Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (153)Книжкові видання та компакт-диски (163)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=СТЕШ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Стешенко Т.В. 
Виборчі комісії: правовий статус і організація роботи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.В. Стешенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню юридичної природи, функцій, форм та методів діяльності виборчих комісій, проблем нормативного регулювання та реалізації їх повноважень. На теоретичному рівні проаналізовано сучасний правовий статус виборчих комісій, їх сутність, компетенцію, характер взаємовідносин з іншими органами публічної влади, форми та методи їх роботи. Розроблено теоретичну модель системи виборчих комісій як особливої підсистеми органів публічної влади. Наведено характеристику основних елементів, що визначають організацію їх роботи. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.02
Шифр НБУВ: РА311047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Стешенко С.О. 
Збудження гребінок скінченного розміру у пристроях електроніки та антенної техніки НВЧ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.О. Стешенко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Узагальнено метод сингулярних інтегральних рівнянь для ряду практично важливих задач дифракції на скінченних фрагментах відбивних грат типу гребінка у разі збудження полями: власним полем періодично модульованого електронного потоку, а також власними хвилями планарного діелектричного та плоскопаралельного металевого хвилеводів. Досліджено ефект розщеплення діаграм спрямованості дифракційного випромінення, обумовлений збудженням в електронному потоці поздовжніх хвиль просторового заряду. Побудовано самоузгоджену математичну модель антени, що складається з фрагмента відбивних грат і збуджувального планарного діелектричного хвилеводу. Виявлено особливості впливу ступеня зв'язку між гратами та хвилеводом на характеристики випромінення антени. Запропоновано ефективні підходи до оптимізації характеристик випромінювання антени рупорного типу. Розв'язано задачу про спектр власних частот коаксіального хвилеволу з гофрованим внутрішнім провідником, що є важливим етапом під час хвильового аналізу резонаторів гіротронів відповідного поперечного перерізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.4 +
Шифр НБУВ: РА339346

Рубрики:

      
3.

Стешенко В.М. 
Оренда території в міжнародному публічному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.М. Стешенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано доктрину, практику укладення та виконання договорів оренди території. Досліджено історію виникнення інституту оренди території та етапи його становлення. Розглянуто юридичну природу оренди території, визначено поняття "оренда території" та її суттєві ознаки. Висвітлено питання статусу громадян держави-орендаря на орендованій території. Проаналізовано процедуру завершення оренди, розглянуто питання відповідальності за порушення умов оренди. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо дослідженої теми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.2
Шифр НБУВ: РА316425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Стешенко В. В. 
Теоретико-методичні засади професійної підготовки майбутніх вчителів трудового навчання в умовах ступеневої освіти: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / В. В. Стешенко ; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено теоретичне узагальнення та запропоновано новий підхід щодо розв'язання наукової проблеми професійної підготовки майбутніх вчителів трудового навчання за умов ступеневої освіти. Охарактеризовано періоди розвитку професійної підготовки вчителів трудового навчання. З'ясовано теоретичні основи організації професійної підготовки вчителів. Встановлено принципи застосування інформаційного підходу для педагогічних досліджень. Вдосконалено та конкретизовано модель педагогічної та фахової діяльності вчителя трудового навчання та побудовано модель професійної підготовки студентів трудового навчання. Обгрунтовано систему двоступеневої професійної підготовки майбутніх вчителів трудового навчання і розроблено технологію складання нормативного забезпечення організації навчального процесу, який спрямовано на формування у студентів цілісних знань, та методичного забезпечення для організації самостійної роботи на заняттях, під час діагностики рівня підготовки та державної атестації студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж. р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА369736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Стешенко В. В. 
Теоретико-методичні засади професійної підготовки майбутніх учителів трудового навчання в умовах ступеневої освіти: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / В. В. Стешенко ; Академія педагогічних наук України ; Інститут вищої освіти. — К., 2009. — 36 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж. р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА369736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Стешенко А.С. 
Традиція та новація в українській філософії кінця XVIII - початку ХХ століття: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / А.С. Стешенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено історико-філософське дослідження категорії традиції та новації в українській філософії кінця XVIII - початку XX ст. Розкрито суть, основні тенденції становлення та розвитку категорій "традиція" і "новація" як категорій, з якими взаємопов'язана ретрансляція досягнутого, його оновлення та модифікація, звернення до них в історії вітчизняної та соцільно-політичної думки у творчості М.Костомарова як категорій історичного пізнання; культури (П.Куліш, М.Гоголь); обгрунтування їх світоглядного змісту у контексті національної ідеї (Т.Шевченко). Здійснено ретроспективний аналіз ролі та значення категорій традиції та новації у творчості В.Липинського з застосуванням цих категорій як категорій філософії історії, використання їх у суспільно-політичній доктрині Д.Донцова; історико-філософського пізнання у творчості Д.Чижевського. На підставі компаративного аналізу доведено необхідність використання категорій "традиції" та "новації" у взаємозв'язку культури та філософії для поглибленого розгляду історії філософії України на засадах плюралізму, діалогічності потрактування історико-філософського процесу в його гуманістичних вимірах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,231 + Ю3,231 + Ю3,231
Шифр НБУВ: РА356459

Рубрики:

      
7.

Стешенко Н.Л. 
Українська і російська історіографія заселення Степової України в XVI - XVIII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.Л. Стешенко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження української та російської історіографії XVIII - XXI ст. щодо проблеми заселення Степової України протягом XVI - XVIII ст. Виявлено основні тенденції, що домінували в історичній науці протягом XVIII - початку XX ст. Розглянуто підходи різних історіографічних шкіл і напрямів щодо висвітлення історії заселення Степової України, визначено їх особливості. На підставі зіставлення та аналізу наукового доробку українських і російських учених узагальнено й упорядковано здобутки дослідження проблеми заселення Степової України в широких хронологічних межах. Продемонстровано закономірний розвиток знань про заселення Степової України в XVI - XVIII ст. від фактографічної акумуляції та виникнення первинних підходів у працях істориків XVIII ст. з історії російської держави до його власної ідентифікації у межах сучасної вітчизняної та російської науки. Доведено, що науково-дослідні центри Південної України (зокрема, Запорізький, Донецький, Дніпропетровський, Одеський університети) внесли найбільш вагомий вклад у вивчення проблеми заселення Степової України в XVI - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)46 + Т1(2)46 +
Шифр НБУВ: РА354378

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Стешенко І.В. 
Формування портфеля облігацій з урахуванням випадкової зміни характеристик: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / І.В. Стешенко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Викладено концептуальний підхід до формування портфеля облігацій, який реалізується у послідовності рішень окремих важливих етапів. Розроблено економіко-математичні моделі, що допомагають інвестору підвищити якість прийнятих рішень. Розглянуто моделі прогнозування ціни, процентної ставки як випадкового процесу, які базуються на комплексі економіко-математичних моделей, визначено тенденцію розвитку на заданий термін часу. Наведено оцінки параметрів у стохастичних моделях, які описують еволюцію процентних ставок, що допомагає будувати прогнози ринкової процентної ставки та ціни облігацій, формувати портфель облігацій за рівних, лінійно залежних та різних випадкових процентних ставок. Запропоновано модель формування оптимального портфеля облігацій на основі поточної ціни купонних облігацій, яка допомагає вибирати структуру портфеля, підвищуючи його прибутковість. Розроблено модель усунення ризику платежу зі зміною процентної ставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292в611 +
Шифр НБУВ: РА336402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стешин І.О. 
Художнє втілення феміністичної ідеї в найновішій британській і українській прозі (А.Картер, О.Забужко): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / І.О. Стешин ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз творчості сучасної британської письменниці Анжели Картер і сучасної української письменниці Оксани Забужко. Охарактеризовано розвиток жіночого руху в Україні, феміністичні рухи в країнах Західної Європи та США в соціо-культурному контексті українського та британського фемінізму. Простежено генезу українського та британського жіночого письменництва, в цьому процесі визначено роль О.Забужко та А.Картер. Здійснено типологічний порівняльний аналіз та розкрито феміністичне навантаження їх вибраних творів, зображення в них жіночої тілесності, сексуальності. Зазначено, що спільною рисою, характерною для творів вищезгаданих письменниць, є їх феміністична проблематика, зображення жінки як центрального об'єкта. Британська письменниця використовує постмодерністську інтертекстуальність, що супроводжується гротеском, імітацією, грою, ускладненою символікою, застосовує прийом відходу в нереальний світ сюрреалістичних перетворень жінок у міфолого-фантастичних героїв. У текстах української письменниці двобій чоловічого та жіночого початків розгортається на фоні національного виродження, історія нещасливого кохання поетеси та художника стає невід'ємною часткою загальноукраїнського життя. Вказано на різні художні шляхи реалізації образу жінки в творах письменниць, що виявилося в мові, стилістиці, стилізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.04 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Картер, А. 534 + Ш5(4УКР)6-4 Забужко, О. 534
Шифр НБУВ: РА321411

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Стешенко С. О. 
Узагальнення та розвиток чисельно-аналітичних методів у задачах електродинаміки з кусково-координатними границями / С. О. Стешенко. — Б.м., 2021 — укp.

Мета роботи - узагальнення методу часткових областей з метою отримання універсального алгоритму розрахунку матриць розсіяння неоднорідностей з кусково-координатними границями в декартовій або циліндричній системах координат. Об'єктом дослідження є процес поширення та розсіяння електромагнітних хвиль в направляючих і резонансних структурах. Методи дослідження: метод часткових областей, метод узагальнених матриць розсіяння, метод сингулярних інтегральних рівнянь, метод дискретних особливостей, методи функції Гріна, методи сканувальних ґраток, метод Евальда, метод Ейлера, метод перевалу, метод градієнтного спуску, генетичні алгоритми, B-сплайни. Теоретичні результати: показано, що наявність власних коливань забезпечує обертання площини поляризації об'єктами, що мають діедральну симетрію. Новизна: побудовано узагальнення методу часткових областей для розрахунку базисів власних мод і площинних зчленувань на випадок хвилеводів із перерізами довільної складної форми. Ступень упровадження: отримані моделі використовуються для дизайну пристроїв хвилевідної й антенної техніки та вакуумної електроніки. Сфера використання: розробка нових пристроїв хвилевідної й антенної техніки та вакуумної електроніки з поліпшеними характеристиками.^UThe aim of the work is to generalize the mode-matching technique in order to obtain a universal algorithm for calculating the scattering matrices of inhomogeneities with piecewise coordinate boundaries in Cartesian or cylindrical coordinate systems. The object of research is the process of propagation and scattering of electromagnetic waves in the guiding and resonance structures. Research methods: mode-matching technique, method of generalized scattering matrices, method of singular integral equations, method of discrete singularities, the Green's function method, array scanning method, Ewald method, Euler method, steepest descent method, gradient-search method, genetic algorithms, B-splines. Theoretical results: it is shown that the presence of eigen-oscillations provides the rotation of the polarization plane by objects with dihedral symmetry. Novelty: the generalization of the mode-matching technique for calculation of bases of eigenmodes and plane junctions in the case of waveguides with cross-sections of arbitrary complexshape is built. Degree of implementation: the received models are used for design of devices of waveguide and antenna equipment and vacuum electronics. Scope of application: development of new devices of waveguide and antenna equipment, and vacuum electronics with advanced characteristics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Мірзоєв Р. Ш. 
Міжнародно-правове регулювання транскордонного співробітництва (на прикладі України). / Р. Ш. Мірзоєв. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота є першим у вітчизняній науці міжнародного права комплексним дослідженням особливостей міжнародно-правового регулювання транскордонного співробітництва (на прикладі України). Актуальність вибору теми дисертаційної роботи обумовлена міжнародним співробітництвом між територіальними громадами і владами, які перебувають під юрисдикцією різних держав, але при цьому розташовані у географічно суміжних районах, розділених державним кордоном. Особливо важливим для територіальних громад і влад України є транскордонне співробітництво з територіальними громадами і владами сусідніх з Україною держав – членів Європейського Союзу (Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією), оскільки саме транскордонне співробітництво розглядається як один із найбільш ефективних факторів європейської інтеграції. У дисертації узагальнено і систематизовано особливості міжнародно-правового регулювання транскордонного співробітництва в рамках Ради Європи, Європейського Союзу, у міжнародно-правовій практиці України і в чинному законодавстві України. Встановлено, що на універсальному рівні міжнародно-правове регулювання транскордонного співробітництва практично відсутнє і зводиться до міжнародно-правових актів рекомендаційного характеру, які загальним чином сприяють розвитку міжнародного співробітництва територіальних громад і влад. Таким чином, основу міжнародно-правового регулювання транскордонного співробітництва для України складають відповідні міжнародно-правові акти регіонального (європейського) характеру, а також двосторонні міжнародні договори із сусідніми країнами. Питання транскордонного співробітництва в Європейському регіоні врегульовані на підставі правових актів двох європейських регіональних міжнародних організацій – Ради Європи і Європейського Союзу. Основні правові акти, які регулюють транскордонне співробітництво в рамках Ради Європи, це – Європейська (Мадридська) рамкова конвенція про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або властями 1980 р., три додаткові протоколи до неї 1995 р., 1998 р. і 2009 р., а також Європейська хартія місцевого самоврядування 1985 р. Зазначені міжнародні договори є міжнародно-правовим зобов'язанням для України, а основним вітчизняним актом імплементації Рамкової конвенції є Закон України «Про транскордонне співробітництво» 2004 р. У свою чергу Європейський Союз прийняв низку регламентів, що регулюють питання транскордонного співробітництва, найважливіші з яких це – Регламент (EC) № 1082/2006 від 05.07.2006 р. про європейське об'єднання територіального співробітництва (ЄОТС) і Регламент (EU) № 1302/2013 від 17.12.2013 р., який доповнив попередній Регламент в частині роз'яснення, спрощення та вдосконалення створення та функціонування європейських об'єднань територіального співробітництва (ЄОТС). На підставі Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу Україна має враховувати у своєму національному законодавстві акти вторинного права ЄС (зокрема і зазначені регламенти), які регулюють питання транскордонного співробітництва за участю територіальних громад і влад України.Встановлено, що Європейський Союз приймає власні обов'язкові правові акти у сфері транскордонного співробітництва у формі регламентів Європейського Парламенту і Ради ЄС, а також у формі імплементаційних регламентів Європейської Комісії. Акти рекомендаційного характеру у сфері 3 транскордонного співробітництва приймають Парламентська Асамблея, Комітет Міністрів, Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи, Комітет регіонів Європейського Союзу, а також міжнародна неурядова організація – Асоціація європейських регіонів.^UThis dissertation is the first comprehensive study of the specifics of international legal regulation of transfrontier cooperation (based on the case of Ukraine) in the Ukrainian school of international law. The subject matter of the dissertation is relevant due to international cooperation between territorial communities and authorities that reside in different state jurisdictions but are located in geographically adjoining areas separated by a state border. Especially important for Ukrainian territorial communities and authorities is transfrontier cooperation between the territorial communities and authorities of the neighboring European Union member states (Poland, Slovakia, Hungary and Romania), since transfrontier cooperation is considered one of the most effective factors of European integration. The dissertation generalizes and systematizes the specifics of international legal regulation of transfrontier cooperation in the Council of Europe, the European Union, the international case law of Ukraine and the current Ukrainian legislation. It argues that at a universal level, international legal regulation of transfrontier cooperation is virtually nonexistent and limited to recommendatory international instruments, which generally encourage the development of international cooperation between territorial communities and authorities. Consequently, the basis for international legal regulation of transfrontier cooperation for Ukraine rests on the corresponding international instruments of regional (European) nature, as well as bilateral international agreements with its neighboring countries. The matter of transfrontier cooperation in Europe are regulated by legal instruments of two European international organizations, the Council of Europe and the European Union. The main legal instruments regulating transfrontier cooperation in the Council of Europe are the 1980 European (Madrid) Outline Convention on Transfrontier Co-operation between Territorial Communities or Authorities, its three additional protocols of 1995, 1998, and 2009, and the 1985 European Charter of Local Self-Government. The above international agreements are international obligations for Ukraine, while the main national act for implementing the Outline Convention is the 2004 Law of Ukraine «On Trans-Frontier Cooperation». For its part, the European Union has adopted a number of regulations on transfrontier cooperation, of which the most important ones are Regulation (EC) No 1082/2006 of 5 July 2006 on a European Grouping of Territorial Cooperation (EGTC) and Regulation (EU) No 1302/2013 of 17 December 2013 amending the previous Regulation (EC) No 1082/2006 as regards the clarification, simplification and improvement of the establishment and functioning of European groupings of territorial cooperation (EGTC). According to the National Program on Adaptation of Ukrainian Legislation to the Legislation of the European Union, Ukraine must recognize in its national legislation the non-legislative acts of the EU (including the abovementioned Regulations) that regulate transfrontier cooperation involving territorial communities or authorities of Ukraine.It has been established that the European Union adopts its own binding legal instruments regarding transfrontier cooperation in the form of regulations of the European Parliament and the Council of the EU, as well as implementing regulations of the European Commission. Recommendatory acts on transfrontier cooperation are adopted by the Parliamentary Assembly, the Committee of Ministers, the Council of Europe Congress of Local and Regional Authorities, the European Committee of the Regions, and one international non-governmental organization, the Assembly of European Regions.The dissertation analyzes the meaning of the concept of «transfrontier cooperation» as used in the documents of the Council of Europe and the European Union. It concludes that the term «transfrontier cooperation,» used in the documents of the Council of Europe and in particular the 1980 European Outline Convention on Transfrontier Co-operation between Territorial Communities or Authorities and its protocols, and the term «cross-border cooperation,» used in the documents of the European Union, have identical meaning, because these terms refer to the same international relations that arise at the local level between territorial communities provided they possess a common state frontier. It is established that the term «transboundary,» used in universal and regional international agreements, does not refer to matters of transfrontier cooperation, since a) the implementers of these agreements are states, not territorial communities or authorities; and b) the subject matter of these agreements are interstate public relations, not relations at a local level.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Стешенко О. С. 
Права дитини на пренатальній стадії розвитку: теоретико-правове дослідження. / О. С. Стешенко. — Б.м., 2021 — укp.

Перший розділ дисертації включає дослідження термінології, оглядлітератури та огляд релевантної практики міжнародних судів. Визначено, щона відміну від термінів «ненароджена дитина», «дитина до народження» («preborn child»), «ембріон», «плід» чи «насцітурус», термін «дитина напренатальній стадії розвитку» є таким, що найбільше підходить дляпозначення дитини на часовому проміжку від моменту запліднення донародження, оскільки він є одночасно точним, нейтральним та таким, що легкоперекладається на інші мови. Термін «дитина на пренатальній стадії розвитку»не суперечить даним інших наук та не дегуманізує дитину.У другому розділі дисертації виявлено, що у праві з моментународження загалом виникає не людське життя, а правоздатність. Початоклюдського життя біологічно, – і право цього не заперечує – виникає призаплідненні яйцеклітини людини, а весь його подальший перебіг маєрозглядатися як неперервний процес^UThe first section of the dissertation includes research of the terminology, theliterature review and the review of relevant jurisprudence of international courts. Itis found, that in contrast to the terms “unborn child”, “pre-born child”, “embryo”,“foetus” or “nasciturus”, the term “the child in prenatal stage” is most suitable fordesignating a child from fertilisation till birth, as it is concurrently accurate, neutraland translatable into other languages. The term “the child in the prenatal stage” doesnot contradict other sciences and does not dehumanize the child.In the second section of the dissertation it was found that what generally startsin law from the moment of birth is not a human life, but legal personhood. Thebiological beginning of human life – and law does not deny this – occurs at themoment of fertilisation of a human ovum, whereas its entire course should beconsidered as a continuous process


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського