Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (626)Журнали та продовжувані видання (76)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР346$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костюк М.П. 
Німецька колонізація на Волині (60-ті роки XIX ст.-1914 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.П. Костюк ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджується німецька колонізація на Волині, а також життя і діяльність німецької національної меншини даного регіону в 60-х роках XIX - на початку XX ст. Прослідковуються причини, динаміка і правові умови колонізації, процес формування німецького землеволодіння, особливості матеріальної культури, побуту та духовного життя волинських німців, їх впливу на етнічну структуру і соціально-економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5

Рубрики:

      
2.

Крамар Ю.В. 
Політика державної асиміляції на Волині (1928-1938 роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Крамар ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних засад політики державної асиміляції Другої Речі Посполитої та основних етапів її практичної реалізації на Волині у 1928-1938 рр. У роботі висвітлюється діяльність воєводської адміністрації, очолюваної Г.Юзевським, у суспільно-політичній, економічній, культурно-освітній і релігійній сферах з метою реалізації програми польсько-українського порозуміння. Особлива увага зосереджена на характеристиці основних форм та методів реалізації "волинського експерименту", взаємовідносин між воєводською адміністрацією та політичними партіями і об'єднаннями, що діяли на Волині у міжвоєнний час. Проаналізовано наслідки політики державної асиміляції на розвій українсько-польських міжнаціональних відносин в регіоні упродовж 20-30-х років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-5

Рубрики:

      
3.

Панишко Г.Т. 
Велике землеволодіння на Волині: 20-30-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Т. Панишко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджується еволюція великої земельної власності на Волині, вплив аграрної реформи на розміри поміщицьких маєтків, форми і методи господарювання та роль великої земельної власності у виробництві товарної сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)61-2

Рубрики:

      
4.

Бундак О.А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Бундак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

      
5.

Павлюк В.В. 
Вплив шляхетських родів Волині на соціально-економічний та культурний розвиток краю в ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Павлюк ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив шляхетських родів Волині на соціально-економічну і культурну історію Волині XIX ст., розкрито проблему земельної власності магнатських родів на цих теренах, зародження і розвиток промислових підприємств у магнатських господарствах, формування капіталістичних відносин, місце шляхетських і магнатських родів у торгівлі, банківській справі, освіті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)52-7
Шифр НБУВ: РА310230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пономаренко С.Є. 
Культурно-освітні організації Волині 1921 - 1939 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Є. Пономаренко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2001. — 15 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, мемуарів, матеріалів періодичних видань проаналізовано процес становлення культурно-освітніх організацій Волині у 20 - 30-х рр. ХХ ст. Розкрито їх організаційну структуру та кількісний склад, форми, методи діяльності за збереження та примноження національно-культурних надбань українців, досвід роботи, нагромаджений у ході національно-визвольних змагань та боротьби проти політики асиміляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-7 + Ч710.3(УКР)6
Шифр НБУВ: РА312742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Олешко П.С. 
Еволюція землеволодіння на Волині - друга половина XIX - початок XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.С. Олешко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняних і зарубіжних історіографічних джерел проаналізовано процес реформування землеволодіння на Волині другої половини XIX - початку XX ст. Комплексно вивчено основні складові поземельних відносин на Волині, їх специфіку та регіональні особливості. Запропоновано новий погляд на аграрну реформу П.Столипіна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5-2
Шифр НБУВ: РА315533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Стародубець Г.М. 
Місце і роль ОУН(б) в українському національно-визвольному русі на Волині в роки Другої світової війни (кінець 1940 - серпень 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.М. Стародубець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 21 с. — укp.

З використанням значної кількості джерел вивчено основні програмові засади Організації Українських Націоналістів під керівництвом С.Бандери - ОУН(б), її стратегію та тактику боротьби за державну незалежність України. Розкрито військово-політичний аспект діяльності ОУН(б) на теренах північно-західної України. Визначено рівень детермінування бандерівцями різновекторного національного руху опору в даному регіоні. Проаналізовано основні структурні одиниці українського самостійницького руху на Волині, представлені ОУН(б), ОУН(м), Поліською Січчю - УПА от. Т.Бульби - Боровця та Фронтом Української Революції Т.Басюка. Показано причини та наслідки неузгодженості їх дій у військово-політичної діяльності. Визначено роль ОУН(б) в процесі формування Української Повстанської Армії. Запропоновано періодизацію діяльності ОУН(б) у досліджуваний період, до основи якої покладено еволюційні зміни її програмних засад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР346)62-51
Шифр НБУВ: РА314861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ярошинський О.Б. 
Волинь в період національно-визвольної війни 1648 - 1657 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Б. Ярошинський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наявних історичних джерел та історіографічних здобутків досліджено історію Волині в період національно-визвольної та антифеодальної боротьби її жителів - складової частини національно-визвольної війни українського народу 1648 - 1657 рр. Проаналізовано зв'язок активної участі волинян у визвольних процесах з політичними, економічними, соціальними, національно-релігійними передумовами, загальноукраїнським національним рухом. Досліджено хід, основні етапи, зміст, характерні особливості, розмах, організаційні форми, озброєння, характер, наслідки визвольної боротьби 1648 - 1652 рр. у Волинському воєводстві та перебіг подій у краю в 1653 - 1657 рр. Розширено знання про регіональні особливості визвольного руху українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)442
Шифр НБУВ: РА313491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мартинюк Я.М. 
Становлення та діяльність органів місцевого самоврядування на Волині (1919 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.М. Мартинюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 21 с. — укp.

Охарактеризовано головні етапи законодавчого становлення органів міського та територіального самоврядування на базі аналізу опублікованих і архівних джерел. Висвітлено їх організаційну структуру, національний, професійний і віковий склад, виявлено регіональні особливості. Проаналізовано специфіку проведення виборів до органів самоврядування та результати практичної реалізації виборчого механізму. Досліджено основні напрями та форми діяльності самоврядних інституцій, засади їх кадрової та податкової політики, а також шляхи та методи здійснення урядового контролю за ними. З'ясовано наслідки діяльності органів самоуправління у краї, показано здобутки та недоліки їх роботи. За результатами проведеного дослідження зроблено відповідні висновки та узагальнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-5 + Х620.619(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА313025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Собчук В.Д. 
Знать Південної Волині на схилі середніх віків. Історико-генеалогічне та історико-географічне дослідження: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Д. Собчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено питання генеалогії та землеволодіння княжих і шляхетських родів Південної Волині під час перебування регіону з кінця XIV ст. до кінця 60-х рр. XVI ст. в складі Великого князівства Литовського. На підставі широкого кола джерел встановлено час та обставини переходу Південної Волині під владу литовських князів і простежено формування території Кременецького повіту. Розкрито роль давньоруської спадщини та земельної політики литовських князів у формуванні на півдні Волині місцевої знаті. Виявлено та реконструйовано всі княжі й шляхетські роди, що володіли в регіоні маєтками, а також визначено склад належних їм володінь та простежено їх історію. Розглянуто структуру землеволодіння Кременецького повіту на межі нової доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4-28/29 +
Шифр НБУВ: РА321224

Рубрики:

      
12.

Суліменко О.Г. 
Німці Волині (кінець XVIII - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.Г. Суліменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено німецьку колонізацію Волині, господарську та культурну діяльність колоністів у даному регіоні в кінці XVIII - на початку XX ст. З використанням широкого кола архівних, статистичних, німецькомовних джерел проаналізовано походження волинських німців, динаміку їх чисельності та регіони компактного поселення, форми господарської діяльності, побут, релігію, освіту колоністів. Встановлено факти взаємовпливів українського та німецького етносів у регіоні. Показано вклад колоністів у соціально-економічний розвиток губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР) + Т3(4УКР346)4/5 +
Шифр НБУВ: РА321420

Рубрики:

      
13.

Рудницька Н.В. 
Становлення і розвиток системи освіти євреїв на Волині у ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Рудницька ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

Цілісно досліджено загальні закономірності та особливості соціально-економічної та культурно-освітньої політики уряду Російської імперії стосовно єврейського населення країни, зокрема, Волинської губернії. Вивчено і введено до наукового обігу значну кількість матеріалів і джерел, які не вивчались істориками України та зарубіжними науковцям. Здійснено комплексне вивчення історичного процесу формування єврейської загальної освіти поруч з традиційною релігійною. Визначено провідні тенденції розвитку освіти евреїв, її національну специфіку. Надано характеристику змісту та методів навчання у навчальних закладах різного типу та рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-9Е)52-7 + Т3(4УКР346)52 + Т34(4УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА321989

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Вісина Т.М. 
Український кооперативний рух у Волинському воєводстві в 20 - 30-х роках ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.М. Вісина ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

У контексті національно-політичного, господарського та культурного розвитку українських земель у складі Польщі в 1920 - 1930-х роках досліджено соціально-економічні передумови відродження та діяльність української волинської кооперації, еволюцію її структури, участь у виробництві та збуті сільськогосподарської продукції, її роль у збереженні та поглибленні національної свідомостї українців в культурно-освітньому і національно-визвольному русі. Доведено, що волинська українська кооперація як вагоме соціальне і національне явище продемонструвала здатність українців до самоорганізації та розв'язання власними силами актуальних завдань у різних сферах громадського життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-21
Шифр НБУВ: РА320153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Поліщук В.В. 
Офіційні свідки в структурі Луцького замкового уряду до реформ 1564 - 1566 років (службове підпорядкування і правові послуги): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Поліщук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано правову регламентацію офіційних свідків (вижів) і судових виконавців (діцьких) у литовсько-руському праві XV - XVI ст., їх роль у судовому процесі та в структурі публічно-правових процедур. Висвітлено генезу старостинського уряду на Волині та процес запровадження замкових книг. Надано класифікацію зазначних процедур за участю вижів Луцького замкового уряду, показано динаміку вижівства періоду 1560 - 1567 рр. Охарактеризовано соціальний статус вижів та засад службового підпорядкування в системі замкового уряду. Досліджено обставини ліквідації вижівства у процесі проведення у Великому князівстві Литовському судово-адміністративної реформи 1564 - 1566 рр. та заміною його возним - інститутом шляхетського самоврядування, який поєднав повноваження вижа та діцького.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)43-5 + Х2(4ЛИТ)436-523.7 +
Шифр НБУВ: РА328164

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Прищепа О.П. 
Міста Волині в другій половині XIX - на початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Прищепа ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що на зростання міст Волинської губернії в другій половині XIX - початку XX ст. активно впливали процеси реформ, впроваджуваних царським урядом у всі сфери суспільного економічного життя Російської імперії. Темпи урбанізації на Волині поступалися аналогічним процесам у інших регіонах України внаслідок впливу чинників, які сформувалися у попередні історичні періоди. Зазначено важливість наявності значної кількості приватновласницьких міст та містечок. Розкрито суть соціально-економічних процесів пореформенної доби та їх роль у формуванні центрів ділового життя на Волині. З'ясовано характер змін в існуючій ієрархії міських поселень Волинської губернії та невідповідність переліку офіційних міст їх реальній кількості, яку поповнили містечка з економічними ознаками міст. Доведено дієвість органів самоврядування в організації міського господарства, плануванні та забудові міст, а також зусиль громадських структур та підприємницького класу у формуванні соціального та культурного середовища міст. Запропоновано використання результатів дослідження під час підготовки узагальнюючих робіт з історії України та регіональних досліджень, а також у науково-просвітницькій діяльності діючих на території історичної Волині музеїв, товариств, зокрема, "Просвіта", місцевих осередків Всеукраїнського товариства краєзнавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)52-22 +
Шифр НБУВ: РА323491

Рубрики:

      
17.

Каліщук О.М. 
Роль галицької інтелігенції в національно-культурному відродженні українців Волині (1914-1918 роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Каліщук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. Івана Крип'якевича ; Ін-т народознав. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено політичну та культурно-освітню ситуацію на Волині напередодні Першої світової війни, діяльність галицької інтелігенції в налагодженні культурного життя волинян, розбудові шкільництва та підвищенні національної самосвідомості українців волинського краю, що істотно позначилося на їх участі у національно-визвольному русі. Розглянуто політику урядів Росії та Австро-Угорщини щодо Волині в контексті української проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)612-293 +
Шифр НБУВ: РА324079

Рубрики:

      
18.

Марківська Л.Л. 
Українська інтелігенція Волині між двома світовими війнами: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.Л. Марківська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

На підставі архівних документів, матеріалів періодичних видань, вітчизняної та зарубіжної історіографії досліджено шляхи становлення української інтелігенції Волині, головної рушійної сили у тривалій боротьбі за збереження та розвиток української спільноти та її культури. Доведено, що характер життєдіяльності даної соціальної групи у міжвоєнний період визначався особливістю політичного статусу краю, шовіністичною політикою Польської держави щодо українського населення, а з вересня 1939 р. - репресивними заходами більшовицького тоталітарного режиму. Простежено діяльність української інтелігенції у політичних партіях, громадських і релігійних організаціях, а також її участь у національно-визвольних змаганнях проти поневолювачів, за створення незалежної Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61 +
Шифр НБУВ: РА323812

Рубрики:

      
19.

Шпиталенко Г.А. 
Соціально-економічне і духовне життя чехів Волині (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.А. Шпиталенко ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено історію виникнення та життєдіяльності чеської етнічної групи на Волині у другій половині XIX - на початку XX ст. На підставі аналізу широкого кола архівних джерел проаналізовано причини чеської еміграції на Волині, указано основні етапи та регіони масового розселення чехів, показано динаміку чисельності чеського етносу, з'ясовано причини припинення процесу переселення. Охарактеризовано форми господарської діяльності чеських колоністів. Розкрито особливості релігійного, культурного й громадського життя, досліджено роль релігії у житті переселенців. Відтворено процес формування й діяльності чеських закладів освіти на Волині, з'ясовано їх роль у збережені чехами національної ідентичності за умов еміграції. Показано внесок колоністів до соціально-економічного та культурного розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ЧЕХ)5 + Т3(4УКР346)5-56 +
Шифр НБУВ: РА327499

Рубрики:

      
20.

Буравський О.А. 
Поляки Волині у другій половині XIX - на початку XX ст. Соціально-економічне становище та культурний розвиток: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Буравський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Із використанням широкого кола джерел досліджено соціально-економічне становище та культурний розвиток польської національної меншини Волині. Установлено чисельність та розселення польського етносу в краї у другій половині XIX - на початку XX ст., проаналізовано його безправне становище в складі Російської імперії. Охарактеризовано ступінь розвитку основних галузей господарства поляків - землеробства, цукроваріння, винокуріння, а також борошномельного, кустарного виробництва та торгівлі. Вивчено стан писемності та освіти поляків України, рівень їх національної свідомості, громадське і культурне життя. За результатами дослідження обгрунтовано висновок, що поляки зробили значний внесок у розвиток сільського господарства, фабрично-заводського виробництва, освіти та культури краю другої половини XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5 + Т3(4УКР=9ПОЛ)5 +
Шифр НБУВ: РА325850

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського