Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ШКУРУПІЙ$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ВСЕВОЛОДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Шкурупій О.В. 
Інтелектуальний капітал у суспільному відтворенні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / О.В. Шкурупій ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 33 с. — укp.

Обгрунтовано новітні політекономічні підходи до визначення суті інтелектуального капіталу, його місця та ролі у сучасних процесах суспільного відтворення. Сформульовано основні концептуальні принципи та підходи до визначення інтелектуального капіталу як факторного ресурсу. На підставі результатів проведеного у загальному контексті аналізу еволюції економічних систем та історичного процесу зміни домінуючої ролі економічних факторів у суспільному відтворенні доведено відповідність ознак інтелектуального капіталу як "п'ятого" економічного фактора виробництва, критеріям, які характеризують фактори виробництва у межах традицій економічної теорії. Запропоновано методологічні підходи до визначення специфіки постіндустріальної парадигми у термінах "інформаційна економіка", "економіка знань", "креативна економіка" на підгрунті розуміння інтелекту як процесуальної цілісності, яку формує та визначає система інформація - знання - креативність. Досліджено принципи та специфіку відтворення на мікро- та макрорівні за умов становлення та розвитку постіндустріального суспільства. Відображено дію механізмів відтворення та руху вартості, які набувають змін з залученням до виробничих процесів інтелектуального капіталу. Розроблено модель інституційного забезпечення інтелектуально-інноваційного типу економічного відтворення. Діагностовано дієвість інтелектуальної складової конкурентоспроможності національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА364843

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Шкурупій Л.О. 
Механізм державного регулювання трансформаційної економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.О. Шкурупій ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні питання державного регулювання трансформаційної економіки. Розроблено науково-практичні основи адаптування теоретичних концепцій, накопиченого світового досвіду ефективного державного регулювання економіки до конкретних історичних умов України. Запропоновано механізм реалізації соціально-економічних функцій держави, що безпосередньо стимулюють ринковий характер трансформаційних процесів. Науково обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення державного регулювання трансформаційної економіки України. Висвітлено концепцію державного регулювання трансформаційної економіки України; модель державного регулювання, що передбачає створення соціально орієнтованої економіки, на підставі реформування відносин власності, податкової та інвестиційної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА313373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шкурупій Д.А. 
Оптимізація ентерального харчування у новонароджених і дітей першого року життя при інтенсивній терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Д.А. Шкурупій ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

На підставі клініко-лабораторного оцінювання ефективності ентерального харчування (ЕХ) за умов інтенсивної терапії новонароджених і дітей першого року життя доведено, що розвиток критичних станів у немовлят супроводжується порушенням функціональних можливостей шлунково-кишкового тракту, диссимілятивною направленістю білкового обміну, проявами холестазу, напруженням захисних механізмів цитопротективної системи слизової оболонки гастродуоденальної зони (ГДЗ). Уперше визначено наявність зв'язків між рівнем збереження білкового синтезу на початку ЕХ та тривалістю природного вигодовування та парентерального харчування, а також між рівнем сироваткових тригліцеридів і тривалістю хвороби та парентерального харчування. Доведено більшу ефективність впливів напівелементних гідролізатів (НГ) на стан білкового та ліпідного обмінів, зниження виразності холестазу та напруження цитопротективної системи слизової оболонки ГДЗ у немовлят у критичних станах у порівнянні з сумішами на основі коров'ячого молока. Уперше встановлено, що зниження функціонального навантаження захисних механізмів цитопротективної системи слизової оболонки ГДЗ із застосуванням НГ у даного контингенту дітей призводить до зменшення проявів холестазу, що реалізується через зміни тонусу симпатичної нервової системи. Із урахуванням виявлених метаболічних змін та функціональних порушень ШКТ і гепатобіліарної системи, на підставі клініко-математичного аналізу вперше визначено ознаки ефективності ЕХ за умов ІТ новонароджених і дітей першого року життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.919-372 + Р732 +
Шифр НБУВ: РА324888

Рубрики:

      
4.

Шкурупій В.Г. 
Підвищення ефективності технології фінішної обробки світловідбиваючих поверхонь деталей із тонкого листа і стрічок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.Г. Шкурупій ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання щодо підвищення ефективності технології обробки світловідбивних поверхонь деталей з тонкого листа та стрічок за рахунок вибору методів під час обробки на засадах встановлення зв'язків між світловідбивною здібністю і шорсткістю поверхонь. Обгрунтовано вибір і аналітично описано критерії оцінки шорскткості світловідбивних поверхонь деталей. Теоретично обгрунтовано зв'язок геометричних і оптичних характеристик світловідбивних поверхонь, досліджено їх вплив щодо експлуатаційних властивостей оброблюваних деталей з тонкого листа та стрічок. Встановлено зв'язок шорсткості й оптичних світловідбивних поверхонь деталай щодо різних методів фінішної механічної та фізико-технічної обробки. Проведено експериментальні дослідження щодо визначення впливу технологічних факторів абразивно-електрохімічної обробки на продуктивність, параметри якості й експлуатаційні властивості оброблених поверхонь. Наведено аналітичну модель стійкості трубчастих елементів великої довжини з пружних стрічок за процесу абразивної обробких їх поверхонь, а також визначено оптимальні режими різання. Розроблено та впроваджено до виробництва спеціальне устаткування й ефективні технології фінішної обробки світловідбивних поверхонь деталей з тонкого листа та стрічок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.005-1 +
Шифр НБУВ: РА343692

Рубрики:

      
5.

Шкурупій О.В. 
Формування господарського механізму в умовах транзиції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.В. Шкурупій ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Наведено результати узагальнення існуючих теоретичних підходів до обгрунтування сучасних моделей господарського механізму. Здійснено порівняльний аналіз макроекономічних моделей економічно розвинених країн світу. На його підставі визначено довгостроковий варіант соціально-економічного розвитку України. Параметрами моделі обрано розвиток ринкових відносин, інноваційна спрямованість, соціальна орієнтація та поліморфічність соціально-економічної системи. Досліджено процеси трансформації господарських систем у постсоціалістичних країнах. Обговорено підходи до забезпечення стабілізації економіки та макроекономічного зростання в Україні протягом перехідного періоду. Визначено головні детермінанти розвитку господарської системи в межах короткострокової моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0
Шифр НБУВ: РА318790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сілантьєв О. І. 
Багатство суспільства як потенціал розвитку сучасних макроекономічних систем / О. І. Сілантьєв. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню багатства, яке утворює потенціал розвитку сучасних макроекономічних систем. Розроблена та запропонована концепція дослідження багатства суспільства як потенціалу розвитку сучасних макроекономічних систем. Доведено, що багатство є невід'ємною складовою системної динаміки сучасного суспільства, що термінологічно, категоріально, змістовно та емпірично проявляється у взаємозалежності «багатство – потенціал – розвиток». Досліджено формування потенціалу сучасних макроекономічних систем у координатах багатство / розвиток та нагромадження багатства за формами (матеріально-речова, вартісна, соціальна). Набули подальшого розвитку інституціональні засади соціально-економічного розвитку суспільства, які розглядаються як резерв збільшення багатства. Визначено та апробовано наукові засади оцінки розвитку сучасних соціально-економічних систем на основі нагромадженого ними багатства. У відповідному контексті проаналізовано нагромадження та споживання багатства у світі та Україні.^UThe thesis is dedicated to study wealth of society, which creates the potential of modern macroeconomic systems development. The developed and proposed concept of researching society wealth, reflects the potential development of modern macroeconomic systems. Using laws of dialectic by terminology, categorical, meaningfully and empirically methods were grounded in understanding of wealth as the basic system of dynamic society, that manifested interdependence of «wealth – potential – development». The scientific approaches to the analysis of the processes of forming the potential of modern macroeconomic systems in the coordinates of wealth / development and the accumulation of wealth by forms was specified. The institutional foundations of socio-economic development of society, which are considered as a reserve for increasing wealth was researched. The scientific principles for evaluation of the modern socio-economic systems development based on their accumulated wealth was determined. The accumulation and consumption of wealth in the world and in Ukraine was analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Терів П. С. 
Цинк-залежні реакції у хворих з гострою церебральною недостатністю:клінічні прояви, патогенетичні механізми, оптимізація інтенсивної терапії / П. С. Терів. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності інтенсивної терапії (ІТ)хворих з гострою церебральною недостатністю (ГЦН) шляхом визначення, корекції іпрогнозування ризику розвитку клініко-патогенетичних реакцій нервової,гастроінтестинальної систем, імунних та метаболічних змін, викликанихпорушенням гомеостазу цинку.^UThe dissertation is devoted to improving the efficacy of intensive care (IC) inpatients with acute cerebral insufficiency (ACI) by means of determining, correcting andpredicting the risk of clinical pathogenetic reactions of the nervous, gastrointestinalsystems, immune and metabolic changes induced by impaired zinc homeostasis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Холод Д. А. 
Оптимізація інтенсивної терапії новонароджених із синдромомгастроінтестинальної недостатності. / Д. А. Холод. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності інтенсивної терапії (ІТ)новонароджених із синдромом гастроінтестинальної недостатності (СГІН)шляхом удосконалення лікувальної тактики на основі визначення клінічних,функціональних, мікробіологічних, патоморфологічних, метаболічних таімунологічних критеріїв.^UThe thesis is devoted to increase of efficiency of the intensive care (IC) ofnewborns with gastrointestinal insufficiency syndrome (GIS) by improvement oftherapeutic tactics on the basis of defining clinical, functional, microbiological,pathomorphological, metabolic and immunological criteria.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Шкурупій О. І. 
Фізична терапія рухових розладів після ендопротезування кульшового суглобу у пацієнтів з наслідками мозкового інсульту: автореферат дис. ... д.філософ : 227 / О. І. Шкурупій. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського