Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1363)Журнали та продовжувані видання (473)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 155
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Войтович А. Е. 
Коаліція лівих соціалістичних партій на Півдні України у період становлення компартійної системи (1917 - 1925 рр.): ідея та реалізація: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. Е. Войтович ; Одес. держ. ун-т внутр. справ. — О., 2011. — 14 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування та діяльності коаліції лівих соціалістичних партій на Півдні України у період становлення компартійної системи (1917 - 1925 pp.). Визначено, що ідея "лівого блоку" еволюціонувала та видозмінювалася залежно від особливостей воєнно-політичної ситуації та диференціації сил на території Півдня України, які формували його конфігурацію та завдання. Встановлено, що стрижнем таких міжпартійних союзів виступала партія більшовиків. Шляхом тактичних, часто ситуативних союзів з іншими лівими партіями КП(б)У проклала собі шлях до влади, досягла встановлення компартійної системи та повного, всеохоплюючого контролю над суспільством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)61-48 + Ф69(4УКР)2 + Ф61(2)93(2УКР7)27-4
Шифр НБУВ: РА379754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Чепіга Г. Г. 
Оборонні споруди Південно-Східної України та їхня роль у заселенні регіону в XVII - XVIII ст.: історіографія проблеми: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Г. Г. Чепіга ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено узагальнююче дослідження української та російської історіографії щодо історії будівництва оборонних споруд на території Південно-Східної України й їх ролі в залюдненні регіону в XVII - XVIII ст. Оцінено внесок А. О. Скальковського, Я. П. Новицького, Д. І. Багалія, М. С. Грушевського, Філарета (Д. Г. Гумілевського), В. Д. Юркевича. Вивчено та проаналізовано факти та висвітлено основні історіографічні тенденції та традиції, що з'явились в українській та російській історіографії протягом XVIII - ХІХ ст., обставини, що були причиною їх формування та подальший вплив на історіографію радянського часу та сучасності. Вперше висвітлено процес їх впливу на формування сучасних довідкових і краєзнавчих видань. Визначено причини формування хибних стереотипів щодо окремих питань теми, проаналізовано наявні дослідження та встановлено найбільше аргументовані погляди на час будівництва основних оборонних споруд регіону, визначено шляхи запобігання подальшому поширенню хибних думок навколо хронології заснування населених пунктів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР75)46/47-27 + Т1(4УКР)46/47
Шифр НБУВ: РА382732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Симоненко І. В. 
Інженерно-технічна інтелігенція в розвитку важкої промисловості Півдня України (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. В. Симоненко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено роль інженерно-технічної інтелігенції (ІТІ) в розвитку промисловості на Півдні України в другій половині XIX - на початку XX ст. Виявлено причини кількісного зростання кадрів ІТІ, проаналізовано їх кількісний і якісний склад. Увагу приділено проблемам становлення та формування системи вищої та середньої технічної школи з підготовки ІТІ. Розкрито й оцінено внесок інженерно-технічних працівників у розвиток залізорудної та металургійної промисловості Півдня України. Подано інформацію про участь ІТІ в науково-технічних товариствах, висвітлено роль цих товариств у модернізації важкої промисловості українського Півдня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)5-231 + Т3(4УКР7)5-231
Шифр НБУВ: РА380904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Демідов А. В. 
Діяльність Російського товариства пароплавства і торгівлі (1856 - 1920 рр.) на півдні України: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Демідов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 23 с. — укp.

На підставі залучення джерел та наукової літератури встановлено, що російське товариство пароплавства і торгівлі (РТПІТ) завдяки державній системі дотацій та успішній діяльності директорів-розпорядників у даний період перетворюється на вітчизняного монополіста на ринку морських перевезень і відіграє суттєву роль в соціально-економічному житті регіону. Виявлено вплив компанії на формування системи морських і річкових сполучень в Чорноморсько-Азовському басейні. Висвітлено військово-політичний аспект діяльності РТПіТ. Проаналізовано судноремонтну та суднобудівну діяльність компанії. Відтворено робітничий рух на пароплавах і елінгах РТПІТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-2 + Т3(4УКР)61-2
Шифр НБУВ: РА383893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Литвиненко О. М. 
Жіноча середня освіта в Херсонській губернії (кінець XIX - початок XX століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О. М. Литвиненко ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено історико-педагогічний розвиток жіночих середніх навчальних закладів на території Херсонської губернії кінця XIX - початку XX ст. Аналіз соціокультурних, політичних, педагогічних умов дозволив систематизувати й узагальнити наукові погляди діячів культури і науки щодо питання розвитку жіночої середньої освіти в досліджуваний період. Розроблено періодизацію, охарактеризовано різні типи жіночої середньої школи: гімназії (міністерські, Маріїнські, приватні), єпархіальні жіночі училища, інститути шляхетних дівчат. Розкрито провідні тенденції й особливості розвитку жіночої середньої освіти на кожному історичному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)52 + Ч424(4УКР)42 +
Шифр НБУВ: РА380733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Правдюк О. В. 
Освіта менонітів у контексті культурного розвитку півдня України (XIX - 20-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. В. Правдюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено системний аналіз розвитку освіти та педагогічної думки тимчасового етноконфесійного поселення менонітів на Півдні України як цілісного феномену у контексті вітчизняних педагогічних і соціокультурних детермінант. Обгрунтовано положення щодо єдності взаємовпливів світового, вітчизняного та конфесійного педагогічного досвіду. На основі комплексного вивчення, порівняльного аналізу та залучення бази фактологічного матеріалу проаналізовано, систематизовано особливості та виділено етапи становлення та розвитку освіти спільноти менонітів Півдня України у XIX - на початку XX ст. Виявлено чинники інформаційного, змістового, номінативного структурування менонітської школи, її вплив на вирішення проблеми інтеграції світового та регіонального імперативів. Обгрунтовано сутність професійної підготовки як педагогічної системи, охарактеризовано процес підготовки вчителя та шляхи його науково-методичного вдосконалення. Надано оцінку педагогічних поглядів та освітньої діяльності деяких раніше маловідомих діячів народної освіти кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)5 + Ч33(4УКР7)61
Шифр НБУВ: РА383443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Моцовкіна О. В. 
Розвиток конфесійних навчальних закладів Криму в XIX Ц першій половині XX ст.: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. В. Моцовкіна ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичні, національно-релігійні та соціокультурні передумови виникнення конфесійних навчальних закладів Криму в XIX - першій половині XX ст., визначено етапи становлення та розвитку конфесійних навчальних закладів Криму в даний період. Здійснено науковий аналіз організації та діяльності конфесійних навчальних закладів Криму, таких як мектебе, медресе, церковнопарафіяльні школи, мідраши, галахи. Визначено зміст їх науково-практичної та виховної діяльності, виявлено особливості діяльності різних типів ВНЗ, що дозволяє обгрунтувати їх внесок у розвиток конфесійної освіти Криму в XIX - першій половині XX ст. З'ясовано роль конфесійних навчальних закладів Криму в розбудові національної системи освіти та підготовки кримської молоді до професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)5 + Ч33(4УКР7)61/62 + Э29(4УКР-6КРИ)35/36-677
Шифр НБУВ: РА383917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Мойсієнко І. І. 
Флора Північного Причорномор'я (структурний аналіз, синантропізація, охорона): автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.05 / І. І. Мойсієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Викладено результати комплексного дослідження флори судинних рослин Північного Причорномор'я, яка налічує 2 025 видів та 59 підвидів, що належать до 697 родів 143 родин і 5 відділів. Проаналізовано історію ботанічних досліджень Північного Причорномор'я. Здійснено систематичний, географічний, біоморфологічний, екологічний й еколого-ценотичний аналіз флори, на основі якого встановлено її особливості. З'ясовано трансформацію структури флори на сучасному етапі в результаті синантропізації. Проведено територіальну диференціацію флори шляхом дослідження особливостей структури та синантропізації флори видів ландшафтів. Досліджено синантропну фракцію флори. Здійснено її аналіз, вивчено рівень та особливості синантропізації. Розкрито історію синантропізації флори та визначено її сучасні тенденції. Визначено раритетний компонент флори. Показано роль в охороні рослинного покриву археологічних пам'яток, цвинтарів, доріг, лісосмуг, каналів. Розроблено схему регіональної екомережі. Запропоновано шляхи екологізації території в контексті збереження фіторізноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.19(4УКР73)
Шифр НБУВ: РА381118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стойкова Г. Г. 
Реалізація державної мовної політики на Півдні України в кінці XX - на початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Г. Г. Стойкова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні напрями та результати процесів мовного будівництва на Півдні України, які здійснені у зв'язку із загальнодержавними актами, прийнятими ВР України, постановами уряду України та розпорядженнями Президентів України - Л.М. Кравчука та Л.Д. Кучми. Проаналізовано мовну ситуацію, реалізацію урядових директивних документів із мовної політики органами публічної влади Півдня України, мовне будівництво в Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. Проведено соціолінгвістичний експеримент, сщодо з'ясування проблем функціонування української мови на Півдні України. Розроблено рекомендації щодо покращання мовної політики в Україні з урахуванням мовної ситуації лінгвосоціумів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР7)
Шифр НБУВ: РА380213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бойчук В. В. 
Первісний синкретизм в генезі стародавніх культур Північного Причорномор'я: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / В. В. Бойчук ; МОНМС України, Крим. ун-т культури, мистец. і туризму. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено ознаки естетико-сакрального структурного комплексу джерел ямної, катакомбної, бабинської, зрубної, білозерської, скіфської, сарматської, гунської архіологічних культур як об'єкт дослідження основи моделей культур Північного Причорномор'я епох енеоліту, бронзи та раннього заліза. Визначено критерій наявності естетико-сакрального комплексу як методичну основу аналізу структури культуротворчого феномену первісного синкретизму європейських культур доби каменю. Досліджено естетико-сакральні риси культуротворення європейських спільнот як первинний структуруючий стрижень феномену первісного синкретизму. Розроблено схему естетико-сакрального механізму (етапи "дообразу", "праобразу", "образу") як фактор культуротворчого втілення первісного синкретизму європейських культур епох верхнього палеоліту. Проаналізовано динаміку дієвості естетико-сакрального культуротворчого механізму в процесах соціокультурної інтеграції європейських спільнот епохи мезоліту. Досліджено генезу становлення моделі культур спільнот Північного Причорномор'я епох неоліту, енеоліту, бронзи на основі трансформації "ідеальних типів" як продукту функціонування естетико-сакрального культуротворчого механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)0-7 + Ч111.151
Шифр НБУВ: РА385203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Мануілова К. В. 
Політика українізації і національні меншини півдня Української СРР у 20 - 30-ті рр. XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / К. В. Мануілова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 11 с. — укp.

Показано ставлення радянської влади до національних меншин у контексті політики українізації. Досліджено особливості реалізації політики українізації в національних районах та МАСРР. Проаналізовано трансформації політичних, культурних і мовних орієнтирів національних меншин під час впровадження політики українізації. Розглянуто форми підтримки або протесту різних етносів південноукраїнського регіону заходам українізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)61-56
Шифр НБУВ: РА383875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Крилова А. М. 
Описово-статистичні джерела дослідження землеволодіння та землекористування в Північному Приазов'ї (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / А. М. Крилова ; НАН України ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено описово-статистичні джерела з історії землеволодіння та землекористування в Північному Приазов'ї (друга половина XIX - початок XX ст.). Виявлено особливості історіографії питання, проаналізовано закономірності формування та руху даного комплексу джерел. На підставі використання загальноісторичних, статистичних і джерелознавчих методів проведено класифікацію та систематизацію джерел. Охарактеризовано умови формування основних описово-статистичних публікацій, визначено вірогідність та інформаційний потенціал джерел. Вперше введено до наукового обігу такі комплекси джерел, як описи приватних землеволодінь Мелітопольського повіту 1912 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-21,01
Шифр НБУВ: РА377932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вигівська Ю. І. 
Формування системи підвищення зайнятості населення в аграрних підприємствах Півдня України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. І. Вигівська ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади та практичні рекомендації щодо формування теоретико-методологічного обгрунтування ухвалення рішень у сфері підвищення зайнятості населення в аграрних підприємствах Півдня України. Проаналізовано теоретичні дослідження про мотиви діяльності служби зайнятості. Досліджено сутність, охарактеризовано основні поняття ринку праці в аграрному секторі, розглянуто маркетингову діяльність служби зайнятості, методику маркетингових досліджень ринку праці. Визначено стан зайнятості населення в аграрних підприємствах Миколаївщини, подано характеристику діяльності служби зайнятості, інформаційне забезпечення сприяння зайнятості економічно активного населення в аграрних підприємствах. Проведено прогнозування зайнятості населення в аграрних підприємствах, запропоновано заходи активізації маркетингової діяльності служби зайнятості, розроблено заходи посилення попиту сільського населення на робочі місця в аграрних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)321-640.5
Шифр НБУВ: РА376134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Задерейчук А. А. 
Внесок роду Фальц-Фейнів у соціально-економічний та суспільно-політичний розвиток Півдня України: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. А. Задерейчук ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Введено до наукового обігу численні раніше невідомі джерела, виявлені в архівах України та Російської Федерації. Розглянуто питання про розвиток промисловості, транспорту і зв'язку в маєтках Фальц-Фейнів, про участь представників роду в земському русі та Держаній Думі, в громадських і спортивних організаціях. Досліджено історію виникнення, розвитку та торговельно-промислової діяльності приватного порту Хорли. Вдосконалено детальне вивчення генеалогії роду Фальц-Фейнів. Вперше цілісно зібрано свідчення про створення та розвиток в дорадянський період всесвітньо відомого заповідника Асканія-Нова. Значно розширено вже існуючі уявлення про розвиток сільсьгосподарського виробництва в маєтках Фальц-Фейнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-2 + У03(4УКР7)502.78
Шифр НБУВ: РА371299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Січко С.М. 
Організаційно-економічний механізм управління рекреаційними територіями степового Причорномор'я: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / С.М. Січко ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено інструментарій і практичні рекомендації щодо створення ефективної системи управління рекреаційним землекористуванням степового Причорномор'я. Удосконалено теоретико-методичні засади розвитку рекреаційного землекористування, запропоновано методику грошового оцінювання земель рекреаційного призначння, досліджено сучасні етапи рекреаційно-туристичної діяльності Причорноморського регіону. Наведено загальну характеристику законодавчого забезпечення сталого розвитку рекреаційного землекористування. Розроблено інструменти, принципи та методи управління рекреаційним землекористуванням. Розкрито особливості землекористування та визначено його вплив на розвиток рекреаційного землекористування. Визначено роль кластерів у системі управління рекреаційним землекористуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР73)684.413.58 + У9(4УКР73)0-51-21
Шифр НБУВ: РА372533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сечковський О.О. 
Діяльність місцевих органів влади Причорноморського регіону України з розвитку міжнародного економічного співробітництва (1991 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Сечковський ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз діяльності місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України, спрямованої на становлення та розвиток міжнародного економічного співробітництва. Досліджено наукові засади роботи місцевих органів влади у сфері зовнішньоекономічних зв'язків, розглянуто процес формування нормативно-правової бази та її вплив на розвиток міжнародного економічного співробітництва. Розкрито роль місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України у розвитку міжнародного економічного співробітництва у межах роботи міжнародних організацій. Узагальнено досвід діяльності місцевих органів влади щодо розвитку зовнішньоекономічних зв'язків у межах двостороннього співробітництва з країнами Чорноморського басейну. Досліджено діяльність місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України з розвитку зовнішньоекономічних зв'язків у сфері транскордонного співробітництва. Проаналізовано погляди іноземних дослідників щодо проблеми розвитку зовнішньоекономічної співпраці у Чорноморському регіоні. До наукового обігу введено раніше невідомі або недостатньо використані документи та матеріали, що розкривають практичну діяльність місцевих органів влади Причорноморського регіону України (постанови, розпорядження, звіти про роботу обласних і міських рад народних депутатів, обласних і міських державних адміністрацій, управлінь з зовнішньоекономічних зв'язків та європейської інтеграції періоду 1991 - 2006 рр.). Проаналізовано документи Центрального державного архіву вищих органів влади й управління України, поточних архівів Міністерства економіки України та Міністерства закордонних справ України, Державних архівів Одещини, Миколаївщини, Херсонщини, поточних архівів державних установ Одещини, Миколаївщини, Херсонщини й Автономної Республіки Крим. Висвітлено позитивні здобутки та проналізовано негативні наслідки діяльності місцевих органів влади та визначено фактори, що стримували розвиток зовнішньоекономічних зв'язків України з державами Чорноморського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)64-64(0)2 + Х819(4УКР)011.2-95 +
Шифр НБУВ: РА370935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шевченко Н.В. 
Діяльність національних культурно-освітніх закладів Півдня України в період німецько-румунської окупації 1941 - 1944 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н.В. Шевченко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано становище закладів освіти різних рівнів і наукових установ. Проаналізовано розвиток сценічного мистецтва та кінорадіомовлення за окупаційного режиму, а також стан преси, музеїв і бібліотек. Виявлено, що освіта та молодіжне виховання етнічних німців підпорядковувалися одній меті - формуванню в середовищі українських "фольксдойче" нацистського світогляду. Визначено, що сподівання частини українських діячів відродження культурно-освітньої сфери під німецько-румунською зверхністю виявилися марними, система освіти була зруйнована, а надбання культури зазнали значних духовних і матеріальних збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)622.8 + Ч33(4УКР7)62 + Ч113(4УКР-9ПІВ)62
Шифр НБУВ: РА374988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Чичкалюк Т. О. 
Формування та функціонування організаційно-економічного механізму розвитку рекреаційних територій Південного регіону України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Т. О. Чичкалюк ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено й уточнено сутність, методи формування організаційно-економічного механізму функціонування рекреаційних територій. Проаналізовано сучасний стан функціонування рекреаційних територій, організацію їх діяльності та досліджено особливості управління рекреаційними територіями. Запропоновано напрями вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку рекреаційних територій, методи підвищення конкурентоспроможності рекреаційних послуг та основні завдання вирішення економіко-екологічних проблем функціонування рекреаційних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР7)684.413.58 + У9(4УКР7)441.358
Шифр НБУВ: РА376193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Коновалов О. Л. 
Історична роль будівництва залізничної і трамвайної мереж у господарській системі Херсонської і Таврійської губерній (кінець XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Л. Коновалов ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено історію будівництва залізничного та трамвайного транспорту Херсонської та Таврійської губерній наприкінці XIX - першій чверті XX ст. Охарактеризовано стан доріг і розробку проектів будівництва залізокінних і залізничних шляхів на території Півдня України. Вперше висвітлено особливості будівництва таких залізничних шляхів, як Миколаїв - Херсон, Джанкой - Херсон. Проаналізовано спорудження трамвайних ліній у містах: Миколаїв, Одеса, Севастополь, Сімферополь, Херсон. Розглянуто соціально-економічне та правове становище робітників залізничного транспорту, роль трамвайного транспорту у формуванні інфраструктури міст і вплив залізничного транспорту на розвиток господарської системи півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-24
Шифр НБУВ: РА375219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Іртищева І. О. 
Формування моделі інноваційного розвитку агропродовольчої сфери Причорноморського регіону: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / І. О. Іртищева ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розкрито особливості та роль інновацій у формуванні конкурентних переваг регіону, визначено умови, чинники та принципи формування моделі інноваційного розвитку. Визначено принципи та завдання державного регулювання інноваційного розвитку й його особливості на мезорівні. Здійснено проблемний аналіз функціонування регіонального сільськогосподарського виробництва, харчової промисловості Українського Причорномор'я й інноваційних процесів у регіональній агропродовольчій сфері. Запропоновано концепцію побудови інноваційної моделі регіональної агропродовольчої сфери Причорномор'я на базі формування інноваційного інтегрованого об'єднання - стратегічного агропродовольчого кластера. Розроблено структурну модель інноваційного розвитку агропродовольчої сфери Причорноморського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)320-55 + У049(4УКР7)683.2
Шифр НБУВ: РА374557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського