Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Співак І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Співак І.О. 
Олександр Македонський і зороастризм: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Співак ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості реалізації релігійної політики О.Македонського на території Ірану. Проаналізовано переказ про Олександра, що існує в зороастрийській квазіісторичній традиції. Послідовно розглянуто звинувачення на адресу Олександра, що містяться в релігійних зороастрийських текстах. Зроблено висновок про необ'єктивність пізньої зороастрийської традиції. Акцентовано увагу на відсутності будь-яких надійних історичних свідчень про існування доолександрівського письмового тексту Авести та необгрунтованості звинувачення Олександра у його знищенні. На підставі вивчення античної історичної традиції критично переосмислено твердження про навмисне та масове вбивство магів греко-македонськими завойовниками. Проаналізовано свідчення античних авторів і доведено, що антизороастрийська політика македонського царя не передбачала руйнування перських храмів і культових місць. Досліджено квазіісторичну зороастрийську оповідь і зроблено висновок, що основною метою сасанідського жрецтва у формулюванні звинувачення проти Олександра Македонського є обгрунтування легітимності Сасанідів на іранському престолі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)322-7 + Э321.361 +
Шифр НБУВ: РА354878

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Співак І.Е. 
Повісті Бориса Харчука. Проблеми поетики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.Е. Співак ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку поетики повістей Б.Харчука, написаних у 1970 - 1980-х рр., зокрема, проблематику особливості її художнього втілення. Вивчено сюжетно-композиційні особливості повістей письменників у взаємозв'язку з розвитком його образного мислення, еволюцією стилю. Відзначено, що стиль прози Б.Харчука є реалістичним за своєю основою. Критики наголошували щодо послідовно витриманої, суворо об'єктивної манери письма, щодо конкретно-реалістичної стильової домінанти прози митця. Б.Харчук віднайшов нові можливості об'єктивного письма - у його психологічному наповненні, часом ліричному забарвленні. Наголошено, що творча практика Б.Харчука відрізняється дифузією психологічного реалізму, експресіонізму екзистенціалізму, їй властиві неофольклоризм і елементи міфопоетичного осмислення буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Харчук, Б.М. 534 +
Шифр НБУВ: РА349814

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Співак І.В. 
Формування режимів валютних курсів у країнах з перехідною економікою (на прикладі Польщі, Чехії, України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Співак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито теоретичні засади та досліджено практичні аспекти формування режимів валютних курсів у країнах з перехідною економікою, визначено переваги та недоліки фіксованих і плаваючих валютних курсів. Значну увагу приділено питанням проведення валютної політики в даних країнах, виявлено закономірні тенденції впливу режимів на розвиток держав. Здійснено системний аналіз наслідків оберненого режиму валютного курсу на економічне зростання та процес інтеграції їх у світогосподарський простір. Розроблено положення про формування валютного курсу в країнах з перехідною економікою як багаторівневого механізму. Визначено чинники, які впливають на вибір політики валютних курсів, на підставі яких доведено оптимальність режиму плаваючих курсів для країн даного типу, виявлено еволюційний характер розвитку валютної політики, виділено необхідні та достатні умови для вибору країною режиму валютного курсу, виявлено їх закономірності впливу на розвиток країн. З'ясовано роль плаваючого валютного курсу в зміцненні національних економічних систем країн з перехідною економікою, визначено плаваючий валютний курс як чинник інтеграційного процесу до світогосподарського простору даних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.62 + У9(4ПОЛ)262.62 + У9(4ЧЕХ)262.62 +
Шифр НБУВ: РА323687

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського