Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ТИХОНЕНК$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=ГРИГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Тихоненко І.В. 
Клініко-морфологічні особливості уражень гастродуоденального відділу і роль Helicobacter pylori у їх розвитку в осіб, які контактували із сполуками хрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Тихоненко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше вивчено поєднаний вплив на гастродуоденальний відділ (ГДВ) малих концентрацій сполук хрому та Hp. Установлено, що зі збільшенням професійного стажу (ПС), незалежно від статі, зростає концентрація хрому в крові та сечі. Доведено, що зі збільшенням ПС та з віком спостерігаються гіпосекреція, гіпоацидність, значне зниження захисних та різка активація агресивних властивостей шлункового соку, що є більш вираженим у випадку виразкової хвороби (ВХ) у фазі неповної ремісії. Виявлено, що основними чинниками зниження секреторної функції шлунка є ПС роботи за умов контакту зі сполуками хрому та вік хворих. Уперше визначено, що ВХ та хронічний гастродуоденіт (ХГД), асоційовані з Helicobacter pylori (Hp), у контактуючих зі сполуками хрому мають певні клінічні особливості (періодичні болі в епігастрію, малосимптомний початок захворювання, часті шлунково-кишкові кровотечі за умов ВХ - у 51,4 % хворих, що мають прямо пропорційну залежність від ПС, не характерною є сезонність загострень і обтяжена спадковість). За одночасної дії сполук хрому та Hp виявлено високу ступінь обсіменіння Hp, атрофічні зміни більш виражені у контактуючих зі хромом, причому у хворих з атрофічними гастритами зростає частота фіброзування слизової оболонки шлунка (СО Ш), а також частіше розвиваються хронічні атрофічні гастрити з "перебудовою" СО за кишковим типом зі збільшенням ПС роботи, з наростанням атрофічних змін в антральному відділі шлунка частіше виявляється інфекція Hp у слизовій тіла шлунка. Це дає підставу робити висновок щодо синергізму двох несприятливих агентів. Уперше доведено ефективність запропонованої методики лікування ВХ та ХГЛ зі включенням антидотної терапії, антиоксиданта, ентеросорбента та потрійної схеми лікування (два антибактеріальних препарати та "Омепразол").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА330434

Рубрики:

      
2.

Тихоненко О.А. 
Корекція деформацій кісток передпліччя апаратами зовнішньої фіксації при ураженні пухлинними та диспластичними процесами у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.А. Тихоненко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано методику застосування монолатеральних апаратів зовнішньої фіксації (АЗФ) на основі стрижнів для лікування деформацій та укорочення кісток передпліччя за уражень доброякісними пухлинами та диспластичними процесами. Доведено високі жорсткісні, фіксаційні та коригувальні показники запропонованої системи АЗФ. Одержано дані про переваги застосування методу роздільної фіксації та незалежної корекції кісток передпліччя у разі лікування деформацій і укорочення, спричинених доброякісними пухлинами та диспластичними процесами у порівнянні з існуючими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.284.4 + Р733.569.481-5 +
Шифр НБУВ: РА344828

Рубрики:

      
3.

Тихоненко В. Г. 
Особливості перебігу вагітності та пологів у жінок із папіломавірусною інфекцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / В. Г. Тихоненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему перебігу вагітності та пологів у жінок із папіломавірусною інфекцією (ПВІ). Доведено, що у вагітних із ураженям ПВ (ПВУ) геніталій існує високий ризик щодо невиношування вагітності, передчасного злиття навколоплідних вод, та гнійно-запальних ускладнень у післяпологовому періоді. Розглянуто можливі шляхи передачі інфекції від вагітної матері до дитини. Доведено, що ризик активації ПВІ збільшує фізіологічна імуносупресія, яка виникає під час вагітності. Встановлено, що за вагітності наявність ПВІ викликає в макроорганізмі певні зміни імунної системи, особливо системи інтерферону як первинної ланки противірусного захисту. Виявлені порушення з боку деяких показників системного та місцевого імунітету, процесу інтерфероноутворення дозволяють обгрунтувати необхідність використання інтерферонів у комплексному лікуванні вагітних жінок. Запропоновано комплексний метод лікування ПВУ геніталій, який передбачає хімічну коагуляцію трихлороцтовою кислотою з місцевою інтерферонотерапією та застосування гліциризинової кислоти. Наведено алгоритм розродження вагітних з ПВУ геніталій, спрямований на зменшення частоти інфікування новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215 + Р716.225
Шифр НБУВ: РА380175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського