Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (860)Книжкові видання та компакт-диски (783)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>A=СОБОЛ$<.>+<.>A=АНАТОЛ$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Соболь Є. Ю. 
Адміністративно-правові основи взаємодії підрозділів органів внутрішніх справ і крімінально-виконавчих установ при надзвичайних ситуаціях: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. Ю. Соболь ; Класичний приватний університет. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331 + Х819(4УКР)120.15 + Х884.9(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА369640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Соболенко Л. Ю. 
Амфібії та рептилії Західного Поділля: фауна, екологія і поширення видів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / Л. Ю. Соболенко ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Доведено появу регіонально нового виду жовточеревої кумки, що є наслідком постійно діючих інвазій за течією Дністра та регіональне зникнення лісового полоза, що знаходиться на межі ареалу. Вперше для Поділля одержані відомості про структуру гібридних популяцій зелених жаб, встановлено, що для них характерною є диплоїдна двостатева структура гібридів. В межах фауністичних нарисів описано морфометричні та морфологічні ознаки, подано поширення та чисельність видів, розглянуто біотопічний розподіл та аутекологічні особливості. Встановлено, що комплекс рептилій та амфібій Західного Поділля історично формується за рахунок західнопалеарктичних видів, більшість яких мають чітке середземноморське походження, на фоні обмеженого впливу транспалеарктичних і повної відсутності видів центральноазіатського походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341(4УКР-9ПОД) + Е623.342(4УКР-9ПОД)
Шифр НБУВ: РА377066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Соболєв В.В. 
Боротьба військової юстиції Російської імперії проти суспільно-політичних рухів та кримінальних злочинів на початку ХХ століття (на матеріалах Київського військово-окружного суду): автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.В. Соболєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

На прикладі Київского військово-окружного суду висвітлено особливості діяльності військово-судових установ Російської імперії як органів надзвичайного судочинства. Проаналізовано законодавчий механізм, причини та масштаби передачі справ щодо цивільних осіб на розгляд до даного суду. Розглянуто особливості провадження та вироки за справами, що репрезентували різні форми селянських, робітничих, революційних, національних рухів і кримінальної злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51-629.15 + Ц4,8(4УКР-2К)277.2 г + Т3(4УКР)52-5 +
Шифр НБУВ: РА367101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Соболєва О.В. 
Весільна обрядовість кримських татар у другій половині ХХ - на початку ХХІ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.В. Соболєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто обряди весільного циклу, який складається з трьох головних частин - передвесільної, весільної та післявесільної. Охарактеризовано локальні відмінності у весільному обряді трьох субетнічних груп кримських татар - гірської, південнобережної та степової. Наведено авторську класифікацію предметної та рольової складових у структурі весільного обрядового комплексу, що дало можливість вивчити давню знаково-символічну систему ритуалу. На основі наукового методу ретроспекції проаналізовано процеси трансформації народних традицій, які відбувалися в досліджуваний період під впливом міграційних рухів другої половини ХХ ст. і сучасних етнокультурних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР6А(я)-519.2 +
Шифр НБУВ: РА367508

Рубрики:

      
5.

Соболь М. В. 
Генетично-молекулярні основи синдрому іхтіозу і передчасного народження та ізольованої дисплазії нігтів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / М. В. Соболь ; ДУ "Наук. центр радіац. медицини НАМН України". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено генетичні і молекулярні основи двох ектодермальних захворювань - синдрому іхтіозу та передчасного народження й ізольованої дисплазії нігтів. Визначено три нові мутації гена FATP4, асоційовані з синдромом іхтіозу та передчасного народження: p.G35X, p.V477D та p.R504H. Виявлено дві вже відомі мутації цього гена: p.C168X, p.Q300R. Обстежені пацієнти є компаунд-гетерозиготами або гомозиготами за нонсенс-мутацією p.C168X. На підставі відсутності кореляцій між природою даних мутацій і патологічним фенотипом з'ясовано, що міссенс-мутації мають вплив на функціонування FATP4, подібний до ефектів нонсенс-мутацій. Встановлено, що ізольована дисплазія нігтів викликається мутаціями гена FZD6: нонсенс мутацією p.E584X і міссенс-мутацію p.R511C, причому перша поєднана з тяжкими ураженнями нігтів, а друга викликає більш легку форму дисплазії нігтів. У пацієнтів спостерігаються розлади регуляції кількох FZD6-залежних метаболічних шляхів, які необхідні для правильного формування, розвитку та регенерації нігтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р602.71 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА386247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Соболь О.М. 
Геометричне моделювання розбиття множин при територіальному плануванні в сфері цивільного захисту: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / О.М. Соболь ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2008. — 42 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи та методи геометричного моделювання розбиття множин, на яких задано дискретні та неперервні характеристики, на підмножини, що не перетинаються. Розвинуто підхід до побудови моделі функціонування системи цивільного захисту, що дозволило визначити вплив основних параметрів територіального планування на ефективність діяльності системи. Досліджено особливості класу дискретно-неперервних задач розбиття множин на підмножини, характерних у разі територіального планування у сфері цивільного захисту, вдосконалено класифікацію задач розбиття. Здійснено змістовні постановки дискретно-неперервних задач розбиття. Введено клас спеціальних функцій та досліджено його особливості, що дозволило створити єдиний підхід до формалізації обмежень і запропонувати їх геометричну інтерпретацію у дискретно-неперервних задачах розбиття множин на підмножини. Записано загальну математичну модель раціонального розбиття множин на підмножини, досліджено її особливості та здійснено геометричне моделювання припустимих рішень у задачах розбиття. Розроблено обгрунтовані методи геометричного моделювання нерегулярного та регулярного раціонального розбиття множин. З використанням створених методів здійснено геометричне та комп'ютерне моделювання розбиття множин на прикладах задач, характерних для територіального планування у сфері цивільного захисту. Визначено вплив параметрів створених моделей на кількість територіально розподілених елементів системи цивільного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 + Ц980В641.51 +
Шифр НБУВ: РА361907

Рубрики:

      
7.

Соболєва К.Б. 
Диференційоване відновлювальне лікування дітей з бронхіальною астмою з урахуванням показників конденсату видихуваного повітря: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.Б. Соболєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності лікування у відновлювальному періоді дітей, хворих на бронхіальну астму, розроблено диференційовані схеми терапії з урахуванням показників видихуваного повітря. Проаналізовано результати обстеження 105-ти дітей, хворих на бронхіальну астму, віком від 7-ми до 15-ти років, зокрема, вивчено клініко-функціональні особливості та склад конденсату видихуваного повітря. У конденсаті видихуваного повітря виявлено підвищення рівня іонів кальцію, зниження хлоридів, зсув субфракційного складу за даними лазерної кореляційної спектроскопії, дисбаланс у системі перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантний захист і взаємозв'язок інтенсивності порушень з характером тригера (інфекційний, неінфекційний). Розроблено й апробовано диференційовані підходи до відновлювальної топічної терапії для лікування дітей, хворих на бронхіальну астму, в якій враховано характер тригера та показники конденсату видихуваного повітря, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363125

Рубрики:

      
8.

Соболєв О.В. 
Договір кредитування індивідуального житлового будівництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Соболєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, зміст та істотні ознаки договору кредитування ідивідуального житлового будівництва, визначено його місце серед інших цивільно-правових договорів та у загальній системі зобов'язального права України. Запропоновано визначення поняття договору кредитування індивідуального житлового будівництва. Розглянуто особливості його укладання, змісту, правових засобів забезпечення повернення кредиту, цивільної відповідальності за порушення умов договору та засобів оперативного впливу. Розроблено проекти Закону України "Про кредитування індивідуального житлового будівництва" та Типового договору кредитування індивідуального житлового будівництва. Наведено пропозиції щодо внесення відповідних змін у чинне законодавство України з метою удосконалення правового регулювання відносин за договором кредитування індивідуального житлового будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х839(4УКР)211.121.111 +
Шифр НБУВ: РА331397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Соболевський 
Дослідження технологічних процесів та створення автоматизованих систем оптимізації зернопідготовки на млинах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Віктор Юрійович Соболевський ; Державна науково-виробнича корпорація "Київський ін-т автоматики". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.03
Шифр НБУВ: РА359193

Рубрики:

      
10.

Соболєва С. М. 
Екологічна підготовка майбутніх фахівців фінансово-економічного профілю засобами проектних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. М. Соболєва ; Київ. ун-т ім. Б.Грінченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та зміст екологічної підготовки як соціально-педагогічної проблеми. Проведено аналіз сутності та змісту екологічної підготовки студентів засобами проектних технологій. Висвітлено поняття "проектні технології", їх засоби та дидактичні можливості в процесі екологічної підготовки майбутніх фахівців фінансово-економічного профілю. Обгрунтовано основні особливості екологічної підготовки, розроблено й експериментально перевірено структурно-функціональну модель екологічної підготовки майбутніх фахівців даного профілю засобами проектних технологій. Встановлено, що позитивних зрушень зазнають усі показники екологічної підготовки: екологічні знання, уміння та навички, екологічна свідомість й екологічна культура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(4УКР)3-3,022
Шифр НБУВ: РА373362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Соболев Д.А. 
Економічні засади державного регулювання ринку яловичини: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Д.А. Соболев ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес державного регулювання вітчизняного ринку яловичини за допомогою економічних важелів за умов СОТ. Узагальнено теоретичні, методичні та прикладні аспекти формування економічних засад даного регулювання. Розрито суть поняття "механізм державного регулювання" у контексті розвитку аграрного сектора. Класифіковано заходи державної підтримки виробників яловичини. Проаналізовано ефективність існуючих організаційно-економічних механізмів державного регулювання ринку яловичини. Визначено фактори впливу на рентабельність її виробництва й оцінено вплив кожного з цих факторів на рівень його рентабельності. Проаналізовано структуру грошових потоків підприємств, які вирощують велику рогату худобу. Досліджено основні тенденції функціонування внутрішнього та світового ринків яловичини. За результатами дослідження розроблено пропозиції щодо внесення змін до організаційно-економічних механізмів державного регулювання ринку яловичини з метою підвищення рентабельності її виробництва, які відповідають нормам СОТ. Визначено напрями оптимізації грошових потоків підприємств-виробників яловичини. Запропоновано схеми фінансування різних категорій заходів державної політики. Визначено найбільш перспективні ринки збуту вітчизняної продукції даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.1 + У9(4УКР)843.580 +
Шифр НБУВ: РА363653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Соболева І.А. 
Етіопатогенетичне обгрунтування дистрофічних змін сітчастої оболонки і зорового нерва у хворих на системну артеріальну гіпотензію та їх корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / І.А. Соболева ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 2002. — 29 с.: рис. — укp.

Особливу увагу приділено характеру глаукоми з нормальним внутрішньоочним тиском та вивченню патогенетичних факторів ризику її розвитку у хворих на артеріальну гіпотензію (АГ). У клінічних дослідженнях встановлено, що порушення загального кровообігу, які характерні для АГ, призводить до дефіциту кровопостачання ока, зниження перфузійного тиску та толерантності зорового нерва, а також є патогенетичним критерієм ризику дистрофічних порушень сітківки та глаукоми з нормальним внутрішньоочним тиском. Запропоновано схеми медикаментозного лікування хворих на АГ з порушеннями сітківки та зорового нерва, що враховують зміни загального та регіонального кровообігу. Розроблено методи хірургічного лікування хворих з глаукомою нормального внутрішньоочного тиску та прогресуючої екскавації зорового нерва: транссклеральний трабекулоспазис і радіарну склеротомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-5 + Р674.15-5 +
Шифр НБУВ: РА322246

Рубрики:

      
13.

Соболь О.В. 
Закономірності формування та еволюції нерівноважного структурного стану іонно-плазмових конденсатів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Соболь ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Визначено механізми формування структурно-фазового стану конденсованого матеріалу за нерівноважних умов його осадження з іонно-плазмових потоків. Установлено, що різний структурний стан матеріалів (аморфоподібний, кристалічний метастабільних і стабільних фаз) може бути систематизований і описаний за єдиним механізмом конденсації за різного ступеня нерівноважності процесу. Така нерівноважність зумовлена надшвидким охолодженням у разі термалізації атомів, що обмежує їх поверхневу рухливість під час осадження. Зменшення ступеня нерівноважності завдяки підвищенню температури осадження призводить до зміни структурного стану конденсата у послідовності: аморфноподібний - кристалічний перехідний (метастабільний) стан - кристалічний стан рівноважних alpha-фаз. Поява перехідного кристалічного стану під час конденсації є результатом формування високотемпературних beta-фаз для фаз проникнення, пересичення домішковими атомами з атмосфери робочого газу за умов осадження металевих конденсатів або значного розширення області межової розчиності у порівнянні з рівноважним станом для твердих розчинів. Обгрунтовано концепцію формування нерівноважного стану конденсатів як основи структурно-фазових перетворень. За ступенем складності елементного складу матеріалу виділено та розглянуто характерні види впливу нерівноважного структурног стану іонно-плазмових конденсатів на структурно-фазові перетворення. Один вид властивий конденсованому матеріалу, що формується під час розпилення металічної мішені, та полягає у стимульованій нерівноважним станом підвищеній дифузній рухливості домішкових атомів атмосфери розпилення, які потрапляють у конденсат під час осадження. Другий вид характерний для конденсатів фаз проникнення, для яких наявність метастабільного структурного стану та нерівноважних вакансій у неметалевій підсистемі стимулює фазові переходи. Третій - притаманний фазам проникнення, утвореним на основі твердого розчину у металевій підсистемі. Для цього класу матеріалів нерівноважний структурний стан за наявності надмірних вакансій у неметалевій підсистемі дає змогу відбуватися процесу конденсаційного розшарування металевих атомів з утворенням модульованої структури конденсату. Проведено аналогію між структурою та фізико-механічними властивостями нанокристалічного конденсату та матеріалу у передплавильному стані та виявлено спільні закономірності, притаманні цим станам. Розглянуто вплив ієрархії структури іонно-плазмових конденсатів, що ускладнюється під час переходу від тугоплавкого металу до квазібінарних систем на його основі, на еволюцію механічних характеристик матеріалу. На підставі структурного підходу сформульовано основні умови одержання іонно-плазмових конденсатів з високою та надвисокою твердістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1,022 + В369,022 + К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА361896

Рубрики:

      
14.

Соболєва І.О. 
Знижені (позалітературні) мовні засоби в сучасному публіцистичному дискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.О. Соболєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальні процеси сучасного мовлення. Досліджено вплив соціальних факторів на формування та розвиток знижених мовних засобів у сучасній російській мові. Удосконалено методику комунікативно-прагматичного, дискурсивного та фреймового різновидів аналізу. Розглянуто мовну та прагматичну варіативність окремих просторічних і жаргонних одиниць у сучасному публічному спілкуванні, встановлено межі семантичного поля знижених лексичних домінант (ключових слів жаргонного походження).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-715
Шифр НБУВ: РА317890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Соболєв О.В. 
Інтеграція дизайну і маркетингу в сучасній проектній культурі: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / О.В. Соболєв ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні еволюційні зміни в дизайні, висвітлено специфічні стратегії проектування у дизайн-процесі. На підставі проведеного аналізу даного процесу виявлено особливості інтеграції дизайну та маркетингу, що безпосередньо впливають на створення об'єктів дизайну. Вивчено й введено в теорію та професійну практику дизайну методологічні принципи та форми організації нового напрямку в проектній культурі у межах дослідженого етапу - маркетингові дослідження в дизайні. Проаналізовано роботи українських, російських, а також закордонних дизайнерів і фахівців у сфері маркетингу та реклами кінця XX - на початку XXI ст., визначено характерні риси аналітичної функції маркетингу в дизайні. Відзначено, що інтеграція дизайну та маркетингу, що посилилася на сучасному етапі розвитку у проектній культурі виявляє важливість і актуальність впровадження аналітичної функції маркетингу на дослідному етапі проектно-художньої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 +
Шифр НБУВ: РА332157

Рубрики:

      
16.

Соболевська М.О. 
Концепція постструктуралістського синтезу в соціології П.Бурдьє: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / М.О. Соболевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Здійснено історико-соціологічний аналіз концепції постструктуралістського синтезу П.Бурьє. Досліджено умови формування проблеми теоретичного синтезу в соціології, установлено характерні особливості структуралістської та постструктуралістської методології дослідження соціальних явищ. Проаналізовано теоретичні засади та розкрито логіку понять соціологічної концепції П.Бурдьє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2 + С5 г(4ФРА) + С5 в011.0 +
Шифр НБУВ: РА326164

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Соболь О.Ю. 
Лінгвопрагматичні засоби вираження поліфонії у сучасному французькому медійному дискурсі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.Ю. Соболь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено лінгвопрагматичні засоби вираження поліфонії у жанрі аналітичної статті сучасного французького дискурсу преси. Поліфонію розглянуто у прагматичному, комунікативному, семантичному та дискурсивному аспектах в контексті її соціальнодискурсивної та інтердискурсивної природи. Проаналізовано типи соціальних акторів як носіїв певних голосів і поглядів, а також форми та способи позначення їх комунікативної присутності. Виділено лінгвопрагматичні засоби вираження поліфонії, а саме: структурно-синтаксичні, структурно-семантичні, лексико-семантичні, семантичні. Запропоновано поняття фокусу взаємодії голосів, який є єдиним критерієм класифікації типів поліфонії за способом взаємодії голосів. Розглянуто специфіку інтердискурсивного й інтертекстуального типів поліфонії у дискурсі преси. З'ясовано функції поліфонії та типи поліфонічної організації аналітичної статті. Доведено засадничий характер поліфонії у дискурсі преси, яка набуває статусу визначальної категорії медійного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-715 +
Шифр НБУВ: РА354553

Рубрики:

      
18.

Соболєв О.В. 
Матричні перетворювачі в інваріантних системах керування асинхронними двигунами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.В. Соболєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше впроваджено геометричний підхід до опису три- та чотириплечових матричних перетворювачів. На підставі запропонованого підходу побудовано модель системи матричний перетворювач - асинхронний двигун та визначено умови інваріантності параметрів двигуна до зовнішніх збурень. Створено інваріантну систему, кількість зворотних зв'язків якої визначається кількістю плечей (стійок) перетворювача. Розроблено алгоритм керування матричним перетворювачем в замкненій системі з асинхронним двигуном з покращенням форми споживаного системою струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-042 +
Шифр НБУВ: РА330382

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Соболевський Р.В. 
Обгрунтування параметрів видобування і переробки декоративного каменю на основі гірничо-геометричного аналізу структур покладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / Р.В. Соболевський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 16 с. — укp.

Уперше встановлено взаємозв'язок між орієнтацією розломів, закладених на первинному етапі формування земної кори, і орієнтацією тріщин окремості родовищ габроїдних і ранітоїдних порід Житомирщини. Створено нові моделі природних окремостей для оцінки виходу з неї блоків на відміну від існуючих математичних моделей усього масиву гірських порід. Обгрунтовано та визначено межові параметри геометричних форм окремостей, за яких використання косокутних блоків є доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И346.6 +
Шифр НБУВ: РА338757

Рубрики:

      
20.

Соболевський І.В. 
Обгрунтування параметрів робочих органів подрібнювача виноградної лози: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.В. Соболевський ; Нац. аграр. ун-т, Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему зменшення енерговитрат і підвищення якості подрібнення виноградної лози шляхом удосконалення робочих органів барабанного подрібнювача виноградної лози. Аналітично на підставі застосування елементів теорії імовірностей визначено залежність ступеня подрібнення лози від відстані між суміжними пальцями гребінки подрібнювального пристрою та підбирача, що дозволило визначити раціональне значення діаметра молоткового барабана та його основні геометричні параметри. Установлено залежність кутової швидкості даного барабана від його пропускної спроможності, яка забезпечує поштучну подачу лози для реалізації раціонального режиму її подрібнення на гребінці - протирізі. Аналітично визначено залежність кінетичної енергії удару, необхідної для подрібнення лози, від її міцністних і розмірних характеристик, а також параметрів гребінки. Експериментально обгрунтовано раціональні параметри та режими функціонування роботи робочих органів подрібнювача. За результатами апробації роботи дослідного зразка подрібнювача показано, що прямі експлуатаційні витрати є меншими на 12,2 %. Визначено, що річний економічний ефект використання агрегата становить 9 820 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.236 +
Шифр НБУВ: РА361877
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського