Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Шаповал В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Шаповал В.М. 
Економічні засади вдосконалення соціального захисту в аграрному секторі АПК в перехідний період: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.М. Шаповал ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 1999. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вдосконалення соціального захисту населення в аграрному секторі АПК в перехідний період. Проаналізовано сучасний стан та тенденції розвитку соціального захисту населення, в тому числі і сільського, розглянуто порядок формування та використання коштів Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування та Фонду сприяння зайнятості населення, уточнено зміст і значення соціального захисту в системі аграрних соціально-трудових відносин. Виявлені особливості формування механізму зайнятості в аграрному секторі АПК в перехідний період. Запропоновано шляхи вдосконалення діючої системи соціального захисту та більш ефективного використання коштів на соціальні потреби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шаповал В.Ф. 
Епідеміологічна характеристика лістеріозної інфекції та удосконалення методів її діагностики і профілактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / В.Ф. Шаповал ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше за умов центрального регіону України проведено епідеміологічні дослідження розповсюдження збудників лістеріозу в об'єктах довкілля (воді відкритих водойм, стічних водах тваринницьких ферм, м'ясокомбінатів, міських комунальних стоках, грунті, питній воді з водогінної мережі та шахтних колодязів), продуктах харчування та харчовій сировині (молоці та молокопродуктах, кулінарних виробах з м'яса та риби, напівфабрикатах з овочів). Досліджено клінічний матеріал від хворих (випорожнення, виділення зіву, кров, патологічні виділення піхви від жінок з акушерсько-гінекологічною патологією). Етіологічну роль лістерій підтверджено серологічними дослідженнями. Під час проведення лабораторного аналізу 427 проб з об'єктів зовнішнього середовища бактерії роду Listeria були виявлені в 37 пробах. За результатами дослідження 508 проб продуктів харчування та харчової сировини встановлено, що контаміновано лістеріями було 24 проби. З використанням методів біотипування, фаготипування, бактеріоцинотипування, серотипування, маркірування за чутливістю до антибіотиків, а також на підставі результатів вивчення морфологічних, культуральних і біохімічних властивостей лістерії полімеразної визначено домінуючі види L.monocytogenes та L.ivanovii. Грунтуючись на отриманих результатах досліджень та досвіді США, Японії, країн Європи розроблено комплекс заходів щодо ефективної профілактики лістеріозної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.75-3
Шифр НБУВ: РА317788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шаповал В.Д. 
Конституційно-правовий статус сільського, селищного, міського голови в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В.Д. Шаповал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку національного законодавства, яке визначає правовий статус місцевого голови, а також міжнародне законодавство щодо цих суб'єктів місцевого самоврядування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус сільського, селищного, міського голови. Розглянуто проблеми обрання, правосуб'єктності місцевого голови, його повноваження, функції, напрями вдосконалення діяльності місцевих голів. Охарактеризовано форми і методи діяльності сільського, селищного, міського голови в межах місцевого самоврядування, особливості застосування їх у процесі роботи в раді, виконавчому комітеті, територіальній громаді, взаємодії з органами самоорганізації населення, установами, підприємствами, організаціями різних форм власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.21 +
Шифр НБУВ: РА367243

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шаповал В.В. 
Молодіжна демократична ініціатива в контексті відродження національної свідомості та формування державницької ідеології в Україні (друга половина 1980-х - 2000 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Шаповал ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено форми, напрямки та специфіку молодіжного руху в Україні. Виявлено зміни пріоритетів у діяльності неформальних молодіжних об'єднань на різних етапах боротьби за створення незалежної української держави. Встановлено основні закономірності переростання локальних, малочисельних молодіжних груп у масові громадсько-молодіжні рухи. Визначено соціальний склад членів молодіжних демократичних організацій на різних етапах їх діяльності. Проведено комплексне дослідження еволюції сучасного молодіжного руху в контексті політичних перетворень в Україні у 1985-х - 2000-х рр. З'ясовано соціально-економічні причини, ідейні витоки сучасного молодіжного руху, а також умови, що сприяють подальшому розвитку молодіжних організацій. Визначено роль і значення молодіжного руху в формуванні сучасної української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-486 + Т3(4УКР)634-486 + Т3(4УКР)634-486
Шифр НБУВ: РА359541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шаповал В.І. 
Організаційно-правові основи діяльності державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ України щодо попередження та припинення правопорушень: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Шаповал ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено історико-правовий аспект становлення охоронних організацій на території України. Розглянуто сучасну організаційну побудову Державної служби охорони при МВС України, безпосередня діяльність якої спрямована на охорону об'єктів усіх форм власності (майна, вантажів, грошових знаків, цінних паперів та інших цінностей), а також забезпечення особистої фізичної охорони громадян на договірних засадах. Значну увагу приділено питанням стосовно особливостей використання адміністративно-запобіжних заходів, заходів адміністративного припинення правопорушень, а також заходів запобігання та профілактики злочинів у діяльності підрозділів Державної служби охорони при МВС України. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до проекту Закону України "Про охоронну діяльність", Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про міліцію" від 20 грудня 1990 р. з метою визначення повноважень Державної служби охорони при МВС України у сфері запобігання та припинення правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034 + Х819(4УКР)112.034
Шифр НБУВ: РА335367

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шаповал В.А. 
Підвищення ефективності використання основних фондів гірничо-збагачувальних комбінатів шляхом диверсифікації виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.А. Шаповал ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності використання основних фондів марганцевих гірничо-збагачувальних підприємств шляхом впровадження диверсифікації виробництва на базі початкового та оперативного синергізму. Визначено, що на сучасних гірничо-збагачувальних комбінатах (ГЗК) доцільно впроваджувати концентричний вид диверсифікації. Теоретично досліджено залежність рентабельності марганцевої руди від рентабельності основних фондів, що дає змогу кількісно оцінити вплив економічних важелів щодо управління ефективністю використання фондів ГЗК на показники прибутковості. З метою визначення економічної ефективності початкових етапів диверсифікації виробництва запропоновано використовувати зниження рівня беззбитковості функціонування підприємства. Розроблено теоретичні положення щодо розрахунків оптимальної величини сукупних постійних витрат для двох видів продукції. Запропоновано методику оптимального розподілу інвестицій з метою створення та обслуговування основних фондів диверсифікаційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.40-571.1-07 +
Шифр НБУВ: РА328149

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шаповал В.М. 
Трансцендентальні виміри свободи: філософсько-антропологічний аналіз: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.04 / В.М. Шаповал ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 32 с. — укp.

Поглиблено розуміння взаємозв'язку між свободою, трансцендентуванням і продукуванням нових смислів, що є умовою подолання екзистенційних криз особистості й адекватних відповідей на багатомірні виклики часу. Розкрито сутнісну парадоксальність свободи в її соціоантропологічних і культурно-антропологічних репрезентаціях, яка виступає джерелом смислоутворення. Обгрунтовано, що інтерактивним напрямом сучасного смислоутворення є ідеальні засади пошуків оптимізації відносин між природою та культурою, а також в середині культури. Виявлено регулятивний і смислопороджувальний потенціал свободи у комунітарній, персоналістській і трансперсональній царинах. Визначено, що межі трансцендентального зв'язку між свободою та справедливістю залежать від обумовленої культурою легітимації певних порядків людського існування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю212.73
Шифр НБУВ: РА374998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Шаповал В.В. 
Флора та рослинність депресій Лівобережжя Нижнього Дніпра: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Шаповал ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2007. — 21 с. — укp.

Вперше комплексно в масштабі регіону Лівобережжя Нижнього Дніпра визначено об'єм і таксономічний склад флори депресій. Розкрито її систематичну, географічну, біоморфологічну й екологічну структури. Проаналізовано ендемічний елемент, аргументовано рецентну природу та прогресивність ендемізму флори депресій. Визначено вектори флорогенезу та модуси синантропізації. На базі еколого-флористичної класифікації уперше складено продромус та ординаційну схему рослинності депресій. Описано нові синтаксони: один союз, два підсоюзи, 10 асоціацій і 5 субасоціацій. Розроблено методику субординатно-серіальної класифікації біоморф та архітектурних моделей. Вперше наведено созологічну оцінку фітобіоти депресій, визначено її пріоритетні об'єкти та принципи охорони. Встановлено локалітети раритетних, локально-ендемічних і диз'юнктивно-ареальних рослин. У флорі депресій природного ядра біосферного резервату "Асканія-Нова" зареєстровано 27 таксонів, що доповнюють флористичний чекліст його території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8(4УКР) + Е50*852.119(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352842

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Давидова В. А. 
Делегування повноважень в системі місцевого самоврядування України: організаційно-правовий аспект / В. А. Давидова. — Б.м., 2021 — укp.

В умовах проведення адміністративної реформи, укрупнення адміністративно-територіальних одиниць, стимулювання створення об'єднаних територіальних громад питання пошуку найбільш оптимальної моделі організації делегування як процесу перерозподілу повноважень набуває особливої актуальності. На рівні адміністративно-правової науки важливим є також питання методологічного наповнення наукового пізнання природи делегування як форми відносин між суб'єктами місцевого самоврядування та визначення критеріїв її реалізації.Розроблено систему стадій організаційного забезпечення процесу делегування повноважень у системі органів місцевого самоврядування, до якої послідовно включено такі: декларативну; засновницьку; упровадження; контролю; реорганізаційну. Подано теоретичні моделі організаційно-правового забезпечення процесу делегування повноважень у системі місцевого самоврядування, які на рівні практичної реалізації дали змогу визначити критерії організаційно-правового забезпечення відносин делегування.Розкрито підходи до визначення сутності повноважень суб'єктів системи місцевого самоврядування з погляду вирішення проблеми достатності, допустимості та доцільності їх делегування у сфері системі самоврядування. Доведено необхідність зміщення акцентів у сфері делегування повноважень у системі місцевого самоврядування з критеріїв доцільності та можливості передачі повноважень до критеріїв об'єктивної допустимості подальшого ефективного функціонування суб'єктів такої системи в умовах делегованих або отриманих повноважень. Розроблено методологічне забезпечення практичної реалізації організаційно-правового аспекту делегування повноважень у системі місцевого самоврядування в Україні. Проаналізовано закордонний досвід організаційного та правового забезпечення делегування повноважень у системі місцевого самоврядування^UThe issue of finding the most optimal model of delegation, as a process of redistribution of powers, becomes especially relevant and important in the context of administrative reform, consolidation of administrative-divisions, stimulation of the creation of amalgamated territorial communities. At the level of administrative legal science, the issue of methodological content of scientific knowledge of the nature of delegation as a form of relations between local self-governments and determination of the criteria for its implementation also remains important.The paper provides a developed system of stages of organizational support for the process of delegation of powers in the system of local self-governments, which consistently includes the following stages: declarative (in which the body planning to delegate powers determines the degree, scope and limits of delegation, as well as resources for delegation); founding (provides ensuring the conditions for the creation of a model of delegation relations); implementation stage (there is actually a transfer of authority, transfer of access to resources to ensure the implementation of delegated powers); stage of control (the establishment of mechanisms for control over delegated powers); reorganization (provides for the severance of the legal relationship between the subjects of delegation).Theoretical models of organizational and legal support of the delegation process and the system of local self-government are presented, which allowed determining the following criteria of organizational and legal support of delegation relations at the level of practical implementation: delegation of powers should be based on free expression of both subjects of delegation (delegating and delegated), on the interaction between the representative and executive local self-government body; delegation of powers must be accompanied by the conclusion of an administrative agreement; delegation of powers must be accompanied by legislative and contractual consolidation of the transfer of financial and/or material resources to ensure the proper exercise of the delegated powers by the subject; empowering the delegated entity for the failure to exercise or improper exercise of delegated powers


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Заболотний А. В. 
Правове регулювання професійної діяльності в сфері державної служби: публічно-управлінський аспект / А. В. Заболотний. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішено поставлене завдання в науковій галузі державногоуправління, обґрунтовано теоретичні засади і розроблено рекомендації щодоудосконалення правового регулювання професійної діяльності у сферідержавної служби в Україні.Здійснено узагальнення напрацювань вітчизняних і зарубіжних учених,проаналізовано законодавство України з питань вступу, проходження таприпинення державної служби з метою визначення стану розробленостізазначеної проблематики. Уточнено сутнісні характеристики та зміст основнихпонять “професійна діяльність державних службовців”, “система регулюванняпрофесійної діяльності державних службовців”. Визначено перспективнінапрями розвитку інституту публічної (цивільної) служби в Україні. Розглянутота проаналізовано відмінності нормативно-правового регулювання з питаньдержавної служби в різні історичні періоди та виокремлено обставини, яківпливають на формування політики у відповідній сфері. Визначено напрямиімплементації міжнародного досвіду з питань регулювання державної служби в18Україні в напрямку переходу до кар'єрної моделі служби. Розробленорекомендації щодо теоретичних засад правового регулювання професійноїдіяльності державних службовців, удосконалення діяльності юридичних службз метою забезпечення реалізації принципу законності в роботі державнихорганів та подано пропозиції стосовно змін до нормативно-правових актів з цихпитань.^UThe dissertation solves the task in the scientific field of public administration,substantiates the theoretical foundations and develops recommendations forimproving the legal regulation of professional activity in the field of civil service inUkraine.The achievements of domestic and foreign scientists are generalized, thelegislation of Ukraine on entry, passage and termination of civil service is analyzedin order to determine the state of development of this issue, the historicalpreconditions and sources of regulation of professional activity in civil service inUkraine are studied.It is proved that in the scientific literature there are no comparative studiesdevoted to a comprehensive study of the experience of problems of regulation ofprofessional activity in the field of civil service in the context of publicadministration reform. It is investigated that historiographical consideration of thisissue is aimed at the following blocks of scientific problems: 1) civil service in thecontext of various theoretical and methodological approaches; 2) civil service in thecontext of modernization processes; 3) regulation of professional activity of civilservants as elements of the civil service system.The essential characteristics and content of the basic concepts "professionalactivity of civil servants", "system of regulation of professional activity of civilservants" are specified. Perspective directions of development of the institute ofpublic (civil) service in Ukraine are determined.The differences of normative-legal regulation on civil service issues indifferent historical periods are considered and analyzed and the circumstances thatinfluence the formation of policy in the respective sphere are singled out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського