Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (577)Книжкові видання та компакт-диски (363)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=Харченко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Харченко В.Є. 
Біологічні особливості Melilotus officinalis (L.)Pall. при вегетативному розмноженні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Є. Харченко ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів вегетативного розмноження рослин різних років життя згідно їх біологічних особливостей. Запропоновано методику прискореного отримання селекційного матеріалу та шляхи отримання насіння з регенерантів рослин першого року розвитку, систему отримання калюсних культур листкових, сім'ядольних та гіпокотилевих експлантів, а також латеральних бруньок. На основі регуляції вмісту фітогормонів в поживному середовищі знайдено шляхи індукції морфогенезу на латеральних бруньках буркуну. Запропоновані методики дають можливість отримати вихідний матеріал для селекції та прискорити селекційний процес. Опрацювання методів вегетативного розмноження та рекомендації до їх застосування проводили, виходячи з біологічних особливостей M. officinalis. Основні результати роботи знайшли практичне впровадження під час робіт з виведення нового сорту: Буркун жовтий низькокумаринний "Сошелікир".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.8-453,022

Рубрики:

      
2.

Харченко В.В. 
В'язкопластичні ефекти в процесах високошвидкісного локального деформування матеріалів та елементів конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / В.В. Харченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.23

Рубрики:

      
3.

Харченко В.Ю. 
Громадсько-політична діяльність Володимира Антоновича: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Ю. Харченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичний аспект діяльності Володимира Антоновича (1830/4 - 1908 рр.), одного з головних представників українського національного руху другої половини XIX ст. Особливу увагу приділено його визначній участі у польських студентських гуртках у Києві напередодні Січневого повстання (1863 р.) та його ролі у створенні Київської громади. Проаналізовано вплив Антоновича на події національного відродження в Галичині у 1880 - 90-і рр., зокрема, його ініціативу у досягненні угоди з польською владою. Виявлено залежність стратегії поведінки та національно-політичної орієнтації Антоновича від умов імперської цензури та його власної культурницької концепції. Підкреслено, що, незважаючи на численні тактичні компроміси, головний курс громадської діяльності Володимира Антоновича був завжди послідовним, виправданим і патріотичним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Антонович
Шифр НБУВ: РА312031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Харченко В. Б. 
Кримінально-правова охорона прав на об'єкти інтелектуальної власності в Україні: перспективи розвитку та гармонізації з європейським законодавством: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / В. Б. Харченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Розкрито соціальну обумовленість криміналізації порушень у сфері інтелектуальної власності, наведено й обгрунтовано авторське розуміння системи таких злочинів, висвітлено історичний досвід кримінально-правової охорони зазначених прав. З огляду на бланкетний характер диспозицій відповідних норм КК розглянуто найбільш дискусійні питання врахування положень цивільного законодавства України. На основі узагальнення наукової літератури, проведених анкетувань та аналізу судової пактики розглянуто криміногенні детермінанти злочинів у сфері інтелектуальної власності, а також визначено правові та неправові засоби протидії вказаним посяганням. З урахуванням положень і тенденцій розвитку інституту прав власності, відповідного зарубіжного досвіду сформульовано пропозиції щодо впорядкування системи та змісту відповідних кримінально-правових норм, зокрема, створення самостійного розділу Особливої частини КК "Злочини у сфері інтелектуальної власності".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА384812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Харченко В.В. 
Ландшафтознавче обгрунтування вирішень локальних геоекологічних проблем (на прикладі Боярського природно-господарського підрайону): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / В.В. Харченко ; Ін-т географії НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено ландшафтознавче обгрунтування розв'язання локальних геоекологічних проблем. Розкрито суть наукового поняття "природно-економічний потенціал ландшафтних комплексів", запропоновано методику грошової оцінки природно-економічного потенціалу (ПЕП) ландшафтних комплексів (ЛК), розраховано лісо-, сільсько-, рекреаційно-, рибогосподарський і природоохоронний ПЕП ЛК Боярського природно-господарського підрайону. Подано великомасштабні карти ЛК даного регіону й оцінювальні карти ландшафтів, здійснено сутнісну інвентаризацію геоекологічних проблем регіону. Наведено рекомендації щодо раціонального використання, охорони та відтворення Боярських ландшафтів комплексів даного підрайону для вирішення геоекологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР1-4КИЇ)081 +
Шифр НБУВ: РА343020

Рубрики:

      
6.

Харченко В.Ф. 
Основи енергозбереження та ефективності в системах освітлення міст: Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.09.07 / В.Ф. Харченко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2008. — 38 с. : рис. — укp.

Досліджено проблему енергозбереження у зовнішньому освітленні міст і підвищення ефективності освітлення на базі створення дистанційних систем керування та контролю режимами роботи освітлювальних установок. Розроблено науково-технічні засади побудови енергоекономічних світильників для зовнішнього освітлення завдяки використанню індивідуальних регулювальних пристроїв у комплекті: газорозрядна лампа - пускорегулювальний апарат з додатковим дроселем. Створено метод побудови кривих сил світла світильників зовнішнього освітлення з застосуванням локального згладжування сплайнів, що дозволяє підвищити точність світлотехнічних розрахунків. Розроблено модель освітлення дорожнього покриття вулиць і магістралей міста. Проведено дослідження світлотехнічних характеристик освітлювальної установки та наведено рекомендації з метою підвищення якості освітлення на підставі вітчизняних і закордонних норм щодо освітлення міст. За результатами досліджень розроблено системи та пристрої для практичної реалізації способів енергозбереження й ефективності у зовнішньому освітленні міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.98-5
Шифр НБУВ: РА359022

Рубрики:

      
7.

Харченко В.О. 
Особливості формування впорядкованих структур у складних динамічних та статистичних системах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.О. Харченко ; Ін-т приклад. фізики НАН України. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено умови формування дисипативних структур, переходу до хаотичного режиму у складних динамічнмх системах. Проаналізовано мультифакторні властивості складних статистичних систем і виявлено умови структуроутворення в розподілених стохастичних системах. Установлено, що в моделях напівкласичних оптично-бістабільних систем достатньою умовою стійкого періодичного випромінювання є наявність нелінійного пропускного фільтра. Показано, що перехід до хаотичного режиму відбувається або за сценарієм подвоєння періоду, або внаслідок реалізації стохастичного шару. Для складних статистичних систем з самоподібним фазовим простором знайдено зв'язок між їх термодинамічними характеристиками та мультифрактальними функціями. Проаналізовано розподілені стохастичні системи з залежним від поля кінетичним коефіцієнтом і показано, що внутрішній шум дестабілізує невпорядкований стан на ранніх стадіях, у стаціонарному випадку - стабілізує. Досліджено властивості відповідних просторових структур. Зростання інтенсивності шуму призводить до фазових переходів другого роду та некритичних переходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 +
Шифр НБУВ: РА365052

Рубрики:

      
8.

Харченко В.А. 
Управління грошовими потоками вугільних шахт: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.А. Харченко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено методичні підходи до вдосконалення управління грошовими потоками вугільних шахт за ринкових умов господарювання. Розкрито суть зазначених потоків, механізм їх формування. Визначено характерні ознаки для оцінювання ефективності формування грошових потоків. Виділено особливості управління грошовими потокам вугільних шахт. На підставі аналізу основних показників, що визначають їх стан в Україні та Донецькій області. Виявлено негативні тенденції формування грошових потоків: зростання збитків і заборгованості, наявність від'ємного чистого грошового потоку, низький рівень його якості від операційної діяльності. Обгрунтовано стратегію управління грошовими потоками вугільних шахт на базі запропонованої моделі максимізації чистого грошового потоку з урахуванням системи фінансових обмежень. Розроблено науково-методичний підхід до визначення ймовірності виникнення ризикових ситуацій у процесі формування оптимальної структури грошових потоків вугільних шахт з використанням методу статистичних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651,51-93-21 +
Шифр НБУВ: РА358753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ілляшенко О. О. 
Методи і засоби забезпечення виконання вимог до кібербезпеки систем на програмовній логіці / О. О. Ілляшенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробленню методів і засобів забезпечення виконання вимог до кібербезпеки систем на програмовній логіці. Науковими результатами є наступні: 1) Вперше запропонований метод кейс-орієнтованого оцінювання кібербезпеки цифрових компонентів і систем на програмовній логіці, який базується на використанні множини взаємопов'язаних формальних і напівформальних процедур та аналізі можливих помилок при оцінюванні, що дозволяє підвищити рівень запевнення виконання вимог; 2) удосконалено онтологічну модель та нотацію для оцінювання кібербезпеки систем на програмовній логіці, яка, на відміну від відомих, враховує їх процесно-продуктні вразливості та додаткову декомпозицію вимог, а також вводить алгоритми дій при аналізі виконання вимог, що дозволяє підвищити достовірність оцінювання; 3) удосконалено показники глибини деталізації та чіткості формування вимог до кібербезпеки шляхом класифікації вимог з урахуванням можливості їх декомпозиції, а також наявності, типу і структури свідоцтв реалізовності, що дозволяє оцінити граничні значення методичних похибок при оцінюванні та сформувати рекомендації щодо деталізації вимог; 4) отримав подальшого розвитку метод забезпечення інформаційної кібербезпеки цифрових компонентів і систем на програмовній логіці, який, на відміну від відомих, аналізує невідповідності вимог з використанням процедур опису вразливостей і оцінки критичності наслідків втручань, а також визначення множини контрзаходів за критерієм «безпека-вартість», що дозволяє зменшити ризики до прийнятного рівня. Запропоновані методи і засоби дозволяють підвищити достовірність оцінювання і забезпечення виконання вимог до кібербезпеки систем на програмовній логіці.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and tools for ensuring the cybersecurity requirements compliance of the programmable logic systems. The scientific results are: 1) for the first time, a case-oriented method for the cybersecurity evaluation of digital components and systems on programmable logic is proposed, which is based on using a set of interrelated formal and semi-formal procedures and analyzing possible gaps in the evaluation, that allows increasing the safety and security requirements assurance; 2) the ontological model and notation for cybersecurity evaluation of programmable logic – based systems is improved, which unlike the known ones, takes into account its process-product vulnerabilities and additional decomposition with the introduction of algorithms of requirements compliance actions, which allows increasing the reliability of the evaluation; 3) the indexes of cybersecurity requirements clarity and depth detail are improved taking into account the possibility of their decomposition, as well as the presence, type, and structure of evidence of its implementation, which allows to estimate the limits of methodological errors in the evaluation and to formulate recommendations concerning the requirements detailing; 4) the method of cybersecurity ensuring for digital components and systems on the programming logic have been further developed, which unlike the known ones, allows analyzing the discrepancies of the requirements using the procedures for describing the vulnerabilities and assessing the criticality of the consequences of the intrusions as well as the defining of a set of countermeasures by the «cybersecurity-cost» criterion, that allows risk reduction to an acceptable level.The proposed methods and tools allow increasing the evaluation reliability and ensuring the cybersecurity requirements compliance of programmable logic systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Перепелицин А. Є. 
Методи і засоби розроблення мультипараметризовних проектів програмованої логіки для вбудованих систем / А. Є. Перепелицин. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню важливої науково-технічної задачі, яка полягає в розробленні методів і засобів створення мультипараметризовних проектів програмованої логіки для вбудованих систем.Метою роботи є скорочення кількості необхідних ресурсів, підвищення продуктивності або підвищення надійності вбудованих систем на програмовної логіці з урахуванням заданої пріоритетної характеристики.У дисертаційній роботі вперше запропоновано модель мультипараметризовних проектів програмованої логіки, яка враховує можливість зміни розрядності і інтерпретації вхід-вихідних даних, функцій та архітектур компонентів і проектів на їх основі, що дозволяє сформувати множину варіантів для реалізації з потрібною продуктивністю і надійністю при обмежених апаратних ресурсах кристала.Вдосконалено метод розроблення мультипараметризовних проектів програмованої логіки для вбудованих систем який відрізняється від відомих можливістю вибору архітектури і паралельної або послідовної реалізації компонентів проекту, що дозволяє підвищити продуктивність або скоротити обсяг апаратних ресурсів.Отримав подальший розвиток метод підвищення надійності вбудованих систем на програмовній логіці який відрізняється від відомих можливістю конфігурації різних варіантів відмовостійких архітектур, що дозволяє підвищити стійкість до збоїв та відмов.Проведено експериментальне дослідження кількості необхідних ресурсів програмовної логіки для мультипараметризовної реалізації арифметичних операцій, в тому числі реалізацію параметризовних суматорів і помножувачів.^UThe dissertation solves scientific and technical tasks – developing of methods and tools of multiparametrized PLD-based projects prototyping for embedded systems.The goal of the work is to reduce the number of required resources, to increase the productivity or to increase the reliability of FPGA-based embedded systems depending on the provided priority characteristic.In PhD thesis the model of multiparametrized FPGA-based projects is proposed, which takes into account the possibility of changing the bit depth and interpretation of input-output information, functions and architectures of components and projects based on them, which allows to generate many variants for implementation with the required performance and reliability within limited hardware resources of the chip.The method for developing of multiparametrized FPGA-based projects for embedded systems has been improved and now, unlike known ones, provides the ability to choice of architecture and parallel or sequential way of project components implementation, which allows to increase productivity or reduce the amount of hardware resources.The method of reliability improvement of FPGA-based embedded systems has been further developed and now, unlike known ones, provides possibility of various pre developed redundant architectures configuring, which increases the tolerance to SEU and failures.The suggested model, methods and tools have been implemented during development of FPGA based embedded systems in aviation ice-protection system for plane AN-140, medical systems, for RS-codes, cryptographic hash functions and 5 algorithms of block ciphers, including AES, DES and IDEA.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бабешко Є. В. 
Методи комплексування процедур оцінювання та забезпечення функціональної безпеки інформаційно-керуючих систем / Є. В. Бабешко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – критичні інформаційно-керуючі системи та процеси оцінювання їх надійності та безпеки; мета дослідження – підвищення функціональної безпеки ІКС за рахунок комплексування процедур її оцінювання та забезпечення; методи дослідження – методи теорії графів, методи теорії надійності та реконфігурації, методи теорії ймовірностей та марковських випадкових процесів з дискретними станами і безперервним часом; результати – методи інформаційної технології комлексування процедур оцінювання та забезпечення функціональної безпеки ІКС, що дозволяють підвищити функціональну безпеку ІКС за рахунок зниження ризиків небезпечних відмов ІКС шляхом впровадження перерозподілу надмірності каналів між підсистемами нормальної експлуатації та управління безпекою/аварійного захисту, а також за рахунок зниження ризиків неточності оцінювання показнику функціональної безпеки при використанні кількох процедур оцінювання; новизна – вперше запропоновано метод процедурно-графового аналізу надійності та функціональної безпеки, який на відміну від відомих базується на формальному описі та комплексуванні процедур їх оцінювання у вигляді метаорграфу, а також генерації та ранжуванні комбінацій процедур на підставі відношення переваги, що дозволяє здійснювати вибір набору процедур для забезпечення надійності та безпеки на етапі проектування ІКС; удосконалено метод підвищення функціональної безпеки ІКС шляхом урахування ненадійності міжшарових комунікацій і перерозподілу ресурсів для підтримки працездатності або забезпечення протиаварійного захисту залежно від кількості та видів відмов, що дозволяє знизити ймовірність переходу систем у небезпечний стан; дістали подальшого розвитку марковські моделі для оцінювання готовності інформаційно-керуючих систем на основі врахування різних варіантів резервування, відновлення і нерівнонадійності компонентів, що дозволяє підвищити точність оцінки і здійснити вибір раціонального варіанту структури і параметрів технічного обслуговування з урахуванням вимог до надійності систем; ступінь упровадження –впроваджено у ТОВ «Хартеп», ПП «Промавтоматика-Харків», Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», ТОВ «Іпра-Софт»; галузь – системи критичного застосування^UObject of research – critical information and control systems and their reliability and safety assessment processes; the aim of research – to increase the functional safety of the I&CS by complexation of its assessment and ensuring procedures; research methods – methods of graph theory, methods of reliability and reconfiguration theory, methods of probability theory and Markov random processes with discrete states and continuous time; results – methods of functional safety assessment and ensuring information technology that allow to enhance functional safety of I&CS by reducing the risk of hazardous ICS failures through implementing the redistribution of channel redundancy etween subsystems of normal operation and safety / emergency protection management, as well as by reducing the risk of inaccuracy in the functional safety assessment when using several assessment procedures; novelty – for the first time, a method of procedural graph analysis of reliability and functional safety was proposed, which, unlike known ones, is based on a formal description and complexation of assessment procedures in the form of a meta-oriented graph, and generation and ranking their combinations based on the preference relationship, which allows selecting set of procedures for information and control systems reliability and safety ensuring at the design stage; improved the method of increasing the functional safety by taking into account the unreliability of the interlayer communications and the redistribution of resources to maintain the operability or provide emergency protection, basing on number and type of failures, which reduces the probability of the transition of systems to a hazardous state; the Markov models of information and control systems availability assessment have been further developed on the basis of accounting for various options of redundancy, recovery, and unequal reliability of components, which makes it possible to improve the accuracy of the assessment and to select a rational version of the structure and maintenance parameters, taking into account requirements to system reliability; the degree of implementation – the results were implemented at the Khartep Ltd, PE Promavtomatika-Kharkiv, National Aerospace University “Kharkiv Aviation Institute”, Ipra-Soft Ltd; industry – critical systems


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Сирота Я. Ю. 
Угруповання гельмінтів водно-болотних птахів Українського Полісся / Я. Ю. Сирота. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Харченко В. С. 
Роль сфінголіпідів в модуляції фосфоліпаза Д-залежного сигналінга інсуліна в старості. / В. С. Харченко. — Б.м., 2019 — укp.

Наведено результати дослідження деяких особливостей регуляції інсуліном фосфатидилхолін (ФХ)-залежної фосфоліпази (ФЛД) і обміну глюкози в клітинах печінки, м'язовій тканині і неокортексі щурів лінії Вістар у процесі старіння. За допомогою інгібіторів фосфатидилінозітол-3-кінази (ФІ3-кінази) (вортманіна, LY294002), Akt/протеїнкінази В (апігенін-7-глюкозида та лютеолін-7-глюкозида) та ФЛД (галопеміда) встановлено, що ФЛД є компонентом сигнального каскаду інсуліна і знаходиться під контролем ФІ3-кінази і Akt/ПКВ, а також приймає участь у регуляції процесів обміну глюкози у гепатоцитах та неокортексі щурів. В умовах вікового підвищення рівня внутрішньоклітинних церамідів відбувається пригнічення індукованої інсуліном активності ФЛД поряд зі стимульованим гормоном обміном глюкози в клітинах печінки, діафрагмі і неокортексі щурів. При моделюванні підвищенного рівня ендогенних церамідів за допомогою пальмітинової кислоти і С2-цераміда, або паклітаксела або доксорубіцину відбувається пригнічення активації інсуліном ФЛД і процесів поглинання глюкози в тканинах-мішенях дії гормону. За допомогою специфічних інгібіторів синтеза сфінголіпідів (міріоцина, фумонізина В1) та сфінгомієліназ (СФМаз) (іміпраміна, GW4869) встановлено, що пальмітинова кислота і С2-церамід індукують синтез ендогенного цераміда de novo, а доксорубіцин і паклітаксел підвищують вміст сфінголіпіду як шляхом синтеза de novo, так і активуючи СФМази. Використання суміші інгібіторів синтеза сфінголіпідів і СФМаз сприяє відновленню активаці інсуліном ФЛД, процесів поглинання глюкози і утворення гликогена знижуючи рівень ендогенного цераміда і нормалізуючи чутливість клітин-мішеней до дії гормону.^UIn the present work the functions and regulation of insulin-induced phospholipase D (PLD) were inverstigated in old age and under experimental changes of hormonal sensitivity of the target cells and tissues. The experimental and age-dependent changes of PLD activation, glucose uptake and storage were modulated by inhibitors of sphingolipid metabolism.The activation of PC-specific PLD by insulin in classical target tissues (liver and muscles) and novel target (neocortex) was established. Halopemide, an inhibitor of PLD, suppressed the activity of PLD and significantly reduced the glucose uptake and the glycogen synthesis activated by insulin in hepatocytes. The insulin-induced activation of PLD was blocked by specific inhibitors of phosphatidylinositol-3-kinase (PI3-kinase) wortmannin and LY294002 and by the inhibitors of Akt/protein kinase B (Akt/PKB) apigenin-7-glucoside and luteolin-7-glucoside. These results indicated that PLD is activated downstream P3-kinase and Akt/PKB. Regulation of PLD activity and glucose uptake and storage by insulin in primary hepatocytes was sensitive to the ceramide, the antagonist of P3-kinase/Akt/PKB-signaling pathways.The sensitivity of the PLD to the insulin was decreased in hepatocytes, diaphragm tissue and neocortex of 24-month-old rats by elevated ceramide level. A high fat saturated diet induced the synthesis of free fatty acids and their derivatives such as DAG, TAG and ceramide in the diaphragm, liver and neocortex of 3-month-old rats. There were found disturbances in PLD activation by insulin in young rats caused by high-fat diet induced ceramide accumulation.The endogenous ceramide accumulation and the suppression of activation PLD and glucose metabolism by insulin in young rat muscle tissue, liver cells and neocortex were found by modeling of the impaired sensitivity of the target tissues to the action of insulin with palmitic acid, C2-ceramide, cytotoxic drugs – doxorubicin and paclitaxel.Using specific inhibitors of the sphingolipid synthesis (myriocin, fumonisin B1) and sphingomyelinase (SPMase) activity (imipramine, GW4869) it was determined that palmitic acid and C2-ceramide induce the endogenous ceramide de novo synthesis, while doxorubicin and paclitaxel increase the sphingolipid content by de novo synthesis and SPMase activation. The combination of inhibitors for both SPMase and sphingolipid synthesis promotes recovery of the insulin dependent PLD activation, glucose uptake and glycogen formation through the downregulation of endogenous ceramide levels accompanied with normalization of the target cells and tissues sensitivity for the hormonal action.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Оксентюк Я. Р. 
Акаридієві кліщі – шкідники запасів Житомирського Полісся (видова різноманітність, особливості шкодочинності, методи її прогнозування, рекомендації по боротьбі і профілактиці) / Я. Р. Оксентюк. — Б.м., 2020 — укp.

У Житомирському Поліссі України зареєстровано 30 видів акаридієвих кліщів. Згідно з останніми дослідженнями5 видівне були зареєстровані в інших областях України в поживних субстратах. Уперше в Україні зареєстровано вид Aeroglyphusperegrinans (Berlese, 1892) у вуликах медоносних бджіл Apis melliferaLinnaeus, 1758. Виявлено основні видові комплекси цих тварин, характерні для різних місць зберігання та різних за рівнем концентрації поживних для них субстратів.Акарокомплекс промислових об'єктів нараховує 11 видів. У складі акарофауни аграрних об'єктів відзначено 30 видів.Видові комплекси акаридієвих кліщів щодо різних поживних субстратів на дослідженій території за кількістю належних до них видів виглядають так: у насінні олійних культур їх виявлено 15 видів, у зернових – 17, у комбікормі – 3, у сіні та соломі – 12, у смітті, перзі та підморіз дна бджолиного вулика – 9, на попсованих овочевих культурах – 13 видів.^U30 speciesofacaridmiteshavebeenregisteredinZhytomyrPolissia inUkraine. The specie Aeroglyphusperegrinas (Berlese, 1892) was registered for the first time in Ukraine in Apismellifera Linnaeus beehives, 1758. Amongtheidentifiedspeciesthere are 5 speciesthathavenotbeenregisteredinothernaturalandgeographicalareasofUkraine yet. The main species complexes of these animals are typical of different storage places and various levels of concentration of nutrients in substrates. 11 species of these animals inhabit such acarocomplex of industrial facilities. 30 species of them form acarofauna of agrarian facilities.Species complexes of acarid mites according to different nutrient substrates in the study area and the number of species belonging to them are the following: 15 species are found in oilseed crops, 17 – in grain, 3 – in fodder, 12 – in hay and straw, 9 – litter, dead bees and ambrosia from beehive bottoms, and 13 species – on spoiled vegetable crops (root and tuberous crops).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Козлова О. С. 
Підвищення енергоефективності систем електропостачання міського електротранспорту. / О. С. Козлова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної наукової проблеми підвищення ефективності функціонування систем електропостачання міського електричного транспорту і зниження питомих витрат енергетичних ресурсів в процесі перевезень пасажирів.На основі аналізу ефективності енергетичного забезпечення процесу перевезень на міському електротранспорті визначено вплив факторів на питомі витрати енергоресурсів. Обґрунтовано вибір факторів, що впливають на зменшення питомих витрат енергетичних ресурсів на міському електротранспорті. Серед них: підвищення енергоефективності систем тягового електропостачання, обсягу енергії рекуперації та оптимізація режимів руху трамваїв і тролейбусів за витратами електроенергії. Запропоновано метод визначення потенціалу енергозбереження міського електротранспорту та прогнозу потреби енергоресурсів на перспективу, що дозволяє ефективно використовувати технічні засоби і технології енергозбереження підрозділів служб електропостачання, колії, руху та трамвайних і тролейбусних депо для зменшення питомих витрат енергоресурсів. Прогноз на майбутнє визначається на основі передбачуваного принципу моделей показників транспортного процесу та аналізу наявного потенціалу енергозбереження до 2035 року величини питомої витрати енергоресурсів. Виконана порівняльна оцінка методів розрахунку миттєвих схем на прикладі схеми двоколійної ділянки трамвайної лінії та в результаті розрахунків струморозподілу, втрати напруги в вузлах схеми, втрати потужності матричним та традиційним методами, доведена ефективність матричного методу. Для вибору енергозберігаючих схем живлення при зміні пасажиропотоку розроблені узагальнені методи визначення перетоків потужності по тяговій мережі з використанням імітаційних моделей та реальних вимірювань в автоматизованих системах комерційного обліку електроенергії.^UThe thesis is devoted to the decision of an actual scientific problem of efficiency increase of power supply systems functioning of city electric transport and decrease in specific expenses of power resources in the course of passengers transportations.Based on the analysis of the energy supply efficiency of the transportation process on urban electric transport, the influence of factors on the specific consumption of energy resources is determined. The choice of factors influencing the reduction of specific costs of energy resources on urban electric transport is substantiated. Among them: increasing the energy efficiency of traction power supply systems, the amount of energy recovery and optimization of trams and trolleybuses in terms of electricity consumption. A method for determining the energy saving potential of urban electric transport and forecasting energy needs for the future is proposed, which allows efficient use of technical means and technologies of energy saving units of power supply, track, traffic and tram and trolleybus depots to reduce specific energy costs. The forecast for the future is determined on the basis of the assumed principle of models of indicators of transport process and the analysis of available potential of energy saving by 2035 of size of specific consumption of energy resources. A comparative evaluation of methods for calculating instantaneous circuits on the example of a two-track section of a tram line and as a result of calculations of current distribution, voltage loss at circuit nodes, power loss by matrix and traditional methods, proved the effectiveness of the matrix method. Generalized methods for determining power flows on the traction network using simulation models and real measurements in automated commercial electricity metering systems have been developed for the selection of energy-saving power supply schemes when changing the passenger flow.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кравчук А. В. 
Визначення енергетичних характеристик руйнування та Їх анізотропії для теплостійких сталей при ударному згині / А. В. Кравчук. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – процес зародження та розповсюдження тріщини в зразках різних типів при статичному та ударному навантаженні. Метою дисертаційної роботи є встановлення закономірностей руйнування та анізотропії енергетичних характеристик при зародженні та розповсюдженні тріщин у теплостійких сталях 1-го контуру АЕС при випробуваннях на ударний згин. Методи дослідження – експериментальні та чисельні методи дослідження зародження і розповсюдження тріщин при статичному та динамічному навантаженні.Теоретичні і практичні результати – отримано нові дані щодо енергетичних характеристик та встановлено закономірності руйнування при зародженні та розповсюдженні тріщин у зразках з теплостійких сталей 22К, 10ГН2МФА, 15Х2НМФА 1-го контуру АЕС з урахуванням анізотропії їх властивостей.Наукова новизна отриманих результатів полягає у встановленні закономірностей зміни від температури енергетичних характеристик руйнування та їх анізотропії, а також швидкості розповсюдження тріщини в залежності від її напряму при ударному згині зразків з теплостійких сталей на характерних ділянках в'язкого та крихкого руйнування, а також у запропонованій кореляційній залежності між питомою енергією руйнування при ударному згині зразків Шарпі та критичним коефіцієнтом інтенсивності напружень.Результати дисертаційної роботи було використано при розробці рекомендацій щодо вдосконалення нормативної бази, а також для вирішення важливих для атомної енергетики України питань оцінки ресурсу і пошуку додаткових резервів міцності елементів обладнання 1-го контуру ВП «Южно-Українська АЕС» та ВП «Рівненська АЕС.Отримані результати можуть бути використані для підвищення точності та достовірності оцінки міцності та ресурсу елементів обладнання 1-го контру АЕС з використанням нових даних щодо енергетичних характеристик руйнування теплостійких сталей 10ГН2МФА, 22К та 15Х2НМФА.^UThe object of study is the process of cracks initiation and propagation in of different types specimens under static and dynamic loading. The purpose of the work is to establish the laws of fracture and anisotropy of energy characteristics during cracks initiation and propagation in heat-resistant steels of the NPPs 1st circuit under impact bending tests. Research methods - experimental and numerical methods for studying the initiation and propagation of cracks under static and dynamic loading.Theoretical and practical results are: new data on energy characteristics were obtained and regularities of fracture during crack initiation and propagation in specimens of heat-resistant steels 22K, 10GN2MFA, 15Kh2NMFA of the NPPs 1st circuit were established taking into account anisotropy of their properties.The scientific novelty of the obtained results is to establish the regularities of variation of fracture energy characteristics depending on temperature and their anisotropy, as well as the velocity of crack propagation depending on its direction during impact bending of specimens from heat-resistant steels in characteristic areas of ductile and brittle fracture, and establishment the relationship between the specific fracture energy under impact bending of Charpy specimens and the critical stress intensity factor.The results of the dissertation work were used in the development of recommendations for improving the normative base, as well as for solving important issues for the nuclear power industry of Ukraine: life-time assessment and searching for additional strength reserves for the elements of the primary circuit equipment of the South-Ukrainian NPP and Rivne NPP.The obtained results can be used to increase the accuracy and reliability of assessing the strength and life-time of the NPPs 1st circuit equipment elements using new data on the fracture energy characteristics of heat-resistant steels 10GN2MFA, 22K and 15Kh2NMFA.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Федоренко М. І. 
Нейромережеві моделі та структури багаторівневої інформаційно-аналітичної системи для діагностування урологічних захворювань / М. І. Федоренко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – процеси збору і оброблення даних при діагностуванні захворювань в урології; мета дослідження – розроблення нейромережевих моделей та створення на їх основі багаторівневої інформаційно-аналітичної системи для достовірного діагностування урологічних захворювань; методи дослідження – математичний апарат теорії множин і теорії ймовірностей, методи нейромережевого моделювання, методи теорії відображень і математичної статистики, методи системного аналізу і теорії алгоритмів, методи теорії надійності; результати – методи, моделі та структури інформаційної технології діагностування захворювань в урології, що дозволяють шляхом використання додаткових параметрів урофлоуметрії та забезпечення обміну достовірною діагностичною інформацією між профільними медичними закладами для донавчання нейромережевих модулів збільшити достовірность діагностування; новизна – вперше запропоновано багаторівневу структуру нейромережевих модулів інформаційно-аналітичної системи для діагностування урологічних захворювань, донавчання яких, на відміну від відомих, базується на операціях обміну та модифікації даних про діагнози локального, регіонального та національного рівнів, що дозволяє підвищити достовірність рішень при діагностуванні за рахунок використання додаткової інформації для донавчання; удосконалено нейромережеву модель розпізнавання захворювань в урології шляхом урахування урофлоуметричних параметрів пацієнтів, зокрема: виду урофлоуграми, максимальної та середньої швидкості потоку, а також місця розташування їхніх значень на номограмах, що дозволяє зменшити ризики хибного діагнозу; дістав подальшого розвитку метод резервування інформаційно-аналітичної системи для діагностування урологічних захворювань за обміном діагностичними даними шляхом використання структурної надмірності засобів реалізації нейромережевих модулів на різних рівнях ієрархії системи, що дозволяє підвищити її безвідмовність; ступінь упровадження – впроваджено у Харківській медичній академії післядипломної освіти, Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»; галузь – діагностування захворювань в урології.^UObject of research - the processes of data collection and processing in the diagnosis of diseases in urology; the purpose of the research is to develop neural network models and create on their basis a multilevel information-analytical system for reliable diagnosis of urological diseases; research methods - mathematical apparatus of set theory and probability theory, methods of neural network modeling, methods of mapping theory and mathematical statistics, methods of systems analysis and theory of algorithms, methods of reliability theory; results - methods, models and structures of information technology for diagnosing diseases in urology, which allow by increasing the parameters of uroflowmetry and ensuring the exchange of reliable diagnostic information between specialized medical institutions to teach neural network modules to increase the reliability of diagnosis; novelty - for the first time a multilevel structure of neural network modules of information-analytical system for diagnosing urological diseases is proposed, the training of which, unlike known ones, is based on operations of exchange and modification of data on diagnoses of local, regional and national levels use of additional information for additional training; improved neural network model of disease recognition in urology by taking into account uroflowmetric parameters of patients, in particular: type of uroflowgram, maximum and average flow rate, as well as the location of their values on nomograms, which reduces the risk of misdiagnosis; further developed the method of redundancy of information-analytical system for diagnosing urological diseases by exchanging diagnostic data by using structural redundancy of means of realization of neural network modules at different levels of the system hierarchy, which allows to increase its reliability; degree of implementation но introduced in Kharkiv Medical Academy of Postgraduate Education, National Aerospace University. "Kharkiv Aviation Institute"; industry - diagnosis of diseases in urology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кондратюк В. М. 
Методи і алгоритми прецизійного визначення місцеположення рухомих об'єктів за сигналами глобальних навігаційних супутникових систем / В. М. Кондратюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена застосуванню глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС) для вирішення актуальних наукових завдань: прецизійного визначення місцеположення рухомих об'єктів за допомогою обробки кодових і фазових ГНСС-спостережень без ускладненої процедури розв'язання фазової неоднозначності.В дисертації вирішено науково-технічну задачу розробки методів і алгоритмів прецизійного визначення місцеположення рухомих об'єктів за допомогою обробки кодових і фазових ГНСС-спостережень без ускладненої процедури розв'язання фазової неоднозначності.Удосконалено метод обробки кодових і фазових ГНСС спостережень, що вирішує задачу згладжування/фільтрації кодових спостережень з використанням безперервних фазових спостережень в режимі кінематичного позиціонування, який, на відміну від відомих, враховує вплив накручування фази несучої (“wind ефект), який проявляється при зміні напрямку руху, еволюціях, обертаннях об'єктів. Даний метод забезпечує підвищення точності оцінки координат рухомих об'єктів до дециметрового рівня.В процесі наукових досліджень отримав розвиток метод комбінованого диференціального сумісного кодово фазового рішення навігаційної задачі з одночасною оцінкою початкових фазових неоднозначностей (як континуальних змінних) та без безпосереднього здійснення операцій згладжування/фільтрації. Метод є найбільш ефективним для спільної обробки спостережень GPS+ГЛОНАСС так як враховує особливості частотного розносу спектрів випромінюваних сигналів ГЛОНАС, що забезпечує дециметровий рівень точності.Вперше розроблено метод сумісної обробки кодових і фазових ГНСС-спостережень, що вирішує задачу точного кінематичного позиціонування, який, на відміну від відомих методів, дозволяє усунути варіаційні складові похибки рішення, суттєво зменшення вплив стрибків оцінок кодово-фазових рішень, обумовлених зміною робочого сузір'я супутників ГНСС, та, в середньому, у 2 рази зменшити похибки позиціонування по відношенню до «згладженого» рішення і в 3–4 рази по відношенню до DGPS рішень.Розроблена методика оцінки фактичної точності координатних визначень з використанням диференціальної коригувальної інформації, що дозволяє провести верифікацію ГНСС-устаткування користувача для двох режимів роботи: для нерухомого приймача – статичний режим та для мобільного приймача – кінематичний режим.^UThe dissertation is devoted to the application of global navigation satellite systems (GNSS) to solve relevant scientific problems: precision position determination of moving objects by processing the carrier phase and code GNSS observations without a complicated procedure of the carrier phase ambiguity resolution.The dissertation solves the scientific and technical problem of developing methods and algorithms for precision position determination of moving objects by processing the carrier-phase and code GNSS observations without a complicated procedure of the carrier-phase ambiguity resolution.The method for processing carrier-phase and code GNSS observations has been improved that solves the task of smoothing/filtering of code observations using continuous carrier-phase observations in the mode of kinematic positioning, which in a contrast to other known methods takes into account the influence of carrier phase contribution (“wind-up”-effect), which is manifested during change of motion direction, evolution and rotations of moving objects. This method ensures accuracy of moving objects coordinates determination increase up to decimeter level.In the process of scientific research, the method of combined differential compatible code and carrier-phase solution of the navigation problem was developed with simultaneous estimation of initial carrier-phase ambiguities (as continuous variables) and without direct smoothing / filtering operations. The method is the most effective for the joint processing of GPS + GLONASS observations as it takes into account the peculiarities of the frequency distribution of the spectrums of the emitted GLONASS signals, which provides a decimeter level of accuracy.For the first time, a method of joint processing the carrier-phase and code GNSS observations was developed, which solves the problem of accurate kinematic positioning, which, unlike known methods, allows eliminating variational components of solution error, significantly reducing the impact of estimates of code-phase solutions due to changes in the working constellation of GNSS satellites, and, on average, 2 times reducing the positioning errors with regard to the "smoothed" solution and 3–4 times with regard to DGPS solutions.A method for estimating the actual accuracy of coordinate determinations using differential correction information has been developed, which allows to make verification of the user's GNSS equipment for two operating modes: for a fixed receiver – static mode and for a mobile receiver – kinematic mode.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Масло О. М. 
Пошкоджуваність і граничний стан металевих матеріалів в умовах пластичного деформування при різних видах механічного навантаження / О. М. Масло. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є кінетика накопичення розсіяних мікропошкоджень в конструкційному матеріалі під впливом зовнішніх температурно-силових факторів. Метою дисертаційної роботи є експериментальне дослідження закономірностей накопичення розсіяних пошкоджень при пружнопластичному деформуванні та руйнуванні широкого кола конструкційних матеріалів при різних умовах навантаження та визначення феноменологічних підходів до знаходження граничних станів текучості та руйнування за допомогою неруйнівних методів контролю на базі узагальненого критерія міцності. Методи дослідження – експериментальні методи дослідження кінетики накопичення пошкоджень в матеріалах при статичному, повторно-статичному, довготривалому статичному та циклічному навантаженнях. Теоретичні і практичні результати – експериментально досліджено кінетику накопичення пошкоджень широкого кола конструкційних матеріалів з використанням неруйнівного методу LM-твердості, при статичному, повторно-статичному, довготривалому статичному, малоцикловому та багатоцикловому навантаженнях. Для досліджених матеріалів визначені значення коефіцієнта гомогенності Вейбулла, що характеризують граничний стан початку їх текучості та руйнування та отримано експериментальні граничні криві, що відповідають руйнуванню та стану пластичності при плоскому напруженому стані з врахуванням структурної неоднорідності матеріалу.Наукова новизна отриманих результатів полягає у встановленні закономірностей накопичення пошкоджень за оцінкою структурної неоднорідності конструкційних матеріалів різних класів при широкому спектрі експлуатаційного навантаження, а також у визначенні значень параметрів структурної неоднорідності, що відповідають граничним станам текучості та руйнування матеріалу. Результати дисертаційної роботи було використано при вирішенні задач щодо оцінки ресурсу і міцності окремих елементів обладнання ВП «Южно-Українська АЕС» та ВП «Рівненська АЕС».Практичне значення отриманих результатів полягає у можливості застосування запропонованої методики визначення граничного стану текучості та руйнування матеріалу для оцінки залишкового експлуатаційного ресурсу матеріалів елементів конструкцій неруйнівним методом.^UThe object of the study is the kinetics of accumulation of scattered microdamages in the structural material under the influence of external temperature and force factors. The purpose of the dissertation is to experimentally study the patterns of accumulation of scattered damage during elastic-plastic deformation and destruction of a wide range of structural materials under different loading conditions and to determine phenomenological approaches to finding yield strength and failure using non-destructive testing methods based on generalized strength criteria. Research methods - experimental methods for studying the kinetics of damage accumulation in materials under static, re-static, long-term static and cyclic loads. Theoretical and practical results - the kinetics of damage accumulation of a wide range of structural materials using the non-destructive method of LM-hardness, under static, re-static, long-term static, low-cycle and multi-cycle loads, has been experimentally studied. For the researched materials, the values of the Weibull homogeneity coefficient characterizing the limit state of the beginning of their fluidity and fracture were determined and experimental limit curves corresponding to fracture and state of plasticity at flat stress state were obtained, taking into account the structural inhomogeneity of the material.The scientific novelty of the obtained results is to establish the patterns of accumulation of damage by assessing the structural heterogeneity of structural materials of different classes with a wide range of operating loads, as well as to determine the values of structural heterogeneity parameters corresponding to yield strength and fracture. The results of the dissertation were used in solving problems related to the assessment of the resource and strength of elements of the equipment of South-Ukrainian NPP and Rivne NPP.The practical significance of the obtained results lies in the possibility of applying the proposed method for determining the yield strength and fracture of the material to assess the residual service life of materials of structural elements by non-destructive method.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Просвірін Д. А. 
Підвищення якості автоматичного управління регіонального літака при заході на посадку в умовах збурень / Д. А. Просвірін. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено створенню моделі, методів, алгоритмів управління польотом регіонального літака при заході на осадку, що дозволяє підвищити якість автоматичного управління, ефективність використання енергетичних ресурсів ПС в умовах збурень. В результаті проведених досліджень вирішено актуальне наукове завдання розробки методів, моделі управління регіональним літаком, що застосовують інформацію даних про об'єкт управління для підвищення якості та ефективності польотів.Метою роботи є підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів регіонального літака, шляхом створення системи автоматичного управління (САУ) при заході на посадку. Для досягнення зазначеної мети в роботі були поставлені і вирішені наступні завдання:1) аналіз, уточнення та вдосконалення існуючих підходів і методів управління літальними апарати;2) розробка алгоритмів оптимального управління польотом регіонального літака при заході на посадку у локально обмежений простір;3) розробка моделі САУ польотом регіонального літака при заході на посадку (створення програмно-математичних комплексу управління, проведення напівнатурних випробувань для підбору коефіцієнтів законів управління для математичного моделювання поведінки та методів керування транспортним засобом в екстремальних умовах);4) розробка технології управління польотом регіонального літака при заході на посадку на основі запропонованих методу управління і моделі САУ, що забезпечує ефективне літаководіння з мінімальною участю екіпажу.5) впровадження та виробнича апробація результатів.Створено адаптивну модель системи автоматичного управління польотом регіонального літака при заході на посадку, яка відрізняється застосуванням високоточних льотно-технічних даних, що забезпечують розрахунок та виконання оптимального польоту з точки зору паливних витрат в умовах збурень.Розроблено алгоритми оптимального управління польотом регіонального літака при заході на посадку, що застосовують нові рішення щодо способу заходу на посадку, що забезпечують виконання процедур з мінімальними паливними витратами.Реалізація інформаційної технології управління польотом регіонального літака дозволяє заощадити близька 50 % паливних витрат.^UThe dissertation is devoted to the creation of a model, methods, algorithms for controlling the flight of a regional aircraft during approach, which allows to improve the quality of automatic control, efficiency of energy resources of the aircraft in disturbances.As a result of the conducted researches the actual scientific task of development of methods, models of control of the regional plane which use the information of data on object of management for increase of quality and efficiency of flights is solved.The purpose of the work is to increase the efficiency of energy use of the regional aircraft by creating an automatic control system (ACS) at approach phase. To achieve this goal in the work were set and solved the following tasks:1) analysis, refinement and improvement of existing approaches and methods of aircraft control;2) development of algorithms for optimal flight control of a regional aircraft during approach phase;3) development of a model of AFCS by flight of a regional aircraft at approach phase (development of software and mathematical control complex, databases of flight technical data; conducting semi-natural tests for selection of coefficients of control laws);4) development of flight control technology for a regional aircraft at approach phase on the basis of the proposed control method and ACS model, which provides effective aircraft control with minimal crew participation.5) implementation and production testing of results.An adaptive model of the automatic flight control system of a regional aircraft at approach phase has been developed, which differs in the use of high-precision flight technical data that provide calculation and execution of optimal flight in terms of fuel consumption at disturbances conditions.Algorithms for optimal flight control of a regional aircraft during approach phase are developed, which uses new solutions for the approach method, which ensure the implementation of procedures with minimal fuel costsImplementation of information technology for flight control of a regional aircraft saves around 50% of fuel costs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського