Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7476)Журнали та продовжувані видання (14184)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4НІМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 189
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бойко Т. В. 
Лінгвокультурний концепт MINNE / КОХАННЯ в німецькій поезії мінезангу XII - XIV століть: структурний та семантичний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. В. Бойко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано семантичні та структурні особливості концепту MINNE / КОХАННЯ. Запропоновано шестикомпонентну модель семантичної структури досліджуваного концепту в поєднанні поняттєвого, образного, символьного, ціннісного, національно-культурного й ідейного компонентів. Структуру концепту MINNE / КОХАННЯ доповнюють субконцепти ЧОЛОВІК І ЖІНКА. Їх зміст вербально реалізують портретні та поведінкові характеристики жінки та чоловіка епохи Середньовіччя, а також основні вияви почуття кохання, класифіковані за різними параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)4-335
Шифр НБУВ: РА379286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кохалик Х. М. 
Досвід становлення і розвитку комунального самоврядування в Німеччині та можливість його адаптації в містах України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Х. М. Кохалик ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено, систематизовано та відображено у пропозиціях для України досвід самоврядування в містах Німеччини, зокрема, стосовно організаційно-правового статусу органів та посадових осіб, нормативно-правової регламентації процесу формування (обрання) та функціонування, статутного регулювання питання місцевого значення. Виокремлено шість етапів становлення комунального самоврядування в містах Німеччини на основі вивчення його еволюції: перший (XI - XIII ст.), другий (XIV - XV ст.), третій (XVI - XVIII ст.), четвертий (початок XIX - до 1952 р.), п'ятий (1952 р. - до 1990 р.), щостий (кінець XX - початок XXI ст.). Удосконалено понятійно-категоріальний апарат, який використовується у вітчизняній літературі з державного права та місцевого самоврядування. Набули подальшого розвитку положення основних теорій місцевого самоврядування (громадської, державницької, муніципального дуалізму) в частині дослідження їх імплементації у чинному законодавсті Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4НІМ)011.2 + Х819(4УКР)011.215
Шифр НБУВ: РА384451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Маланій Н. І. 
Типологія екзистенціалів війни в українсько-німецькому літературному просторі (на матеріалі прозових творів про Другу світову війну): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / Н. І. Маланій ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено зіставний аналіз екзистенціалів війни в українській і німецькій літературах про Другу світову війну. Спираючись на праці Н. Аббаньяно, М. Бердяєва, М. Гайдеггера, А. Камю, С. К'єркегора, Г. Марселя, Ф. Ніцше, Ж.-П. Сартра, Х. Ортеги-і-Гассета, К. Ясперса, що становлять теоретико-методологічну базу дослідження, актуалізовано вплив філософії існування на розвиток обох національних літератур. На основі різножанрових прозових творів І. Багряного, О. Гай-Головка, У. Самчука, Г. Бьолля та Е. М. Ремарка виявлено типологічні спільності та відмінності у художньому відтворенні буття людини під час війни, що у площині тексту реалізується у формі екзистенційних мотивів (екзистенціалів). Досліджено їх взаємозв'язок з наднаціональними загальнолюдськими цінностями, складним і багаторівневим часопросторовим моделюванням, архетипними образами, релігійно-екзистенційними вимірами духовності, міжтекстовою взаємодією, біблійними маркерами, імагологічною антиномією Свого та Чужого, місцем національного у міжнаціональному конфлікті та домінуючим станом відчуженості. Висвітлено поетикальні парадигми та національно-мистецькі особливості зіставлювальних творів у їх європейському культурному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.4=4/8)6-34 + Ш5(4НІМ)6-34
Шифр НБУВ: РА385423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Кузякіна М. Л. 
Проблеми громадянського виховання школярів у системі середньої освіти Німеччини: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / М. Л. Кузякіна ; Полтав. нац. пед. ун-т ім. В.Г. Короленка. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми громадянського виховання німецьких школярів. Проаналізовано ступінь дослідженості проблеми у педагогічній теорії та виховній практиці України та Німеччини. Простежено історію становлення громадянського виховання в німецькій педагогічній думці та здійснено його періодизацію. Розглянуто громадянське виховання як завдання демократичної педагогіки Німеччини. Подано характеристику громадянського виховання в системі середньої освіти ФРН і визначено його принципи та структуру. Систематизовано основні проблеми громадянського виховання німецьких школярів. Охарактеризовано модель громадянського виховання школярів середніх шкіл та окреслено перспективи застосування ідей німецького громадянського виховання у контексті громадянського виховання в середніх школах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4НІМ) + Ч421.352.13
Шифр НБУВ: РА379398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Довгань А. О. 
Гносеологічний оптимізм західноєвропейської раціоналістичної філософії (XVII - перша чверть XVIII ст.): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / А. О. Довгань ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вперше досліджено оптимізм як сутнісне явище пізнавальної дії людини та прояву специфіки пізнавальних можливостей її інтелекту на матеріалі становлення західноєвропейської філософії Нового часу. Встановлено значення дослідження гносеологічного оптимізму для збагачення історико-філософської реконструкції розвитку філософського раціоналізму початку доби Нового часу, доведено, що гносеологічний оптимізм є однією з ознак суб'єктивної філософської рефлексії побудови концептуальних підходів з осягнення ідеалу пізнання - істини. Визначено основні компоненти гносеологічного оптимізму як сутнісної пізнавальної сили людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-534 + Ю3(4ФРА)5-518.2
Шифр НБУВ: РА379667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ярош О. М. 
Містичний вимір неоплатонічного вчення Ніколи Кузанського: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / О. М. Ярош ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 18 с. — укp.

Показано, що витоки й еволюційне становлення містичної лінії європейської філософії вказують на послідовне становлення та розвиток ірраціонально-інтуїтивного напряму філософії, який реалізується паралельно з раціональним типом філософування та презентує себе через історико-філософські трансформації неоплатонізму. Еволюційні зміни в онтогносеологічному й антропологічному аспектах ренесансного неоплатонізму формуються через синтез античного космізму та середньовічного теоцентризму. Вчення Н. Кузанського є яскравим втіленням ренесансного неоплатонізму в його трансформаційно-еволюційних змінах, що сформовано завдяки ідейним впливам і концептуальній близькості містичним напрямкам історико-філософського контексту. Неоплатонізм Н. Кузанського, вбираючи в себе досягнення неоплатонізму античності та середньовіччя, виявився у прагненні до принципу єдності через збіг протилежностей. Уведення принципу нескінченності сприяє переосмисленню ролі матеріальної компоненти світу й абсолютизації цінності його емпіричного пізнання. Містичний вимір антропогносеології та протонаукових тенденцій Н. Кузанського презентуються через обгрунтування принципової неможливості пізнання світу та Бога, стверджуючи таким чином активне суб'єктивне начало в людському пізнанні та цінність пізнання світу тільки в процесі богопізнання. Протонаукові погляди Н. Кузанського презентувалися через розробку ним проблеми можливості та природи пізнання та мислення, що значно випереджає аналогічну проблематику у І. Канта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)43-401 + Ю3(0)414-377 + Э247
Шифр НБУВ: РА381840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Іржавська А. П. 
Політика і практика нацистського фізичного терору проти східних слов'ян у період Другої світової війни: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / А. П. Іржавська ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено спробу комплексного дослідження політики та практики нацистського фізичного терору проти східних слов'ян періоду Другої світової війни. Доведено, що расова теорія стала теоретичним обгрунтуванням політики нацистського фізичного терору стосовно східних слов'ян. Встановлено, що антислов'янська спрямованість колонізаційних планів нацистської Німеччини була невід'ємною та важливою частиною загальних експансіоністських намірів завоювання "життєвого простору". З'ясовано процес формування механізму карально-репресивної політики проти східнослов'янського населення. Проаналізовано німецький окупаційний режим на захоплених територіях Української РСР, Білоруської РСР і Російської РФСР, визначено основні форми та методи практичної реалізації політики фізичного терору проти східних слов'ян. Вперше зроблено спробу підрахувати вірогідну кількість втрат східних слов'ян (мирного населення та військовополонених) внаслідок політики нацистського фізичного терору. Проаналізовано вплив такої політики на морально-психологічний стан східних слов'ян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)62-49 + Т3(4НІМ)63-685
Шифр НБУВ: РА384605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Грінченко Г. Г. 
Українські остарбайтери в системі примусової праці Третього райху: проблеми історичної пам'яті: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / Г. Г. Грінченко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процеси формування, поширення та сприйняття різних версій пам'яті про примусових робітників Третього райху на прикладах повоєнного західнонімецького, радянського та сучасного українського суспільств. На підставі аналізу різноманітних джерел виокремлено основні етапи відтворення історичної пам'яті про примусову працю в нацистській Німеччині часів Другої світової війни в науковому та публічному дискурсах ФРН. Виявлено особливості й охарактеризовано динаміку наукової, публіцистичної та художньої презентації образів примусових робітників у межах офіційної радянської історичної пам'яті про Велику Вітчизняну війну. Проаналізовано особливості введення проблеми примусової праці та відповідних компенсаційних виплат у публічне поле пострадянської України та визначено головні тенденції наукового осмислення феномену примусової праці в сучасній українській історіографії. Висвітлено особливості джерел усної історії в контексті вивчення проблем історичної пам'яті, обгрунтовано методику аналізу усних історій колишніх українських остарбайтерів як головного джерела дослідження індивідуальної пам'яті про примусову працю часів Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 + Т3(4НІМ)63-685
Шифр НБУВ: РА380605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Захарчук О. Ф. 
Концепція суспільства в соціально-філософських поглядах Ф. Ніцше: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. Ф. Захарчук ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 18 с. — укp.

Показано, що близькість Ф. Ніцше до некласичної філософії особливо яскраво простежується на прикладі його соціально-філософських поглядів, які втілилися у фактичному визнанні філософом принципу додатковості раціонального-ірраціонального. Цей принцип у свою чергу дозволяє більш продуктивно розглядати проблеми, що реально постають перед суспільством і не можуть бути вирішені за допомогою однобокого раціонального або ірраціонального підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-649.4 + Ю6 г(4НІМ)6
Шифр НБУВ: РА382430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Щьоголєва О. В. 
Романтична інструментальна фантазія у творчості Ф. Шуберта та Р. Шумана: шляхи становлення жанру: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. В. Щьоголєва ; Одес. держ. муз. акад. ім. А. В. Нежданової. — О., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто джерела зародження жанру інструментальної фантазії й основні етапи його історичного розвитку. Осмислено фантазію як естетичну категорію. Проведено комплексний аналіз вибраних творів Ф. Шуберта та Р. Шумана, виявлено фантазійні принципи їх драматургії й образного наповнення. Визначено шляхи трансформації фантазійного жанру, здійснені даними композиторами. Розглянуто взаємозв'язок романтичних інструментальних фантазій Ф. Шуберта й Р. Шумена з іншими, близькими до фантазійного, жанрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4АВС)5-81 Шуберт Ф. + Щ313(4НІМ)5-81 Шуман Р. + Щ315.051-224
Шифр НБУВ: РА379869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Котляр О. І. 
Імплементація норм міжнародного права щодо захисту національних меншин у внутрішнє законодавство ФРН: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. І. Котляр ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено імплементацію норм міжнародного права щодо захисту національних меншин на базі Основного закону ФРН, конституцій земель, інших нормативно-правових актів. Проаналізовано систему законодавства ФРН щодо захисту національних меншин та її відповідність міжнародно-правовим принципам і нормам. Виконуючи міжнародні зобов'язання ФРН дотримується одного з основних принципів міжнародного права - принципу співпраці держав, зміст якого потрібно розглядати у контексті змісту інших принципів міжнародного права, насамперед, принципу дотримання міжнародних договорів і поваги прав людини й основних свобод. Імплементація міжнародно-правових норм у ФРН є нормотворчою й організаційно-виконавчою діяльністю держави, що спрямована на реалізацію міжнародних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2 + Х809(4НІМ)34
Шифр НБУВ: РА379703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Литвин Л. В. 
Ідеї Вальдорфської педагогіки у вітчизняній освіті: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Л. В. Литвин ; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше ідеї вальдорфської педагогіки розглянуто на грунті філософії дитиноцентризму, яка відповідно до вимог сучасного етапу суспільного та цивілізаційного розвитку відбиває, розвиває та збагачує основні положення антропологічної антропософії Р. Штайнера щодо розвитку, навчання та виховання дитини. Проведено порівняльний аналіз проблеми вільного розвитку особистості в педагогічних теоріях В.О. Сухомлинського та Р. Штайнера. Обгрунтовано організаційно-педагогічні умови адаптації провідних ідей вальдорфської педагогіки в українській педагогічній практиці. Визначено критерії ефективності адаптації ідей цієї педагогіки до діяльності української школи. Розроблено методичні рекомендації для керівників, учителів і вихователів вальдорфських закладів освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4НІМ)52-2 + Ч424(4НІМ)714.6 + Ч30 в2:Ю2
Шифр НБУВ: РА380160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Гуменюк Г. П. 
"Саксонське зерцало" та його вплив на розвиток джерел права держав Центральної та Східної Європи (XIII - XVIII ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Г. П. Гуменюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Запропоновано авторський переклад трьох оригінальних передмов до тексту збірника українською мовою, розкрито та проаналізовано їх зміст. Досліджено вплив суспільно-політичних і правових умов на формування "Саксонського зерцала", визначено його роль у становленні правового явища з узагальненою назвою "німецьке право". Здійснено порівняльне зіставлення норм "Саксонського зерцала" з сучасним правом Федеративної Республіки Німеччина. Визначено правовий вплив саксонсько-магдебурзького права на українських землях. Зроблено висновок про необхідність глибшого розуміння впливу збірника "Саксонське зерцало" на формування сучасного законодавства держав Центральної та Східної Європи з урахуванням євроінтеграційних процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4НІМ)4-3 + Т3(45)43-5
Шифр НБУВ: РА379960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Козак Т. Б. 
Професійна підготовка старшокласників у закладах середньої освіти другого ступеня Німеччини: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Т. Б. Козак ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено основні філософські та педагогічні концепції початкової професійної освіти Німеччини. Виокремлено й охарактеризовано основні періоди становлення початкової професійної освіти, розкрито особливості її розвитку на сучасному етапі. Подано загальну характеристику структури управління професійною підготовкою старшокласників. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення й основні джерела фінансування закладів середньої освіти другого ступеня Німеччини. Охарактеризовано особливості організації, зміст, форми та методи професійної підготовки старшокласників у закладах середньої освіти другого ступеня Німеччини. Здійснено порівняльний аналіз професійної підготовки старшокласників в Україні та Німеччині, виявлено прогресивні ідеї досвіду професійної підготовки старшокласників у закладах середньої освіти другого ступеня Німеччини та визначено можливості їх реалізації в освітньому просторі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6(4НІМ)
Шифр НБУВ: РА382334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кузів М. З. 
Професійна орієнтація учнівської молоді в Німеччині й Україні в умовах ринку праці (порівняльний аналіз): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / М. З. Кузів ; НАПН України ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано педагогічні, психологічні, соціальні, економічні підходи дослідження проблеми професійної орієнтації, соціально-економічні й історико-педагогічні умови розвитку професійної орієнтації в Україні та Німеччині. Виявлено особливості професійної орієнтації учнівської молоді в Україні за умов сучасного ринку праці. Розкрито характерні ознаки професійної орієнтації учнівської молоді в Німеччині. Визначено можливості впровадження прогресивних ідей досвіду професійної орієнтації Німеччини в Україні, що полягає у забезпеченні співпраці загальноосвітніх навчальних закладів з центрами зайнятості та підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6 + Ч424(4НІМ) + Ч424(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Артерчук Т. О. 
Релігійне виховання в закладах загальної середньої освіти ФРН: 1945 - 2005 рр.: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т. О. Артерчук ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено системний аналіз становлення та розвитку релігійного виховання в закладах загальної середньої освіти у ФРН в 1945 - 2005 рр. у контексті суспільно-політичних, соціальних та організаційно-педагогічних передумов. На підставі аналізу архівних матеріалів, періодичних видань та німецькомовних джерел досліджено й охарактеризовано основні етапи становлення та розвитку теорії та практики євангельського та католицького релігійного виховання в закладах загальної середньої освіти в ФРН у 1945 - 2005 рр. Розкрито зміст, форми та методи релігійної освіти, розроблено рекомендації щодо застосування досвіду релігійного виховання закладів загальної середньої освіти ФРН у духовно-моральному вихованні українських школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350.4 + Ч424(4НІМ)6
Шифр НБУВ: РА380503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Шкварчук С. С. 
Ептоніми Й. В. Гете: системно-функціональний та лінгвокультурологічний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / С. С. Шкварчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено системно-функціональні та лінгвокультурологічні характеристики ептонімів (крилатих висловів) німецького класика. Проаналізовано цитатно-афористичний фонд письменника (понад 14 тис. одиниць), вибудовано авторську картину світу та визначено її основні концептуальні домінанти. Із використанням даних лексикографічних джерел і результатів психолінгвістичного експерименту серед носіїв мови проведено формалізовану інвентарізацію ептонімів автора та з'ясовано чинники, які сприяли їх входженню у загальнонімецьку фразеологію. Розкрито специфіку мовленнєвої реалізації ептонімів Й. В. Гете та виявлено їх функціонально-прагматичне навантаження. Шляхом експериментальних досліджень встановлено характеристики ептонімності досліджуваних крилатих висловів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)5-4 Гете Й. В. 457
Шифр НБУВ: РА386001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гоштанар І. В. 
Педагогічна система Й. Ф. Гербарта в контексті розвитку світового освітнього простору: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Гоштанар ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено основні підходи вітчизняних і зарубіжних науковців у визначенні ролі педагогіки Й.Ф. Гербарта в історії розвитку світової педагогічної науки. Розкрито передумови формування, динаміку й етапи розвитку педагогічної системи вченого в історико-культурологічному аспекті. Проаналізовано концептуальні положення, принципи, компоненти педагогічної системи Й.Ф. Гербарта. Розкрито сутність понять педагогічної системи вченого: "керування", "сила характеру моральності особистості". Доведено, що намагання послідовників Й.Ф. Гербарта "дидактизувати" його педагогіку вплинуло на недооцінювання теорії морального формування особистості в системі вченого. Охарактеризовано вплив педагогічної системи вченого на розвиток світового освітнього простору. У науковий обіг уведено маловідомі й невідомі раніше німецькомовні джерела, історичні факти, пов'язані з педагогічною діяльністю Й.Ф. Гербарта: філософські та педагогічні праці вченою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4НІМ)51-271
Шифр НБУВ: РА383980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Косяк С. М. 
Німецькі колоніальні товариства і союзи: утворення, склад і діяльність (друга половина XIX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. М. Косяк ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль колоніальних об'єднань у підготовці німецького суспільства до сприйняття експансіоністських ідей і сприянні переходу Німеччини до активної колоніальної політики. Досліджено практичну діяльність колоніальних організацій від місіонерських товариств до Пангерманського та Флотського союзів, спрямовану на ствердження Німеччини як колоніальної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4НІМ)52-69
Шифр НБУВ: РА378990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Стуліна М. В. 
Німецький постмодерністський дискурс: лінгвоконцептуальний і лінгвопоетичний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / М. В. Стуліна ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше визначено своєрідність німецького постмодерністського дискурсу (ПМД), змодельовано його концептуальний простір у вигляді чітко структурованої системи, складники якої є ієрархією ціннісних домінант дискурсу, виокремлено й описано його лінгвокультурні типажі. Інноваційним моментом роботи є лінгвопоетичний аналіз провідних принципів і механізмів організації текстової матерії - нелінійності та зумовлених нею композиційно-мовленнєвих форм, а також гіпертекстуальності з такими її видами, як інтертекстуальність, пародіювання та авторське маскування. Уперше здійснено аналіз лінгвостилістичного аранжування текстового простору німецького ПМД з акцентуванням уваги на прийомах і техніках метафоризації, міфологізації та концептуалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)6-357
Шифр НБУВ: РА380644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського