Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2535)Журнали та продовжувані видання (198)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 294
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ярошенко І.В. 
Музично-просвітницька діяльність А.Кушніренка в контексті розвитку професійно-хорового виконавства на Буковині: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / І.В. Ярошенко ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто етапи розвитку професійного хорового виконавства на Буковині, починаючи з XIX до першої половини XX ст. Проаналізовано музично-просвітницьку діяльність представників буковинського краю. Значну увагу приділено творчості С.Воробкевича та його послідовників: П.Бажанського, Є.Мандичевського, Ч.Порумбеска. Розкрито особливості, які визначили характеристики професійного хорового виконавства на Буковині у радянський період, висвітлено діяльність Заслуженого Буковинського ансамблю пісні та танцю, а також охарактеризовано його роль у процесах відродження хорових традицій на буковинських землях. Розкрито особливості творчої, концертно-просвітницької діяльності А.Кушніренка у контексті становлення професійного диригентсько-хорового мистецтва, охарактеризовано композиторську творчість відомого митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР337) + Щ313(4УКР)6-81 Кушніренко А. +
Шифр НБУВ: РА340342

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
2.

Яремчук С.С. 
Православна церква на Буковині у 1944 - 1991 рр. (державно-церковні взаємини): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.С. Яремчук ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше в українській історіографії здійснено спробу дослідити історію православної церкви на Буковині в радянський період. Головну увагу приділено державно-церковним стосункам, які визначально впливали на церковний розвиток. Проаналізовано зміни церковного та світського характеру, які відбулися у статусі буковинської православної церкви після входження Чернівецької області до складу Української РСР та Радянського Союзу. Зроблено порівняльний аналіз організаційної структури та кількісних показників буковинської православної церкви до та після приходу радянської влади. Виявлено чинники, які визначали тогочасний статус церковної організації регіону. Вивчено цілеспрямовану політику державної влади у зазначений період. З'ясовано роль уповноваженого Ради по справах Руської православної церкви (релігій) при Чернівецькому облвиконкомі з питань державної політики щодо релігії та церкви. Охарактеризовано позицію духовенства та мирян щодо політики влади стосовно церкви та розкрито роль церковних дисидентів. Висвітлено зміни, які відбулися у державно-церковних взаєминах наприкінці 1980-х рр. Доведено причинно-наслідковий взаємозв'язок між рецидивами негативного ставлення влади до релігії та церкви у радянський час і певними явищами релігійного життя України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР337)-36 + Э372.27-36-021.504 +
Шифр НБУВ: РА341975

Рубрики:

      
3.

Яремчук А.В. 
Фільваркові господарства східних регіонів Речі Посполитої в другій половині XVI - першій половині XVII ст. (на прикладі Руського та Белзького воєводств): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Яремчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання виникнення та розвитку фільваркового господарства Руського та Белзького воєводств. Показано роль і значення фільварково-пашинного господарювання у системі аграрних відносин ранньомодерної Польщі. Представлено основні напрями виробничого циклу на фільварках, спрямованість збуту сільськогосподарської продукції. Запропоновано характеристику категорій залежного селянства східнопольських фільваркових сіл та їх соціально-економічного та правового становища. Зазначено, що період другої половини XVI - першої половини XVII ст. на території Руського та Белзького воєводств характеризувався суттєвими змінами в аграрних відносинах, а рушійною силою перетворень був активний розвиток фільварково-панщинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ-4А/Я)43-2 + Т3(4УКР33)4-2 +
Шифр НБУВ: РА350063

Рубрики:

      
4.

Яремко О. Г. 
Політичні партії Буковини (кінець XIX ст. - 1940 р.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Г. Яремко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто діяльність політичних партій на Буковині в кінці XIX ст. - 1940 р. Висвітлено передумови утворення політичних партій на Буковині. Основну увагу приділено аналізу діяльності українських партій на Буковині та крайових осередків австрійських і румунських партій у краї. Проведено системний аналіз стану партійно-політичного життя інших національних спільнот краю й охарактеризовано основні суспільно-політичні процеси регіону в даний період. На підставі документального матеріалу доведено, що поява політичних партій на Буковині у кінці ХІХ ст. свідчила про структуризацію суспільства. Визначено місце та роль окремих політичних партій та їх лідерів у суспільно-політичному житті Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)61-48 + Т3(4УКР337)5-48 + Ф69(4УКР3)2
Шифр НБУВ: РА379596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Янишин Б.М. 
Народовський рух у Галичині як суспільно-політична течія (70 - 80-і роки XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.М. Янишин ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 24 с. — укp.

За допомогою методу просопографії охарактеризовано соціальну структуру керівництва народовського руху. Розкрито джерела світогляду та ідеологію народовців, що грунтувалась на принципах націоналізму та лібералізму, погляди на націю та націєтворення. Простежено формування організаційної мережі народовських товариств, зокрема, "Народної Ради", розглянуто форми її діяльності. З'ясовано взаємодію українофільської течії Наддніпрянщини та галицьких народовців. Запропоновано періодизацію політичної діяльності "народної" партії, а також галицько-наддніпрянських відносин даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)52-45 + Ф69(4УКР333)2 + Ф055.22 +
Шифр НБУВ: РА323660

Рубрики:

      
6.

Яким 
Західні землі України в Другій світовій війні: військово-історичний аспект (1939-1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Степан Степанович Яким ; Національний ун-т "Львівська політехніка". Інститут гуманітарних та соціальних наук. — Львів, 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62
Шифр НБУВ: РА322145

Рубрики:

      
7.

Юхимюк О.М. 
Правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України у складі Польщі (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Юхимюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

Зауважено, що територія Західної України після Першої світової війни стала частиною Польщі; Конституція Польщі 1921 р. закріплювала демократичний характер органів місцевого самоврядування, а Конституція 1935 р. його звузила. За результатами дослідження визначено, що правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України в складі Польщі формувався поетапно. На першому етапі (1918 - 1933 рр.) існували в Польщі три різні системи самоврядування (російська, австрійська та пруська). На наступному етапі був прийнятий Закон "Про часткову зміну устрою територіального самоврядування" від 23 березня 1933 р., за яким на всю територію Польщі поширилась єдина система самоврядування, яка була підконтрольною органам урядової адміністрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)61-523.7/8 +
Шифр НБУВ: РА329693

Рубрики:

      
8.

Юрчишин Г.М. 
Вплив етнографічних чинників на архітектурну організацію рекреаційного простору Гуцульщини (на прикладі Косівського, Верховинського та Надвірнянського районів Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. архітекури: 18.00.01 / Г.М. Юрчишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 23 с.: рис. — укp.

Представлено структуру етнографічних чинників та їх взаємозв'язок в архітектурній організації рекреаційного середовища Гуцульщини. З використанням системного підходу надано наукове обгрунтування та наведено структурну модель етнографічної рекреації, яку розглянуто як складову частину системи більш високого ієрархічного рівня. Розроблено класифікацію чинників впливу на особливості формування та функціонування рекреації, розглянуто місце етнографічних чинників у цій системі. Розвинуто методику виявлення впливу етнографічних чинників на формування та функціонування рекреаційної системи. Розвинуто методологію організації рекреаційного простору за умов ефективної реалізації етнографічних чинників, удосконалено прийоми організації даного простору Гуцульщини. Запропоновані підходи та прийми є базовими для вдосконалення рекреаційної системи Гуцульщини, підвищення соціально-еколого-економічної ефективності функціонування й естетичної привабливості закладів рекреації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)0 + Т52(23=УКР3А/Я)-4 +
Шифр НБУВ: РА346457

Рубрики:

      
9.

Юрченко І.А. 
Візуальні й морфологічні закономірності орнаменту гуцульської різьби та їх використання в сучасній мистецько-освітній практиці: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / І.А. Юрченко ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено візуальні та морфологічні закономірності орнаменту гуцульської різьби. Виявлено особливості його візуального сприйняття. Здійснено аналіз утилітарно-функціональних, структурно-конструктивних, естетичних і образно-тематичних функцій орнаментальних мотивів гуцульської різьби. Розроблено й апробовано методику комплексного аналізу окремого виробу, оздобленого таким орнаментом. Досліджено механізми використання орнаментальних етномистецьких традицій у світовій і вітчизняній проектно-художній практиці. Запропоновано рівні втілення візуальних і морфологічних закономірностей орнаменту гуцульської різьби у сучасній мистецько-освітній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ124.3(4УКР33) + Щ125.508.043(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА352214

Рубрики:

      
10.

Юрків Ю.В. 
Українські жіночі організації у національно-політичному житті Східної Галичини (1917 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.В. Юрків ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історію виникнення та розвитку українських жіночих організацій Східної Галичини, розкрито їх роль у національно-політичному житті краю у 1917 - 1939 рр. Проаналізовано історично-ідеологічні умови відновлення та становлення галицькоукраїнських організацій жіноцтва, з'ясовано причини їх актуалізації наприкінці та після Першої світової війни. Охарактеризовано етапи та проаналізовано зміст і форми їх діяльності, узагальнено відомі та введено в науковий обіг нові факти, що дозволяють показати суттєву роль українських організацій жінок Східної Галичини у процесі національно-державного відродження. Теоретично обгрунтовано структурні складові інституалізації та програмні засади східногалицьких українських жіночих організацій, показано їх вплив на національно-політичне життя українського населення краю, з'ясовано роль у піднесенні націнально-політичної самосвідомості галицького жіноцтва. Розроблено рекомендації щодо використання позитивних здобутків історичного досвіду у діяльності жіночих організацій сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-297 + Ф74(4УКР331) +
Шифр НБУВ: РА362820

Рубрики:

      
11.

Юрейко О.В. 
Головна Руська Рада: утворення та діяльність: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Юрейко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 14 с. — укp.

Розглянуто утворення та діяльність першої політичної організації галицьких українців Головної Руської Ради (ГРР). Досліджені передумови заснування, кількісний і соціальний склад головної управи у Львові, простежено зміни у керівництві, внутрішній організаційній структурі. Проаналізовано програмні вимоги ГРР. Розкриті спроби ГРР врегулювати селянське питання, створити військові формування та внесок у культурно-наукову сферу. Розглянуто генезу внутрішньої організаційної структури, підраховано загальну кількість окружних, деканальних і сільських рад, встановлено час їх утворення та діяльності. Проаналізовано заходи щодо запровадження української мови в шкільництво й урядову адміністрацію. Досліджено роль ГРР у вирішенні селянського питання, охарактеризовано її взаємовідносини із польською Центральною Радою Народовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)47-7 + Ф69(4УКР331)2 +
Шифр НБУВ: РА369166

Рубрики:

      
12.

Шміло О.П. 
Українська молочарська кооперація Галичини у міжвоєнній Польщі (1921 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Шміло ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі опрацювання широкого кола джерел та наукової літератури здійснено комплексне дослідження історії розвитку української молочарської кооперації Галичини та з'ясовано роль "Маслосоюзу" в її організації у 1921 - 1939 рр. Висвітлено передумови становлення кооперативного молочарства й обставини його розвитку у міжвоєнний період. Охарактеризовано політику Польської держави щодо українського кооперативного руху. Проаналізовано організаційну структуру "Маслосоюзу", яка вирізнялась демократичною формою управління та була прикладом для наслідування для інших національних кооперативних організацій. Досліджено виробничу та торговельну діяльність "Маслосоюзу" та еволюцію його взаємин з національними громадськими організаціями ("Просвітою", "Сільським господарем", "Союзом українок", "Рідною школою"). Зроблено висновок, що молочарська кооперація втягувала селян у товарно-грошові відносини, сприяла впровадженню новітніх технологій та передових методів господарювання, а також внутрішньому згуртуванню селянства. Українське кооперативне молочарство розглянуто як впливову економічну силу, невід'ємну складову частину суспільно-політичного, господарського та культурного життя Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-2 +
Шифр НБУВ: РА344539

Рубрики:

      
13.

Шлемко О.Д. 
Гуцульський театр Гната Хоткевича як мистецький та етносоціокультурний феномен: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.02 / О.Д. Шлемко ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Уперше в українському театрознавстві здійснено системне дослідення Гуцульського театру, створеного Г.Хоткевичем у 1910 р. у Галичині в гірському селі Красноїллі, виявлено феномен цього самобутнього мистецького та етносоціокультурного явища. З використанням нового концептуального підходу та залученням нових джерельних матеріалів здійснено детальну реконструкцію гастрольної діяльності Гуцульського театру, окремих сцен з його вистав, досліджено історію театру. Гастролі даного театру по Галичині та Буковині відбувалися у період з 1910 до 1912 рр., а концертної групи по деяких містах Наддніпрянської України та у Москві - березень - липень 1914 р. До репертуру театру належали оригінальні п'єси Г.Хоткевича, написано гуцульської говіркою, - "Довбуш", "Гуцульский рік", "Непросте" та перероблену ним п'єсу "Верховинці" Ю.Коженьовського, що відображали життя гуцулів у всіх його проявах. Відзначено, що феномен Гуцульського театру полягає у його генетичному зв'язку з традиційною культурою гуцулів, жертовній праці учасників театру, доланні протидії австрійсько-польської влади, унікальному поєднанні в своєму репертуарі гуцульської тематики та говірки, формуванні трупи з місцевих народних професіоналів, які були носіями фольклорних знань, чудово володіли мистецтвом слова, співу, танцю, гри на музичних інструментах, імпровізації. Зроблено висновок, що Гуцульський театр став мистецьким та етносоціальним феноменом не лише українського, а й світового театру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР331)61 + Ш5(4УКР)6-4 Хоткевич, Г.М. 88 +
Шифр НБУВ: РА330523

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Шептицька 
Громадсько-політична діяльність Степана Барана (1879-1953): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Любов Богданівна Шептицька ; НАН України; Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича, Інститут народознавства. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-8 Баран
Шифр НБУВ: РА359244

Рубрики:

      
15.

Шевчук Г.Й. 
Фахово-господарська та культурно-освітня діяльність товариства "Сільський господар" (1899-1944): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Й. Шевчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено діяльність товаритства "Сільський господар" періоду 1899 - 1944 рр. у контексті національно-політичного, гсподарського та культурного розвитку українських земель за умов Авcтро-Угорської Імперії, Польської держави та УРСР. Висвітлено соціально-економічні та національно-політичні передумови створення й етапи діяльності товариства. Описано основні напрями та форми роботи товариства, підготовку фахівців для практичної роботи на селі та роль організації у покращанні добробуту українського селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-2 + Т3(4УКР33)6-2 +
Шифр НБУВ: РА342987

Рубрики:

      
16.

Швед О. П. 
Громадсько-політична діяльність Степана Витвицького: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. П. Швед ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну діяльність С. Витвицького. Проаналізовано державотворчу роботу в складі державних інституцій ЗУНР. Висвітлено основні напрями громадської роботи у Дрогобицькому повіті у 1920 - 1930 pp. Охарактеризовано організаційно-політичну діяльність в Українському національно-демократичному об'єднанні, наголошено на основних здобутках С. Витвицького у польському сеймі, з'ясовано особливості роботи в екзильних інституціях УНР. Визначено місце С. Витвицького в громадсько-політичному та національно-культурному житті Західної України й еміграції у першій половині та середині XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-8 Витвицький С.
Шифр НБУВ: РА376027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
17.

Чучко М.К. 
Соціорелігійні аспекти повсякденного життя православного населення північної частини Молдавського воєводства та австрійської Буковини (друга половина XVI - початок ХХ ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.К. Чучко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено закономірності розвитку церковно-релігійного життя православного населення північних волостей Молдавського воєводства й австрійської Буковини на прикладі соціорелігійних реалій другої половини XIV - початку XX ст. Розкрито особливості формування адміністративно-територіального та церковно-адміністративного устрою буковинського краю у період молдавського й австрійського володарювання, проаналізовано кількісні показники місцевого населення, визначено його етнічну та конфесійну структури, а також характер міжконфесійних взаємин. Наведено характеристику вищої православної церковної ієрархії краю, парафіяльного духовенства та чернечого життя у монастирях. Особливу увагу приділено дослідженню церковних таїнств та обрядів життєвого циклу віруючої людини, дозвілля буковинських селян, відвідування ними церкви у святкові дні. Наведено характеристику богослужіння в Православній Церкві на Буковині, проаналізовано характер релігійності місцевого православного населення, відзначено схильність селян до забобонів. Висвітлено організаційно-канонічні засади церковного будівництва й іконопису в північних волостях Молдавського воєводства та трансформацію їх нормативних засад в австрійській Буковині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР-4ЧЕН)-34/35 + Э372.09(4МОЛ)-34/35 + Т3(4МОЛ)0-55 + Т3(4УКР337)0-55 +
Шифр НБУВ: РА359536

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Чучко М.К. 
Буковинська дерев'яна культова архітектура XVII - XIX ст. (до проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / М.К. Чучко ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На основі комплексного аналізу письмових, археологічних, речових, архітектурних і польових матеріалів і музейних колекцій висвітлено питання будівництва, утримання, постачання та охорони дерев'яних культових споруд Буковини. Значну увагу приділено формуванню та розвитку їх архітектурно-об'ємного планування й особливостей внутрішнього обладнання протягом XVII - XIX ст. у контексті взаємовпливів народних традицій, а також церковних канонів. Розглянуто традиційні способи оберігання дерев'яних культових споруд Буковини від пожеж, стихійного лиха, крадіжок та охарактеризовано перші пам'яткоохоронні заходи. З'ясовано роль культових споруд у житті традиційної буковинської громади та їх місце у формуванні духовних цінностей окремих її членів. Детально проаналізовано співвідношення канонічного та традиційного у процесі формування вертикального простору буковинських дерев'яних культових споруд, їх опорядження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-7 + Э372.27-655.9 + Щ117.166.5(4Укр337)4/5
Шифр НБУВ: РА309741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Чуйко О.Д. 
Культура монастирів Галичини в контексті суспільно-історичних процесів XVI - XIX століть: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / О.Д. Чуйко ; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено хронологічну періодизацію монастирської культури XVI - XIX ст. На підставі аналізу історичного досвіду культурної діяльності монастирів доведено історичний вплив ідеології чернецтва на суспільну свідомість, естетичні смаки різних верств населення та формування національних пріоритетів у розвитку церковної політики й обрядового мистецтва Галичини. Зроблено висновок, що чернечі осередки регіону синтезували досвід східного й західного християнства, що сприяло збереженню національно-релігійної ідентичності. За результатами дослідження показано, що монастирська культура краю є самобутною складовою вітчизняної духовної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)4-7 + Э370.9(4УКР331)-647.2 + Щ146.563(4УКР331) +
Шифр НБУВ: РА337585

Рубрики:

      
20.

Чорній П. І. 
Етнічні групи Галичини міжвоєнного періоду (1919 - 1939 рр.): демографічні та етнокультурні процеси: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / П. І. Чорній ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав.. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено демографічні й етнокультурні процеси етнічних груп Галичини у 1919 - 1939 рр. Встановлено їх чисельність та особливості розселення. Охарактеризовано соціально-економічне становище етнічних груп і його вплив на етнокультурні процеси Галицького краю. Проведено аналіз явища "закритості" етнічних спільнот, з'ясовано його культурологічне значення, вивчено їх культурно-освітнє життя та громадсько-побутові властивості. Досліджено особливості відображення образу однієї етнічної групи та кожного її члена у свідомості етнофорів іншої етногрупи. На прикладі міжетнічних шлюбів з'ясовано характер ставлення та сприйняття однієї етноспільноти іншою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР7,31) + С73(4УКР331)234
Шифр НБУВ: РА379864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського