Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Сидоренко С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Сидоренко С. В. 
Гідродинаміка та масообмін в диспергуючому контактному пристрої відцентрового масообмінного апарата: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / С. В. Сидоренко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 21 с. — укp.

Розроблено фізичну та математичні моделі гідродинаміки фаз у контактному пристрої, одержано залежності для розрахунку швидкостей газу, гідравлічного опору та дисперсних характеристик рідини. Досліджено вплив режимних (швидкості обертання ротора, швидкості газу та щільності зрошення) і конструктивних (крок між контактними елементами) параметрів контактного пристрою на гідродинамічні показники та кінетику масопереносу в апараті. Визначено коефіцієнти теоретичних моделей гідродинаміки рідини та газу й узагальнено в критеріальній формі рівняння масовіддачі. Розроблено методику інженерного розрахунку відцентрового апарата з дослідженим типом контактного пристрою. На підставі розрахунків за створеною методикою досліджено за виробничих умов ректифікаційну установку на базі двох відцентрових масообмінних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113-1
Шифр НБУВ: РА379724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сидоренко С.В. 
Кон'юнктура ринку продукції м'ясного птахівництва (на матеріалах підприємств та організацій АПК України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.В. Сидоренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і практичним питанням дослідження кон'юнктури ринку продукції м'ясного птахівництва. В результаті дослідження встановлені фактори формування кон'юнктури ринку продукції м'ясного птахівництва, проведено її аналіз, розглянуто теоретичні питання вибору прогнозної моделі та здійснено середньостроковий прогноз кон'юнктури ринку продукції м'ясного птахівництва. Визначено модель оптимізації розвитку підприємництва в умовах поглиблення спеціалізації та концентрації виробництва та проведено оптимізацію на основі СВАТ "Птахокомбінат "Тульчинський"".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.11-36

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сидоренко С.А. 
Методи і засоби підвищення швидкодії та точності цифрових пристроїв на нечіткій логіці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.А. Сидоренко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено методи і засоби підвищення швидкодії та точності цифрових пристроїв на нечіткій логіці (ЦПНЛ) для розширення області ефективного застосування нечітких систем управління об'єктами за умов невизначеності. Висвітлено методи синтезу ЦПНЛ що забезпечують: підвищену швидкодію та точність фаззифікації якісних сигналів з функціями належності трикутної та гауссівської форм; прискорену фаззифікацію кількісних сигналів на основі перетворення функцій належності гауссівської форми до трикутної, дзвоноподібної форми до трапецієподібної; прискорену дефаззифікацію на основі декомпозиції функцій належності та використання змінного кроку дискретизації; дефаззифікацію мультимодальних функцій належності. Запропоновано бібліотеку універсальних VHDL-моделей для апаратного синтезу на базі програмованої логіки, імітаційного моделювання, тестування та верифікації ЦПНЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-048.9
Шифр НБУВ: РА319976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сидоренко С.П. 
Нові поверхневі антигени клітин, що виявляються моноклональними антитілами серії ІПО, при лейкозах та лімфомах: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.07 / С.П. Сидоренко ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі удосконалення імунофенотипування лімфоїдних клітин з метою підвищення ефективності диференціальної діагностики, класифікації та імунотерапії лейкозів та лімфом людини. В роботі розвивається новий напрямок в онкогематології, який грунтується на регулюванні диференціювання та апоптозу злоякісно трансформованих клітин через поверхневі рецептори. Створена перша вітчизняна панель моноклональних антитіл (МКАТ) проти антигенів диференціювання лімфоцитів людини. Виявлено новий антиген СDw150. Визначена експресія, структура та функції CDw150, показана його роль у регуляції диференціювання та апоптозу. Вперше отримані МКАТ ІПО-4 до антигену CD95. Вивчена експресія цього антигена в нормі і при лімфоїдних формах лейкозів та лімфом. Знайдено, що сигнал через CD40 модулює CD95-опосередкований апоптоз в В-клітинах в нормі та при хронічному лімфолейкозі. Показано, що МКАТ ІПО-10 розпізнають поліморфну детермінанту HLA-DR, а МКАТ ІПО-24 виявляють CD37. Визначена експресія цих антигенів при лейкозах та лімфомах. За допомогою МКАТ серії ІПО виділені підваріанти В-І гострого лімфобластного лейкозу та В-клітинного хронічного лімфолейкозу, встановлені фенотипічні особливості пухлинних клітин при волосатоклітинному лейкозі та негоджкінських злоякісних лімфомах. МКАТ серії ІПО запропоновані для використання у імунофенотипуванні, діагностиці, класифікації та імунотерапії пухлинних захворювань кровотворної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022-25

Рубрики:

      
5.

Сидоренко С.А. 
Постнекласичні перспективи комплексності дослідження екологічних практик: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.09 / С.А. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено екологічні практики з постнекласичних позицій. Визначено поняття про-екологічних і контра-екологічних практик. Розглянуто комплексність підходу до аналізу екологічних практик як поєднання синергетичного та габітуального підходів. Визначено особливий тип практик - постнекласичні практики, які породжує постнекласичний габітус. Показано, що про-екологічні практики є різновидом постнекласичних практик. Досліджено про-екологічні практики як концепт постнекласичного наукового та філософського дискурсу. Обгрунтовано, що включення ідей та принципів екологічної етики та біоетики в традиційні сфери життєдіяльності людини створює умови для становлення постнекласичного габітусу та породження ним про-екологічних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Б1 + Б1 в5,022
Шифр НБУВ: РА373686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сидоренко С.В. 
Соціальна адаптація людини в умовах глобального суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.В. Сидоренко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади сучасних процесів глобалізації. Виявлено нові моделі адаптації у глобальному суспільстві - адаптації до віртуальної реальності. Розкрито суть понять "людина глобальна", "суспільство глобальне". Запропоновано класифікацію глобального буття. Доведено, що особистість є об'єктом, суб'єктом креативного глобального простору. Визначено антропологічний аспект міграційних проблем глобалізованого суспільства. Висвітлено світоглядно-методологічні підходи щодо проблеми імміграції. Виділено нові форми, типи українських іммігрантів, напрямки адаптації людини, детермінанти оптимізації взаємодії людини, суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.934 + С5*328.934 +
Шифр НБУВ: РА356323

Рубрики:

      
7.

Сидоренко С. Б. 
Імпульсний розряд в схрещених полях для отримання покриттів з розгалуженою поверхнею / С. Б. Сидоренко. — Б.м., 2021 — укp.

Сидоренко С.Б. "Імпульсний розряд в схрещених полях для отримання покриттів з розгалуженою поверхнею" – Рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.27.02 "Вакуумна, плазмова та квантова електроніка". Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Київ, 2021.Дисертаційна робота присвячена отриманню покриттів з розгалуженою поверхнею при використанні імпульсного розряду в схрещених електромагнітних полях. Розглянуто вплив імпульсного режиму термоіонного осадження на властивості покриттів.Показано комплексний підхід до розробки технологічних імпульсних модуляторів, дослідження їх в складі системи генерації плазми та процесу транспортування речовини, а також дослідженні утворених покриттів.Представлено спосіб отримання розвинутої поверхні на алюмінієвій фользі під час імпульсного іонно-плазмового осадження алюмінію в середовищі кисню. Визначено залежність морфології покриття з конденсату Al O від відношення тиску кисню у вакуумній камері до швидкості осадження (PO2/Vк ). Зазначено, що питома ємність покриття з конденсату Al O, яка використовувалась як міра розгалуженості поверхні, від PO2/Vк має екстремальний характер і сягає 150 мкФ/см2 (при цьому для гладкої алюмінієвої фольги питома ємність С0 = 0,6 мкФ/см2) для PO2/Vк  2,1⋅10 1 Па⋅хв/мкм.Розглянуто розряд МРС, джерелом живлення якої є розроблений ТІМ. За допомогою діаграм показано та проаналізовано розвиток та існування імпульсного магнетронного розряду з підготовчим розрядом та без нього. Експериментально продемонстровано вплив імпульсного розряду на структуру покриття.Представлені електричні схеми та їх моделі з моделями комутуючих елементів ТІМ.Розробка імпульсних модуляторів, дослідження їх в складі систем імпульсної генерації плазми підчас осадження, а також дослідження отриманих покриттів дозволяє оптимізувати схеми та режими роботи ТІМ і краще зрозуміти процеси, які відбуваються при переносі речовини на об'єкт напилення в технологічній камері та на поверхні створення покриття, це, в свою чергу, дає можливість керувати структурою покриття, що було продемонстровано в роботі.Ключові слова: покриття з розгалуженою поверхнею, імпульсний розряд в схрещених полях, імпульсний модулятор, іонно-плазмове осадження, термоіонне осадження, імпульсне магнетронне розпилення, електронно-променеве випаровування, питома ємність конденсаторної фольги.^USidorenko S.B. "Pulsed discharge in crossed fields for obtaining coatings with a voluminous surface" – Qualifying scientific work on the manuscript.Ph.D. thesis on speciality for candidate's degree of technical science05.27.02 "Vacuum, plasma and quantum electronics".National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute", Kyiv, 2021The dissertation is devoted to obtaining coatings with a voluminous surface using a pulsed discharge in crossed electromagnetic fields. The influence of the pulsed regime of thermoionic deposition on the properties of coatings is considered.The complex way to the development of technological pulse modulators (TPM), their study as part of a plasma generation system and the substance transport process, and the study of the received coatings are shown.A method for obtaining a voluminous surface on an aluminum foil during pulsed ion-plasma deposition of aluminum in an oxygen environment is presented. The dependence of the morphology of the Al O condensate coating from the ratio of oxygen pressure in the vacuum chamber to the deposition rate (PO2/Vс) was determined. It is noted that the specific capacitance of the Al O condensate coating, which was used as a measure of the surface voluminousness, has an extreme character from PO2/Vс and reaches 150 μF/cm2 (while for smooth aluminum foil, the specific capacitance C0 = 0.6 μF/cm2) for PO2/Vс  2,1⋅10 1 Pa⋅min./μm.The discharge of the magnetron sputtering system, the power source of which is the designed TPM was considered. Using diagrams, the development and existence of a pulsed magnetron discharge with and without a preparatory discharge are shown and analyzed. The effect of a pulsed discharge on the coating structure has been experimentally demonstrated.Electric circuits and their models with models of TPM switching elements are presented.The development of pulse modulators, their study as part of systems for pulsed plasma generation during deposition, as well as the study of the obtained coatings, allows to optimize the schemes and operating modes of the TPM and to better understand the processes that occur when a substance is transferred to the deposition object in the technological chamber and on the surface of the coating being created, this, in turn, makes it possible to control the structure of the coating, which was demonstrated in the work.Keywords: coating with voluminous surface, pulse discharge in crossed fields, pulse modulator, ion-assisted deposition, thermoionic deposition, pulsed magnetron sputtering, electron-beam evaporation, specific capacity of capacitor foil.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Сидоренко С. В. 
Агроекологічні властивості дубових полезахисних лісових смуг Лівобережного Лісостепу України / С. В. Сидоренко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – полезахисні лісові смуги за участю дуба звичайного, які ростуть на чорноземах типових у Лівобережному Лісостепу. Предмет дослідження – біолого-екологічні та меліоративні властивості полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного. Уперше для умов Лівобережного Лісостепу України на основі комплексних сучасних досліджень: надано оцінку сучасного стану ПЛС та виконання ними меліоративних функцій; визначено меліоративні показники полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного; виявлено критерії впливу антропогенного навантаження на показники стану та захисної ефективності полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного на чорноземах типових; науково обґрунтовано агроекологічну дальність впливу з врахуванням сучасного стану полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного на чорноземах типових на прилеглі поля за складовими мікроклімату (швидкістю вітру, температурою й вологістю повітря, температурою та вологістю ґрунту на різний глибині тощо); надано комплексну оцінку агроекологічних параметрів піднаметового простору та приузлісних ділянок полезахисних лісових смуг за участю дуба звичайного; визначено біогенність чорнозему типового агрогенного використання під впливом полезахисної лісової смуги. Отримані результати мають як наукову так і практичну цінність для вирішення конкретних проблемних питань полезахисного лісорозведення, зокрема науково обґрунтовано необхідність ширшого використання дуба звичайного під час створення полезахисних лісових смуг на чорноземах типових у Лівобережному Лісостепу України.^UThe object of the study is shelterbelts with the participation of common oak, which grow on typical chernozems in the Left-Bank Forest-Steppe. The subject of research is bioecological and reclamation properties of shelterbelts with the participation of common oak. For the first time, for the conditions of the Left-Bank Forest-Steppe on the basis of complex modern researches was conducted: the estimation of a modern condition oak shelterbelts and their reclamation functions; reclamation indicators of shelterbelts with the participation of common oak were determined; the criteria of anthropogenic influence on sanitary condition and protective efficiency of shelterbelts with the participation of common oak on typical chernozems are revealed; scientifically substantiated agroecological range of shelterbelts taking into account their current state on chernozems typical of adjacent fields by components of the microclimate (wind speed, air temperature and humidity, soil temperature and soil moisture at different depths, etc.); a comprehensive assessment of agroecological parameters under shelterbelt tent and on near-edge sites; the biogenicity of chernozem with typical agrogenic use under the long-term impact of shelterbelts is determined. The obtained results have scientific and practical significance for solving agroforestry аnd phytomelioration problems, in particular the necessity of wider use of common oak during planning and creation of new shelterbelts on typical chernozems in Left-Bank Forest-Steppe of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Конорев С. І. 
Структурно-фазові перетворення на межах розділу в нанорозмірних функціональних композиціях "графен-метал" та "метал-кремній" / С. І. Конорев. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена встановленню закономірностей структурно-фазових перетворень на межах розділу систем "графен - метал (Fe, Pt, Ti)" та "шар металу (Fe, Pt, Mn) до 25 нм - Si (100)".Встановлено закономірності процесів структурної релаксації та реконструкції на межах розділу систем "графен - монокристал металу (Fe, Pt, Ti) з різною кристалографічною орієнтацією поверхні" та вплив температурного фактору із застосуванням методу молекулярної динаміки; запропоновані критерії для забезпечення структурної стабільності меж розділу "графен-метал".Поєднання комп'ютерного моделювання з сучасними експериментальними методами досліджень дозволило визначити закономірності структурно-фазових перетворень на межах розділу нанорозмірних композицій "метал-кремній". Встановлено, що особливістю структурно-фазових перетворень в досліджених шарах силіцидів (Mn4Si7) та інтерметалідів (L10-FePt) є формування ансамблю структурних елементів плоскої та циліндричної форми, параметри і еволюція яких прогнозуються одержаними розв'язками дифузійних задач у новій постановці – зародження та росту частинок нової фази (як ансамблю) циліндричної та плоскої форми, що виростають в області з вичерпним джерелом дифузанту.Отримані в роботі результати представляють практичний інтерес для формування наукових основ новітніх технологій виробництва пристроїв мікро- та наноприладобудування з дослідженими в роботі шарами графену, металів, кремнію.^UThe thesis is devoted to investigation of regularities of structural phase transitions at the interfaces of "graphene-metal (Fe, Pt, Ti)" and "metal layer (Fe, Pt, Mn) below 25 nm-Si(100)" systems for formation of scientific bases of next generation microdevices fabrication. The feature of this work is the fact that, in contrast to other studies, combined approach for investigation of structural phase transitions at the interfaces of different types was applied: computer simulation methods of different scale levels were combined with modern experimental investigation methods. Molecular dynamics approach was used for investigation of "graphene-metal" interfaces. Main part of calculations was realized at Huizhou University (PRC), using TianHe-II supercomputer. The models of pure metal, free graphene, "graphene-metal system" of two different orientations for each metal, two temperatures – 300 K and 400K, three most densely packed metal planes were created in order to determine the impact induced by graphene coating. As a result, more than 70 model systems were analyzed, allowing to determine regularities of structural relaxation and reconstruction processes at the interfaces of systems "graphene-single crystal of metal Fe, Pt, Ti of various surface orientations" as well as impact of temperature factor. - there are just structural modifications (expansion up to 3%) without reconstruction of graphene at metal surfaces at temperatures below 400 K;- relaxation and reconstruction rates of surface layer decrease with increase of its crystallographic packing density, and increase with a rise of the temperature.Based on these regularities, the following criteria were proposed for a first time in order to provide structural stability of the "graphene-metal" interfaces:- in case of small mismatch between crystal lattice parameters of metal and graphene it is desirable to choose planes with a maximum surface packing density;- in case of large mismatch between crystal lattice parameters of metal and graphene it is desirable to choose planes with a lowest surface packing density;Interfaces of the second type "metal-silicon" were investigated by means of continuous approach, using modern nonlinear mathematical analysis methods, theory of differential equations with partial derivatives, integral equations as well modern experimental methods. The tasks of nucleation and growth of new phase particles (ensemble like) of flat and cylindrical shapes, growing from the area with a limited diffusant source, were considered as well. The solutions of these diffusion tasks in new forms were obtained, allowing to determine the following parameters: growth rate of new particles during heat treatment; maximum size of growing particles and time needed to achieve this size; concentration and time distributions in the area close to these particles; diffusion characteristics. For experimental study of technically promising “metal-silicon” systems in the temperature range of 723 K – 1273 K the following methods were used: secondary ions mass-spectrometry, X-ray diffraction, transmission electron microscopy, four-point resistivity measurements, etc. It was determined that feature of structural and phase modifications in the investigated layers of silicides (Mn4Si7) and intermetallics (L10-FePt) is a formation of structural elements ensemble of flat shape. Obtained solutions of diffusion tasks in a new form were used to forecast of parameters and evolution of found structural elements. Computer simulation of growth kinetics of Mn4Si7 silicide phase during co-deposition of Mn and Si, in case of oversaturated Mn-Si solid solution formation during initial diffusion stages, reveled satisfied agreement between calculation parameters and transmission electron microscopy experimental results.Using Fe-Pt/Si(100) system as an example, it was proved that molecular dynamics is an effective approach to determine temperature dependence of vacancy formation energy, diffusion activation energy, migration energies of Fe and Pt atoms in the L10-FePt intermetallic. Obtained results are of practical interest for scientific basis formation of modern technologies of micro- and nano- devices creation with layers of graphene, metals and silicon.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського