Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (158)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ТЕЛЕГ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Телега В.М. 
Вплив електронної підсистеми на формування складу поверхні напівпровідникових сполук з різним ступенем іонності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.М. Телега ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Створено оригінальну надвисоковакуумну установку, проведено експериментальні дослідження процесів формування складу поверхні кристалів, випаровування компонент кристалів, емісійних властивостей кристалів. Показано, що за умов впливу електронної підсистеми кристалів температури, електричного поля та струму можна керувати процесами формування складу поверхні кристалів. Встановлено, що керуванням процесом випаровування компонент кристалів за умов високого вакууму можна отримувати плівки різного складу. На підставі аналізу результатів дослідження можливостей керування процесами випаровування та формування складу поверхні кристала GaAs за термовакуумної обробки за умов впливу на електронну підсистему шляхом пропускання струму в системі зонд-кристал доведено, що пропускання струму через кристал суттєво змінює швидкість випаровування As, залежно від величини струму, температури зразка та концентрації вільних носіїв заряду. Напрямок ефекту визначається знаком потенціалу (напрямком струму), що прикладається, та типом вільних носіїв заряду. Формування складу поверхні кристалів, за результатами експериментальних досліджень, залежить від їх ступеня іонності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022
Шифр НБУВ: РА318811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Телегуз О.Г. 
Географо-генетичні особливості трансформації грунтів трас магістральних трубопроводів: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / О.Г. Телегуз ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено географо-генетичні особливості трансформації грунтів у процесі будівництва та експлуатації магістральних трубопроводів (МТ). Визначено кількісні й якісні показники техногенної трансформації грунтів (ТТГ), а також ступінь ТТГ досліджуваної території. Запропоновано методику вивчення грунтів уздовж лінійних споруд, зокрема, метод трансект і ключових ділянок. Використано шкалу Манселла як діагностичний показник для визначення ступення ТТГ. Вдосконалено класифікацію техногенно порушених грунтів (ТПГ) трас МТ і новозбудованих. Проведено бонітетну оцінку ТПГ. Наведено методику визначення втрат сільськогосподарського виробництва в процесі будівництва МТ, вивчено властивості техногенно непорушених і модифікованих грунтів і техноземів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + О71-021.7 +
Шифр НБУВ: РА336560

Рубрики:

      
4.

Телегєєва 
Каталітичне окиснення метану та водню на напівпровідникових матеріалах на основі SnO2, модифікованих Pt або Pd, та чутливість відповідних сенсорів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Олександра Геннадіївна Телегєєва ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.4 + Г542.234
Шифр НБУВ: РА350481

Рубрики:

      
5.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Телегунь М.І. 
Оцінка економічного розвитку сільськогосподарського виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.І. Телегунь ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с. — укp.

Уточнено сутність поняття "економічний розвиток" стосовно сільськогосподарського виробництва, проведено класифікацію чинників економічного розвитку за сучасних умов з урахуванням можливості управління ними. Досліджено основні концепції та методики оцінки стабільності та ефективності господарювання. Запропоновано алгоритм розрахунку для здійснення комплексної оцінки економічного розвитку сільськогосподарського виробництва на основі регресійної багатофакторної моделі, до складу якої включені чинники, що характеризують ефективність використання капіталу сільськогосподарських підприємств. Розроблено систему показників для поглибленої оцінки економічного розвитку. Для оцінки фінансового стану запропоновано використовуваати комплексний показник, до складу якого включені основні фінансові коефіцієнти, а для оцінки використання капіталу - інтегральний показник, до складу якого включені показники, що характеризують ефективність викорстання його складових. Уточнено методику розрахунку показника фондовіддачі основних засобів у сільськогосподарському виробництві. Обгрунтовано модель оптимізації впливу керованих факторів виробничої сфери на результативні показники сільськогосподарських підприємств. Розроблено методичні рекомендації щодо здійснення розрахунків оцінки економічного розвитку сільськогосподарських підприємств та його оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320
Шифр НБУВ: РА330632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Телегуз А.В. 
Роль незалежної самоврядної професійної спілки "Солідарність" у творенні новітньої польської держави (1980 - 1991 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Телегуз ; Дипломат. акад. України при Мін-ві закордон. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес створення, структуру, основні напрями та форми боротьби польської незалежної самоврядної професійної спілки "Солідарність" проти комуністичного режиму в 1980 - 1991 рр. На базі архівних документів і матеріалів розглянуто передумови та причини виникнення протестного громадянського руху, його практичні завдання, особливості форм і методів боротьби проти влади за умов загострення суспільно-політичної та економічної кризи 1980 - 1981 рр. Проаналізовано причини, що зумовили запровадження воєнного стану 13 грудня 1981 р., висвітлено особливості організації та діяльності підпільних структур "Солідарності" протягом грудня 1981 - липня 1983-го р. Висвітлено процес загострення кризи комуністичного режиму в Польщі в 1987 - 1988 рр. Розкрито особливості політичного діалогу круглого столу керівництва ПНР і "Солідарності" та його наслідки. Розглянуто процес переходу всіх важелів влади до демократичної опозиції та її основні кроки в економічній, фінансовій, соціальній і зовнішній політиці. Проаналізовано причини, що призвели до кризи та розпаду об'єднаної під прапором "Соліданості" демократичної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)64-484 + Ф72(4ПОЛ) +
Шифр НБУВ: РА364894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Антоненко С. В. 
Роль USP1, GLG1, ZNF217 у розвитку та прогресуванні Bcr-Abl-позитивної хронічної мієлоїдної лейкемії / С. В. Антоненко. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена вивченню нових молекулярних взаємодій онкобілка Bcr-Abl із білками USP1, GLG1, ZNF217 та визначенню їх ролі у молекулярно-генетичних механізмах розвитку та прогресування Ph-позитивної хронічної мієлоїдної лейкемії. Встановлено можливий вплив неконтрольованої тирозин кіназної активності Bcr-Abl на функціональні властивості білків партнерів USP1, GLG1, ZFP217. Показано вплив активності деубіквітинази USP1 на рівень онкобілка Bcr-Abl у клітинах ХМЛ. Отримані результати є важливими для подальшого вивчення етіології хронічної мієлоїдної лейкемії та розробки нової стратегії лікування, спрямованої на білки-мішені, здатні селективно взаємодіяти з онкобілком Bcr-Abl та сприяти його клітинному протеолізу.^UChronic myeloid leukemia (CML) cytogenetic marker is the Philadelphia chromosome, which is formed by the reciprocal translocation between the 9 and 22 chromosomes. The Philadelphia chromosome encodes a Bcr-Abl hybrid oncogene, which is formed by the fusion of the 5'-region of the Bcr gene with the major 3'-part of the Abl gene, the product of the gene is Bcr-Abl oncoprotein with constitutive tyrosine kinase activity. Imatinib was the first to be introduced into clinical therapy as the tyrosine kinase inhibitor of Bcr-Abl oncoprotein, but despite its efficacy and satisfactory tolerability compared to other cytostatics, almost one-third of patients develop the resistance to such therapy. An alternative approach to treat CML is the selective reduction of the oncoprotein level, which provides a thorough understanding of molecular rearrangements, signaling cascades malignant cells, and detailed screening of Bcr-Abl partner proteins as novel therapeutic targets.Presented dissertation is dedicated to the search for the new partner proteins of the Bcr-Abl oncoprotein for establishing their role in the development and progression of chronic myeloid leukemia. In the dissertation, for the first time, the interaction of Bcr-Abl oncoprotein with USP1 protein was established in cells of a patient with blast crisis of CML. Immunofluorescence analysis and confocal microscopy revealed that the formation of the Bcr-Abl/USP1 protein complex occurs in the cell nucleus. The binding specificity of Bcr-Abl/USP1 is implemented by the interaction of the USP1 deubiquitinase with the PH domain of the Bcr part of the oncoprotein. In the dissertation, it was first demonstrated that inhibition of the functional properties of USP1 deubiquitinase correlates with a decreased level of Bcr-Abl oncoprotein in CML cells. This decrease coincides in time with the decrease or complete disappearance of Bcr-Abl/USP1 colocalization in K562 cells. For the first time, it has been experimentally confirmed that inhibition of USP1/UAF1 protein complex formation by ML323 shifts USP1 localization from nuclear to cytoplasmic. A hypothetical model was proposed, suggesting that USP1 by its deubiquitination activity prevents proteasomal degradation of Bcr-Abl oncoprotein. Therefore, USP1 seems to be a promising therapeutic target in CML treatment.The direct interaction of the Bcr-Abl oncoprotein with GLG1 protein in K562 cells was also demonstrated. Colocalization of Bcr-Abl/GLG1 proteins in the Golgi complex was detected by immunofluorescence analysis and confocal microscopy. According to the results of bioinformatics analysis, tyrosine sites are predicted for GLG1 protein, which can be phosphorylated due to the tyrosine kinase activity of the Bcr-Abl oncoprotein. It is experimentally confirmed that the isoform of the GLG1 protein, which interacts with the Bcr-Abl oncoprotein, is tyrosine phosphorylated. It is known that the deregulation of GLG1 protein by protein interactions in the Golgi complex leads to disturbance of adhesion, mobility and cell migration. It is suggested that Bcr-Abl tyrosine kinase may uncontrollably activate GLG1 protein functions, leading to impairment of downstream signaling pathways and creating prerequisites for CML progression.It was shown that the nuclear colocalization of the Bcr-Abl oncoprotein and the ZFP217 protein is involved in the regulation of cell proliferation and differentiation, responses to growth suppressors, genome stability of antiproliferative signaling, and so on. The inhibition of tyrosine kinase activity of Bcr-Abl by imatinib has been found to correlate with the low or complete absence of ZFP217 protein expression in K562 cells and affect the nuclear localization of the oncoprotein itself. Thus, in the dissertation, the interactions between the Bcr-Abl oncoprotein with USP1, GLG1 proteins, and colocalization with ZFP217 protein in Ph-positive cells of CML were first demonstrated and characterized. The correlation between USP1 deubiquitinase activity and Bcr-Abl protein level was established. The possible effect of the uncontrolled tyrosine kinase activity of Bcr-Abl on the functional properties of partner proteins (USP1, GLG1, ZFP217) was determined. The immunofluorescence assay method for working with K562 suspension cells has been modified and adapted. The results obtained in the dissertation can be used to further study the etiology of CML and to develop a new treatment strategy based on therapeutic target proteins capable of selectively interacting with the Bcr-Abl oncoprotein and promoting its cellular proteolysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Гур'янов Д. С. 
Білок BCR як партнер компонентів цитоскелета та везикулярного транспорту при BCR/ABL-позитивній хронічній мієлоїдній лейкемії / Д. С. Гур'янов. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена вивченню залучення повнорозмірного білка BCR та РН домену BCR у процеси везикулярного транспорту та реорганізації цитоскелету. Виявлено, що білок BCR співлокалізується з кортактином у точках розгалуження актинових філаментів. Виявлено потрійну співлокалізацію між кортактином, клатрином та BCR, що може свідчити про залучення BCR до Arp2/3-залежного поглинання клатринових везикул. Виявлено ультраструктурні особливості співлокалізації BCR з актином, клатрином, та кортактином за допомогою мікроскопії надвисокої роздільної здатності. Вперше показано, що домен РН білка BCR забезпечує заякорювання повнорозмірного білка до центросоми, яка є центром регуляції розгалуження актинових філаментів та мікротрубочок. Виявлено структурні особливості точкової співлокалізації між кортактином та BCR в ядрі клітини на термінальній стадії клітинного поділу, що може свідчити про можливу їх участь у реогранізації ядерного актину задля підтримання цілісності ядерної архітектури. Отримані дані розширюють розуміння молекулярних механізмів розвитку хронічної мієлоїдної лейкемії та є підґрунтям для розробки альтернативних підходів до терапії.^UOncohematological diseases are among the most common types of cancer characterized by clonal proliferation of transformed cells, which due to mutations are able to avoid apoptosis and have a selective advantage over differentiated hematopoietic cells. Development of oncohematological disorder due to chromosomal translocation is quite common case. Translocation results in fusion of two genes, leading to deregulation of signaling pathways due to the acquisition of atypical functions: constitutive expression, tyrosine kinase activity and abnormal protein localization within the cell. The t(9; 22) (q34; q11) reciprocal translocation between 9 and 22 chromosomes results in fusion of Bcr gene on chromosome 22 to the Abl gene on chromosome 9. BCR-ABL hybrid protein resulting from such fusion is characterized by the constitutive tyrosine kinase activity provided by its ABL portion. This leads to uncontrolled phosphorylation of proteins inside the cell and as a result, the cell becomes malignant and loses the ability to differentiate.Because of different breakpoints in the Bcr gene, translocation can give rise to different types of chimeric protein – BCR-ABLp190, BCR-ABLp210, BCR-ABLp230. They differ in the presence or absence of a BCR region containing the PH and DH domains. These three forms are associated with different types of leukemia, the short type p190 – acute lymphoblastic leukemia, type p210 – chronic myeloid leukemia, type p230 – chronic neutrophilic leukemia. Thus, the study of the function of these domains will help to understand which molecular pathways determine the specific phenotype of the disease. In previous studies, mass spectrometry identified 23 potential candidates for interaction with the PH domain of the BCR among the proteins of the K562 cell line, which originates from a patient with chronic myeloid leukemia and contains t(9; 22) (q34; q11) rearrangement, expressing BCR-ABLp210. Among the candidates for the interaction are cortactin, which belongs to protein family of actin regulators, and β-tubulin, which is one of the two heterodimers that form microtubules.We determined that PH domain of BCR protein and full-length BCR are able to colocalize with cortactin in the perimembrane region at the points of actin branching and in the sites of cell adhesion to surface. We obtained a subdiffraction image of PH domain of BCR, as well as an image of distribution of clathrin, BCR and cortactin using STED super-resolution microscopy. We found that PH domain and full-length BCR are present on the centrosome along with cortactin. Since the centrosome is the nucleation center of microtubules, we suggest that it is in this region that the interaction between the PH domain and β-tubulin may take place. According to recent studies, centrosome is also the actin-organizing center, so the simultaneous presence of BCR / ABL and cortactin may be an indication that cortactin is activated by tyrosine kinase activity of ABL moiety. To test this hypothesis, we performed a bioinformatic analysis of phosphorylation sites and found that ABL and cortactin activator - SRC kinase share seven predicted sites. For the first time it is shown that PH domain provides anchoring of BCR to the centrosome. We believe that uncontrolled phosphorylation of cortactin can lead to disruption of centrosome integrity, which is one of the distinct features of cancer cells. We have demonstrated colocalization between BCR and cortactin in the nucleus at the terminal stage of cell division, characterized by the presence of contractile ring between the nuclei. We hypothesize that BCR and cotractin may thus provide the branching of nuclear actin that is required for a coordinated change in the nuclear architecture during cell division.We hypothesize that data of colocalization with clathrin and cortactin in different cell compartments demonstrate involvement of PH domain of BCR in endosomal trafficking and sorting system, comprising clathrin-mediated endocytosis, early endosome formation, trans-Golgi network, and centrosome. These data may aid in better understanding of pathogenesis mechanisms of chronic myeloid leukemia and provide background for new therapeutic targets that may be an alternative to the existing approach of using tyrosine kinase inhibitors of ABL, which often lead to resistance and requirement to develop next generation of drugs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського