Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (282)Книжкові видання та компакт-диски (195)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=СЛИВК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сливка 
Аніонні купрум(I) галогенідні пі-комплекси з 2-бутин-1,4-діолом: синтез і кристалічна будова: автореф. дис... канд. хім наук: 02.00.01 / Юрій Іванович Сливка ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-4
Шифр НБУВ: РА361363

Рубрики:

      
2.

Сливка О.Г. 
Баричні ефекти та полікритичні явища в сегнетоактивних напівпровідниках групи Asub2/sub; supIV/supBsub2/sub; supV/supCsub6/sub; supVI/sup із неспівмірними фазами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.Г. Сливка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 39 с.: рис. — Бібліогр.: с. 32. — укp.

Комплескно досліджено діаграми стану, полікритичні явища та фізичні ефекти впливу високого гідростатичного тиску, температури, катіон-аніонного заміщення та зовнішнього електричного поля у сегнетоелектриках-напівпровідниках з неспівмірно-модульованими фазами. Розвинуто феноменологічну теорію фазових переходів на базі врахування пружної частини термодинамічного потенціалу та баричної залежності константи Кюрі-Вейсса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.7,022 + В367.1,022 +
Шифр НБУВ: РА324509

Рубрики:

      
3.

Сливка Г.В. 
Вплив ізамбену (амізону) на ефективність імунопрофілактики та терапії дрібних домашніх тварин при захворюваннях різної етіології: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.В. Сливка ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше на дослідах на собаках і котах доведено, що ізамбен має суттєві переваги у порівнянні з традиційними імуномодуляторами. Доведено, що даний препарат має протизапальну, жарознижувальну, болезаспокійливу, інтерфероногенну дію за умов in vivo та in vitro, прискорює диференціацію попередників макрофагів, посилює клітинний імунітет. Установлено, що ізамбен підвищує ефективність вакцинації собак проти чуми м'ясоїдних, вірусного гепатиту, паровірусного ентериту, аденовірозу та ефективніть лікування собак у разі бабезіозу, кон'юктивіту, соркоптозу, а також котів за аденовірозу, кон'юктивіту, саркоптозу. Показано, що за умов антропогенного навантаження за існуючих технологій утримання дрібних домашніх тварин імунний статус їх організму потребує постійної корекції та реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351-7 + П873.354-7 +
Шифр НБУВ: РА338684

Рубрики:

      
4.

Сливка Н.Б. 
Вплив окремих мікроелементів на визрівання та якість твердих сичужних сирів з низькою температурою другого нагрівання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Н.Б. Сливка ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано ефективність і доцільність використання у технології виробництва твердих сичужнх сирів з низькою температурою другого нагрівання мікроелементів. Досліджено вплив мікроелементів на перебіг мікробіологічних і біохімічних процесів під час визрівання сирів. Показано, що під впливом мікроелементів відбувається активний ріст молочнокислої мікрофлори. Установлено, що застосування мінеральних речовин ефективно інтенсифікує процеси протеолізу білків і гідролізу молочного сиру, посилює накопичення смакових і ароматичних компонентів у сирі. На підставі результатів досліджень органолептичних, фізико-хімічних і біохімічних показників досліджуваних сирів зроблено висновок щодо прискорення визрівання, підвищення біологічної цінності та покращення якості готового продукту. Створено комплексну мінеральну домішку, використання якої дає змогу одержати готовий продукт зі скороченим терміном визрівання та високими органолептичними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л958.21 +
Шифр НБУВ: РА336645

Рубрики:

      
5.

Сливка Р.Р. 
Етногеографічне дослідження Бойківщини: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Р.Р. Сливка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано територіальні особливості традиційного способу життя бойків, розроблено наукові рекомендації щодо збереження та розвитку етнографічної культури. Встановлено, що політичні, економічні, соціальні та природні чинники в комплексі спричинилися до змін, згубних для бойківської самобутності та традиційного способу життя в другій половині XX ст. Визначено, що зміна життєдіяльності бойків відбувалася в різних районах неоднаково. Виділено райони, в яких максимально наближеними до традиційної залишилася розселенська, трудова, споживча та соціоприродна діяльність. За результатами дослідження виділено шість типів сільської місцевості Бойківщини, розглянуто відмінності в соціоприродній діяльності бойків різних територіальних частин етнографічного району. Досліджено особливості функціонування сільських громад Бойківщини відповідно до умов природного середовища, впливу урбанізації, чисельності та густоти сільського населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр3А/Я)
Шифр НБУВ: РА319560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сливка Л.В. 
Етносоціальний розвиток дрібної шляхти в Галичині (1772 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Л.В. Сливка ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему етносоціального розвитку дрібної шляхти Галичини в 1772 - 1914 рр. З використанням різноманітних джерел висвітлено зміни її соціального становища. За результатами дослідження спростовано думку науковців про суцільне ополячення української шляхти. З'ясовано етнічну ідентифікацію дрібної шляхти та визначено особливості соціальної свідомості, що вирізняють цю верству. Проаналізовано складові матеріальної та духовної культури дрібної шляхти в Галичині наприкінці XVIII - початку XX ст., розглянуто її етнічний і соціальний аспекти. На тлі загальноукраїнських рис культури показано вкраплення шляхетських елементів у побуті, громадсько-церковному та родинному житті цієї групи. Значну увагу приділено вивченню церковно-календарної та сімейної обрядовості шляхти як етнокультурного явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)4/5-2 + Т52(23=УКР6А/Я) +
Шифр НБУВ: РА349359

Рубрики:

      
7.

Сливка Я.І. 
Клініко-функціональне обгрунтування застосування спелеотерапії та галоаерозольтерапії у хворих на бронхіальну астму із супутньою вегетативною дисфункцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Я.І. Сливка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено підходи щодо діагностики порушень вегетативного гомеостазу (ВГ) у хворих на бронхіальну астму (БА) з визначенням найбільш інформативних параметрів варіабельності серцевого ритму (ВСР), що характеризують різні стани функціонального напруження вегетативної нервової системи (ВНС). Вперше виділено кардіоінтервалографічні маркери несприятливого перебігу БА та ризик виникнення реакції дезадаптації. Уперше наведено клініко-функціональне обгрунтування поділу хворих на БА залежно від ступеня напруження регуляторних механізмів і рівня функціональних резервів, яке базується на встановленні взамозв'язку між наростанням рівня вегетативних порушень і погіршенням клінічних проявів захворюання, поглибленням вентиляційних порушень, тривалістю БА, частотою загострень захворювання протягом року, збільшення ризику виникнення реакцій дезадаптації за умови впливу подразнювальних стимулів, які є прогностично несприятливими факторами для перебігу захворювання. Уперше для об'єктивного контролю за терапевтичною ефективністю спелеотерапії (СТ) і галоаерозольтерапії (ГАТ) у хворих на БА використано дослідження ВСР. Встановлено вплив СТ і ГАТ на перебіг БА залежно від вихідного стану вегетативної регуляції функцій та адаптаційного потенціалу організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р628.063-37
Шифр НБУВ: РА370373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сливка Г.І. 
Крайові задачі математичної фізики з випадковими початковими умовами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Г.І. Сливка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Для даних задач знайдено умови існування з імовірністю одиниця двічі неперервно диференційованих розв'язків у частинному випадку. Для задач про коливання неоднорідної струни та про коливання прямокутного паралелепіпеда дослідження проведено у термінах кореляційних функцій, а також знайдено оцінки для розподілу супремуму розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505 +
Шифр НБУВ: РА330567

Рубрики:

      
9.

Сливка Л.В. 
Народні традиції у вихованні здорового способу життя учнів початкових шкіл Західної України (1919 - 1939 рр.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Л.В. Сливка ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні основи та практику застосування народних традицій у вихованні здорового способу життя молодших школярів Західної України міжвоєнного періоду XX ст. Охарактеризовано низку праць педагогів, науковців, громадсько-просвітницьких діячів, лікарів західного регіону держави в 1919 - 1939 рр. з проблем гігієнічного й антиалкогольного виховання. Проаналізовано етновалеологічний зміст українських букварів і читанок, позанавчальної літератури, які в 1920 - 1930-х рр. XX ст. були засобом формування основ здорового способу життя дітей та юнацтва Галичини, Волині, Буковини, Підкарпатської Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)61 + Ч421.354.5 + Ч313(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Сливка В.І. 
Патогенетична роль і клінічне значення тахікінінів, ейкозаноїдів, локального протеолізу і фібринолізу в порушенні функції зовнішнього дихання при інфільтративному і дисемінованому туберкульозі легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.І. Сливка ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Встановлено вміст бомбезину, вазоактивного інтестинального пептиду (VIP) та субстанції P (SP) у конденсаті повітря, що вдихається, та у плазмі крові хворих на інфільтративний та дисемінований туберкульоз легень у разі дихальної недостатності. Досліджено, що у хворих на дисемінований туберкульоз легень пригнічення процесів тромбіно- та фібриногенезу, гіпофібриногенемії та зменшення протизгортаючого потенціалу крові супроводується збільшенням функціональної активності тромбоцитів та інтенсивністю неферментативного фібринолізу. Доведено, що вітамінно-мініральні комплекси поліпшують бронхіальну прохідність та зменшують ступінь порушення еластичності легеневої тканини у разі нормалізації тахікінінової рівноваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА321990

Рубрики:

      
11.

Сливка Р. М. 
Регіонарна внутрішньоартеріальна пролонгована комбінована терапія в профілактиці та комплексному лікуванні хронічних остеомієлітів нижніх кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р. М. Сливка ; Нац. мед. ун-т ім. О. О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у хворих з хронічними остеомієлітами нижніх кінцівок відбувається пригнічення імунного захисту, що призводить до зниження антимікробної резистентності організму, а розвиток вторинних інфекційних ускладнень є причиною виникнення ендотоксикозу, що зумовлює формування аутоімунних реакцій. Розроблено методику регіонарної внутрішньоартеріальної пролонгованої терапії хронічних остеомієлітів довгих трубчастих кісток нижніх кінцівок, з використанням низькоінтенсивного опромінення крові, кістковомозкового каналу та місцевого застосування високоінтенсивного лазерного випромінювання. Вперше вивчено динаміку показників рівня ендогенної інтоксикації, показників імунного захисту організму та вільнорадикального окиснення ліпідів у хворих на хронічний остеомієліт нижніх кінцівок у разі застосування методу регіональної внутрішньоартеріальної пролонгованої комбінованої терапії в комплексі з лазерними технологіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-5 + Р458.285.014-5 +
Шифр НБУВ: РА380740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сливка С.С. 
Філософсько-правові проблеми професійної культури юриста: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.12 / С.С. Сливка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 32 с. — укp.

Вперше у вітчизняній юридичній науці комплексно науково узагальнено теоретичні основи, що становлять зміст професійної культури юриста та передбачають аспекти дослідження: теоретико-правовий та філософсько-правовий. Сформульовано дефініції та проаналізовано поняття, елементи, принципи та функції професійної культури юриста, а також чинники впливу на її формування у контексті сучасної філософсько-правової доктрини. Професійну культуру, правничу етику, правничу деонтологію розглянуто, грунтуючись на філософській категорії, поєднанні особливого, загального й одиничного. Доведено, що "діалог культур" становить світоглядно-гуманістичне підгрунтя юридичної діяльності, культурологічної концепції правотворчості, взаємодії українського національного та міжнародного права, що актуалізується вступом України до Ради Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю752.1:Х + Х8(4Укр) п
Шифр НБУВ: РА319549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Сливка М.І. 
Функціонально-когнітивні відповідники українських історико-культурних реалій в англомовних виданнях: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / М.І. Сливка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування в англомовному тексті номінативних одиниць, що відображають національну специфіку українського історико-культурного дискурсу. Виявлено, що лінгвокогнітивні відмінності українських реалій особливо помітні та фоні історичних термінів, що мають співвідносне з ними лексичне значення, але не належать до категорії національно маркованої лексики. З'ясовано, що у процесі перекладу відбувається адаптація фрагментів ціннісного досвіду однієї національної спільноти до етнокультурного тезауруса мови перекладу, що призводить до заповнення когнітивних лакун шляхом розкриття змісту певного слова, яке є носієм незнайомих реципієнтові культурних нашарувань. Доведено, що інтерпретація реалії в контексті когнітивної лінгвістики дозволяє уточнити природу та багатоманітні прояви даного явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-77 + Ш143.21-77 +
Шифр НБУВ: РА357490

Рубрики:

      
14.

Сливка М. М. 
Взаємодія суб'єктів охорони навколишнього природного середовища (адміністративно-правовий аспект) / М. М. Сливка. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження взаємодії суб'єктів охорони навколишнього природного середовища.Розглянуто загальнотеоретичні положення та виокремлено й охарактеризовано історичні періоди формування та розвитку законо-давчої бази з охорони навколишнього природного середовища в Україні. Розкрито теоретико-методологічні підходи до вивчення адміністративно-правової охорони навколишнього природного середовища. Висвітлено нормативно-правові засади адміністративно-правової охорони навколишнього природного середовища.З'ясовано повноваження суб'єктів охорони навколишнього природного середовища. Досліджено екологічний моніторинг та співвідношення екологічної експертизи й оцінки впливу на довкілля у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також окреслено особливості адміністративної відповідальності у сфері охорони навколишнього природного середовища.Визначено поняття, принципи та роль взаємодії суб'єктів охорони навколишнього природного середовища. Сформульовано пропозиції та рекомендації пов'язані з удосконаленням механізму взаємодії суб'єктів охорони навколишнього природного середовища.^UIn the dissertation the complex research of interaction of subjects of protection of the environment is carried out.The general theoretical positions are considered and the historical periods of formation and development of the legislative base on environmental protection in Ukraine are singled out and described. The theoretical and methodological approaches to the study of administrative and legal protection of the natural environment are revealed. The normative-legal principles of administrative-legal protection of the natural environment are covered.The powers of environmental protection bodies have been clarified. The ecological monitoring and correlation of ecological expertise and environmental impact assessment in the field of environmental protection are researched, as well as features of administrative responsibility in the field of environmental protection are outlined.The concept, principles and role of interaction of subjects of environmental protection are defined. The proposals and recommendations related to the improvement of the interaction mechanism of environmental protection actors are formulated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Левицька О. В. 
Істина у праві: гносеологічний вимір / О. В. Левицька. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено компоненти методології пошуку істини у праві: ордологічні, екзистенціальні, трансцендентальні; доведено існування культурологічно-правової методології для пізнання істини в позитивному праві; охарактеризовано дію етично-правової методології в деонтологічній життєдіяльності людини та обґрунтовано гносеологію істини у праві за допомогою екзистенціалів, трансценденталій та чеснот. Природною закономірністю людського розуму пізнання істини в деонтологічному житті є діалектика, як мистецтво полеміки. Закони людського розуму містять у собі пропедевтичні начала. Завдяки діалектичним формам мислення людина вдається спочатку до дослідження фактів, їх аналізу, що тільки торує шлях до можливої істини. Завдяки логіці здійснюється аналіз лише правдоподібних умовисновків. Логічна правильність висновку не тотожна істинності висновку. Потрібно знайти хибність вихідних висловлювань, які існують поряд. Тоді істину встановлює екзистенціальна діалектика, яка пов'язана із природними процесами. Екзистенціальна діалектика, як знання істини, вибудовує ті діалектичні конструкції, які необхідні буденній життєдіяльності людини.Дисертація має важливе практичне значення для розв'язання проблем правової держави в межах філософсько- і теоретико-правових наук.^UIn the dissertation, for the first time in the domestic legal science, the components of the methodology of finding the truth in the law are investigated: ordological, existential, transcendental; the existence of a culturological and legal methodology for the knowledge of truth in positive law is proved; the effect of the ethical-legal methodology in human deontological life activity is described and the epistemology of truth in the law is substantiated by means of existential, transcendental and virtue. The natural rule of the human`s cognition the truth in deontological life is dialectics, as the art of polemics. The laws of the human`s mind contain propaedeutic principles. Thanks to the dialectical forms of thinking, man first succeeds in the study of facts, their analysis, which only tore the path to the possible truth. Due to the logic, the analysis is limited to plausible conditions conclusions. Logical correctness of the conclusion is not identical to the truth of the conclusion. It is necessary to find the falsity of the initial statements that exist alongside. Then the truth establishes the existential dialectic, which is associated with natural processes. Existential dialectics, as knowledge of the truth, builds those dialectical constructions that are necessary for everyday life of man.The dissertation has great practical importance for solving the problems of the constitutional state within the limits of philosophical and theoretical-legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сливка Ю. І. 
Cтруктурна хімія π-комплексів Cu(I) та Ag(I) з алільними похідними азолів. / Ю. І. Сливка. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці синтетичних підходів, встановленню будови і основних принципів кристалічної інженерії π-комплексів купруму(І) та арґентуму(І) з алільними похідними азолів (1,2,3-триазолу, 1,2,4-триазолу, тетразолу, 1,3,4-тіадіазолу, 1,3,4-оксадіазолу), а також дослідженню нелінійно-оптичних властивостей π-координаційних сполук купруму(І) на предмет генерації другої і третьої оптичних гармонік. Методом змінно-струмного електрохімічного синтезу та безпосередньою взаємодією компонентів синтезовано і досліджено будову 107 нових координаційних сполук, серед яких 80 π-комплексів купруму(І) та 22 π-комплекси арґентуму(І) на основі 31 органічного ліганду – алільних похідних азолів. Рентгенівським методом монокристалу встановлено кристалічну будову всіх 107 координаційних сполук та 6 органічних аліл-вмісних лігандів. Кристалохімічний аналіз π-комплексів дозволив виокремити основні способи організації координаційних фрагментів (та вузлів), а також проаналізувати аспекти взаємодії Me–(C=C). Проведено низку квантово-хімічних обчислень. Для кристалів π-комплексів купруму(І) виявлено високу ефективність фотоіндукованої генерації другої та третьої оптичних гармонік.^UThe thesis is devoted to the development of synthetic approaches, crystal structure investigation and exploration of main crystal engineering features of copper(I) and silver(I) π-complexes with allylic derivatives of azoles (triazole, tetrazole, thiadiazole, oxadiazole), as well as to the investigation of their non-linear optical properties. Using the alternating-current electrochemical technique as well as by the direct reactions 107 novel coordination compounds (among which 80 copper(I) π-complexes and 22 silver(I) π-coordination compounds with allyl derivatives of azoles) have been obtained and structurally studied. 31 Organic ligands, N-, O- and S-allyl (both mono- and diallyl) derivatives of azoles (1,2,3-triazole, 1,2,4-triazole, tetrazole, 1,3,4-oxadiazole and 1,3,4-thiadiazole) were designed and synthesized. All obtained 107 coordination compounds as well as 6 organic allylic ligands (based on 1,2,3-triazole, tetrazole and 1,3,4-thiadiazole) were studied using single crystal X-ray diffraction. A thorough crystal chemical analysis of the structures of copper(I) π-complexes based on allyl derivatives of azoles allowed us to identify 55 ways of coordination constructions (and nodes) organizations, covering the range from isolated fragments with terminal anions to the polymeric frameworks. Quantum chemical DFT calculations (geometry optimization, electron structure calculation, calculations of dipole moment, hyperpolarizability and theoretical Raman and UV-VIS spectra) allowed to explain the main features of the π-complexes structures and their properties. Nonlinear optical (NLO) investigation of obtained crystalline copper(I) π-complexes ravealed a hight efficiency laser stimulated second harmonic generation (SHG) and third harmonic generation (THG).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ковальчук С. В. 
Правові засади взаємодії громадянського суспільства та органів публічної влади в умовах становлення демократичної правової держави в Україні / С. В. Ковальчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена питанням аналізу правових засад взаємодії громадянського суспільства й держави в умовах становлення демократичної правової держави в Україні; проаналізовано основні форми такої взаємодії, визначено проблеми та запропоновано напрямки реформування й удосконалення такої взаємодії.Із метою наукового визначення теоретично-методологічних основ правових засад взаємодії громадянського суспільства й органів публічної влади проаналізовано наукові праці українських і зарубіжних учених, які досліджували відповідні зв'язки на різних етапах становлення права й держави. На основі аналізу проблем реалізації правових засад взаємодії громадянського суспільства й органів публічної влади в Україні розроблено пропозиції з реформування й удосконалення механізмів такої взаємодії.Зазначено, що на сьогодні всі проблеми реалізації правових засад взаємодії громадянського суспільства й органів публічної влади в Україні слід долати новітніми формами взаємодії, взаємоконтролю, взаємодопомоги та співпраці за принципом «горизонтальних», партнерських відносин. Такий процес стане позитивним прикладом раціональних, конструктивних відносин, заснованих на взаємній довірі, принципах демократії, верховенства права та пріоритету прав людини.^UThe dissertation is devoted to the questions of analysis of legal bases of interaction of civil society and the state in the conditions of formation of democratic, rule of law in Ukraine, the basic forms of such interaction are analyzed, the problem is defined and directions of reforming and improvement of such interaction are proposed.In order to determine the theoretical and methodological foundations of the legal foundations of the interaction between civil society and public authorities, the scientific works of Ukrainian and foreign scientists were analyzed, which explored the relevant connections at different stages of the formation of law and the state.On the basis of the analysis of problems of realization of legal principles of interaction of civil society and public authorities in Ukraine, proposals for reform and improvement of mechanisms of such interaction were developed.It is noted that for today all problems of realization of legal principles of interaction of civil society and public authorities in Ukraine should be overcome by the latest forms of interaction, mutual control, mutual assistance and cooperation on the principle of "horizontal", partnership relations. Such a process would be a positiveexample of a rational, constructive relationship based on mutual trust, the principles of democracy, the rule of law and the priority of human rights.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Сливка Б. С. 
Розвиток християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності в Україні наприкінці ХХ – початку ХХІ століття / Б. С. Сливка. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – розвиток християнської моралі дошкільників наприкінці ХХ – початку ХХІ століття в Україні. Мета дослідження – на основі цілісного і системного ретроспективного аналізу розкрити особливості розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності в Україні наприкінці ХХ – початку ХХІ століття та розробити методичні рекомендації щодо використання історико-педагогічного досвіду в сучасних умовах. Методи дослідження: бібліографічний, аналіз, систематизація, термінологічний, історико-генетичний, порівняльно-історичний, хронологічний, інтерпретація, узагальнення, періодизація, діахронічний, прогнозування, методи богословського аналізу.Вперше на основі цілісного і системного ретроспективного аналізу розкрито ґенезу та особливості розвитку християнської моралі дошкільників впродовж кінця ХХ – початку ХХІ століття як педагогічного явища; охарактеризовано проблему розвитку християнської моралі дошкільників у контексті пастирської педагогіки та окреслено її можливості у моральному розвитку дошкільників; проаналізовано трансформацію пастирської діяльності у контексті християнської моралі; висвітлено розвиток педагогічних концепцій та засобів формування християнської моралі у дошкільній педагогіці і практиці наприкінці ХХ – початку ХХІ століття; розроблено періодизацію розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності у вітчизняному освітньому просторі протягом досліджуваного періоду з урахуванням особливостей освітнього й релігійного розвитку суспільства у вказаний час; виявлено тенденції розвитку теорії та практики формування християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності; окреслено можливості використання досвіду пастирської діяльності у процесі розвитку християнської моралі дошкільників як інтеграції світського та релігійного компонентів для забезпечення цілісності розвитку моральності дошкільника; Удосконалено термінологічний апарат проблеми та методики пастирської діяльності на основі використання історичного досвіду. Конкретизовано зміст, методи і форми розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності; До наукового обігу введено нові дані, факти, теоретичні ідеї, здійснено наукову інтерпретацію розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності, що може стати джерелом для розвитку нових напрямів педагогічних досліджень як інтеграції світського та релігійного компонентів. Подальшого розвитку набули основні поняття і дефініції предмета дослідження та виявлення прогресивних ідей щодо розвитку християнської моралі дошкільників засобами пастирської діяльності в Україні.^UThe development of Christian morality of preschool children (the end of the 20th – the beginning of the 21st centuries) in Ukraine is the research object. The research aim – on the basis of a comprehensive and systematic retrospective analysis, to reveal the peculiarities of the development of the Christian morality of preschool children by means of pastoral activity in Ukraine at the end of the 20th – the beginning of the 21st century and to develop methodological recommendations on the use of historical and pedagogical experience under modern conditions. The research methods: bibliographic, analysis, systematization, terminological, historical-genetic, comparative-historical, chronological, interpretation, generalization, periodization, diachronic, forecasting, methods of theological analysis.For the first time on the basis of a comprehensive and systematic retrospective analysis, the genesis and peculiarities of the development of the Christian morality of preschoolers during the end of the 20th – the beginning of the 21st centuries as a pedagogical phenomenon were revealed; the problem of development of Christian morality of preschool children in the context of pastoral pedagogy is described and its possibilities in the moral development of preschool children are outlined; the transformation of pastoral activity in the context of Christian morality is analyzed; the development of pedagogical concepts and means of formation of Christian morality in preschool pedagogy and practice at the end of the 20th – the beginning of the 21st centuries is highlighted; the periodization of the development of the Christian morality of preschool children by means of pastoral activity in the national educational space during the studied period taking into account the peculiarities of educational and religious development of the society at the specified time is considered; trends in the theory and practice of the formation of Christian morality of preschoolers by means of pastoral activity are revealed; the possibilities of using the experience of pastoral activity in the process of Christian moral development of the preschoolers as an integration of secular and religious components to ensure the integrity of the preschooler's moral development are outlined. The terminological apparatus of the problem and methods of pastoral activity based on the use of historical experience is improved. The content, methods and forms of development of the Christian morality of preschoolers by means of pastoral activity have been specified. New data, facts, theoretical ideas have been introduced into the scientific circulation, scientific interpretation of the development of the Christian morality of preschoolers by means of pastoral activity has been carried out, which can become a source for the development of new directions of pedagogical research as an integration of secular and religious components. The basic concepts and definitions of the subject of research and the identification of progressive ideas on the development of Christian morality of preschool children by means of pastoral activity in Ukraine have gained further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Баран А. В. 
Межі буття і дії позитивного права: теоретико-правовий аспект / А. В. Баран. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено практичне значення верхньої і нижньої межі позитивного права при формуванні правовихнорм і їх реалізації. Розкрито такі важливі атрибути ментального права, як стабільність права і ступінь вмісту природних норм у позитивному праві.Доведено позитивну роль консервативності ментального права та імплементації природних норм у позитивне право, що підвищує якість та зменшує вплив на встановлені межі. Визначено компоненти методологічної історії, які впливають на встановлення меж буття і дії позитивного права: методологічні установки, корекція методів і методик, методологічні уроки, методологічні висновки.Удосконалено наукові дослідження попередників з питань наукового значення теорії верховенства права у правовій державі для встановлення межпозитивного права. Розвинуто положення щодо позитивного права. Наголошено, що конкретні межі буття та дії позитивного права визначає конституція, вона встановлюєсубординацію та ієрархію у праві, які впорядковують правову систему.Дисертація має практичне значення для розв'язання проблем теорії держави і права та інших теоретико-правових наук.^UIn the dissertation for the first time in the domestic legal science the practical significance of the upper and lower limits of positive law in the formation of legalnorms and their implementation is investigated. The following important attributes of mental law are revealed as the stability of law and the degree of content of natural norms in positive law. The positive role of the conservatism of mental law and the implementation of naturalistic norms in positive law have been proved, which increases the quality and less effect on the established limits. The components of the methodological history that influence the establishment of the limits of being and the actions of positive law are determined. These components are: methodological installations, correction of methods and techniques, methodological lessons, methodological conclusions.Scientific researches of predecessors on the issues of scientific significance of the theory of the rule of law in the state of law have been improved to establish the limits of positive law. The rule of law is the spirit of the constitution and positive law, the spirit of social norms.Positive law is developed. Positive law is a compulsory, legally compulsory, formally determined rule of general conduct, which is the creativity of the stateregulating social relations, established or authorized by the state authorities in a certain manner and protected by its means of influence. It is stressed that the concrete limits of being and the action of positive law are determined by the constitution, it establishes the subordination and hierarchy in law, which regulate the legal system.It is substantiated that the limits of being and the actions of positive law can change. Such a change is either indisputable or contradictory, which corresponds toobjectivity and subjectivity.The theoretical provisions on norm-setting and law-making principles are supplemented. It is recognized that such basic principles are democracy, legality,humanism, openness, subordinationism, collegiality, scientific validity, professionalism, efficiency, systematic, consistency, continuity, timeliness, planning, forecasting, use of legal experience, legal and technical perfection. These principles specify the directions of the formation of boundaries of positive law.The thesis is of practical importance for the theory of state and law, problems of the theory of state and law and other theoretical and legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Колиба М. М. 
Свобода віросповідання: філософсько-правовий вимір / М. М. Колиба. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню свободи віросповідання у філософсько-правовому вимірі.У дослідженні основний акцент робиться на те, що свобода віросповідання як одне з природних прав людини займає чільне місце в історії людської цивілізації, бо вона, поряд із свободою віровизнання, є одним із складових елементів особистісного самовизначення людини. Скільки існує людство, стільки стикається воно з проблемою права свободи віросповідання у внутрішньому та зовнішньому сенсі, що пов'язано зі світоглядом самої людини та державно-правовим ставленням до її переконань у вірі.Висвітлено розуміння свободи віросповідання, зміст, особливості філософсько-правової категорії «свобода віросповідання» через найважливіші складові природного права людини – свобода, свобода совісті, свобода віровизнання та сформульовано нові елементи понятійного апарату щодо праворозуміння свободи віросповідання.Проаналізовано гносеологічні особливості свободи віросповідання та висвітлено розуміння свободи віросповідання через філософсько-правовий аналіз понять «право», «категорія», «свобода», в основі яких містяться природні засади права людини на сповідання віри чи переконання. Автором зроблено сучасну інтерпретацію дефініції філософського-правового феномену свободи віросповідання, де свобода віросповідання – це природне історично сформоване право людини на вільне і відкрите визнання, наслідування, додержання, зміну релігійних або інших вчень, поглядів, переконань та належне гарантування з боку держави до релігійних почуттів і переконань громадян, релігійно-церковних організацій, що діють відповідно до законодавчо встановленого порядку, та ціннісна світоглядна парадигма.Здійснено методологічний аналіз та показано стан основних наукових підходів до проблеми свободи віросповідання у зарубіжній та вітчизняній науковій практиці; показано основні етапи, тенденції у становленні й розвитку філософсько-правової категорії «свобода віросповідання» як ціннісного елементу в її західній традиції; охарактеризовано загальні закономірності теоретико-правової ґенези східної традиції розуміння свободи віросповідання; досліджено особливості формування свободи віросповідання у вітчизняній філософсько-правовій думці в умовах формування та розвитку державності, позитивного права; висвітлено модерну праксеологію закріплення свободи віросповідання у контексті позитивного права у міжнародних правових актах, конструкціях зарубіжних національних нормативно-правових актів та вітчизняній правовій практиці; аргументовано пропозиції щодо шляхів подолання труднощів та протиріч в реалізації свободи віросповідання через культурологічні підходи, вдосконалення чинного законодавства України.Показано наукову новизну одержаних результатів, які полягають у тому, що дисертаційне дослідження є одним з перших комплексних монографічних наукових праць, де через призму філософсько-правового розуміння парадигми свободи віросповідання розкрита її сутність у контексті розвитку цивілізаційного простору. У дисертації встановлено, що аксіологія свободи віросповідання як категорія права виводиться з поняття аксіології права – системи теоретичних понять, висновків, концепцій щодо цінності права. Ціннісна характеристика свободи віросповідання міцно пов'язана з цінністю у праві, бо, як і остання, є тим сутнісним, що дозволяє залишатися самою собою, проявляється у соціальному аспекті, як така, що, втілюючи загальну, групову та індивідуальну волю (інтерес) учасників суспільних відносин, сприяє розвиткові тих відносин, у яких зацікавлені як громадяни, так і суспільство в цілому. Висвітлено основні етапи у становленні й розвитку філософсько-правової категорії «свобода віросповідання» як ціннісного елементу у західній, східній та вітчизняній традиціях розуміння свободи віросповідання.^UThe paper deals with the comprehensive study of freedom of religion in the philosophical and legal dimension.The main emphasis of the work is on the fact that freedom of religion as one of the natural human rights occupies a prominent place in the history of human civilization, because, together with freedom of faith, it is one of the components of the personal self-determination of man. How much there is humanity, as much as it faces the problem of the right to freedom of religion in the internal and external sense, and it is connected with the outlook of the person and the state-legal attitude to his/her beliefs.The of understanding of freedom of religion, the content, and the peculiarities of the philosophical and legal category of “freedom of religion” are elucidated through the most important components of the natural law of man –freedom, freedom of conscience, freedom of faith. The gnosiological features of freedom of religion are analyzed and the understanding of freedom of religion is explained through the philosophical and legal analysis of the concepts of “law”, “category”, “freedom”, which are based on the natural principles of human right to confession of faith or belief. The author makes a modern interpretation of the definition of the philosophical and legal phenomenon of freedom of religion, where freedom of religion is a natural historically established human right to accept, change and exercise religious or other beliefs, the right to the proper attitude of the state towards religious feelings and beliefs of citizens, religious and ecclesiastical organizations acting in accordance with the law, and a valuable world-view paradigm without which civilizational progress is impossible.The methodological analysis is carried out and the state of the basic scientific approaches to the problem of freedom of religion in the foreign and domestic scientific practice is demonstrated; the main stages, tendencies of the formation and development of the philosophical and legal category of “freedom of religion” as a valuable element in its Western tradition are shown; the general principles of the theoretical and legal genesis of the Eastern tradition of understanding of freedom of religion are described; the peculiarities of the formation of freedom of religion in the domestic philosophical and legal thought under conditions of formation and development of statehood, positive law are investigated; the modern praxeology of the establishment of freedom of religion in the context of positive law in international legal acts, constructions of foreign national normative and legal acts and domestic legal practice is elucidated; the proposals concerning ways to overcome the difficulties and contradictions in the implementation of freedom of religion through the cultural approaches, and the improvement of the current legislation of Ukraine are substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського