Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Титаренко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Титаренко В.М. 
Лексика іншомовного походження в північноукраїнських пам'ятках XVI - XVII ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.М. Титаренко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Проаналізовано особливості функціонування запозиченої лексики у північноукраїнських пам'ятках ділового стилю XVI - XVII ст. Лексику іншомовного походження класифіковано за тематичними групами, встановлено, які з них найбільш динамічно наповнювались словами іншомовного походження. Виявлено, з яких мов дані слова потрапили до текстів пам'яток північноукраїнського ареалу XVI - XVII ст. Встановлено, що не всі запозичення позначали нові поняття в староукраїнській мові, деякі з них мали й питомі відповідники. Охарактеризовано лексико-семантичні процеси, що відбувалися в семантичній структурі лексем іншомовного походження: ускладнення, спрощення, переінтеграцію. На основі вивчення опублікованих діалектних матеріалів простежено подальшу долю аналізованих лексем, зокрема, їх функціонування у сучасному північноукраїнському наріччі. Уточнено шляхи проникнення таких слів до староукраїнської мови. Виявлено кілька номенів, не зафіксованих словниками XVI - XVII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-322 +
Шифр НБУВ: РА354495

      
Категорія: Транспорт   
2.

Титаренко В.Є. 
Напружено-деформований стан і довговічність рам напівпричепів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / В.Є. Титаренко ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення науково-технічної проблеми підвищення надійності та зменшення матеріалоємності причіпних транспортних засобів шляхом раціоналізації напружено-деформованого стану (НДС) несучих систем для критичних схем навантажень. Проаналізовано існуючі розрахункові методи рам автотранспортних засобів (АТЗ) та особливості їх НДС. Експериментально досліджено згин і згин з крученням рам сідельних напівпричепів. Проведено натурний експеримент для визначення живучості вузлового з'єдання та комп'ютерне моделювання небезпечних локальних ділянок рами. Розроблено методику визначення впливу параметрів лонжеронів на жорсткість кручення поперечин. Розроблено методологічний комплекс технічних заходів, а також методики інженерних розрахунків проектування рам напівпричепів і визначення їх ресурсу. Запропоновано й апробовано безстендову методику експериментальних досліджень НДС великорозмірних рам на базі спареного навантаження двох натурних зразків. Удосконалено методи досліджень НДС на базі натурного експерименту та комп'ютерного моделювання локальних ділянок рам для статичних і циклічних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.474-042.61 +
Шифр НБУВ: РА348791

Рубрики:

      
3.

Титаренко В.Є. 
Оцінювання та розвиток конкурентоспроможності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Є. Титаренко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування підходу до оцінювання розвитку та конкурентоспроможності підприємства, описано структуру та складові системи забезпечення її підвищення. Визначено, класифіковано та систематизовано чинники даного розвитку. Запропоновано методику оцінювання конкурентоспроможності підприємства та визначення відповідного резерву, яка грунтується на оцінці конкурентоспроможності продукції та процесів діяльності підприємства. Відзначено, що конкурентоспроможність процесів необхідно визначати на підставі з'ясування ефективності постачальницької, виробничої та збутової діяльності. Доповнено й уточнено понятійний апарат конкурентоспроможності підприємства та продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-13 +
Шифр НБУВ: РА339529

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Титаренко В.А. 
Прогнозування змінності характеристик глинистих грунтів при оцінці стійкості зсувонебезпечних схилів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / В.А. Титаренко ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше обгрунтовано та перевірено на практиці різновид методу випробування грунтів на одноплощинне зрушення для оцінки стійкості схилів за умов попереднього ущільнення зразків й водонасичення з прогнозованих вертикальних тисків на грунт у масиві внаслідок обводнення схилу. Для водонасичених глинистих грунтів розроблено нову схему взаємозв'язку фізико-механічних характеристик, що дозволяє прогнозувати їх змінність, спричинену обводненням схилу. Здійснено математичне моделювання процесу одноплощинного зрушення грунту шляхом розв'язання пружно-пластичної задачі нелінійної механіки грунтів, що дало змогу виявити нові особливості їх зрушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.241 +
Шифр НБУВ: РА337068

Рубрики:

      
5.

Титаренко В. А. 
Співвідношення моралі і релігії у філософських вченнях І. Канта та Г. В. Ф. Гегеля: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / В. А. Титаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено реконструкцію, співставлення та критичну оцінку вчень І. Канта та Г. В. Ф. Гегеля щодо співвідношення моралі та релігії. З'ясовано, що в філософській системі Канта мораль та релігія сутнісно співпадають. Зазначено, що тотожність моралі та релігії обгрунтовується ним через співвіднесеність досліджуваних феноменів у понятті моральної віри, яку Кант проголошує онтологічною стосовно людської природи. Мораль та релігія співвідносяться як два регулятиви людської поведінки, перший з яких (мораль) реалізується в суто ноуменальній природі людини, а другий (релігія) об'єднує ноуменальний та феноменальний світи людського буття. Встановлено, що однією з найважливіших передумов формування Гегелевого філософського мислення виступає етика та філософія релігії Канта. Визначено, що Гегель починає свою філософську творчість із переосмислення та розвитку Кантових ідей. З'ясовано, що, незважаючи на граничну альтернативність досліджених філософських підходів до вирішення проблеми співвідношення моралі та релігії (апріористсько-трансцендентистський підхід Канта та історично-імманентистський підхід Гегеля), існує можливість взаємного доповнення їх теоретичних моделей. Доробок соціально-історичної та проблемно-категоріальної реконструкції та аналізу етичних і філософсько-релігійних вчень Канта та Гегеля може бути задіяний для загальнотеоретичного вирішення надскладної проблеми співвідношення моралі та релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ЮЗ(4НІМ)5-563.1 + ЮЗ(4НІМ)5-563.7
Шифр НБУВ: РА375528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Титаренко В.П. 
Теорія і практика формування естетичної культури майбутніх учителів трудового навчання засобами українських народних промислів: автореф. дис. ... д-ра пед. наук: 13.00.02 / В.П. Титаренко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Розкрито особливості педагогічної системи формування у майбутніх учителів трудового навчання естетичної культури засобами українських народних промислів, що враховує національні та регіональні особливості художньо-естетичної діяльності, самобутні народні трудові традиції та визначає етапи, функції, зміст і методику відповідної професійної підготовки. Апробовано модель системи формування естетичної культури у майбутніх учителів трудового навчання засобами українських народних промислів, провідними компонентами якої є мета, завдання, етапи, компоненти, зміст, методи, форми, засоби та результат. Визначено педагогічні умови підвищення ефективності процесу професійної підготовки студентів до даного виду виховання школярів. Запропоновано критерії та показники сформованості даного особистісного утворення. Підтверджено ефективність теоретико-методологічних і організаційно-методичних засад функціонування даної системи, розкрито її зміст і структуру, експериментально перевірено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.4 + Ч421.355.4 + Ч421.355.4
Шифр НБУВ: РА369555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
7.

Титаренко В.В. 
Християнський харизматизм як релігійне явище: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.В. Титаренко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теологічні (богословські) концепції християнського харизматизму у католицизмі, православ'ї, традиційному протестантизмі та рефлексію даного явища у харазматичних церквах. Доведено, що конфесії актуалізують свою інтерпретацію феномену харизми, спираючись на власну теологічну традицію. Показано, що дана філософсько-релігієзнавча концепція вміщує аналіз генетичної природи та історичних витоків феномену харизматизму як фундаментальної онтологічної складової, внутрішньо іманентної християнській релігійній традиції, виявляє специфічні характеристики християнського харизматизму у віровченні, індоктринації та культовій практиці сучасних харизматів, визначає особливості соціальної інституалізації християнських харизматичних громад, тенденції їх розвитку в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.151 +
Шифр НБУВ: РА324820

Рубрики:

      
8.

Бардин М. Я. 
Апокаліптичні рефлексії у наративах глобалізованого світу: релігієзнавчий аналіз / М. Я. Бардин. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації, сфокусувавшись на християнстві, досліджується трансформація апокаліптичних ідей та сюжетів у сучасних наративах як відповідь на виклики глобалізованого світу. Застосовано методології дослідження апокаліптичних наративів на основі історичних, соціологічних, філософських, літературознавчих та релігієзнавчих розвідок, де особлива увага приділяється міждисциплінарному підходу. У межах християнської наративної традиції на підставі дослідження конфесійної, художньої та біблієзнавчої літератури з апокаліптичної тематики класифіковано ядро наративу – позачасова актуальність новозавітнього апокаліптичного пророцтва («Об'явлення Івана Богослова»), а також периферійні (маргінальні) структури – доля останніх днів, Тисячолітнє Царство, символічні образи.Обґрунтовано поліваріантність християнської есхатології та досліджено конфесійну специфіку апокаліптичних уявлень у світлі сучасних проблем. Визначено, що серед головних факторів ризику планетарно-цивілізаційного масштабу, до яких найчастіше звертаються богослови, є такі проблеми: війни, хвороби, проблеми навколишнього середовища.Розглянуто сучасні вітчизняні та зарубіжні біблійні дослідження з проблеми інтерпретації Апокаліпсису, в яких зосереджується увага на інтерпретаційних підходах розуміння Апокаліпсису (футуристичний, претеристичний, історичний, символічний). Доведено, що трансформація апокаліптичних ідей та сюжетів у сучасних наративах зумовлена реакцією на виклики сучасності, з одного боку, та апокаліптичною свідомістю та постмодерністською тенденцією – з іншого.Констатовано, що конверсія апокаліптичних мотивів в постмодерній, глобалізованій маскультурі, виводить Апокаліпсис поза дослідницькі принципи, притаманні герменевтиці, екзегетиці, за межі філософських, релігієзнавчих підходів та відходить навіть від сфери духовності, перетворюючи на бренд, зрештою закладаючи основу для експлуатації природніх людських емоцій і страхів.Доведено, що сучасна християнська свідомість відійшла від первісного розуміння кінця світу, у свою чергу, сучасні кінцесвітні інтерпретації все більше віртуалізуються та модернізуються, тим самим впливаючи на соціум.^UThe dissertation, focusing on Christianity, studies the transformation of apocalyptic ideas and plots in modern narratives as a response to the challenges of the globalizing world. The methodologies of the study of apocalyptic narratives are applied based on historical, sociological, philosophical, literary, and religious studies, where special attention is paid to the interdisciplinary approach. The study examines the Book of Revelation by St. John the Theologian as a matrix that generates new narratives. After all, the symbols and images of the Apocalypse underwent modifications over time and were embodied in various forms in the globalized world, which constituted the subject field of the research. Without claiming to be an exhaustive analysis of traditional apocalypticism, the study focuses on those transformations that were represented by the apocalyptic reflections of the late twentieth and early twenty-first centuries.The polyvariance of Christian eschatology is substantiated and the confessional specificity of apocalyptic ideas is investigated in the light of modern problems, where the fact is important that the Catholic and Orthodox Churches use the dogma of the Second Coming of Jesus Christ, the resurrection of the dead, and the life of the world to come, and within the Protestant denominations and neo-Christian trends, the understanding of the end of the current world has different variability. It is determined that the confessional interpretation of the Book of Revelation by St. John the Theologian represents the individual author's reflection because the awareness of the apocalyptic problem is significantly influenced by pluralism as an important element of the religious consciousness of a modern man.It is determined that among the main risk factors of a planetary-civilizational scale to which theologians most often turn are the following problems: wars, diseases, and environmental problems. It is stated that the Christian civilization throughout its history has experienced a large number of outbursts of apocalyptic expectations, which became the key to instilling fear and hysteria. Eschatological tensions became a certain method of manipulating people, in order to retain power not only by the supremacy of the church but also by secular power, which was often linked to the church hierarchy by multiple ties.The modern Ukrainian and foreign biblical studies on the problem of interpretation of the Apocalypse are considered, in which attention is focused on interpretive approaches to understanding the Apocalypse (futuristic, preteristic, historical, and symbolic).It is proved that the transformation of apocalyptic ideas and plots in modern narratives is due to the reaction to the challenges of modernity, on the one hand, and apocalyptic consciousness and postmodern tendency, on the other hand. It is stated that the conversion of apocalyptic motives in the postmodern, globalized mass culture takes the Apocalypse beyond the research principles inherent in hermeneutics, exegesis, beyond philosophical, religious approaches and even moves away from the sphere of spirituality, turning into a brand, ultimately laying the foundation for the exploitation of natural human emotions and fears.Within the Christian narrative tradition, based on the study of confessional, fiction, and biblical literature on apocalyptic topics, the core of the narrative is classified – the timeless relevance of New Testament apocalyptic prophecy (the Book of Revelation by St. John the Theologian), as well as peripheral (marginal) structures – the destiny of the last days, the Millennial Kingdom, and symbolic images.It is stated that in the scientific discourse of modern Ukraine, the circle of people interested in this issue has expanded and includes philosophers, religious scholars, theologians, biblical scholars, and literary critics. Ukraine is in a protracted crisis period caused by a number of events – from the Chernobyl accident, the collapse of the Soviet Union, economic and political instability – to military aggression in the east of the country, the spread of coronavirus infection, as a result of which philosophical and religious discourse produce new forms of visionaries of the end of the world.It has been proven that modern Christian consciousness has moved away from the original understanding of the end of the world, and for non-believers, it has never been based on the primary source, in turn, modern interpretations of the end of the world are increasingly virtualized and modernized, thus influencing the society.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Козирод О. Г. 
Методика навчання учнів технічному моделюванню у закладах позашкільної освіти / О. Г. Козирод. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена проблемі навчання учнів основ початкового технічного моделювання у закладах позашкільної освіти. У роботі проаналізовано передовий вітчизняний і зарубіжний досвід роботи закладів позашкільної освіти; особливості змісту та організації освітнього середовища закладу науково-технічного напряму, яке характеризується сприятливістю освітніх впливів на формування особистісних компетентностей вихованців гуртків технічного моделювання. Визначено, що пізнавальна, практична, творча та соціальна компетентності, набуті учнями у позашкільній освіті, доповнюють процес формування ключової компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій. У дисертації науково обґрунтовано та експериментально перевірено модель методики навчання учнів технічному моделюванню у гуртках відповідного профілю в єдності теоретико-методологічного, змістово-процесуального та діагностично-оцінювального компонентів. Окреслено критерії та показники, на основі яких визначено рівні сформованості компетентностей вихованців гуртків. Розроблено і впроваджено в навчальний процес закладів позашкільної освіти науково-технічного напряму навчальні програми «Початкове технічне моделювання», освітній комплекс методичних матеріалів з питань організації роботи гуртків початкового технічного моделювання, довідник керівника гуртка закладу позашкільної освіти.^UThe dissertation is devoted to the problem of teaching students the basics of primary technical modeling in institutions of extracurricular education. The paper analyzes the advanced native and foreign experience of extracurricular education institutions; features of the content and organization of the educational environment of the institution of scientific and technical direction, which is characterized by the favorable educational influences on the formation of personal competencies of students of technical modeling groups. It is determined that cognitive, practical, creative and social competencies acquired by students in extracurricular education complement the process of forming key competencies in the field of natural sciences, engineering and technology. The model of a technique of training of students to technical modeling in groups of the corresponding profile in unity of theoretical-methodological, semantic-procedural and diagnostic-estimating components is scientifically substantiated and experimentally checked in the dissertation. Criteria and indicators are outlined, on the basis of which the levels of competence formation of students of groups are determined. Educational programs "primary technical modeling", an educational set of methodological materials on the organization of work of primary technical modeling groups, a reference book of the head of the group of an institution of extracurricular education have been developed and implemented in the educational process of institutions of extracurricular education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського