Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (202)Книжкові видання та компакт-диски (149)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧМИР$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=СТЕПАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Чмир Г.С. 
Клініко-епідеміологічна характеристика цереброваскулярних захворювань та особливості факторів ризику їх розвитку в Західному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.С. Чмир ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість, захворюваність, смертність, а також фактори ризику та антиризику цереброваскулярних захворювань (ЦВЗ) в Західному регіоні України на моделі Івано-Франківської області, особливості клінічного перебігу хронічних форм ЦВЗ у хворих з високим ризиком розвитку мозкового інсульту (МІ). Розроблено профілактичні заходи, спрямовані на зменшення цієї патології. Показано, що з 1990 р. до 2000 р. на Івано-Франківщині показники поширеності захворювання та смертності від судинних захворювань мозку нижчі, ніж в середньому в Україні в 2 - 2,5 рази, а в гірських районах і передгір'ї Карпат вірогідно нижчі, ніж на рівнині. Проведено реєстр МІ за програмою ВООЗ, за яким одержано точні дані, його наслідки, якість надання меддопомоги. Виявлено, що смертність від інсульту складає лише 54 % в структурі смертності від ЦВЗ. Вивчено фактори ризику судинних захворювань мозку та фактори, що зумовлюють нижчий рівень розповсюдженості інсультів. Показано клініко-неврологічні особливості, стан гемодинаміки та структурні зміни головного мозку в осіб з високим ризиком розвитку інсульту. Проведено лікування двох груп даних осіб: кавінтоном (30 мг на добу) та аспірином (325 мг) на добу. Зроблено висновок, що лише аспірин запобігає виникненню інсульту. На підставі отриманих даних розроблено програму профілактики ЦВЗ на Івано-Франківщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА320203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чмир О.Р. 
Лексика права у старослов'янській та давньоруській мовах: семантична мотивованість, шляхи концептуалізації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / О.Р. Чмир ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено семантичні мотивації, які є основою у слов'янській правовій лексиці, а також шляхи концептуалізації правових понять у старослов'яській та давньоруській мовах. Визначено кілька сематичних комплексів, з використанням яких формувалися правові уявлення. Описано шляхи концептуалізації права у даних мовах. Установлено, що особливості відображення правових понять у середньовічній мовній картині світу значною мірою визначалися мотиваціями, взаємопов'язаними з синкретичними міфологічними уявленнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-34:Х + Х2(4УКР)414 в4 +
Шифр НБУВ: РА341366

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Чмир О.С. 
Методологічні основи створення та функціонування спеціальних (вільних) економічних зон і територій пріоритетного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / О.С. Чмир ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади формування та розвитку особливих територіально-господарських утворень. Визначено теоретичні основи їх діяльності, уточнено понятійний апарат, розроблено схему класифікації. Проаналізовано зарубіжний досвід спеціальних економічних зон (СЕЗ) і територій пріоритетного розвитку (ТПР) та виявлено основні тенденції їх розвитку. Запропоновано методику проектування особливих територіально-господарських утворень, проведення експертизи інвестиційних проектів та критерії відбору пріоритетних видів економічної діяльності. Розкрито особливості нормативно-правового забезпечення СЕЗ і ТПР в Україні. Встановлено передумови та проаналізовано практичні результати діяльності зони "Сиваш". Наведено пропозиції щодо удосконалення діючої системи контролю та моніторингу, а також сформовано методичні рекомендації щодо визначення їх ефективності. Узагальнено результати функціонування в Україні зон і територій пріоритетного розвитку, визначено основні напрямки їх подальшої розбудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)81
Шифр НБУВ: РА316030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чмир І.О. 
Моделювання та синтез діалогових агентів в інтелектуальних системах: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.23 / І.О. Чмир ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2008. — 33 с. — укp.

Створено комплекс моделей, методів і засобів синтезу діалогових агентів, що забезпечують цілеспрямований еротематичний діалоговий процес в інтелектуальних системах, орієнтованих на розв'язання задач, що погано формалізуються. Розроблено когнітивну модель еротематичного діалогового процесу на базі фундаментального циклу сприйняття Нейсера, з використанням якої створено модель діалогового методу доступу до пам'яті питань активного агента діалогу. Запропоновано логічну та даталогічну моделі пари питання - відповідь, на підставі яких розроблено модель діалогової бази знань. Досліджено дедуктивні властивості діалогової бази знань та еквівалентність процесу логічного висновку та еротематичного діалогового процесу. Визначено здатність діалогової бази знань зберігати процедурні знання експерта та пристосованість еротематичного діалогу для розв'язання задач, що погано формалізуються в різноманітних прикладних системах штучного інтелекту. Запропоновано архітектуру діалогового розв'язання задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.81-01 +
Шифр НБУВ: РА357256

Рубрики:

      
5.

Чмир М.В. 
Символіка збройних сил України 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.В. Чмир ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

З викристанням великої кількості архівного матеріалу досліджено символіку збройних сил України 1917 - 1920 рр. як сукупність конкретних матеріальних об'єктів. Розглянуто традиції у цій сфері. Визначено основні складові даної символіки, запропоновано й обгрунтовано періодизацію її розвитку. На підставі всебічного аналізу конкретних елементів військової символіки виявлено відображені певним чином ідеї історичного та політехнічного характеру. Базуючись на результатах дослідження, спростовано низку необгрунтованих тверджень, що містяться у працях з історії державної символіки, військової форми одягу та знаків розрізнення часів Української революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т215(4УКР)-9 + Ц4,8(4УКР)243.6-1 +
Шифр НБУВ: РА341775

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чмир О.Ю. 
Узагальнені крайові задачі для півлінійних параболічних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.Ю. Чмир ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Описано характер поведінки розв'язку узагальненої крайової задачі біля межі області та його точкових особливостей. Визначено достатні умови розв'язності та однозначної розв'язності узагальненої крайової задачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.63-3 +
Шифр НБУВ: РА346573

Рубрики:

      
7.

Чмирь С.М. 
Формування та розвиток зернового ринку України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / С.М. Чмирь ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Визначено сучасний стан, проблеми та перспективи галузі вітчизняного зернового господарства в пореформеному агропромисловому комплексі України. Визначено ключовою проблемою формування й удосконалення організаційно-технологічного й економічного механізму ведення зернового виробництва, який би забезпечив сприятливі умови для адаптації суб'єктів господарювання в галузі виробництва зерна до структурної перебудови, відповідав вимогам природно-технологічних і економічних законів і враховував світові тенденції у сфері зернопродуктових ринків. Одержано ряд наукових результатів, які стали основою для фундаментальних теоретичних і практичних висновків і внесення пропозицій щодо розвитку зернового виробництва та відновлення позицій України як зернової держави, проведення інтеграційних заходів виробництва сировини, її переробки та реалізації кінцевих продуктів споживання. Подано наукове обгрунтування, проведено практичні розрахунки та запропоновано рекомендації щодо підвищення ефективності зерновиробництва за рахунок факторів науково-технічного прогресу. Обгрунтовано шляхи відродження зернопродуктового підкомплексу держави та просування українського зерна на світовий продовольчий ринок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151 + У9(4УКР)843.570 +
Шифр НБУВ: РА367666

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чмир Н. В. 
Ішемічна хвороба серця та цукровий діабет 2 типу на грунті метаболічного синдрому: патогенетичні механізми, клінічні взаємозв’язки, оптимізація лікування.: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Н. В. Чмир. — Б.м., 2023 — укp.

АНОТАЦІЯЧмир Н.В. Ішемічна хвороба серця та цукровий діабет 2 типу на грунті метаболічного синдрому: патогенетичні механізми, клінічні взаємозв’язки, оптимізація лікування. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Відповідно до поставлених завдань обстежено 319 осіб з МС, які розподілено у 6 клінічних груп, в залежності від наявності чи відсутності у них ІХС та ЦД 2 типу: першу групу склали 82 пацієнти з МС, другу – 39 хворих з компенсованим ЦД 2 типу на грунті МС, третю – 35 осіб з декомпенсованим ЦД 2 типу на грунті МС, четверту – 44 пацієнти з ІХС, що виникла на грунті МС, п’яту – 44 хворі з ІХС та компенсованим ЦД 2 типу на грунті МС, шосту – 75 пацієнтів з ІХС та декомпенсованим ЦД 2 типу на грунті МС. До контрольної групи увійшли 40 практично здорових осіб. Серед включених у дослідження пацієнтів 30,1% (96 із 319) склали чоловіки і 69,9 % (223 із 319) – жінки, віком від 29 до 60 років.Наукова новизна дослідження. Вперше з’ясовано патогенетичні і клінічні взаємозв'язки між МС, ІХС та ЦД 2 типу та запропоновано маркери синтропічної патології: показники вуглеводного обміну (індекс НОМА, вміст у крові глюкози та інсуліну, HbAlc) та ліпідного спектру крові (ЗХС, ХС ЛПНЩ, ХС ЛПДНЩ, ХС ЛПВЩ, ТГ, КА); значення кортизолу, пролактину, вT4 та ТТГ. Доповнено наукові дані щодо клінічних проявів МС, з появою атерогенної дисліпідемії, інсулінорезистентності, субклінічного гіпотиреозу, а також достовірним підвищенням АТ в межах 1 ступеня АГ. Відмічено прогресування зазначених обмінних порушень за наявності ІХС та ЦД на грунті МС. Вперше встановлено, що в таких пацієнтів антропометричні параметри відповідають ожирінню ІІІ ступеня, рівні АТ - АГ 2 ступеня.Вперше з’ясовано, що за умов декомпенсації ЦД глибші порушення ліпідного обміну, достовірно вищі значення кортизолу, а у жінок – пролактину, що вказує на кращі компенсаторні можливості щодо відновлення порушень метаболізму в осіб жіночої статі. Вперше встановлено, що вміст у крові інсуліну достовірно зростає лише при компенсованому ЦД, що свідчить про збереження адаптивних механізмів у таких пацієнтів. Доповнено наукові дані щодо ефективності терапії телмісартаном у пацієнтів з ІХС та компенсованим ЦД 2 типу на грунті МС. Вперше встановлено, що такі чинники як пролактин (у жінок) та ХС ЛПВЩ мають превентивну дію щодо виникнення ІХС, тоді як ЦД, вік, кортизол, ТТГ, ТГ, КА, ІМТ, HbAlc мають провокуючу дію.Результати дослідження мають практичне значення: запропоновано критерії оцінки перебігу ІХС та ЦД 2 типу на грунті МС та прогностичну модель ризику виникнення ІХС у пацієнтів з МС; обґрунтовано доцільність застосування телмісартану в складі комплексного лікування синтропічної патології.Ключові слова: ішемічна хвороба серця, цукровий діабет 2 типу, метаболічний синдром, ліпідний спектр крові, функція щитоподібної залози, пролактин, кортизол, телмісартан.^USUMMARYChmyr N.V. Coronary Artery Disease and type 2 Diabetes Mellitus complicated by metabolic syndrome: pathogenetic mechanisms, clinical interconnections, and treatment optimisation. –Manuscript.According to the set objectives, 319 people with MS were examined and divided into 6 clinical groups, depending on the presence or absence of CAD and type 2 DM. The first group consisted of 82 patients with MS, the second - 39 patients with compensated type 2 DM complicated by MS, the third - 35 people with decompensated type 2 DM complicated by MS, the fourth - 44 patients with CAD which appeared against the background of MS, the fifth - 44 patients with CAD and compensated type 2 DM complicated by MS, the sixth - 75 patients with CAD and decompensated type 2 DM complicated by MS. The control group consisted of 40 relatively healthy people.Among the patients involved in the study, 30.1% (96 out of 319) were males and 69.9% (223 out of 319) were females, aged 29 to 60 years.The scientific novelty of the study lies in the firstly established pathogenetic and clinical interconnections among MS, CAD and type 2 DM defined as syntropic pathology.Markers of syntropic pathology are suggested, namely: indicators of carbohydrate metabolism (HOMA index, fasting plasma glucose and insulin, glycosylated hemoglobin) and blood lipid spectrum (TCH, LDL cholesterol, VLDL cholesterol, HDL cholesterol, TG, AC); cortisol, prolactin, fT4, and TSH values.Academic databases on the clinical manifestations of MS, accompanied by the appearance of atherogenic dyslipidemia, insulin resistance, subclinical hypothyroidism, and a significant increase in BP within stage 1 arterial hypertension (AH), are updated. It is found that under the conditions of DM decompensation, there are serious disorders in lipid metabolism, significantly increased cortisol values as well as prolactin levels in women. Added scientific data on the effectiveness of telmisartan therapy in patients with CAD and compensated DM on the basis of MS.According to the results of logistic regression, it is revealed that such factors as prolactin (in women) and HDL cholesterol have a preventive effect on the appearance of CAD, while such factors as DM, age, cortisol, TSH, TG, AC, BMI, HbAlc have a triggering effect. The results of the study are of practical importance: criteria for assessing the course of CHD and DM on the basis of MS and a prognostic model of the risk of CAD in patients with MS are proposed; the expediency of using Telmisartan as part of the complex treatment of syntropic pathology is substantiated.Key words: Coronary Artery Disease, type 2 Diabetes Mellitus, Metabolic Syndrome, blood lipid spectrum, thyroid gland function, prolactin, cortisol, Telmisartan.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського