Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (332)Журнали та продовжувані видання (331)
Пошуковий запит: (<.>GRR=71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Ходченко О. Є. 
Менонітські іммігранти в соціокультурному середовищі Північної Америки (1874 - 1923 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. Є. Ходченко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено етапи входження менонітської спільноти до соціокультурних просторів країн-реципіентів. Процес адаптації проаналізовано за чотирма напрямами: природно-господарським, соціально-економічним, соціально-культурним та психологічним. Встановлено, що попередній міграційний досвід менонітської спільноти допоміг доволі швидко пристосуватися до природо-кліматичних і господарських умов країн вселення. Проте релігійні та соціальні традиції гальмували процес соціокультурної інтеграції у нові суспільства. Зазначено, що внутрішня політика Канади та США щодо асиміляції іммігрантів і модернізаційні зміни в економіці стали чинниками поступової трансформації ментальності менонітів, внаслідок чого більшість конгрегацій зуміла адаптуватися до нових умов. Простежено міжетнічні стосунки менонітських груп з іншонаціональним суспільством. Виявлено внесок менонітів у розвиток економіки країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(71)5/6-725 + Э376.15
Шифр НБУВ: РА381257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Примаченко Я.Л. 
Північноамериканська історіографія діяльності ОУН і УПА: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Я.Л. Примаченко ; НАН України; Ін-т історії України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз північноамериканської історіографії діяльності ОУН і УПА. Досліджено її політико-ідеологічний та інтелектуальний контекст у другій половині XX ст. Розглянуто процес становлення північноамериканської історіографії проблеми ОУН - УПА та ті чинники, що впливали на актуальність дослідження української проблематики в США та Канаді на різних етапах її розвитку. Вивчено ключові проблеми історії ОУН - УПА в даній історіографії. З урахуванням методологічних підходів, дослідницьких технік і світоглядних позицій виокремлено три групи північноамериканських дослідників: емігрантську, діаспорну та американську. На підставі аналізу наукової літератури визначено динаміку розвитку досліджень в середині окремих груп північноамериканських дослідників, на рівні взаємодії між ними та з іншими етнічними спільнотами Північної Америки. Визначено характерні особливості націоналістичного наративу, створеного емігрантськими партійними істориками, та діаспорного "мученицького" наративу. Виявлено тенденцію до підвищення зацікавленості до проблеми ОУН - УПА з боку молодого покоління американських дослідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(71)6 + Ф513(4УКР)6 г +
Шифр НБУВ: РА366688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шуневич Б.І. 
Розвиток дистанційного навчання у вищій школі країн Європи та Північної Америки: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Б.І. Шуневич ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Проаналізовано теорії зарубіжних науковців щодо дистанційного навчання, історію його розвитку. Обгрунтовано термінологію з цієї тематики. Досліджено класифікації моделей організації нової форми навчання за рубежем і в Україні. Запропоновано інтегровану схему класифікації моделей дистанційного навчання, з використанням компонентів якої навчальний заклад може створити власну модель залежно від його пореб і можливостей. Розглянуто форми та види оцінювання даного навчання. У порівняльному аспекті проведено аналіз зарубіжних і вітчизняних віртуальних навчальних середовищ, які часто використовуються у процесі організації дистанційного навчання в Європі та Північній Америці, і, зокрема, в Україні. Запропоновано модель дистанційного курсу з іноземних мов для студентів перших курсів нефілологічних спеціальностей. Описано етапи укладання дистанційного курсу (ДК) та результати його впровадження, а також проект бази даних навчальних об'єктів для повторного використання частин дистанційного курсу у процесі розробки інших ДК з цього предмета. З метою популяризації дистанційного навчання в Україні, підготовки розробників дистанційних курсів і тьюторів введено нові навчальні предмети "Теоретичні основи дистанційного навчання", "Теорія і практика укладання дистанційних курсів", "Організація дистанційного навчання іноземних мов у вищих освітніх закладах України" у ВНЗ м.Львів. Організовано міський семінар для викладачів ВНЗ і спеціалістів, які впроваджують нову форму навчання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ч34(4)764 + Ч34(71)764 +
Шифр НБУВ: РА357812

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бородієнко О.В. 
Суспільно-географічні чинники формування системи регіональної економічної інтеграції в Північній Америці: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.В. Бородієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 25 с. — укp.

Розроблено й апробовано методику суспільно-географічного дослідження системи регіональної інтеграції на підставі вивчення економіко-географічних, суспільно-демографічних, історичних і геополітичних чинників формування регіональної економічної інтеграції в Північній Америці. Застосовано метод оцінки порівняльних переваг зовнішньо-економічних комплексів (ЗЕК) країн-учасниць НАФТА. Виявлено товарні категорії, у виробництві яких мають порівняльні переваги США, Канада та Мексика. На підставі одержаних даних зроблено висновок про гіпотетичні зв'язки між країнами за умов існування інтеграційного об'єднання. Представлено комплексний аналіз геопросторових процесів і тенденцій, які виникають у господарських комплексах країн-учасниць НАФТА. Виявлено структурні зрушення в економічній системі США, Канади та Мексики. Проаналізовано ступінь залежності та взаємодоповнюваності ЗЕК країн-учасниць НАФТА. Розроблено концепцію впливу геополітичних чинників на формування системи регіональної економічної інтеграції. Проаналізовано значення геополітичних факторів у процесі становлення стистеми регіональної економічної інтеграції в Північній Америці. Визначено геостратегічні пріоритети та поля геостратегічних інтересів США, Канади та Мексики й обгрунтовано критерії входження країн, регіонів та угруповань до поля геостратегічних інтересів держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(71)0 +
Шифр НБУВ: РА336198

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Юшкевич В. В. 
Українська греко-католицька церква у суспільно-політичному житті українців Північної Америки у 1870 - 1939 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / В. В. Юшкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито роль духовенства уніатської церкви США та Канади, її ієрархів у суспільно-політичному житті українців Північної Америки в останній третині ХІХ - першій половині ХХ ст. як визначального чинника збереження формування української діаспори. Визначено причини та характер "першої хвилі" української еміграції до США та Канади з українських земель у 1870 - 1914 рр: її формування, регіони розселення, економічне життя, умови проживання. Висвітлено діяльність перших греко-католицьких священиків-місіонерів, їх суспільно організаційну та просвітницьку роботу серед української північноамериканської громади. З'ясовано роль УГКЦ США та Канади в освідомленні українськими емігрантами державницьких ідеалів і національної приналежності. Розкрито значення постаті митрополита А. Шептицького та його душпастирської діяльності серед українців США та Канади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(71=9УКР)5/61-725 + Э377.109(71=УКР)-35-021
Шифр НБУВ: РА379871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського