Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4961)Журнали та продовжувані видання (28203)
Пошуковий запит: (<.>GRR=2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 504
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Казаков О.О. 
Московсько-литовська боротьба за давньоруські землі в кінці XV - на початку XVI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Казаков ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1998. — 20 с. — укp.

В дисертації на широкій джерельній базі досліджуються причини, характер та перебіг московсько-литовської боротьби за давньоруські землі на межі XV-XVI ст., визначаються її результати і наслідки для держав Східної Європи. Зроблено спробу наукового аналізу подій московсько-литовських війн та визначені етапи боротьби між Московською державою і Великим князівством Литовським. На основі систематизації фактичного матеріалу були удосконалені генеалогічні схеми родів князів. Охарактеризовано політико-правове і конфесійне становище слов'янських земель у складі Литовської держави та проаналізовано проблему політичного вибору між Москвою і Вільно. Переглянуто ряд застарілих положень та оцінок, що мали місце в історіографії, по-новому інтерпретуються події і висновки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)44-68

Рубрики:

      
2.

Пелехатий В.М. 
Оцінка нових клонових підщеп яблуні в розсаднику і саду в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.М. Пелехатий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню нових клонових підщеп яблуні в розсаднику і молодому саду. Дано оцінку підщепам за виходом саджанців, встановлено економічну ефективність застосування підщеп у розсаднику. Визначено ступінь морозостійкості кореневої системи клонових підщеп. Вивчений вплив нових підщеп на ріст кореневої та надземної частин дерев яблуні, на їх швидкоплідність та продуктивність. Виявлено, що при збільшенні висоти щеплення до 60 см на клонові підщепи послаблюється ріст дерев, прискорюється вступ їх в плодоношення, збільшується питома продуктивність. За комплексом ознак в розсаднику та саду виділені і рекомендуються для виробничої перевірки підщепи яблуні селекції Інституту садівництва УААН ІС1-9 та ІС2-7, вони ж як штамбоутворювачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2Укр-4Кие),022

Рубрики:

      
3.

Шестопал Г.С. 
Господарсько-біологічні особливості і селекційна цінність сортів чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Г.С. Шестопал ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Викладені результати досліджень по вивченню господарсько-біологічних ознак чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України. Виділені найбільш швидкоплідні, високопродуктивні сорти різних строків достигання з високим рівнем стійкості проти грибкових хвороб, весняних приморозків, придатних до заморожування ягід та зберігання в свіжому вигляді в холодильниках. Виділені сорти чорної смородини і порічки придатні для інтенсивних технологій. З урахуванням строку дозрівання ягід виділених сортів створено сортовий конвеєр, що дає можливість значно подовжити роботу комбайна і підвищити ефективність його використання на протязі ягодозбирального сезону. Виділені найбільш придатні сорти для використання ефірних масел у чорної смородини та визначена висока вітамінна цінність листків порічок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-366(2УКР-4ЛЬВ),022

Рубрики:

      
4.

Дунаєвська Л.Ф. 
Українська народна проза (легенда, казка). Еволюція епічних традицій: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.07 / Л.Ф. Дунаєвська ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 36 с. — укp.

З'ясовується поетична специфіка української народної прози в контексті еволюції епічних традицій. Об'єктом дослідження стали міфологічна легенда, чарівна казка та казки про тварин, жанротворення, розвиток яких найтісніше пов'язаний з ідеологією первинного синкретизму та формуванням психологічно-естетичного національного коду. Новим у цій праці є визначення міфологічної прози як стійкої мікросистеми художнього фольклорного мислення. Проаналізовано функціонування символічних підсистем фольклорних мотивів (космогонічної, просторової, хронологічної, числової, кольористики). Осмислено процес видозміни сюжетів, мотивів, образів, їх асиміляції під впливом культурних перетворень сучасного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-615

      
5.

Войтовик М.В. 
Продуктивність багаторічних трав та сумішок однорічних культур залежно від рівня азотного живлення та строків сівби на чорноземі вилугованому Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.В. Войтовик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1998. — 18 с. — укp.

У дисертації викладено результати досліджень по розробці енергозберігаючої системи виробництва кормів у зеленому конвейєрі для літньо-осіннього використання за рахунок поєднання багаторічних трав і сумішок однорічних культур без розширення їх асортименту. Вивчено ефективність низьких доз азотних добрив при підживленнях багаторічних трав та при внесенні цих добрив під сумішки однорічних культур у весняних та літніх (ранніх та пізніх) посівах; вивчено вплив строків сівби сумішок однорічних культур на їх продуктивність; рекомендовано компоненти у залежності від строків сівби у літній період. Дається енергетична та економічна оцінка вирощування кормових культур в експериментальній прифермській сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П22-4(2Укр-4Кие),022

Рубрики:

      
6.

Сапеляк О.А. 
Українська етнографія в діяльності Наукового Товариства ім. Шевченка: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.А. Сапеляк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1998. — 18 с. — укp.

В дисертації досліджується етнографічна діяльність НТШ від створення Етнографічної комісії - 1898 р. до 1939 р., її організаційні та науково-методологічні засади. Аналізується наукова, музейно-збирацька робота Етнографічної комісії. Визначено внесок вчених НТШ у розвиток народознавства, в інтеграцію української етнології в тогочасну світову науку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(23УКР)

      
7.

Шармагій 
Шкідники озимої пшениці та фактори, що обмежують їх чисельність в умовах передгірського Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / Ірина Миколаївна Шармагій ; Національний аграрний ун-т. — Б. м., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.030.6(2УКР-4КРЫ),022
Шифр НБУВ: РА301902

      
8.

Балде 
Стійкість нових гібридів кукурудзи до сажкових хвороб в умовах північної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Жозе Алаже Балде ; Національний аграрний ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5(2УКР-4КИЕ),022
Шифр НБУВ: РА302305

Рубрики:

      
9.

Дуда Н.М. 
Трудові традиції українців Карпат кінця XIX-початку XX століть: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Н.М. Дуда ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню трудових традицій українських етногруп Карпат кінця ХІХ - початку ХХ століть. На підставі аналізу широкого кола писемних та польових джерел досліджуються способи формування, збереження і передачі трудових традицій бойків, лемків і гуцулів. Застосування методів порівняльно-історичного аналізу до даного комплексу традицій дозволило виявити їх історичний розвиток, структуру та сфери застосування серед українців Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,3)-4

Рубрики:

      
10.

Заболотний Г.М. 
Вдосконалення елементів технології вирощування сої в південному Лісостепу України та підвищення ефективності використання продуктів її переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.М. Заболотний ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1998. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:
 Соя 

      
11.

Адаменко С.М. 
Вплив нових комплексних добрив на продуктивність томатів в північній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.М. Адаменко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Встановлено вплив нових видів безхлорних нітроамофосок - з біогумусом, з Zn і Cu, з Cu на агрохімічні показники, грунтову біоту сірого лісового грунту, морфологічний розвиток томатів сорту Іскорка, фізіолого-біохімічні показники, врожайність, якість, подано екологічну оцінку цим добривам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-434(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
12.

Кушнір В.В. 
Вплив методів програмування врожаю культур зерно-бурякової сівозміни на їх ріст, розвиток та продуктивність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Кушнір ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчено вплив розрахункових доз мінеральних добрив та різних систем удобрення на ріст сільськогосподарських культур, їх продуктивність та якість отримуваної продукції та на зміну агрохімічних показників родючості грунту. Встановлено, що при вирощуванні культур у сівозміні економічно вигіднішими є норми добрив, розраховані методом балансових коефіцієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-434(2УКР-4ХМЕ),022

Рубрики:

      
13.

Шепель А.В. 
Розробка елементів технології вирощування гібридів соняшника різних груп стиглості в основних посівах при зрошенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / А.В. Шепель ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення продуктивності гібридів соняшника різних груп стиглості в основних посівах при зрошенні в умовах Півдня України. Встановлений вплив способів обробітку грунту, фонів живлення, строків сівби, загущення посівів на ріст, розвиток, урожай і якість насіння гібридів, які вивчаються. Визначено оптимальне співвідношення факторів, що забезпечує найбільш раціональне використання поливної води, найвищий біоенергетичний коефіцієнт і найбільший чистий прибуток. Розроблені математичні моделі отримання високих урожаїв насіння гібридів соняшника в основних посівах при зрошенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(2УКР-4НИК),022

Рубрики:

      
14.

Мельник А.В. 
Вплив якості насіння соняшнику на його продуктивність в умовах Північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.В. Мельник ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить результати комплексного вивчення залежності урожайності соняшника від вмісту олії в насінні, лушпинності насіння, морфологічних ознак та строків збирання насіння материнських рослин в умовах Сумської області. За результатами проведених досліджень встановлено, що найбільш ефективне використання низьколушпинного та високоолійного насіння. Визначено, що насіння сорту ВНІІМК-8883 поліпшений, зібране на 35-40-й день після масового цвітіння має найкращі врожайні якості. Встановлено, що морфологічні ознаки материнських рослин в деякій мірі впливають на врожайні властивості насіння, яке сформувалося на них. Виявлено можливість використання етрелу в концентрації 0.03%-0.04% для одержання чоловічої стерильності соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-38(2УКР-4СУМ),022

Рубрики:

      
15.

Шармагій І.М. 
Шкідники озимої пшениці та фактори, що обмежують їх чисельність в умовах передгірського Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / І.М. Шармагій ; Нац. аграр. ун-т. — Б. м., 1998. — 16 с. — укp.

Вперше вивчена динаміка чисельності шкідників озимої пшениці та їх ентомофагів на різних полях сівозміни в умовах Передгірського Криму. Визначена роль впливу антропічного фактора на регулювання чисельності фітофагів озимої пшениці та їх ентомофагів. Запропонована система захисту озимої пшениці від шкідників з врахуванням природних регулюючих факторів агроценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.030.6(2УКР-4КРЫ),022

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Філіпцова О.В. 
Генетико-демографічні процеси в урбанізованих популяціях Східної України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.В. Філіпцова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчення записів шлюбів, які були зареєстровані в 1960, 1985 та 1992-95 рр. в урбанізованих популяціях східної України (Харків, Донецьк, Полтава), показало, що в 90-і роки змінилась динаміка генетико-демографічного процесу. Якщо з 1960 по 1985 рр. у цих популяціях збільшувався аутбридинговий компонент (підвищення національного різноманіття, відсотка міжнаціональних шлюбів, дальності міграції та шлюбної відстані), то в 90-і роки почався зріст інбридингового компонента (зменшення коефіцієнта міграції, етнічного різноманіття, шлюбної відстані, підвищення відсотка однонаціональних шлюбів, тенденція до моноетнічності). За ознаками "національність" та "місце народження" міські популяції східної України наближаються до панміксії, за соціально-професійними ознаками (освіта, професія) вивчені популяції залишаються репродуктивно підрозділеними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.2(237УКР5),022

Рубрики:

      
17.

Федорчук В.Г. 
Агротехнічні прийоми вирощування коренеплідних культур на насіння безвисадковим способом в зрошуваних умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.Г. Федорчук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-374(2УКР-4ХЕС),022

Рубрики:

      
18.

Карпенко В.П. 
Агроекологічне обгрунтування застосування різних доз гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю та з підсівною конюшиною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Карпенко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1998. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні, всебічні дослідження дії різних видів і доз гербіцидів на продуктивність посівів ярого ячменю, біологічні процеси в рослинах і грунті та встановлена різниця в їх дії залежно від вирощування культури з підсівом і без підсіву конюшини. Розроблені науково обгрунтовані, екологічно безпечні дози гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю із застосуванням гербіцидів ковбою в дозі 175 мл/га і сатісу - в дозі 125 г/га. Встановлено, що при вирощуванні ярого ячменю з підсівом конюшини, дози гербіцидів можуть бути зменшені на 17-25% проти доз гербіцидів, застосованих в чистих посівах ярого ячменю, що знижує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
19.

Гукало В.М. 
Бджоли роду Osmia (Hymenoptera, Megachilidae), особливості їх біології, екології та промислового розведення і використання в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / В.М. Гукало ; Харківський держ. педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1998. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П694(2УКР5),022

Рубрики:

      
20.

Пономаренко В.В. 
Еволюція хтонічного образу в українському фольклорі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 09.00.12 / В.В. Пономаренко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т українознав. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню хтонічного образу та його численних трансформацій у комплексі міфопоетичних уявлень українського народу. Український фольклорний матеріал хоча і відбиває загальні світові процеси розвитку міфологічної системи уявлень, але має специфічні риси, отже, потребує окремого розгляду. У процесі дослідження визначається місце, роль і значення хтонічних образів у системі народних звичаїв та вірувань. Аналіз функціонування архаїчних елементів культури дозволяє розглядати їх, як органічні форми, що забезпечують цілісність культури людства взагалі. Це дозволяє по-новому підійти до вивчення і викладання народнопоетичної творчості як феномену національної духовної культури, що за типом мислення тяжіє до міфології і до художньої літератури - як мистецтво слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-60
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського