Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (46)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=УТКІН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Уткіна К.Б. 
Геоекологічна оцінка берегової зони Азово-Чорноморського басейну України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / К.Б. Уткіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено геокологічне оцінювання берегової зони Азово-Чорноморського басейну України, зокрема ранжування її ділянок за ступенем антропогенного навантаження. Розроблено методологію здійснення природоохоронних заходів з використанням комплексного підходу. Запропоновано методику ранжирування точкових джерел забруднення. Визначено підходи до оптимізації капіталовкладень у природоохоронні заходи. Формалізовано процедури підготовки проектів для інвестування та розглянуто питання комплексного підходу до розробки даних заходів. Проведено системний аналіз виконання загальнодержавної програми охорони та відтворення довкілля Азовського та Чорного морів та її коригування на підставі розроблених методичних підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.128 +
Шифр НБУВ: РА365316

Рубрики:

      
2.

Уткіна Т. Ю. 
Інформаційна технологія синтезу моделей систем управління автоматизованими процесами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Т. Ю. Уткіна ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано структурно-функціональну модель цифрового автомату (ЦА) управління виконавчими механізмами (ВМ) фасувально-пакувальних машин (ФПМ), яка дозволяє знизити трудомісткість розробки проектів засобів управління завдяки перетворенню інформації, що міститься на циклограмах, в проміжну форму, зручну для синтезу ЦА за допомогою сучасних інструментальних засобів. Розроблено функціональну модель адаптації процесу управління до можливих відмов ВМ, що дозволяє підвищити продуктивність системи за рахунок вибору оптимального алгоритму роботи. Наведено метод попереджувального багатоверсійного діагностування оперативної пам'яті (ОП), який забезпечує досягнення заданого рівня імовірності безвідмовної роботи (ІБР) ОП за рахунок виконання декількох версій діагностичних тестів на різних стадіях експлуатації пристрою з урахуванням напівперіодів деградації та попереджувальної заміни модулів пам'яті. Удосконалено інформаційну модель систем управління автоматизованими процесами (СУАП) ФПМ, що дозволяє виявляти, змінювати або усувати неефективну або надмірну діяльністьз управління складними процесами, оцінювати вплив на них різних факторів, відповідно до загальної мети. Удосконалено метод моделювання алгоритмів автоматизованого управління ФПМ, який забезпечує прогнозування наслідків несправностей технологічного обладнання (ТОБ) на етапі відлагодження алгоритмів, а також знижує трудомісткість пошуку й усунення несправностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01
Шифр НБУВ: РА375435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Уткіна Н.В. 
Облік і контроль фінансових результатів діяльності підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.В. Уткіна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти розробки й узагальнення методики обліку та контролю фінансових результатів діяльності підприємств пивоварної галузі. Розкрито суть прибутку (збитку) як економічної категорії. Проаналізовано економічний стан даних підприємств і досліджено вплив їх організаційно-технологічних особливостей на порядок обліку та контролю фінансових результатів. Визначено та систематизовано методи їх формування з урахуванням особливостей фінансового, управлінського та податкового обліку. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення системи обліку доходів і витрат пивоварних підприємств шляхом поєднання норм бухгалтерського та принципів управлінського обліку. Обгрунтовано зміну існуючого підходу до визначення видів діяльності суб'єктів господарювання. Наведено пропозиції щодо вдосконалення порядку обліку доходів і витрат за видами діяльності та внесено зміни до складу та структури Звіту про фінансові результати відповідно до вимог міжнародного обліку й управлінських принципів. Розроблено етапи впровадження методу нульового бюджетування на пивоварних підприємствах і вдосконалено матричну структуру підходу для підприємств даної галузі. З метою оптимізації прибутку підприємства визначено елементи облікової політики, що можуть бути проаналізовані з використанням методів економічного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.261-149.32 + У9(4УКР)306.753.61-218 +
Шифр НБУВ: РА361929

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Уткіна Г.А. 
Організація бюджетування фермерського господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.А. Уткіна ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади бюджетування як управлінської технології. З урахуванням визначених особливостей бюджетування діяльності фермерських господарств обгрунтовано методологічні підходи до процесу бюджетування. Оцінено сучасний стан і перспективи планово-економічної роботи у даних господарствах на основі анкетного опитування керівників. На підставі аналізу обгрунтовано необхідність розробки стратегії розвитку фермерського господарства як передумови бюджетування його діяльності. Розроблено алгоритм здійснення бюджетування у фермерських господарствах. Запропоновано контролінг ефективності бюджетування на внутрішньому та зовнішньому рівнях. Обгрунтовано пропозиції щодо розробки організаційних засад застосування бюджетування у даних господарствах шляхом створення обслуговувального кооперативу - дорадчої організації фермерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.4-21 +
Шифр НБУВ: РА361414

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Уткіна М.М. 
Планування дебіторської заборгованості в умовах вантажних автотранспортних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.М. Уткіна ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено систему планування дебіторської заборгованості за транспортні послуги для створення передумов підвищення прибутковості вантажних перевезень у межах прийнятного для автотранспортного підприємства рівня ризику втрати ліквідності. Розроблено моделі планування дебіторської заборгованості за транспортні послуги шляхом обгрунтування параметрів кредитної політики на плановий період. Розроблено оперативні плани перевезень вантажів, що забезпечують диференційований підхід до кредитування замовників різних категорій, класів кредитоспроможності та передбачають максимальну прибутковість перевезень і прийнятний рівень ризику втрати ліквідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-93-23 +
Шифр НБУВ: РА336845

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Уткіна Ю.М. 
Удосконалення системи менеджменту якості на вагоноремонтних підприємствах залізничного транспорту: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.М. Уткіна ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичне обгрунтування і розроблено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності управління якістю на вагоноремонтних підприємствах залізничного транспорту (ВРПЗТ). Досліджено проблеми забезпечення та управління якістю за сучасних умов та удосконалено класифікацію резервів якості. Розроблено організаційно-економічний механізм реалізації резервів підвищення якості продукції ВРПЗТ та методику мотивації робітників даних підприємств, яка грунтується на оцінюванні характеристик їх дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-571.17 + О24-083-6
Шифр НБУВ: РА371131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Уткін С. В. 
Діаграми стану та властивості сплавів истем молібден−залізо−бор і молібден−нікель−бор / С. В. Уткін. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню фазових рівноваг і перетворень у системах Mo−Ni−B, Mo−Fe−B та Fe−B комплексом методів фізико-хімічного аналізу. Приготовлені електродуговою плавкою сплави вивчено в литому стані та після відпалу при субсолідусних температурах.Вперше експериментально побудовано діаграми плавкості систем Mo−Ni−B і Mo−Fe−B при вмісті бору до ~ 50 % (ат.). Показано, що бориди Mo2NiB2, Mo2FeB2, Mo3Ni10B11, MoxFe3-xB та Mo3NiB3 є стабільними на поверхні солідуса і плавляться інконґруентно. Вперше надійно виміряно ширину області гомогенності τ1-боридів Mo2NiB2 і Mo2FeB2 за вмістом металів. Вперше виявлено перехідне (перитектоїдно-евтектоїдне) перетворення U-типу Mo2B + MoNi ↔ (Mo) + Mo2NiB2 при 1293 °С у твердому стані.У рамках підходу CALPHAD вперше створено термодинамічні описи систем Fe–B і Mo–Fe–B, які враховують перетворення α-FeB ↔ β-FeB при 1212 °С та феромагнітні перетворення у боридах α-FeB і Fe2B. Вперше розраховано діаграму стану системи Mo–Fe–B у повному інтервалі температур і концентрацій та побудовано схему реакцій за Шайлем, яка включає фазові переходи 1-го и 2-го роду. Виявлено закономірності будови діаграм стану трикомпонентних систем Mo−{Fe, Co, Ni}−B та дано прогноз щодо будови поверхні солідуса системи Mo–Co–B.^UThe scope of this thesis is investigation of phase equilibria in the Mo–Ni–B and Mo–Fe–B ternary systems by a number of physical chemistry analysis techniques. There were studied arc-melted alloys, both as-cast and annealed at subsolidus temperatures (30–50 °С lower than incipient melting temperature).Experimental study resulted in construction of phase diagrams for the Mo−Ni−B and Mo−Fe−B systems for the first time as solidus surface projections and melting diagrams, as well as Scheil's reaction schemes for alloy crystallization in the boron content range up to ~ 50 at. %. It was established for the Mo−Ni−B system that known borides Mo2NiB2, Mo3NiB3 and Mo3Ni10B11 as well as Mo2FeB2 and MoxFe3-xB are stable in the solidus surface and melt incongruently. The homogeneity ranges on metal content were measured thoroughly for the first time, which are equal from 20 to 21,4 at. % Ni for Mo2NiB2 and from 13 to 27 at. % Fe for Mo2FeB2.It was firstly shown that τ1 ternary phases Mo2NiB2 and Mo2FeB2 form via the quasibinary peritectical reactions Lp2 max + α-MoB ↔ τ1 at temperatures not lower than 1793 °С and 1900 °С respectively and are involved in the transitory (peritectic-eutectical) U-type (Übergangsreaktion) phase transformations at lower temperatures. It was shown for the first time that the other transitory (peritectoid-eutectoid) phase transformation Mo2B + MoNi ↔ (Mo) + Mo2NiB2 occurs at 1293 °С in the solid state and the joint solubility of boron and nickel in the (Mo) phase is reached to anomaly great values as 6 and 3,0 at. % respectively.It was proved experimentally that in the constituent binary system Fe−B the Fe3B boride is definitely metastable. At the same time in the Mo−Fe−B ternary system it was shown that in the solidus surface at 1160 °С there is the ternary compound MoxFe3-xB (τ2) containing 1,3−2,0 at. % Mo. This boride is formed via a peritectic reaction and stable up to ~ 1050 °С. It exists as two modifications of crystal structural types Ti3P and Ni3P.As a result of research work within CALPHAD approach for the first time the thermodynamic descriptions of the Fe−B and Mo−Fe−B systems were elaborated, which take into account allotropic transformation α-FeB ↔ β-FeB at 1212 °С and ferromagnetic transformations of α-FeB and Fe2B boride phases as 2-nd order phase transitions. The metastable phase diagram of the Fe−B system including (γ-Fe) + Fe3B eutectic was calculated. It was constructed for the first timeThe thermodynamic description of the Mo−Fe−B system in the whole concentration and temperature range was firstly elaborated that allows calculating phase diagrams and Scheil's reaction scheme including both 1-st and 2-nd order phase transformations.Due to their high microhardness, abrasive resistance and high-temperature strength, two-phase alloys which consist of ternary boride and binding metal phase based on the metals of iron group are paid attention at development on their basis novel high temperature strength and corrosion-resistant materials, brazing spelters and wear-resistant coatings. It was also revealed regularities in the constitution of the Mo−{Fe, Co, Ni}−B ternary phase diagrams and predicted constitution of the Mo−Co−B system solidus surface.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського