Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (173)Журнали та продовжувані видання (196)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ДНЕ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Коробка В.М. 
Громадське управління у містах Катеринославської губернії (1870 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.М. Коробка ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес запровадження Городових положень 1870 та 1892 рр. у містах губернії, що здійснювалось на підставі законів за вказівками державних органів. Виявлено дані щодо невеликої кількості городян, які одержали виборче право за законом від 1870 р. Визначено, що з запровадженням закону від 1892 р. міське електоральне поле ще більше звузилося. Проаналізовано соціальний склад міського представництва. Розглянуто динаміку бюджетів міст, санітарно-медичну галузь, громадське піклування та шкільництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)5-22
Шифр НБУВ: РА371863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шихов К.Л. 
Земська добродійність на Катеринославщині 1866 - 1913 рр. (комп'ютерні технології обробки та аналізу джерел): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / К.Л. Шихов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 16 с. — укp.

За допомогою комп'ютерних технологій визначено основні тенденції та напрямки, за якими відбувалися зміни у стані добродійності, як однієї зі складових діяльності Катеринославських губернських земських зборів протягом 1866 - 1913 рр. Виявлено термінологічні межі понятійного простору добродійності, проаналізовано стан і напрямки її досліджень, що склалися в історіографічній традиції. Охарактеризовано потенціальні інформаційні можливості, недоліки та переваги "Свода" як можливого джерела з історії добродійної діяльності Катеринославських губернських земських зборів. Запропоновано варіант методики застосування комп'ютерних технологій до аналізу матеріалів засідань губернських земських зборів. Охарактеризовано та визначено сенс проблемноорієнтованого та джерелоорієнтованого підходів до аналізу історичних джерел, а також OCR-технології створення машиночитаних даних. Визначено та описано технології та методологічні принципи створення електронних текстів і електронного видання джерел. Створено варіант текстової системи "Свод" і проаналізовано її функціонування. Визначено та реалізовано етапи дослідження земської добродійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)5-2 + Т211(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА327770

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кочергін І.О. 
О.М.Поль і його місце в суспільно-політичному житті та економічному розвитку Півдня України другої половини XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.О. Кочергін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено життя та діяльність видатного громадського діяча Придніпровського краю О.М.Поля. Вивчено його родовід, висвітлено етапи становлення особистості діяча. Проаналізовано діяльність О.М.Поля у губернських установах, пов'язаних з введенням селянської реформи на Катеринославщині. Досліджено його історико-культурну діяльність. Визначено роль О.П.Поля у дослідженні криворізького залізорудного родовища та вплив цих досліджень на подальший розвиток залізорудної та металургійної галузей Півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)5-2 + Т3(4УКР)5-8 Поль,О.М. +
Шифр НБУВ: РА324855

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Двуреченська О.С. 
Органи міського самоврядування Катеринослава: формування, структура та напрями діяльності (кінець XVIII - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Двуреченська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу джерел і літературних даних показано становлення та вивчено основні етапи розвитку органів самоврядування Катеринослава. Надано характеристику змінам структури самоврядування внаслідок державних реформ і впливу окремих структурних елементів на загальну ефективність роботи самоврядування. Проаналізовано функції та сферу компетенції міського самоврядування. Розкрито його діяльність за період кінця XVIII - початку XX ст. Визначено її головні напрями й особливості. Висвітлено участь катеринославської Думи у політичному житті Російської імперії. Значну увагу приділено впливу органів самоврядування на соціально-економічний і культурний розвиток Катеринослава. Проаналізовано форми зв'язку катеринославського самоврядування з міським суспільством і можливість суспільства впливати на діяльність Думи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)4/5-536 + Х2(4УКР-2ДНІ)5-523.72 +
Шифр НБУВ: РА354754

Рубрики:

      
5.

Кавун М.Е. 
Походження та рання історія міста Катеринослава: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Е. Кавун ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Зроблено спробу всебічно подати аспект генезису міста Катеринослава - Дніпропетровська, а також становлення та еволюції до середини XIX ст., визначено індивідуальні риси його розвитку та роль в історичному поступі Південної України. Базуючись на сучасному теоретико-методологічному інструментарії, аналізі широкого кола опублікованих й архівних джерел і значного масиву історичної літератури, надано визначення міста як об'єкта історичного дослідження на теренах Південної України, охарактеризовано чинники та особливості урбанізації, проаналізовано сукупність теоретичних розробок щодо проблеми літочислення міст регіону, запропоновано власні принципи датування початків історії міст. Проблему генезису, формування та еволюції міста досліджено (на матеріалах Катеринослава) з точки зору розвитку урбанізаційних процесів, змін їх характеру та інтенсивності, обгрунтовано положення, що момент конституювання сталих міських ознак, тобто виникнення міста Катеринослава II, слід відносити до кінця XVIII ст. Розглянуто питання щодо історичних зв'язків міста з давніми населеними пунктами на території Дніпровського Надпорожжя. Докладно висвітлено програму утворення та розвитку міста кінця XVIII ст. й зроблено висновки щодо ефективності її реалізації. Обгрунтовано тезу, що Катеринослав на Дніпрі постав як принципово новий для даної території тип міста - поліфункціональний центр і не мав попередників за типологією. Детально проаналізовано особливості формування та еволюції Катеринослава на Дніпрі останньої чверті XVIII - середини XIX ст., розкрито співвідношення впливу суб'єктивних і об'єктивних чинників на характер розвитку міста, розглянуто рушійні сили становлення міста та еволюційну траєкторію його розвитку. Обгрунтовано хронологічні межі першого періоду історії Катеринослава, наведено періодизацію ранньої історії міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ-2Д)4 +
Шифр НБУВ: РА326262

Рубрики:

      
6.

Зелений В.М. 
Становлення та діяльність товариств "Просвіта" Катеринославської губернії у 1905 - 1922 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Зелений ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Проаналізовано процес заснування товариств Катеринославщини, основні напрямки та форми їх діяльності у дореволюційний період, а також під час української національно-демократичної революції. Доведено, що просвітянська справа у межах губернії розвивалася у руслі загальноукраїнської культурно-просвітньої традиції з певною специфікою. Показано домінуючий вплив політичного чинника на процес створення та розвитку товариств у 1905 - 1922 рр. Проаналізовано організацію, структуру, джерела фінансування, склад учасників, форм і методи діяльності Просвіти. За результатами дослідження зроблено висновок, що товариства були провідниками ідей національного відродження у краї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)6-7 + Ч710.4(4УКР) л5г +
Шифр НБУВ: РА337022

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Бочаров В.В. 
Столипінська аграрна реформа в Катеринославській і Харківській губерніях (1906 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Бочаров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено період формування нової соціальної верстви селян-власників у Катеринославській та Харківській губерніях. Проаналізовано економічні наслідки даного процесу. Розглянуто особливості ліквідації общинного землекористування, формування дільничного землеволодіння, переселенську політику, агрономічний та фінансовий аспекти реформи, вплив даних явищ на зміну структури селянського землеволодіння і розвиток сільського господарства. Істотно доповнено уявлення про особливості ліквідації общинного користування землею та формування дільничого землеволодіння і пов'язаного з цим усунення черезсуміжжя та далекоземелля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)523-211 + Т3(4УКР-4ХАР)523-211
Шифр НБУВ: РА312176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Овдін О.В. 
Столипінська аграрна реформа на Катеринославщині (1906 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Овдін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в історіографії досліджено питання підготовки Столипінської аграрної реформи на Катеринославщині періоду 1906 - 1916 рр. Визначено загальну кількість селян, що вийшли з общини та утворили одноосібні господарства на колишніх надільних землях даного регіону. Здійснено підрахунки кількості хуторів і відрубів, утворених у кожному з 8-ми повітів губернії, проаналізовано причини нерівномірності проведення реформи у різних повітах. Показано роль у процесі перетворень місцевої влади в цілому та катеринославських губернаторів В.В.Якуніна та О.М.Клінгенберга зокрема, наведено цікаві факти листування останнього з П.А.Столипіним з питання щодо методів здійснення індивідуалізації селянського землеволодіння. Проаналізовано конфлікти, які відбулися в селах Катеринославщини внаслідок Столипінської аграрної реформи та вивчено настрої місцевого селянства у період проведення перетворень. Здійснено узагальнююче та цілісне дослідження з історії проведення Столипінської аграрної реформи на території Катеринославської губернії у досліджений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)523-211 +
Шифр НБУВ: РА334480

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського