Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (578)Книжкові видання та компакт-диски (481)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=ТРЕТЯК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Третяк С.Ю. 
Взаємодія біядерних кластерів ренію(III), що містять зв'язок метал-метал підвищеної кратності, з вільними радикалами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.Ю. Третяк ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію комплексних сполук диренію(III) з галогенідними та карбоксилатними лігандами усіх можливих структурних типів на прикладі стабільних трифенілвердазильного та гальвіноксильного радикалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.236-27 +
Шифр НБУВ: РА367762

Рубрики:

      
2.

Третяк І.Б. 
Діагностика та хірургічне лікування тяжких та застарілих ушкоджень периферичних нервів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / І.Б. Третяк ; Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено питання діагностування та хірургічного лікування травматичних уражень периферичних нервів, що характеризуються значними дефектами нервових стовбурів, відсутністю центрального або дистального відрізків нерва, давністю ушкодження більше за 12 міс. Проведено дослідження випадків, прогноз лікування яких надзвичайно несприятливий. Проаналізовано можливості сучасних методів діагностування, а саме: комплексу електронейроміографічних методик, комп'ютерно- і магніторезонанснотомографічних досліджень, інтраопераційного діагностування у визначенні функціонального стану ушкоджених нервів і прогнозуванні обсягів відновлення їх функцій. Для лікування хворих з тяжкими та застарілими ушкодженнями периферичних нервів розроблено та впроваджено в клінічну практику нові хірургічні методики, які грунтуються на використанні можливостей гетеротопічної невротизації, невротизації з аутопластикою, прямої невротизації м'язів і через трансплантат нерва, внутрішнього невролізу або аутопластики частини пучків, перехресної іннервації, транспозиції м'язів, внутрішньоневральної невротизації, супрамаксимальної інтраопераційної електростимуляції, довготривалої електростимуляції, що повною мірою залучають механізми пластичності нервової системи. Використання сучасних методів діагностування, вдосконалення лікувальної тактики, виконання реконструктивних хірургічних втручань, що базуються на залученні компенсаторно-регенераторних можливостей нервової системи, дозволило підвищити ефективність оперативного лікування, досягти позитивних результатів у 91,2 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5 +
Шифр НБУВ: РА366750

Рубрики:

      
3.

Третяк Р.А. 
Економічні засади формування сільськогосподарських землеволодінь і землекористування в умовах земельної реформи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.А. Третяк ; НАН України. Об'єдн. ін-т економіки. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-практичні економіко-екологічні засади формування землеволодінь та землекористувань сільськогосподарських підприємств. Висвітлено й узагальнено досвід та проблеми земельної реформи у Чернівецькій області. Обгрунтовано, що формування раціональних землеволодінь і землекористувань сільськогосподарських підприємств має здійснюватися шляхом еколого-ландшафтного землеустрою. Розроблено концептуальну модель організаційно-землевпорядних механізмів формування економічно ефективного землекористування. Розвинуто наукові засади класифікації й аналітичного обліку земель у даних підприємствах. Розроблено методичний підхід до оцінки, а також обгрунтовано показники економічної ефективності організації сільськогосподарських землеволодінь і землекористувань, сформованих на базі різних прав використання земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51 +
Шифр НБУВ: РА338323

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Третяк Н.В. 
Жаргонна лексика в друкованих ЗМІ (номінально-експресивна функція): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Третяк ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему сучасної соціолінгвістики - опису основних закономірностей функціонування жаргонної лексики як номінативно-експресивного засобу у мові сучасної української періодики на матеріалі текстів різного суспільно-ідеологічного та тематичного спрямування. Проаналізовано жаргонну лексику як різновид мовного субстандарту, якому притаманне емоційно-експресивне забарвлення. Розглянуто шляхи пейоризації публіцистичного стилю як однієї з основних тенденцій його розвитку на сучасному етапі. Визначено лексико-семантичні засоби зниження лексичних детермінант у мові газетних текстів. Описано найуживаніші групи жаргонної лексики, які активно функціонують у сучасних друкованих засобах масової інформації. Розглянуто мовну та прагматичну варіативність окремих жаргонних одиниць у публічному спілкуванні. Розкрито експресивний потенціал цих одиниць у мові газет. Охарактеризовано метамовну функцію жаргонної лексики та фразеології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-677.1 + Ш141.14-715 +
Шифр НБУВ: РА361883

Рубрики:

      
5.

Третяк К.О. 
Історія забудови та архітектури Києва наприкінці ХІХ - початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.О. Третяк ; Ін-т історії України НАН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню забудови та архітектури Києва на рубежі XIX-XX століть крізь призму бурхливого економічного та культурного розвитку міста. Розкриваються передумови формування київської архітектури, аналізуються взаємовпливи економічних та мистецьких чинників. Визначається роль архітектора та замовника у створенні міської забудови. Висвітлюється питання ставлення городян до змін розвитку міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)52-7 + Щ113(4УКР-2К)53

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Третяк 
Моделювання гравітаційного поля та топографії океану в регіоні Антарктики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / Назар Платонович Третяк ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1
Шифр НБУВ: РА364399

Рубрики:

      
7.

Третяк В.В. 
Обмеження економічного ризику в діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.В. Третяк ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття "ризикова ситуація" з урахуванням умов виникнення та притаманних їй особливостей. Розроблено класифікацію ризикових ситуацій, яка враховує імовірність виникнення ризикової ситуації, вплив чинників зовнішнього та внутрішнього середовища на діяльність підприємства, сприйняття ризикової ситуації особою, яка приймає управлінське рішення. Значну увагу приділено принциповим підходам стосовно формування послідовності управління ризиковою ситуацією, які враховують появу чинників економічного ризику, що впливають на функціонування підприємства. Запропоновано використання системи комплексного управління ресурсами підприємства як способу обмеження економічного ризику, на підставі якого розроблено послідовність етапів ризик-менеджменту ресурсів підприємства. Вдосконалено систему прийняття управлінських рішень у залежності від часу реагування підприємства на ризикову ситуацію. Проаналізовано послідовність прийняття управлінських рішень з метою обмеження економічного ризику та схему управління ризиковою ситуацією у процесі адаптації підприємства до умов економічного ризику. Обгрунтовано вибір способів обмеження економічного ризику з урахуванням притаманних підприємству напрямків забезпечення фінансової стійкості та особливостей прояву економічного ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99
Шифр НБУВ: РА309259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Третяк К.Р. 
Оптимізація кінематичних геодезичних мереж: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / К.Р. Третяк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено теоретичні засади оптимізації проектування, вимірювань та опрацювання кінематичних геодезичних мереж, зокрема створюваних за супутниковими радіогравітаційними технологіями. З використанням розроблених алгоритмів зазначеного опрацювання, які протягом тривалого часу перманентно оновлюються та експлуатуються, визначено параметри трьох узагальнених джерел похибок результатів опрацювання державних висотних мереж. Розроблено засади та алгоритми оптимального проектування вимірів у зазначених мережах. Запропоновано теорію та методи опрацювання й оцінки точності кінематичних геодезичних мереж і фільтрації випадкових чинників на кінцеві результати їх опрацювання. Розроблено методи та алгоритми оптимального проектування GPS-мереж. Експериментально встановлено залежності точності вимірювання складових векторів GPS-приймачами від тривалості вимірів і довжини векторів. З метою підвищення точності побудови GPS-мереж створено методику врахування ексцентриситетів фазових центрів антен GPS-приймачів у разі обробки мереж. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено ефективність апостеріорної оптимізації вимірів у даних мережах, що дає змогу підвищити достовірність і точність кінцевих результатів опрацювання геодезичних мереж. Розроблено теоретичні засади та методику оптимального проектування просторових кінематичних мереж і визначення деформацій напірних трубопроводів ГЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115 +
Шифр НБУВ: РА328675

Рубрики:

      
9.

Третяк В.В. 
Організаційно-економічне забезпечення розвитку регіональних зовнішньоекономічних зв'язків: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / В.В. Третяк ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 35 с. — укp.

Досліджено проблеми організаційно-економічного забезпечення розвитку регіональних зовнішньоекономічних зв'язків. Розкрито суть понять та соціальний зміст категорії "зовнішньоекономічні зв'язки". Проведено еволюційний аналіз організаційного й економіко-правового механізму зовнішньоекономічних зв'язків. Визначено особливості організаційно-функціональної структури їх розвитку. Проаналізовано трансформацію теоретичних поглядів з питань розвитку цих зв'язків і зарубіжний досвід зміцнення зовнішньоекономічних позицій. Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено наукове забезпечення формування регіональної зовнішньоекономічної політики. Розвинуто понятійний апарат і обгрунтовано організаційні особливості забезпечення розвитку регіональних зовнішньоекономічних зв'язків. Розроблено типологію адміністративно-територіальних утворень України залежно від ступеня цього розвитку. Запропоновано науково-теоретичне обгрунтування концепції розвитку регіональних зовнішньоекономічних зв'язків. Наведено організаційний і економіко-правовий механізм розвитку даних зв'язків. Розроблено методичні положення щодо використання процесів моделювання для реалізації механізму розвитку регіональних зовнішньоекономічних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)688 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА340636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Третяк І.О. 
Передумови та стратегія економічного зростання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Третяк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано передумови та стратегію економічного зростання в Україні на основі комплексного підходу до розв'язання теоретичних та практичних питань економічного зростання, сформовано на основі розгляду історично перехідних форм економічних відносин, синтезу наукового досвіду різних економічних шкіл щодо розв'язання проблем економічного розвитку та зростання з точки зору доцільності та пріоритетності його використання. Провідною теоретико-методичною засадою розв'язання проблеми економічного зростання визначено механізм економічного зростання, що розкриває закономірності взаємозв'язку параметрів макроекономічного середовища та інноваційно-інвестиційної активності економічних суб'єктів господарювання на мікрорівні. Наведено пропозиції щодо застосування позитивного досвіду країн Центральної та Східної Європи для макроекономічного зростання в Україні. Розроблено стратегію економічного зростання України, в складі якої важливе значення приділено активному державному регулюванню процесів політико-правового, соціально-економічного та науково-технічного розвитку, здійсненню структурної перебудови економіки України та генезису ринкових виробничих відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА310241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Третяк О.А. 
Політична аргументація як засіб раціоналізації політичної комунікації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.А. Третяк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження політичної аргументації як найбільш оптимального способу перетворення політичної комунікації демократичного суспільства на раціональних засадах. Визначено концептуальний та конкретно-політичний рівні обгрунтування політичної комунікації як засобу її раціоналізації. Проаналізовано поняття політичної аргументації, раціональної політичної комунікації, демократичної публічної сфери. Обгрунтовано дисфункційність сучасного стану політичної комунікації. На підставі використання результатів фундаментальної комунікативної теорії на предметному полі політичної науки встановлено базові засади раціональності політичної аргументації у морально обумовленій прагматиці мовленнєвої діяльності. Виявлено ресурси раціоналізації політичної комунікації за допомогою політичної аргументації у сучасному ліберальному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043 +
Шифр НБУВ: РА331955

Рубрики:

      
12.

Третяк Т. О. 
Реалізація права на екологічну безпеку в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Т. О. Третяк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

На підставі проведеного аналізу зроблено висновок про те, що право на безпечне для життя та здоров'я довкілля передбачає як свій об'єкт лише довкілля певної якості. Порушеним це право буде вважатися лише за умови настання негативних змін в довкіллі. Згідно з чинним законодавством України моментом виникнення права на захист суб'єктивного права є момент його порушення. Звернутися до суду за захистом порушеного права на безпечне для життя та здоров'я довкілля можна лише за умови негативних змін у довкіллі чи негативного впливу на життя та здоров'я людини. Проаналізовано механізми, за допомогою яких здійснюється реалізація охоронюваного законом інтересу у дотриманні вимог екологічної безпеки. Одним із інструментів в системі відповідних механізмів є право на екологічну безпеку, яке закріплюється за допомогою встановлення обов'язків зобов'язаних суб'єктів, охоронюваних законом інтересів у сфері забезпечення екологічної безпеки та охоронних прав, за допомогою яких ці інтереси можна захистити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11
Шифр НБУВ: РА381693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Третяк Г.С. 
Розвиток господарських систем в умовах ринкової трансформації (проблеми ефективності державного регулювання): Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.С. Третяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми ефективності регулювання та дерегулювання економічних систем за перехідних умов. Проаналізовано чинники, що визначають формування та зміну рівня регулятивної та дерегулятивної ефективності економічних систем перехідного типу. Обгрунтовано основні принципи формування та здійснення регулятивної та дерегулятивної політики держави. Виявлено залежність дерегулятивної еластичності від регулятивного, формаційного, ринкового, функціонального типу економічної системи та фактора часу. Проведено порівняльний аналіз дерегулятивної ефективності та еластичності державних, кооперативних і приватних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 +
Шифр НБУВ: РА337617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Третякова І.М. 
Синтез, флуоресцентні та електрохімічні властивості фталоціанінових комплексів цинку, цирконію, гафнію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.М. Третякова ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено нові методи синтезу фталоціанових сполук з використанням відновників. Синтезовано 5 нових тера(поліфторалкоксисульфоніл)фталоціанінових комплексів цинку (II) та 36 нових фталоціанінових комплексів цирконію (IV) і гафнію (IV) з позаплощинними 3-заміщеними 2,4-пентандіонатними та карбоксилатними лігандами. Установлено, що на флуоресцентні властивості впливають природа центрального атома та розчинника, а також тип зв'язку: центральний атом металу - ліганд та природа замісників у позаплощинному ліганді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.426 + Г122.416 + Г124.436 +
Шифр НБУВ: РА349012

      
15.

Третякова Л.І. 
Структуризація комплексу маркетингу в системі виробничого менеджменту промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.І. Третякова ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням виробничої діяльності промислових підприємств в умовах їх ринкової орієнтації. Встановлено необхідність і доцільність інтеграції концепцій маркетингу з теорією сучасного менеджменту в напрямі структуризації комплексу маркетингу до внутрішньовиробничих ієрархічних рівнів. Обгрунтовані основні напрями структуризації складових комплексу маркетингу, реалізація яких передбачає формування інформаційного забезпечення на основі внутрішньовиробничого моніторингу та методичного забезпечення прогнозування синтезованих техніко-економічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-211.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Третякова О.В. 
Фінансове забезпечення розвитку малого підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Третякова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми фінансового забезпечення становлення та розвитку малого підприємництва в Україні. Виявлено особливості та систематизовано загальні підходи до розуміння фінансових ресурсів малих підприємств та системи фінансово-кредитного забезпечення їх розвитку. Здійснено інтегровану оцінку поточних напрямів дії, параметрів та співвідношення основних елементів фінансово-кредитного механізму, характеру їх мотиваційної поведінки за умов конкурентного середовища. Запропоновано напрями вдосконалення системи нормативно-правового забезпечення фінансової підтримки малого підприємництва з урахуванням особливостей перехідного періоду та стратегічних завдань фінансування даного сектору економіки та відповідно до пріоритетів регуляторної політики. Визначено перспективні напрями підвищення ефективності фінансового забезпечення малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-93 +
Шифр НБУВ: РА329722

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мироненко Т. О. 
Прийняття публічних політичних рішень: особливості у трансформаційних демократіях / Т. О. Мироненко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процеси колегіального формування спільної політичної позиції в умовах трансформаційної демократії. Мета – розкриття специфіки прийняття публічних політичних рішень в умовах трансформаційної демократії. Методи – принципи об'єктивності, науковості, мультивекторності, послідовності, конкретності, системності, цілісності, історизму та комплексності; системного підхід; структурно-функціональний, політико-історичний, політико-інституційний методи. Встановлено структуру публічного політичного рішення. Визначено специфіку впливу демократичної публічності на процеси акцептації політичних альтернатив прийняття політичних рішень. Розкрито значення вирішального голосу у процесах демократичного ухвалення політичних рішень. Розвинуто тлумачення місця публічних політичних рішень у контексті функціонування трансформаційної демократії. Обґрунтовано аналітичну схему обговорення політичних альтернатив. Здійснено розробку підходів до оптимальної публічної презентації політичного рішення. Уточнено складники публічності демократичного політичного рішення на різних рівнях діяльності у трансформаційної демократії. Виявлено специфіку формування демократичної публічності в сучасній Україні. Сфера – оптимізації механізмів узгодження політичних позицій щодо формування компромісного середовища політичних рішень, навчальний процес.^UThe object is the processes of collegial formation of a common political position in a transformational democracy. The purpose is to reveal the specifics of the public political decision making in a transformational democracy. Methods – principles of objectivity, scientific, multivectorness, consistency, concreteness, systemicity, integrity, historicism and complexity; system approach; structural-functional, political-historical, political-institutional methods. The structure of a public political decision is established. The specifics of the influence of democratic publicity on the processes of political alternatives` acceptance for political decision making are determined. The significance of a decisive voice in the processes of democratic decision-making in political parties is revealed. The interpretation of the place of public politilca decisions in the context of the functioning of transformational democracy has been developed. The analytical scheme of political alternatives` discussion is substantiated. Developed approaches to optimal public presentation of the political decision. The components of publicity of the democratic political decision at different levels of activity in transformational democracy are specified. The specifics of the democratic publicity formation in contemporary Ukraine is revealed. The sphere is optimization of the political positions` harmonization mechanisms regarding the formation of political decisions` compromise environment, the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Третяк С. К. 
Моніторинг гідрографічних об'єктів засобами дистанційного зондування Землі та геоінформаційних технологій / С. К. Третяк. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертаційній роботі подано методику дослідження зміщень русел річки Дністер та її правобережних і лівобережних приток на підставі топографічних карт, космічних зображень та спеціальних карт з опрацюванням всіх матеріалів в програмному середовищі ArcGIS. Розглянуто суть руслових процесів та методи їх дослідження. Проаналізовано вплив геологічних структур на зміщення русла річки Дністер та його приток від витоків річки до м. Заліщики, де річка Дністер протікає в каньйоні. На основі спрощених формул Молоденського визначено вплив похибок параметрів на точність трансформації при переході від однієї системи координат до іншої. Пораховано коефіцієнти стійкості русел та встановлено, що деякі вирази не відповідають визначеними авторами критеріям стійкості. Запропоновано вираз для визначення стійкості, в який входить ширина заплави та ширина русла річки.^UIn the dissertation work the method of study of displacement of the channels of the Dniester River and its right bank and left-bank influx on the basis of topographic maps, space images and special maps with the processing of all materials in the ArcGIS software environment is given. The essence of channel processes and methods of their research are considered. The influence of geological structures on shifts of the Dniester river channels and its tributaries, from the riverhead to the town of Zalishchyky, where the Dniester river flows through a canyon, was analyzed. Based on the simplified Molodensky transformations, the influence of errors in the transition parameters on the accuracy of transformation when switching from one coordinate system to another was determined. It was found that some expressions do not meet stability criteria determined by the authors. An expression which can be used for determining stability was suggested, which includes floodplain width and river channel width.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Петров С. Л. 
Моніторинг вертикальних зміщень техногенно-навантажених територій геодезичними методами / С. Л. Петров. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженням вертикальних зміщень техногенно- навантажених територій геодезичними методами з врахуванням геодинамічних процесів різного характеру впливу. Для підтвердження можливості використання геотехнічних методів у поєднанні з геодезичними методами в автоматизованих системах моніторингу розроблена методика сумісного опрацювання результатів геометричного нівелювання та вимірів інклінометрами.^UThe dissertation is devoted to research of vertical displacements of technogenic- loaded territories by geodetic methods taking into account geodynamic processes with different character of the influence. The method for joint processing of results of geometric leveling and measurements by inclinometers was developed for confirmation of the possibility of using geotechnical methods in conjunction with geodetic methods in automated monitoring systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Алалі А. Ю. 
Технології «good governance» як чинник підвищення ефективності демократичного політичного менеджменту / А. Ю. Алалі. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – трансформація політичного менеджменту в умовах розвитку сучасної демократії. Мета – з'ясування специфіки технологій good governance як чинника підвищення ефективності політичного менеджменту в умовах демократії. Методи – комплексний підхід, сходження від абстрактного до конкретного, ретроспекції, системний аналіз, структурно-функціональний. Встановлено політичний зміст концепції «good governance» як парадигми реалізації належного урядування. Впроваджено алгоритм оцінювання ефективності критичного політичного менеджменту на основі парадигми «good governance». Розкрито структуру вимог ефективності політичного менеджменту. Розвинуто інтерпретацію спроможності політичних інститутів у контексті «good governance». Встановлено перелік чинників успішності інтеграції елементів «належного врядування» в політичну та адміністративну практику. Обґрунтовано концепцію міждисциплінарної інтеграції принципів «good governance». Уточнено параметри оцінювання ефективності взаємодії обраних політичних посадовців бюрократії в умовах транзитивних демократій. Уточнено оптимальну конфігурацію реформ у контексті «good governance» щодо системи політичного менеджменту України. Ідентифіковано елементи позитивного інституціонального контексту інтеграції «належного врядування» до системи політичного управління. Сфера – оптимізація дії політичної еліти, модернізація системи політичного менеджменту, навчальний процес.^UThe object is the transformation of political management in the context of the contemporary democracy`s development. The purpose is to clarify the specifics of good governance technologies as a factor in improving the effectiveness of political management in democracy conditions. Methods – an integrated approach, ascension from abstract to concrete, retrospection, system analysis, structural and functional. The political content of the concept of «good governance» as a paradigm for the implementation of good governance is established. An algorithm for evaluating the effectiveness of critical political management based on the «good governance» paradigm is implemented. The requirements` structure of the political management`s effectiveness is revealed. The interpretation of the capacity of political institutions in the context of «good governance» is developed. The factors` list of «good governance» elements` integration success into political and administrative practice has been established. The concept of interdisciplinary integration of the principles of «good governance» is substantiated. The evaluation parameters of the interaction effectiveness of the elected political bureaucracy officials in the conditions of transitive democracies are specified. The optimal configuration of reforms in the context of «good governance» concerning the system of political management of Ukraine is specified. Elements of a positive institutional context for the integration of «good governance» into the system of political governance have been identified. Sphere – optimization of the political elite, modernization of the system of political management, educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського