
Політико-системні трансформації в регіоні Східна Європа (1989 - 2004): автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / О.І. Брусиловська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Проаналізовано чинники, загальні риси й особливості політико-системних трансформацій у регіоні Східної Європи. Розроблено модель, яка базується на досягненні американської неореалістської школи. Запропоновано періодизацію трансформацій, а саме: 1989 - 2004 рр.; з 2004 р. до сьогодення. Доведено, що успіх реформ більшою мірою залежав від зовнішніх чинників, ніж від внутрішніх. Показано зростаючий вплив США та НАТО, а також зворотній взаємозв'язок трансформацій Східної Європи з процесами оновлення, що відбуваються у сучасній системі міжнародних відносин, а також залежність потенціалу трансформування від ментальних особливостей східноєвропейців. Визначено найважливіші проблеми трансформацій та оцінено ступінь їх вирішеності за умов п'ятого розширення ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф025 + Ф4(45) +
Шифр НБУВ: РА356272

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Лі Шуан 
Теоретико-методологічні засади та механізм подолання соціально-економічної диференціації регіонів (на прикладі Китайської Народної Республіки): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Лі Шуан ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи прискорення розвитку продуктивних сил економічно відсталих регіонів Китайської Народної Республіки (КНР). Розроблено механізм подолання економічної відсталості Західного регіону КНР на базі створення господарського каркасу території з використанням полюсів зростання й "осей розвитку" на підставі впровадження сучасних економічних моделей. Обгрунтовано концептуальні положення та стратегію розвитку відсталих районів КНР, що базуються на двох складових - "господарському каркасі регіону" та співробітництві між економічно розвинутими та відсталими районами. Запропоновано використання розробленої китайськими ученими моделі "передачі капіталів і технологій від району до району". Доведено, що економічна активність у Західному регіоні суттєво підвищиться за умови активізації розвитку транспортної інфраструктури та перетворення його на транзитну територію для міжнародного транспортного коридору Європа - Азія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(5КИТ)60 + У049(5КИТ)60
Шифр НБУВ: РА369425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шаповалова О.І. 
Європейська політика Франції за президенства Жака Ширака: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.І. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. віднос. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру європейської політики Франції за часів президентства Жака Ширака. Проаналізовано її концептуальні засади та з'ясовано значущість практичних механізмів інституційного та білатерального рівня для її реалізації. Встановлено, що у концептуальній структурі французької зовнішньої політики Європа відіграє центральну роль як базова складова глобального проекту Франції, суттю якої є становлення Європи як автономного цілісного суб'єкта міжнародних відносин, мультиплікатора впливу Франції в глобальному та регіональному масштабі й інструменту максимізації переваг у практичних сферах зовнішньої політики. Обгрунтовано, що за президентства Ж. Ширака європейська інтеграція перетворилась на основну платформу реалізації французької політики в Європі, але десинхронізація динаміки розвитку процесів інтеграції на різних рівнях інституційної структури ЄС є основними фактором, який гальмує реалізацію французької євроінтеграційної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ФРА)64 +
Шифр НБУВ: РА365631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сайчук М. М. 
Енергетичний чинник зовнішньополітичної стратегії адміністрації Р. Рейгана щодо СРСР: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / М. М. Сайчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 17 с. — укp.

На підставі нещодавно розсекречених документів адміністрації президента США Р. Рейгана, інших джерел і наукових публікацій досліджено американську політику першої половини 1980-х рр. щодо дестабілізації паливно-енергетичного комплексу СРСР як головної опори радянської економіки. Проаналізовано причини появи енергетичного чинника у зовнішній політиці США за часів цього президента, практичні заходи, вжиті Сполученими Штатами в енергетичній сфері боротьби проти СРСР з метою його максимального послаблення, а також їх наслідки. Розкрито перебіг прийняття адміністрацією Р. Рейгана рішень щодо ембарго на постачання нафтогазових технологій до країн комуністичного блоку. Висвітлено конфлікт між США та країнами Західної Європи щодо участі останніх у будівництві радянського експортного газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород - Європа. З'ясовано практичні наслідки політики адміністрації Р. Рейгана для економіки СРСР: обмеження енергетичного співробітництва з країнами Заходу, зменшення валютних надходжень від експорту нафти, гальмування великих будівельних проектів і збільшення аварійності у нафтовій галузі тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)634-64(4СОЮ)
Шифр НБУВ: РА386246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Чумбей В. В. 
Оптимізація обробітку ґрунту при вирощуванні гречки посівної за органічного землеробства в Прикарпатті України / В. В. Чумбей. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню ефективності основного та передпосівного обробітку дернового глибокого опідзоленого глеюватого ґрунту та встановленню закономірностей формування економічно і енергетично доцільної, адекватної ресурсному наповненню урожайності гречки посівної в Прикарпатті України. Досліджено вплив відмінних за глибиною та способом варіантів основного та передпосівного обробітку ґрунту на агрофізичні, агрохімічні показники родючості ґрунту, потенційну та актуальну забур'яненість ґрунту, а також на урожайність зерна гречки посівної та його якісні показники. Проведено економічну й енергетичну оцінку вирощування культури. Встановлено, що оптимальних параметрів родючості ґрунту, зокрема, запасів продуктивної вологи, об'ємної маса, вмісту макроелементів (азоту, фосфору, калію) впродовж вегетації гречки посівної досягнуто за використання в якості основного обробітку ґрунту після пшениці озимої чизельного розпушування на глибину 20–22 см та передпосівного обробітку ґрунтуза наступною схемою: ранньовесняне боронування важкими зубовими боронами (закриття вологи); боронування зубовими боронами в міру проростання малорічних бур'янів (у фазу «білої ниточки») та передпосівної культивації (Європак) на глибину заробки насіння. Вищезазначені заходи дали змогу отримати високоякісне зерно гречки з урожайністю 3,3–3,9 т/га, рівнем рентабельності 121,8 % та коефіцієнтом енергетичної ефективності Кее=4,98.^UThe thesis paper is devoted to determination of efficiency of primary and pre-sowing tillage of turf deep podzolic silt soil and establishment of regularities of formation of economically and energetically expedient, adequate resources of buckwheat productivity in the Carpathian region of Ukraine. The effect of the options for the primary and pre-sowing tillage of various depths and methods on the agrophysical, agrochemical indicators of soil fertility, potential and actual weediness of the soil, as well as the yield of sowing buckwheat grain and its quality indicators is studied. An economic and energy assessment of crop cultivation was carried out. According to the results of two experiments, the combination of basic chisel soil tillage on 20–22 cm and the successive conducting of early spring harrowing, harrowing with heavy tooth-boring harrows and pre-sowing cultivation at the depth of the seed placement is optimal. This ensured the control of the number of weeds at the level of 10 pcs./m^2 during the stairs, 15 pcs./m^2 – flowering and 17 pcs./m^2 – maturation. The mass of weeds was 194 g/m^2. The above measures made it possible to obtain high-quality buckwheat grain with a yield of 3.3–3.9 t/ha, a profitability level of 121.8 % and an energy efficiency coefficient of Kee=4.98.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ярмолович Д. Ю. 
Організаційно-економічні основи розвитку підприємницької діяльності з агентування морських суден / Д. Ю. Ярмолович. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – процес формування та розвитку організаційно-економічних основ підприємницької діяльності з агентування морських суден.; мета – полягає в розробленні та обґрунтуванні теоретико-методичних положень і рекомендацій щодо розвитку підприємницької діяльності з морського агентування та її інституційного забезпечення на рівні підприємств в Україні; методи – термінологічного аналізу, статистичної обробки даних, групування і порівняння, аналітичних методів, імітаційного моделювання, логічного узагальнення, графічного методу; новизна – полягає у розробленні теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо розробки організаційно-економічних основ розвитку діяльності з агентування морських суден в Україні; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендації стосовно організаційно-економічні основи розвитку підприємницької діяльності з агентування морських суден; впроваджено ТОВ «ОМЕГА ТРАНС» (довідка № 457 від 12.03.16 р.); ТОВ «Еліт Блек СИ» (довідка № 100416 від 10.04.2016 р.); ТОВ «Хелльманн Східна Європа Оуверсіз» (довідка № 1505-3 від 15.05.2018 р.); ТОВ «АРКАС-УКРАЇНА», що є Агентом іноземної судноплавної лінії «ARKAS line» (Компанія «АРКАС КОНТЕЙНЕР ТАШИМАДЖИЛИК АНОНІМ ШИРКЕТІ») (довідка AU113/18 від 18.10.2018 р.); а також у КНЦ «Політех Консалт» ОНПУ (довідка № 24 від 20.06.2019 р.), в навчальному процесі Одеського національного морського університету за дисциплінами «Фрахтування» та «Основи морського агентування» (акт впровадження від 12.10.2018 р.); в навчальному процесі OGS (Istituto Nazionale di Oceanografia e di Geofisica Sperimentale) при курсах лекцій у програмі «Sustainable Blue Growth in South East Europe» (сертифікат від 18.07.2014 р.); в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету при підготовці навчально-методичних матеріалів з дисциплін: «Теорія наукових досліджень», «Електронні адміністративні послуги», «Державна інформаційна політика» та «Служба в органах публічного управління» (довідка №2664/166-06 від 29.10.2019 р.).^UObject - the process of formation and development of organizational and economic foundations of business activity for the agency of ships; the purpose is to develop and substantiate theoretical and methodological provisions and recommendations for the development of maritime agency business and its institutional support at the enterprise level in Ukraine; methods - terminological analysis, statistical data processing, grouping and comparison, analytical methods, simulation modeling, logical generalization, graphical method; novelty - is to develop a theoretical and methodological basis and recommendations for the development of organizational and economic foundations for the development of activities on the agency of ships in Ukraine; results - scientifically substantiated and methodologically completed recommendations on the organizational and economic basis of the development of business activity in the agency of ships; OMEGA TRANS LLC was introduced (certificate № 457 dated 12.03.16); Elite Black SI LLC (certificate № 100416 dated 10.04.2016); Hellmann East Europe Overseas LLC (reference no. 1505-3 dated 15.05.2018); LLC "ARKAS-UKRAINE", being an Agent of the foreign shipping line "ARKAS line" (Company "ARKAS CONTAINER TASHIMADZHILIK ANONYM SHIRKET") (certificate AU113 / 18 dated 18.10.2018); as well as at the Polytechnic Consult Center of ONPU (certificate No. 24 of 20.06.2019), in the educational process of the Odessa National Maritime University in the disciplines of "Chartering" and "Fundamentals of maritime agency" (implementation act of 12.10.2018); in the OGS (Istituto Nazionale di Oceanografia e di Geofisica Sperimentale) educational process during lectures in the Sustainable Blue Growth in South East Europe program (certificate dated 18.07.2014); in the educational process of the Odessa National Polytechnic University in the preparation of educational and methodological materials in the following disciplines: "Theory of Scientific Research", "Electronic Administrative Services", "State Information Policy" and "Service in Public Administration" (reference # 2664 / 166-06 from 10/29/2019).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Терентьєв О. М. 
Моделі, методи та інформаційні технології прогнозування нелінійних нестаціонарних процесів в умовах невизначеності / О. М. Терентьєв. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – нелінійні нестаціонарні процеси різної природи. Метою дослідження є створення нових моделей та методів виконання системних досліджень нелінійних нестаціонарних процесів різної природи, розроблення на їх основі методологічних засад розробки інформаційних технологій, що дозволить підвищити якість оцінок прогнозів та відповідних рішень в умовах невизначеності та ризику. Теоретичну та методологічну основу дослідження складають метод діалектичного пізнання стану та особливостей розвитку нелінійних нестаціонарних процесів, системний підхід до визначення факторів і механізмів їх розвитку. При узагальненні теоретичних та методологічних засад математичного моделювання та прогнозування розвитку нелінійних нестаціонарних процесів використані методи індукції та дедукції, аналізу і синтезу, аналогій і зіставлення, формалізації й моделювання, методи порівняння, дослідження часових рядів, кластерного та інтелектуального аналізу даних, сценарний підхід, елементи теорії прийняття рішень. Практичне значення отриманих результатів полягає у тому, що результати теоретико-методологічного та емпіричного досліджень доведені до використання в науково-практичній діяльності, а також апробовані та впроваджені за безпосередньою участю автора в практичну діяльність підприємств та установ, що підтверджується відповідними довідками. Вперше: розроблено новий метод опрацювання невизначеностей; запропоновано новий метод побудови регресійних та ймовірнісно-статистичних моделей у формі мереж Байєса; розроблено метод моделювання нелінійних нестаціонарних процесів різної природи в умовах невизначеності; побудовано та досліджено ансамблі моделей для формального опису нелінійних нестаціонарних процесів; запропоновано метод прогнозування, оснований на використанні адаптивного підходу до моделювання у поєднанні із статистичним та ймовірнісним моделюванням; запропоновано нові моделі і методи створення інформаційних технологій розв'язування задач побудови математичних моделей для прогнозування нелінійних нестаціонарних процесів; розроблено інформаційну технологію, в основу якої покладено поєднання принципів системного аналізу, методів обробки та оцінювання якості даних, прогнозного моделювання із використанням нових моделей та їх композицій, запропонованих критеріїв адекватності моделей, оцінок якості прогнозів. Ступінь впровадження: Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками; ТОВ «Картезіан-Європа» та Smart Arbitrage Technologies Limited. Результати використовуються у навчальному процесі Інституту прикладного системного аналізу Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Потреба у постійному удосконаленні методів прогнозування за рахунок формування принципово нових підходів до формалізації об'єкта прогнозування, побудови моделей (ансамблів моделей) та опрацювання результатів прогнозування, які слугуватимуть підґрунтям для прийняття коректних управлінських рішень.^UThe thesis focuses on solving urgent scientific and applied problems related to development and usage of models and methods for forecasting nonlinear nonstationary processes of various origin to be further used in modern information decision support systems.In the frames of the thesis new information technology was developed for implementation and application of high adequacy and quality forecasting mathematical models that allow for forecasting nonlinear nonstationary processes of various types and origin. The information technology developed is based upon the principles of multi-model approach, integration of structured and non-structured information, systemic applications of the methods for intellectual data analysis, modeling, forecasting and decision making. The principal scientific results include the following ones: information technology for solving the problem of modeling and forecasting nonlinear nonstationary processes; improved methods of forecasting the processes mentioned and of various origin on the basis of usage the probabilistic, statistical and combined forecasting techniques; the method for model parameters estimation as well as for their ensembles; the method for uncertainty identification and taking into consideration the uncertainty by making use of probabilistic and statistical approaches with the final purpose of correct solving the problem of forecasting selected processes; the approaches that provide for adequate formal description of causal relationships between various groups of factors and determining possible future alternatives for development of nonlinear nonstationary processes in various areas of human activity; the information technology was developed and practically implemented for solving the problem of forecasting nonlinear nonstationary processes, and its further use in decision support systems. Multiple application examples based on statistical data collected are given illustrating practical usage of the methods, models and systemic methodology developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Дон О. Д. 
Оптимізація потоків міжнародної трудової міграції на світовому ринку праці / О. Д. Дон. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини. – Університет митної справи та фінансів. – Дніпро, 2021.Досліджено теоретичні засади міжнародної мобільності людських ресурсів на світовому ринку праці. Розглянуто науково-методичні основи міжнародної трудової міграції. Ідентифіковано особливості формування потоків міжнародної трудової міграції.Оцінено стан міжнародної трудової міграції на світовому ринку праці. Проаналізовано проблеми міжнародної трудової міграції на ринках праці в країнах Європи. Розкрито тенденції та проблематику міжнародної трудової міграції в Україні.Визначено форми координації міжнародної трудової міграції на світовому ринку праці. Удосконалено регіональні механізми регулювання міжнародної трудової міграції в європейських країнах. Запропоновано напрями збалансування потоків міжнародної трудової міграції в Україні згідно з імперативами розвитку національного ринку праці.Ключові слова: міграція, потоки, міжнародна трудова міграція, ринок праці, мобільність, людські ресурси, світ, Європа, Україна.^UThe thesis provides identification of new global imperatives for changes in international labor migration flows in global, regional and national labor markets, on the one hand related to the historical logic of expansion of global trends towards intellectualization, informatization, digitalization and robotization of work while on the other hand being related to the implementation of quarantine restrictions during the COVID-19 pandemic. It is mentioned that during the integration of labor migrants into the labor market particular problems occur, which result in both positive and negative consequences for all entities in the world economy. It is further emphasized that such condition is attributable to shortcomings of conceptualization of the theoretical basis which is supposed to have accounted for and have addressed revolutionary and evolutionary geo-economic transformations. The paper comprises suggestions with regard to the areas for improving the global coordination of the international labor migration development in the global market aimed at overcoming multiple religious, cultural, economic, political and legal issues and challenges, that emerge in the process of the international labor migration, through enhanced cooperation within the context of membership of countries in international organizations and elaboration of new adaptive and proactive mechanisms of interaction. It is proven that to solve an entire range of problems in the sphere of international labor migration and development of labor markets it is expedient to strengthen the coordination of a collective effort within the framework of international organizations, primarily the UN, the ILO, the IOM.Scientific and methodological provisions with for the regulation of international labor migration flows in regional labor markets have been developed by means of defining the migration profiles of countries in the sphere of international labor migration in their dynamics (taking into consideration the indicators of: total number of international migrants, share of migrants in the total population size, number of refugees, gender composition and age pattern of migrants, number of labor migrants, share of labor migrants in the labor market of regions and countries) which enabled to reveal transnational disparities and to elaborate proposals in respect of enhancing the mechanisms of regional integration-related interaction (on the example of the European region).Key words: migration, flows, international labor migration, labor market, mobility, human resources, world, Europe, Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського