Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (170)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Стадник О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Стадник О.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень обміну металопротеїнів і глікокон'югатів крові при залізодефіцитній анемії вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.А. Стадник ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведені дослідження обміну заліза, металопротеїнів, глікон'югатів крові та еритроцитарних мембран (ЕМ), активності металоферментів антиоксидантного захисту (АОЗ), гемопоетичних мікроелементів у вагітних із залізо-дефіциною анемією (ЗДА) дозволили розкрити нові ланки патогенезу, удосконалити діагностику та моніторинг за ефективністю лікування. Розроблено та науково обгрунтовано комплексне лікування вагітних зі ЗДА за умов застосування хелатної сполуки заліза (II) сульфату з D, L-серином - актиферину та комплексу вітамінів і мікроелементів - дуовіту. Запропонована терапія нормалізує еритропоез, обмін заліза, металопротеїнів і глікокон'югатів крові та структуру ЕМ, активність металоферментів АОЗ до рівня жінок з фізіологічним перебігом вагітності, що забезпечує сприятливий перебіг вагітності, родів, покращує стан плода та новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-3
Шифр НБУВ: РА314091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Стадник О.Г. 
Підготовка старшокласників до виконання соціальної ролі громадянина в процесі навчання предметам гуманітарного циклу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Г. Стадник ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання теорії та практики громадянського виховання старшокласників у загальноосвітній школі. Встановлено, що за сучасних умов громадянин є частиною системи громадянин - природа - економіка - суспільство - держава. Розкрито зміст поняття "громадянин" як особистості, яку характеризує сукупність соціально значущих якостей. Обгрунтовано доцільність здійснення підготовки старшокласників до виконання соціальної ролі громадянина в процесі вивчення предметів гуманітарного циклу шляхом формування її патріотичної, економічної й екологічної інтеграційних складових. Встановлено критерії оцінки, розроблено методику й інструментарій визначення рівня підготовленості старшокласників до реалізації інтеграційних складових соціальної ролі громадянина. Розкрито сутність поняття "соціальна роль". Запропоновано модель підготовки старшокласників до виконання соціальної ролі громадянина в процесі вивчення предметів гуманітарного циклу. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику підготовки старшокласників до виконання соціальної ролі громадянина шляхом формування її інтеграційних складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч421.350.0 +
Шифр НБУВ: РА350384

Рубрики:

      
3.

Стадник О.О. 
Подільське село в роки НЕПу. Соціально-економічний та громадсько-політичний розвиток (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Стадник ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше у сучасній українській історіографії зроблено спробу комплексного вивчення соціально-економічного та громадсько-політичного життя подільського села у роки НЕПу. На підставі залучення до наукового обігу раніше невідомих матеріалів і документів переосмислено явища та процеси нової економічної політики на Поділлі. Розглянуто форми та методи експропріації дрібних селянських господарств за умов малоземелля в даному регіоні. Відтворено загальну картину економічних перетворень 1920-х рр. у сільському господарстві краю. Показано вплив кооперації та колективної системи господарювання на селянське господарство Поділля у даний період. Визначено закономірності та місцеві особливості запровадження радянською владою адміністративного й ідеологічного контролю за громадсько-політичним життям українського селянства. Розглянуто процес розгортання селянського руху проти радянської влади, названого більшовиками "політичним бандитизмом", визначено причини його появи, показано особливості, охарактеризовано етапи та політичну спрямованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)713-21 +
Шифр НБУВ: РА348596

Рубрики:

      
4.

Стадник О. О. 
Синтез, електрохімічні та фотоелектрохімічні властивості оксидно-гідроксидних сполук кобальту: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / О. О. Стадник ; НАН України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше запропоновано електрохімічний метод синтезу оксидно-гідроксидних сполук кобальту на аноді з фторидвмісних водних розчинів. Визначено кінетичні параметри (коефіцієнти рівняння Тафеля, коефіцієнти переносу, струму обміну) процесу осадження оксидно-гідроксидних сполук кобальту на аноді, доведено, що в області потенціалів, близьких до рівноважного, процес проходить у кінетичній області, а за збільшення його значення лімітується дифузією. Виявлено кореляцію складу одержаних оксидно-гідроксидних сполук кобальту та їх фізико- та електрохімічні властивості. Встановлено, що визначальною характеристикою електрохімічних та каталітичних властивостей сполуки є величина іонної складової провідної сполуки. Вперше досліджено каталітичну активність оксидно-гідроксидних сполук кобальту в процесі розкладу пероксиду водню, у ході їх нанесення на вуглецеві нанотрубки спостережено синергетичний ефект каталітичної активності у процесі електровідновлення водню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.123-4 + Г576.73,0
Шифр НБУВ: РА381761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського