Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4676)Журнали та продовжувані видання (6003)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4АВС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ломоносова Н.О. 
Ранні сонати А.Гайдна та проблеми їх редакційної інтерпретації: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.О. Ломоносова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1998. — 24 с. — укp.

Дослідження присвячено вивченню невідомих сторінок клавірної творчості Й. Гайдна - ранніх сонат, написаних до 1766 року. У роботі зроблено аналіз ранніх сонат Гайдна з точки зору їх стилістико-художньої самостійності, а також запропоновано наукове обгрунтування їх виконавської редакції. Редакторські доповнення та уточнення стосуються динаміки, агогіки, фразування, артикуляції, розшифровки мелізматики. Музикознавчий аналіз сонат спрямовано на виконавську практику, вирішення специфічно виконавських творчих завдань. Окрім характеристик тематизму, засобів його розвитку, аналізу форми, спостережень, що стосуються архітектоніки циклу, особлива увага спрямована на виконавські ремарки та з'ясування їх сутності. Вперше подається підкріплена нотними прикладами систематизація орнаментики композитора та здійснюється докладний аналіз ранніх сонат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4АВС)4-81 Гайдн

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ботвінова І.В. 
Образний склад та музична інтонація у вокальних циклах Ф.Шуберта, Р.Шумана, Р.Вагнера, Г.Малера: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.В. Ботвінова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Наведено результати інтонаційно-стилістичного та виконавського аналізу камерно-вокальних творів німецьких композиторів Ф.Шуберта, Р.Шумана, Р.Вагнера, Г.Малера, досліджено суттєвість їх романтичного грунту й органічного зв'язку з символізмом. Останній складає реалію мистецького буття на початку XIX ст. Ця обставина ігнорувалася світовим мистецтвознавством, переважно, з ідеологічних міркувань. Досліджено особливу роль символізму в розвитку німецького романтизму. Вивчено вагомість текстової символіки та мовно-інтонаційних побудов, пов'язаних із традиціями риторики та культового співу у змістовності зазначених композицій та у виконанні їх згідно з прийнятими положеннями щодо нерозривності розвитку романтизму та символізму, австро-німецької творчості на основі єдиної літературної мови. Запропоновано виконавські концепції творів названих авторів відповідно до розуміння перетину романтичних і символістських принципів творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-03(4АВС)5-2 + Щ314-03(4НІМ)5-2
Шифр НБУВ: РА313806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кріль М.М. 
Слов'янські народи Австрійської монархії: культурно-освітні та наукові зв'язки з українцями. 1772-1867: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / М.М. Кріль ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.П.Крип'якевича. — Л., 2000. — 36 с. — укp.

Розглянуто місце слов'янства в етнополітичній структурі Австрійської монархії. Розкрито значення ідеї слов'янської взаємності у різних її проявах в розвитку культурно-громадських контактів. Досліджено найважливіші освітні та наукові зв'язки слов'янських народів монархії з українцями Галичини, Закарпаття і Буковини. Проаналізовано роль і місце навчальних закладів у слов'янсько-українських контактах, навчально-організаторську, освітньо-культурну та дослідницьку діяльність українських і слов'янських педагогів, вчених у межах держави Габсбургів. З'ясовано рівень впливу цих взаємин на розвиток української культури в Галичині, Буковині та Закарпатті. Крізь призму зв'язків розкрито ряд компонентів проблеми національного відродження слов'янських народів кінця XVIII - середини XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Авс)43-2 + Т3(4Авс=9)43
Шифр НБУВ: РА308596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Петросаняк Г.І. 
Поетика художньої прози Йозефа Рота: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Г.І. Петросаняк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано поетику художньої прози відомого австрійського письменника Йозефа Рота. Вивчено особливості світогляду митця, літературно-естетичні тенденції, актуальні в період його творчості. Дослідження художніх особливостей прози малого жанру та часово-просторових структур творів Йозефа Рота виявляє своєрідність поетики, переплетення рис західноєвропейської літературної традиції та персонального новаторства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)-4 Рот Й. 534
Шифр НБУВ: РА314158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Цибенко Л.Б. 
Часово-просторова модель роману Крістофа Рансмайра "Останній світ". Феноменологічне наближення: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.Б. Цибенко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз своєрідності часово-просторової моделі роману К.Рансмайра "Останній світ" із застосуванням методу феноменологічного дослідження категорій художнього відтворення дійсності. На основі розвитку спостережень щодо зображення часово-просторових відносин у творі елементів свідомості (Б.Науман, Ф.Фіц та Е.Гельгоф) систематизовано погляди на проблему в творчості австрійського письменника. Висвітлено категорії художнього часу та простору з огляду на їх феноменологію. Досліджено сучасні можливості прочитання твору художньої літератури, фундамент яких становить літературна герменевтика та рецептивна естетика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)-4 Рансмайр К. 534
Шифр НБУВ: РА313897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Верхогляд В.Б. 
Українсько-австрійське економічне співробітництво у 1991-2000 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Б. Верхогляд ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено періодизацію розвитку двосторонніх відносин у різних галузях економічної співпраці. Визначено головні напрями співробітництва з урахуванням особливостей даного періоду. Особливу увагу приділено формуванню договірно-правової бази співробітництва, розвитку галузевих напрямів співпраці. Проаналізовано тенденції розвитку торговельних відносин та залучення австрійських інвестицій в економіку країни. З'ясовано політичні, економічні чинники сучасної епохи, що не дали змоги Україні ефективніше використати можливість економічного співробітництва з Австрією. Введено в науковий обіг архівні документи, матеріали торговельних представництв обох держав, що раніше не використовувалися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(4АВС) + У9(4УКР)80-03 + У9(4АВС)80-03
Шифр НБУВ: РА321829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Попов В.Ж. 
Громадські та культурні зв'язки народів Австро-Угорщини з українцями в 60 - 80-рр. ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Ж. Попов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему міжнаціональних громадських та культурних зв'язків народів Австро-Угорщини з українцями. Визначено головні центри, напрямки і масштаби діяльності українських національних організацій і громадських діячів у Австро-Угорщині. Досліджено складне сполучення різнорідних політичних рухів, ідеологічних поглядів, художніх і наукових шкіл, яке позначається на міжетнічному спілкуванні на теренах Центральної Європи в період формування індустріального суспільства у 1860 - 1980-ті рр. Доведено, що на взаємини українців з іншими народами особливий відбиток наклало піднесення слов'янського національного руху. Досліджено динаміку діяльності українських громадських кіл на австрійських землях та в прикордонній смузі. Обгрунтовано роль, яку відігравали міжетнічні контакти в національному відродженні українського народу, пожвавленні українських національно-визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)5-6 + Т3(4Авс)5-6
Шифр НБУВ: РА318377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Притуляк В.Г. 
Часово-просторовий континуум у романах Франца Кафки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / В.Г. Притуляк ; НАН України. Ін-т літератури ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему творення художнього часу та простору в романах Ф.Кафки "Процес" і "Замок". Проаналізовано структуру художньо-естетичного простору літературних творів і взаємозв'язок соціально-історичного, авторського, авантюрного та психологічного часу з часом персонажа. Визначено засоби формування притчового звучання художніх творів. Висвітлено процес реалізації категорій простору в романах Ф.Кафки як спосіб вираження естетичних принципів митця. На підставі систематизації та узагальння існуючих теоретичних досліджень вперше проаналізовано особливості формування художнього простору у романах Ф.Кафки як ідейно-естетичної конструкції. Розглянуто питання художньої сигніфікації атрибутів простору та загальні принципи побудови художнього часу в романах письменника та специфіку відображення плину художнього часу у дискретній свідомості наратора та персонажа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)-4 Кафка 534 +
Шифр НБУВ: РА334104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Плекан Ю.В. 
Польсько-українське протистояння в боротьбі за реформування виборчого законодавства до австрійського парламенту та Галицького сейму (кінець XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Плекан ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 18 с. — укp.

На підставі дослідження українських та польських архівних історичних джерел проаналізовано, систематизовано та розширено здобутки вітчизняної історіографії у вивченні проблеми польсько-українських відносин. З'ясовано роль польського та українського чинників у питанні реформування виборчого законодавства в Австро-Угорщині на межі XIX - XX ст. Проведено аналіз проектів реформування системи виборів до парламенту Австрії та Галицького сейму. Висвітлено протиборство польських та українських політичних сил у процесі здійснення виборчих реформ. Визначено комплекс політичних дивідендів населення Галичини в результаті проведення виборчих реформ в Австрії. Встановлено особливості політичної кризи 1913 р. в Галичині та польсько-українського протистояння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)5-5 + Х2(4УКР33)5-512 + Х2(4АВС)5-511.12 + Х2(4ПОЛ)5-511.12 +
Шифр НБУВ: РА331731

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Савченко .Г.С. 
Семантична програма симфоній А.Брукнера в її жанрових і культурно-історичних зв'язках: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / .Г.С. Савченко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2005. — 17 с. — укp.

З метою вивчення сутності феномену симфоній Брукнера в науковий обіг введено нове поняття семантичної програми (СП), яку досліджено у діалектичному зв'язку з класико-романтичною традицією жанру симфонії, типологічними властивостями австрійської класичної культури та світоглядними уявленнями композитора. На підставі вивчення джерел Християнської антропології, поетики австрійської культури та типології міфоритуального мислення запропоновано інваріант оригінальної СП симфоній Брукнера, виражений за допомогою категорій особистості, дійства, семантики Feierlich. Реалізацію СП розглянуто на трьох рівнях (від інтонаційної поверхні тексту до глибинних закономірностей його організації): матеріально-звуковому (інтонаційному), структурному та формування тексту. На першому рівні визначено ряд семантичних констант, які відображають основний зміст СП, на другому (з урахуванням тематичних, гармонічних, фактурних, композиційно-драматургійних і формотворчих принципів) - механізми кореляції СП і структурні особливості тексту симфоній, а на третьому рівні визначено методи його утворення (остинато, секвенцію, варіантність), їх драматургійні функції та способи реалізації. Висвітлено унікальність симфонічної концепції Брукнера та з'ясовано структурно-семантичний інваріант його симфоній, який є індивідуальною інтерпретацією жанрового інваріанта. На підставі вивчення творів Шуберта і Веберна, а також творчої спадщини Веллеса розширено межі контекстуальних смислів симфонії Брукнера. Методом структурного аналізу текстів, що належать до однієї національної музичної традиції але до різних хронологічних періодів, зроблено спробу з'ясувати загальні закономірності їх організації, що відображають властивості національної культури як певного типу мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.040-03(4АВС)5 + Щ313(4АВС)5-81 Брукнер А. +
Шифр НБУВ: РА334843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Уська У.Р. 
Українське питання в Галичині у політиці австрійського уряду в 1907 - 1914 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / У.Р. Уська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі узагальнення літературних і архівних джерел досліджено різноманітні фактори формування політики австрійського уряду в українському національному питанні, особливості її реалізації та вплив на суспільно-політичне життя в Галичині у період 1907 - 1914 рр. Проаналізовано вплив офіційного Відня на реалізацію програм українських політичних партій, показано ставлення австрійської влади до політичної боротьби в середовищі галицьких українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4АВС)52-56 + Т3(4УКР33)5-56 +
Шифр НБУВ: РА335685

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Тимощук Н.П. 
Функціонування фразеологізмів у романах Йозефа Рота: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Тимощук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

З використанням нового емпіричного матеріалу вперше комплексно й системно вивчено функціонування фразеологізмів (ФО) у тексті романів Й.Рота та визначено характерні мовні ознаки індивідуального стилю письменника на фразеологічному рівні. Проведено повну інвентаризацію ФО мови окремого автора на базі сучасних загальномовних і фразеологічних одно- й двомовних словників, психолінгвістичного експерименту та порівняльного аналізу. Визначено авторську фразеологічну картину світу Й.Рота, базуючись на матеріалі узуальних і модифікованих ФО. Проведено їх кількісний, якісний і порівняльний аналізи. Розвинуто теоретичні положення, що стосуються потенційних можливостей використання та функціонування ФО в художньому тексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)-4 Рот, Й. 457 + Ш143.24-72 +
Шифр НБУВ: РА338743

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Жалоба І.В. 
Політика австрійського уряду щодо шляхів сполучення на північному сході монархії в останній чверті XVIII - на початку 70-х років XIX ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / І.В. Жалоба ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 36 с. — укp.

Досліджено політику австрійського уряду щодо шляхів сполучення на північному сході монархії в останній чверті XVIII - на початку 1870-х рр. Висвітлено головні напрямки політики щодо традиційних комунікацій - грунтових і водних шляхів та засади, якими керувалися австрійські урядовці для їх вироблення. Вказано законодавчо-правові підстави, згідно з якими відбувалося регулювання відносин на скарбових і місцевих шляхах, а також лісосплавних ріках. Проаналізовано зміну пріоритетів урядової політики щодо залізничного питання Галичини та Буковини протягом 1840 - 1860-х рр., а також практичні заходи з розбудови залізниць від Відня через Краків, Львів і Чернівці до кордонів з Російською імперією та Дунайськими князівствами. Відзначено зовнішньо- та внутрішньополітичні фактори, які враховувалися віденськими урядовцями у разі прийняття рішень, що стосувалися будівництва залізничних ліній та регулювання діяльності акціонерних товариств залізниці Карла Людвіга та Львівсько-Чернівецько-Ясської залізниці. З'ясовано вплив комунікаційного фактора у міждержавних стосунках Габсбурзької монархії з Пруссією, Російською імперією та Молдовським князівством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)45-5 + Т3(4АВС)51-2 +
Шифр НБУВ: РА335608

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Рихло П.В. 
Творчість Пауля Целана як інтертекст: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.04 ; 10.01.05 / П.В. Рихло ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження багатогранних глибинних інтертекстуальних зв'язків поетичної творчості П.Целана з літературою німецькомовного культурного простору (Гельдерліна, Рільке, Тракля, Кафки) та художніми феноменами інших національних літератур (румунським сюрреалізмом, французькими символістами та модерністами, насамперед Бодлером, Малларме, Верленом, Рембо, Валері, Аполлінером, Еллюаром, Рене Шаром, Анрі Мішо, а також російською лірикою пореволюційної доби, зокрема, творчістю О.Блока, С.Єсєніна, О.Мандельштама, В.Хлєбнікова, М.Цвєтаєвої та міфологічними парадигмами єврейської містики). Обгрунтовано, що інтертекстуальність є однією з основних ознак целанівської лірики, в художньому космосі якої відбувається моделювання "паралельного світу" з фрагментів і скалок духовного буття людства шляхом інтертекстуального згущення поетичної мови ("коагуляція", "інтертекстуальна інфільтрація"). Виявлено, що основними формами целанівської транстекстуальності є цитата, епіграф, ремінісценція, парафраза, алюзія, стилізація, пастіш, які поет узагальнено називає "датами". Підкреслено діалогічну природу лірики П.Целана, що артикулюється як перманентна розмова з жертвами Голокосту та базується на засвоєнні ідей М.Бубера та О.Мандельштама. Розкрито естетичні погляди поета, відображені в його есе, листах, поетологічних промовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-318.3 + Ш5(4АВС)-4 Целан,П. 418.3 +
Шифр НБУВ: РА348746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бєдакова С.В. 
Художньо-естетичні здобутки "Празької школи" в контексті творчих пошуків українських композиторів Галичини кінця ХІХ - першої половини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / С.В. Бєдакова ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистецтв. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано малодосліджену проблему становлення празької композиторської школи, з'ясовано її роль у розвитку української музичної культури. На підставі вивчення дежерлознавчих та історико-культурних наукових матеріалів висвітлено активний характер творчих контактів музичної спільноти Праги у контексті вивчення розвитку слов'янських культур. Проаналізовно методологічні теорії празької композиторської школи (Л.Яначека, В.Новака, Й.Сука, Й.Ферстера, О.Недбала). Охарактеризовано вплив викладачів Празької консерваторії на становлення творчої майстерності українських композиторів (В.Барвінського, Н.Нижанківського, М.Колесси, Р.Сімовича, З.Лиська, С.Туркевич-Лісовської), визначено модерністські тенденції празького періоду їх творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР331)53-81 + Щ31 р(4АВС-2ПРА=УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА342604

Рубрики:

      
16.

Семенко В.В. 
Особливості розвитку партійної системи Австрії у контексті європейських трансформаційних процесів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Семенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 18 с. — укp.

Здійснено системний аналіз нових тенденцій розвитку партійної системи Австрії наприкінці XX - початку XXI ст. Доведено, що партійна система Австрії здійснила перехід від двопартійної до багатопартійної системи обмеженого плюралізму. Досліджено особливості зовнішньої політики та специфіку політичного розвитку, зокрема особливості зовнішньої політики, вступу до ЄС, трансформацію поглядів політичних партій Австрії щодо нейтрального статусу, її участь у процесах європейської інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф022.2 + Ф69(4АВС) +
Шифр НБУВ: РА344859

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Лозинський А.Ф. 
Збройні сили Австро-Угорщини (1867 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Ф. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто збройні сили Австро-Угорщини, особливості й організаційно-правові засади їх формування. Вивчено структуру сухопутного війська. Проаналізовано його піхотні та кавалерійські формування, умови створення першої національної української частини у складі австро-угорської армії. Досліджено проблему обмундирування та екіпіровки війська й умови їх зміни. Вивчено питання розбудови військово-морського флоту в його кількісному та якісному аспекті. Значну увагу приділено військово-повітряним силам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4АВС)1:5 + Т3(4АВС)5-54 +
Шифр НБУВ: РА346687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ольховська 
Прагматико-комунікативні та лінгвостилістичні характеристики драматургічних текстів Томаса Бернгарда: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Наталія Семенівна Ольховська ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4АВС)-4 Бернгард, Т. 536
Шифр НБУВ: РА352398

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сахаренко О.В. 
Європейська політика Австрійської республіки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Сахаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено політику Австрійської республіки щодо європейських інтеграційних структур. Проаналізовано комплекс внутрішніх чинників і механізмів формування та реалізації європейської політики Австрії. Визначено етапи її формування відносно Європейського Союзу до 1995 р., охарактеризовано їх передумови й особливості. З'ясовано причини, що сприяли відходу Австрії від концепції глобально орієнтованого активного нейтралітету й ухваленню рішення про повноцінну інтеграцію до ЄС. Проаналізовано характер впливу процесу інтеграції та членства Австрії у ЄС на її європейську політику, зокрема, позицію щодо територіального розширення та поглиблення європейської інтеграції, реформування ЄС. На підставі одержаних результатів дослідження розроблено рекомендації щодо формування ефективної євроінтеграційної стратегії країни, а також механізмів реалізації її національних інтересів у межах ЄС та у регіоні Центральної та Східної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4АВС)64 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА349566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Жерноклеєв О.С. 
Національні секції австрійської соціал-демократії в Галичині й на Буковині (1890 - 1918 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.С. Жерноклеєв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та розвитку соціал-демократичного руху в Галичині та на Буковині, що перебували у складі Австро-Угорської монархії наприкінці XIX - на початку XX ст. Проаналізовано діяльність національних секцій австрійської соціал-демократії - української, польської, багатонаціональної буковинської, самопроголошеної, але невизнаної єврейської. Розглянуто особливості політико-ідеологічного та організаційного становлення соціал-демократичних партій, проаналізовано складні внутрішньопартійні процеси. Визначено місце та роль соціал-демократії в суспільно-політичному житті регіону, висвітлено її участь у визвольній боротьбі народів і національному державотворенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4АВС)2 + Т3(4УКР33)52-4 +
Шифр НБУВ: РА351980

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського