Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (178)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ШКОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Шкодяк Н.В. 
Біохімічний профіль крові лабораторних тварин за розвитку зовнішніх модельованих запальних процесів та застосування гліцетинату: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / Н.В. Шкодяк ; Ін-т біології тварин НААН України. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження біохімічних та імунологічних показників у крові клінічно здорових лабораторних тварин і тварин з модельованими запальними та рановими процесами у разі застосування для їх лікування нового натрійвмісного ветеринарного препарату гліцетинату (1 % та 2 %). Констатовано вірогідні зміни вмісту білків і співвідношення окремих їх фракцій, а також ліпідів та окремих їх класів і глюкози у крові лабораторних тварин із модельованими запальними процесами. Дані ефекти зафіксовано у разі застосування для лікування цих тварин гліцетинату залежно від його дози та кількості експозицій. Виявлено нормалізуючий вплив даного препрату на досліджувані показники обміну речовин у крові тварин з ексудативним та альтернативним запаленням. Вивчено біохімічні засади патогенезу запалення у лабораторних тварин та ефективність натрійвмісного препарату гліцетинату у лікуванні асептичних та інфікованих ран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,1-29 + Р252.61
Шифр НБУВ: РА372450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шкодовська Н.Ю. 
Вплив режимів кріоконсервування шкіри на склад водно-сольових екстрактів та їх ефективність при різних ураженнях шкіри: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.Ю. Шкодовська ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію одержання водно-сольового екстракту з кріоконсервованих фрагментів шкіри новонароджених поросят. На підставі аналізу хроматографічних досліджень зроблено висновок, що в екстракті присутній широкий спектр речовин пептидної природи з імовірними регуляторними властивостями. Встановлено, що застосування екстракту шкіри новонароджених поросят (ЕШНП) під час терапії експериментальних опікових і холодових ран сприяє прискоренню процесу їх загоєння. Виявлено, що екстракт сприяє зменшенню вираженості запальної реакції, а також істотному прискоренню темпів формування грануляційної тканини. У разі застосування ЕШНП для місцевого лікування опікових і холодових ран в експерименті спостережено значні зміни цитограм у різних термінах дослідження у вигляді зменшення альтернативних і ексудативних порушень, стимуляції початку фази проліферації. Показано, що введення тваринам ЕШНП справляє достовірний терапевтичний ефект під час лікування інфікованих опікових і холодових ушкоджень II-го ступеня без застосування антибіотиків і консервативного місцевого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-534 +
Шифр НБУВ: РА343476

Рубрики:

      
3.

Шкодин А.В. 
Методичні засади продуктивного навчання хімії майбутніх агрономів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / А.В. Шкодин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан методики навчання хімічних дисциплін в аграрних ВНЗ III - IV рівнів акредитації, уточнено сутність і структуру продуктивного навчання хімії. З використанням системного, особистісно орієнтованого, проблемного, діяльнісного підходів розроблено методичну систему продуктивного навчання неорганічної хімії, охарактеризовано її компоненти: цільовий, змістовий, процесуальний, мотиваційний. Визначено рівні поетапного формування хімічних знань, практичних умінь і навичок студентів у процесі продуктивного навчання. Розглянуто методи та форми організації продуктивної, творчої навчально-пізнавальної діяльності студентів. Експериментально підтверджено дієвість розробленої методичної системи навчання з формування знань, умінь і навичок продуктивних рівнів у студентів агрономічних спеціальностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г1 р3-3
Шифр НБУВ: РА370589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Шкодовський Ю.М. 
Методологічні основи екологічної реабілітації архітектурного середовища міста: автореф. дис... д-ра архіт.: 18.00.01 / Ю.М. Шкодовський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 37 с. — укp.

Розроблено методологічні засади екологічної реабілітації архітектурного середовища. Показано світовий досвід і актуальність робіт з екологічної реабілітації на сучасному етапі. Запропоновано характеристику досліджень у даному напрямі, які формують загальнонаукову методологію стосовно сучасних концепцій стратегічного планування, регіональну доктрину екологічної реабілітації міського середовища. Сформульовано категоріально-понятійний апарат дослідження. Розглянуто історичні передумови формування екологічної думки в архітектурній діяльності. Показано механізм щодо обгрунтування принципів екологічної архітектури. Розглянуто проблеми екокультури як загального вектора проектної культури. Надано пофакторну характеристику міського середовища як об'єкта дослідження та реабілітації. У цьому аспекті виділено дві групи впливових факторів - природних і антропогенних. Розглянуто проблему еколого-містобудівної сталості та змінюваності міського середовища. Розроблено у матричній формі класифікацію та здійснено оцінювання екологічних проблем і ситуацій. Сформульовано методологічні засади формування завдань екологічної реабілітації архітектурного середовища. Показано структуру, принципи та фактори, що визначають зміст, функціонування та розвиток реабілітаційного середовища як системи. Розглянуто екосистемну стратегію перетворення архітектурного середовища міста. Сформульовано основні принципи, прийоми й етапи такої реабілітації. Показано, що головною ідеєю екологічної реабілітації є концепція, яка полягає у створенні цілісної саморегулювальної системи життєзабезпечення міста на базі активізації соціально-економічного потенціалу мешканців, гуманізації архітектурного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.8 + Н820.8 + Н820.8
Шифр НБУВ: РА353470

Рубрики:

      
5.

Шкода Н.А. 
Місце і роль українського драматичного театру Наддніпрянщини другої половини XIX - початку XX ст. в національно-культурному відродженні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.А. Шкода ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено місце та роль українського драматичного театру другої половини XIX - початку XX ст. у національно-культурному відродженні. Розглянуто особливості етапів розвитку українського професіонального театру, соціальний склад професіонального й аматорського сценічних рухів. З'ясовано роль українських культурно-просвітницьких організацій громад і "Просвіт" у виникненні та діяльності аматорських сценічних гуртків. Виявлено та проаналізовано форми творчих зв'язків між професіональним театром і аматорськими гуртками, їх значення для національно-культурного відродження. Досліджено масштаби театральних зв'язків між Наддніпрянською Україною та Галичиною, їх форми, значення у процесі формування єдиної української нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-7 + Щ334.3(4УКР)53-6 +
Шифр НБУВ: РА348336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Шкодовський Ю.М. 
Регіональні особливості реабілітації міського середовища: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Ю.М. Шкодовський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання реабілітації міського середовища на основі функціонально-планувальних та ергономічних заходів. Запропоновано концепцію реабілітації міського середовища. Сформульовано модель і розроблено методику реабілітації житлового утворення. Викладено рекомендації щодо удосконалення міського середовища в окремих районах Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22 + Щ110.03
Шифр НБУВ: РА312381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шкодін Я.В. 
Розвиток базових функцій акціонерного капіталу та їх інституалізація в умовах ринкової трансформації економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я.В. Шкодін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито розділено-сумісну природу акціонерного капіталу та виявлено основні суперечності між його базовими функціями (реалізація власності, управління та контролю), вирішення яких можливо за умов впровадження механізму корпоративного управління. Виявлено особливості інституалізації базових функцій акціонерного капіталу за умов ринкової трансформації економіки та визначено основні інституційні деформації, що стали наслідком незавершеності процесу інституалізації базових функцій акціонерного капіталу за умов трансформації економіки. Розроблено рекомендації щодо створення механізму розв'язання суперечностей між функціями акціонерного капіталу шляхом удосконалення корпоративного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-93 +
Шифр НБУВ: РА370784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шкода Н.Г. 
Розсіяння і поглинання електромагнітного випромінювання малими багатошаровими частинками та матричними дисперсними системами на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Н.Г. Шкода ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г63-23 + В374 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА336261

Рубрики:

      
9.

Шкодіна І.В. 
Формування національної моделі фондового ринку в перехідній економіці інверсійного типу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Шкодіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто характерні риси організованих фондових ринків, проаналізовано фондові інструменти, сучасну інфраструктуру ринку цінних паперів України та особливості його входження в систему світових економічних відносин. Визначено основні риси та тенденції розвитку фондового ринку в перехідній економіці інверсійного типу: переважний розвиток первинного, позабіржового та неорганізованого ринку; тривале збереження його низької капіталізації; обслуговування процесу приватизації; надмірну питому вагу ринку акцій; розпорошеність акціонерного капіталу; переважний розвиток документарної форми цінних паперів; низьку ліквідність і непрозорість фондового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА313400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шкода Т.Н. 
Формування стратегій підвищення конкурентоспроможності авіапідприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.Н. Шкода ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено наукові підходи щодо визначення потенціалу підприємства та його конкурентоспроможності, обгрунтовано взаємозв'язок різних класифікацій потенціалів. Запропоновано нові поняття, які характеризують потенціал підприємства. Досліджено питання щодо розвитку процесу формування стратегії підвищення конкурентоспроможності підприємства й основні положення, яким має відповідати така стратегія. Досліджено передумови підвищення конкурентоспроможності підприємства за сучасних умов. Розвинуто основні напрями дослідження проблем підвищення конкурентоспроможності українських авіапідприємств. Розроблено метод розрахунку факторів, які впливають на формування стратегії цього підвищення. Запропоновано нову матрицю стратегій підвищення конкурентоспроможності для авіапідприємств. Авіакомпанії АероСвіт рекомендовано впровадження системи роботи з малими авіакомпаніями за умов лібералізації ринку, яка економічно виражатиметься через модифіковану Збалансовану Систему Показників, для практичного застосування перехресної стратегії підвищення конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-13 +
Шифр НБУВ: РА348304

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шкода М. С. 
Методологічні основи розвитку систем кластерного партнерства національної економіки / М. С. Шкода. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню наукової проблеми щодо формування та наукового обґрунтування теоретичних засад та методологічних основ розвитку систем кластерного партнерства національної економіки. Досліджено теоретичні концепції еволюції розвитку кластерного партнерства в просторово-часовому континуумі, окреслено роль державного регулювання та інституціонального підґрунтя розвитку систем кластерного партнерства національної економіки. Розроблено концептуальні положення розвитку систем кластерного партнерства, систематизовано принципи формування, управління та розвитку систем кластерного партнерства національної економіки, сформовано науково-методичні положення розроблення програмних цілей систем кластерного партнерства національної економіки. Проаналізовано зарубіжну та вітчизняну практику розвитку міжрегіональних та міжгалузевих систем кластерного партнерства, обґрунтовано структурне забезпечення розвитку систем кластерного партнерства національної економіки, розроблено комплексний науково-методичний підхід до оцінювання структурних властивостей розвитку систем кластерного партнерства. Виявлено тенденції формування та розвитку систем кластерного партнерства національної економіки, розроблено програмні засади формування систем кластерного партнерства як базису для реалізації економічних інтересів учасників машинобудівної галузі у сфері інноваційного розвитку, запропоновано процедуру моделювання кластерної архітектоніки інноваційного розвитку систем кластерного партнерства на прикладі машинобудівної галузі України. Сформовано напрями державної підтримки інноваційного розвитку машинобудівної галузі на основі реалізації інтересів учасників систем кластерного партнерства, обґрунтовано синергетичне управління розвитком систем кластерного партнерства, визначено соціально-економічну ефективність програмного розвитку систем кластерного партнерства. Запропоновано постановку нової наукової проблеми щодо розроблення систем кластерного партнерства національної економіки, яка ґрунтується на положеннях мережевої економіки, а також на базисі поєднання й узгодження системного, процесного, еволюційного та нейромережевого наукових підходів для можливості формування відповідного сприятливого середовища та конфігурації кластерної інфраструктури в контексті подальшої розбудови економіки інноваційного типу. Обґрунтовано концептуальні засади парадигми розвитку систем кластерного партнерства національної економіки, що базуються на положеннях інтеграції та квазіінтеграції, теоретичних підходах, принципах цільової орієнтації, комплексності, ефективності, адресності, а також відповідному методичному інструментарії для реалізації мережевого управління на всіх етапах формування та розвитку систем кластерного партнерства з дотриманням узгодженості цільових вигід за програмними стратегічними цілями та завданнями кластеризації національної економіки.^UThe thesis provides insights into a research problem related to the formation and scientific substantiation of a theoretical background and methodological premises to enhance cluster partnership system development in the national economy. The study explores theoretical concepts of the evolution of cluster partnerships in the space-time continuum as well as the role of government regulation and institutional support to cluster partnership systems development in the national economy. Conceptual provisions for the development of cluster partnership systems have been developed, the principles of formation, management and development of cluster partnership systems of the national economy have been systematized, scientific and methodological provisions for developing program goals of cluster partnership systems of the national economy have been formed. The foreign and domestic practice of development of interregional and interbranch systems of cluster partnership is analyzed, the structural maintenance of development of systems of cluster partnership of national economy is substantiated, the complex scientific and methodical approach to an estimation of structural properties of development of systems of cluster partnership is developed. The tendencies of formation and development of cluster partnership systems of national economy are revealed, program bases of formation of cluster partnership systems as a basis for realization of economic interests of participants of machine-building branch in the field of innovative development are developed. The directions of state support of innovative development of machine-building branch based on realization of interests of participants of systems of cluster partnership are formed, synergetic management of development of systems of cluster partnership is proved, social and economic efficiency of program development of systems of cluster partnership is defined. It is proposed to pose a new scientific problem on the development of cluster partnership systems of the national economy, based on the provisions of the network economy, and based on combining and coordinating systemic, process, evolutionary and neural network scientific approaches to create a favorable environment. Conceptual bases of paradigm of development of cluster partnership systems of national economy based on provisions of integration and quasi-integration, theoretical approaches, principles of target orientation, complexity, efficiency, targeting, corresponding methodical tools for realization of network management at all stages of formation and development of cluster partnership systems are substantiated. compliance with the coordination of target benefits for program strategic goals and objectives of clustering of the national economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Козбур Г. В. 
Прогнозування граничного стану елементів конструкцій за пластичного деформування двовісним розтягом / Г. В. Козбур. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню аналітико-розрахункового підходу до прогнозування дійсних напружень та навантажень в момент втрати стійкості процесу пластичного деформування елементів конструкцій. Розроблено систему еквівалентних координат для аналітичного опису узагальненої діаграми деформування, яка узгоджується з класичними підходами, а також з результатами експериментів. На основі принципу максимуму навантаження сформульовано аналітичні умови досягнення дійсної границі міцності для конструкційних елементів типових геометричних форм за найпростіших типів навантажень. Розроблено методику прогнозування дійсної границі міцності зразків пластичних ізотропних конструкційних матеріалів за складного напруженого стану із врахуванням їх геометрії.^UThesis is devoted to the improvement of the analytical-computational approach to the predicting of real stresses and loads at the moment of the uniform plastic stability loss. Accurate prediction of ultimate strength requires taking into account the actual dimensions of the loaded element and constructing a true deformation curve. Calculation of ultimate true stresses at the moment of the uniform plastic stability loss under uniaxial tension, based on Swift-Marchiniak criterion and the analytical relationship σ ̃=dσ ̃/dε between true stresses and tangent modulus in true stresses, known as a Considere scheme. There are also known attempts to use the Consider scheme for predicting the ultimate pressure in thin-walled pipes using the ratio σ ̃=□(1/2) dσ ̃/dε that contains a correction factor ½ of the tangent modulus. The task that was posed in this work was to develop a methodology for determining the limiting values of true stresses and loads in metal structural elements under complex stress state, which would take into account both the physical properties of the material and changes in the actual dimensions during uniform plastic deformation.A system of equivalent coordinates is developed for the analytical description of the generalized stress-strain curve, which is consistent with classical approaches, as well as with the results of experiments. The proposed phenomenological model of the generalized stress-strain curve integrates the physical and mechanical properties of the material by introducing the parameter p. In particular cases, equivalent stresses and strains are reduced to classical ones: the greatest shear stresses and angular deformations τ_max,γ_max (p=1), and the intensities of stresses and strains σ_i,ε_i (p=2). Based on experimental data for a series of alloys, it has been established that there is such a calculated value of the parameter p, for which it is possible to construct a deformation curve with the smallest scattering of points. On the basis of the maximum load principle, analytical conditions are formulated for achieving the true ultimate strength for structural elements of typical geometric shapes (strip, plate, thin-walled cylinder and thin-walled axisymmetric shell) for the simplest types of loads. The principle of maximum load is used to obtain two types of dependencies: boundary conditions, the graphs of which are secants of true deformation diagrams, and tangent moduli. Boundary conditions obtained for thin-walled axisymmetric shells, are applicable to stress states close to internal pressure or axial tension. The tangent modules are used to construct a generalized condition for the loss of stability of the plastic deformation process of a thin-walled pipe with a combined load of internal pressure and tension. It has been analytically confirmed that the strength life of a thin-walled cylinder is the smallest for loading only by internal pressure. A slight additional load of the cylinder by axial tension increases the limit values of the actual design circular stresses for the pipe, but decreases them for an axisymmetric shell of positive Gaussian curvature.Method for predicting the true ultimate strength of plastic isotropic structural materials under complex stress state, taking into account their geometry, is developed. A detailed description of the technique is made for a thin-walled pipe loaded with internal pressure and axial tension. The basic formula of the algorithm contains a correcting factor for the tangent module, which takes into account the physical and mechanical properties of the material, the type of stress state and the geometry of the element. To implement the technique, a generalized true stress-strain curve was constructed. The developed technique is tested for thin-walled cylindrical pipes made of various types of plastic structural materials. For two grades of steels (carbon steel 45 and alloy steel 10MnН2MoV), an increase in the calculated strength threshold is shown with an insignificant additional tension of a pipe under pressure (σ_z/σ_θ =0,6..0,8). With increasing the ratio of wall thickness to diameter twice (from 0,08 to 0,16), the maximum calculated limit hoop stresses (at σ_z/σ_θ =0,6) decrease by 2–5%, which confirms the inexpediency of improving the strength of structural elements only by increasing their massiveness. Analysis of the results showed that it is possible to establish a balance between the actual geometry of the element and the load, which will solve the problem of finding the optimal ratio of "weight-strength", important for practical applications in aircraft, rocket and mechanical engineering.The proposed method makes it possible to predict the strength of thin-walled pressure vessels; choose a realistic safety factor and make optimal engineering solutions at the design and operation stages of structural elements; to increase the efficiency and safety of using pipeline and shell-type saving systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Шкода В. М. 
Правове регулювання соціального захисту працівників митних органів: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. М. Шкода. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційне дослідження спрямоване на розкриття актуального змісту, з’ясування поточного стану і перспектив розвитку правового регулювання соціального захисту працівників митних органів.У роботі дістали подальшого розвитку наукові підходи до тлумачення поняття соціального захисту працівників митних органів, його основних ознак. Соціальний захист працівників митних органів є соціально-правовим явищем, яке відображає реалізацію державою її соціальної функції, а також засвідчує її в якості соціальної держави. Також соціальний захист цих працівників – цецілеспрямований результат виконання соціальних обов’язків держави в особі митних органів (інших зобов’язаних суб’єктів у системі публічної адміністрації) та наслідок реалізації права працівників митних органів на соціальний захист.Соціальний захист працівників митних органів характеризується особливою метою – забезпеченням соціальної безпеки працівників пропорційно соціальним ризикам, що виникають у результаті виконання ними трудових обов’язків. Цямета досягається шляхом виконання комплексу завдань, серед яких: нормативно-правове забезпечення соціального захисту; усунення соціальних ризиків, обумовлених працевлаштуванням у митних органах; вдосконалення кадрового забезпечення в митних органах тощо. Крім того, соціальний захист працівників митних органів виконує комплекс загальних (економічна,регулятивна, охоронна, демографічна та ін.), а також спеціальних (організаційна, стимулююча, інформаційна, контрольна, підвищення рівня довіри працівників митних органів до державних органів та до держави загалом, соціально-реабілітаційна) функцій.^UThe objective of this dissertation research is to elucidate the contemporary substance, assess the current state, and examine the future prospects of legal regulation concerning the social protection of customs officials.In the dissertation, scholarly approaches to the conceptualization of the social protection afforded to customs officials were advanced, delineating its salient features. Social protection for customs officials is both a socio-legal construct that embodies the state’s execution of its social mandate and an indicator affirming its status as a social (welfare) state. Furthermore, this protection serves as a tangible outcome of the state’s social obligations, as discharged by customs authorities and other responsible bodies within the public administration system. It also materializes the realization of the statutory rights to social protection that customs employeespossess. The social protection of customs officials serves a distinct objective: to ensure the social security of these employees commensurate with the social risks inherent in the execution of their professional duties. This objective is realized through a multi-faceted array of tasks, which include but are not limited to the provision of regulatory and legal frameworks for social protection; the mitigation of employment-induced social risks within customs authorities; and the optimization of human resources within these agencies. Furthermore, this protection is executed through an amalgam of general functions – economic, regulatory, security-based, and demographic, among others – as well as specialized functions, which span organizational measures, incentives, information dissemination, oversight mechanisms, the enhancement of employee trust in governmental institutions, and social rehabilitation initiatives.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського