Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (244)Книжкові видання та компакт-диски (207)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ХРАМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Храмов В.М. 
Геологічні критерії придатності некондиційних вугільних пластів для підземної газифікації (на прикладі Львівсько-Волинського басейну): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.16 / В.М. Храмов ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та досліджено комплекс геологічних критеріїв для Львівсько-Волинського басейну (ЛВБ), дотримання яких дає змогу здійснювати промислову розробку некондиційних вугільних пластів (н. в. п.) на базі технологій підземної газифікації вугілля (ПГВ). Нижня межа потужності вугільного пласта, технологічно придатного для ПГВ, - 0,2 м. Верхня - умовно прийнята 0,5 м через неможливість розробки шахтним способом. Побудовано 22 картосхеми розподілу потужностей н. в. п. Тяглівського родовища та проведено їх типізацію за наявністю ділянок заданої потужності. ПГВ-ділянка - частина неперервного вугільного пласта, локалізація ПГВ-ділянок здійснюється як регіональне та локальне виділення структурно-тектонічних блоків різного порядку. Пласти, у яких кількість води понад 1 кг на 1 кг вугілля газифікувати неможливо через ендотермічний ефект реакції. Ізоляція ПГВ-ділянки підтримується непроникними літологічними різновидами порід покрівлі та підошви. Доведено домінування аргілітів, алевролітів і вапняків у вміщуючих некондиційні пласти породах ЛВБ та досліджено закономірності розподілу основних літологічних різновидів покрівлі і підошви локалізованих ПГВ-ділянок башкирського ярусу поля шахти "Тяглівська N 1". За цього виявлено закономірності, а саме: відсутність у підошві ділянок н. в. п. вапняків і пісковиків, підошва ділянки здебільшого представлена одним, рідше - двома літологічними різновидами порід, а покрівля - двома, трьома та чотирма. З'ясовано, що температура плавлення мінеральних компонентів золи вугілля, а також порід покрівлі та підошви має бути більшою від температури синтезу, щоб запобігти закупорці прохідних каналів і огортанню вугілля. Досліджено хімічний склад окремих вугільних пластів ЛВБ щодо тугоплавкості. Якісними показниками вугілля, межові значення яких дозволяють здійснювати ПГВ, є: зольність (до 40 %), сірчистість (до 4,5 %), вихід летких компонентів (понад 20 %), аналітична вологість (частина загальної кількості води) і теплота згорання (понад 14,64 мДж/кг), у межах ЛВБ лише в поодиноких випадках сягають критичних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.47 +
Шифр НБУВ: РА355721

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Храмов Д.О. 
Динаміка супутника із тросовою системою гравітаційної стабілізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.09 / Д.О. Храмов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено закономірності динаміки супутника з тросовою системою гравітаційної стабілізації поблизу радіального положення рівноваги, оцінено можливості застосування системи. Побудовано математичну модель динаміки супутника з такою системою. Проаналізовано динаміку дослідженої системи поблизу радіального положення рівноваги та побудовано аналітичні залежності частот коливань системи від її параметрів. Розроблено та програмно реалізовано методику вибору конструктивних параметрів системи, що забезпечують мінімальну тривалість перехідних процесів з урахуванням технічної реалізованості параметрів, впливу конструктивних і технологічних погрішностей. Визначено умови, за яких забезпечується якнайшвидше загасання перехідних процесів стабілізації. Показано, що найбільш перспективним для використання у тросових системах стабілізації є випадок, коли конструктивні параметри системи підібрано таким чином, що забезпечується резонанс між коливаннями супутника та маятниковими коливаннями системи. Оцінено вплив конструктивних параметрів системи на тривалість перехідних процесів. Побудовано моделі та визначено вплив певних збурювальних факторів на точність стабілізації кутового руху супутника з розглядуваною системою стабілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-015 +
Шифр НБУВ: РА349223

Рубрики:

      
3.

Храмова І.О. 
Дослідження інформаційних інфраструктур підготовки даних для прийняття рішень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.О. Храмова ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Встановлено, що необхідною умовою створення корпоративної інформаційної інфраструктури (ІнІ) системи підтримки прийняття рішень (СППР) є структурування та стандартизація понять предметних областей. Виявлено, що існуючі інформаційні структури зберігання метаданих інформаційних ресурсів (ІР) вимагають розширення шляхом включення додаткового інформаційного компонента для утримання семантичних метаданих всіх наявних моделей даних і процесів (послуг) пошуку знань. Показано можливість розширення традиційної ахітектури СППР до корпоративної шляхом додавання проміжної інформаційно-обчислювальної структури, що відповідає за збір, аналіз, узгодження та управління семантичними метаданими функціонуючих ІР. Розроблено інформаційну структуру метамоделі для динамічно створюваних конфігурацій ІР корпоративних СППР з урахуванням розподіленого характеру формування, збереження та управління метаданими цих ІР. Сформульовано функціональні задачі, що охоплюють визначені аспекти динамічного формування узагальненої корпоративної системи семантичних метаданих. Обгрунтовано доцільність використання єдиної семантичної моделі корпоративної ІнІ для управління системою розподілених семантичних метаданих. Розглянуто процеси управління такою моделлю з метою адаптації до поточного стану середовища наявних ІР. Розроблено математичні моделі для аналізу способів організації обчислювальних процесів операційних вузлів ІнІ корпоративної СППР, та запропоновано модель процесу формування базових інформаційних структур для сервіс-орієнтованих моделей обчислень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.2 + У9(4УКР)290-210.11 ф 121 +
Шифр НБУВ: РА351338

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Храмов Є.П. 
Електричні параметри елементів інтегральних схем в умовах дії радіації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Є.П. Храмов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив опромінення на параметри інтегральних схем (ІС), розроблено методи підвищення радіаційної стійкості. Вивчено закономірності перерозподілу енергії між гармонійними складовими сигналу, що поширюється, у металевих і напівпровідникових резисторах, p - n переходах і транзисторах досліджуваних ІС. На підставі вивчення нелінійних ппроцесів в опромінених напівпровідниках викладено спосіб виміру дози та флієнса частинок. Виявлено мікронеоднорідності, які утворюються у плівках германію в процесі гамма-опромінення. Проаналізовано термодинамічні процеси термопольових впливів та їх позитивну дію на радіаційну стійкість ІС, а також процес виникнення оптичного випромінення та особливості його поширення в прошарках ІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 + З844.15 + З844.15
Шифр НБУВ: РА336561

Рубрики:

      
5.

Храмцов О.М. 
Кримінологія вербальної агресії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Храмцов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми кримінальної вербальної агресії та злочинів, які скоюються за допомогою слова (погрози, образи, неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян та об'єктів власності тощо). Наведено наукові теорії, які розглядають феномен агресії. Вперше запропоновано класифікацію кримінальної вербальної агресії за різними підставами. Визначено причини та умови, які сприяють скоєнню даного роду злочинів. Надано соціально-демографічну та психологічну характеристику особистості злочинця. На підставі результатів кримінально-правового та кримінологічного аналізу деяких кримінально-правових норм щодо вербальних агресивних злочинів (погрози вбивством та знищенням майна, доведення до самогубства, завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян та об'єктів власності) розроблено рекомендації щодо внесення змін до відповідних статей Кримінального Кодексу. Запропоновано додаткові заходи щодо профілактики, запобігання та припинення вербальних агресивних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА323834

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Храмова-Баранова О.Л. 
Розвиток метрологічної вимірювальної техніки в Україні в останній чверті XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.Л. Храмова-Баранова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі широкого кола джерел висвітлено стан наукової розробки історії вимірювальної техніки на території України в останній чверті XX ст.; законодавчу базу незалежної України з питань метрології та стан інших законів, які б сприяли вдосконаленню вимірювання та їх класифікацію; перспективи розвитку координатно-вимірювальної машини, як автоматичного вимірювального засобу. Проведено аналіз авторських свідоцтв, патентів, статей науково-технічних спеціалістів, що мають потенціал та сприяють розвитку метрології України, а також виробництва й економіки країни. Показано взаємозв'язок між удосконаленням вимірювальної техніки та виходом України з кризової ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж10 г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326488

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Храмшина Л.І. 
Розробка апарата охолодження напоїв проміжними кремнійорганічними холодоносіями для підприємств малого бізнесу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Л.І. Храмшина ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки прогресивних апаратів охолодження напоїв з підвищеною продуктивністю в порівнянні з існуючими аналогами. Розроблено новий метод охолодження напоїв низькотемпературним кремнійорганічним холодоносієм, який циркулює в системі охолодження за допомогою насоса і підтримується при робочій температурі холодильною машиною. Встановлено, що шляхом раціонального вибору типу холодоносія, його масової витрати в системі циркуляції та робочої температури можливо забезпечити суттєво підвищений темп охолодження напою в апараті та рівномірність температури порцій охолодження напоїв, що реалізуються споживачам. Запропоновано конструктивне рішення розробленого апарата охолодження напоїв кремнійорганічними холодоносіями промислового виробництва для підприємств малого бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.7-5-02

Рубрики:

      
8.

Храмченкова І.В. 
Розробка системи контролю процесу визрівання ординарних білих міцних виноматеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / І.В. Храмченкова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості динаміки кольору, фенольного й ароматотвірного комплексів білих міцних виноматеріалів у період визрівання у залежності від початкового кількісного вмісту фенольних речовин (ФРпочатк.) і частки полімерних флавоноїдів (ПФ/ФРпочатк.). Встановлено закономірності зміни співвідношення запахових складових в ароматі міцних виноматеріалів у процесі визрівання, на основі яких розраховано моделі аромату виноматеріалів типу портвейну та мадери різних категорій зрілості. Знайдено функціональний взаємозв'язок між сукупністю значень оптичних показників та їх співвідношень зі зміною хімічного складу та органолептичних характеристик білих міцних виноматеріалів у період їх визрівання за умов термокисневої обробки (ТКО). Виявлено систему критеріальних показників, яка включає: суму і відношення значень оптичної щільності виноматеріалів за довжини хвиль 320 нм і 420 нм; відношення значень показника жовтизни виноматеріалів і кількісного вмісту фенольного комплексу (G/ФР) та масових концентрацій альдегідів і амінного азоту (Ал/АА), що дозволяє оцінювати зрілість ординарних білих виноматеріалів типу мадери і портвейну за 4-ма категоріями. Розроблено алгоритм оцінки зрілості виноматеріалів у ході їх ТКО, який передбачає двоступеневий контроль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.11
Шифр НБУВ: РА310429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Храмова Н.С. 
Розробка технологічного процесу проектування та формування текстильного взуття в AutoCAD: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / Н.С. Храмова ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням автоматизованого проектування та стабілізації форми взуття з нових текстильних матеріалів, розроблено методичні рекомендації щодо їх практичного застосування. З метою переходу на нові автоматизовані методи побудови взуття розроблено структурну, функціонально-логічну (у формі блок-схеми) і математичну моделі технологічного процесу проектування. Проведено конструкторсько-технологічну класифікацію та кодування асортименту взуття з тканин для раціональної побудови автоматизованої бази даних каталогів типових моделей взуття і їх художньо-конструкторських рішень. Розроблено інформаційно-методичне забезпечення системи автоматизованого проектування деталей та новий спосіб конструювання верху взуття. Визначено оптимальні терморежими стабілізації форми текстильного взуття з нових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М551.2-02
Шифр НБУВ: РА308209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Храмова Т. О. 
Роль метаболічних і гемодинамічних факторів в формуванні гіпотонії та субатрофії очного яблука у хворих на увеїт: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Т. О. Храмова ; ДВНЗ "Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П. Філатова АМН України". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено роль метаболічних і гемодинамічних порушень в розвитку увеїтів, ускладнених гіпотонією та субатрофією. На підставі розроблених моделей увеїтів, ускладнених гіпотонією та субатрофією очного яблука, обгрунтовано роль оксида азоту в патогенезі увеїтів, ускладнених гіпотонією та субатрофією очного яблука. Встановлено, що одним з механізмів розвитку гіпотонії та субатрофії за експериментальних увеїтах є гемодинамічні порушення. Визначено порушення регіонарної гемодинаміки та роль активації процесів перекисного окиснення ліпідів у хворих на увеїт, ускладнений гіпотонією та субатрофією очного яблука. Висвітлено дані зі збільшення продукції оксида азоту у хворих з увеїтами, ускладненими гіпотонією та субатрофією очного яблука. Зазначено, що гемодинамічними факторами ризику прогресування субатрофії очного яблука є зниження хвилинного об'ємного кровотоку та лінійної максимальної швидкості в задніх коротких війкових артеріях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.601.1
Шифр НБУВ: РА381961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Храмова Т.І. 
Стабільність структури та властивостей епітаксійних плівок YBasub2/subCusub3/subOsub7-x/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.І. Храмова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022

Рубрики:

      
12.

Храмова М. В. 
Умови "заклинювання" у головних механічних системах абсолютно твердих тіл із кулоновим тертям: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.01 / М. В. Храмова ; Ін-т приклад. математики і механіки, НАН України. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше показано, що в межах традиційного підходу щодо задачі про "заклинювання" не можна вказати достатні умови виникнення даного явища. Введено визначення механічної системи, яка допускає "заклинювання", що найбільш адекватно відображає сутність даного експериментально виявленого явища. Обгрунтовано відому геометричну умову, за якою системи з двома фрикційними контактами допускають "заклинювання". Одержано й обгрунтовано геометричні умови, за яких системи з трьома фрикційними контактами допускають "заклинювання". Надано формулювання й обгрунтування необхідних і достатніх аналітичних умов, за яких допускають "заклинювання" системи із довільною кількістю фрикційних контактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.302,022
Шифр НБУВ: РА371316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пащенко Є. М. 
Кримінологічна характеристика та запобігання насильницькій злочинності військовослужбовців / Є. М. Пащенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено проблемам запобігання насильницькій злочинності військовослужбовців. Автором сформульовано низку положень, висновків та пропозицій, нових у концептуальному плані і важливих для практики запобігання цьому виду злочинності. Наголошується на тому, що кримінальне насильство може бути тільки двох основних видів: фізичне та психічне. Спроби включити в кримінальне законодавство інші види, які не відносяться до останніх, є зайвими і недоречними. Надано визначення поняття кримінального насильства у військовій сфері; визначено кримінологічне поняття військового насильницького злочину; наведено додаткові аргументи на підтримку позиції щодо спеціальної протиправності військових злочинів; досліджено кримінально-правові наслідки насильства військовослужбовців; здійснено класифікацію військових насильницьких злочинів за комплексною кримінологічною підставою. Дослідженням кількісних показників злочинності військовослужбовців в Україні встановлено, що структура злочинності військовослужбовців складається із загальнокримінальних і безпосередньо військових злочинів. З'ясовано, що детермінанти насильницьких злочинів військовослужбовців поділяються на: не обумовлені військовою службою і обумовлені військовою службою (особливо в період бойових дій). Наголошено на небезпечності криміногенного впливу ідеологічних факторів на сучасну насильницьку злочинність військовослужбовців. На підставі аналізу сучасної кримінологічної інформації надано типологію насильницьких злочинців-військовослужбовців та кримінологічну класифікацію жертв насильницьких злочинів військовослужбовців. Підтримано позицію вчених-кримінологів щодо трирівневої системи заходів запобігання насильницькій злочинності військовослужбовців – на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та індивідуальному рівнях. Заходи загальносоціального, спеціально-кримінологічного та індивідуального характеру протидії насильницькій злочинності військовослужбовців можуть бути економічними, політичними, ідеологічними, культурними, національними, соціально-біологічними, соціально-психологічними, організаційно-управлінськими, правовими та іншими. Наголошується на тому, що важливе місце в колі суб'єктів запобігання військової злочинності займають молодші командири. Відповідна Концепція реформування цієї сфери повинна здійснюватися в короткостроковій і середньостроковій перспективі. Удосконалено підходи щодо патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді та інших громадян. Виховання почуття патріотизму і любові до своєї країни повинно здійснюватися не тільки з метою військово-патріотичного виховання. Запропоновано виділити в окремий напрям заходи запобігання злочинності військовослужбовців в бойовій обстановці.^UThe dissertation is devoted to the problems of prevention of violent crime of servicemen. The author formulates a number of provisions, conclusions and proposals that are new in conceptual terms and important for the practice of preventing this type of crime. It is emphasized that criminal violence can be of only two main types: physical and mental. Attempts to include in criminal law other types that do not belong to the latter are unnecessary and inappropriate. The definition of the concept of criminal violence in the military sphere is given; the criminological concept of a violent war crime is defined; additional arguments in support of the position on the special illegality of war crimes; the criminal-legal consequences of violence of servicemen are investigated; the classification of military violent crimes on the complex criminological basis is carried out. A study of quantitative indicators of military crime in Ukraine found that the structure of military crime consists of general criminal and direct war crimes. It was found that the determinants of violent crimes of servicemen are divided into: not due to military service and due to military service (especially during hostilities). The danger of criminogenic influence of ideological factors on modern violent crime of servicemen is emphasized. On the basis of the analysis of the modern criminological information the typology of violent criminals-servicemen and criminological classification of victims of violent crimes of servicemen is given. The position of criminologists on the three-level system of measures to prevent violent crime of servicemen - at the general social, special criminological and individual levels - was supported. Measures of general social, special criminological and individual nature to combat violent crime of servicemen can be economic, political, ideological, cultural, national, socio-biological, socio-psychological, organizational and managerial, legal and others.It is emphasized that junior commanders play an important role in the circle of subjects of war crime prevention. The relevant Concept of reforming this area should be implemented in the short and medium term. Approaches to patriotic and military-patriotic education of youth and other citizens have been improved. The education of a sense of patriotism and love for one's country should be carried out not only for the purpose of military-patriotic education. It is proposed to allocate in a separate direction measures to prevent crime of servicemen in a combat situation


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського