Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (458)Журнали та продовжувані видання (91)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ЛУГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтушенко Г.О. 
Елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи в умовах Сходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.О. Євтушенко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи з урахуванням біологічних особливостей нових сортів. Встановлено: для одержання стабільних і високих урожаїв качанів цукрової кукурудзи, зменшення забур'яненості посівів без застосування гербіцидів і постачання їх протягом тривалого часу до споживача, на Сході України необхідно висівати ранньостиглі сорти - Ромашка, Делікатесна, середньоранній сорт Ароматна, середньостиглі - Апетитна 5 та Дабл Світ з густотою стояння рослин 80 тис/га. З метою зниження матеріальних та енергетичних витрат, а також підтримки високої мікробіологічної активності орного шару грунту й отримання високоякісної продукції замість мінеральних добрив або їх частини доцільно використовувати біопрепарати діазотрофних бактерій: різоагрін, різоентерін, агрофіл. Впровадження даних елементів технології у виробництво забезпечує врожайність качанів на рівні 80-95 ц/га у ранньостиглих, 120-136 ц/га у середньоранніх та 135-150 ц/га у середньостиглих сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР-4ЛУГ),022
Шифр НБУВ: РА308681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єфремов О.С. 
Забезпечення стійкості регіональних виробничих систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.С. Єфремов ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2000. — 26 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність пошуку нових локальних інструментів підвищення ефективності економіки регіону. Доведено, що локальним інструментом управління регіональною економікою повинно виступати забезпечення стійкого функціонування регіональних виробничих систем (РВС), діяльність яких вирішальним чином впливає на соціально-економічне становище у регіоні. Виділено необхідні, достатні та новаторські функції, які можуть виконувати РВС. З метою вибору виду функцій, що спроможна виконувати РВС, використано об'єктний аналіз; для оцінки ступеня виконання функцій - індикаторний метод. Сформульовано основні принципи формування концепції реалізації прогнозно-аналітичної функції маркетингу в РВС. Запропоновано принципи формування масивів управлінських впливів з метою організації ефективного управлінського супроводження стійкої діяльності РВС. Розглянуто питання характеристики, аналізу та оцінки невизначеності, ризику, ризикових ситуацій, процесу управління ризиковими ситуаціями у контексті забезпечення ризикостійкості РВС. Наведено класифікацію ризикостійкості РВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)-131.1-801
Шифр НБУВ: РА311360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Абакумова В.І. 
Окупаційний режим та антифашистський рух опору на Луганщині (1941 - 1943 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Абакумова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 24 с. — укp.

Досліджено особливості окупаційного режиму та антифашистського руху Опору на Луганщині у період її окупації 1941 - 1943 рр. Визначено основні види антифашистської боротьби (неорганізований - стихійний спротив цивільного населення та організований - радянський підпільно-партизанський рух та націоналістичне підпілля). З'ясовано мотиви (ідеологічні, економічні, моральні) та способи (саботування воєнних, політичних, економічних заходів окупантів) боротьби населення з окупаційним режимом. Вивчено діяльність партизанів та підпільників, виявлено специфіку основних етапів та форм боротьби. Досліджено процес зародження та розвитку антифашистського руху Опору взагалі та визначено його особливості на території Луганської області. Виявлено об'єктивні та суб'єктивні чинники невдачі антифашистської діяльності націоналістичного підпілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛУГ)622 +
Шифр НБУВ: РА331336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Анцупова В.В. 
Динаміка генетико-демографічної структури луганської популяції та обтяженість вродженою та спадковою патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / В.В. Анцупова ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше досліджено генетико-демографічну структуру луганської популяції. Визначено спрямованість генетико-демографічних процесів у Луганську. Розраховано коефіцієнти шлюбної асортативності (А) та поліхорічний показник шлюбного зв'язку (К). Здійснено генетичний розподіл луганської популяції за національністю, місцем народження та професією. Із використанням моделі ізоляції відстанню Малеко для оцінки рівня інбридингу визначено генетичні параметри міграції. Виявлено, що протягом 1960 - 1990 рр., ізоляція відстанню (b) в луганській популяції була відносно стабільною, а в 2000 р. даний показник знизився в 2,5 рази, що може вплинути на рівень гетерозиготності популяції. Проведено порівняльне дослідження генетико-демографічних показників батьків у групі новонароджених з вродженими вадами розвитку та спадковою патологією та в групі здорових дітей. На прикладі населення Луганська показано залежність вродженої та спадкової патології у новонароджених з генетично значущими демографічними ознаками батьків. Виявлено, що факторами підвищеного ризику щодо вродженої та спадкової патології новонароджених Луганська є наявність батька дальнього мігранта, його приналежність до не слав'янської національності та низький рівень освіти батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЛУГ)026 + Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА352530

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Артеменко В.О. 
Підвищення ефективності регулювання зовнішньоекономічних зв'язків регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / В.О. Артеменко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні положення та пропозиції щодо підвищення ефективності регулювання зовнішньоекономічних зв'язків регіону на базі організаційно-економічних інструментів регулювання за участю регіональних і місцевих органів влади, що забезпечує гармонійні відносини регіону та держави. Визначено економічну природу, чинники формування та умови розвитку зовнішньоекономічних зв'язків регіону, розглянуто методи їх регулювання, подані у митно-тарифній і нетарифній системах. Розкрито роль зовнішньоекономічних зв'язків у розвитку регіону. Розглянуто основні функції мита, зокрема регулювальну. Узагальнено світовий і вітчизняний досвід здійснення зовнішньоекономічних зв'язків регіону з урахуванням міжнародних і національних правил торгівлі, визначено особливості типологізації регіонів України, міст Луганщини щодо їх участі у зовнішньоекономічних зв'язках. Проаналізовано ефективність застосування програмно-цільового методу у регулюванні зовнішньоекономічних зв'язків регіону. Проаналізовано ефективність застосування митних тарифів у системі зовнішньоекономічних зв'язків регіону з урахуванням структури, видів, розмірів і тенденцій зміни ставок митного тарифу України. Розроблено систему регулювання зовнішньоекономічних зв'язків на базі програмно-цільового методу у поєднанні з механізмом митного регулювання. Наведено пропозиції щодо удосконалення митного регулювання зовнішньоторговельних зв'язків регіону за участю регіональних і місцевих органів влади. Визначено порядок побудови моделі оптимізації регулювання інвестиційних зв'язків регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛУГ)688 + У9(4УКР-4ЛУГ)8 +
Шифр НБУВ: РА356316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ахромкин Є.М. 
Удосконалення управління соціально-економічними процесами (на прикладі Луганської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.М. Ахромкин ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 23 с. — укp.

Наведено результати досліджень і апробації методичних підходів до розробки рекомендацій з удосконалення управління соціально-економічними процесами в регіоні на основі застосування інформаційних систем і технологій. Виявлено особливості розвитку економіки регіону в перехідний період, визначено основні напрямки зміни виробничо-галузевої структури регіону. За результатами аналізу існуючих підходів до організації управління економікою регіону виявлено основні тенденції у розвитку регіонального економічного аналізу за умов нестабільного ринкового середовища і теоретично обгрунтовано нові підходи до управління соціально-економічними процесами в регіоні. Розроблено програмне забезпечення для оперативного управління та координації господарської діяльності на регіональному рівні. Запропоновано узагальнену математичну модель управління економікою регіону в перехідний період. Математична модель дозволяє виробити оптимальні рекомендації для прийняття управлінських рішень. Запропоновано метод використання математичної моделі економіки перехідного періоду для забезпечення її переходу до стану соціально-орієнтованої ринкової економіки. Розроблено алгоритм, блок-схему і викладено вимоги до інтерфейсу інформаційної системи оперативного аналізу результатів діяльності суб'єктів господарювання міст і районів Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,0 + У9(4УКР-4ЛУГ)21,0
Шифр НБУВ: РА310572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Борщенко Л.М. 
Витоки і шляхи формування художніх колекцій Луганщини (кін. ХІХ - ХХ ст.): автореф. дис... канд. мистецтвознавства : 26.00.05 / Л.М. Борщенко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історію зародження, формування та розвитку художніх колекцій на теренах Луганщини кінця XIX - XX ст. На підставі вивчення архівних і бібліографічних джерел, аналізу наявних у регіоні мистецьких збірок, встановлено, що вони за своїм статусом поділяються на державні, відомчі, такі, що існують на громадських засадах, а також приватні (домашні). Показано, що основним центром, де зосереджені твори образотворчого мистецтва, є заснований у 1920 р. Луганський обласний художній музей, в якому зберігається 8 000 творів вітчизняного та зарубіжного мистецтва XVI - XX ст. Велику збірку декоративно-ужиткового мистецтва Луганщини має Музей народної архітектури та побуту НАН України. Наведено інформацію про художні колекції міських і районних історико-краєзнавчих і відомчих музеїв, а також колекції приватних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ101.11(4УКР-4ЛУГ)6 + Щ101.3-2(4УКР-2ЛУГ)2 +
Шифр НБУВ: РА367093

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Брагінець А.М. 
Шляхи формування економічної стійкості галузей рослинництва сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.М. Брагінець ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання стосовно проблеми оцінювання, аналізу та формування економічної стійкості галузей рослинництва сільськогосподарських підприємств за умов ризикового землеробства сходу України. Уточнено визначення категорії "економічна стійкість" і визначено її відмінність від категорії "економічна безпека". З'ясовано ступінь впливу погодних умов на економіку галузей рослинництва, рівень критичної врожайності озимої пшениці та соняшнику. Визначено рівні постійних і змінних витрат на виробництво цих рослин. Розроблено та вдосконалено певні методики, а саме: оцінювання економічної стійкості підприємств на підставі визначення критичної врожайності, вірогідного планування критичної врожайності та врожайності, що максимізує прибуток і мінімізує ризики. Для оперативного та стратегічного планування економічної стійкості розроблено комп'ютерні програми. Визначено економіко-агрометереологічну систему забезпечення економічної стійкості польових культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)325.15 +
Шифр НБУВ: РА364999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бутиріна В.М. 
Підвищення ефективності функціонування житлово-комунального господарства в промисловому місті: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / В.М. Бутиріна ; Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні основи підвищення ефективності функціонування підприємств житлово-комунального господарства (ЖКГ) у промисловому місті. Розроблено методичні підходи до формування економічної стратегії їх реформування. Розвинуто методи позиціювання даних підприємств на підставі введення показників рівня забезпеченості споживачів житлово-комунальних послуг (ЖКП). Удосконалено підходи до оцінювання структурних деформацій в організаційно-економічній структурі ЖКГ шляхом врахування соціальних складових його функціонування. Запропоновано визначення коефіцієнта трансфертного покриття. На підставі результатів проведеного аналізу визначено відповідності між соціально-економічним потенціалом промислово розвинутого міста та станом його ЖКГ. Обгрунтовано суть кадрового забезпечення на базі альтернативної зайнятості й інших мотиваційних складових. Розвинуто процес стратегічного планування розвитку ЖКГ з урахуванням його сильних і слабких сторін на загальнодержавному рівні та конкретних місцевих умов на підставі аналізу наявних загроз. Запропоновано галузевий підхід до визначення рівня досягнення цілей підвищення ефективності функціонування підприємств ЖКГ, що дозволяє формувати конкурентне середовище. Вдосконалено систему формування договірних взаємовідносин і фінансових потоків у ЖКГ шляхом впровадження перспективних напрямів його реформування. Визначено стратегічні напрями функціонування ЖКГ з впровадженням аусорсингу, що забезпечує демонополізацію ринку ЖКП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛУГ)684.41 + У9(4УКР)441 +
Шифр НБУВ: РА363565

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бутова О. В. 
Інвестиційно-інноваційне забезпечення ефективного функціонування аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Бутова ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні аспекти інвестиційно-інноваційного забезпечення ефективного функціонування аграрних підприємств (АП). Проаналізовано соціально-економічний зміст категорії "інновація". Висвітлено методичні засади сутності інвестиційного клімату. Досліджено структуру механізму регулювання інновацій за умов ринку. Оцінено основні економічні чинники інвестиційної складової інноваційного розвитку аграрного сектора. Проведено комплексний економічний аналіз можливостей інвестиційно-інноваційної діяльності АП Луганщини. Показано роль цінового механізму у формуванні інвестиційного клімату АП. Наведено рекомендації щодо вдосконалення механізму державної підтримки аграрного сектора та запропоновано методику формування оптимальної структури інвестиційних ресурсів АП. Визначено структурні підходи до формування організаційно-економічного механізму інноваційного розвитку аграрного виробництва. Обгрунтовано шляхи відбудови регіональної інвестиційно-інноваційної моделі аграрної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)321-55 + У9(4УКР-4ЛУГ)321-56
Шифр НБУВ: РА378207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Воробйова Н. В. 
Визначення домінант у регіональній інноваційній політиці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. В. Воробйова ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 20 с.: табл., рис — укp.

Визначено сутність поняття "регіональна інноваційна політика (РІП)" та наукові засади її формування. Встановлено, що реалізація ефективної РІП неможлива без чіткого визначення її домінант шляхом виділення основних елементів, що впливають на її формування. Узагальнено світовий досвід формування РІП. Обгрунтовано проведення порівняльного аналізу інноваційного розвитку регіонів України на основі зіставлення рейтингової оцінки рівня інноваційного потенціалу й інноваційної активності. Розроблено систему стратегічного управління інноваційним розвитком регіону. Висвітлено наукову концепцію визначення домінант у РІП з урахуванням моделей вибору стратегій. Запропоновано механізм реалізації РІП із визначенням і розкриттям змісту його функціональних складових. Розглянуто економетричну модель визначення залежності економічного розвитку регіону від інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)0-55
Шифр НБУВ: РА381708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Глуховцева К.Д. 
Динаміка українських східнослобожанських говірок: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / К.Д. Глуховцева ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Відтворено динаміку фонологічної (фонетичної), морфологічної та лексичної систем українських східнослобожанських говірок за різні проміжки часу - сто та п'ятдесят років. Виявлено чинники змін даних систем, встановлено індекс динаміки одиниць різних мовних рівнів та розроблено типологію змін у говірках. Серед типів змін досліджуваних явищ встановлено найбільшу поширеність появи нових функціонально ідентичних, але формально відмінних явищ, зникнення мовних одиниць, які функціонували 50 років тому, функціональне звуження одного й розширення іншого явища, повної субституції одного явища іншим. Обгрунтовано, що екстралінгвальними чинниками розвитку фонологічної, морфологічної та лексичної систем українських східнослобожанських говірок є гетерогенність соціумів та контактність з говірками російської мови. З'ясовано, що внутрішньомовними чинниками розвитку діалектних систем є тенденція до самозбереження структури та збереження комунікативної здатності говірки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671(4УКР-4ЛУГ) +
Шифр НБУВ: РА344263

Географічні рубрики:

      
13.

Держак Н.О. 
Формування комплексу маркетингового впливу підприємства на цільовий ринок: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.О. Держак ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено і науково обгрунтовано основи формування маркетингового впливу підприємства на цільовий ринок. Розкрито зміст комплексу маркетингового впливу; уточнено класифікаційні характеристики інструментів маркетингу; обгрунтовано тактичні аспекти маркетингу. Запропоновано методику формування комплексу маркетингового впливу відповідно до стану попиту. Розроблено математичну модель управління попитом, засновану на марківському процесі ймовірності. Запропоновано механізм маркетингового впливу, регламентацію процедур щодо здійснення комплексу маркетингового впливу, координацію діяльності з суб'єктами ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0,21 + У9(4УКР-4ЛУГ)421.0,21
Шифр НБУВ: РА309279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Деркачова В.В. 
Формування маркетингової стратегії конкурентоспроможності підприємств АПК у сучасних умовах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Деркачова ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методологічні та практичні основи формування маркетингової стратегії конкурентоспроможності підприємств АПК. Проведено комплексний маркетинговий аналіз ринку хлібобулочних виробів Луганщини. Розроблено й обгрунтовано напрями вдосконалення маркетингових стратергій хлібопекарських підприємств. На підставі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду проаналізовано економічний зміст категорій "стратегія" та "маркетингова стратегія". Оцінено сучасний стан і тенденції розвитку ринку даних виробів Луганщини. Діагностовано конкурентоспроможний потенціал досліджених підприємств. Удосконалено технологію формування та реалізації стратегії забезпечення їх конкурентоспроможності. Запропоновано процеси моделювання й алгоритмізації маркетингової стратегії конкуренції, а також комп'ютерну програму для розрахунку інтегрального показника оцінювання конкурентоспроможного потенціалу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Луг)306.751.61-13-211.1 +
Шифр НБУВ: РА365129

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Домахіна О.В. 
Формування механізму господарювання у реформованих сільськогосподарських підприємствах (на матеріалах Луганської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Домахіна ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено стан та тенденції розвитку аграрного сектору Луганщини. Сформовано механізм господарювання у реформованих сільськогосподарських підприємствах та обгрунтовано систему інформаційно-консультаційного забезпечення ефективності його дії. Розроблено методику визначення впливу інфляційних процесів на обсяг ресурсів, необхідних для забезпечення беззбиткової діяльності господарств, а також запропоновано створення центрів відповідальності в агроформуваннях та удосконалено систему мотивації аграрної праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)320-183
Шифр НБУВ: РА308704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Жиліна М.В. 
Підвищення ефективності функціонування регіонального ринку праці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / М.В. Жиліна ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Уточнено визначення функціонування регіонального ринку праці. Розкрито розуміння ролі та місця рушійних сил регіонального ринку праці залежно від характеру приходу на ринок і відходу з нього основних суб'єктів. Визначено зміст ринку праці як механізму через виділення та конкретизацію основних його функцій. Оцінено тенденції динаміки функціонування регіонального ринку праці, що враховують конкретну форму суспільної організації найманої праці в масштабах окремої території. Встановлено зміни його кон'юнктури, які засновані на урахуванні регіональних особливостей формування попиту та пропозиції. Вдосконалено прийоми розрахунків кількісних і якісних оцінок окремих функцій регіонального ринку праці, що припускають використання показників відповідної статистичної звітності. Визначено цілі розширеного відтворення робочої сили в масштабах області на основі виконаного прогнозу змін у структурі регіонального ринку праці. Визначено зміст контролю реалізації середньострокової стратегії ефективного функціонування регіонального ринку праці на основі виділення петлі прямого та зворотного зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.4 + У9(4УКР-4ЛУГ)240.523.3
Шифр НБУВ: РА371928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Заіка І.П. 
Управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.П. Заіка ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність фінансових ресурсів підприємств як економічної категорії, розглянуто склад і джерела їх формування. Оцінено досягнутий рівень забезпечення фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств Луганщини. Досліджено процес формування та використання фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств за сучасних умов, виявлено негативні тенденції в управлінні фінансовими ресурсами цих підприємств. Наведено методику оперативного контролю за складом і структурою капіталу, платоспроможністю та рентабельністю на рівні підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321-93-21 + У9(4Укр-4Луг)321-93-21
Шифр НБУВ: РА317812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Заваріка Г. М. 
Суспільно-географічні аспекти трансформації розселення у високоурбанізованому регіоні (на прикладі Луганської області): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / Г. М. Заваріка ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено процес трансформації міського та сільського розселення у високоурбанізованому регіоні, виявлено головні напрями, тенденції та територіальні відмінності трансформації розселення в період ринкової трансформації економіки регіону. Розроблено стратегічний план розвитку типового шахтарського м. Зоринськ. Запропоновано створити в області наукові міста - технополіси або техноекополіси. Доведено, що трансформаційні процеси в системах розселення Луганщини будуть тривати у найближчій перспективі, напрями їх будуть такими, як і в ретроспективі. Здійснено наукову розробку схеми територіальної структури розселення Луганщини. Зроблено прогноз розселення внаслідок його трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛУГ)2
Шифр НБУВ: РА380106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Колесник О. А. 
Розвиток трудового потенціалу працівників системи освіти: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / О. А. Колесник ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 22 c. — укp.

Удосконалено теоретико-методологічних основи дослідження формування трудового потенціалу та розроблено науково-практичні рекомендації щодо удосконалення розвитку трудового потенціалу системи освіти. Визначено сутність, особливості та складові розвитку трудового потенціалу працівників систем освіти, досліджено особливості формування та розвитку трудового потенціалу працівників системи освіти Луганщини. Висвітлено напрями удосконалення організаційних основ розвитку трудового потенціалу працівників системи освіти, розроблено алгоритм визначення рівня розвитку трудового потенціалу працівників системи освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)240
Шифр НБУВ: РА377678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Корчагіна О. В. 
Преса Ворошиловградської області 1938 - 1956 рр.: історико-типологічні та структурно-функціональні аспекти: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / О. В. Корчагіна ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 16 с. — укp.

Подано грунтовну історико-типологічну характеристику періодичних видань регіону, доопрацьовано й укладено каталог газет даного періоду. Проаналізовано проблемно-тематичний зміст і пов'язану з ним парадигму функцій преси в різні періоди доби. Визначено прийоми та методи ідеологічного впливу та розкрито прагматику журналістської пропаганди засобами преси на населення регіону в роки тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР-4ЛУГ)6
Шифр НБУВ: РА382099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського