Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (394)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР333$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрухів І.О. 
Політика радянської влади у сфері релігії та конфесійне життя на Прикарпатті в 40-80-х роках ХХ ст. Історико-правовий аналіз: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.О. Андрухів ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 36 с. — укp.

Проведено дослідження діяльності греко-католицьких, православних, римо-католицьких, іудейських та протестантських конфесійних об'єднань на території Прикарпаття у 1940 - 1980-х рр. за умов впровадження державної політики радянської влади, спрямованої на знищення церкви як соціального інституту та релігії як різновиду світосприйняття, реалізованої за допомогою методів, що порушували особисті права громадян, зокрема право на свободу совісті. Визначено основні складові політики радянської влади у сфері релігії. Зокрема, розглянуто такі засоби державного впливу, як тотальна атеїзація, масове зняття з реєстрації релігійних громад та закриття культових споруд, репресії проти священослужителів, знищення культурно-історичних і національно-релігійних цінностей етноконфесійних громад, які проживали на території Прикарпаття. Зроблено висновок, що незважаючи на вжиті заходи, радянській державі не вдалося досягнути поставленої мети - етноконфесійні об'єднання не лише вижили, а й зберегли і примножити національно-релігійні традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)6-55 + Э29(4УКР3)-36-021.504 +
Шифр НБУВ: РА346207

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бабинець І.І. 
Закарпаття в системі міждержавних відносин України і Угорської Республіки (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.І. Бабинець ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 24 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку системи українсько-угорського міждержавного співробітництва у 1991 - 2004 рр., місце і значення у формуванні міждержавних відносин прикордонної Закарпатської області України. На підставі аналізу архівних матеріалів, протоколів Державних Зборів Угорщини, наукових здобутків вітчизняних та угорських дослідників, вивчення діяльності преси обох країн охарактеризовано етап зародження їх двосторонньої співпраці на початку 1990-х рр., встановлено особливості формування договірно-правової бази міждержавних відносин. Досліджено розвиток політичного діалогу України та Угорщини на всіх рівнях, еволюцію, стан і перспективи розвитку їх транскордонного співробітництва як важливого підрівня цілісної системи двосторонніх взаємин. Висвітлено українсько-угорські зв'язки у межах Карпатського Єврорегіону. Розглянуто культурно-гуманітарну та економічну співпрацю Закарпаття з прикордонними територіальними громадами Угорської Республіки. Проаналізовано діяльність змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин. Охарактеризовано становище угорців в Україні й українців та русинів в Угорщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)64-6 +
Шифр НБУВ: РА331926

Рубрики:

      
3.

Басараб М.М. 
Роль громадських організацій Закарпаття в державотворчих процесах наприкінці 80-х - на початку 90-х рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Басараб ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості функціонування перших незалежних громадсько-політичних організацій Закарпаття в 1988 - 1994 рр. у загальноукраїнському контексті. Показано специфіку утворення громадських організацій і об'єднань у краї, що було зумовлено певними факторами, а саме: історико-політичними традиціями, ідеологічним протистоянням у суспільстві, формуванням демократичних відносин і плюралізму, активізацією суспільно-політичного життя населення, відродженням духовних цінностей, захистом оточувального середовища та вирішенням екологічних проблем, прагненням до створення незалежної держави. Досліджено активну державотворчу позицію Закарпатської крайової організації Народного Руху України за перебудову, крайової організації Української Гельсінської спілки, обласної організації Товариства української мови ім. Т.Шевченка, Ужгородського товариства "Просвіта" та відродженої крайової "Просвіти", обласних організацій "Меморіалу", Товариства політв'язнів і репресованих, Краєзнавчого об'єднання ім. О.Митрака, Союзу українок Закарпаття, Української народної Ради Закарпаття. Розкрито їх основні статутно-програмовані документи. Проаналізовано державотворчі процеси та протидію їм комуністичної влади краю. За умов краху командно-адміністративної системи, кризи комуно-радянських державних відносин пробудження народної свідомості сприймалося населенням краю з піднесенням. Місце та роль громадських організацій у державотворчих процесах непересічні. Важливість функцій, які у процесі діяльності вони виконували, стала головним чинником в інтеграції інтересів громадян, досягненні пріоритетних завдань тогочасності. Зазначено, що політика багатьох товариств сприяла усвідомленню краянами необхідної для представників будь-якої нації основних засад розвитку самобутньої культури. Вони базувались на засадах патріотичного виховання молоді, відстоювання національних, культурних і духовних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)63-48 + Ф79(4УКР333)2 +
Шифр НБУВ: РА354768

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Безносюк О.П. 
Діяльність винищувальних батальйонів та груп охорони громадського порядку на Прикарпатті в 1944 - 1954 роках: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Безносюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості створення, а також форми та методи діяльності добровільних громадських воєнізованих формувань самооборони - винищувальних батальйонів і груп охорони громадського порядку - на території Прикарпаття в 1944 - 1954 рр. На базі архівних джерел, монографічної літератури, спогадів і матеріалів періодичної преси досліджено особливості їх створення, структурну перебудову, кадрове забезпечення й аналіз їх якісного складу, форми та методи зазначеної діяльності у населених пунктах, ліквідації збройного опору ОУН та УПА, взаємодію з місцевими радянсько-партійними органами влади та силовими структурами, систему бойової та політичної підготовки, соціально-матеріального забезпечення, причини порушення частиною особового складу законності та службової дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)623 + Х819(4УКР3)112.010.028-1 +
Шифр НБУВ: РА361536

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Болюк О.М. 
Профілювання та різьблення у художній системі оздоблення дерев'яної сакральної архітектури Українських Карпат ХVІІ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.М. Болюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектурну пластику східнокарпатських церков та дзвіниць як засіб художньої виразності дерев'яного монументального будівництва у взаємозв'язку з народним декоративним мистецтвом. Розглянуто художні особливості профілювання і різьблення в історичному розвитку декорування. Розроблено типологічну структуру оздоблення пам'яток XVII - початку XX ст. за техніками художнього деревообробництва. Висвітлено вплив народного традиційного декорування конструктивних деталей культових споруд Українських Карпат на сучасне професійне дерев'яне храмобудівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР333)927.166 + Щ117.166(4УКР333) + Щ125.508.04г(4УКР333)
Шифр НБУВ: РА307884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Буковський І.В. 
Утворення і діяльність військових формувань Карпатської України (1938 - 1939): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.В. Буковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 17 с. — укp.

До наукового обігу введено нову історичну інформацію, узагальнено дані наявних публікацій щодо участі Карпатської Січі у збройній боротьбі за незалежність Карпатської України, організації відсічі угорської агресії. Критично оцінено тенденційне, упереджене висвітлення історії Карпатської України, її збройних формувань у працях радянських, німецьких, угорських, польських істориків та журналістів. Оцінено роль компартії у трагічних подіях 1938 - 1939 рр. на Закарпатті. На підставі нових фактів, документальних свідчень узагальнено досвід організації військового вишколу з'єднань Карпатської Січі. Докладно проаналізовано суттєві прорахунки політичного і військового керівництва Карпатської України та Карпатської Січі, що позначилися на кінцевому етапі збройної боротьби українських закарпатських патріотів проти угорських загарбників. Об'єктивно оцінено підступні політичні дії щодо Карпатської України тодішніх наддержав: гітлерівської Німеччини та сталінського Радянського Союзу, які значно ускладнили боротьбу за виживання молодої Української держави у складному оточенні напередодні Другої світової війни. Зроблено спробу показати значення досвіду організації військового вишколу Карпатської Січі, її збройної боротьби проти угорських агресорів для реформування Збройних сил незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)61-54 + Ц4,8(4УКР333)1:6 +
Шифр НБУВ: РА331979

Рубрики:

      
7.

Вегеш М.М. 
Закарпаття в контексті центральноєвропейської політичної кризи напередодні другої світової війни: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.М. Вегеш ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1998. — 30 с. — укp.

Комплексно досліджено місце і роль Закарпаття в контексті центральноєвропейської політичної кризи напередодні другої світової війни. На основі критичного аналізу вітчизняної та зарубіжної літератури і введення до наукового обігу оригінальних джерел системно висвітлюються взаємозв'язані проблеми комплексної теми: міжнародне становище краю наприкінці 30-х років та вплив міжнародного фактору на внутрішньополітичний і культурний розвиток Закарпаття, аналізуються головні етапи еволюції державно-правового статусу Прикарпатської Русі - Карпатської України. Окрему увагу приділено висвітленню політичної діяльності автономних урядів А.Бродія і А.Волошина, збройним силам Карпатської України - Карпатській Січі, простежено антиукраїнську і античехословацьку діяльність угорської іреденти в Закарпатті. У дисертації стверджується, що Закарпаття напередодні другої світової війни переживало гостру політичну кризу. Це, безперечно, стосується також Чехословаччини і всієї Центральної Європи. Незважаючи на такі обставини, Карпатська Україна виявилася єдиною, яка наприкінці 30-х років проголосила свою незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр333)61

Рубрики:

      
8.

Гиря В. І. 
Закарпаття та вплив угорського фактора на його політичний розвиток між двома світовими війнами (1918 - 1939 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. І. Гиря ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано вплив на політичний розвиток Закарпаття угорського фактора, покликаного відновити територіальну цілісність Угорського королівства довоєнного періоду. Розглянуто перші кроки угорської іреденти в краї після завершення Першої світової війни, активна діяльність угорських політичних партій Закарпаття, їх провідних діячів, місцевих громадсько-політичних активістів, що співпрацювали з угорською агентурою. З'ясовано джерела, методи й особливості активної діяльності представників угорської агентури в Закарпатті. Встановлено, що велику роль в деструктивному впливі угорського фактора на суспільно-політичний розвиток Закарпаття відіграли напади угорських терористів, інші провокації угорської "п'ятої колони" наприкінці 1930-х рр., які стали передвісниками трагічних подій 1939 р. у крайовій історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)61
Шифр НБУВ: РА377084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гнатюк М.В. 
Художні вироби з дерева в інтер'єрі народного житла Українських Карпат і Прикарпаття ХІХ - першої половини ХХ ст. (Історія. Типологія. Художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.В. Гнатюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання художньо-декоративного оздоблення помешкань гуцулів, бойків, лемків. Зібрано і систематизовано матеріал експедиційних досліджень об'єктів дерев'яної архітектури, меблів, які не були предметом вивчення раніше. Подано нові відомості з історії художньої обробки дерева, технік і технології виготовлення виробів, про розвиток народного і професійного різьбярства. Значну увагу приділено використанню народних різьбярських традицій у професійній художньо-конструкторській та педагогічній практиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.508.04г(4УКР333) + Щ128.9г(4УКР333)5/6
Шифр НБУВ: РА307885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Грегірчак Д. Б. 
Інституційні засади становлення та функціонування місцевих органів публічної влади на Закарпатті у складі Першої Чехословацької Республіки: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. Б. Грегірчак ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано політико-правові аспекти становлення та функціонування місцевої публічної влади на Закарпатті у складі Першої Чехословацької Республіки (1919 - 1938 рр.). Систематизовано внутрішньополітичні та геополітичні передумови й обставини, що зумовлюють включення закарпатського регіону до Чехословацької Республіки. Проаналізовано державно-правовий статус Закарпаття крізь призму виконання зобов'язань, взятих Чехословаччиною у Сен-Жерменському договорі та зафіксованих у Конституції 1920 р. Простежено етапи структурних перетворень регіональних автономних інституцій і локальних адміністрацій. Розкрито регіональну специфіку організаційної структури, компетенції, національного складу місцевих інститутів влади. Визначено місце закарпатської моделі організації публічної влади в системі державного управління Чехословацької Республіки. Розкрито сутність чехословацької політики щодо автономних структур влади. Виявлено причини, які позитивно та негативно впливають на діяльність реформованих органів місцевої публічної влади у даний період. Проаналізовано взаємовідносини самоврядних інституцій з центральною владою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР3) + Т3(4УКР333)61-5
Шифр НБУВ: РА376426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Данилець Ю.В. 
Православна церква на Закарпатті у першій половині ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.В. Данилець ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено головні причини та передумови відродження православного руху на Закарпатті на початку XX ст., еволюцію державно-церковних відносин щодо визнання релігійних джерел монографічного матеріалу та матеріалів періодичної преси. Вивчено складний процес виникнення та функціонування православних церковних і чернечих громад, досліджено їх соціально-економічну, культурну та політичну діяльність. Значну увагу приділено діяльності православних архієреїв та інших діячів православного руху у боротьбі за зміцнення церковної структури. Вивчено релігійну політику стосовно Православної церкви на Закарпатті австроугорського, чехословацького, угорського урядів і уряду НРЗУ. Визначено роль чехословацьких властей у церковному розколі між православними. Розглянуто процес входження Мукачевсько-Пряшівської православної епархії під канонічну юрисдикцію Російської Православної церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)61-55 + Э372.09(4УКР333)-36 +
Шифр НБУВ: РА354769

Рубрики:

      
12.

Делеган М.В. 
Закарпаття в складі Чехословаччини: міжконфесійні відносини у 1919-1929 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.В. Делеган ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджується діяльність різних конфесій на Закарпатті в 1919-1929рр. у складі Чехословацької республіки. Встановлено, що якісні зміни в громадсько-політичному житті населення краю, які забезпечували свободу віросповідань, сприяли відродженню православ'я. В ході цього процесу відбувалося значне кількісне зростання православної конфесії за рахунок відходу від греко-католицької віри. А це привело до різкого загострення у відносинах між православними та уніатами. На основі архівних документів, значна частина яких вперше введена у науковий обіг, проаналізовано стан міжконфесійних відносин в умовах розвитку демократизації суспільства. Зроблена спроба всебічного і об'єктивного аналізу причин загострення відносин між греко-католицькою та православною конфесіями, які у ряді місць виливались у відкриту боротьбу. Протистояння негативно впливало на взаємовідносини жителів краю, поглиблювало їх розкол і відволікало від вирішення складних, особливо соціально-економічних проблем. Проаналізовано причини, форми і методи міжконфесійних суперечностей. Десятилітня міжконфесійна боротьба завершилася у 1929 році узаконенням діяльності православної конфесії. Кінець 20-х років знаменується також поступовим переходом до цивілізованих форм взаємовідносин на основі існуючих у той час правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)61-5

Рубрики:

      
13.

Дудик Р.В. 
Хорова культура Прикарпаття кінця ХІХ - першої третини ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Р.В. Дудик ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Висвітлено специфіку етнорегіональних особливостей пісенно-хорової культури краю, у формуванні якої зробили свій внесок такі самобутні райони, як Гуцульщина, Покуття, Бойківщина та Опілля. Розмаїття пісенного фольклору розглянуто з урахуванням етнографічної та локальної специфіки. Проаналізовано діалективні особливості поетичного фольклору Прикарпаття в його етнорегіональному розмаїтті та відповідно з музично-інтонаційним рядом наспівів. З'ясовано вплив часовопросторового фактора на процеси формування жанрової системи фольклору регіону. Значну увагу приділено проблемам становлення фундаментальних професійних засад музично-театрального та хорового мистецтва, а також формування композиторської школи Прикарпатського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-03(4УКР333)6
Шифр НБУВ: РА310325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Жулканич Н.М. 
Сільське господарство Закарпаття: соціально-економічний аспект (друга половина 40-х - 80 роки ХХ століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Жулканич ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича ; Ін-т народознав. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі архівних матеріалів, значна частина яких вперше залучена до наукового обігу та критичного осмислення історіографії проблеми досліджено розвиток сільського господарства Закарпаття впродовж майже півстолітнього періоду. Розглянуто етапи колективізації, шляхи реформування аграрного сектору, технічну оснащеність, структуру та продуктивність сільськогосподарського виробництва, кадрову забезпеченість колгоспів, соціальні та культурно-освітні зміни на селі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)63-2 +
Шифр НБУВ: РА329988

Рубрики:

      
15.

Жулканич Н.М. 
Аграрні перетворення в областях Українських Карпат (друга половина 60-х рр. XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Жулканич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови змін і напрямків господарювання в аграрному секторі регіону, розглянуто проблеми продовольчого забезпечення населення, розкрито динаміку зміни характеру виробничих відносин в аграрній сфері у процесі спроб проведення аграрних реформ у радянський період і в процесі формування й утвердження нових форм власності та господарювання в економіці незалежної України. Досліджено соціально-виробничі, соціально-побутові, соціально-культурні явища та процеси, що відбувалися в Карпатському регіоні впродовж десятиліть радянського режиму, та тенденції соціально-економічного розвитку сільських територій в роки становлення державності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)63-21 +
Шифр НБУВ: РА369565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
16.

Кічера 
Заснування і діяльність монастирів Чину Святого Василія Великого на Закарпатті (1733-1950 роки): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Віктор Васильович Кічера ; Ужгородський національний ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР333)-647.2 + Т3(4УКР333)0-72
Шифр НБУВ: РА359130

Рубрики:

      
17.

Кашка 
Етнополітичний розвиток русинів-українців Закарпаття (друга половина XVIII ст. - 1867 р.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Марія Юріївна Кашка ; Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний ун-т". — Ужгород, 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3А/Я) + Т3(4УКР333)46
Шифр НБУВ: РА359748

Рубрики:

      
18.

Копитко А.Д. 
Зовнішньоекономічні зв'язки Галицької і Волинської земель (кінець X - перша половина XIV ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Д. Копитко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто форми економічних контактів з Візантією та іншими європейськими країнами, встановлено, що у X - XII ст. цей напрям був пріоритетним. Простежено становлення та розвиток економічних стосунків з країнами Сходу. Зроблено висновок, що у XIII - першій половині XIV ст. вони були визначальними в системі зовнішньоекономічних зв'язків Галицько-Волинської держави. Встановлено асортимент товарів, що завозилися, виявлено шляхи їх потрапляння до зазначеного регіону та географію поширення. Простежено зміни у структурі імпортних товарів, розроблено їх класифікацію. Створено комплексні карти імпортів на території Галицької та Волинської земель. Простежено формування інфраструктури зовнішньоекномічних зв'язків, зокрема, такі мало досліджені її елементи, як порти, митниці, склади, торговельні площі, транспорт, атрибути торговельної діяльності, кредитні операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)4-2 + У03(4УКР333)4 +
Шифр НБУВ: РА323800

Рубрики:

      
19.

Коприва А.Т. 
Угорська вишивка Закарпаття XIX - першої чверті XX століття (художньо-функціональні та стилістичні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / А.Т. Коприва ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання стосовно угорської вишивки Закарпаття як домінантного засобу декоративного оформлення інтер'єру житла, церковних атрибутів та одягу. Висвітлено історичні умови розвитку цього виду мистецтва на Закарпатті у хронологічних межах XIX - перша чверть XX ст. Виявлено стилістичні особливості та регіональні взаємовпливи загальних історико-культурних процесів, що відбувалися на території колишньої Австро-Угорщини. Вивчено художньо-функціональну суть вишивки в угорському костюмі. Розглянуто техніку виконання та композицію орнаменту, які доповнено схемати та таблицями. Зазначено, що своєрідна стилізація мотивів угорської орнаментики доводить її змістовність і філософське підгрунтя, що є важливим чинником для виявлення семантики вишивки угорців Закапаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.963(4УКР333=Уго)51 +
Шифр НБУВ: РА338402

      
20.

Кухарчук О. С. 
Суспільно-політичні процеси в Закарпатті (1991 - 2010 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. С. Кухарчук ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2011. — 23 с. — укp.

Досліджено суспільно-політичний розвиток Закарпаття впродовж 1991 - 2010 рр. Надано оцінку внеску сучасної історіографії у дослідження суспільно-політичних процесів. Визначено характерні ознаки та регіональні особливості суспільно-політичного розвитку краю. Проаналізовано специфіку активності місцевого населення за умов боротьби за незалежність України. Розглянуто процес становлення та розвитку багатопартійності в краї. Визначено місце громадських організацій у суспільно-політичному житті закарпатців. Охарактеризовано місце етнічного фактора в регіональних суспільно-політичних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)64-48
Шифр НБУВ: РА379792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського