Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Соболєв В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Соболєв В.В. 
Боротьба військової юстиції Російської імперії проти суспільно-політичних рухів та кримінальних злочинів на початку ХХ століття (на матеріалах Київського військово-окружного суду): автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.В. Соболєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

На прикладі Київского військово-окружного суду висвітлено особливості діяльності військово-судових установ Російської імперії як органів надзвичайного судочинства. Проаналізовано законодавчий механізм, причини та масштаби передачі справ щодо цивільних осіб на розгляд до даного суду. Розглянуто особливості провадження та вироки за справами, що репрезентували різні форми селянських, робітничих, революційних, національних рухів і кримінальної злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51-629.15 + Ц4,8(4УКР-2К)277.2 г + Т3(4УКР)52-5 +
Шифр НБУВ: РА367101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Соболєв В. О. 
Організаційно-економічний механізм розвитку роздрібної торгівлі: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / В. О. Соболєв ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено становлення роздрібної торгівлі та виникнення сучасної парадигми її розвитку, визначено етапи розвитку роздрібної торгівлі та з'ясовано їх ключові характеристики. Проведено аналіз методологічних засад стратегії розвитку, а також теоретичних засад формування організаційно-економічного механізму розвитку роздрібної торгівлі. Досліджено розвиток роздрібної торгівлі за кордоном, визначено стан і перспективи розвитку роздрібної торгівлі в Україні та Донеччині. Виявлено особливості та напрями розвитку торгівлі в інтерактивному середовищі, визначено тенденції у впровадженні інформаційних технологій у галузь роздрібної торгівлі, з'ясовано напрями змін у роздрібній торгівлі, обгрунтовано чинники, що впливають на розвиток торгівлі, досліджено умови та проблеми планування дислокації торговельної мережі. Обгрунтовано критерії та фактори оптимізації процесів роздрібної торгівлі, визначено базові та додаткові економічні показники, проведено оцінку якості торговельного обслуговування, визначено схему формування управляючого впливу на об'єкти роздрібної торгівлі, вироблення компромісного управляючого впливу, досліджено шляхи оптимізації витрат обігу в роздрібній торгівлі. Запропоновано основні принципи підвищення ефективності роздрібної торгівлі, визначено резерви підвищення ефективності, сформульовано принципи організації роздрібної торгівлі, розроблено концептуальну модель системи управління розвитком роздрібної торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20
Шифр НБУВ: РА377416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Соболєв В.О. 
Протимікробна та фармакологічна дія антисептиків - похідних фенолу і четвертинного амонію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.О. Соболєв ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено новий антимікробний лікарський препарат "Антифунгін". Наведено дані щодо антимікробної активності антифунгіну (АНФ), хлорнітрофенолу (НФ), нової синтетичної сполуки нітрону N - арилхінолілазометину (НАХ-4), декаметоксину (ДК), декаміну (ДМ), мірамістину (МР), одержані внаслідок проведених мікробіологічного, фізико-хімічного, фармацевтичного, фізіологічного досліджень на 152-х музейних, свіжевиділених штамах мікроорганізмів. Установлено протимікробний спектр нових антисептичних лікарських засобів. Вивчено особливості формування резистентності до антисептиків у стафілококів, кандид. Формування стійкості у мікроорганізмів до АНФ, ДМ, НАХ-4, ДК, НФ розглянуто як їх універсальний захисний механізм. З'ясовано, що антибіотикорезистентні штами стафілокока зберігають високу чутливість до АНФ та інших антисептиків. За результатами дослідження фізико-хімічної стабільності, протимікробної активності 5-ти серій АНФ показано, що препарат протягом тривалого часу добре зберігає специфічну дію стосовно стафілокока. У дослідах на тваринах не виявлено шкірно-подразнювальну, токсичну дію на організм АНФ, НФ, ДМ. За тривалих дослідів не виявлено змін вмісту гемоглобіну, кількості еритроцитів, лейкоцитів, лейкоцитарної формули периферичної крові, а також патоморфологічних змін шкіри, внутрішніх паренхіматозних органів. Відзначено, що застосування АНФ у 480-ти хворих забезпечило одужання пацієнтів з висівкоподібним лишаєм, епідермофітією, мікроспорією, кандидамікозом, стрептостафілодерміями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813-29 +
Шифр НБУВ: РА340333

Рубрики:

      
4.

Соболєв В.М. 
Формування ринкової інфраструктури в перехідній економіці індустріального типу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.М. Соболєв ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 41 с. — укp.

Запропоновано концепцію інфраструктури як самостійної підсистеми, що забезпечує функціонування і розвиток економічної системи, виявлено основні функції ринкової інфраструктури і розкрито їх співвідношення. Сформульоване поняття "шестикутник цілей макроекономічної політики в перехідній економіці". Виявлені основні тенденції становлення ринкової інфраструктури в Україні. Сформульовані і розкриті особливості формування і функціонування біржового механізму в перехідній інфраструктурі. Виявлені особливості інвестиційної моделі інфраструктури ринку праці, сформульовані основні напрями її розвитку в Україні. Обгрунтована доцільність розвитку в умовах України особливої моделі банківської системи. Виявлені особливості формування небанківських фінансово-кредитних інститутів в інверсійній економіці. Розкрито особливості формування національної моделі українського фондового ринку. Виділені і розкриті протиріччя розвитку інформаційних мереж і телекомунікацій. У науковий обіг веденно категорію "квазідержавні інститути". Систематизовані інфраструктурні аномалії перехідної економіки, розкритий феномен фінансової піраміди і побудована її економіко-математична модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.41

Рубрики:

      
5.

Соболєв В.О. 
Формування та розвиток роздрібної торговельної мережі в умовах ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.О. Соболєв ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть та особливості формування поняття "роздрібна торгівля" та її функції, установлено принципи організації роздрібної торгівельної мережі та чинники, що її визначають. Виявлено сучасні тенденції розвитку даної мережі у світі та в Україні. Визначено принципи формування роздрібної торговельної мережі. Розроблено схему еволюційної трансформації роздрібної торгівлі, визначено типи торговельних мереж, розроблено матрицю "Компас" та чотирьохрівневий принцип формування роздрібної торговельної мережі. Удосконалено методи урахування основних чинників, які її формують, класифікацію форматів роздрібної торгівлі та систему інструментів маркетингу управління роздрібною торгівлею. З використанням даної системи розроблено топографічну карту оцінки конкурентних переваг. Запропоновано підходи до використання біматричних ігор для оптимізації стратегій торговельних мереж і системи показників соціально-економічної ефективності їх розміщення та функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20 +
Шифр НБУВ: РА335131

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Курляк А. В. 
Обґрунтування рецептури та визначення характеристик дослідних зразків патронованих запобіжних емульсійних вибухових речовин IV класу / А. В. Курляк. — Б.м., 2021 — укp.

Проаналізовано результати досліджень державного підприємства «Державний макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості», Державного підприємства «Донбаський науково-дослідний і проектно-конструкторський вугільний інститут», Державного підприємства «Донецький науково-дослідний вугільний інститут», Державного науково-дослідного інституту організації і механізації шахтного будівництва, Державного підприємства «Дондіпровуглемаш», Інституту геотехнічної механікиім. М.С. Полякова Національної академії наук України, у роботах яких наводились причини займання метаноповітряної суміші (МПС) та пилоповітряної суміші (ППС) в шахтах, що небезпечні за газом і пилом. Враховуючи досвід дослідження процесу вигоряння, було встановлено, що запобіжні тротиловмісні ВР мають високу схильність до вигоряння та супроводжуються великим тиском продуктів горіння, а також ЗВР, які застосовуються в Україні, є екологічно небезпечними та мають у своєму складі токсичні речовини – тротил і нітроефіри.Аналіз світового досвіду застосування ЗВР довів, що подальший розвиток та вдосконалення ЗВР в Україні повинно базуватися на ЕВР. Ці вибухові речовини, на відміну від амоніту та угленіту, не містять у своєму складі бризантних ВР (тротил і нітрогліцерин). В Україні накопичено значний досвід створення технологій виробництва ЕВР, що застосовуються на відкритих розробках родовищ корисних копалин, та може бути використаний при створенні запобіжних ЕВР. Україна не має в розпорядженні вітчизняних запобіжних ЕВР, у цьому напрямі роботи знаходяться на етапі наукових досліджень. Для прикладу було розглянуто характеристики запобіжних поремітів виробництва Росії та емулініта виробництва Польщі. Наведені переваги запобіжних ЕВР порівняно з патронованими тротиловмісними ЗВР.Розглянуто досвід досягнення запобіжних властивостей для ВР. Огляд літературних джерел довів, що найбільш якісне забезпечення запобіжних властивостей ВР відбувається при додаванні до складу ВР у ролі полум'ягасника NaCl, який отримано внаслідок проходження іонообмінної хімічної реакції. Враховуючи дослідження щодо використання сенсибілізаторів встановлено, що сенсибілізацію запобіжних ЕВР необхідно проводити за допомогою скляних мікросфер.^USection 1 includes an analysis of the current assortment of permissive explosives (PE) in Ukraine and the prospects for improving the PE composition. It has been established that the PE development and improvement is an important urgent problem aimed at improving safety during blasting process. The disadvantages of regular PE were considered for a better understanding of the PE use issue.This section also presents an analysis of the research results by Makeevka Research Institute for Mining Safety, Donbass Scientific Research and Design Coal Institute, Donetsk Scientific Research Coal Institute, Dondiprovuhlemash Donetsk State Research, Design and Experiment Institute for Complex Mine Mechanization State Enterprise , State Scientific and Research Institute of Organization and Mechanization of Mining, Institute of Geotechnical Mechanics named by N. Poljakov of National Academy of Sciences of Ukraine that described the causes of methane-air mixture (MAM) and dust-air mixture (DAM) ignition in hazardous mine workings. As the resultof the combustion process experience analysis, it was found that permissible TNT-containing explosives have a high tendency to burn out and a high combustion pressure. In addition, PE used in Ukraine, are environmentally hazardous and contain toxic substances such as TNT and nitrate ester.It was found that the further PE development and improvement in Ukraine should be based on the EE experience. Moreover, it is necessary to consider the experience of the PE use in the world. These explosives do not contain brisant explosives (TNT and nitroglycerin), unlike ammonite and carbonite. Ukraine has accumulated considerable experience in the technology development for the production of EE that are used in open-pit mining and that can be used in the permissible EE development. There are no permissible EE available in Ukraine, but work in this direction is at the stage of scientific research. The characteristics of permissible poremite made in Russia and emulinite produced in Poland were given as an example. The advantages of permissible EE comparing with packaged TNT-containing PE are given.The experience of achieving permissible properties for EE was considered. Based on the references, it was found that the best permissible properties of explosives occur when NaCl obtained by ion exchange reaction is added to the composition of explosives as a flame retardant.Considering the research on the use of sensitizers, it is established that sensitization of permissible EE must be conducted using microspheres.The theoretical research on properties and characteristics of spermissible EE is presented in the section 2.The permissible EE of IV class composition was selected in the course of research. The emulsion composition of the was determined as the main component for development of the basic permissible EE. The emulsion consisted of an oxidizing phase (OP) that included ammonium nitrate, sodium nitrate, water and of a combustible phase (СP) that included a mixture of emulsifier and industrial oil. Glass microspheres were selected as sensitizers.Two methods of ion exchange salt injection were used during permissible EE composition calculation. The first method involved injection of NaNO3 and NH4Cl ion10exchange salts into the EE emulsion base. The second method involved injection of NaNO3 and NH4Cl ion exchange salts with the addition of KCl to the EE emulsion base. Thermochemical calculations of two compositions were conducted using the Lethal force program. After comparing the obtained thermochemical parameters (explosion heat, explosion temperature, total gas volume, oxygen balance (OB)) between the two compounds and with similar thermochemical parameters of standard TNT-containing explosives, the proper permissible EE composition was selected. It contains NaNO3 that interacts with NH4Cl to form the required amount of NaCl flame retardant. The explosion heat of the selected formulation of permissible EE composition is 2305 kJ/kg, OB is -0.67% and, according to these indicators, is larger thе TNT-containing PE.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Кулівар В. В. 
Обґрунтування параметрів елементів лазерних систем ініціювання вибуху з використанням світлочутливих композитів при руйнуванні гірських порід / В. В. Кулівар. — Б.м., 2021 — укp.

Були проаналізовані роботи, які присвячені проблемам ініціювання вибухових речовин лазерним моноімпульсом, та зроблені висновки, що: чутливість світлочутливих вибухових композитів (СВК) до дії ініціюючого лазерного моноімпульсу в декілька разів вища за чутливість чистих вибухових речовин; зниження порогу ініціювання СВК може бути здійснено збільшенням швидкості введення енергії лазерного випромінювання; при ініціюванні детонації СВК слід враховувати розмірний ефект – залежність порогу ініціювання від геометрії лазерного пучка та довжини хвилі випромінювання;штатні ініціюючі вибухові речовини (ІВР) проявляють високу чутливість до дії лазерного імпульсу при високих тисках пресування (>108 Па), що унеможливлює використання їх як первинних речовин в оптичних детонаторах; роботи, спрямовані на підвищення чутливості штатних первинних ВР до лазерного випромінювання, на відміну від вторинних ВР, проводилися в незначній кількості досліджень; ефективне використання лазерних систем ініціювання зарядів ВР під час масових вибухів можливе при застосуванні світлочутливих вибухових композитів.^UThe works devoted to the problems of initiating explosives by laser monopulse were analyzed, and it was concluded that: the sensitivity of light-sensitive explosive composites (LSEC) to the action of the initiating laser monopulse is several times higher than the sensitivity of pure explosives; lowering the initiation threshold of the LSEC can be done by increasing the rate of energy input of laser radiation; when initiating the detonation of the LSEC should take into account the dimensional effect - the dependence of the initiation threshold on the laser beam geometry and the wavelength radiation; standard initiating explosives (SIE) show a high sensitivity to the action of the laser pulse at high compression pressures (> 108 PA), which makes it impossible to use them as primary substances in optical detonators; work aimed at increasing the sensitivity of regular primary explosives to laser radiation, in contrast to secondary explosives, was carried out in a small number of studies; effective use of laser systems to initiate explosive charges during mass explosions is possible with the use of light-sensitive explosive composites.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського