Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (266)Книжкові видання та компакт-диски (162)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ШИШКІН$<.>+<.>A=РУСЛАН$<.>+<.>A=ГЕРМАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Германович Г. О. 
Медичні терміни зі соматичними компонентами в сучасній українській мові. / Г. О. Германович. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню медичних термінів зі соматичними компонентами як єдиної системної організації. У роботі обґрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження медичної лексики зі соматичними компонентами в українському мовознавстві. Показано системну організацію соматичної лексики в медичній сфері; з'ясовано специфіку медичних термінів зі соматичними компонентами; розглянуто структурні моделі цих термінів. Описано основні лексико-семантичні групи в системі медичних термінів зі соматичними компонентами й схарактеризовано парадигматичні та синтагматичні зв'язки між ними. Виявлено місце соматизмів в структурі простих, складних і складених термінів. З'ясовано, які соматизми за походженням переважають: українські чи запозичені. Матеріали дослідження сприятимуть систематизації знань і поглибленню відомостей про специфіку медичних термінів зі соматичними компонентами, їхню структуру, класифікаційну групу, значення, продуктивність, доцільність існування в терміносистемах галузевого профілю. Запропонований аналіз слугуватиме для впорядкування та стандартизації медичної термінології.^UThe thesis highlights the research of medical terms with somatic components as a unified system. The theoretical and methodological basis of the investigation of medical lexicon with somatic components in Ukrainian linguistics has been analyzed. The system of organization of somatic lexicon in the medical sphere has been demonstrated; specification of medical terms with somatic components has been defined; structural models of these terms have been considered. The main lexical-semantic groups in the system of medical terms with somatic components have been described and the paradigmatic and syntagmatic relationships between them have been characterized. A place of somatisms in the structure of simple, compound and composed terms has been found out. Also, it has been analyzed what terms predominate in origin: Ukrainian or borrowed.The materials of the study will contribute to the systematization of knowledge and widening of the information about the specificity of medical terms with somatic components, their structure, classification group, meaning, productivity, justification of their existence in the medical term system. The proposed analysis will ensure the improvement and standardization of medical terminology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Шишкін І.Г. 
Українське питання в політиці польського еміграційного уряду та підпілля в роки Другої світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.Г. Шишкін ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних джерел, вітчизняної та зарубіжної наукової літератури здійснено комплексне дослідження політики польського еміграційного уряду та його структур в українському питанні. Висвітлено діяльність уряду та підпілля (Делегатури й Армії Крайової), спрямованої на залучення українського національно-визвольного руху до боротьби проти Німеччини та СРСР, розробку проектів реалізації політики щодо українців, вплив польських політичних партій на діяльність еміграційного уряду та його структуру в українському питанні, а також спробу польсько-українського порозуміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)62-56 +
Шифр НБУВ: РА341901

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шишкін В.О. 
Взаємодія кальцій-регулюючих структур в первинних сенсорних нейронах в нормі та при різних патологічних станах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.О. Шишкін ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

На підставі методу флуоресцентного вимірювання цитозольної концентрації кальцію, за допомогою барвника indo-i досліджено внутрішньоклітину кальцієву сигналізацію в заднєкорінцевих гангліів (ЗКГ) нейронов у нормальному та паталогічному станах (стрептозоцин-індукованого діабету, карадженин-індукованого запалення). З використанням блокатора мітохондріального кальцієвого захоплення та викиду виявлено ступінь і характер участі мітохондрій у формуванні кальцієвих сигналів, викликаних деполяризацією, а також під час виведення кальцію з ріанодинового депо ендоплазматичного ретикулума в первинних сенсорних нейронах щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*71*702
Шифр НБУВ: РА319221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шишкін М.А. 
Патогістологічні і імуногістохімічні особливості прогресії хронічних вірусних гепатитів B та C за даними трепанобіопсій печінки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / М.А. Шишкін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне патогістологічне й імуногістохімічне дослідження біоптатів печінки хворих на хронічний вірусний гепатит B і C (ХВГВ і ХВГВ) у зіставленні з клініко-біохімічними показниками з метою удосконалення найбільш значущих мікроскопічних критеріїв прогресії хронічного вірусного гепатиту B та C у трепанобіоптататах печінки хворих. Виявлено, що разом з відомими патогістологічними вірус-обумовленими пошкодженнями гепатоцитів ("пісочними" та вакуолізованими ядрами, жировою дистрофією гепатоцитів у разі ХВГС і наявності "матово-склоподібних" гепатоцитів за ХВГВ, внутрішньоклітинних холестеазів, "балонного" цитолізису й апоптозу гепатоцитів - тілець Каунсілмена), мікроскопічними ознаками прогресії ХВГВ та ХВГС є наростання імуноклітинної деструкції печінки, а також прогресія її фіброзу. Встановлено, що найбільш важливими ознаками імуноклітинної прогресії хронічного вірусного гепатиту, що визначаються у трепанобіоптатах печінки, є: наявність "балонного" цитолізису гепатоцитів, значної кількості тілець Каунсілмена та вогнищ імуноклітинного кілінгу гепатоцитів, збільшення кількості та протяжності імуноклітинних "ступінчастих некрозів" і кількості CD8+ Т-лімфоцитів і CD68+ макрофагів у вогнищах імуноклітинного кілінгу гепатоцитів і у крайових зонах імуноклітинних "ступінчастих некрозів", збільшення в часточках печінки числа активованих CD68+ клітин Купфера з ознаками фагоцитозу, розширення площі лімфоцитарної інфільтрації портальних трактів. Обгрунтовано необхідність врахування у процесі прогнозування вірогідності розвитку значного фіброзу печінки у хворих на ХВГВ та ХВГС зростання числа активованих A-SMA позитивних клітин Іто в перисинусоїдальних просторах печінки, а також колагенізації стінок внутрішньочасточкових венозних синусоїдів, наявності A-SMA позитивних фібробластів в імуноклітинних "ступінчастих некрозах" і у портальних трактах, проникнення тонких фіброзних септ з портальних трактів у часточки печінки, зростання числа портальних трактів з фіброзом різного ступеня, фіброзу зон "ступінчастих некрозів", значного фіброзу центролобулярних вен. Доведено, що найбільш достовірні діагностичні та прогностичні результати патоморфолоічного дослідження трепанобіоптатів печінки хворих на хронічні вірусні гепатити забезпечують гістологічні, гістохімічні й імуногістохімічні методики. Зокрема, з'ясовано, що для уточнення ступеня активності хронічного гепатиту істотні додаткові дані дає імуногістохімічне виявлення HBsAg у гепатоцитах, визначення CD-8+Т-лімфоцитів і CD-68+ клітин Купфера. Встановлено, що для прогнозування вірогідності розвитку важкого фіброзу печінки, крім трибарвної методики Масона та ван-Гизон, необхідно імуногістохімічно визначити A-SMA позитивні клітини Іто та фібробласти, а також колаген 4-го типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-4 + Р413.510.40 +
Шифр НБУВ: РА358687

Рубрики:

      
5.

Шишкін М.А. 
Тиристорний перетворювач частоти з мікропроцесорною системою управління прогнозного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / М.А. Шишкін ; Харківський держ. політехнічний ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562-05

Рубрики:

      
6.

Шишкін О. С. 
Методи й засоби ідентифікації та аналізу сигналів в інформаційно-вимірювальних компонентах комп'ютерних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О. С. Шишкін ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано існуючі методи та засоби ідентифікації й аналізу сигналів в інформаційно-вимірювальних компонентах комп'ютерних систем. Вдосконалено методи ідентифікації проковзування, на яких базується створення нових цифрових та аналогових компонентів перетворень інформації мікрорухів елементів з покращаними експлуатаційними характеристиками. Запропоновано математичні моделі аналогових компонентів перетворень інформації мікрорухів елементів. Проведено практичне випробування результатів досліджень з позитивним техніко-економічним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-01
Шифр НБУВ: РА374804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шишкін О.В. 
Молекулярна структура та конформаційний аналіз шестичленних дигідроциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Шишкін ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Встановлено основні закономірності просторової будови шестичленних дигідроциклів. Показано, що всі типи циклів мають велику конформаційну гнучкість. Досліджено вплив електронних та стеричних ефектів замісників і анелювання кільцями різного типу на конформаційні характеристики частково гідрованих циклів. Вивчено вплив міжмолекулярних взаємодій у кристалі на конформацію гнучких циклів. Показано, що висока конформаційна гнучкість шестичленних дигідроциклів може помітно впливати на фізико-хімічні властивості сполук, особливо у біологічних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.8

      
Категорія: Будівництво   
8.

Шишкін О.О. 
Спеціальні бетони для підсилення будівельних конструкцій, які експлуатуються в умовах дії агресивних середовищ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / О.О. Шишкін ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто новий напрямок у створенні будівельних матералів, заснований на концепції комплексних з'єднань і хімії поверхонь поділу фаз. Установлено, що введення у в'яжучі речовини гідратаційного твердіння (портландцементний клінкер, шлаколужні в'яжучі) комплексів на основі іонів перехідних хімічних елементів, що виконують роль грубодисперсної гідрофільної поверхнево-активної речовини, дає змогу одержувати у продуктах гідратації комплексні з'єднання, що містять значну кількість зв'язаної води, а введення до цієї системи лужної молекулярно-колоїдної поверхнево-активної речовини сприяє мікроармуванню цементного каменя вуглеводними радикалами та утворенню мінералів цеолітової групи. Доведено, що бетони, одержані на основі спеціального цементу, який є системою "гідравлічне в'яжуче - гідрофільна грубодисперсна поверхнево-активна речовина - лужна молекулярно-колоїдна поверхнево-активна речовина", мають підвищену міцність та довговічність, знижені деформативність, проникність. Запропоновано методи прогнозування деформативних властивостей бетонної суміші та бетонів, а також міцності за умов стиску та проникності бетону, ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично. Визначено механізм формування контактної зони спеціальних бетонів з матеріалами будівельних конструкцій, який засновано на законах хімії розподілу фаз. Доведено, що підвищення міцності контактного шару спеціального бетону з матеріалами будівельних конструкцій здійснюється завдяки підвищенню адсорбції та адгезії компонентів цементу на поверхні будівельної конструкції, яку підсилюють.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 +
Шифр НБУВ: РА326241

Рубрики:

      
9.

Шишкін О.О. 
Явища стохастизації траєкторій домішкових іонів та потоків частинок у високотемпературній плазмі у стелараторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / О.О. Шишкін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання перенесення заряджених часток, таких як важкі іони домішки з високим зарядовим числом, у термоядерній плазмі дрейфово-оптимізованих стелераторів за наявності у магнітній конфігурації резонансних структур, а саме: ізольованих ланцюгів магнітних островів і стохастичних шарів. Розвинуто аналітичний опис поведінки іонів домішки у стохастичних магнітних шарах. Розглянуто явище розпливу дрейфових поверхонь та одержано вирази для стохастичних коефіцієнтів дифузії, яких застосовано для опису радіального та полоїдного потоків дрейфових центрів у стохастичних шарах. Одержано вираз для функції розподілу дрейфових центрів у магнітній конфігурації, яка містить резонансну структуру. Розроблено статистичний транспортний код, за допомогою якого проведено порівняльний аналіз радіального дрейфу іонів вольфраму у тороїдній плазмі з урахуванням стохастичного шару магнітного поля та без нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.6 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА340320

Рубрики:

      
10.

Шишкін 
Управління диверсифікацією виробництва промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Віктор Олександрович Шишкін ; Гуманітарний ун-т "Запорізький ін-т держ. та муніципального управління". — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-43-21
Шифр НБУВ: РА348043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шишкін 
Порівняльна оцінка діагностичної та прогностичної значущості маркерів атеросклерозу у хворих ішемічною хворобою серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Володимир Володимирович Шишкін ; АМН України; Національний науковий центр "Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2007. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА352420

Рубрики:

      
12.

Шишкін М. А. 
Молекулярно-генетичні і імуногістохімічні параметри прогресування поліпів та раку товстої кишки / М. А. Шишкін. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційній роботі з метою удосконалення патоморфологічного прогнозування аденом і зубчастих новоутворень дистальної товстої кишки та агресивного перебігу колоректального раку досліджено: імуногістохімічні параметри проліферації та апоптозу (за експресією Ki-67, p53, каспази-3), неоангіогенезу (за експресією VEGF-A, VEGFR-1, VEGFR-2, CD34), експресії маркерів стовбурових клітин (CD44, ALDH1, EpCAM) в біопсійному матеріалі товстокишкових поліпів і в операційному матеріалі колоректальної аденокарциноми; імуногістохімічні параметри епітеліально-мезенхімального переходу (за експресією Е-кадгерину, β-катеніну, СK-20, віментину, α-SMA) і муцинового фенотипу (за експресією MUC1, MUC2, MUC4, MUC5AC, Cdx-2) в операційному матеріалі колоректальної аденокарциноми; молекулярно-генетичні параметри транскрипційної активності генів Ki-67, TP53, KRAS, CDH1, CTNNB1 в операційному матеріалі колоректальної аденокарциноми. Проведений порівняльний аналіз даних, отриманих для кожного окремого гістологічного різновида товстокишкового поліпа із різним ступенем виразності диспластичних змін, для поліпів з дисплазією високого ступеня та високодиференційованої колоректальної аденокарциноми, для кожної окремої стадії розвику колоректальної аденокарциноми, а також для неметастатичної та метастатичної карциноми.Визначено, що провідну роль в прогресуванні аденом ДТК відіграє дисплазія з підвищенням рівня проліферації та апоптозу епітелію, а також експресії EpCAM та кількості ALDH1+ клітин. Провідну роль в прогресуванні зубчастих утворень ДТК відіграє дисплазія з підвищенням рівня проліферації та апоптозу епітелію, в гіперпластичних поліпах – і збільшення кількості мікросудин. High-grade поліпи ДТК відрізняються від G1 КРА достовірно нижчими показниками експресії р53, VEGF-A, СD44, ALDH1, зубчасті утворення – і нижчим рівнем експресії Ki-67.При прогресуванні КРА від I до IV стадії зростає експресія мРНК KRAS, TP53 і експресія р53, знижується експресія мРНК Ki-67 і експресія Ki-67. Також знижуються експресія мРНК CDH1 і експресія Е-кадгерину, лишаються підвищеними експресія мРНК CTNNB1 і експресія β-катеніну. Одночасно знижується експресія CK-20, зростає експресія віментину і α-SMA. Метастатична КРА відрізняється від неметастатичної достовірно вищими показниками експресії мРНК KRAS, мРНК TP53 і р53, VEGF-A, VEGFR-2, віментину, α-SMA, MUC1, EpCAM, CD44, ALDH1 клітинами строми; достовірно нижчими показниками експресії мРНК гену Ki-67 і Ki-67, Е-кадгерину, CK-20, MUC2, MUC4.^UIn the thesis, in order to improve pathomorphological prognosis of adenomas and serrated lesions as well as the prognosis of colorectal cancer aggressiveness the following parameters were investigated: immunohistochemical parameters of proliferation and apoptosis (based on Ki-67, p53, caspase-3 expression), neoangiogenesis (based on VEGF-A, VEGFR-1, VEGFR-2, CD34 expression), stem cell markers expression (CD44, ALDH1, EpCAM) in colonic polyps biopsies and colorectal adenocarcinoma surgical material; immunohistochemical parameters of epithelial-mesenchymal transition (based on E-cadherin, β-catenin, СK-20, vimentin, α-SMA expression) and mucin phenotype (based on MUC1, MUC2, MUC4, MUC5AC, Cdx-2 expression) in colorectal adenocarcinoma surgical material; molecular-genetic parameters of Ki-67, TP53, KRAS, CDH1, CTNNB1 transcriptional activity in colorectal adenocarcinoma surgical material. Comparative analyzes of the data obtained for each histological type of colonic polyps with different degrees of dysplasia, for high-grade colonic polyps and well-differentiated colorectal adenocarcinoma, for each stage of colorectal adenocarcinoma progression, as well as for non-metastatic and metastatic carcinoma were carried out.In the thesis, it was established that epithelial dysplasia with increased proliferation and apoptosis levels, as well as increased EpCAM expression and increased number of ALDH1+ epitheliocytes and stromal cells play a key role in the progression of conventional adenomas of the distal colon. Epithelial dysplasia with increased proliferation and apoptosis levels plays a key role in the progression of serrated lesions of the distal colon, augmented by the increased number of microvessels in hyperplastic polyps exclusively. It was shown that high-grade conventional adenomas of the distal colon differ from G1 colorectal adenocarcinoma by significantly lower р53, VEGF-A, СD44 expression indexes, as well as significantly lower ALDH1 expression by stromal cells; serrated lesions differ by significantly lower Ki-67, p53, VEGF-A, VEGFR-2 expression indexes, as well as significantly lower СD44 and ALDH1 expression by stromal cells.During the colorectal adenocarcinoma progression from the Ist up to the IVth stage, transcriptional activities of KRAS and TP53 genes increase, whereas transcriptional activity of Ki-67 gene decreases, immunohistochemical р53 and Ki-67 expression indexes change accordingly. During the progression, transcriptional activity of CDH1 and E-cadherin expression level decrease, while transcriptional activity of CTNNB1 and β-catenin expression level keep elevated. At the same time, indicators of epithelial-mesenchymal transformation appear: CK-20 expression level decreases, vimentin and α-SMA expression levels increase. During the colorectal adenocarcinoma progression from the Ist up to the IInd stage, MUC1, VEGF-A, VEGFR-2, CD44 expression levels increase, as well as ALDH1 expression by stromal cells, whereas MUC2 and MUC4 expression levels decrease. The colorectal adenocarcinoma progression from the IInd up to the IIIrd stage differs by the elevation of Cdx-2 and EPCAM expression levels, while the progression from the IIIrd up to the IVth stage differs by the elevation of EPCAM expression level and ALDH1 expression level by both cancer сells and stromal cells. Metastatic colorectal adenocarcinoma differs from non-metastatic one by significantly higher mRNA KRAS, mRNA TP53 and р53, VEGF-A and VEGFR-2, vimentin, α-SMA, MUC1, EpCAM, CD44 expression levels, as well as higher ALDH1 expression by stromal cells; and by significantly lower mRNA Ki-67 and Ki-67, Е-cadherin and CK-20, MUC2 and MUC4 expression levels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Шишкін О. В. 
Інтегрування систем морського радіозв'язку і навігації в рамках розвитку концепції е-навігації / О. В. Шишкін. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена розробці методів підвищення техніко-експлуатаційних характеристик суднових засобів радіозв'язку і навігації за рахунок їхнього інтегрування і спільної обробки даних в умовах збереження базового складу суднового обладнання, практичних вимог користувачів – вахтових офіцерів і врахування світових трендів розвитку морських технологій за концепцією енавігації.Висунуті новітні ідеї спільного використання даних спостереження незалежно розроблених і впроваджених за вимогами міжнародної концепції СОЛАС систем навігації - автоматичної ідентифікаційної системи (АІС), глобальної навігаційної супутникової системи (GPS) і систем наземного радіозв'язку з використанням цифрового вибіркового виклику (ЦВВ) і радіотелефонії, що дозволило отримати нові якості з управління радіозв'язком і навігаційного спостереження.Запропоновано використання графічного інтерфейсу для моніторингу/ управління радіозв'язком, якій дозволяє підвищити ефективність і надійність адресного радіозв'язку, забезпечити стандартизацію користувальницького інтерфейсу на противагу різноманіття кнопкових приборних інтерфейсів радіообладнання численних виробників.Обґрунтовано і досліджено вибір комунікаційного інтерфейсу для дистанційного управління модулями радіозв'язку. Розроблений спосіб автоматичної ідентифікації (АІ) радіотелефонних передач і передавання додаткової інформації із залученням сучасної технології цифрових водяних знаків (ЦВЗ). Доведені переваги цього способу АІ для своєчасної ідентифікації станції, що передає в порівнянні з існуючими способами мовної ідентифікації і системою ATIS, яка використається на внутрішніх водах континентальної Європи. Розроблені і досліджені алгоритми формування і виявлення ЦВЗ, які придатні для практичного використання в реальних радіоканалах за умови врахування впливу усіх можливих перешкод (атак). Вирішена задача оптимізації компромісних параметрів алгоритмів в площині кількість інформації – якість сигналу – завадостійкість. Доведено, що найкращі показники дозволяють отримати алгоритми вбудовування даних ЦВЗ в частотній області дискретного перетворення Фур'є і використання інформованого кодеру.Виконано математичне моделювання алгоритмів, розроблені експериментальні прототипи апаратно-програмного комплексу інтегрованої системи радіозв'язку і навігації та системи АІ радіотелефонних передач в реальних радіоканалах морського зв'язку. Ключові слова: цифровий вибірковий виклик, автоматична ідентифікаційна система, радіотелефонія, інтерфейс, ідентифікація, цифрові водяні знаки, інформація.^UThe doctoral thesis is devoted to the development of methods to improve the technical and operational characteristics of ship radio and navigation facilities through their integration and joint data processing in the condition of maintaining the basic composition of ship equipment, practical user needs – officer of the watch and taking into account global trends in marine technology.In the thesis the new ideas for the combined using of observation data from the independently developed and implemented according to the requirements of the international concept of SOLAS navigation systems - automatic identification system (AIS), global navigation satellite system (GPS) and terrestrial radio systems using digital selective call (DSC) and radiotelephony that allowed to obtain new qualities in radio communication control and navigation outsight.It is proposed to use a graphical interface for monitoring / control of radio communication, which allows increasing the efficiency and reliability of the address radio communication, to provide standardization of the user interface in contrast to the variety of button instrument interfaces of radio equipment from outnumbered manufacturers.Currently AIS is an obligatory equipment to be carried on board all vessels. AIS provides for the exchange of information which includes vessel's identification number (MMSI). Electronic chart display and information system (ECDIS) or another multifunction information display, while operating with AIS, enables it to indicate vessels within the AIS operating area, i.e. approximately 30 nautical miles, and to reflect them on ECDIS or information display.The combination of the very high frequency (VHF) DSC equipment with the AIS – Information display allows:– to eliminate, practically, the procedure of DSC forming while substituting manual operations by means choosing AIS target of the vessel to be called on the Information display; and – to provide identification of a calling vessel on the electronic chart and thus to make the process of attachment of the called/calling vessel to the navigation situation automatically. A calling vessel can be indicated on the display by a blinking mark which will allow the officer of the watch quickly estimate the navigational situation and make an effective decision. The unique character of the vessel's identification is provided by the presence of vessel identifier (MMSI) both in DSC and AIS. It gives the ability of automatic attachment the calling vessel to the current navigation situation represented on a navigation display.The choice of communication interface for remote handling the radio communication modules is grounded and investigated. Standard of International Electrotechnical Committee IEC 61162-1/2 is selected for serial data exchange.A method of automatic identification (AI) of radiotelephone transmissions and transfer of additional information using the modern technology of digital watermarking has been developed. Audio watermarking refers to inaudible embedding of additional data just into the post microphone signal, using standard marine installations without any additional radio channel resources. The addressed, properly identified VHF radiotelephone communication is very important for safe navigation. AI, in turn, ensures efficient messaging from the very beginning of a radio transmission, while eliminating the human factor inherent in voice identification. AI allows identifying anonymous, intentionally compromised and harmful transmissions such as transmission button falling back in a VHF transceiver.AI makes possible integrating MMSI detected data and AIS data for graphic display of the transmitting station.Algorithms for audio watermarking were designed application in the real VHF radio channels, provided that the influence of all possible interferences (attacks) is taken into account. The problem of compromise parameters optimization for algorithms in the plane amount of information - signal quality - noise immunity was analyzed. It is proved that the best audio watermarking characteristics may be obtained algorithms for data embedding in the frequency domain of discrete Fourier transform and using an informed encoder.Mathematical modeling of algorithms is performed. Experimental prototypes of the hardware and software complexes of the integrated radio communication and navigation system and AI system of radiotelephone transmissions in the real maritime VHF channels are developed.Keywords: digital selective calling, automatic identification system, very high frequency, radio telephony, interface, identification, digital watermarking, information


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Шишкіна І. Є. 
Поетика роману В. В. Крестовського "Петербургские трущобы": автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / І. Є. Шишкіна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Здійснено переоцінку літературної репутації письменника, уточнено його місце в розстановці суспільних і літературних сил того часу. Запропоновано нову періодизацію творчості письменника, яка має біографічне й естетичне підгрунтя. Встановлено максимально повний аналіз поліжанрової природи роману. Вперше "Петербургские трущобы" проаналізовано як роман, пов'язаний із традиціями попередників та органічно вписаний у сучасні йому процеси жанрового розвитку. Відзначено оригінальні індивідуально-авторські відхилення від стандартних європейських жанрових зразків. Визначено внесок письменника в становлення масової літератури в Росії як важливу складову культурного процесу епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Крестовський В. В. 534
Шифр НБУВ: РА373661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шишкіна В.О. 
Українсько-турецьке співробітництво як фактор регіональної безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.О. Шишкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено причини, фактори й особливості процесу становлення партнерських відносин між Україною та Турецькою Республікою, а також їх вплив на формування безпеки у Чорноморському регіоні. Вивчено міжнародно-історичне підгрунтя українсько-турецького партнерства та місце даного регіону у системі міжнародних відносин. Проаналізовано зміну балансу сил у Чорноморському регіоні за умов розпаду біполярної системи міжнародних відносин та її вплив на становлення українсько-турецького співробітництва. З'ясовано пріоритетні напрямки й геополітичну значимість цього співробітництва у сфері регіональної безпеки, витоки та місце "чорноморської доктрини" у зовнішньополітичній діяльності України. На підставі співставлення геополітичних стратегій України й Турецької Республіки у Чорноморському регіоні обгрунтовано положення про їх конструктивну природу, що за своїм якісним рівнем наближаються до стратегічних взаємин, економізації та прагматизації зовнішньої політики. Запропоновано періодизацію українсько-турецьких відносин. Висвітлено перспективу партнерських стосунків України у даному регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(5ТУР) + Ф4(5ТУР)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341976

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шишкіна Е.В. 
Концепція заборони неналежного поводження з людиною та її еволюція в діяльності Ради Європи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Е.В. Шишкіна ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес становлення та розвитку поглядів щодо категорії людської гідності як об'єкта захисту від посягань державою, а також поглядів щодо концепції заборони неналежного поводження з людиною. Розкрито її зміст, визначено засади та складові, які містяться в актах інституцій Ради Європи. Досліджено правові інструментарії реалізації цієї концепції, якими наділені ці інституції. Увагу приділено інтерпретації понять "катування", "нелюдське поводження" та "поводження чи покарання, що принижує гідність", які містяться в рішеннях Європейського суду з прав людини. Розглянуто питання забезпечення та дотримання прав позбавлених волі осіб, закріплених у рекомендаціях Європейського комітету щодо запобігання катуванням, нелюдському чи та такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, а також негативних і позитивних зобов'язань держав. Сформульовано положення та рекомендації щодо вдосконалення законодавства та судової практики України у сфері запобігання неналежному поводженню з людиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-91 + Ч911.313 +
Шифр НБУВ: РА365061

Рубрики:

      
17.

Шишкіна М.П. 
Імітаційне моделювання наукового знання (методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / М.П. Шишкіна ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Досліджуються філософсько-методологічні засади моделювання наукового знання у галузі штучного інтелекту. Виокремлено головні напрямки імітаційного моделювання та проведено їх систематизацію як таких, що відображають різноманітні аспекти цілісної системи наукового знання. Виявлено структури знання у предметній галузі імітаційного моделювання та показано, що висловлювальні структури складають лише їх підмножину. Введено й обгрунтовано поняття міркуваннь у вузькому розумінні як перетворень висловлювань згідно до правил висновку і у широкому розумінні як перетворень будь-яких структур знання. Проведено класифікацію засобів імітаційного моделювання. Запропоновано розуміння проблеми як структури, за допомогою якої здійснюють розвиток знання, а завдання як структури застосування вже отриманих знань. Визначено головні елементи знання й пов'язані з ними процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.516

Рубрики:

      
18.

Шишкіна Н.В. 
Санаторно-курортне лікування дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт, з урахуванням вегетативних дисфункцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.В. Шишкіна ; Укр. наук.-дослід. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі результатів обстеження 126-ти дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт (ХГ) водночас з порушенням кислототвірної функції шлунка, зміною активності ферментів (пепсину, трипсину та їх інгібіторів), болісним синдромом, диспептичними розладами, виявлено функціональні порушення вегетативної нервової системи, більш виразні в дітей з несприятливих регіонів. З урахуванням виявлених порушень розроблено диференційовані методики відновлювального лікування дітей, хворих на ХГ з комплексним послідовним використанням на санаторно-курортному етапі вакуумультрафонофорезу лікарської суміші, електросну та перлистих ванн, залежно від особливостей перебігу захворювання. Установлено, що застосування опрацьованих лікувально-реабілітаційних комплексів сприяє поліпшенню клінічної картини захворювання, стабілізації показників вегетативного гомеостазу, подовженню періоду ремісії, зменшенню медикаментозного навантаження, поліпшенню життя дітей, хворих на ХГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-54 + Р733.628.063-54
Шифр НБУВ: РА326802

Рубрики:

      
19.

Шишкіна Н.О. 
Організація самостійної роботи студентів у процесі вивчення юридичних дисциплін у вищому навчальному педагогічному закладі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.О. Шишкіна ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення дії об'єктивного, суб'єктивного та особистісного факторів визначено особливості організації самостійної роботи студентів у процесі вивчення юридичних дисциплін. Розроблено технологію організації самостійної роботи студентів під час вивчення юридичних дисциплін у вищому навчальному педагогічному закладі, яка спрямована на поетапне підвищення рівня самостійності завдяки зміні домінуючого виду управління (прямого, співуправління, самоуправління). Експериментально доведено ефективність використання запропонованої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р31(4УКР)12-267 + Ч489.511.267 +
Шифр НБУВ: РА330103

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
20.

Шишкіна О. О. 
Властивості і технологія пінобетону, модифікованого оксидами заліза: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. О. Шишкіна ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення стабільності властивостей пітобетонів за рахунок спрямованого формування структури цементного каменю з метою підвищення його міцності та зниження деформативності та проникності. Така спрямованість процесів забезпечується шляхом введення до складу дисперсної системи портландцемент - піноутворювач - вода комплексу лзалізовмісна речовина - поліспирт». Вивчено вплив даного комплексу на формування фазового складу та структури дисперсної системи. Встановлено, що процеси структуроутворення в системі, зумовлені збільшенням на початкових етапах твердіння системи кількості фізично зв'язаної води з подальшим синтезом у продуктах гідратації та твердіння мінералів. Розроблено й оптимізовано склад даної дисперсної системи, досліджено фізико-механічні властивості цементного тіста та каменю, а також бетонної суміші та бетону за даних умов. Визначено особливості технології одержання даних бетонів, які полягають в особливому порядку змішування компонентів і збільшенні тривалості їх перемішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.741
Шифр НБУВ: РА376684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського