Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (130)Реферативна база даних (2239)Книжкові видання та компакт-диски (2124)Журнали та продовжувані видання (147)
Пошуковий запит: (<.>A=ШУЛЬГ$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 114
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Шульгін С.К. 
Автоматизація процесу керування зольністю концентрату в пінній флотації вугілля: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / С.К. Шульгін ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено систему автоматичного управління (САУ) процесом флотації, що забезпечує підвищення точності управління і якості кінцевих продуктів збагачення. Зазначено, що управління процесом флотації по зольності концентрату (ЗК) здійснюється комбінованою системою управління, в якій контур управління (КУ) по збуренню здійснює компенсацію основних збурювальних дій (ЗД), що спостерігаються (витрата і щільність початкової пульпи), КУ по відхиленню - компенсацію ЗД, що не спостерігаються. Показано, що відносна погрішність моделі, що компенсує основні ЗД складає 3,6 і 2,2 % по ЗК для флотомашин ФМУ2-6,3 і ФМУ-12 на основі порівняння розрахункових даних з експериментальними. Визначено завдання синтезу САУ по ЗК, яке формулюється як завдання синтезу лінійної імпульсної САУ під час стохастичних ЗД по інтегральному квадратичному критерію якості, що характеризує дисперсію вихідного сигналу ЗК, пропорційну втратам горючої маси, з використанням принципу роздільності, що передбачає синтез оптимального дискретного фільтру та вибір дискретного детермінованого регулятора, в якому як фазовий вектор використовується його оцінка, одержана за допомогою фільтру. Доведено, що реалізована система управління технологічним процесом фільтрації повністю відповідає вимогам, що пред'являються до якості управління і кінцевого продукту на основі числового експерименту аналізу перехідних характеристик функціонування системи управління. Розроблено промислову САУ процесом пінної флотації вугілля, що забезпечує зниження питомої ваги реагентів на 12 %, збільшення виходу концентрату на величину до 1,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413,1-3
Шифр НБУВ: РА372702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шульга М.В. 
Актуальні проблеми правового регулювання земельних відносин в сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / М.В. Шульга ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1998. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню актуальних теоретичних проблем правового регулювання земельних відносин в сучасних умовах. Аналізуються питання, пов'язані із здійсненням земельної реформи з врахуванням формування ринкових відносин. Розглядаються правові форми реалізації земельних інтересів, гарантії земельних прав і надаються рекомендації щодо удосконалення земельного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
4.

Шульга О.В. 
Визначення положень небесних об'єктів до 15supm/sup із спостережень на аксіальному меридіанному крузі Миколаївської астрономічної обсерваторії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Шульга ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Висвітлено проблему визначення положень небесних об'єктів до 15m з систематичними похибками не гірше від +- 0".02 до +- 0".03 та вмпадковими похибками не гірше від +- С 0".03 до +- 0".04 для зірок 8m - 11m та не гірше від +- 0".07 до +- 0".09 для зірок 12m - 15m. Розроблено та запатентовано конструкцію аксіального меридіанного круга (АМК). Створено прикладну теорію АМК. Викладено методики дослідження його параметрів. Виготовлено оптико-механічні вузли АМК, зірковий та автоколімаційний мікрометри з використанням ПЗЗ приймачів і скануючу відлікову систему круга. Побудовано павільйони та допоміжні будівлі АМК. Виконано дослідження параметрів та інструментальної системи АМК з використанням методу безперервного контролю рухомих вузлів і деталей АМК. Здійснено регулярні спостереження на телескопі та одержано каталоги положень: 9146 зірок до 15m за списком каталогу GSC навколо 190 позагалактичних радіоджерел (AMC1C), 1415 зірок 8m - 10m за списком каталогу HIPPARCOS (AMC1A).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В61с0,022
Шифр НБУВ: РА313962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
6.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шульга Т.А. 
Гумористичний компонент у семантиці лексичних і фразеологічних одиниць мови творів Євгена Дударя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.А. Шульга ; Ін-т укр. мови. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено лексичний (загальні та власні назви) та фразеологічний склад засобів комічного у гумористичних творах Є. Дударя. Визначено зміст поняття "гумористичний мікроконтекст". Розглянуто типологію, системотвірні функції лексико-семантичних і семантико-синтаксичних прийомів комічного. Встановлено текстову варіантність фразеологізмів у зв'язку з їх стилістичними, текстотвірними, соціально-ситуаційними функціями. Виокремлено різновиди конотацій, джерелом яких є мовні одиниці з гумористичним компонентом семантики. Досліджено співвідношення типів контрастів як естетичних явищ і типологію протиставлення мовних одиниць у гумористичних мікроконтекстах. Запропоновано дефініцію комічного як мовно-естетичної категорії, що забезпечує взаємодію та / або протиставлення одиниць мови за їх предметно-поняттєвим і конотативним (культурно-ціннісним) наповненням, переосмислення їх традиційного змісту, форми, аксіології та спрямовує кореляцію одиниць мови у напрямку критичного емоційно-оцінного авторського освоєння дійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Дудар Є.М. 537 +
Шифр НБУВ: РА362336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шульган О.Л. 
Естетико-психологічний потенціал ідентифікації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / О.Л. Шульган ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Реконструйовано теоретичну картину психологічного та соціального аспектів ідентифікації. З'ясовано недостатність опрацювання естетичного та мистецтвознавчого аспектів ідентифікації. Виявлено естетико-психологічний потенціал ідентифікації, який сприяє визначенню можливостей психоаналітичного методу З.Фрейда та "глибинної психології" К.-Г.Юнга. На основі концепції даної орієнтації використано сферу позасвідомого та специфічні прояви взаємодії свідомості та позасвідомого, зокрема: "витіснення", "перенесення", "контрперенесення", "компенсація". Розглянуто ідентифікацію у контексті суміжних понять і на підгрунті значного літературознавчого матеріалу - аналізу творчого процесу, мотивів і стимулів у творчості Т.Шевченка, Ф.Достоєвського, М.Гоголя, І.Тургенєва, Л.Толстого, М.Булгакова, В.Набокова, Х.Л.Борхеса та ін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.29 687
Шифр НБУВ: РА312849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шульгай А.Г. 
Закономірності морфофункціональних змін судинного русла та оболонок тонкої і товстої кишок в умовах обтураційного холестазу та різних способів його корекції (експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / А.Г. Шульгай ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 36 с. — укp.

Вивчено динаміку структурних і функціональних змін у судинному руслі й оболонках тонкої та товстої кишок у формуванні синдрому функціональної недостатності у процесі розвитку обтураційного холестазу. Надано топічну та кількісну характеристику просторової перебудови архітектоніки кровоносних судин брижової та внутрішньоорганної частини. Досліджено реакції гемомікроциркуляторного русла всіх оболонок на розвиток механічної жовтяниці, а також особливості адаптації слизової, підслизової та м'язової оболонок тонкої та товстої кишок до нових умов травлення за відсутності поступлення жовчі. Показано характер перебудови системного й органного кровообігу у динаміці різних термінів механічної жовтяниці та їх взаємозв'язок з морфологічним станом судинного русла і склавих кишкової стінки. Доведено, що за зазначеної патології відбувається розвиток явищ функціональної недостатності тонкої та товстої кишки, визначено основні її патогенетичні складові. Подано порівняльну характеристику морфофункціонального стану судинного русла й оболонок тонкої та товстої кишок за різних методів декомпресії жовчних шляхів. Розроблено новий спосіб корекції ендогенної інтоксикації та функціональної недостатності кишки за механічної жовтяниці з використанням озонових ентеросорбентів. Розроблено нові способи зовнішнього дренування жовчних шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-32 + Р457.465.52 +
Шифр НБУВ: РА345670

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Шульга 
Збудники зеленої плісені (Trichoderma spp.) лікарського їстивного гриба шіі-таке /Lentinula edodes (Berk.) Pegl./ та біологічне обгрунтування заходів обмеження їх розвитку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Олена Вікторівна Шульга ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.571*334 + П478.139 Trichoderma
Шифр НБУВ: РА345880

Рубрики:

      
15.

Шульга Н.П. 
Інтегрована система контролінгу в управлінні банком: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / Н.П. Шульга ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Досліджено питання формування методології контролінгу, відповідно до якої він розглядається як інтегрована система сервісної підтримки управління одночасно у трьохвекторному вимірі, а саме: стратегічного й оперативного портфеля (портфельний підхід); взаємопов'язаних складових менеджменту (композиційний підхід); процесів планування, аналізу та контролю (процесний підхід). Змістовно конкретизовано розуміння контролінгу як сервісної підтримки інтегрованого управління портфелями банку, яке здійснюється у контексті виділення окремих міні-портфелів; фінансового та маркетингового аспектів; трьох компонентів (стратегічної, ризико-комерційної та фінансової). З'ясовано роль контролінгу у сервісному супроводженні управління стратегічним портфелем і визначено напрями його збалансування. Сформульовано теоретичні положення ризик-контролінгу), в яких зазначено його мету, об'єкт, функції та принципи. Розвинуто теоретичні положення збалансованої системи показників і визначено етапи, за якими є доцільне її впровадження у банках. Розроблено концептуальні положення управління плановим балансом, за якими необхідно здійснювати ідентифікацію факторів впливу на його структуру, визначення етапів оптимізації та схеми моделювання планової структури балансу банку. Обгрунтовано наукові засади управління бюджетом у банку у аспекті процесу та системи, а також цілі, функції, завдання та принципи. Наведено класифікацію моделей управління бюджетом у банку. Запропоновано теоретико-практичні засади інформаційного забезпечення управління банком у контексті реалізації функції контролінгу. Розвинуто теоретичний підхід до організаційної побудови служби контролінгу, запропоновано систему критеріїв для оцінки результативності її діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-218 +
Шифр НБУВ: РА342030

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Александров Д.В. 
Категорія "інтерес" як об'єкт протосоціологічної та соціологічної рефлексії: автореф.дис ... канд. соціол. наук : 22.00.01 / Д.В. Александров ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено історико-генетичний аналіз становлення та розвитку соціологічної категорії "інтерес". Розглянуто характер її застосування в різних соціологічних концепціях. Виявлено пояснювальний потенціал, евристичні, методологічні та логіко-теоретичні можливості категорії в соціології. З використанням принципів історизму, системності, результатів проведеного концептуального аналізу висвітлено еволюцію теорій щодо інтересу в протосоціологічному та соціологічному контексті. Завдяки принципу історизму визначено стратегічний напрям дослідження. Використання принципу системності забезпечило асоціювання понять, за допомогою яких "інтерес" досліджено в різних соціологічних теоріях. За допомогою концептуального аналізу встановлено лексико-семантичні особливості категорії, методологічну зумовленість її певних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1-723.32 +
Шифр НБУВ: РА366552

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Александров С.М. 
Керування стійкістю підготовчих виробок регулюванням ефекту саморозклинювання уміщуючих порід: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / С.М. Александров ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 36 с.: іл. — укp.

Визначено умови виникнення ефекту саморозклинювання зруйнованих порід навколо підготовчої виробки, зрушення породних блоків, що характеризуються одночасністю в радіальному відносно центра виробки напрямку та стискаючою компонентою напружень у тангенціальному відносно контуру виробки напрямку. Установлено причини зникнення ефекту блоків у зоні непружних деформацій. Визначено найбільш вірогідну форму порушення саморозклиненого стану порід - породної складки. З'ясовано механізм розвитку непружних деформацій навколо виробки у вигляді фронту розущільнення, за яким формується зона відносного стиснення. Установлено мінімальні значення тиску бокового підпору зруйнованих порід (2 - 5 МПа), за яких зміцнюючий ефект саморозклинювання є максимальним. Запропоновано нові принципи збереження стійкості виробки в зоні активного впливу очисних робіт, які передбачають забезпечення одночасності радіальних зрушень зруйнованих порід у поперечному перерізі виробки та збільшення стискуючих напружень з одночасним вирівнюванням головних нормальних компонент у критичних зонах, де найбільш ймовірно виникнення ефекту саморозклинювання. Створено нові ефективні способи та технології збереження стійкості підготовчої виробки. Подано рекомендації з управління ефектом саморозклинювання вміщуючих виробку порід для використання на шахтах України у разі відробки запасів за складних гірничо-геологічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11
Шифр НБУВ: РА330778

Рубрики:

      
18.

Шульга Д.І. 
Клініка, діагностика та лікування гіпоплазії легень у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Д.І. Шульга ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Оптимізовано методи діагностики та лікування кістозної та простої гіпоплазії легень у дітей з урахуванням клініко-функціональних змін органів дихання та кровообігу та віддалених результатів лікування. Наведено порівняльну клініко-параклінічну характеристику та розроблено діагностичні критерії кістозної та простої гіпоплазії легень. Виділено варіанти перебігу простої гіпоплазії. Встановлено залежність змін зональної вентиляції та кровообігу від форми гіпоплазії легень. Запропоновано використовувати показник зонального кровонаповнення для визначення незворотних змін у легенях. Встановлено особливості центральної та легеневої гемодинаміки за різних форм недорозвинення легень. Одержано дані про динаміку зворотного розвитку клінічної симптоматики, змін зональної вентиляції та кровообігу, центральної, легеневої гемодинаміки залежно від форми гіпоплазії, способу лікування та тривалості захворювання. Обгрунтовано тактику лікування хворих з різними формами та варіантами перебігу гіпоплазії легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.2 +
Шифр НБУВ: РА353272

Рубрики:

      
19.

Шульгай О.М. 
Клініко-імунологічна і морфологічна характеристика хронічного гастродуоденіту у дітей та удосконалення комплексу патогенетичної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Шульгай ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено залежність наявності Helicobacter pylori (HP)-інфекції від віку, статі дитини та тривалості захворювання. Визначено клінічні та ендоскопічні критерії для виявлення хронічного гастродуоденіту (ХГД), асоційованого з HP. Визначено, що морфологічні зміни слизової оболонки шлунка (СОШ) та дванадцятипалої кишки залежить від ступеня обсіювання слизової оболонки HP. Відмічено, що ХГД перебігає на фоні зміненого місцевого та загального імунітету, у разі HP-асоційованого ХГД відбувається значне підвищення імуноглобуліну A. Доведено, що діагноз HP-інфекції є достовірним лише за умов проведення не менше двох методів діагностики (уреазного та цитологічного; уреазного та гістоморфометричного). Вперше за умов експерименту на інтактних тваринах і з модельованим деструктивним ураженням СОШ доведено відсутність ознак гострої та хронічної токсичності озонованої обліпихової олії, визначено її позитивну лікувальну дію. Вперше доведено, що оптимізовані лікувальні комплекси мають вищу ерадикаційну ефективність, ніж терапія загальновизнаними антихелібактерними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-3
Шифр НБУВ: РА317791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Шульга О.О. 
Клініко-психопатологічні особливості дітей із затримками психічного розвитку, які страждають на дизартрії, та їх лікування із застосуванням лазеропунктури: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Шульга ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Під час обстеження 170 дітей віком 4,5 - 6,5 років із затримками психічного розвитку резидуально-органічного генезу, які страждають на дизартрії, встановлено взаємозалежність між вираженістю затримок психічного розвитку та інтенсивністю проявів дизартрії. Виявлено наявність різноманітних поєднувань непсихотичних психопатологічних порушень: церебрастенічного, гіпердинамічного, неврозоподібного синдромів. Розроблено ефективну методику лікуванння дітей віком 4,5 - 6,5 років із затримками психічного розвитку резидуально-органічного генезу, які страждають на дизартрії, шляхом впливу низькоінтенсивним лазерним випромінюванням на біологічно активні точки тіла в поєднанні з обмеженою медикаментозною терапією та традиційною логокорекцією. Методика скорочує термін лікування зазначеної категорії дітей, зменшує обсяг медикаментозної терапії, позитивно впливає на різноманітні прояви резидуально-органічної патології центральної нервової системи: психічні, неврологічні, логопедичні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.095-3
Шифр НБУВ: РА310419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського