Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (253)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕСТОПАЛОВ$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ДМИТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Шестопалова Ю.А. 
Еволюція ідеалу краси в динаміці української моди (кінець XIX - початок XXI століття): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Ю.А. Шестопалова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше у вітчизняній науці проведено вивчення наукових джерел та комплексний аналіз актуальної проблеми людської краси. Виявлено стильові зміни у західноєвропейській художній культурі кінця XIX - початку XXI ст., а також їх вплив на еволюцію естетичного ідеалу в культурі України. З'ясовано особливості об'єктивації естетичного ідеалу краси. Відображено естетичний ідеал у традиціях моделювання українського одягу. Проаналізовано вплив ринкових відносин на естетичний ідеал краси в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шестопалов О. В. 
Закономірності гідромеханічних процесів утилізації твердих відходів содового виробництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / О. В. Шестопалов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено процеси підготовки, транспортування та закладки пульпової суспензії, яка містить відходи виробництва соди, до соляних порожнин. Одержано нові математичні залежності процесів осідання й ущільнення твердої фази шламів під впливом гідродинаміки у розсільних камерах. Розроблено технологічну схему закладки відходів у камери вилуговування з одночасною утилізацією рідкої фази шламу за видобування розсолу. Розроблено математичну модель прогнозування стійкості покрівлі підземної камери-відстійника в процесі утилізації відходів содового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.240.9
Шифр НБУВ: РА379993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шестопалова І. О. 
Індивідуалізація навчання іноземних мов у вищій школі Великої Британії: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. О. Шестопалова ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні засади індивідуалізації навчання іноземних мов у Великій Британії, яка відбувається на основі психолінгвістичного підходу. Проведено науковий аналіз теоретичних і практичних досягнень учених цієї країни з організації гнучкої системи навчання. Розкрито основні методи та засоби реалізації індивідуалізації навчального процесу в процесі вивчення іноземних мов. Виявлено типи та рівні індивідуалізації, наведено класифікацію навчальних стилів студентів, способи їх діагностики й обліку. Проаналізовано гнучкі навчальні програми та програми з навчання студентів навчальних стратегій, шляхи підготовки студентів до автономії у вивченні мови та неперервної освіти. Визначено позитивний досвід індивідуалізації навчання іноземних мов у вищій школі Великої Британії, який може бути творчо використаний у практиці ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913
Шифр НБУВ: РА377032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шестопалова Т. П. 
Концепти теоретичної свідомості Юрія Лавріненка: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.06 / Т. П. Шестопалова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 41 с. — укp.

Розглянуто функціонування терміна "концепт" у гуманітарному дискурсі кінця ХХ - початку ХХІ ст. та надано його робоче визначення та характеристику в межах літературознавчої специфіки. Розкрито теоретико-літературну актуальність застосування персонологічних даних для об'єктивного вивчення концептів теоретичної свідомості Ю. Лавріненка. Вивчено теоретико-методологічні тенденції гуманістики ХХ ст. в його писемній спадщині. Розкрито модифікаційний та трансформаційний потенціал концептів теоретичної свідомості Ю.Лавріненка щодо сучасних потреб літературознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(7СПО=411.4)6 д Лавріненко Ю. 3
Шифр НБУВ: РА379590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шестопалова Т.П. 
Міфологеми поезії Павла Тичини: спроба інтерпретації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.П. Шестопалова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено міфологемні засади формування оригінального в модерністській культурі "кларнетичного" світовідчуття П.Тичини. Доведено, що основу переважної більшості поетичних метафор П.Тичини складають різні міфологічні структури, асоціації та ремінісценції, сигніфікатом яких здебільшого виступає міфологічний уламок - міфологема. На підставі аналізу герметичних смислів, наявних у поезії міфологем та архетипних образів зроблено висновок про ацентрично-поліфонічну модель "кларнетичної" творчості митця. Розглянуто концептуальний зміст ранньої лірики П.Тичини (збірку "Сонячні кларнети") як інваріантну художню структуру в цілому таксономічному ряді міфологічної образності, що виражає засадничу світоглядну ідею митця - ідею амбівалентного процесуального саморозгортання буття як креативного хаосу. Висвітлено подальші стильові зміни у творчості П.Тичини, внаслідок яких міфологеми втрачають "історичну пам'ять", що зрештою призводить до семіотичного перетворення їх на знаки іконічного порядку. Симптомами інволюції авторської поетики визначено появу доти відсутньої у Тичини доцентрової поетичної структури, удосконалення окремих стильових прийомів до рівня стильових домінант (експресіоністичних, футуристичних і конструктивістських).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Тичина,П.Г.535
Шифр НБУВ: РА315556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Шестопалова Г.В. 
Молекулярні механізми гідратації та комплексоутворення нуклеїнових кислот з біологічно активними речовинами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Г.В. Шестопалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

З використанням комплексного підходу, який базується на сучасних методах комп'ютерного моделювання та великому обсязі експериментальних даних, проведено систематичне дослідження гідратації та комплексоутворення фрагментів нуклеїнових кислот (НК) різного рівня структурної організації з ароматичними біологічно активними речовинами (БАР). Одержано та візуалізовано просторові структури, гідратні оболонки, обчислено різні складові енергії взаємодії для систем, що містять воду та фрагменти НК різного нуклеїнового складу та структурної організації; БАР - аналоги протипухлинних антибіотиків та їх асоціати; комплекси різних фрагментів НК з ароматичними БАР. За допомогою такого підходу встановлено молекулярні механізми формування гідратних оболонок динуклеозидмонофосфатів та олігонуклеотидів залежно від їх нуклеотидного складу та конформації. На підставі аналізу результатів експериментальних досліджень і комп'ютерного моделювання створено найбільш ймовірні моделі та комплекси фрагментів НК і досліджених ароматичних БАР, установлено роль водного оточення (упорядкування елементів гідратних оболонок - вожних містків і ланцюжків) у стабілізації таких комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112 в647.1 + Е0*725.112 в647.1 + Е0*725.112 в647.1
Шифр НБУВ: РА350626

Рубрики:

      
7.

Шестопалов 
Підвищення якості та розширення сортаменту товстолистового металопрокату на основі удосконалення технології та обладнання для його гарячої правки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Андрій Володимирович Шестопалов ; Донбаська держ. машинобудівна академія. — Краматорськ, 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5 + К621.8
Шифр НБУВ: РА352558

Рубрики:

      
8.

Шестопалова Л.М. 
Самогубство та доведення до самогубства: заходи протидії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.М. Шестопалова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Подано соціально-правову та психологічну оцінку самогубства в історії цивілізації та в сучасній Україні. Здійснено кримінально-правовий аналіз доведення до самогубства й обгрунтовано його відмежування від суміжних складів злочинів. Проаналізовано основні наукові підходи до явища самогубства та його причин. Визначено групи ризику осіб, схильних до вчинення самогубства, охарактеризовано винного у доведенні до самогубства та потерпілого від цього злочину, а також самогубця. На підставі триєдиного підходу до причин самогубства, які діють на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та індивідуальному рівнях, розроблено комплекс заходів протидії самогубству в Україні. Внесено конкретні пропозиції до законодавства, щодо практичної діяльності органів прокуратури, внутрішніх справ, а також судових органів для мінімізації суїцидальних виявів на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та індивідуальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х 881.9(4Укр)112
Шифр НБУВ: РА316832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шестопалова Л.Д. 
Специфіка антропонімів у химерній прозі (на матеріалі творчості В.Г.Дрозда): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.Д. Шестопалова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено антропонімний простір творів В.Г.Дрозда, описано основні функції оніма та специфіку зв'язку з апелятивними позначеннями особи (контекстуальна антропонімія) в художній спадщині письменника. Відзначено, що власна назва, на основі лексико-стилістичної виразовості, послаблює номінативну функцію, набуваючи оцінно-характеристичних, експресивно-виразових, інформативних, образотвірних функцій. Проаналізовано антропонімію В.Г.Дрозда, яка побудована за зразком реального сільського антропонімікону, а також онімію творів письменника як художньо мотивовану, контрастну, символічну та навіяну традиціями химерної прози. Визначено сміхову, бурлескно-травестійну лінію у творах автора на основі химерності оніма, акцентовано увагу на суто національній самобутності характеру персонажа. Доведено, що введення реальних антропомоделей у фантасмагоричну площину твору є одним з найголовніших ономастичних факторів ідіостилю В.Г.Дрозда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Дрозд,В.Г. + Ш141.4-316.2 + Ш5(4УКР)6-4 Дрозд,В.Г.457 +
Шифр НБУВ: РА342898

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Шестопалов К.О. 
Теплотехнічні характеристики полімерних сонячних колекторів для систем теплопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / К.О. Шестопалов ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Виконано математичне моделювання сонячних систем на основі полімерних сонячних колекторів (СК), що враховує найбільш суттєві фактори теплових і гідродинамічних процесів, які відбуваються у кожному з елементів систем під час їх взаємодії (характер течії теплоносіїв у полімерному абсорбенті зі стільниковою структурою каналів, роль полімерного прозорого покриття СК як прозорової ізоляції). Розроблено рекомендації стосовно конструювання СК з ПМ (за умов варіантів металево-полімерного та полімерного) з урахуванням важливіших для сонячної енергетики якостей ПМ. З використанням сучасних методів екологічної оцінки та прогнозування (повного життєвого циклу - Life Cycle Assessment, методології Eco-Indicator 95 та пакета програм "Sima Pro-5") показано екологічні переваги полімерних СК у порівнянні з традиційним типом металевих (алюмінієвих) СК. Розроблено нові схемні та конструктивно-компоновочні рішення стосовно сонячних систем, які дозволяють їх інтегрувати у діючих системах теплопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З637.04 +
Шифр НБУВ: РА339296

      
11.

Шестопалов Б.Б. 
Управління ризиками виробничих підприємств в процесі інтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Б.Б. Шестопалов ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З урахуванням основних інформаційних потоків (фінансового-господарського стану, контролю за виконанням бюджетів, прийняття оперативних рішень на галузевому рівні) розроблено структуру управління виробничих підприємств, адаптовану до галузі борошномельної та хлібопекарської промисловості. Удосконалено класифікацію ризиків діяльності виробничих підприємств (невиконання господарських договорів, посилення конкуренції, виникнення непередбачених витрат і зниження доходів, втрати майна підприємств). Розроблено систему оцінки якості зерна у процесі його переробки як один з елементів мінімізації ризиків виробничих підприємств. Визначено сутність інтеграції як процесу, що відбувається в напрямку реалізації інтеграційних зв'язків як основи підтримки стабільності розвитку та зниження ризиків виробничих підприємств. Сформовано структуру управління ризиками виробничих підприємств у процесі інтеграції, що включає такі складові: підвищення якості продукції, асортиментну політику, стратегію планування, маркетинг, конкуренцію, збут, облік витрат виробництва, інвестиційну стратегію. Створено систему прогнозування ризиків виробничих підприємств з використанням коефіцієнтів мінімального прийнятного обсягу виробництва (реалізації) продукції, структури ціни та вартості продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99 +
Шифр НБУВ: РА343894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шестопалов М.В. 
Шкідники агромеліоративних лісових насаджень передгірного Криму й заходи, що обмежують шкідливість найбільш небезпечних видів: Автореф. дис... кадн. с.-г. наук: 16.00.10 / М.В. Шестопалов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено найшкідливіші види шкідників (непаристої прядки, американського білого метелика, каліфорнійської щитівки, кримського плосконосу), установлено їх кормові зв'язки й уточнено біологічні особливості у районі досліджень. За умов передгірного Криму визначено видовий склад шкідників полезахисних лісових смуг і лісових насаджень, що прилягають до сільськогосподарських угідь. З'ясовано ресурси корисних організмів, що обмежують чисельність найшкідливіших видів. Визначено породи, які не заселяються шкідниками взагалі (маклюру оранжеву, софору японську) або слабо заселяються (платана східного, лябурнуму звичайного, вузьколистового та мигдалю звичайного), що має велике значення у разі закладання полезахисних і вітроломних лісових смуг на території сільськогосподарських угідь. Випробувано сучасні заходи захисту насаджень, а також рекомендовано виробництву ефективні засоби боротьби з указаними найбільш небезпечними шкідниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.6 +
Шифр НБУВ: РА338807

Рубрики:

      
13.

Глибицький Д. М. 
Текстури плівок біополімерно-сольових систем: кількісний аналіз при фізичних і хімічних впливах / Д. М. Глибицький. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: особливості текстур плівок, отриманих при висушуванні водно-сольових розчинів біополімерів. Мета роботи: виявлення зв'язку між впливом хімічних і фізичних факторів на текстури плівок, отриманих з водно-сольових розчинів біополімерів, та з'ясування механізмів впливу стану біополімеру на текстури. Методи дослідження: інфрачервона, ультрафіолетова та флуоресцентна спектроскопії, НВЧ-діелектрометрія, динамічне і електрофоретичне розсіювання світла, рН-метрія, оптична мікроскопія та цифрова обробка зображень. Наукова новизна: у роботі надано докази впливу структурного стану біополімеру на формування та характеристики зигзагоподібних патернів на поверхні плівок. Практичне значення: застосування у аналітичній біотехнології, медичній техніці та фармацевтичній промисловості.^UThe object of study: features of the textures of films obtained by drying saline solutions of biopolymers. Objective: to identify the relationship between the influence of chemical and physical factors on the textures of films obtained from saline solutions of biopolymers, and to elucidate the mechanisms of the influence of biopolymer state on the textures. Research methods: infrared, ultraviolet and fluorescence spectroscopies, microwave dielectrometry, dynamic and electrophoretic light scattering, pH measurement, optical microscopy and digital image processing. Scientific novelty: the paper presents evidence of the influence of biopolymer's structural state on the formation and characteristics of zigzag patterns on the surface of films. Practical value: application in analytical biotechnology, medical equipment and pharmaceutical industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Овчиннікова Н. Б. 
Мінеральні води з підвищеною мінералізацією (розповсюдження на території України та уточнення їх хімічного складу методом рівноважної хімічної термодинаміки) / Н. Б. Овчиннікова. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації охарактеризовано розповсюдження мінеральних вод з підвищеною мінералізацією на території України. На цій основі побудована перша карта їх поширення, яка увійшла до Національного Атласу України.В роботі зроблено висновок про відставання традицій представлення хімічного складу мінеральних вод від сучасних можливостей виявлення їх докладного хімічного складу методами рівноважної хімічної термодинаміки. Запропоновано методику моделювання та розрахунку хімічного складу мінеральних вод за допомогою програми GEM-Selector v.3.2. Зроблено висновок про те, що роль мікрокомпонентів у складі мінеральних вод, які раніше називались «мінеральні води без специфічних компонентів» недооцінена, і запропоновано змінити їх назву на «мінеральні води з підвищеною мінералізацією». Виявлено, що результати термодинамічного моделювання надають можливість більш обґрунтовано призначати мінеральні води для лікування на основі уточнення їх хімічного складу, завдяки новим можливостям їх диференціації та класифікації.Показана можливість інтерпретації лікувальних властивостей мінеральних вод з підвищеною мінералізацією за аналогією з близькими за складом гомеопатичними препаратами.На основі аналізу експериментів ІОіФХ ім. Арбузова РАН з сильно розведеними водними розчинами біологічно активних речовин проведена аналогія з процесами формування мінеральних вод та приготування гомеопатичних препаратів.^UBased on the new “Classification of Mineral Waters” (2003) and zoning of mineral waters (2009), the distribution of mineral waters with increased mineralization (outdated name: mineral waters without specific components) in Ukraine was characterized. The first “Map of mineral waters without specific components of Ukraine” was built, which was included in the National Atlas of Ukraine.The distribution of mineral deposits with increased mineralization at shallow depths is mainly due to the entry into «the zones of active and significant water exchange» of the waters formed in the lower hydrodynamic floor.The intrusion of mineralized waters into «zones of active and significant water exchange» is due to various reasons, mostly anomalous for the selected area. Most often, intrusion are associated with tectonic disturbances. Among the anomalous factors that form the mineral waters, we can note the presence of salt stocks, litho-facial and tectonic windows, which provide enhanced vertical ascending groundwater flow. Dissertation analyzes the tradition of representing the chemical composition of mineral waters. It is concluded that these traditions are lagging behind the current possibilities of detecting a more complete chemical composition of mineral waters by the methods of equilibrium chemical thermodynamics using a computer program of minimization of Gibbs energy (GEM-Selector v.3.2 [http://gems.web.psi.ch/]). The algorithm of modeling and subsequent calculation of the chemical composition of mineral waters using the program GEM-Selector v.3.2 is proposed. The analysis and interpretation of the obtained results concerning the more complete chemical composition of drinking mineral waters with increased mineralization are given. The investigation of the chemical composition of mineral waters of high mineralization by thermodynamic methods revealed that the concentration content of trace elements can be compared with the content of ionic and molecular compounds formed by macro-elements, and sometimes exceeds their concentrations.The mineral waters of the same type studied by the Gibbs energy minimization method differ in the composition of compounds that form both micro- and macro-elements. The chemical composition of mineral waters "without specific components" does not quite correspond to those classification features that became the basis for their allocation to a separate group of therapeutic waters, and gave it its name. Therefore, it is proposed to call these mineral waters “mineral waters with increased mineralization”.According to the content of most of the trace elements studied, mineral waters are saturated in relation to certain mineral phases, which lead to the formation of solid phases - minerals in the water. The health effects of micro-components in mineral waters of high mineralization are probably underestimated.Among the resulting ion and molecular forms of the refined chemical composition of mineral waters, there are analogues to some homeopathic medicines and their drug concentrations. The possibility of interpreting the healing properties of mineral waters with increased mineralization is shown by analogy with homeopathic preparations of similar composition.Based on the analysis of experiments of the Arbuzov Institute of Organic Chemistry and Physical Chemistry of the Russian Academy of Sciences with highly diluted aqueous solutions of biologically active substances and the conclusions of these experiments, an analogy is made with the processes of formation of mineral waters and the preparation of homeopathic remedies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шестопалова Я. В. 
Розслідування кримінальних правопорушень, пов'язаних із сексуальною експлуатацією дітей в Україні / Я. В. Шестопалова. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації розроблено наукові основи комплексної криміналістичної методики розслідування кримінальних правопорушень, пов'язаних із сексуальною експлуатацією дітей в умовах нового кримінального процесуального законодавства, визначено її місце в системі видових методик, а також структуру криміналістичної характеристики, до якої включено такі елементи, як спосіб підготовки, учинення та приховування кримінальних правопорушень; обстановка вчинення та слідова картина; відомості про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, злочинні групи та особу дитини-потерпілого (-их), з урахуванням сучасного стану кримінального процесуального законодавства та правоохоронної діяльності. Досліджено проблемні аспекти виявлення та початку досудового розслідування кримінальних проваджень щодо сексуальної експлуатації дитини. Виокремлено типові слідчі ситуації та основні напрями розслідування. Визначені можливості взаємодії правоохоронних органів України та інших країн у процесі розслідування. Розкрито особливості тактико-криміналістичного забезпечення проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій під час розслідування, й проаналізовано особливості призначення і проведення судових експертиз.^UThe dissertation deals with the scientific basis of a comprehensive forensic methodology for investigating criminal offenses related to sexual exploitation of children in the new criminal procedure legislation, defines its place in the system of species methods, as well as the structure of forensic characteristics, which includes such elements as preparation, commission and concealment of criminal offenses; the setting of the act and the trace picture; information on persons who have committed criminal offenses, criminal groups and the identity of the child victim (s), taking into account the current state of criminal procedure legislation and law enforcement activities. Problematic aspects of detection and initiation of pre-trial investigation of criminal proceedings concerning sexual exploitation of a child have been studied. Typical investigative situations and main directions of investigation are singled out. Possibilities of cooperation between law enforcement agencies of Ukraine and other countries in the investigation process have been identified. The peculiarities of tactical and forensic support of investigative (investigative) actions and covert investigative (investigative) actions during the investigation are revealed and the peculiarities of appointment and conducting forensic examinations are analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського