Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2535)Журнали та продовжувані видання (198)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 294
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стефанюк Г.В. 
Шкільництво в Західній Україні під час німецької окупації (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Стефанюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі ретроспективного аналізу здійснено спробу комплексного дослідження розвитку шкільництва в Західній Україні під час німецької окупації, грунтуючись на архівних джерелах, документах та матеріалах тогочасних періодичних видань. Досліджено роль суспільно-політичних чинників у боротьбі за національну школу, що проходила на тлі загального протистояння між німецькою владою та ОУН, яка виражала погляди та інтереси значної частини українського населення. Проаналізовано освітню політику нацистського режиму, причини реформування системи навчання й виховання. Доліджено діяльність німецьких і місцевих органів влади щодо підготовки педагогічних кадрів та підвищення їх фахового рівня. Розглянуто функціонування народних шкіл у регіоні у взаємозв'язку з політикою окупаційної влади, яка визначала спрямованість навчально-виховного процесу. Здійснено аналіз навчально-виховної системи в історичному та етнополітичному аспектах, зважаючи на місце та роль освіти, навчання та виховання в життєдіяльності суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-7 + Ч33(4УКР3)6 +
Шифр НБУВ: РА332574

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бєдакова С.В. 
Художньо-естетичні здобутки "Празької школи" в контексті творчих пошуків українських композиторів Галичини кінця ХІХ - першої половини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / С.В. Бєдакова ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистецтв. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано малодосліджену проблему становлення празької композиторської школи, з'ясовано її роль у розвитку української музичної культури. На підставі вивчення дежерлознавчих та історико-культурних наукових матеріалів висвітлено активний характер творчих контактів музичної спільноти Праги у контексті вивчення розвитку слов'янських культур. Проаналізовно методологічні теорії празької композиторської школи (Л.Яначека, В.Новака, Й.Сука, Й.Ферстера, О.Недбала). Охарактеризовано вплив викладачів Празької консерваторії на становлення творчої майстерності українських композиторів (В.Барвінського, Н.Нижанківського, М.Колесси, Р.Сімовича, З.Лиська, С.Туркевич-Лісовської), визначено модерністські тенденції празького періоду їх творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР331)53-81 + Щ31 р(4АВС-2ПРА=УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА342604

Рубрики:

      
3.

Гнатюк М.В. 
Художні вироби з дерева в інтер'єрі народного житла Українських Карпат і Прикарпаття ХІХ - першої половини ХХ ст. (Історія. Типологія. Художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.В. Гнатюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання художньо-декоративного оздоблення помешкань гуцулів, бойків, лемків. Зібрано і систематизовано матеріал експедиційних досліджень об'єктів дерев'яної архітектури, меблів, які не були предметом вивчення раніше. Подано нові відомості з історії художньої обробки дерева, технік і технології виготовлення виробів, про розвиток народного і професійного різьбярства. Значну увагу приділено використанню народних різьбярських традицій у професійній художньо-конструкторській та педагогічній практиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.508.04г(4УКР333) + Щ128.9г(4УКР333)5/6
Шифр НБУВ: РА307885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Семчишин-Гузнер О.І. 
Художнє життя в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст. (Особливості мистецького процесу): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.05 / О.І. Семчишин-Гузнер ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено особливості мистецького процесу в художньому житті Галичини останнього десятиріччя XIX - початку XX ст. (до 1918 р.). На основі комплексного дослідження виявлено характерні риси культурно-мистецького життя Львова в контексті історичного розвитку краю, проаналізовано стан художньої освіти, визначено роль меценатства та простежено зміни у розвитку музейної справи. Вивчення діяльності мистецьких товариств, групи об'єднань надало можливість встановити перехідні етапи розвитку українського мистецтва. Розкрито значення творчої особистості у вирішенні професійних проблем мистецтва на прикладах епістолярної та креативної спадщини провідних українських митців Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4Укр331)5-69 Галичина
Шифр НБУВ: РА311026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гах І.С. 
Храмовий вітраж Галичини кінця ХІХ - початку ХХ ст.: західноєвропейський контекст (становлення, художні особливості, проблеми реставрації): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / І.С. Гах ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

На підставі систематизації, узагальнення та аналізу значного за обсягом фактичного матеріалу, першоджерел та архівних документів здійснено спробу комплексного вивчення проблеми розвитку вітражного мистецтва на території Галичини наприкінці XIX - на початку XX ст., а також появи сюжетного вітража у храмах Греко-Католицької та Православної церков у першій третині XX ст. Вперше проведено дослідження галицького храмового вітража, проаналізовано маловідомі історичні факти та архівні матеріали щодо діяльності відомих загальноєвропейських вітражних фірм і художників проектантів, розглянуто експонати фондів Національного музею у Львові. Визначено художні особливості галицького храмового вітража кінця XIX - початку XX ст. методом порівняльної характеристики сюжетних вітражів східної та західної християнських традицій, обгрунтовано шляхи вирішення проблем реставрації та збереження традицій вітражного мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ145.43(4УКР331)53 + Щ117.166(4УКР331)53 +
Шифр НБУВ: РА344077

Рубрики:

      
6.

Бермес І.Л. 
Хорове життя Дрогобиччини першої половини ХХ ст. в контексті духовного розвитку Галичини: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.Л. Бермес ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено історичні передумови організації та становлення хорового життя на Дрогобиччині у порівнянні з діяльністю хорових гуртків Львова, Перемишля у першій половині XX ст. Висвітлено специфіку музично-освітнього процесу, концертного життя. Проаналізовано репертуар хорових колективів, установлено персоналії музично-громадських діячів краю. Віднайдено архівні матеріали, нові наукові дані про діяльність співочих товариств, хорових гуртків освітніх установ та культурно-просвітницьких товариств, з використанням яких відтворено процеси зазначеної ланки культурно-мистецького буття Дрогобиччини, визначено їх місце та роль у розвитку хорової культури України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР331)61-68 +
Шифр НБУВ: РА341117

Рубрики:

      
7.

Дудик Р.В. 
Хорова культура Прикарпаття кінця ХІХ - першої третини ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Р.В. Дудик ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Висвітлено специфіку етнорегіональних особливостей пісенно-хорової культури краю, у формуванні якої зробили свій внесок такі самобутні райони, як Гуцульщина, Покуття, Бойківщина та Опілля. Розмаїття пісенного фольклору розглянуто з урахуванням етнографічної та локальної специфіки. Проаналізовано діалективні особливості поетичного фольклору Прикарпаття в його етнорегіональному розмаїтті та відповідно з музично-інтонаційним рядом наспівів. З'ясовано вплив часовопросторового фактора на процеси формування жанрової системи фольклору регіону. Значну увагу приділено проблемам становлення фундаментальних професійних засад музично-театрального та хорового мистецтва, а також формування композиторської школи Прикарпатського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-03(4УКР333)6
Шифр НБУВ: РА310325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Качур І.Б. 
Французька книга в Галичині у другій половині XVIII ст.: видавничий репертуар, розповсюдження та рецепція: автореф. дис...канд. іст. наук : 27.00.03 / І.Б. Качур ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано елементи комунікаційного процесу французької книги в Галичині у другій половині XVIII ст. Визначено суспільну функцію, яку вона виконувала на етапі становлення видавничого репертуару, книгарського посередництва, бібліотечного обігу та читацького сприйняття. Розкрито особливості функціонування французької книги. Охарактеризовано репертуар французьких видань, надрукованих у львівських друкарнях у даний період, частину яких залучено до наукового обігу вперше. На основі історико-книгознавчого та бібліографічного аналізу книготорговельних каталогів визначено домінуюче місце оригінальної та перекладної французької книги на галицькому книжковому ринку в останній чверті XVIII ст. Висвітлено питання надходження французьких видань у складі галицьких приватних та інституційних книгозбірень, встановлено коло, науково-культурні зв'язки їх власників, преференції, мотиви та принципи колекціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР331=ФРА)46 +
Шифр НБУВ: РА367265

Рубрики:

      
9.

Димитрюк В.М. 
Формування та функціонування мережі залізниць Буковини Австро-Угорського періоду: 1866 - 1918: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / В.М. Димитрюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Встановлено цілісну картину формування та функціонування мережі залізниць Буковини австро-угорського періоду (1866 - 1918 рр.), розкрито значення цієї мережі для народного господарства та визначено основні етапи її розвитку. Охарактеризовано грунтові дороги Буковини кінця XVIII - початку XIX ст. як своєрідні попередники залізничних колій, описано проект першої дерев'яної колійної дороги як приклад боротьби за впровадження залізниць на Буковині. З'ясовано чинники спорудження першої залізничної магістралі на Буковині - Львів - Чернівці, висвітлено будівництво залізниці Львів - Чернівці - Ясси, встановлено їх міжнародне значення. Проаналізовано особливості формування та функціонування локальних (місцевих) залізниць на Буковині, надано їх економічну характеристику, встановлено народногосподарське значення, проаналізовано взаємовідносини з державою та банками. Доведено, що створення мережі залізниць на Буковині означеного періоду відчутно прискорило розвиток капіталізму та народногосподарського комплексу у буковинському краї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5-24
Шифр НБУВ: РА330634

Рубрики:

      
10.

Бойко І. Й. 
Формування та функціонування державно-правових і самоврядних інститутів у Галичині в складі Польського королівства (1387 - 1569 рр.): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / І. Й. Бойко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено історико-правові передумови та наслідки анексії Галичини Польським королівством 1387 р., особливості організації та діяльності органів влади у Галичині в складі Польського королівства (1387 - 1569). Проаналізовано джерела права у Румунському королівстві (1349 - 1434 рр.), основні джерела права Польського королівства й особливості їх застосування в Руському воєводстві (1434 - 1569 рр.). Акцентовано увагу на характеристиці інститутів права у Галичині у досліджуваний період. Здійснено порівняльно-правовий аналіз окремих іститутів права у Галичині в складі Польського королівства та тих самих інститутів на українських землях у складі Великого князівства Литовського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ-9ГАЛ)4-523 + Х2(4УКР-9ГАЛ)4 + Т3(4УКР331)42-5
Шифр НБУВ: РА379959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Павлишин О.Й. 
Формування та діяльність представницьких органів влади ЗУНР - ЗОУНР (жовтень 1918 - червень 1919 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Й. Павлишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування та діяльності представницьких органів влади Західно-Української Народної Республіки - Західної області Української Народної Республіки (ЗУНР - ЗОУНР) у період з жовтня 1918 р. по червень 1919 р. Проблему розглянуто в контексті історії дореволюційного і революційного розвитку українського національного руху Галичини та Буковини, інтегруючи його інституційні та соціальні аспекти. Реконструйовано персональний склад і організаційну структуру Української Національної Ради. Класифіковано форми повітових органів самоврядування ЗУНР - ЗОУНР. Здійснено аналіз соціального складу центрального і повітових представницьких органів. Розглянуто шляхи вирішення проблеми дефіциту національних кадрів. Розкрито характер діяльності представницьких органів влади ЗУНР - ЗОУНР, базуючись на прикладах їх взаємин з населенням національних меншин і у вирішенні ключового питання - підготовки аграрної реформи. Висвітлено причини кризових явищ у суспільно-політичному житті навесні 1919 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Х2(4УКР33)61-523
Шифр НБУВ: РА312549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Єгорова І.В. 
Формування національної самосвідомості у підлітків на уроках музики в загальноосвітній школі (на матеріалі творчої спадщини західноукраїнських композиторів ХIХ - початку ХХ століття): Автореф. дис. канд... пед. наук: 13.00.02 / І.В. Єгорова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Запропоновано поняття національної самосвідомості, розкрито зміст її структурних компонентів, сфер прояву, рівнів сформованості та розроблено новий підхід до її формування. Висвітлено педагогічний потенціал західноукраїнського музичного мистецтва XIX - початку XX ст. та особливості його реалізації в процесі національного виховання особистості (з урахуванням регіонального підходу). Обгрунтовано методичні засади формування національної самосвідомості підлітків на уроках музики засобами західноукраїнської професійної музики зазначеної доби, де основу педагогічного впливу складає цілеспрямований розвиток у підліків емоційного сприймання, здатності до емпатії, національної ідентифікації та естетичного оцінювання в їх єдності та взаємодії. Запропоновано теоретичну концепцію про виховний потенціал західноукраїнської музики досліджуваного періоду, з використанням якої визначено показники та критерії діагностики рівнів сформованості національної самосвідомості підлітків та розроблено дві моделі її розвитку: структурно-динамічну та функціональну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)21-3 + Щ313(4УКР33)5 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА321756

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Тарас В.Я. 
Формування ландшафтного та планувально-композиційного укладу монастирських садів Галичини (Х - середина ХІХ ст.): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.Я. Тарас ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто дані про монастирські сади, що дало змогу відтворити цілісну картину їх розвитку від Х - до середини ХІХ ст. Доведено, що монастирські сади є об'єктом ландшафтної архітектури. Виявлено основні фактори, що впливали на ландшафтне та композиційно-планувальне вирішення, висвітлено поняття "монастирський сад", подано класифікацію даних садів за різними ознаками, визначено функціональні, планувально-композиційні вирішення та розкрито філософсько-символічний зміст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118(4Укр331)3/5 + Щ117.166(4Укр331)3/5
Шифр НБУВ: РА317098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Харчук Х.Р. 
Формування архітектури Трускавця у XIX - першій половині XX ст. (на прикладі курортної забудови): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Х.Р. Харчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

На підставі архівних матеріалів і результатів натурних досліджень виявлено передумови та сукупність чинників, які впливали на формування архітектури м.Трускавця у XIX - першій половині XX ст. Визначено основні періоди локалізації архітектури курортної забудови Трускавця, проаналізовано її сучасний стан. Висвітлено практичні шляхи розв'язання актуальних проблем охорони та збереження історичної спадщини, показано її роль у подальших процесах сучасного та перспективного містобудівного розвитку, а також у формуванні архітектурного образу курорту. Запропоновано внести Трускавець до Списку історичних населених місць України, а об'єкти його історичної спадщини до Державного реєстру національного культурного надбання "Пам'ятки архітектури і містобудування".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)5 + Н82(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339787

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Бобош Г.Є. 
Формування архітектури мурованих церков Галичини кінці ХVІІІ - початку ХХ ст.(на прикладі Львівської єпархії): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Г.Є. Бобош ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено наукове дослідження формування архітектури мурованих церков Галичини на прикладі Львівської єпархії з 1772 до 1918 рр. в усіх її аспектах. Шляхом натурного обстеження, аналізу бібліографічних і періодичних видань створено джерельну базу на 462 муровані церкви, з використанням якої кількісно та якісно відтворено загальну картину формування сакральної архітектури Галичини в 1772 - 1918 рр. Виявлено зовнішні та внутрішні чинники пріоритетного впливу на формування архітектурних напрямів й обгрунтовано їх значення у започаткуванні мурованого будівництва. Встановлено стабілізуюче та вирішальне значення внутрішніх факторів для збереження національної сакральної архітектури та формування основної концепції її розвитку в Галичині в 1772 - 1918 рр. Визначено залежність між присвятами церков та їх орієнтацією щодо сторін світу, на основі якої розроблено методику використання встановленої закономірності у процесі закладання нових храмів в існуючій чіткій планувальній структурі. Розроблено типологію плану та об'ємно-планувальних схем. Виявлено стилістичні напрями, їх часові межі та проведено періодизацію кожного етапу формування та подано територіальні характеристики розподілу церков за об'ємно-планувальними та стилістичними рішеннями за деканатами. Висвітлено роль і місце видатних вітчизняних архітекторів у формуванні сакральної мурованої архітектури Галичини, зокрема значення творчої діяльності В.Нагірного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР331)5 +
Шифр НБУВ: РА336868

Рубрики:

      
16.

Дрозда П.В. 
Феномен колективного народно-інструментального музикування західно-українського регіону: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / П.В. Дрозда ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняному мистецтвознавстві компаративно досліджено народно-інструментальне виконавство Західної України академічного, автентичного, аматорського та самодіяльного напрямків у контексті умов його соціокультурного функціонування. Доведено, що модифікація "ентнокультурного змісту" колективного народно-інструментального виконавства, яка відбулася внаслідок насадження соціально-культурних стереотипів, потребує і частково відновлює свою питому інфраструктуру й автентичні виконавські традиції. Простежено еволюцію різних типів колективного народно-інструментального виконавства, освіти та репертуару. Висвітлено визначальні тенденції у цій сфері виконавської діяльності та стильові особливості, зумовлені традиціями музикування та специфікою освіти. Наведено інформацію про діяльність регіональних колективів академічного, самодіяльного, автентичного спрямування, а також здобутки їх організаторів, диригентів та керівників, творчість фахових і самодіяльних митців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.19-03(4УКР33) + Щ731.051.9(4УКР33)
Шифр НБУВ: РА370213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шевчук Г.Й. 
Фахово-господарська та культурно-освітня діяльність товариства "Сільський господар" (1899-1944): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Й. Шевчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено діяльність товаритства "Сільський господар" періоду 1899 - 1944 рр. у контексті національно-політичного, гсподарського та культурного розвитку українських земель за умов Авcтро-Угорської Імперії, Польської держави та УРСР. Висвітлено соціально-економічні та національно-політичні передумови створення й етапи діяльності товариства. Описано основні напрями та форми роботи товариства, підготовку фахівців для практичної роботи на селі та роль організації у покращанні добробуту українського селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-2 + Т3(4УКР33)6-2 +
Шифр НБУВ: РА342987

Рубрики:

      
18.

Яремчук А.В. 
Фільваркові господарства східних регіонів Речі Посполитої в другій половині XVI - першій половині XVII ст. (на прикладі Руського та Белзького воєводств): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Яремчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання виникнення та розвитку фільваркового господарства Руського та Белзького воєводств. Показано роль і значення фільварково-пашинного господарювання у системі аграрних відносин ранньомодерної Польщі. Представлено основні напрями виробничого циклу на фільварках, спрямованість збуту сільськогосподарської продукції. Запропоновано характеристику категорій залежного селянства східнопольських фільваркових сіл та їх соціально-економічного та правового становища. Зазначено, що період другої половини XVI - першої половини XVII ст. на території Руського та Белзького воєводств характеризувався суттєвими змінами в аграрних відносинах, а рушійною силою перетворень був активний розвиток фільварково-панщинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ-4А/Я)43-2 + Т3(4УКР33)4-2 +
Шифр НБУВ: РА350063

Рубрики:

      
19.

Футулуйчук 
Участь жандармерії в державному будівництві та захисті суверенітету ЗУНР: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Дмитро Дмитрович Футулуйчук ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Х2(4УКР33)611/612-621 + Ц4,8(4УКР)1:611/612
Шифр НБУВ: РА329222

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Кобилецький М.М. 
Утворення ЗУНР, її державний механізм та діяльність (1918-1923 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Кобилецький ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджується проблема утворення ЗУНР та діяльність її державного механізму на основі аналізу історико-правових фактів, архівних матеріалів, законодавчих актів та документів. Особлива увага звертається на законодавчі акти органів влади ЗУНР, які до сьогоднішнього дня не були зовсім, або були лише частково, об'єктом наукового дослідження. Зроблено висновки про діяльність державного механізму та подано науково обгрунтовані рекомендації щодо використання досвіду ЗУНР для удосконалення діяльності органів влади сучасної Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)61

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського