Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (655)
Пошуковий запит: (<.>GRR=2УК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іваницький С.О. 
Формування складу народних засідателів у судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / С.О. Іваницький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Розкрито суть принципу участі народу у здійсненні правосуддя. Детально проаналізовано організаційно-правові та процесуальні аспекти процедури добору народних засідателів, розглянуто її поняття, межі та структурну побудову. Запропоновано адекватний сучасним умовам новий механізм складання списків народних засідателів. Визначено шляхи оптимізації правового статусу народного засідателя. За результатами дослідження сформульовано пропозиції щодо вдосконалення судоустрійного, кримінально- та цивільно-процесуального законодавства, підготовлено методичні матеріали щодо упорядкування залучення народних засідателів до здійснення судової влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-728 + Х629.010(2Ук)-72 +
Шифр НБУВ: РА345924

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Адаменко С.М. 
Вплив нових комплексних добрив на продуктивність томатів в північній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.М. Адаменко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Встановлено вплив нових видів безхлорних нітроамофосок - з біогумусом, з Zn і Cu, з Cu на агрохімічні показники, грунтову біоту сірого лісового грунту, морфологічний розвиток томатів сорту Іскорка, фізіолого-біохімічні показники, врожайність, якість, подано екологічну оцінку цим добривам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-434(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
3.

Анатольєва О.І. 
Правове регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх в УСРР у 20-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Анатольєва ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та правове регулювання діяльності системи державних органів і громадських організацій, уповноважених вести боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх. Охарактеризовано головні напрямки профілактики даних негативних явищ серед неповнолітніх за допомогою захисту їх прав у різних сферах життя. Акцентовано увагу на систематизації досвіду роботи з дітьми, які вже вели безпритульний спосіб життя, залишилися без нагляду дорослих, вчиняли правопорушення. Проаналізовано правові засади політики тодішнього уряду стосовно боротьби з правопорушеннями неповнолітніх виховними методами. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення правового регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх на сучасному етапі розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)61-628.3 + Х883.9(4УКР)52-1 + Х628.329(2УК)32 +
Шифр НБУВ: РА323549

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Андрощук О.В. 
Адміністративно-територіальні зміни в УРСР: плани, втілення, наслідки (друга половина 40-х - 60-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Андрощук ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На основі широкого кола джерел комплексно досліджено проблему трансформації адміністративно-територіального поділу УРСР протягом другої половини 1940 - 1960 рр. Охарактеризовано фактори, що сприяли ініціюванню, підготовці та прийняттю рішень щодо адміністративно-територіальних змін. Розглянуто найважливіші законодавчі акти та етапи формування правової бази територіальних реформ, визначено компетенцію владних структур у зазначених питаннях. Проаналізовано практику проведення адміністративно-територіальної реорганізації, виявлено її наслідки у соціальній, економічній та управлінських сферах. Охарактеризовано форми та засоби вияву ставлення українського суспільства до партійно-державної політики у галузі адміністративно-територіального поділу. Досліджено політику перейменувань адміністративно-територіальних об'єктів у контексті політичної кон'юнктури зазначеного історичного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79-1 + Т3(4УКР)6-5 + Х620.422.031(2УК)6
Шифр НБУВ: РА330647

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Аттіла К.Д. 
Вплив різних технологій застосування мінеральних добрив на урожай та якість зерна проса на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / К.Д. Аттіла ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-434(2УКР-4ХАР),022

Рубрики:

      
6.

Балде 
Стійкість нових гібридів кукурудзи до сажкових хвороб в умовах північної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Жозе Алаже Балде ; Національний аграрний ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5(2УКР-4КИЕ),022
Шифр НБУВ: РА302305

Рубрики:

      
7.

Бачинський О.В. 
Вплив вермикомпосту та купограну на урожай та якість капусти білоголової на темно-сірому опідзоленому грунті Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.В. Бачинський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Захищається робота, яка містить результати по визначенню впливу вермикомпосту та купограну на агрохімічні та агроекологічні властивості темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту, урожай та якість капусти білоголової сорту "Амагер 611" при вирощуванні за енерго-ресурсо-природоохоронною технологією. Отримано значний приріст врожаю та покращання якості капусти білоголової в результаті використання нових видів добрив. Вивчена ефективність використання вермикомпосту та купограну на темно-сірому опідзоленому легкосуглинковому грунті Північного Лісостепу України для покращання агрохімічних властивостей грунту, стабілізації продуктивності білоголової капусти, покращання біологічної цінності та терміну зберігання продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-434(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
8.

Бондар А.О. 
Вплив інтродуцентів на продуктивність лісових насаджень Поділля України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / А.О. Бондар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Узагальнено сторічний досвід використання інтродуцентів у лісових культурах Вінницької області. У роботі відображені результати комплексного вивчення стану, інтенсивності росту надземної частини і сформованості кореневої системи ялини звичайної, модрини європейської, сосни веймутової, сосни звичайної, горіха чорного, бархату амурського і гікорі білого, їх взаємодії з аборигенними породами, вплив чистих і змішаних насаджень на фізико-хімічні властивості грунту. З урахуванням стану, інтенсивності росту, запасу деревини на одиниці площі, виходу цінних сортиментів та їх вартості, приведені рекомендації і технологія по створенню та раціональному використанню інтродуцентів в лісових культурах Вінницької області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П345.9(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:

      
9.

Бондаренко Н.О. 
Розвиток прав жінок УРСР: національний та міжнародний аспекти (1917 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.О. Бондаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасні методологічні підходи щодо вивчення прав жінок та способів їх реалізації за різних політико-правових доктрин. Здійснено поглиблений аналіз стану дослідження даної наукової проблеми у вітчизняній історіографії. Охарактеризовано положення української радянської Конституції 1919 р., 1929 р., 1937 р. та 1978 р. як базові норми розвитку основних прав і свобод жінок. Проаналізовано законодавчі акти 1917 - 1991 рр. щодо нормування політичних, шлюбно-сімейних, трудових та освітніх прав жінок. Розглянуто процес формування міжнародного співробітництва та охарактеризовано міжнародно-правові зобов'язання України як члена ООН у сфері захисту прав жінок, набутих державою у 1945 - 1991 рр. Оцінено ефективність здійснюваної в УРСР державної політики щодо законодавчого забезпечення прав жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х620.322.1(2УК) + Х911.41 +
Шифр НБУВ: РА332911

Рубрики:

      
10.

Вассіліс А.В. 
Яблуневий квіткоїд та яблунева плодожерка у Східному Лісостепу України (фенологія, шкодочинність, прогноз): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / А.В. Вассіліс ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Вперше запропоновано і перевірено метод визначення шкідливості яблуневого квіткоїда і яблуневої плодожерки окремо на периферії та в центральній частині крони, що дає можливість виявляти не тільки кількісний, а й якісний бік шкоди. Це підтверджується біохімічними аналізами. Пошкодженість бутонів яблуневим квіткоїдом, а плодів - яблуневою плодожеркою, відбувається переважно на периферії крони. Встановлено міграцію яблуневого квіткоїда від периферії до центра крони дерев і навпаки залежно від температурного режиму, від чого залежить ступінь пошкодженості бутонів весною та листя влітку. В 1997 р. відбулася значна загибель метеликів яблуневої плодожерки першої генерації в період їх масового льоту та відкладених яєць через тривале пониження температури повітря (нижче порогової). Це призвело до того, що літ метеликів і відкладання ними яєць пройшли у два піки. Аналогічне явище було в 1969, 1980 та 1990 рр. В такі роки число хімічних обробок можна звести до мінімуму або повністю виключити їх. Розроблено математичну модель прогнозу шкідливості яблуневої плодожерки для Східного Лісостепу України. Запропоновано заходи щодо зниження пошкодженості бутонів яблуневим квіткоїдом і плодів яблуневою плодожеркою на периферії крони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551.06(2УКР-4ХАР),022 + П468.6(2УКР-4ХАР),022

Рубрики:

      
11.

Величко В.А. 
Грунтовий покрив Українського Полісся як зонально обумовлений природний комплекс, його діагностика та класифікація: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.А. Величко ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню грунтового покриву Українського Полісся, уточненню його діагностики і класифікації. Обгрунтовано специфіку гідротермічних умов Полісся, визначено їх показники та параметри й уточнені територіальні межі зони. Встановлено три основні типи грунтоутворення: дерново-підзолистий, дерновий опідзолений і дерново-глейовий. Визначено нормативні градації типів грунтів за ступенем зволоження. Показано особливості впливу материнських порід на морфогенез поліських грунтів і доведено відсутність їх впливу на характер грунтоутворення за домінуючої ролі гранулометричного складу. Запропоновано новий підхід до проблеми класифікації грунтів, який полягає в ієрархічному ранжуванні важливих чинників грунтоутворення на його типові і параметричні особливості, які визначають його якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9(2УКР3),022

      
12.

Вишневський В.В. 
Вплив тривалого застосування добрив на родючість дерново-слабкопідзолистого глинисто-піщаного грунту та продуктивність культур в польових сівозмінах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.В. Вишневський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В довготривалих стаціонарних дослідах на дерново-слабкопідзолистому глинисто-піщаному грунті вивчався вплив систематичного внесення органічних і мінеральних добрив з вапнуванням грунту доломітом в умовах польових сівозмін на основні показники його родючості, врожайність культур та якість продукції рослинництва. Вивчалась порівняльна ефективність щорічного і запасного внесення фосфорних добрив при довготривалому їх застосуванні в сівозміні за впливом на фосфатний режим грунту і продуктивність культур. Розрахована економічна та енергетична ефективність засобів хімізації в сівозмінах. Встановлено, що найбільш оптимальною в дослідах була помірна система мінерального удобрення рослин при повній нормі вапна за гідролітичною кислотністю, що обумовлює врожай сільськогосподарської продукції з якістю, яка задовольняє споживача, забезпечує продуктивність сівозміни з максимальним виходом умовних одиниць з гектара сівозмінної площі при помірних затратах на вирощування культур і як наслідок - високу економічну і енергетичну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-434(2УКР3),022

Рубрики:

      
13.

Власов В.І. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп яблуні в південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.І. Власов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладено результати досліджень придатності нових сортів і підщеп яблуні в умовах дерново-підзолистих піщаних грунтів південного Полісся. Виділені найбільш продуктивні сорти різних строків достигання з високою польовою стійкістю або імунні проти основних грибних хвороб, та насіннєві і клонові підщепи з підвищеною екологічною стійкістю, придатні для створення інтенсивних насаджень яблуні в умовах південного Полісся України. Основні результати впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2УКР3),022

Рубрики:

      
14.

Войтовик М.В. 
Продуктивність багаторічних трав та сумішок однорічних культур залежно від рівня азотного живлення та строків сівби на чорноземі вилугованому Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.В. Войтовик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1998. — 18 с. — укp.

У дисертації викладено результати досліджень по розробці енергозберігаючої системи виробництва кормів у зеленому конвейєрі для літньо-осіннього використання за рахунок поєднання багаторічних трав і сумішок однорічних культур без розширення їх асортименту. Вивчено ефективність низьких доз азотних добрив при підживленнях багаторічних трав та при внесенні цих добрив під сумішки однорічних культур у весняних та літніх (ранніх та пізніх) посівах; вивчено вплив строків сівби сумішок однорічних культур на їх продуктивність; рекомендовано компоненти у залежності від строків сівби у літній період. Дається енергетична та економічна оцінка вирощування кормових культур в експериментальній прифермській сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П22-4(2Укр-4Кие),022

Рубрики:

      
15.

Войцеховський М.М. 
Правові основи організації та діяльності органів міліції України у повоєнний період (1946 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Войцеховський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз правового регулювання, організації та діяльності міліції України у другій половині 1940-х - початку 50-х рр. На основі широкого кола джерел, у тому числі документів українських державних і відомчих архівів, проаналізовано процес відбудови, структурної реорганізації та діяльність органів міліції. Досліджено правові засади організації та діяльності міліції, кількісні та якісні зміни в структурі міліцейських підрозділів, визначено динаміку основних напрямків, форм і методів роботи. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного правового механізму реорганізації української міліції в правоохоронний орган на рівні європейських стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011-1 + Х621.163.1-1(2УК)62
Шифр НБУВ: РА314303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Волох О.В. 
Історія кримінально-правової боротьби з посяганнями на власність в Україні (1917 - 1927 роки): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волох ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено політико-правові підходи національних урядів України в період визвольних змагань 1917 - 1920 рр. та уряду радянської України протягом 1917 - 1927 рр. до вирішення проблем власності та кримінально-правової охорони власності від протиправних посягань. На підставі результатів вивчення законодавчих актів, архівних документів і матеріалів, періодичних, наукових видань проаналізовано практику законотворення, висвітлено питання становлення та діяльності правоохоронних органів у сфері боротьби з посяганням на власність. Досліджено особливості системи кримінально-правових норм, спрямованих на охорону власності. Дана система існувала у кримінальному законодавстві радянської України до його кодифікації та у Кримінальних кодесах УСРР 1922 і 1927 рр. Внесено пропозиції щодо урахування минулого досвіду кримінально-правового забезпечення захисту власності з застосуванням нового кримінального закону та вдосконаленням засобів боротьби з протиправними посяганнями на неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-628 + Х628.111.5-39(2Ук)
Шифр НБУВ: РА317588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Воробей І.І. 
Біологічна активність і азотний фонд лучно-чорноземного грунту Андрушівського природно-сільськогосподарського району та їх зміни під впливом грунтозахисних технологій вирощування культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / І.І. Воробей ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню впливу грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які базуються на мінімальному обробітку грунту, на біологічні процеси та вміст сполук азоту в лучно-чорноземному вилугуваному грунті. Мінімальний обробіток підвищує біологічну активність, вміст мінерального азоту та азоту сполук, які легко гідролізуються, в шарі грунту 0-15 см і знижує в шарі 15-30 см. В шарі грунту 0-30 см - підвищується целюлозолітична активність, кількість педотрофів, та мікроорганізмів які синтезують полісахариди, в той же час пригнічується розвиток меланінсинтезуючих мікроорганізмів та нітрифікаційна здатність. В перші роки запровадження грунтозахисних технологій, які базуються на мінімальному обробітку, в орному шарі лучно-чорноземного грунту зменшується кількість доступних сполук азоту, але зниження врожайності досліджуваних культур не зафіксовано, а на озимій пшениц0 мало місце підвищення її відносно оранки. Застосування мінімального обробітку знижує собівартість та підвищує рівень рентабельності вирощування озимої пшениці, а також не знижує рівень рентабельності вирощування цукрових буряків і рекомендується для впровадження у Андрушівському природно-сільськогосподарському районі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-432.1(2УКР-4ЖИТ),022

Рубрики:

      
18.

Гаврилюк Л.Л. 
Моніторинг пестицидів в агроценозі цукрового буряка: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Л.Л. Гаврилюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Проведено системний аналіз післядії застосування комплексу пестицидів в агроценозі цукрового буряка. Розроблено алгоритм визначення різнополярних пестицидів в рослинах та грунті, який дозволяє моделювати методики визначення пестицидів за величиною дипольних моментів молекул, виключаючи трудомісткий експеримент. Побудовані модифікаційні моделі оцінки екологічного ризику застосування пестицидів при вирощуванні цукрового буряка в лісостеповій зоні України, які дозволяють перетворити хімічний метод у раціональний, ефективний та екологічно безпечний прийом інтегрованого захисту від шкідливих організмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467.52,9(2УКР-4КИЕ),022 + П215.2-467.52,9(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
19.

Гадзало Я.М. 
Агробіологічне обгрунтування інтегрованого захисту ягідних насаджень від шкідників у північно-західному Лісостепу і Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.09 / Я.М. Гадзало ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 48 с. — укp.

Робота присвячена вдосконаленню захисту ягідних культур: смородини чорної і червоної, агрусу, малини, суниці. В результаті досліджень уточнено: видовий склад, шкодочинність основних шкідників (розанна, свинцевосмугаста, мінлива, підкорова, вербова, всеїдна, смородинова, сітчаста, строкатозолотиста листокрутки; агрусовий п'ядун; смородинова міль, малинова міль, малинова міль-крихітка; агрусова вогнівка; суничний чорноплямистий, гребінчастовусий розанний, блідоногий агрусовий, жовтий агрусовий, малиновий пильщики; велика смородинова, порічкова галова, агрусова пагонова попелиці і попелиця Шнайдера; смородинова склівка; сірий бруньковий, малиново-суничний довгоносики; квіткова, листкова смородинова, пагонова смородинова галиці; бруньковий смородиновий, звичайний павутинний кліщі). Встановлено причини їх високої чисельності. Розроблена і випробувана у виробництві інтегрована система захисту ягідників від шкідників. Уточнені економічні пороги шкодочинності. Розроблена методика визначення комплексних економічних порогів шкодочинності. Уточнено видовий склад зоофагів і їх роль в ягідниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.580.6(2УКР3),022

      
20.

Глеваський В.І. 
Особливості розвитку насінників біологічних форм цукрових буряків і способи вирощування насіння триплоїдних гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Глеваський ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1999. — 21 с. — укp.

В дисертації наведені результати вивчення особливостей розвитку насінників, закономірності змін схожості, однонасінності і продуктивності в залежності від біологічних форм цукрових буряків (нових сортів і компонентів гібридів). Розроблені способи вирощування насінників триплоїдних гібридів нового покоління. При вирощуванні насінників з роздільною посадкою маточних коренеплодів оптимальним співвідношенням схрещуваних компонентів є 3:1, а при вирощуванні їх сумішшю маточного насіння схрещуваних компонентів і вміст насіння запилювача повинен бути 16%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-374(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського