Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>GRR=УКР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Легун Ю.В. 
Джерела з генеалогії селян Подільської губернії: стан, збереження, інформативне наповнення, класифікація (1793 - 1917 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / Ю.В. Легун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Уперше в українській історіографії досліджено джерельну базу генеалогії селян Подільської губернії за значний історичний період. Установлено, що попри розпорошеність і значні матеріальні витрати, у сучасних архівних установах України, Росії та Польщі збережено джерела, які дають змогу реконструювати родоводи непривілейованого населення Поділля до кінця XVIII ст. Архівні колекції документів однорідні за своїм значенням, але за комплексного використання дозволяють одержати позитивний результат. Висвітлено коло державних і церковних установ і посадовців, які укладали документи з персональними відомостями щодо селян регіону. З'ясовано особливості формування окремих складових загального масиву генеалогічних матеріалів. Проаналізовано біля ста видів різних архівних документів, які містять родознавчу інформацію. Зокрема, конкретизовано час їх створення, термін використання, окреслено межі територіального поширення. З'ясовано сучасний стан збереження. Визначено методику розробки даних документів, яка дозволяє одержати оптимальні результати у справі укладання селянських родоводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(УКР)-4 +
Шифр НБУВ: РА348188

Рубрики:

      
2.

Кузьменко 
Духовна культура українських січових стрільців в контексті національно- культурного руху: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Тарас Григорович Кузьменко ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055,256(4УКР) + Ч710.4(УКР) + Ф513(4УКР)5 + Т3(4УКР3)61-7
Шифр НБУВ: РА366157

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Матвієнко А. В. 
Еколого-економічні механізми управління територіальним рекреаційним комплексом в умовах глобалізаційних процесів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / А. В. Матвієнко ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні засади та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення еколого-економічних механізмів управління територіальним рекреаційним комплексом (ТРК). Доведено, що у цілях формування ефективної системи управління земельними ресурсами ТРК формується інтегрований підхід до утворення природних територій, що особливо охороняються, і захист прав власників земельних ділянок, орендарів, землевласників і землекористувачів. Визначено основні економіко-екологічні особливості управління розвитком ТРК з урахуванням особливої ролі питань охорони навколишнього природного середовища в економічному розвитку рекреаційних комплексів. Проаналізовано сучасний еколого-економічний стан АР Крим і визначено основні заходи з вирішення екологічних проблем. Обгрунтовано методичні інструменти оптимізації планування та прогнозування економіко-екологічного розвитку рекреаційних територій та перспективи застосування лінійного програмування в управління розвитком ТРК. Запропоновано основні напрями й ідеї Стратегії розвитку ТРК у контексті механізмів досягнення стратегічних і економіко-екологічних цілей, з урахуванням економіко-екологічних недоліків і формування конкурентного рекреаційного ринку. Розроблено методичні підходи щодо оцінювання ефективності управління землями ТРК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)684.413.58 + У9(УКР-6КРИ)441.358-280-21
Шифр НБУВ: РА377797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Стасишен М. С. 
Економіко-екологічні проблеми розвитку рибогосподарського комплексу України: теорія і практика: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.06 / М. С. Стасишен ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Одержано сукупність результатів теоретичної, методологічної та практичної спрямованості. Розкрито наукові основи функціонально-галузевого підходу, включаючи концептуальну ідею та різні погляди щодо формування економіко-екологічного рибогосподарського комплексу, з орієнтацією на забезпечення системного гомеостазу між шляхами досягнення економічних та екологічних цілей. Послідовно розкрито шляхи вирішення проблеми попиту та пропозицій рибної продукції з використанням рибних ресурсів як внутрішніх штучних і природних водойм та Азово-Чорноморського басейну, так і Світового океану. Обгрунтовано напрями національної політики відродження та подальшого зростання економіко-екологічної ефективності рибогосподарського виробництва країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(УКР)351
Шифр НБУВ: РА374482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пономаренко С.Є. 
Культурно-освітні організації Волині 1921 - 1939 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Є. Пономаренко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2001. — 15 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, мемуарів, матеріалів періодичних видань проаналізовано процес становлення культурно-освітніх організацій Волині у 20 - 30-х рр. ХХ ст. Розкрито їх організаційну структуру та кількісний склад, форми, методи діяльності за збереження та примноження національно-культурних надбань українців, досвід роботи, нагромаджений у ході національно-визвольних змагань та боротьби проти політики асиміляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-7 + Ч710.3(УКР)6
Шифр НБУВ: РА312742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шегедин М.Б. 
Медико-соціальні основи реформування медсестринських кадрових ресурсів системи охорони здоров'я: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / М.Б. Шегедин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розглянуто реформування медсестринської діяльності та медсестринської освіти в України. Доведено неадекватність вітчизняної сестринської справи та медсестринської освіти сучасним потребам системи охорони здоров'я, міжнародним стандартам. Проаналізовано досягнення у сестринській справі в багатьох країнах світу завдяки запровадженню вищої медсестринської освіти. Науково обгрунтовано основні концептуальні підходи до реформування сестринської справи та медсестринської освіти в Україні на якісно нових засадах. Розроблено та впроваджено сучасні моделі діяльності медичних сестер двох освітньо-кваліфікаційних рівнів (молодшого спеціаліста та бакалавра), обговорено варіанти медсестринської освіти. Започатковано формування медсестринства як наукової дисципліни. Створено систему вищої неперервної ступенової системи освіти медичних сестер відповідно до потреб охорони здоров'я України та міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(УКР)п92
Шифр НБУВ: РА315922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Семенюк М.В. 
Музична діяльність Гната Хоткевича в контексті української культури першої третини ХХ століття (за матеріалами Центрального Державного історичного архіву, м.Львів): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / М.В. Семенюк ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2006. — 25 с. — укp.

Уперше у вітчизняному музикознавстві на базі опублікованих та раніше не використовуваних у науковій літературі рукописів з особистого фонду, що зберігаються в Центральному Дерджавному історичному архіві (ЦДІА) м.Львова, розглянуто творчість Г.Хоткевича у контексті культурно-громадянських і мистецьких тенденцій на межі XIX - XX ст. та перших десятиліть XX ст. З використанням архівних матеріалів, виявлених у фондах ЦДІА м.Львова та бібліотеках, проведено систематизацію музичної спадщини Г.Хоткевича. Введено до наукового обігу значну кількість раніше не використовуваних архівних джерел, що дозволяють достовірно реконструювати невідомі сторінки життя та творчості митця. На підставі аналізу фрагментів статей, заміток і нарисів естетико-філософського змісту виявлено засади синкретизму його музичної та театральної діяльності. Проаналізовано більшість репрезентативних зразків камерно-вокальної, вокально-симфонічної, інструментальної та музично-сценічної творчості Г.Хоткевича й окреслено еволюцію його стилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(УКР)5-81 Хоткевич Г. +
Шифр НБУВ: РА348100

Рубрики:

      
8.

Омельчук О.Р. 
Національна ідентичність літератури у трактуванні Євгена Маланюка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.Р. Омельчук ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено літературно-теоретичну та критичну спадщину Є.Маланюка. Запропоновано інтерпретацію центральної проблематики його літературного дискурсу - національної ідентичності. Виділено основні концепти теоретичної моделі митця, зокрема, національне підсвідоме, ідеї маскулінності, національного міфу, які розглядаються в контексті міжвоєнного часу та проектуються на його поетичну творчість. На засадах розробленої письменником концепції національної ідентичності літератури висвітлено рецепцію таких культурно-ідеологічних практик, як народництво, модернізм, пролетарське мистецтво (соціалістичний реалізм). Відзначено вплив творчості Є.Маланюка на створення контексту української культури, єдиного комунікаційного поля та рецептивного рівня, формування монолітного погляду на світ і людину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УКР=7СОЕ)-4Маланюк, Є.Ф. 33 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Маланюк, Є. 33
Шифр НБУВ: РА320388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Тріль С.Р. 
Облік і аналіз витрат та результатів господарської діяльності (на прикладі підприємств цукрової промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.Р. Тріль ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання щодо функціонування системи обліку й аналізу витрат і результатів господарської діяльності на підприємствах цукрової промисловості. Обгрунтовано роль та місце обліку й аналізу витрат і фінансових результатів господарської діяльності у сучасній системі управління підприємством. Наведено нові підходи щодо удосконалення діючої класифікації витрат. Досліджено методичні проблеми обліку витрат і результатів господарської діяльності підприємств цукрової галузі. Висвітлено напрямки щодо їх вирішення. Розроблено оптимальну методику фінансового аналізу, пристосовану до ринкових умов господарювання. Рекомендовано її до впровадження на досліджуваних підприємствах і в аудиторській діяльності. Побудовано модель "Z-рахунку" Альтмана щодо прогнозування імовірності банкрутства конкретного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.914(УКР)20-148.6 + У053.9(4УКР)0-862 + У052.9(4УКР)230.751.4-148.6 + У053.9(4УКР)307.514-862
Шифр НБУВ: РА314617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Данильчук Д.В. 
Поетичний синтаксис Василя Стуса в аспекті художньої комунікації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Д.В. Данильчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування синтаксичної підсистеми у поетичних текстах В.Стуса. Головну увагу приділено ролі та функціям композиції речення у процесі художньої комунікації, виявленню рис макросинтаксису, які органічно притаманні ідіостилеві В.Стуса та впливають на творення ефекту "енергійності", "м'язистості" його поетичного слова. За допомогою об'єктивних формальних методів структурно-прикладної лінгвістики експліковано структури речень В.Стуса й описано їх істотні характеристики, на підставі яких установлено найважливіші щодо художньої комунікації індивідуально-авторські синтаксичні риси творчої манери поета. За результатами опрацювання фактичного матеріалу встановлено функціональне навантаження і роль в актуальному членуванні речення явищ поетичного синтаксису митця, а саме: парцеляції, приєднання, повторення синтаксичних конструкцій, переважної автоадресованості присудків-імперативів, чисельності означено-особових і номінативних речень, уживання граматично невмотивованих розділових знаків з експресивною метою. Здійснено спробу співвіднесення окремих синтаксичних явищ ідіостилю В.Стуса з ключовими позиціями його світогляду. Зроблено спробу системно описати макросинтаксичний рівень ідіостилю В.Стуса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Стус В. + Ш401.171 + Ш5(УКР)6-4 Стус, В.С. 535 +
Шифр НБУВ: РА348107

Рубрики:

      
11.

Ченцов В.В. 
Політичні репресії в Радянській Україні в 20-ті роки: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.В. Ченцов ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 34 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексне дослідження механізму формування і здійснення репресивної політики в Радянській Україні в 1920-ті роки. Вперше введено до наукового обігу та проаналізовано комплекс нових документів і матеріалів, зокрема, з архівів спеціальних служб (Служби безпеки України, Міністерства безпеки Російської Федерації). Розкрито інформаційні можливості зазначеного корпусу для дослідження теми політичних репресій. Запропоновано механізм упровадження політичних репресій протягом 20-х років, виділено головні етапи й особливості репресивної політики в Україні, з'ясовано специфіку репресій стосовно окремих соціальних верств населення: творчої та технічної інтелігенції, робітничого класу, селянства, молоді. Розкрито деякі аспекти здійснення політичних репресій з боку радянської держави щодо представників різних релігійних конфесій, вірувань та духовних учень. Доведено, що у 20-ті роки в країні існувала в різних проявах опозиція існуючому режиму. Простежено етапи розправи правлячої партії з членами опозиційних партій соціалістичної орієнтації та опозиційно настроєними комуністами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА310718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кутателадзе В. О. 
Право користування чужою земельною ділянкою для забудови за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. О. Кутателадзе ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено право користування чужою земельною ділянкою для забудови. Проаналізовано рецепцію інституту в сучасному цивільному праві України, простежено зв'язок з радянським цивільним законодавством, проведено порівняльний аналіз з законодавством деяких іноземних країн. Визначено підстави виникнення та припинення права користування чужою земельною ділянкою для забудови, суб'єктний склад даних відносин, співвідношення з іншими правами на чужі речі за законодавством України. Сформульовано визначення права користування чужою земельною ділянкою для забудови, договору суперфіцію, проаналізовано динаміку даного договірного зобов'язання. Визначено характерні риси вказаного речового права. Виявлено прогалини в регулюванні відносин користування чужою земельною ділянкою для забудови та запропоновано зміни до ЦК України та ЗК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(УКР)112.21
Шифр НБУВ: РА379397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Каштанов О.С. 
Правовий захист від антиконкурентних дій в економічній конкуренції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.С. Каштанов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Сформульовано дефініцію антиконкурентних дій в економічній конкуренції як дій, що вчиняються суб'єктами господарювання або органами влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю, суперечать законодавству про захист економічної конкуренції та завдають шкоди відносинам конкуренції як недопущення, обмеження, усунення або спотворення конкуренції. Визначено антиконкурентні узгоджені дії суб'єктів господарювання та виявлено їх особливості. Здійснено класифікацію антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання. Досліджено аспект заборони антиконкурентних узгоджених дій та винятки з неї. Установлено специфіку антиконкурентних дій органів влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю, а також виявлено їх види. Досліджено процедуру контролю за узгодженими діями суб'єктів господарювання. З'ясовано особливості доказування під час розгляду справ про антиконкурентні дії. Систематизовано заходи юридичної відповідальності за вчинення таких дій. Обгрунтовано пропозиції з удосконалення правового захисту від антиконкурентних дій в економічній конкуренції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(УКР)120.02 + Х839(4УКР)901.326 +
Шифр НБУВ: РА338834

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Сацик М.І. 
Режим використання сіяних багаторічних трав на осушуваних торфових грунтах Полісся та Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / М.І. Сацик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено оптимальний режим скошування багаторічних трав, зважаючи на тривалість лучного періоду в сівозміні, удобрення, вік травостою та грунтово-кліматичні умови, з урахуванням проведених економічної та енергетичної оцінок даних агрозаходів. Розкрито вплив різних агрозаходів на врожайність і кормову цінність злакових трав. Визначено й обгрунтовано заходи щодо регулювання мінералізації органічної речовини, поживного режиму торфовищ і міграції поживних речовин у грунтові води, тривалого збереження високої продуктивності злакових травостоїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(УКР)
Шифр НБУВ: РА312556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гончар Т.М. 
Удосконалення технології вирощування гороху на зерно в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Т.М. Гончар ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т М-ва аграр. політики. — Кам'янець-Поділ., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше за умов правобережного Лісостепу України встановлено залежності росту, розвитку та формування зернової продуктивності інтенсивних сортів гороху від впливу доз мінеральних добрив і системи захисту від шкідників. Виявлено сортові особливості становлення фотосинтетичного та симбіотичного апаратів даної сільськогосподарської культури. Досліджено дію різних доз мінеральних добрив, зокрема, азотних у формі вуглеамонійних солей, позакореневих підживлень і системи захисту від шкідників на формування показників індивідуальної продуктивності інтенсивних сортів гороху, урожайність та якість зерна. Встановлено зв'язки між рівнем урожайності зерна, його якістю, фотосинтетичною та симбіотичною продуктивністю посівів і наявними гідротермічними умовами. Зроблено економічне та біоенергетичне оцінювання удосконалених технологій вирощування гороху та встановлено їх конкурентоспроможність. Наведено рекомендації щодо впровадження у виробництво найбільш економічно й енергетично доцільної, конкурентоспроможної моделі технології вирощування гороху сортів Люлинецький короткостебельний та Елегант на зерно за умов правобережного Лісостепу України, яка забезпечує формування урожайності зерна на рівні 3,45 - 3,74 т/га та вихід сирого протеїну 0,77 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(УКР) +
Шифр НБУВ: РА358400

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського