Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (626)Журнали та продовжувані видання (76)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР346$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Антонюк Я. М. 
Діяльність служби безпеки ОУН(Б) на території Волині та Полісся 1946 - 1951 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Я. М. Антонюк ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто діяльність Служби безпеки ОУН(б) на території Волині та Полісся в 1946 - 1951 рр., досліджено напрями її роботи та зміни в структурі. Детально проаналізовано розвідувальну діяльність, визначено методи боротьби СБ з радянською агентурою, охарактеризовано диверсійно-терористичну, слідчо-оперативну роботу та підготовку кадрів. Висвітлено протидію СБ радянізації регіону, зокрема, спроби зриву держпоставок, колективізації, перешкоджання проведенню виборів до місцевих і центральних органів влади, поширенню більшовицької пропаганди. Встановлено, що діяльність СБ загалом сприяла боєздатності оунівського підпілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)6-45 + Ф513(4УКР-9)
Шифр НБУВ: РА380979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Блануца А.В. 
Обіг земельних володінь волинської шляхти у другій половині XVI ст. (на матеріалах Луцьких актових книг 1566 - 1599 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Блануца ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Охарактеризовано зміни, що відбулися в територіально-адміністративному устрої Великого князівства Литовського (ВКЛ) після реформ 1564 - 1566 рр., а також особливості економіки та соціальної структури населення Луцького повіту. З'ясовано правові процедури та визначено типи операцій зі шляхетською земельною власністю. Установлено склад осіб, задіяних у операції з земельною власністю шляхти у луцькому повіті, проаналізовано динаміку укладення контрактів. Проаналізовано величину та ціну обігової власності. Надано оцінку формам і методам ділової активності учасників укладення контрактів у сфері обігових поземельних операцій. Досліджено процес перерозподілу земельних володінь луцької шляхти наприкінці XVI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)442-21 +
Шифр НБУВ: РА334939

Рубрики:

      
3.

Борейко О.М. 
Просвітницько-педагогічна діяльність громадських товариств Волині (др. пол XIX - поч. XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.М. Борейко ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено етапи становлення, часткової стагнації та розвитку громадських товариств Волині у другій половині XIX - на початку XX ст. Здійснено їх класифікацію за основними функціями й напрямами організаційної, просвітницької та культурної діяльності. Обгрунтовано та визначено основні напрями, зміст, форми й методи освітньо-виховної роботи в закладах для дітей та дорослих. Охарактеризовано роль громадських товариств, церковних братств, приватних осіб у підвищенні культурно-освітнього рівня волинського населення. Узагальнено педагогічні й методичні засади даної діяльності громадських товариств Волині означеного періоду, а також розвинено здобутки попередніх досліджень стосовно їх місця в загальноукраїнському просвітницько-педагогічному русі другої половини XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52-044 + Т3(4УКР346)5-7 +
Шифр НБУВ: РА331957

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бундак О.А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Бундак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

      
5.

Буравський О.А. 
Поляки Волині у другій половині XIX - на початку XX ст. Соціально-економічне становище та культурний розвиток: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Буравський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Із використанням широкого кола джерел досліджено соціально-економічне становище та культурний розвиток польської національної меншини Волині. Установлено чисельність та розселення польського етносу в краї у другій половині XIX - на початку XX ст., проаналізовано його безправне становище в складі Російської імперії. Охарактеризовано ступінь розвитку основних галузей господарства поляків - землеробства, цукроваріння, винокуріння, а також борошномельного, кустарного виробництва та торгівлі. Вивчено стан писемності та освіти поляків України, рівень їх національної свідомості, громадське і культурне життя. За результатами дослідження обгрунтовано висновок, що поляки зробили значний внесок у розвиток сільського господарства, фабрично-заводського виробництва, освіти та культури краю другої половини XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5 + Т3(4УКР=9ПОЛ)5 +
Шифр НБУВ: РА325850

Рубрики:

      
6.

Візітів Ю. М. 
Пластовий рух на Волині в міжвоєнний період: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Ю. М. Візітів ; Нац. ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено передумови зародження пластового руху на Волині. Розкрито етапи його організаційного й ідеологічного становлення. Обгрунтовано форми та методи військово-патріотичного виховання в пластових осередках. З'ясовано головні напрямки практичного пластування. Проаналізовано особливості культурно-просвітницької діяльності пластунів, їх участь у громадських, освітніх товариствах та політичних партіях. Висвітлено роль пластунів у боротьбі за українську державність, зв'язки з УВО, ОУН. Охарактеризовано політику польської влади щодо українського молодіжного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-298 + Ф513(4УКР346)61 + Ч422(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА342848

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Вісина Т.М. 
Український кооперативний рух у Волинському воєводстві в 20 - 30-х роках ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.М. Вісина ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

У контексті національно-політичного, господарського та культурного розвитку українських земель у складі Польщі в 1920 - 1930-х роках досліджено соціально-економічні передумови відродження та діяльність української волинської кооперації, еволюцію її структури, участь у виробництві та збуті сільськогосподарської продукції, її роль у збереженні та поглибленні національної свідомостї українців в культурно-освітньому і національно-визвольному русі. Доведено, що волинська українська кооперація як вагоме соціальне і національне явище продемонструвала здатність українців до самоорганізації та розв'язання власними силами актуальних завдань у різних сферах громадського життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-21
Шифр НБУВ: РА320153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Галуха В.Л. 
Комасація у Волинському воєводстві (1921 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Галуха ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, матеріалів періодичної преси досліджено передумови та підготовчі заходи до проведення комасації в краї у ході аграрної реформи Друглї Речі Посполитої. Комасаційний процес розглянуто у взаємозв'язку з напрямами аграрної реформи, а саме: ліквідацією сервітутів і меліорацією земель. Проаналізовано його закономірності й особливості. З залученням широкого кола статистичних матеріалів розглянуто динаміку комасації, з'ясовано політику держави щодо її проведення та фінансування. Висвітлено діяльність місцевих органів влади у ході її реалізації та внесок місцевого населення до виконання комасаційних робіт. Установлено вплив удосконалення системи землекористування та землеволодіння на соціальний і економічний розвиток краю. Відзначено, що ліквідація через- та вузькосмужжя позитивно впливала на обсяги сільськогосподарського виробництва, що дозволило селянам економити час витрати, більш раціонально застосовувати техніку та виробляти перспективну для ринку продукцію. Зазначено, що становлення капіталістичних відносин в економіці краю сприяло розвитку кооперації, підприємництва, певних галузей переробної промисловості, торгівлі й інфраструктури, що позитивно впливало на розширення кола джерел доходів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-21 +
Шифр НБУВ: РА362414

Рубрики:

      
9.

Дарованець 
Політика польської влади щодо Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів на Волині (1927-1939): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Олександр Ярославович Дарованець ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-5 + Ф513(4УКР346)
Шифр НБУВ: РА352608

Рубрики:

      
10.

Доброчинська В.А. 
Інтелігенція в культурному житті Західної Волині (1921 - 1939): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Доброчинська ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

На базі широкого кола опублікованих і неопублікованих джерел висвітлено особливості формування та діяльності української, польської, єврейської, російської, чеської, німецької інтелігенції у культурному житті Західної Волині міжвоєнного періоду. Розкрито дискримінаційно-асиміляційну політику Польщі щодо національних меншин. Досліджено діяльність інтелігенції в культурно-освітній, краєзнавчо-науковій сферах, мистецькому та духовно-релігійному житті. З'ясовано роль жіночих організацій у культурному розвитку краю. Проаналізовано взаємини інтелігенції та її внесок у культурний поступ волинського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-293 +
Шифр НБУВ: РА345763

Рубрики:

      
11.

Довбищенко М. В. 
Українська шляхта Волині у релігійних рухах кінця XVI - першій половині XVII ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 09.00.12 / М. В. Довбищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено процеси релігійного розшарування в середовищі шляхетського соціуму Волинського регіону та простежено особливості політичної боротьби волинського нобілітету на захист прав та інтересів своїх церков. З'ясовано вплив релігійних чинників на кристалізацію етнічної свідомості українського нобілітету Волині в межах трьох конфесійних груп регіону - православних, уніатів і римо-католиків. Порушено широке коло проблем, пов'язаних з релігійними конфліктами на Волині, особливостями духовного та релігійного життя українського нобілітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)44-2
Шифр НБУВ: РА373058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Дудар 
Громадсько-політичний та культурний вплив Почаївського монастиря на населення Волині (XIX - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Василь Леонідович Дудар ; Державний вищий навчальний заклад "Переяслав-Хмельницький держ. педагогічний ун-т ім. Григорія Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.91(4УКР346)-647.2 + Т3(4УКР346)5-7
Шифр НБУВ: РА359064

Рубрики:

      
13.

Кінд-Войтюк Н.В. 
Історико-краєзнавчі дослідження і пам'яткоохоронна робота на Волині у 1920-х - 1930-х роках: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Кінд-Войтюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження процесів та явищ, пов'язаних зі становленням та розвитком історико-краєзнавчих досліджень і пам'яткоохоронної роботи у Західній Волині у період перебування регіону під владою міжвоєнної Польщі. Охарактеризовано умови, за яких здійснювалася історико-краєзнавча та пам'яткоохоронна робота, показано її вплив на формування громадської зацікавленості культурною спадщиною Західної Волині. Досліджено діяльність державних структур, науково-громадських товариств, музейних закладів та наукових діячів щодо проведення краєзнавчих та пам'яткоохоронних заходів. Показано вагомий внесок українських дослідників у пам'яткоохоронну роботу, наведено відомості про проведення реставраційних робіт, видання наукових та науково-популярних, історико-краєзнавчих та пам'яткознавчих праць. Висвітлено здобутки та прорахунки історико-краєзнавчої та пам'яткоохоронної роботи у Західній Волині 1920-х - 1930-х рр., визначено її місце у загальноукраїнському краєзнавстві та пам'яткознавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.у(4УКР346)л6 + Т3(4УКР346)61-7 +
Шифр НБУВ: РА353097

Рубрики:

      
14.

Казначеєва Л.М. 
Волинське дворянське зібрання (1796 - 1917): функції, структура, участь у системі органів влади: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Казначеєва ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, законодавчих актів і наукової літератури розкрито історію Волинського дворянського зібрання, його трансформацію з самоврядної станової корпоративної інституції, основні властивості якої були сформовані у річпосполитській традиції, до інституції, підпорядкованої державним інтересам Російської імперії. Узагальнено значний матеріал про зміни його структури та складу, функцій, прав і повноважень, обмеження участі зібрання у системі органів влади. З'ясовано механізми та технології усунення зібрання від правління губернією, серед яких - позбавлення виборчого права, русифікація кадрового складу станових і державних установ. Звуження прав місцевих дворянських інституцій мало прояв у забороні депутатському зібранню видавати свідоцтва про належність до привілейованого стану, а згодом - ревізії його діяльності. Найголовнішим заходом стала заборона проведення Волинського дворянського зібрання та виборів. Доведено, що губернське дворянське зібрання використовувалося місцевою знаттю як вагомий засіб для збереження та відстоювання їх корпоративних прав. Зроблено висновок, що держава, втручаючись у формування його соціоетнічного складу, роз'єднувала шляхетську солідарність і підпорядкувала місцеве дворянство імперським завданням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4/5-286 +
Шифр НБУВ: РА356980

Рубрики:

      
15.

Каліщук О.М. 
Роль галицької інтелігенції в національно-культурному відродженні українців Волині (1914-1918 роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Каліщук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. Івана Крип'якевича ; Ін-т народознав. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено політичну та культурно-освітню ситуацію на Волині напередодні Першої світової війни, діяльність галицької інтелігенції в налагодженні культурного життя волинян, розбудові шкільництва та підвищенні національної самосвідомості українців волинського краю, що істотно позначилося на їх участі у національно-визвольному русі. Розглянуто політику урядів Росії та Австро-Угорщини щодо Волині в контексті української проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)612-293 +
Шифр НБУВ: РА324079

Рубрики:

      
16.

Кихтюк В.В. 
Історична топоніміка Волині: формування, джерела, зв'язок із розвитком суспільства: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В.В. Кихтюк ; Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано топоніми Волині від літописних часів до 1991 р. Висвітлено історичні факти, які мали безпосередній вплив на формування назв міст і сіл. Проведено історико-філологічну класифікацію топонімів за морфологічним і словотворчим принципами. Акцентовано увагу на аналізі природно-географічного середовища, в якому виникали населені пункти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т218(4УКР346) + Ш141.14-316.1
Шифр НБУВ: РА374229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Козинець І.Ю. 
Державотворчі процеси на Волині в добу гетьманату П.Скоропадського: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Ю. Козинець ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування виконавчих структур Волині, розкрито проблеми у роботі місцевої адміністрації й органів самоврядування та кроки влади на шляху виходу з адміністративної кризи. Висвітлено особливості впровадження соціально-економічної політики держави стосовно Волині та дії місцевої адміністрації з налагодження господарського механізму регіону. Проаналізовано роль Державної варти в нормалізації роботи місцевих виконавчих структур і забезпеченні правопорядку в губернії. Розкрито головні особливості у формуванні судових органів влади Волинської губернії. Показано суспільно-політичне життя краю в період діяльності гетьманської адміністрації, внесок і досягнення місцевих органів влади та самоврядування у національно-культурне відродження Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)612-5 +
Шифр НБУВ: РА366262

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
18.

Кондратюк Ю.С. 
Православні інституції та духовенство як суб'єкти формування церковнопарафіяльного діловодства Волинської єпархії наприкінці XVIII - на початку ХХ століть: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Ю.С. Кондратюк ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено діяльність православних інституцій і духовенства щодо формування документації постійного ведення церковних парафій Волинської єпархії наприкінці XVIII - на початку XX ст. На підставі відомостей, одержаних завдяки вивченню архівних матеріалів, опублікованих джерел, законодавчих актів і наукової літератури, здійснено комплексний аналіз процесу формування та функціонування церковнопарафіяльного діловодства Волинської єпархії. Досліджено стан вивчення даного діловодства. Висвітлено проблему зберігання та репрезентативності церковних джерел. Розглянуто законодавчі функції Синоду щодо регламентації їх ведення. Розкрито діяльність єпархіальних органів управління у сфері діловодства парафій. Висвітлено питання ведення духовенством документів, порядок здачі та формування звітності на їх підставі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.240.91(2-891)-3 + Э372.240.91(4УКР346)-3 +
Шифр НБУВ: РА356778

Рубрики:

      
19.

Костюк М.П. 
Німецька колонізація на Волині (60-ті роки XIX ст.-1914 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.П. Костюк ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджується німецька колонізація на Волині, а також життя і діяльність німецької національної меншини даного регіону в 60-х роках XIX - на початку XX ст. Прослідковуються причини, динаміка і правові умови колонізації, процес формування німецького землеволодіння, особливості матеріальної культури, побуту та духовного життя волинських німців, їх впливу на етнічну структуру і соціально-економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
20.

Костюк О.Ю. 
Становлення та розвиток релігійної освіти на Волині (XIX - початку ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Ю. Костюк ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено системне дослідження становлення та розвитку релігійної освіти на Волині у XIX - на початку XX ст. у контексті суспільно-політичних, соціальних і організаційно-педагогічних передумов. На підставі аналізу архівних матеріалів, періодичних видань іноземними мовами охарактеризовано основні етапи становлення та розвитку релігійної освіти. Розроблено навчально-методичні рекомендації до спецкурсу "Становлення та розвиток релігійної освіти на Волині у XIX - на початку XX ст."

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР346)-67 +
Шифр НБУВ: РА354127
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського