Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (266)Книжкові видання та компакт-диски (350)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ШИЛОВ$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Шилов А.І. 
Вдосконалення процеса керування пневматичною підвіскою автотранспортних засобів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / А.І. Шилов ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано уточнену математичну модель пневматичної підвіски, яка дозволяє враховувати теплообмін стиснутого повітря з навколишнім середовищем через стінки пружного елемента, відриви колеса від дороги й удари в буфер стиску та відбою. На підставі аналізу коливань підресореної та непідресореної мас за допомогою розробленої моделі визначено основні критерії керування підвіскою. Для механічної системи керування запропоновано методику визначення раціональної площі прохідних перетинів регулятора рівня підлоги залежно від кута повороту його важеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.64
Шифр НБУВ: РА321091

Рубрики:

      
2.

Шилова В.І. 
Державне регулювання ринку освітніх послуг в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.І. Шилова ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність освітніх послуг, досліджено сучасний стан їх розвитку в Україні. Розроблено теоретичні засади удосконалення механізму державного регулювання ринку освітніх послуг в Україні. Наведено рекомендації щодо створення Державної служби управління якістю освітніх послуг при Міністерстві освіти та науки України. Розроблено модель взаємного пристосування ринку освітніх послуг та ринку праці. Удосконалено організаційно-економічний механізм регулювання вітчизняного ринку освітніх послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Х839(4УКР)211.8:Ч3 +
Шифр НБУВ: РА352824

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
4.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шилова Є.В. 
Інтенсивна терапія ацетонемічного синдрому у комплексі лікування дітей із критичними станами інфекційного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Є.В. Шилова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 110-ти дітей з ацетономічним синдромом (АС), що розвився на тлі критичних станів інфекційного генезу. У таких дітей установлено гіповолемію, порушення скоротливої здібності міокарда лівого шлуночка (ЛШ), а також розвиток тахікардії, зумовлений нормодинамічним режимом гемодинаміки. За цього рівень доставки кисню тканинам залишається у межах норми, а рівень його споживання - зростає. За рівня кетонурії до 15,0 ммоль/л у досліджених хворих виявлено компенсований метаболічний ацидоз зі збільшеним інтервалом внаслідок накопичення кетонових тіл. У разі рівня кетонурії понад 15,0 ммоль/л метаболічний ацидоз набуває декомпенсованого характеру. Відбувається процес порушення обміну речовин, а саме: посилення протеолізу, схильність до гіперглікемії, активацію ліполізу, гіперкортизолемію, відносну інсулінорезистентність. За рівня кетонурії понад 15,0 ммоль/л установлено зниження рівня глікемії до нижньої межі норми, за цього рівень кортизолу сироватки залишається високим, рівень інсуліну сироватки знижується до величин, що відповідають нормі. Використання інфузійної антикетогенної терапії комбінацією глюкози та ксилітолу сприяє більш ранньому збільшенню обсягу ентерального харчування та зменшенню інфузійної терапії, ніж парентеральне застосування з антикетогенною метою тільки глюкози чи ксилітолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.9-5 + Р733.514-5 +
Шифр НБУВ: РА354554

Рубрики:

      
6.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
7.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шилова О. Ю. 
Організаційно-економічне забезпечення розвитку підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Ю. Шилова ; "Донецький національний технічний унівенситет", державний вищий навчальний заклад. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-96
Шифр НБУВ: РА369365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
11.

Шиловська О.М. 
Психологічні особливості породження наративу як засобу саморозвитку особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Шиловська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Визначено типи текстів-наративів та чинники, що впливають на їх породження. Виділено особливості наративу, що відрізняють його від інших видів текстів. Розкрито рівні функціонування наративу залежно від того, наскільки особистість вміє конструювати та реконструювати історію свого життя, приймати власний досвід та трансформувати його у зв'язну розповідь. Виявлено психологічні умови, за яких використання наративу в процесі психологічного консультування є ефективним та апробовано треніг саморозвитку особистості, спрямований на усвідомлення та прийняття власного досвіду, з дітьми молодшого шкільного віку та юнаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ш100.4
Шифр НБУВ: РА327038

Рубрики:

      
12.

Шилова Л.В. 
Розвиток українського театрального мистецтва в Криму (40 - 90-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Л.В. Шилова ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено провідну діяльність Кримського українського музичного театру, а також російських Сімферополя та Севастополя, аматорських театральних колективів регіону, Кримського відділення Українського театрального товариства та Кримського обласного будинку народної творчості. Проаналізовано репертуар професійних, народних театрів, самодіяльних вистав за творами українських авторів. Доведено, що українське театральне мистецтво на кримській сцені у даний період активно розвивалося, хоча і мало певну специфіку, зумовлену соціокультурними особливостями регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР-6КРИ)6-69
Шифр НБУВ: РА372656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шилова А.В. 
Роль світового співтовариства в урегулюванні югославської кризи та участь у цьому процесі України (90-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Шилова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

На основі грунтовного вивчення і критичного аналізу наукової літератури та використання широкого масиву оригінальних матеріалів і джерел, у тому числі архівних і виданих у західних країнах і в Югославії, проведено системне дослідження історичних коренів, сучасних соціально-економічних, політичних причин розпаду югославської держави, суперечливої ролі світового співтовариства в досягненні миру на Балканах і зусиль України в зв'язку з цим. Зокрема, в роботі здійснено ретельний аналіз становлення й розвитку відносин України з країнами колишньої СФРЮ як важливого фактора зміцнення стабільності та безпеки в цьому регіоні. Запропоновані у дисертації практичні рекомендації й висновки можуть бути використані для підвищення ефективності співробітництва України з новоутвореними країнами на Балканах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64-6

Рубрики:

      
14.

Шилова С.О. 
Російсько-німецькі відносини у 90-ті роки ХХ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.О. Шилова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено досвід російсько-німецьких відносин у 1990-і рр., який може слугувати моделлю розвитку України. Вивчено значну кількість дкументальних матеріалів (історіографічних праць і публікацій, німецьких архівних документів). Проведено всебічний комплексний аналіз стратегічного курсу політичної, економічної та культурної сфери взаємовідносин між Росією та Німеччиною у 1990-ті рр., яких об'єктивно охарактеризовано й оцінено. На базі нових джерел показано об'єктивні причини розвитку російсько-німецьких відносин за умов суперечливості та кардинальних геополітичних змін. Всебічно досліджено характер і особливості нормативно-договірної бази співробітництва між Росією та Німеччиною. З'ясовано значимість, змістовність нових довгострокових угод, що мають серйозну правову основу дл подальшого розвитку досліджених держав. З'ясовано окремі питання культурних відносин Російської Федерації та Федеративної Республіки Німеччини у зазначений період. На підставі вивчення уроків російсько-німецької співпраці у 1990-ті рр. запропоновано використання їх інтеграційного досвіду для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)64-6 + Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА361446

Рубрики:

      
15.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Шилова К.А. 
Творчість Анни Бредстріт у контексті американської літератури XVII століття: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / К.А. Шилова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено цілісну характеристику поезії та прози А. Бредстріт за матеріалами повного зібрання її творів. Реалізовано раніше не актуалізований контекст бачення її творчості - пуританський чинник як домінантний фактор художнього світу письменниці. Уточнено наукові уявлення про поетику й естетику американської літератури XVII ст., особливості літературного процесу того часу. Здійснено переклад поезій та прози А. Бредстріт українською мовою, що дозволило ввести їх до наукового обігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)4-4 Бредстріт А. 4/5
Шифр НБУВ: РА374864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шилова Л.І. 
Формування логічної культури учнів основної школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Л.І. Шилова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено дидактичну модель формування логічної культури учнів основної школи, встановлено критерії визначення рівнів її сформованості. Досліджено комплексний склад логічної культури, проаналізовано її взаємозв'язок з розвитком учнів. З використанням розробленої моделі обгрунтовано дидактичні засади, що забезпечують ефективність формування логічної культури учнів, якими є врахування вікових особливостей мислення школярів, оптимальне логічне структурування змісту навчального матеріалу, застосування спеціальних логіко-пізнавальних завдань і задач, організація навчально-пізнавальної діяльності учнів щодо засвоєння й оперування логічними формами, умовиводами, операціями, застосування засобів стимулювання бажання оволодівати логічною культурою. Удосконалено прийоми, методи та форми цілеспрямованого формування логічної культури учнів під час вивчення предметів природничо-математичного циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.220 + Ю983.513.14 +
Шифр НБУВ: РА368052

Рубрики:

      
18.

Юрійчук О. О. 
Правовий мультикультуралізм: аксіологічний вимір / О. О. Юрійчук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено правовий мультикультуралізм, його поняття, типологію, принципи та функції у контекстіфілософсько-правових поглядів. Обґрунтовано основні ознаки правового мультикультуралізму, головні тенденції розвитку правових культур.Удосконалено наукові дослідження з питань філософсько-правового бачення мультикультуралізму та його аксіологічного виміру. Розвинуто положеннящодо основоположних ідеї правового мультикультуралізму у контексті науки філософії права.Відзначено існування різноманітних підходів до трактування мультикультуралізму, розмежовано співвідношення понять мульти-, полі- та багатокультурності, констатовано, що активізація розвитку теорії мультикультуралізму припадає на основні соціо-політичні і економічні етапи прогресу суспільства. На підставі проведеної концептуальної характеристики правового мультикультуралізму наведено авторське визначення поняття як теорії, яка спрямована на визнання існування в межах певного відкритого суспільного прошарку культурно відмінних груп, дії яких спрямовані на збереження та розвиток своєї самобутності та, водночас, дотримання у міжкультурних відносинах принципів рівності, толерантності, взаємоповаги і людиноцентризму.Проаналізовано роль права та суспільної моралі у контексті правового мультикультуралізму. Доведено, що на розвиток правового мультикультуралізму великий вплив мали ідейно-світоглядні принципи римського права в поєднанні з набутками античності: так, принцип космополітизму на перший план висуває інтереси і цінності людини, а не держави; право скомпонувало у собі справедливістю з моральними установками, які разом визначили людину як частину нової культури та самостійного індивіда з невід'ємними правами та здатністю до контролю й регуляції поведінки; індивідуалізм посприяв наділенню особи можливості до здійснення контролю власного становища у соціумі та відстоювання стратифікаційних позицій; мультикультурність продемонструвала можливість об'єднання процесів впливу та проникнення правових феноменів з однієї культури в іншу, при цьому зберігаючи їх унікальність.Розглядаючи види правових культур, проаналізовано їх сучасне втілення та зазначено, що сьогодні можна виокремити чотири основних фактори їхрозвитку та подальшої практичної реалізації, зокрема: 1) визнання важливості постійного внутрішнього оновлення традицій правової думки; 2) заохоченняісторичної пам'яті стосовно правових традицій та правових культур; 3) схвалення внутрішніх розбіжностей та розуміння важливості проникненняправових культур; 4) актуалізація ціннісних орієнтирів правових культур.У контексті правового мультикультуралізму з'ясовано, що проблема людини та її духовності є спричинені осмисленням екзистенційності впродовжрізних епох, тому для кращого втілення філософсько-правової теорії мультикультуралізму важливим є максимальне втілення людиноцентричнихсвітоглядних поглядів на основі самобутньої, стійкої правової нації.Дисертація має науково-практичне значення для філософії права, проблем філософії та інших філософсько- і теоретико-правових наук.^UIn the thesis for the first time in the national legal science legal multiculturalism, its concept, typology, principles and functions in the context of philosophical and legal views were investigated. The main features of legal multiculturalism, main tendencies of development of legal cultures were explained.Scientific research on philosophical and legal vision of multiculturalism and its axiological dimension has been improved. The position on the fundamental ideas oflegal multiculturalism in the context of science of the philosophy of law is developed.The existence of diverse approaches to the interpretation of multiculturalism is noted, the ratio of the concepts of multi-, poly- and multiculturalism is differentiated.It was stated that the activation of the development of the theory of multiculturalism accounts for the main socio-political and economic stages of the progress of society.On the basis of the conceptual characterization of legal multiculturalism, there is definition of the concept as a theory, which aims at recognizing the existencewithin the limits of a certain open social stratum of culturally distinct groups, whose actions are aimed at the preservation and development of their identity and, at the same time, observance of the principles of equality, tolerance in intercultural relations, mutual respect and human-centeredness.The role of law and social morality in the context of legal multiculturalism is analyzed. It was proved that the development of legal multiculturalism was stronglyinfluenced by the ideological and ideological principles of Roman law in conjunction with the achievements of antiquity: the principle of cosmopolitanism highlights the interests and values ​​of man, not the state; law comprised a fairness with moral attitudes that together identified a person as a part of a new culture and anindependent individual with inalienable rights and the ability to control and regulate behavior; individualism contributed to empowering a person to exercise control over her own position in society and advocating for stratification positions; multiculturalism has demonstrated the ability to combine the processes of influence and penetration of legal phenomena from one culture to another, while preserving their uniqueness Considering the types of legal cultures, their current implementation isanalyzed and it is noted that today it is possible to distinguish four main factors of their development and further practical realization, in particular: 1) recognition of the importance of constant internal renewal of the traditions of legal thought; 2) the promotion of historical memory in relation to legal traditions and legal cultures; 3) approval of internal differences and understanding of the importance of penetration of legal cultures; 4) actualization of values of landmarks of legal culturesIn the context of legal multiculturalism, it has been found that the problem of man and his spirituality is caused by the conception of existentialism in differentepochs, therefore, for the best implementation of the philosophical and legal theory of multiculturalism, the maximal realization of human-centric ideological views isessential on the basis of a distinct, stable legal nation. Dissertation has a practical value for philosophy of right, problems of philosophy and other philosophical, theoretical and legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шилова Т. О. 
Управління капіталізацією підприємства на основі реінжинірингу бізнес-процесів / Т. О. Шилова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню теоретичних і практичних проблем управління капіталізацією підприємства як критерієм ефективності його господарської діяльності. Розширено трактування категорії «реінжиніринг бізнес-процесів» з урахуванням сучасних особливостей розвитку економіки, а також запропоновано застосування ризик-орієнтованого підходу до визначення бізнес-процесів підприємства. Визначено взаємозв'язок між вартістю підприємства та структурою його капіталу. Виявлено вплив факторів капіталізації на діяльність підприємства в умовах доктрини «Industry 4.0». Виявлено методологічні підходи до визначення складових капіталізації підприємства. Також розроблено фінансово-економічну модель складових капіталізації, яку було використано в управлінні підприємством. На підставі всіх перерахованих вище комплексних складових було оцінено ефективність реінжинірингових заходів для підприємства.^UThe dissertation is devoted to the solution of theoretical and practical problems of capitalization management of an enterprise as a criterion of the effectiveness of its economic activity. The interpretation of the category "reengineering of business processes" is expanded, the modern features of the development of the economy were taken into account for the study of the issues, and the application of a risk-oriented approach to the definition of business processes of an enterprise is proposed. As a result of the research, the concept of enterprise value was developed because of the synthesis of five value standards (fair market, market, investment, domestic and fair) and two approaches to it (continuous and liquidation). During research, attention was drawn to the fact that, in the context of Ukraine's integration into the international economic community, the widespread introduction of container traffic is becoming increasingly important. An important reserve for further growth of traffic is container traffic in the direction of Europe - Asia, the volume of which is constantly growing. In this context, the geographical location of Ukraine has a significant potential of a transit state. Stevedoring companies play a key role as representatives of the transport and logistics chain in the global freight industry. Therefore, it is extremely important for both investors (business owners) and business management to properly assess the value of each individual company in order to make the right management decisions. The essence of business process reengineering has been improved, which consists in the formation of enterprise management processes, in which costs are decisively reduced, the level of customer service is significantly improved, and time costs are significantly lowered. It was proved that the specifics of business process reengineering involve a radical way of thinking and acting of all management and employees of the enterprise and consists in its key features: fundamental nature, radicalism, innovation, and process approach. The relationship between the value of an enterprise and the structure of its capital has been determined. The influence of capitalization factors on the activity of an enterprise in the conditions of the “Industry 4.0” doctrine is revealed. Economic and mathematical modeling of capitalization of transport and logistics enterprises based on vector autoregressive modeling was improved, which, in contrast to previous studies, considers the influence of macroeconomic, price, financial factors of the enterprise environment. A comprehensive methodological approach to increasing the company's capitalization was developed in the context of the implementation of reengineering measures, which is characterized by the use of the specific indicators that affect the company's capitalization. Methodological approaches to determining the components of the capitalization of an enterprise have been identified, namely: the features of planning an increase in the cost of capital have been investigated, a technical and economic analysis of the activities of enterprises in the studied industry has been carried out for the application of modern technologies for reengineering business processes. Also, a financial and economic model of the components of capitalization was developed, which was used in the management of the enterprise. Scientific and methodological tools for planning the increase in the cost of capital of enterprises in the transport and logistics industry have been developed. A technical and economic analysis of transport and logistics companies for the application of business process reengineering technologies was conducted. An author's approach to the components of the CAPM model was developed, as well as an author's approach to the use of market multipliers, which, in contrast to the existing ones, considers industry specialization. Based on all the above complex components, the effectiveness of reengineering measures for the enterprise was assessed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Шилович Я. І. 
Процес наномодифікації кераміки та прогнозування фізико-механічних властивостей нанокерамічних матеріалів / Я. І. Шилович. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню процесів наномодифікації керамічних матеріалів, фізико-механічних властивостей отриманих наномодифікованих матеріалів та чисельному дослідженню властивостей наномодифікованих матеріалів. Отримано експериментальні зразки наномодифікованої вуглецевими наноматеріалами кераміки, виготовленої шляхом шлікерного лиття та керамічної глазурі. Для введення в шлікер виготовлено водяну суспензію з масовим вмістом наночастинок від 0,5 до 9 мас. %. Отримано результати експериментального дослідження фізико-механічних властивостей наномодифікованої кераміки, а саме вологовмісту, лінійної усадки, пористості, механічної міцності на вигинання, а також гідрофобних властивостей глазурованих покриттів. Обґрунтовано, що ультразвуковий вплив при диспергуванні наночастинок у водяній суспензії обумовлено кавітаційними ефектами, що виникають при схлопуванні мікробульбашок у водному розчині. Для практичного застосуванням розроблено рекомендацію щодо вибору диспергатора певної потужності при виготовленні нановмісної суспензії. Розроблено та численно реалізовано метод визначення параметрів міцності виробів із наноармованої кераміки. Введено поняття про коефіцієнт армування. Запропоновано багатомасштабний критерій міцності наномодифікованих крихких матеріалів.^UThe dissertation concerns mainly the research of the process of nanomodification of ceramic materials during their manufacturing, in particular insertion of nanoparticles contained in a water-based suspension into the ceramic slip in process of its manufacture into ceramic mass. However, it also explores the process of nanomodified suspension as the nanoparticle agglomerates are dispersed with ultrasonic dispersion technology. Cavitation pressure adequate for dispersion of said nanoaglomerates is defined, which is crucial for further calibrating of dispersion equipment designed for nanoceramic material production.Pre-process of nanomodification in carbon nanomaterials ceramics, prepared with for ceramic slip and ceramic glaze. For the introduction into the slip, a water suspension was prepared with addition of mass of nanoparticles from 0.5 to 9 wt. %. To be added to the glaze, it was prepared with water a suspension with a mass of nanoparticles 5; 7; 9 wt %. Directly before introduction into the mass, the aqueous suspension was subjected to ultrasound dispersions for breaking up agglomerates of nanoparticles and their uniform distribution in the volume of liquid. The aqueous suspension was introduced into the liquid mass (slip and glaze) by mixing with a mechanical stirrer. From the received samples of ceramics were made for the study of their physical mechanical properties and samples of glazed coatings for research their hydrophobic properties. Nanomodified ceramics were studied by indicators: moisture content, linear shrinkage, porosity, mechanical flexural strength. The obtained results were compared with the values for the reference samples. The results showed that nanomodification affects the following properties: moisture content decreased by 1 – 4 %, linear shrinkage decreased by 0.6 – 4 %, porosity decreased by 1.5 times. Mechanical strength in bending increased by 25 – 36 %. Nanomodified glaze was applied to ceramic tiles and studied for its hydrophobic properties, namely the angle of wetting the surface of the glaze with water was experimentally investigated by static and dynamic drop method. It is determined that nanomodified on the glaze has better hydrophobic properties compared to the reference glaze: an increase in the contact angle between the water droplet and nanoglazed surface by 71.1 % and reducing the rolling angle of the drop at 68.5 %. According to the calculations and based on known data it was substantiated that ultrasonic effect during dispersion of nanoparticles in aqueous suspension is attributed to cavitation effects that occur when microbubbles collapse in the aqueous solution. The calculation of cavitation pulse and mechanical stress that occur when bubbles collapse in the range of changes in their radius (Rmax – R0 ) is proposed. As a result, a recommendation for the selection or practical application of dispersant of a certain power in the manufacture of a nano-containing suspension is developed. To model the processes of linear and nonlinear deformation nanotubes of different types using methods of molecular mechanics and molecular dynamics developed a special finite element (FE) on based on the moment scheme of finite elements. Covalent bonding forces between carbon atoms in a finite element are described on the basis of Morse potential. The first scheme of the type "overlap" establishes docking by providing stitching of knots of two finite elements, joined by displacements. Another scheme carried out by transferring forces through a special hexagon FE - "atom". Approbation of the developed finite element is performed by comparing the results of numerical experiments with known ones numerical solutions, namely the study to determine reduced modulus of elasticity of nanotubes such as "armchair" and "zigzag". A multi-scale strength criterion is proposed for nanomodified brittle materials, which binds the processes of occurrence damage on a macro-, micro- and nanoscale.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського