Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (113)Книжкові видання та компакт-диски (102)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=СОВГ$<.>+<.>A=ЕЛЕН$<.>+<.>A=ЕВГЕНЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Совгір І.М. 
Організаційно-правове регулювання довузівської підготовки кандидатів на службу в органи внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.М. Совгір ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретично-методологічні засади, нормативні основи, а також проблеми організації та управління у сфері структурної побудови та функціонування юридичних ліцеїв, профільних класів загальноосвітньої школи та професійної початкової підготовки особового складу для органів, служб і підрозділів внутрішніх справ. Визначено сутність, поняття та місце довузівської підготовки осіб рядового та керівного складу органів системи Міністерства внутрішніх справ, професійну орієнтацію та відбір працівників, а також охарактеризовано зміст організаційно-педагогічного забезпечення навчально-виховного процесу підготовки майбутніх працівників органів внутрішніх справ України у відомчих юридичних ліцеях і профільних класах загальноосвітньої школи. Проаналізовано правовий статус суб'єктів професійної початкової підготовки особового складу. Наведено напрямки організаційно-правового удосконалення та розвитку відомчих ліцеїв, профільних класів та початкової підготовки персоналу для органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р2-3 +
Шифр НБУВ: РА323523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Совга О.Є. 
Особливості механізмів функціонування чорноморських екосистем шельфу та пелагіалі: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.08 / О.Є. Совга ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2002. — 36 с. — укp.

Встановлено, що сучасний критичний екологічний стан північно-західної частини та рівень його впливу на функціонування екосистем відкритого моря визначаються обсягами антропогенних навантажень і кількома природокліматичними чинниками. Надано прогнозні оцінки еволюції досліджуваних екосистем з використанням сучасних методів математичного моделювання. За результатами досліджень встановлено залежність механізмів функціонування морських екосистем від мінливості природокліматичних і антропогенних чинників, використання яких дають змогу визначити причини деградації шельфових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)9 +
Шифр НБУВ: РА321449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Совгіра С.В. 
Підготовка майбутнього вчителя до екологічного виховання старшокласників (на краєзнавчому матеріалі): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.В. Совгіра ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам підготовки майбутніх вчителів до екологічного виховання старшокласників (на краєзнавчому матеріалі). В першому розділі розкрито мету, завдання, суть екологічного краєзнавства, визначено стрижневі лінії в екологічному краєзнавстві; розкрито стан проблеми в теорії і на практиці загальноосвітньої школи, теоретичні основи і особливості професійної еколого-краєзнавчої підготовки майбутніх учителів. В другомму розділі розкрито зміст, методику і результати дослідно-експериментальної роботи у підготовці майбутнього вчителя до екологічного виховання старшокласників. Аналіз результатів дослідженняч показав, що рівень готовності студентів експериментальної групи значно вищий, ніж у контрольній. Це підтверджує ефективність розробленої методики підготовки студентів до екологічного виховання старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Б1р(4УКР)21р3

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Совгиря О.В. 
Правовий статус парламентської опозиції (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Совгиря ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано зміст понять парламентської опозиції та опозиційного Кабінету Міністрів в Україні. Досліджено розвиток політико-правової думки щодо становлення концепції парламентської опозиції. Здійснено теоретико-правове обгрунтування поняття "парламентська опозиція" в конституційному праві України. Проаналізовано правовий статус парламентської опозиції в зарубіжних країнах. Розглянуо питання становлення та перспектив правового регулювання статусу парламентської опозиції в Україні. Встановлено її права, обов'язки та ступінь відповідальності. Розроблено проект закону щодо визначення правового статусу парламентської опозиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА336649

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Совгіра С.В. 
Теоретико-методичні основи формування екологічного світогляду майбутніх учителів у вищих педагогічних навчальних закладах: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / С.В. Совгіра ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено стан проблеми формування екологічного світогляду в історико-філософській, психолого-педагогічній, екологічній науках і сучасній освітній практиці ВНЗ. Проаналізовано генезу й еволюцію філософських інтерпретацій світогляду, висвітлено сучасні наукові погляди щодо взаємодії людини та природи. Досліджено онтологію понять "світогляд", "екологічний світогляд", "формування екологічного світогляду майбутніх учителів". Наведено результати аналізу онтогенезу екологічного світогляду особистості. Науково обгрунтовано концептуальні засади формування екологічного світогляду майбутніх учителів. Охарактеризовано стан, визначено особливості й обгрунтовано шляхи удосконалення процесу формування екологічного світогляду студентів педагогічних ВНЗ з урахуванням специфіки різних факультетів. Описано функціональну структуру екологічного світогляду. Визначено місце особистісних і фахових складників у структурі екологічного світогляду майбутніх учителів. Встановлено критерії, рівні та показники сформованості компонентів екологічного світогляду майбутніх учителів. Розроблено й апробовано модель формування екологічного світогляду студентів шляхом наповнення навчально-виховного процесу екологічним змістом, поєднання аудиторних організаційних форм та інноваційних методів, упровадження специфічних позаудиторних форм і засобів навчання. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої моделі формування екологічного світогляду майбутніх учителів у навчально-вихованому процесі педагогічних ВНЗ, розроблено спеціальний навчально-методичний комплекс щодо її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.352.27 + Ю6*63*622.221 + Б1р(4УКР)3-3,021 +
Шифр НБУВ: РА367301

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Совгар О. М. 
Педагогічна і культурно-просвітницька діяльність Юліана Романчука в Східній Галичині (1842–1932 рр.) / О. М. Совгар. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації системно досліджено педагогічну й культурно-просвітницьку діяльність та творчу спадщину Юліана Романчука в Східній Галичині у другій половині XIX – першій третині XX століття. Проаналізовано історіографію проблеми та джерельну базу роботи, основу якої становлять документи з архівів і рукописних фондів бібліотек, матеріали періодичної преси, мемуари й праці педагога та просвітника. Виявлено передумови та основні чинники формування та становлення педагога, просвітника та громадського діяча, виокремлено етапи життєвого та творчого шляху: перший – формування особистості Ю. Романчука та становлення як педагога (1842 – 1868), другий – різноаспектна культурно-просвітницька діяльність (1868 – 1932) та схарактеризовано педагогічну та культурно-просвітницьку спадщину Ю. Романчука, спрямовану на розвиток українського шкільництва в контексті суспільно-політичних і культурно-освітніх процесів Східної Галичини кінця ХІХ – першої третини ХХ століть. Окреслено перспективи реалізації педагогічних ідей Ю. Романчука в умовах сьогодення.Об'єкт дослідження – педагогічна та культурно-просвітницька діяльність громадських діячів Східної Галичини другої половини ХІХ – першої третини ХХ століть. Предмет дослідження – діяльність та творчість Ю. Романчука у контексті суспільно-політичних і культурно-освітніх процесів другої половини ХІХ – першої третини ХХ століть у Східній Галичині.Мета дослідження: – на основі ретроперспективного аналізу розвитку українського шкільництва у Східній Галичині у другій половині ХІХ – першій третині ХХ століть розкрити зміст та схарактеризувати педагогічну та культурно-просвітницьку діяльність Ю. Романчука. Практичне значення роботи. Сформульовані висновки, практичні пропозиції збагачують історико-педагогічне знання, сприяють усвідомленню та освоєнню змісту педагогічної та науково-просвітницької діяльності Ю. Романчука, можуть бути застосовані при підготовці узагальнювальних історико-педагогічних праць з історії української педагогічної думки, підручників і науково-методичних посібників з історії педагогіки, а також у викладацькій практиці. Практичне значення роботи визначається також можливістю її використання в науково-дослідницькій галузі (для подальшого вивчення теоретичних засад функціонування української школи в період педагогічної та просвітницької діяльності Ю. Романчука).Методи дослідження. Пошуково-бібліографічний (для аналізу, синтезу, систематизації та класифікації опублікованих та архівних джерел), історико-ретроперспективний (для аналізу змісту та напрямів педагогічної та культурно-просвітницької діяльності Ю. Романчука в історичній ретроспективі), порівняльний (для компаративного аналізу становища української та польської школи у Східній Галичині), формально-логічний (для формулювання таких понять і визначень, як педагогічна діяльність, регіоналізм, освіта, національне відродження, полонізація освітнього процесу, утраквізм), просопографічний (для створення всебічної характеристики видатного діяча), прогностичний (для визначення можливостей впровадження ідей Ю. Романчука в умовах сьогодення).^UThe dissertation presents the results of historical pedagogical research of educational and pedagogical activity of Y Romanchuk in Eastern Halicia at the second half of the XIXth – the first third of the XXth centuries.The dissertation investigates the historiography of the problem and sources of the research; factors that influenced the formation of Y. Romanchuk's outlook, specifies the stages of his life path: the first one – formation of the personality of Y. Romanchuk as an educator (1842 – 1868), the second one – his multi-dimensional cultural and educational activities (1868 – 1932). It considers main directions of his contribution to the content of primary and secondary education on the basis of his textbooks; the activities of educational and cultural societies, of which Y. Romanchuk was a member, aimed at the development of Ukrainian schooling. His political activity directed towards increasing the number of Ukrainian educational institutions, improving quality of their work, introducing Ukrainian language in schools was investigated. The prospects of using ideas and experience of Y. Romanchuk in modern Ukrainian schooling were revealed.The object of the dissertation research is activities of the public figures of the Eastern Halicia in the second half of the XIXth – the first third of the XXth centuries. The subject of the research is main directions of activity of Y Romanchuk in the context of Ukrainian schooling development in Eastern Halicia in the second half of the XIXth – the first third of the XXth centuries.The purpose of the research was to carry out scientific analysis, systematize and generalize the activities of Y Romanchuk aimed at the development of Ukrainian schooling in the context of socio-political, cultural and educational processes of the given period in Eastern Halicia.The practical significance is that formulated conclusions, practical proposals enrich historical and pedagogical knowledge, promote understanding and development of the content of pedagogical, scientific and educational activities of Y Romanchuk, can be applied in the preparation of generalizing historical and pedagogical works on the history of Ukrainian pedagogical thought, textbooks, scientific and methodological manuals on the history of pedagogy, as well as in teaching practice. Materials of research can also be used in the work of scientific clubs of higher educational institutions. Also, the practical significance of the work is determined by the possibility of its use in research (for further study of the theoretical foundations of the functioning of the Ukrainian school during the period of pedagogical and educational activity by Y. Romanchuk).Methods of the research: search-bibliographical (for the analysis, synthesis, systematization and classification of published and archived sources), historical-retrospective (for the analysis of content and directions of educational and cultural-pedagogical activity of Y. Romanchuk in historical retrospective), comparative (for comparative analysis of Ukrainian and Polish schools in Eastern Halicia), formal-logical (for definition of such notions as pedagogical activity, regionalism, education, national renascence, polonization of the educational process, utraquism), prosopographical (for creation of comprehensive characteristics of the outstanding luminary), prognostic (for definition of ability to icorporate Y. Romanchuk's experience in present day context).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Пономаренко С. І. 
Формування екологічної культури майбутніх фахівців цивільного захисту у процесі професійної підготовки / С. І. Пономаренко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації вперше обґрунтовано педагогічні умови формування екологічної культури майбутніх фахівців цивільного захисту у процесі професійної підготовки (формування у здобувачів ціннісного ставлення до природи, моральних норм екологодоцільної діяльності в навколишньому середовищі, стійких мотивів екологобезпечної професійної діяльності на основі аргументованого відбору форм і методів навчання; надання здобувачам можливості вибору освітньої траєкторії, способу і засобів для її здійснення на основі оновлення змісту фахових дисциплін; активізація саморозвитку здобувача: від отримання знань про екологічну культуру через усвідомлення її сенсу та самовиявлення в практичній діяльності).Розроблено та апробовано модель формування екологічної культури майбутніх фахівців цивільного захисту у процесі професійної підготовки, яка охоплює низку блоків: методологічно-цільовий (мета, підходи, принципи); змістово-технологічний (суб’єкти, етапи, зміст, форми, методи, технології); критеріально-оцінний (діагностичний інструментарій, критерії, показники, рівні, результат).Уточнено критерії сформованості екологічної культури майбутніх фахівців цивільного захисту у процесі професійної підготовки та їх показники.На основі визначених критеріїв та показників схарактеризовано рівні сформованості екологічної культури майбутніх фахівців цивільного захисту у процесі професійної підготовки: високий, середній та низький.^UIn the dissertation, for the first time, the pedagogical conditions for the formation of the ecological culture of future civil defense specialists are substantiated in the process of professional training (increasing the attention of applicants on the priorities of the values of nature, compliance with moral norms, ecologically appropriate activities, habits of behavior in the environment, value orientations, expert judgments, sustainable motives of educational, ecologically safe professional activity based on a reasoned selection of forms and methods of education; providing applicants with the opportunity to choose an educational trajectory, methods and means for its implementation based on updating the content of professional disciplines; activating the applicant’s self-development: from acquiring knowledge about ecological culture through awareness of its meaning and self-expression in practical activities).The model for the formation of the ecological culture of future civil defense specialists in the process of professional training has been developed and tested, which covers a number of blocks: methodological-targeted (goals, tasks, approaches, principles); content-technological (content, forms, methods, means, technologies); criterial-evaluative (diagnostic tools, criteria, indicators, levels, result). The criteria for the formation of the ecological culture of future civil defense specialists in the process of professional training and their indicators have been clarified.On the basis of the defined criteria and indicators, the level of formation of the environmental culture of future civil defense specialists in the process of professional training was characterized: high, medium and low.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського