Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4827)Журнали та продовжувані видання (7114)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5КИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ісаєва Н.С. 
Українська література в Китаї: проблеми рецепції: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.С. Ісаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми рецепції української літератури в Китаї. Запропоновано концептуальний підхід до вивчення зазначеної проблеми, який полягає у визнанні взаємопроникнення та синтезу двох культурних систем. Розглянуто роль художнього перекладу як однієї з основних форм засвоєння іншонаціонального матеріалу у новому культурному середовищі. Відзначено, що в Китаї перекладалися переважно ті українські автори, твори яких були співголосними китайській культурі. Зокрема, романтичний тип художнього мислення був "зустрічною течією", яка сприяла органічному входженню поезії Т.Шевченка (як вершинного явища) в китайську літературу. Твори Т.Шевченка сприймаються у Китаї як канон української класичної літератури, позначений яскравою національною специфікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(5КИТ) + Ш5(4УКР)-318.3 + Ш5(5КИТ)-318.3
Шифр НБУВ: РА319086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Агапітова І.В. 
Цинський Китай кінця XVIII - першої третини XIX ст. у сприйнятті західних спостерігачів: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Агапітова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

З використанням значного джерельного матеріалу досліджено феномен сприйняття соціально-політичних реалій Китайської Імперії західними сучасниками у кінці XVIII - першій третині XIX ст. - періоді кризи династії Цин в Китайській історії. В історії Західного Світу це період промислових буржуазних революцій та початку економічної колоніальної політики (у першу чергу для Великобританії та США). Проаналізовано ступінь впливу ранніх дослідників Китаю - єзуїтів на створення "міфу про Китай". Їх праці довгий час були єдиним джерелом зведень про Китай у Європі. Сформований місіонерами літературний напрямок, що претендує на роль об'єктивного джерела зведень про Китай на всіх етапах його історичного існування, зазнав активної критики Ж.Ж.Руссо, О.Голдсміта, І.Г.Гердера, Г.В.Гегеля. Значні зміни, що відбулися в Європі, багато в чому визначили поворот у поглядах на історичний процес взагалі й особливий характер відносин до проблеми взаємин і взаємовпливу культур, до проблеми "своє" і "чуже". До цього періоду відноситься становлення концепції європоцентризму як системи суспільних поглядів. Початок у XIX ст. у Західній Європі характеризується бурхливим ростом економіки та промисловості. З цим взаємопов'язана поява політичних і економічних інтересів до Китайської імперії, і, відповідно - зміна акцентів у сприйнятті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)5,022 + Т1-1(5КИТ)5 +
Шифр НБУВ: РА346744

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Білак П. П. 
Еволюція політики Тайваню щодо КНР: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. П. Білак ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано нездатність класичної неореалістської концепції балансування/пристосування надати об'єктивне пояснення особливостей тайвансько-китайських відносин. Запропоновано концепцію "хеджування" - проведення державою стратегії, спрямованої, з одного боку, на максимізацію вигід, а з іншого - на мінімізацію можливих ризиків. Розглянуто еволюцію політики Тайваню щодо Китаю, за цього особливу увагу приділено президентству Ма Ін-цзю (з 2008 р.). Проаналізовано причини вибору КР стратегії хеджування як основного інструменту політики щодо КНР, показано конкретні прояви реалізації цієї стратегії та перспективи її розвитку. Визначено фактори, що впливають на здійснення стратегії хеджування. Встановлено, що за умов зростання могутності Китаю хеджування є найбільш реалістичною та прагматичною стратегією для Тайваню у взаємовідносинах з Китаєм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5КИТ-4),9(5КИТ)
Шифр НБУВ: РА382228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Богданова Т. Г. 
Джон Хей та американо-англійські відносини в Китаї (1897 - 1900): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Г. Богданова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено роль державного секретаря Дж. Хея в розвитку американо-англійських відносин у Китаї в 1897 - 1900 рр. У 1880 - 1890-х рр. склалися умови для зближення США та Великої Британії під час проведення політики в Китаї. Це було пов'язано з посиленням у Цинській імперії позицій Росії, що і в Вашингтоні, і в Лондоні розглядалося як загроза власним комерційним інтересам. Як наслідок, у правлячих колах обох держав формувалося переконання у необхідності розробки нової зовнішньополітичної стратегії, що дозволила б ліквідувати російську загрозу та посилити вплив англосаксонських держав. Саме до вирішення цього завдання і приступив Дж. Хей, який зайняв у 1898 р. пост державного секретаря США. Разом з тим, Дж. Хей не бажав бути виразником британських інтересів. Натомість, він приступив до розробки власної зовнішньополітичної концепції, що мала закріпити американські торгівельні інтереси в Китаї. Вміло використовуючи риторику англійців стосовно "вільної торгівлі", він наполягав на повному відкритті ринків Цинської імперії для іноземних товарів, що було вигідно, насамперед, Сполученим Штатам. Саме ця ідея і лягла в основу доктрини "відкритих дверей", розробка якої завершилася восени 1899 р. У липні 1900 р. держсекретар виступив з новою доктриною, в якій закликав до ліквідації будь-яких привілеїв західних держав у Китаї. В свою чергу, Лондон, після проголошення липневої ноти, відмовився від подальшого поглиблення відносин із Вашингтоном та почав шукати собі нових партнерів на Далекому Сході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)53-6 + Т3(7СПО)54-6 + Т3(4ВЕЛ)54-6
Шифр НБУВ: РА376698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бойченко О.І. 
Співвідношення природного та людського як проблема давньокитайської філософії (порівняльний аналіз даоської та конфуціанської інтерпретацій): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.І. Бойченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний історико-філософський аналіз філософської традиції осмислення співвідношення природного та людського на підставі даоської та конфуціанської інтерпретацій означеного співвідношення. Виявлено специфіковані особливості давньокитайської культури, які представлено загальнолюдськими, що виникають у кожній з історичних культур, двома основними, інваріантними взаємодоповнювальними формами осягнення взаємозв'язку природного та людського (суспільствоцентричної (конфуціанської) та індивідоцентричної).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(5КИТ)3
Шифр НБУВ: РА310246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ван Ліхуа 
Організація управління впровадженням державних стандартів фізичної підготовленості студентів у вищих навчальних закладах Китайської Народної Республіки: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / Ван Ліхуа ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено проблеми оптимізації управління впровадженням державних стандартів фізичної підготовки студентів у їх соціально-побутове середовище. Проведено системний аналіз органів управління фізичною культурою та спортом, а також адміністрації та громадського активу ВНЗ провінції Хебей (КНР) із визначенням її змісту та основних напрямків подальшого дослідження. Обгрунтовано стан готовності студентів до складання нормативів державних стандартів фізичної підготовки, розширено аспекти організації оцінювання фізичного розвитку, фізичного стану та фізичної підготовки студентів. Систематизовано дані про стан, зміст, форми, методи, технологію управління впровадженням державних стандартів серед студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(5КИТ) я86
Шифр НБУВ: РА381673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ван Лей 
Формування вокально-сценічної майстерності майбутнього вчителя музики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Ван Лей ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено структуру вокально-сценічної майстерності студентів, важливими складовими якої виступає взаємозв'язок компонентів: мотиваційно-регулятивного, комунікативно-поведінкового, креативно-продуктивного, сценічно-діяльнісного. Розроблено критерії та показники означеного феномену, виокремлено місце вокальної підготовки у структурі фахової майстерності майбутнього вчителя музики. Визначено особливості вокальної підготовки китайських студентів, які навчаються в Україні. Формування їх вокально-сценічної майстерності, враховуючи провідні ознаки китайського мистецтва, має збагатитись здобутками української вокальної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7Р(5КИТ)3 + Щ314-7Р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА374568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ван Пен 
Трансформація торговельних відносин України з КНР в умовах глобалізації світової економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ван Пен ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні аспекти передумов становлення й особливостей розвитку зовнішньоторговельних відносин у глобальному економічному просторі. Описано механізм реалізації міжнародних торговельних відносин КНР та України. Досліджено особливості формування зовнішньоторговельних зв'язків між двома державами за весь період їх взаємодії - з часу встановлення дипломатичних відносин до сьогодення. Визначено основні напрями трансформації міжнародних торговельних відносин КНР й України. Розкрито специфіку використання організаційно-економічних форм здійснення взаємної торгівлі та вартісних інструментів у процесі регулювання торговельних відносин між КНР та Україною. Визначено виробничу та соціальну ефективність зовнішньої торгівлі між КНР та Україною. Розглянуто основні моделі та виділено пріоритетні напрями подальшого розвитку зовнішньоторговельних відносин між двома країнами за умов глобалізації світової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4УКР)843 + У9(5КИТ)843 +
Шифр НБУВ: РА355978

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ван Сюемань 
Особливості організаційно-управлінських основ масової фізичної культури в Китайській народній республіці і Україні: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / Ван Сюемань ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання масової фізичної культури Китайської Народної Республіки (КНР) з точки зору системного підходу. Визначено динаміку показників основних напрямів розвитку та розглянуто систему органів управління. Висвітлено основні структурні компоненти та розкрито особливості організації. Вивчено умови реалізації завдань масової фізичної культури. Проаналізовано державну політику щодо масової фізичної культури в Китаї й Україні та визначено соціальні фактори, які впливають на розвиток масової фізичної культури. Надано шляхи вдосконалення організації системи масової фізичної культури в КНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(5КИТ)64 + Ч514(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА380599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вей Дзюнь 
Жанрова система народно-пісенної культури Китаю: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Вей Дзюнь ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Вперше проведено дослідження жанрової системи народної пісенної культури Китаю, розглянуто процес її становлення та розвитку в соціально-історичному аспекті. Охарактеризовано фактори, що визначають особливості народно-пісенної традиції Китаю. Виявлено загальні та регіональні виконавські відмінності китайського вокального мистецтва. Встановлено критерії та запропоновано жанрову класифікацію народно-пісенної культури Китаю, яка грунтується на соціально-філософському підході. Обгрунтовано комплексне уявлення про китайські народно-пісенні традиції, охарактеризовано їх мовну специфіку та принципи виконавства, а також специфіку функціонування у соціумі. Наукове дослідження проведено з використанням описового, історико-географічного та порівняльно-історичного методів, а також матеріалів суміжних наук (історії, політології, лінгвістики, культурології, етнографії, музичної фольклористики). Вперше опубліковано зібрані у процесі дослідження народні пісні, що ілюструють розгалужену жанрову систему народно-пісенної культури Китаю, а також притаманні їй стилістичні особливості. Вперше китайські нотні матеріали подано з англійською транскрипцією, що дає можливість здійснювати їх оригінальне виконання іноземними співаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(5КИТ)0-414 +
Шифр НБУВ: РА344974

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Вень Мінмін 
Стратегія і тактика інтенсифікації житлового будівництва як складова розвитку виробничих сил регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Вень Мінмін ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Сформовано механізм оцінювання рентабельності будівельних підприємств, що здійснюють житлове будівництво на підставі забезпечення відповідності об'єктів будівельного виробництва потужностям регіональних будівельних організацій. Розроблено оптимізаційні моделі інвестиційного механізму та стратегію ефективного управління інвестиціями в житловому будівництві на регіональному рівні. Удосконалено методику розрахунку інвестиційної привабливості житлового будівництва в регіоні, організаційно-економічний механізм формування регіональної житлової політики на підставі реалізації концептуального підходу до забезпечення житлом, економіко-математичну модель мультиплікатора житлових інвестицій з урахуванням особливостей регіонів за умов перехідних економік, методику використання за незмінної схильності до споживання формули статичного мультиплікатора для визначення величини динамічного мультиплікатора, механізм регулювання житлового ринку як організуючої системи, напрями застосування високої привабливості інвестування нового житлового будівництва з точки зору подолання спаду в національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.154.42 + У049(5КИТ)683.154.42 + У9(4УКР)315.441.20 + У9(5КИТ)315.441.20
Шифр НБУВ: РА376705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Вень Мінмін 
Стратегія і тактика інтенсифікації житлового будівництва як складова розвитку виробничих сил регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Вень Мінмін ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Сформовано механізм оцінювання рентабельності будівельних підприємств, що здійснюють житлове будівництво на підставі забезпечення відповідності об'єктів будівельного виробництва потужностям регіональних будівельних організацій. Розроблено оптимізаційні моделі інвестиційного механізму та стратегію ефективного управління інвестиціями в житловому будівництві на регіональному рівні. Удосконалено методику розрахунку інвестиційної привабливості житлового будівництва в регіоні, організаційно-економічний механізм формування регіональної житлової політики на підставі реалізації концептуального підходу до забезпечення житлом, економіко-математичну модель мультиплікатора житлових інвестицій з урахуванням особливостей регіонів за умов перехідних економік, методику використання за незмінної схильності до споживання формули статичного мультиплікатора для визначення величини динамічного мультиплікатора, механізм регулювання житлового ринку як організуючої системи, напрями застосування високої привабливості інвестування нового житлового будівництва з точки зору подолання спаду в національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.154.42 + У049(5КИТ)683.154.42 + У9(4УКР)315.441.20 + У9(5КИТ)315.441.20
Шифр НБУВ: РА376705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вень Мінмін 
Стратегія і тактика інтенсифікації житлового будівництва як складова розвитку виробничих сил регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Вень Мінмін ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Сформовано механізм оцінювання рентабельності будівельних підприємств, що здійснюють житлове будівництво на підставі забезпечення відповідності об'єктів будівельного виробництва потужностям регіональних будівельних організацій. Розроблено оптимізаційні моделі інвестиційного механізму та стратегію ефективного управління інвестиціями в житловому будівництві на регіональному рівні. Удосконалено методику розрахунку інвестиційної привабливості житлового будівництва в регіоні, організаційно-економічний механізм формування регіональної житлової політики на підставі реалізації концептуального підходу до забезпечення житлом, економіко-математичну модель мультиплікатора житлових інвестицій з урахуванням особливостей регіонів за умов перехідних економік, методику використання за незмінної схильності до споживання формули статичного мультиплікатора для визначення величини динамічного мультиплікатора, механізм регулювання житлового ринку як організуючої системи, напрями застосування високої привабливості інвестування нового житлового будівництва з точки зору подолання спаду в національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.154.42 + У049(5КИТ)683.154.42 + У9(4УКР)315.441.20 + У9(5КИТ)315.441.20
Шифр НБУВ: РА376705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гамянін В.І. 
Трансформаційні процеси в історії Китаю новітнього часу (1911 - 1949): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.І. Гамянін ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано трансформаційні процеси суспільно-політичного, ідеологічного та особистісного характеру в Китаї 1-ї половини ХХ ст. Вперше зроблено спробу комплексного аналізу історичного процесу в Китаї новітнього періоду за трьома напрямками. Визначено особливості формування нового ідеологічного забезпечення китайського суспільства і становлення вербального засобу впровадження цього забезпечення у формі мови байхуа, а також розкрито історичну долю соціального прошарку буржуазної інтелігенції - основного носія нової ідеології. На підставі джерелознавчих даних показано еволюцію становлення індивідуальної історичної свідомості конкретної персоналії - типового представника нової китайської національної еліти Чжу Цзиціна. Вперше, на підставі творчої спадщини Чжу Цзиціна, введено у науковий обіг саньвень як особливий тип історичного джерела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)53-2 + Т3(5КИТ)6-2
Шифр НБУВ: РА310249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гримська М.І. 
Еволюція зовнішньої політики КНР в умовах реалізації стратегії "чотирьох модернізацій": автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.І. Гримська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено компаративний аналіз головних напрямків зовнішньополітичної діяльності КНР, а також засобів і методів її оптимізації у контексті глобальних і регіональних викликів національній безпеці на етапі реалізації стратегії "чотирьох модернізацій". З'ясовано, що сучасна зовнішня політика КНР спрямована на забезпечення умов реалізації національної стратегії розвитку, метою якої є досягнення Китаєм до середини XXI ст. статусу наддержави, яка посіла б домінуюче становище в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та рівне за своїм політичним впливом, економічною та військовою могутністю з США. Доведено, що у КНР розроблено оригінальну ідеологію розвитку сучасної світової системи на підставі протистояння "глобальних місій" провідних держав, що грунтується на різних цінностях, організаційних принципах, співвідношеннях "м'якої" та "жорсткої" сили, політики й економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5КИТ)64 +
Шифр НБУВ: РА367992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Грицьких Д. В. 
Імперія Цин у зовнішній політиці Великої Британії, 1830 - 1842 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Д. В. Грицьких ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію, відповідно до якої в новому світлі розкрито історію політики Великої Британії щодо імперії Цин у першій третині XIX століття. Зроблено спробу відійти від спрощеного підходу, згідно з яким війна 1839 - 1842 рр. ("Перша опіумна війна"), була розв'язана британськими правлячими колами з метою захистити інтереси британських торговців, промисловців і контрабандистів. Зовнішньополітичне відомство, очолюване Дж. Пальмерстоном, беручи до уваги "опіумний фактор", використовувало його для вирішення більш масштабного завдання - визнання Пекіном Великої Британії як рівноправного партнера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)52-6 + Т3(4ВЕЛ)52-6
Шифр НБУВ: РА376697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Жень Фей 
Прямі іноземні інвестиції в розвитку транзитивних економік України і Китаю: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Жень Фей ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Узагальнено досвід КНР щодо залучення та регулювання прямих іноземних інвестицій (ПІІ) за умов перехідної економіки. Здійснено пошук оптимального співвідношення між їх державним регулюванням та саморегулювальними інструментами, що виникають у процесі формування конкурентного ринкового середовища на підставі різних форм власності та господарювання і досягнення їх економічної рівноваги. Висвітлено поняття "інвестиційний клімат", розглянуто його особливості за умов транзитивних економік, які, на відміну від розвинутих ринкових, відзначаються значно вищим фактором ризику та нестабільністю економіки, пострадянським менталітетом менеджерів. Розкрито основні тенденції та виявлено національні особливості створення та функціонування спільних підприємств у промисловості України та Китаю як пріоритетного напрямку співробітництва й ефективного залучення інвестицій. Досліджено економіко-правові детермінанти та виявлено особливості залучення ПІІ в українську економіку. Особливу увагу приділено створенню гарантованої політичної та економічної стабілізації в країні, ефективних гарантій репатріації отриманих прибутків, захисту іноземних інвесторів і формуванню підприємницького сектора на засадах приватної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 + У9(5Кит)0-56
Шифр НБУВ: РА316536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Калашник Л.С. 
Педагогічні засади родинного виховання в китайській сім'ї: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.С. Калашник ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз традиційної та сучасної системи родинного виховання дітей у китайській сім'ї. Досліджено основні закономірності становлення та розвитку китайської сім'ї, охарактеризовано її структуру та визначено основні функції, проаналізовано їх залежність від соціально-економічних, політичних, ідеологічних та соціокультурних чинників. Досліджено ціннісні орієнтири, зміст, принципи, методи та засоби родинного виховання дітей у Китаї на різних етапах історичного розвитку. Показано вплив радикальних соціальних і політичних перетворень останнього сторіччя на зміну характеру родинного виховання в Китаї, виявлено основні напрями та тенденції його розвитку в сучасний період. До наукового обігу введено раніше невідомі теоретичні ідеї китайської педагогіки. Розглянуто методи трудового, фізичного, морально-етичного, естетичного, патріотичного, екологічного та розумового виховання дітей, проаналізовано особливості використання традиційних виховних засобів, зокрема міфології. Визначено перспективи творчого використання китайського досвіду родинного виховання в Україні. Простежено особливості співпраці сім'ї та школи у сучасному Китаї як специфічної форми поєднання традиційних і сучасних підходів і методів виховання на засадах народної педагогіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА340449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Коу Сяохуа 
Формування ринку китайської місцевої газети в перехідний період (1978 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Коу Сяохуа ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-економічні, політичні та законодавчо-правові умови формування ринку китайської місцевої газети, трансформацію типологічної структури та формування моделей газетної індустрії за умов переходу до ринкових відносин у період 1978 - 2005 рр. Значну увагу приділено аналізові стану та перспектив розвитку місцевого газетного ринку Китаю. Розглянуто газетний ринок м.Чунцін, проаналізовано тематику, жанри та рекламу на прикладі п'яти щоденних газет, які репрезентують основний сектор місцевої періодики. Вивчено тенденцію таблоідизації місцевої газети у процесі комерціалізації преси. Запропоновано моделі ринку китайських місцевих газет за рівнем конкуренції та відновідно до певних місцевих економічних і політичних умов, різних комунікативних факторів розвитку ринку місцевої газети у процесі індустріалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(5КИТ)711.3 +
Шифр НБУВ: РА349447

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лі Жуй 
Формування економічного механізму екологічної трансформації народного господарства Китаю: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Лі Жуй ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено науково-методичні підходи до формування економічного механізму екологічної трансформації господарської системи Китаю. Запропоновано визначення понять "екологічна трансформація" та "економічний механізм екологічної трансформації". Розроблено науково-методичний підхід до оцінки екологічного рівня впливу промисловості Китаю на основі дослідження таких складових, як природомісткість, екологоємність і збитковість. Обгрунтовано застосування удосконаленого еколого-економічного інструментарію з метою досягнення цілей екологічної трансформації для підвищення еколого-економічної ефективності промислового виробництва. Удосконалено науково-методичні підходи до системи експертної оцінки еколого-економічних інструментів, що дозволяє визначити пріоритетність їх застосування залежно від конкретних умов під час прийняття еколого-орієнтовних управлінських рішень. На прикладі аналізу окремих галузей народного господарства провінції Шеньсі визначено оптимальні види управлінського впливу на них та напрями вдосконалення процесу екологізації народного господарства провінції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ)280-151 +
Шифр НБУВ: РА367592

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського