Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (269)Книжкові видання та компакт-диски (175)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ШАТАЛОВ$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=СЕРГЕЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Шаталов О. С. 
Агрофізична деградація грунтів Західного Лісостепу та заходи з оптимізації їх родючості: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / О. С. Шаталов ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Проведено оцінювання агрофізичного стану грунтів Західного Лісостепу й інтенсивності поширення деградаційних процесів у регіоні. Доведено ефективність поєднання дій вапна, гною та глибокого рихлення на покращення агрофізичного стану грунтів. Виявлено позитивний вплив їх застосування на грунтову структуру, її водостійкість і водопроникність деградованого сірого лісового грунту та чорнозему опідзоленого. Встановлено, що сумісна дія даних заходів сприяє покращанню водного режиму грунтів, підвищує акумулювальну здатність орного та підорного шарів і запаси вологи. Покращання агрофізичного стану та водно-фізичних показників забезпечує відновлення родючості сірого лісового грунту та чорнозему опідзоленого різного ступеня деградації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.4 + П032.6
Шифр НБУВ: РА383672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шаталова Ю.Г. 
Алгоритмізація основних етапів інформаційного моделювання предметної області: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.Г. Шаталова ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розроблено методичне, алгоритмічне і програмне забезпечення процесу розробки інформаційної моделі організації у вигляді системи реляційних баз даних. Представлено методи та алгоритми, що дають змогу автоматизувати процес проектування бази даних. Запропоновано метод маніпулювання функціональними залежностями, заснований на матричному представленні булевих функцій. Суть методу полягає в можливості зіставлення булевої функції заперечення імплікації кожній функціональній залежності, а множині функціональних залежностей - диз'юнктивну функцію. Розроблений метод дає змогу розв'язувати задачі, що виникають у процесі проектування бази даних. Метод легко програмується та досить наочний. Розроблено алгоритм пошуку всіх потенційних ключів відношення, заснований на запропонованому методі маніпулювання функціональними залежностями, а також алгоритм переходу від діаграми "сутність - зв'язок" до відношень реляційної бази даних. Розроблено програми, які реалізують запропоновані алгоритми та методи. Наведено методику контролю та тестування проекту бази даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611-02 +
Шифр НБУВ: РА324203

Рубрики:

      
3.

Шаталова О.М. 
Анаболічна дія гідрофільного екстракту з трави сої: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.М. Шаталова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне дослідження гідрофільного екстракту трави сої (ГЕТС). Експериментально встановлено його виразну анаболічну дію у здорових тварин та у тварин з експериментальним відтворенням різних порушень білкового обміну. Доведено виразку антиоксидантну та гепатозахисну дію гідрофільного екстракту трави сої на моделі гострого тетрахлорметанового ураження печінки. З використанням моделі доксорубіцинового ураження серцевого м'яза встановлено кардіопротекторні властивості ГЕТС. Виявлено, що складовими механізму анаболічної дії ГЕТС є стимуляція синтезу нуклеїнових кислот. Доведено відсутність побічного андрогенного ефекту під впливом ГЕТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 соя + Р281.774 +
Шифр НБУВ: РА360188

Рубрики:

      
4.

Шаталович О.М. 
Етико-сотеріологічна концепція еросу в православній релігійно-філософській традиції: автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.05 / О.М. Шаталович ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено головні моделі концепції еросу в православній тридиції. Виявлено та класифіковано її основні ознаки на підставі аналізу оригінальних грецьких текстів та їх перекладів на давньоруську й російську мови, а також подано чіткі визначення поняття еросу в православній тридиції. Розкрито релігійно-філософські витоки становлення православної концепції еросу, що дозволило обгрунтувати ступень її оригінальності. З'ясовано успадкування православної концепції еросу від візантійської до давньоруської традиції, української та російської релігійної філософії. Визначено аксіологічний статус і роль етико-сотеріологічної концепції еросу в становленні православної культури, що виявило перспективу для подальшого аналізу феномена еросу як одного з головних екзестенціалів буття людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.38 + Ю216.26 + Э242.22 +
Шифр НБУВ: РА367074

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Шаталов Є.С. 
Запобігання гідравлічного удару в напірних трубопроводах систем водопостачання за допомогою управління електроприводом насосного агрегату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Є.С. Шаталов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми запобігання гідравлічного удару під час короткочасного вимкнення електропостачання головного електроприводу насосного агрегату за допомогою додаткового електродвигуна, який розміщується на одному валу з головним приводом та підвищує час вибігу насосного агрегату, що дозволяє одержати успішний самозапуск. Розглянуто вплив різних факторів на процеси вибігу та самозапуску на підставі аналізу рівнянь збереження моменту кількості руху та їх аналітичного вирішення. Наведено аналіз залежності падіння кутової швидкості від часу за умов вибігу насосного агрегату та їх підвищення під час розвороту насосного агрегату. Використання розглянутого методу зниження ризику формування гідравлічного удару дозволяє отримати економічний ефект у розмірі 128 тис. грн. за рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103.112-047
Шифр НБУВ: РА308342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шаталов С.О. 
Малоінвазивні діагностичні і лікувальні втручання у хворих на псевдокісти підшлункової залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.О. Шаталов ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання методів діагностики, а також традиційного та малоінвазивного способів хірургічного лікування хворих на псевдокісти підшлункової залози. Проаналізовано дані передопераційного комплексного обстеження та результати оперативного лікування 154-х хворих у 1-му хірургічному відділенні Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання за період 1996 - 2005 рр. Встановлено причини виникнення та клінічні особливості хронічного панкреатиту, ускладненого псевдокістами підшлункової залози. Проведено порівняльний аналіз діагностичної цінності різних методів діагностичного дослідження даної патології. Розроблено діагностичну програму, вивчено гістологічні зміни стінок псевдокіст залежно від тривалості захворювання. Систематизовано підходи щодо вибору традиційного та малоінвазивного хірургічного лікування та визначення його обсягу. Встановлено особливості передопераційної підготовки та післяопераційного догляду за хворими, яким проведено корекцію порушень обміну, спричинених хронічним панкреатитом з використанням засобів контролю динамічної міжфазної тензіометрії сироватки крові та рідини з порожнини кісти. Розроблено й апробовано нові способи діагностики та лікування хворих на псевдокісти підшлункової залози, що дозволили знизити кількість післяопераційних ускладнень на 18,3 %, летальність - на 4,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 +
Шифр НБУВ: РА353884

Рубрики:

      
7.

Шаталова Н. О. 
Місцеві бюджети і міжбюджетні стосунки як основа ресурсного забезпечення планування розвитку міста: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Н. О. Шаталова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано погляди щодо економічної природи місцевих бюджетів та особливості їх складання в різних економічних системах, розглянуто систему формування доходів і видатків місцевих бюджетів та принципи її організації, а також концептуальні основи бюджетної децентралізації за умов трансформаційної економіки. Розглянуто особливості становлення місцевих бюджетів у процесі еволюційного розвитку теорії місцевих фінансів, проаналізовано динаміку та структуру доходів місцевих бюджетів на прикладі Донецького регіону, визначено особливості розподілу доходів і видатків місцевих бюджетів у контексті зарубіжного досвіду. Обгрунтовано науково-методологічні підходи щодо розмежування доходів і видатків між державним і місцевими бюджетами в контексті реформування міжбюджетних відносин. Запропоновано інвестиційну стратегію міста на засадах формування та використання бюджетів розвитку місцевих бюджетів, розглянуто можливість запровадження ефективних методів управління розвитком депресивних територіальних громад і регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6
Шифр НБУВ: РА379968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шаталова М.В. 
Профілактика та лікування порушень лактації у жінок з невиношуванням вагітності та фетоплацентарною недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.В. Шаталова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. Н.-д. ін-т мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Уточнено патогенетичні механізми порушення лактації у жінок з патологіями невиношування вагітності (НВ) і фетоплацентарної недостатності (ФПН). Виявлено, що у жінок з НВ основним фактором ризику розвитку гіпогалактії є ФПН. Доведено, що у жінок з НВ і ФПН більш напружена дофамінергічна ланка регуляції лактації та з'ясовано вплив даного чинника на зниження продукції пролактину (ПРЛ) на етапі становлення лактації. Розроблено методику профілактики і лікування порушень лактації у вагітних з НВ і ФПН, що базується на поліпшенні функціонування плаценти. Доведено, що застосування нової терапевтичної схеми дозволяє підвищити рівень ендогенного ПРЛ та послабити вплив дофамінергічної ланки регуляції лактації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-52 +
Шифр НБУВ: РА335585

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського