Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (304)Книжкові видання та компакт-диски (206)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ФІЛОНЕНКО$<.>+<.>A=МИРОСЛАВ$<.>+<.>A=МИРОСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мирославський 
Вексель як борговий цінний папір: Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Сергій Володимирович Мирославський ; НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.122.1 + Х839(4УКР)212.21
Шифр НБУВ: РА359009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Філоненко Н.М. 
Група "Бу-Ба-Бу" як явище українського літературного процесу кінця ХХ ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Філоненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості мистецької діяльності та поетичної творчості літугруповання "Бу-Ба-Бу" у контексті вітчизняного літературного процесу останньої чверті XX ст. Встановлено, що поетична група "Бу-Ба-Бу", з часу свого утворення визначена критикою як епатажна, є яскравим виразником новітніх тенденцій в українській літературі кінця XX ст. Доведено, що поезії Ю.Андруховича, О.Ірванця та В.Неборака та їх спільні мистецькі проекти стали втіленням специфічного літературного стилю "бубабу" - поліфонічно-карнавального, основними рисами якого є культовість, ритуальність, карнавальність, іронічність і самоіронічність, пародійність, синтетичність, урбанізм, єдність масовості й елітарності, що дозволяє виокремити його у межах постмодерністського методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-329 +
Шифр НБУВ: РА335213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Філоненко Н.Г. 
Дієслівні конструкції у французькій художній прозі екзистенціалізму: структурний, семантичний та функціональний аспекти (на матеріалі творів А.Камю "La Peste" і "La Chute"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Н.Г. Філоненко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено дієслівні синтаксичні конструкції текстів роману "La Peste" і повісті "La Chute" французького письменника-екзистенціаліста А.Камю. Виявлено особливості функціонування найтиповіших дієслівних синтаксичних конструкцій у прозовому тексті. Вивчено напрями реалізації інтенцій у дієслівних синтаксичних конструкціях з урахуванням їх лексичного наповнення. Запропоновано класифікацію конструкцій за формальними показниками, на підставі якої здійснено їх кількісну характеристику у текстах названих творів. На підставі синтаксичних конструкцій, з урахуванням їх лексичного наповнення розглянуто основні філософські ідеї в їх онтогенезі залежно від жанру твору та періоду життя письменника. Вивчено функціональні, структурні та семантичні особливості синтаксичних конструкцій у текстах аналізованих творів, з використанням синтаксисних конструкцій розкрито неоднорідний характер вираження базових ідей творів А.Камю. Кількісно проаналізовано дієслівні конструкції з боку вираження авторської ідеї, виявлено типові конструкції, в яких втілюється ідея твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-1/7 + Ш5(4Фра)-4 Камю457
Шифр НБУВ: РА319208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Філоненко Р.Ю. 
Європейська інтеграція України в контексті її відносин з Російською Федерацією: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.Ю. Філоненко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження умов та проблем реалізації стратегії України щодо європейської інтеграції у контексті її відносин з Росією. Проаналізовано сучасні концепції розширення та поглиблення інтеграційних зв'язків на європейському континенті у період системних перетворень у постбіполярний період. Розглянуто підходи Євросоюзу щодо визначення місця України в його східноєвропейській політиці, охарактеризовано стан і перспективи партнерства ЄС з РФ. Проаналізовано діяльність України щодо втілення стратегії європейської інтеграції та приєднання до простору об'єднаної Європи у процесі імплементації Угоди про партнерство та співробітництво ЄС з Україною, визначено умови успіху та причини невдач у досягенні її стратегічних цілей. Обгрунтовано необхідність коригування стратегічного курсу Києва за умов своєрідної стратегічної паузи поступу ЄС після останніх його розширень, показано доцільність розробки засад більш широкого маневру України як потужної складової європейського континенту. У контексті формування нової системи відносин проаналізовано еволюцію парадигми взаємозв'язку Києва з Москвою, визначено складові успіху інтеграційної стратегії України у вимірах загальноєвропейського простору. Досліджено чинники концепції Великої Європи, які визначаються не лише просторово-географічними межами, але й економічно-ресурсними та соціокультурними складовими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4РОС) + Ф4(4РОС)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Філоненко В.В. 
Лікування аномалій положення окремо стоячих зубів та прикусу індивідуальними трейнерами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Філоненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності ортодонтичного лікування і профілактики аномалій положення окремо стоячих зубів та прикусу удосконалено методи діагностики зубощелепних аномалій і розроблено індивідуальний ортодонтичний трейнер, обгрунтовано показання до його застосування. За результатами проведеного обстеженння дітей віком від 4-х до 10-ти років встановлено, що розповсюдженість аномалій і деформацій зубощелепного апарату становить 74,3 %. Виявлено, що у 95,16 % дітей у випадку відсутності проміжків між тимчасовими зубами у віці від 4-х до 6-ти років з часом формується скупченість зубів у фронтальному відділі нижньої щелепи. Створено механіко-математичну модель впливу трейнера на тканини порожнини рота. Розроблено конструкцію та встановлено критерії для впровадження у практику індивідуальних ортодонтичних трейнерів для профілактики та першого етапу лікування аномалій положення окремо стоячих зубів, дистального, глибокого, відкритого, мезіального прикусів у третьому періоді тимчасового та першому періоді змінного прикусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0-5 +
Шифр НБУВ: РА350220

Рубрики:

      
6.

Філоненко С.Ф. 
Методи і системи акусто-емісійної діагностики: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 05.11.16 / С.Ф. Філоненко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено моделі сигналів акустичної емісії (САЕ) у випадку утворення у матеріалі локальної тріщини та протіканні пластичної деформації, з урахуванням процесу їх розвитку. Встановлено, що зміни у формі САЕ від тріщини та пластичної деформації обумовлено гальмуванням і прискоренням процесів їх розвитку. Визначено, що параметри САЕ (амплітуди, тривалості тощо) залежать від кінетики розвитку тріщини та пластичної деформації. Відповідно до кінетичного критерію руйнування розроблено критерій руйнування матеріалу за САЕ, за яким у разі повного руйнування сума відносних прирощень нагромадженої енергії САЕ досягає граничного значення, що дорівнює одиниці. Запропоновано методику діагностики стану виробів у разі їх механічного навантаження, яка грунтується на обробці пристроїв енергії САЕ на часових перерізах процесів її нагромадження залежно від величини прикладеного напруження. Наведено методики прогнозування фізико-механічних характеристик виробів без їх руйнування, а також контролю інструментальних матеріалів, який базується на аналізі нагромадженої енергії САЕ. Розроблено методики корекції критерію виявлення САЕ від тріщин у разі зміни чутливості апаратури, граничного рівня фіксації САЕ, величин їх амплітуд і порогу обмеження. Наведено нові підходи щодо побудови мобільних акусто-емісійних систем з використанням сучасних комп'ютерних технологій, мінімізацією електронних засобів, максимальним використанням логічного та фізичного рівнів побудови засобів обчислювальної техніки та гнучких програмних засобів керування та обробки даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607с32 +
Шифр НБУВ: РА322772

      
7.

Філоненко М.А. 
Нейромедіаторні та нейропептидні механізми розвитку абстинентного синдрому у морфінзалежних тварин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.06 / М.А. Філоненко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Встановлено, що фізична залежність та абстинентний синдром розвиваються на фоні обмеження реагування адренергічної та дофамінергічної систем. В той же час активність серотонінергічної, ГАМК-ергічної, вазопресинергічної та окситоцинергічної систем при абстинентному синдромі пригнічена. Показано, що агоністи опіатних рецепторів буторфанол та лоперамід здійснюють позитивний вплив на фізичний стан тварин з абстиненцією. Аналогічну дію мають активатори адренергічної системи (ефедрин, фенілефрин), дофамінергічної системи (леводопа, апоморфін), серотонінергічної системи (триптофан), а також нейропептиди вазопресин та окситоцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-29

Рубрики:

      
8.

Філоненко І.А. 
Особливості перебігу В-клітинної хронічної лімфоцитарної лейкемії залежно від молекулярної характеристики генів важких ланцюгів імуноглобулінів: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.31 / І.А. Філоненко ; Держ. установа "Ін-т гематології та трансфузіології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено роль генів варіабельних дільниць важких ланцюгів імуноглобулінів (IgVH) субстратних клітин у комплексі з клініко-лабораторними ознаками захворювання в оцінці перебігу хронічної лімфоцитарної лейкемії В-клітинного походження. Обстежено 107 хворих на хронічну лімфоцитарну лейкемію (ХЛЛ) В-клітинного походження. Діагноз встановлено за клініко-гематологічними та імунофенотиповими критеріями. Дослідження IgVH генів проводили методом полімеразної ланцюгової реакції з наступним сіквенсом одержаних продуктів. За експресії немутованих генів (на відміну від мутованих) хворі на момент постановки діагнозу частіше мали В-симптоми, високий лейкоцитоз. Трансформація у синдром Ріхтера (8 випадків) відбулася лише у хворих з немутованими IgVH генами, причому у 5-ти хворих - за експресії IgVH-69 гену з гомологічними HCDR3 фрагментами. Частота досягнення ремісій під час лікування не розрізнялась залежно від мутаційного статусу IgVH генів, однак, їх тривалість була вдвічі більшою у хворих з мутованих IgVH генами. Хворі з немутованими IgVH генами та високою експресією антигену CD38 (показники доповнювали один одного) частіше потребували терапії II лінії. Встановлено чинники прогнозу загального виживання, прогресії та терміну терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.3-3 + Р411.022.3-3 + Р411.022.3-3
Шифр НБУВ: РА366879

Рубрики:

      
9.

Філоненко А.Д. 
Радіовипромінювання каскадних злив і детектування космічних променів надвисоких енергій: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.16 / А.Д. Філоненко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз компонентів радіовипромінювання каскадної зливи від космічної частинки надвисокої енергії. Знайдено умови квазікогерентного випромінювання, просторово-частотні діаграми випромінювання, інтенсивності потоку електромагнітних хвиль для радіочастотного діапазону. Розроблено принципову схему радіодетектора, розміщеного на штучних супутниках Місяця, за допомогою якого визначається енергія та напрямок руху частинки. Розглянуто радіоастрономічний метод реєстрації частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В387.63,022 +
Шифр НБУВ: РА344758

Рубрики:

      
10.

Філоненко М.М. 
Синтез та властивості п'єзоактивних оксидних і халькогенідних структур з розвиненою поверхнею: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.М. Філоненко ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2004. — 21 с. — укp.

За результатом окиснення ZnSe одержано полікристалічні плівки оксиду цинку товщиною 0,1 - 1 мкм. Установлено, що перехід від сфалеритної структури ZnO до вюрцитної супроводжується різким зростанням низькопольової електронної емісії, що свідчить про визначальну роль п'єзоефекту у даному явищі. Уперше досліджено польову електронну емісію з п'єзоактивного квантоворозмірного оксиду цинку. Енергетичні стани електронів у ZnO розглянуто у наближенні трикутної потенціальної ями. Установлено резонансний характер їх тунелювання у разі збільшення зовнішньої напруги. та зміну прозорості потенціального бар'єра на межі ZnO - вакуум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022 + В379.223,022 + В379.223,022 + В379.223,022
Шифр НБУВ: РА333224

Рубрики:

      
11.

Філоненко Л.М. 
Система роботи над переказами різних типів і стилів мовлення в 5 - 7 класах загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.М. Філоненко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розвинуто лінгвістичні, психолого-педагогічні та методичні засади формування вмінь і навичок переказувати школярами усно та письмово тексти різних типів і стилів мовлення на уроках української мови в V - VII класах. З'ясовано шляхи та засоби його реалізації. Розроблено й експериментально перевірено розосереджену методику формування вмінь і навичок сприймати, розуміти та відтворювати тексти різних типів і стилів мовлення (з урахуванням сучасних підходів) на уроках української мови у V - VII класах. Науково обгрунтовано та вдосконалено критерії визначення рівнів сформованості вмінь відтворювати в учнів V - VII класів. З'ясовано етапність роботи над усним і письмовим переказами різних типів і стилів мовлення, а також місце розосередженої підготовчої роботи до переказів різних видів на уроках української мови в даних класах. Визначено види переказів і послідовність роботи над ними з урахуванням вікових особливостей учнів і вивчених типів, стилів мовлення, обсягу тексту переказу певного виду, типу та стилю мовлення для зазначеної вікової категорії учнів, а також внутрішньопредметних і міжпредметних зв'язків, а саме: на уроках української мови учні працювали над текстами з підручників історії, географії, біології, української та зарубіжної літератури. Доведено, що розроблена методика сприяє вдосконаленню сучасного навчально-виховного процесу, розвитку зв'язного мовлення учнів, їх комунікативних здібностей, підвищенню якості роботи над переказами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.33 +
Шифр НБУВ: РА354137

      
12.

Філоненко М.М. 
Спостереження і спостережливість як умови формування екологічного мислення молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.М. Філоненко ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття екологічного мислення, а також умови його формування, якими є спостереження та спостережливість. Визначено параметри та критерії сформованості екологічного мислення в молодших школярів, встановлено залежність рівня екологічного мислення від сформованої здібності до спостереження та спостережливості. Винайдено концептуальну модель формування екологічного мислення, яку впроваджено до практики шкільного навчання. Відзначено, що з використанням комплексної методики екологічного навчання та виховання досягнуто достатній рівень наочно-образного екологічного мислення, уміння спостерігати та спостережливості в молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.511.302 + Ч421.352.26
Шифр НБУВ: РА321718

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Філоненко В.В. 
Структурно-функціональні особливості кіназ рибосомного білка S6 - S6K1 та S6K2: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.В. Філоненко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Ідентифіковано нову форму мітоген-залежної кінази рибосомного білка S6 - S6K2, що має значну структурну гомологію з відомою формою S6K1. Доведено, що S6K2 аналогічно до S6K1 є складовою P13K/mTOR-залежного сигнального каскаду, залученого до передачі позаклітинних мітогенних стимулів. Незважаючи на високий рівень субстратної специфічності одержано докази існування відмінностей у функціонуванні кіназ у клітині, взаємопов'язаних з особливостями регуляції їх активності та субклітинної локалізації. Установлено, що механізм, за яким відбувається регуляція балансу між вмістом ядерної та цитоплазматичної фракції S6K2, розрахованого сайта фосфорилювання протеїнкінази C опосередкованого фосфорилювання Ser486. Виявлено суттєві зміни в експресії S6K в аденокарциномах молочної залози людини у порівнянні з нормальними тканинами та тенденцію до накопичення S6K в ядрах злоякісних клітин у пухлинах різного походження. Ідентифіковано новий S6K-зв'язувальний партнер - КоА-синтазу, що доводить наявність зв'язку P13K сигнального шляху з низкою метаболічних процесів у клітині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.322.111 +
Шифр НБУВ: РА338897

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Філоненко О.І. 
Теплозахисні властивості фундаментної зони цивільних будинків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.І. Філоненко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітленно удосконалення методики проектування теплоізоляції конструкцій, що межують з грунтом, та інженерних заходів утеплення фундаментної зони цивільних малоповерхових будинків. Розроблено методику проектування утеплення фундаментної зони вертикальними внутрішніми та зовнішніми поясами як засіб зменшення тепловтрат підлогою на грунті. Встановлено, що глибина закладання утеплювача повинна бути на 0,2 м нижче за рівень промерзання грунту даної місцевості, а товщина визначається з одержаної експериментально залежності між параметрами утеплювальних конструкцій фундаментної зони та температурним перепадом внутрішнього та зовнішнього повітря. Розроблено модель дослідження температурного режиму навколофундаментної зони, яка реалізується методом скінченних елементів і натурним експериментом доведено її достовірність. Запропоновано методику визначення економічної ефективності проектного рішення утеплення фундаментної зони одноповерхового жилого будинку, розробленого на підставі методики проектування теплоізоляції підлог на грунті. Проведено дослідження теплозасвоєння поверхнею підлог. Розроблено рекомендації щодо утеплення фундаментної зони та використання сучасних плитних утеплювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 +
Шифр НБУВ: РА367734

Рубрики:

      
15.

Філоненко О. А. 
Формування рухових навичок старшокласниць у процесі занять волейболом на уроках фізичної культури: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. А. Філоненко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше побудовано середньостатистичні моделі фізичної та технічної підготовленості учениць старших класів. Розроблено програму з формування вмінь і вдосконалення рухових навичок старшокласниць у процесі занять волейболом на уроках фізичної культури. Вдосконалено методику реєстрації техніко-тактичних дій у старшокласниць під час змагальної діяльності. Вперше вдосконалено вікові особливості розвитку моторики старшокласниць, які займаються волейболом на уроках фізичної культури. Визначено структуру та зміст навчальної програми з фізичної культури (модуль "Волейбол") для учениць старших класів загальноосвітніх навчальних закладів. Розкрито методи контролю технічної підготовленості у волейболі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.691.526
Шифр НБУВ: РА382709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Заєць І. В. 
Механізм експресії, регуляція активності та функціональне значення у клітині нової ізоформи кінази рибосомного білка S6 – p60-S6K1. / І. В. Заєць. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вивченню механізмів експресії, особливостей регуляції та функціональної ролі в клітині нової ізоформи S6 кінази 1 – p60-S6K1. В результаті роботи було встановлено, що експресія р60-S6K1 може відбуватися щонайменше з двох різних транскриптів: домінантного S6K1 транскрипту через альтернативну трансляцію з третього стартового кодону та/або транслюватися на основі специфічного р60-S6K1 транскрипту. Було визначено, що ізоформа p60-S6K1 виявляє кіназну активність, активність якої може бути конститутивною або мітоген-регульованою в залежності від типу клітини. Показано, що в клітинах HEK-293, на відміну від клітин MCF-7, p60-S6K1 не підлягає фосфорилюванню за ключовими для кіназної активності сайтами Thr229 та Thr389 і, таким чином, не відповідає на сигнали від mTORC1-залежного сигнального шляху. Показано, що ізоформа р60-S6К1 здатна позитивно регулювати проліферацію та міграцію клітин HEK-293. Виявлено, що в залежності від типу клітин p60-S6K1 здатна виконувати незалежну від S6K1 функцію, виступаючи у ролі ініціатору програми епітеліально-мезенхімального переходу в клітинах MCF-7. Співвідношення експресії ізоформ S6K1, р60- та р70-S6К1, потенційно може слугувати діагностичним маркером пухлинних клітин, в яких відбувся епітеліально-мезенхімальний перехід.^UThe thesis is devoted to the study of mechanisms of expression and regulation, and functional significance in a cell of the novel ribosomal protein S6 kinase 1 isoform - p60-S6K1. It was established that expression of p60-S6K1 can result from at least two different transcripts: the predominant S6K1 transcript via alternative translation using the third in-frame start codon and/or specific p60-S6K1 transcript. The data revealed that the p60-S6K1 isoform possesses kinase activity that can be either constitutive or mitogen-regulated depending on a cell type. Results demonstrated that p60-S6K1 is not subjected to phosphorylation on critical-for-kinase-activity sites Thr229 та Thr389 and, therefore, does not respond to mTORC1-dependent signaling. The p60-S6K1 isoform was shown to be able to exert positive effect on cell proliferation and migration in HEK-293 cells. It was revealed that p60-S6K1 can perform S6K1-independent function of initiation of the epithelial-mesenchymal transition in MCF-7 cells. The ratio of p60- and p70-S6K1 expression can be considered as a prospective diagnostic marker of cancer cells undergone the epithelial-mesenchymal transition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Філоненко Г. В. 
Антибіотикорезистентність та здатність до біоплівкоутворення мікроорганізмів, виділених у дітей, які перебували у відділеннях кардіохірургічного стаціонару / Г. В. Філоненко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню антибіотикорезистентності та здатності до біоплівкоутворення мікроорганізмів, виділених у дітей, які перебували у відділеннях кардіохірургічного стаціонару.На підставі проведених досліджень доповнено новітніми даними щодо видового складу спектра умовно-патогенних мікроорганізмів, виділених із різних біотопів дітей, їхні біологічні властивості та антибіотикорезистентність. Установлено особливості спектрів резистентності до антибіотиків клінічно вагомих збудників. При вивченні процесу біоплівкоутворення досліджено здатність штамів K.pneumoniae в умовах in vitro формувати біоплівку та розвивати стійкість до всіх груп антимікробних препаратів. За допомогою молекулярно-генетичного методу доведено, що резистентні до бета-лактамних антибіотиків штами K.pneumoniae мають відповідні гени резистентності. Встановлено, що використання модифікованого поживного середовища кров'яний агар (КА) дало змогу прискорити процес ідентифікації вибагливих мікроорганізмів.^UThe dissertation work is devoted to the study of antibiotic resistance and the ability to biofilm formation of microorganisms isolated from children in the departments of a cardiac surgery hospital.Based on the research, new data on the species composition of the spectrum of opportunistic pathogens isolated from different habitats of children, their biological properties and antibiotic resistance have been supplemented. Peculiarities of antibiotic resistance spectra of clinically significant pathogens have been established. In studying the process of biofilm formation, the ability of K. pneumoniae strains to form a biofilm in vitro and to develop resistance to all groups of antimicrobial drugs was studied. Molecular genetic methods have shown that beta-lactam antibiotic-resistant strains of K. pneumoniae have cerytin genes of resistance. It was found that the use of a modified nutrient medium blood agar (KA) allowed to speed up the process of identification of demanding microorganisms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Філоненко О. В. 
Диференційований підхід до вибору програми реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця, враховуючи композиційний склад тіла, на санаторному етапі з використанням нордичної ходи / О. В. Філоненко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця зі застосуванням нордичної ходьби на санаторному етапі лікування шляхом оптимізації алгоритму програми фізичної реабілітації, що враховує психологічний статус, попередню оцінку патернів статичного, динамічного стереотипів та акту дихання, з урахуванням композиційного складу тіла та подальшим застосуванням індивідуальних комплексів вправ, спрямова-них на корекцію м'язів, робота яких порушена, а також досягнення оптимальної біомеханіки під час занять нордичною ходьбою. У санаторних умовах проведено комплексне клініко-інструментальне обстеження і курс реабілітації 65 хворих на ІХС (чоловіків - 26, жінок - 39), середній вік – 57,15±7,65 року.Встановлено, що використання етапного алгоритму при застосуванні нордичної ходьби в комплексній програмі реабілітації хворих на ІХС на санаторному етапі, що враховує індивідуальні особливості пацієнта, призводить до вірогідного підвищення ефективності комплексної реабілітації останніх, формування вірних навичок із застосування нордичної ходьби з перспективою до застосування на подальших етапах реабілітації.Доведено ефективність застосування розробленого алгоритму для занять із нордичної ходьби на санаторному етапі реабілітації у хворих на ІХС в порівнянні з пацієнтами, які застосовували стандартний підхід до занять із нордичної ходьби.Вперше розроблено алгоритм із застосування нордичної ходьби на санаторному етапі реабілітації для хворих на ІХС з урахуванням композиційного складу тіла та деяких складових статичного та динамічного стереотипу та застосуванням функціонального харчування в залежності від вихідних показників біохімічного аналізу крові; продемонстровано необхідність застосування етапного підходу до занять нордичною ходьбою та розраховано орієнтовні строки кожного в залежності від вихідних особливостей пацієнта.^UThe dissertation is devoted to improving the efficiency of rehabilitation of patients with coronary heart disease with the use of Nordic walking in the sanatorium stage of treatment by optimizing the algorithm of the physical rehabilitation program, taking into account psychological status, preliminary assessment of patterns of static and dynamic stereotypes and breathing, individual sets of exercises aimed at correcting the muscles whose work is disrupted, as well as achieving optimal biomechanics during Nordic walking. A comprehensive clinical and instrumental examination and rehabilitation course of 43 patients with coronary heart disease (men — 19, women — 24), average age — 59.7 ± 8.4 years were performed in sanatorium conditions.It is established that the use of stepwise algorithm in the application of Nordic walking in a comprehensive rehabilitation program for patients with coronary heart disease at the sanatorium stage, taking into account the individual characteristics of the patient, leads to a significant increase in the effectiveness of comprehensive rehabilitation of the latter, the formation of correct skills.The efficiency of application of the developed algorithm for Nordic walking classes at the sanatorium stage of rehabilitation in patients with coronary heart disease in comparison with patients who applied the standard approach to Nordic walking cla-sses is proved.For the first time an algorithm was developed for the use of Nordic walking at the sanatorium stage of rehabilitation for patients with coronary heart disease, taking into account the composition of the body and some components of static and dynamic stereotype and the use of functional nutrition depending on the initial biochemical analysis of blood; demonstrated the need for a step-by-step approach to Nordic walking and calculated the approximate timing of each depending on the initial characteristics of the patient.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Філоненко О. І. 
Динамічні теплові характеристики огороджувальних конструкцій будівель / О. І. Філоненко. — Б.м., 2021 — укp.

Мета роботи – вирішення проблеми впливу динамічних теплових характеристик та конструктивних рішень огороджувальних конструкцій на тепловий режим приміщень.Об'єкт дослідження – керування тепловим режимом приміщень.Предмет дослідження – вплив динамічних теплових характеристик та конструктивних рішень огороджувальних конструкцій на тепловий режим приміщень.Методи дослідження: стандартні методи будівельної фізики, метод скінченних елементів для розв'язання задач будівельної фізики, метод тепловізійного контролю якості огороджувальних конструкцій будівель, методи експериментальних досліджень температурного режиму огороджувальних конструкцій.Дисертаційна робота присвячена вирішенню проблеми коректної оцінки впливу динамічних теплових характеристик та конструктивних рішень огороджувальних конструкцій на тепловий режим приміщень. Розроблено енергозберігаючі конструктивні рішення зовнішніх огороджувальних конструкцій на основі теоретичних та натурних досліджень їх експлуатаційних якостей. Галузь – будівництво.^UThe purpose of the work is to solve the problem of influence of dynamic thermal characteristics and constructive decisions of enclosing constructions for the thermal regime of premises.The object of research is the control of the thermal regime of the premises.The subject of the research is the influence of dynamic thermal characteristics and constructive decisions of enclosing constructions for the thermal regime of premises.Research methods: standard methods of building physics, finite element method for solving problems of building physics, method of thermal imaging quality control of enclosing structures of buildings, methods of experimental studies of the temperature regime of enclosing structures.The dissertation is devoted to solving the problem of correct assessment of the impact of dynamic thermal characteristics and construction solutions of a building envelope on thermal behavior of buildings. The research develops energy-saving constructive solutions of external envelope based on theoretical and full-scale investigations of their functional performance characteristics. Іndustry - construction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Олізько О. В. 
Громадсько-просвітницька діяльність Єлисаветградського товариства поширення грамотності та ремесел (1873–1914) / О. В. Олізько. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано новий підхід до вирішення важливої й актуальної проблеми, що полягає в комплексному і всебічному висвітленні ґенези громадсько-просвітницької діяльності Єлисаветградського благодійного товариства поширення грамотності та ремесел. У роботі вперше, на основі аналізу джерел і сучасного осмислення проблеми, цілісно схарактеризовано громадсько-просвітницьку діяльність Єлисаветградського товариства поширення грамотності та ремесел; виявлено передумови створення громадських товариств на Єлисаветградщині у другій половині ХІХ – початку ХХ століття: політичні, економічні, соціокультурні, освітні; виокремлено етапи розвитку та основні напрями громадсько-просвітницької діяльності Єлисаветградського товариства поширення грамотності та ремесел: 1873–1877 рр. (товариство обмежувалось виключно опікою Єлисаветградського ремісничо-грамотного училища); 1878–1882 рр. – етап занепаду та бездіяльності товариства (рада товариства не скликалася навіть для розгляду та затвердження звітів та обрання посадових осіб Єлисаветградського ремісничо-грамотного училища, яким опікувалося товариство); 1894–1899 рр. – найбільш плідний період діяльності товариства (віднайдено нові джерела поповнення каси товариства, до навчальної програми Єлисаветградського ремісничо-грамотного училища введено навчальні дисципліни креслення і малювання, змінено умови вступу до підготовчого класу, покращено і поповнено склад учнівської та вчительської бібліотек училища, відкрито в місті безкоштовну народну бібліотеку-читальню, започатковано народний театр у вигляді загальнодоступних спектаклів, введено у практику роботи товариства запрошення професорів столичних вузів для читання лекцій в Єлисаветграді тощо); 1902–1914 рр. – вдруге змінивши статут, Єлисаветградське товариства поширення грамотності та ремесел продовжило освітньо-культурницьку діяльність (утримання ремісничо-грамотного училища, заснування дитячих садків, пропагування художнього мистецтва, влаштування художніх виставок, театральних вистав, концертів тощо); досліджено внесок членів товариства в розвиток освітніх процесів краю; узагальнено досвід організації дошкільної, професійно-технічної, мистецької освіти в системі роботи товариства в означений історичний період.^UThe dissertation provides the theoretical generalization and proposes a new approach to solving an important and actual problem, which is in a complex and comprehensive illumination of the genesis of public and educational activities of the Yelysavethrad Charitable Society for the Dissemination of Literacy and Crafts.For the first time, based on the analysis of sources and modern understanding of the problem, the public and educational activities of the Yelysavethrad Charitable Society for the Dissemination of Literacy and Crafts are comprehensively characterized; the preconditions for the establishment of public associations in the Yelysavethrad region in the second half of the XIX – early XX century were revealed: political, economic, socio-cultural, educational; the stages of the development and the main directions of public-educational activity of the Yelysavethrad Charitable Society for the Dissemination of Literacy and Crafts were clarified: 1873–1877 (the society was limited exclusively to the care of the Yelysavethrad Crafts and Literacy School); 1878–1882 – the stage of decline and inactivity of the society (the council of the society was not convened even for consideration and approval of reports and election of officials of Yelysavetgrad craft and literacy school, which was taken care of by the society. In fact, the school functioned independently); 1894–1899 – the most fruitful period of the society's activity (some new sources were found, replenishment of the society's treasury , a free public library-reading room was opened in the city, a national theater in the form of public performances was established, invitations of professors of metropolitan universities to give lectures in Yelysavethrad, etc. were introduced into the practice of the society; 1902–1914 – changing the regulations for the second time, the Yelysavethrad Society for the Dissemination of Literacy and Crafts continued educational and cultural activities (maintenance of a craft and literacy school, the establishment of kindergartens, the promotion of art, art exhibitions, theater performances, concerts, etc.); the contribution of the society members to the development of educational processes of the region is investigated; the experience of the organization of preschool, vocational and technical, art education in the system of work of the society in the specified historical period is generalized; the concept of «public associations», information on the activities of public associations in the Russian Empire; features of educational development in Yelysavethrad region of the specified period; the historiography of the problem was further developed; generalization of the experience of pedagogical and public-educational activity of the Yelysavethrad Charitable Society for the Dissemination of Literacy and Crafts in a specific historical period.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського