Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Соболь О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Соболь О.М. 
Геометричне моделювання розбиття множин при територіальному плануванні в сфері цивільного захисту: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / О.М. Соболь ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2008. — 42 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи та методи геометричного моделювання розбиття множин, на яких задано дискретні та неперервні характеристики, на підмножини, що не перетинаються. Розвинуто підхід до побудови моделі функціонування системи цивільного захисту, що дозволило визначити вплив основних параметрів територіального планування на ефективність діяльності системи. Досліджено особливості класу дискретно-неперервних задач розбиття множин на підмножини, характерних у разі територіального планування у сфері цивільного захисту, вдосконалено класифікацію задач розбиття. Здійснено змістовні постановки дискретно-неперервних задач розбиття. Введено клас спеціальних функцій та досліджено його особливості, що дозволило створити єдиний підхід до формалізації обмежень і запропонувати їх геометричну інтерпретацію у дискретно-неперервних задачах розбиття множин на підмножини. Записано загальну математичну модель раціонального розбиття множин на підмножини, досліджено її особливості та здійснено геометричне моделювання припустимих рішень у задачах розбиття. Розроблено обгрунтовані методи геометричного моделювання нерегулярного та регулярного раціонального розбиття множин. З використанням створених методів здійснено геометричне та комп'ютерне моделювання розбиття множин на прикладах задач, характерних для територіального планування у сфері цивільного захисту. Визначено вплив параметрів створених моделей на кількість територіально розподілених елементів системи цивільного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 + Ц980В641.51 +
Шифр НБУВ: РА361907

Рубрики:

      
2.

Соболь О.В. 
Закономірності формування та еволюції нерівноважного структурного стану іонно-плазмових конденсатів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Соболь ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Визначено механізми формування структурно-фазового стану конденсованого матеріалу за нерівноважних умов його осадження з іонно-плазмових потоків. Установлено, що різний структурний стан матеріалів (аморфоподібний, кристалічний метастабільних і стабільних фаз) може бути систематизований і описаний за єдиним механізмом конденсації за різного ступеня нерівноважності процесу. Така нерівноважність зумовлена надшвидким охолодженням у разі термалізації атомів, що обмежує їх поверхневу рухливість під час осадження. Зменшення ступеня нерівноважності завдяки підвищенню температури осадження призводить до зміни структурного стану конденсата у послідовності: аморфноподібний - кристалічний перехідний (метастабільний) стан - кристалічний стан рівноважних alpha-фаз. Поява перехідного кристалічного стану під час конденсації є результатом формування високотемпературних beta-фаз для фаз проникнення, пересичення домішковими атомами з атмосфери робочого газу за умов осадження металевих конденсатів або значного розширення області межової розчиності у порівнянні з рівноважним станом для твердих розчинів. Обгрунтовано концепцію формування нерівноважного стану конденсатів як основи структурно-фазових перетворень. За ступенем складності елементного складу матеріалу виділено та розглянуто характерні види впливу нерівноважного структурног стану іонно-плазмових конденсатів на структурно-фазові перетворення. Один вид властивий конденсованому матеріалу, що формується під час розпилення металічної мішені, та полягає у стимульованій нерівноважним станом підвищеній дифузній рухливості домішкових атомів атмосфери розпилення, які потрапляють у конденсат під час осадження. Другий вид характерний для конденсатів фаз проникнення, для яких наявність метастабільного структурного стану та нерівноважних вакансій у неметалевій підсистемі стимулює фазові переходи. Третій - притаманний фазам проникнення, утвореним на основі твердого розчину у металевій підсистемі. Для цього класу матеріалів нерівноважний структурний стан за наявності надмірних вакансій у неметалевій підсистемі дає змогу відбуватися процесу конденсаційного розшарування металевих атомів з утворенням модульованої структури конденсату. Проведено аналогію між структурою та фізико-механічними властивостями нанокристалічного конденсату та матеріалу у передплавильному стані та виявлено спільні закономірності, притаманні цим станам. Розглянуто вплив ієрархії структури іонно-плазмових конденсатів, що ускладнюється під час переходу від тугоплавкого металу до квазібінарних систем на його основі, на еволюцію механічних характеристик матеріалу. На підставі структурного підходу сформульовано основні умови одержання іонно-плазмових конденсатів з високою та надвисокою твердістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1,022 + В369,022 + К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА361896

Рубрики:

      
3.

Соболь О.Ю. 
Лінгвопрагматичні засоби вираження поліфонії у сучасному французькому медійному дискурсі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.Ю. Соболь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено лінгвопрагматичні засоби вираження поліфонії у жанрі аналітичної статті сучасного французького дискурсу преси. Поліфонію розглянуто у прагматичному, комунікативному, семантичному та дискурсивному аспектах в контексті її соціальнодискурсивної та інтердискурсивної природи. Проаналізовано типи соціальних акторів як носіїв певних голосів і поглядів, а також форми та способи позначення їх комунікативної присутності. Виділено лінгвопрагматичні засоби вираження поліфонії, а саме: структурно-синтаксичні, структурно-семантичні, лексико-семантичні, семантичні. Запропоновано поняття фокусу взаємодії голосів, який є єдиним критерієм класифікації типів поліфонії за способом взаємодії голосів. Розглянуто специфіку інтердискурсивного й інтертекстуального типів поліфонії у дискурсі преси. З'ясовано функції поліфонії та типи поліфонічної організації аналітичної статті. Доведено засадничий характер поліфонії у дискурсі преси, яка набуває статусу визначальної категорії медійного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-715 +
Шифр НБУВ: РА354553

Рубрики:

      
4.

Соболь О.М. 
Оптимізація розміщення викройок з урахуванням геометричних параметрів рисунка тканини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.М. Соболь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню задачі оптимізаційного розміщення викрійок з урахуванням геометричних параметрів рисунка тканини, що має важливе значення для підвищення ефективності використання трудових і матеріальних ресурсів у підготовчо-розкрійному виробництві легкої промисловості. Досліджено, класифіковано та формалізовано технологічні вимоги задач, характерних для швейного та меблевого виробництва. Розроблено загальну математичну модель і досліджено її особливості. Отримано геометричну інтерпретацію області допустимих розв'язків задачі. Запропоновано метод розв'язання задачі й отримано теоретичні оцінки його складності. Розроблено проблемно-орієнтовані моделі задач оптимізації розміщення викрійок з урахуванням геометричних параметрів рисунка тканини. Розв'язано практичні задачі розкрою промислових матеріалів, характерні для швейного і меблевого виробництв, наведено рекомендації щодо впровадження отриманих результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.02-1с11 + М402.1-1с11
Шифр НБУВ: РА312950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Соболь О.А. 
Особливості структури та напруженого стану іонно-плазмових конденсатів вольфраму і карбіду вольфраму: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.А. Соболь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено механізми формування структури іонно-плазмових конденсатів вольфраму та карбіду вольфраму, а також її термічну стійкість у широкому температурному інтервалі 300 - 1500 К. Проаналізовано вплив основних параметрів осадження з іонно-плазмових потоків (густина потоку часток, що осаджуються, температура підкладки, робочий тиск) на формування фазового складу, структури та напруженого стану конденсатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022
Шифр НБУВ: РА315332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Постельник Г. О. 
«Структурна інженерія вакуумно-плазмових конденсатів тугоплавких нітридів перехідних металів» / Г. О. Постельник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 132 – Матеріалознавство (13 – Механічна інженерія). – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України, Харків, 2021. Дисертацію присвячено проведенню комплексних досліджень в області структурної інженерії вакуумно-дугових одно-, багатошарових та багатоелементних покриттів щодо впливу основних фізико-технологічних параметрів на структурний стан покриттів. Це може стати базою для розвитку основ структурної інженерії багатошарових та багатоелементних нітридних покриттів, для забезпечення надвисокої твердості та функціональних властивостей. Дослідження здійснені за допомогою як класичних, так і принципово нових сучасних методів отримання та моделювання процесів формування покриттів, рентгеноструктурного аналізу, механічних випробувань.^UThe thesis is submitted to obtain a scientific degree of Doctor of Philosophy, specialty 132 – Materials science (13 - Mechanical engineering). - National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2021. The thesis is devoted to the implementation of complex researches in the field of structural engineering of vacuum-arc single-, multilayer and multi-element coatings on the influence of the main physical and technological parameters on a structural condition of coatings. This can become the basis for the development of the foundations of the structural engineering of multilayer and multi-element nitride coatings to ensure ultra-high hardness and functional properties. The studies were carried out using both classical and fundamentally new modern methods of obtaining and modeling the processes of formation of coatings, X-ray diffraction analysis, mechanical tests.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського