Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (248)Книжкові видання та компакт-диски (167)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=СЛІПЧЕНКО$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ДМИТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Сліпченко В.І. 
Апеляційне провадження в системі кримінально-процесуальних стадій: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Сліпченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено актуальні, теоретичні та практичні проблеми апеляційного провадження в кримінальному судочинстві України. Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід законодавчого регулювання апеляційної перевірки рішень суду першої інстанції. Обгрунтовано соціально-правові передумови відродження суду апеляційної інстанції. Розкрито сутність і значення інституту апеляційного провадження, визначено його місце в системі контрольних функцій кримінального судочинства. Виявлено відмінності між поняттями апеляція й апеляційне провадження, запропоновано їх визначення та виділено характерні ознаки. Розкрито основні завдання апеляційного провадження в системі кримінально-процесуальних стадій, здійснено порівняльне дослідження моделей апеляційного та касаційного провадження. Охарактеризовано стан судової практики апеляційного оскарження рішень суду першої інстанції. Наведено пропозиції щодо покращення процедури перевірки рішень суду першої інстанції й оптимізації діяльності апеляційних судів. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства та проекту нового Кримінально-процесуального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)781 +
Шифр НБУВ: РА354906

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сліпченко Т. О. 
Механізм монетарного регулювання за умов транзитивної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Т. О. Сліпченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено гносеологічні засади побудови механізму монетарного регулювання (ММР), визначено його сутність як економічної категорії та проаналізовано структуру. Проведено теоретичний аналіз монетарних режимів, визначено закономірності трансформації ММР у розвинутих країнах і країнах з транзитивною економікою. Виявлено особливості запровадження монетарних режимів регулювання мікропроцесів у розвинутих країнах і країнах, що розвиваються, та обгрунтовано вибір оптимального монетарного режиму в Україні за даних макроекономічних умов. Висвітлено основні напрями гармонізації вітчизняного ММР за умов сучасних інтеграційних процесів. Проаналізовано взаємозв'язок основних макроекономічних параметрів економіки України з метою побудови ефективного ММР за допомогою VAR - моделі монетарної трансмісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.71 + У526.0 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА381311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Сліпченко О.В. 
Моделі, методи та інформаційні технології економічного моніторингу і управління фінансовими ресурсами ієрархічних бізнес-структур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Сліпченко ; Нац. аерокосм. ун-т України ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше запропоновано моделі автоматизованого управління обіговими коштами в ієрархічних бізнес-процесах (БП), які, на відміну від існуючих, базуються на оптимізації перетікань фінансів підприємства, що дозволяє створювати ефективні БП для їх використання за сучасних ринкових умов. Наведено методи прийняття рішень для автоматизованого управління обіговими коштами в ієрархічних БС, з використанням яких є можливим створення автоматизованої підтримки управління БП підприємства та їх елементами за допомогою прикладних інформаційних технологій. Удосконалено моделі та методи оптимізації перетікань фінансів з метою підвищення ефективності процесів автоматизації створення та модернізації типових БП підприємства завдяки раціональному використанню фінансових ресурсів. Запропоновано метод оцінки рентабельності діяльності бізнес-стурктур, що дозволяє автоматизувати процес оцінювання стану БП підприємства за результатами економічного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-572-210.3 +
Шифр НБУВ: РА337981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сліпченко С.В. 
Обробка числової і символьної інформації на основі розподілених представлень в задачах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / С.В. Сліпченко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено методи розподіленого представлення й обробки числової та символьної структурованої інформації. Проведено теоретичне й експериментальне дослідження методів формування бінарних представлень для вирішення задач пошуку, відображення та виводу за аналогією. Запропоновані методи дозволили покращити повноту від 11 до 22 % та точність пошуку у 3 - 4 рази. Завдяки використанню методів відображення та виводу за аналогією одержано результати, що відповідають результатам психологічних тестів та існучих систем. Розроблено методи представлення числових векторів і більш складних структур за допомогою бінарних розріджених розподільних представлень. У задачі прогнозування існування хімічних сполук завдяки використанню запропонованих методів одержано результат на рівні кращих систем - 94,8 % - 99,91 %. Визначено аналітичні характеристики методу грубого кодування Prager (щільність кодів, перекриття, роздільна здатність), які дозволяють ефективно вибирати параметри методу під час розв'язання практичних задач. Алгоритми та методи реалізовано у вигляді програмних й інструментально-технологічних засобів штучного інтелекту, що пов'язані з обробкою знань і класифікацією. Виконано експериментальне дослідження на підставі реальних і тестових даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50 +
Шифр НБУВ: РА345938

Рубрики:

      
5.

Сліпченко Т.М. 
Поверхневі та нелінійні хвилі в шаруватих надпровідниках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.М. Сліпченко ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено поверхневі та нелінійні хвилі у сильно анізотропних шаруватих надпровідниках типу BiSrCaCuO й ефекти, що виникають внаслідок їх збудження. Аналітично одержано умови повного заглушення дзеркального відбиття та значного підсилення електромагнітного поглинання у разі збудження поверхневих хвиль у зразках високотемпературних надпровідників (ВТНП) з використанням методів періодичної модуляції в ab-площині надпровідника та порушеного повного внутрішнього відбиття. Показано, що своєрідний тип нелінійності шаруватих ВТНП зумовлює гістерезисну поведінку фази відбитої від поверхні шаруватого надпровідника хвилі залежно від амплітуди падаючої хвилі у разі його симетричного збудження. Знайдено та проаналізовано дисперсійне рівняння для поверхневих джожефсон-плазмових хвиль на межі шаруватий надпровідник - вакуум. Одержано закон дисперсії нелінійних хвилеводних мод у наноплівках шаруватих надпровідників, оточених металом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022 + В368.313,022 +
Шифр НБУВ: РА363050

Рубрики:

      
6.

Сліпченко М.І. 
Фізичні основи ближньопольової НВЧ діагностики матеріалів і середовищ: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / М.І. Сліпченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено основні положення загальної теорії ближньопольової НВЧ діагностики, необхідної для подальшого розвитку НВЧ пристроїв і систем для визначення параметрів матеріалів, середовищ та об'єктів природного та штучного походження. Запропоновано нові аналітико-числові методи та підходи щодо дослідження резонаторних вимірювальних перетворювачів (РВП), які є перспективними для діагностики напівпровідників і діелектриків. Вивчено фізичні особливості метрологічної взаємодії об'єктів з електромагнітним полем у ряді типів конструкцій РВП. Вперше розроблено аналітико-числові методи моделювання РВП з коаксіальною вимірювальною апертурою, що відрізняються ступенем коректності постановки та розв'язку електродинамічних задач. Розроблено та реалізовано аналітико-числовий алгоритм, який базується на поданні поля у різних частинах системи за допомогою функцій Гріна для рівнянь Максвелла та напівобертань інтегрального оператора, що формує характеристичне рівняння РВП. Розвинуто наближення заданого поля у розрізі апертури й алгоритм його використання. Розроблено теорію та фізичне обгрунтування методів підвищення просторової та параметричної роздільної здатності мікрохвильової сканувальної мікроскопії (МСМС) напівпровідників за допомогою коаксіальних мікрозондових РВП шляхом збільшення внеску нормальної електричної складової поля у порівнянні з тангенціальною. Вперше запропоновано ефективний метод підвищення просторової роздільної здатності за рахунок двохетапної комп'ютерної обробки сигналів сканування під час реконструкції неоднорідностей. Обгрунтовано можливість покращання якісних характеристик РВП, зокрема для МСМС з використанням складених РВП з роздільним керуванням добротністю його частин та оптимізації геометрії зонду. Розроблено аналітико-числовий алгоритм дослідження взаємодії РВП тороїдального типу з анізотропними об'єктами та за умов потужних НВЧ полів. Теоретично досліджено особливості трансформації НВЧ полів середовищами з діелектричними та магнітними параметрами, які є швидкозмінними. Удосконалено теорію та методи практичної реалізації НВЧ вологометрії сипких матеріалів у напрямку здійснення щільнісно незалежних вимірювань шляхом оптимального вибору електродинамічної структури РВП і комбінації сигналів вимірювальної інформації. Запропоновано новий напрям НВЧ гідрометрії, в якому використано особливості спеціалізованих РВП, добротність яких чутлива до діелектричної проникності заповнювального вологого газового середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.15,022 + Ж607с108 +
Шифр НБУВ: РА362037

Рубрики:

      
7.

Полягушко Л. Г. 
Програмно-апаратне забезпечення моделювання впливу гіпоксії на організм людини та проведення гіпоксичних тренувань / Л. Г. Полягушко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.12 – системи автоматизації проектувальних робіт. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» МОН України, Київ, 2019.Дисертація присвячена дослідженню шляхів підвищення ефективності гіпоксикаторів та розробці автоматизованого програмно-апаратного комплексу (АПАК) для моделювання впливу гіпоксії та проведення гіпокситерапії. Розроблено інструментарій для проектування різних комплектацій комплексу, враховуючи індивідуальні особливості цільової аудиторії пацієнтів. Створено програмне забезпечення (ПЗ) та базу елементів для проектування тривимірних моделей та креслень гіпоксикаторів. Запропоновано математичну модель для визначення кількості поглинача СО2, що дозволило скоротити собівартість експлуатації. Розроблено спеціалізовану експертну систему для прийняття експертних рішень під час гіпокситерапії, що дозволило зменшити кількість лікарських помилок. Набуло подальшого розвитку моделювання параметрів кардіореспіраторної системи, що дозволило розширити функціональність гіпоксикаторів за рахунок збільшення множини параметрів, що визначаються під час терапії. Запропоновано архітектуру ПЗ, що забезпечує використання окремих підсистем (сервісних програм) як незалежних програм з іншими медичними пристроями та легку модифікацію системи. АПАК пройшов апробацію в ДУ «Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України». Ключові слова: автоматизований програмно-апаратний комплекс, проектування, мікроконтролер, експертна система, моделювання, гіпоксикатори, гіпоксичні тренування, фізіологічні параметри.^UThesis for candidate of technical sciences degree in specialty 05.13.12 – computer aided design systems. – National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute» MES of Ukraine, Kyiv, 2019.The dissertation is devoted to the research of ways of increase of efficiency of hypoxicatories and development of the automated software and hardware complex for modeling of influence of hypoxia and carrying out of hypoxic therapy. A toolkit for designing different complexes of the complex was developed, considering the individual features of the target audience of patients. Software and element base were created for the design of 3D models and drawings of hypoxicatories. A mathematical model for determining the amount of CO2 absorber is proposed. It reduced the cost of operation. A specialized expert system was developed for making expert decisions during hypoxic therapy, this reduced the number of medical errors. The modeling of parameters of the cardiorespiratory system was further developed. It made possible to extend the functionality of hypoxicatories by increasing the number of parameters. A software architecture is proposed to allow the use of individual subsystems as independent programs with other medical devices and easy modification of the system. ASHC have been approbated in the Institute of Gerontology named after D.F. Chebotarev NAMS of Ukraine. Keywords: automated software and hardware complex, designing, microcontroller, expert system, modeling, hypoxicatory, hypoxic training, physiological parameters.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Сліпченко Г. Д. 
Наукове та експериментальне обґрунтування створення лікарських засобів на основі рослинної сировини та екстракту шоломниці байкальської / Г. Д. Сліпченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена обґрунтуванню науково-методологічного підходу до створення фармацевтичних препаратів на основі біологічно активних речовин (БАР) лікарської рослинної сировини (ЛРС) та розробці складу і технології нових оригінальних фітопрепаратів у формі таблеток, капсул та емульгелю з шоломниці байкальської. Уперше на підставі фізико-хімічних, біофармацевтичних, фармакотехнологічних і фармакологічних досліджень із використанням методів математичного планування експерименту обґрунтовано склад і технологію таблеток з ноотропною і седативною дією на основі шоломниці байкальської коренів екстракту сухого (СЕШБ).На основі подрібненої ЛРС – шоломниці байкальської коренів (ПКШБ) – розроблено склад і технологію капсул з ноотропною і седативною дією. Для підтвердження біодоступності розробленого препарату проведено дослідження вивільнення БАР (суми флавоноїдів) із використанням біорелевантних середовищ. Із використанням СЕШБ як АФІ розроблено склад і технологію емульгелю з антитимікробною, протизапальною та репаративною дією.Установлено залежність фармакологічної активності розроблених препаратів від лікарської форми і виду використаної сировини. Досліджено властивості розроблених препаратів, запропоновано методики контролю їх якості, визначено умови і терміни зберігання. Опрацьовано необхідну нормативно-технічну документацію та проєкти методів контролю якості (МКЯ), які апробовано у промислових умовах ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», м. Київ (таблетки та капсули); ТОВ «Леда», м. Харків (емульгель).^UThe dissertation is devoted to the substantiation of a scientific and methodological approach to the creation of pharmaceutical preparations based on biologically active substances (BAS) of medicinal plant raw materials (PRM) and the development of composition and technology of new original phytopreparations in the form of tablets, capsules, and emulgel from Scutellaria baicalensis.According to the literature, the prospects of creating solid dosage forms based on Scutellaria baicalensis to expand the range of plant-origin nootropic drugs with a sedative effect and the creation of an emulgel for wound healing have been established. The analysis of the current state of production of solid dosage forms - tablets and capsules has been performed. Excipients used in the production of tablets and capsules based on plant raw materials, extracts, and the prospects of using the technological process of production - granulation have been reviewed. The course of the wound process has been considered and the expediency of creating an effective plant-based emulgel for the treatment of phases II and III of the wound process has been proven.For the first time based on physicochemical, biopharmaceutical, pharmacotechnological, and pharmacological researches with the use of methods of mathematical planning of experiment the composition and technology of tablets with nootropic and sedative action based on Scutellaria baicalensis roots dry extract (SBDE) have been justified. Critical parameters for qualitative validation of the drug have been determined.The composition and technology of capsules with nootropic and sedative action have been developed based on crushed PRM - Scutellaria baicalensis roots (SBCR). To confirm the bioavailability of the developed drug, a study of the release of BAS (the amount of flavonoids) has been performed using biorelevant media. Using SBDE as API, the composition and technology of emulsion with antimicrobial, anti-inflammatory and reparative action were developed.The dependence of the pharmacological activity of the developed drugs on the dosage form. The properties of the developed drugs are investigated, the methods of their quality control are offered, the conditions and terms of storage are determined. Necessary reference documentation and drafts of quality control methods (QCM) were developed, which were tested in industrial conditions of PJSC SPC "Borshchahiv Chemical-Pharmaceutical Plant", Kyiv (tablets and capsules); LLC "Leda", Kharkiv (emulgel).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Васильковський В. С. 
Механізми формування та впливу нанокристалів перовскітів та лазер-індукованих періодичних поверхневих структур на властивості електрохімічних аналітичних систем: автореферат дис. ... д.філософ : 105 / В. С. Васильковський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена встановленню механізмів впливу нанокристалів (НК) зі структурою перовскіту та лазер-індукованих періодичних поверхневих структур (ЛІППС) на електрохемілюмінесцентні (ЕХЛ) та електрохімічні властивості електродів електрохімічних аналітичних систем. Досліджено механізми формування методом імпульсної лазерної абляції багатокомпонентних НК, які мають потенціал їх застосування в електрохімічних аналітичних системах в якості модифікаторів поверхні робочих електродів.Електрохімічні методи досліджень відіграють важливу роль та мають значні перспективи в аналітичних дослідженнях завдяки таким властивим їм перевагам, як чутливість, простота використання, універсальність та швидкість. Електрохімічні аналітичні системи потребують не лише покращення вищезазначених параметрів, а й підвищення точності, стабільності, відтворюваності результатів вимірювань, реакційної здатності електродів, а також розширення переліку речовин які можливо детектувати, тощо.У класичних електрохемілюмінесцентних аналітичних системах широко використовуються скловуглецеві поліровані електроди у комбінації з плівками які можуть містити обмежений перелік люмінофорів. У свою чергу, відомі люмінофори є стабільними не у всіх ЕХЛ системах через те, що вони можуть деградувати впродовж багаторазових вимірювань, а також мають обмежений перелік аналітів з якими вони взаємодіють.Формування та дослідження нових матеріалів з покращеними властивостями, для модифікації електродів електрохмічних аналітичних систем, можуть забезпечити розширення переліку речовин, що можуть бути детектовані, та підвищити інтенсивність електрохемілюмінесцентної реакції поблизу поверхні робочого електроду. Застосування наноструктур для модифікації робочих електродів є також перспективним способом вирішення проблеми нестабільності люмінофорів у рідинах під час циклічної вольтамперометрії.Застосування матеріалів зі структурою перовскіту відкриває нові можливості в задачах електроаналітичної хімії. Нанокристали перовскітів знаходять все більш широке застосування у сферах оптоелектроніки, сонячній енергетиці, переробці шкідливих сполук, розщеплення води і мають перспективи використання у електрохімічних аналітичних системах завдяки їх сильній та стійкій люмінесценції. Завдяки особливостям кристалічної структури, НК зі структурою перовскіту мають унікальні оптичні та електрофізичні властивості які можна налаштувати шляхом зміни складу матеріалу. Найчастіше, НК перовскітів синтезують хімічними методами, наприклад, методами hot-injection (укр. гарячої інжекції) та ligand assisted reprecipitation (укр. переосадження за допомогою лігандів, LARP). НК перовскітів які отримані хімічними методами, для електрохімічних досліджень рідин, притаманні недоліки: нестабільність у полярних розчинах, які мають широке застосування для ЕХЛ досліджень біологічних зразків; а також негативний вплив на ЕХЛ вимірювання з боку лігандів, які формують НК, на речовини які приймають участь електрохімічній реакції. Вищезазначені недоліки НК перовскітів можливо усунути використанням наступних підходів: шляхом підвищення реакційної здатності хімічно-синтезованих НК УФ-опроміненням з подальшою їх стабілізацією за допомогою полімерів; шляхом формування НК перовскітів методом імпульсної лазерної абляції.Для дослідження стабільності та електрохімічних властивостей НК перовскітів було використано неорганічні НК CsPbBr3 зі структурою перовскіту, синтезовані методом LARP. З метою отримання інформації про стабільність, структурні та оптичні характеристики НК CsPbBr3 під впливом УФ-опромінення, було використано наступні методи: просвічуюча електронна мікроскопія (ПЕМ), УФ-Вид спектроскопія, ЦВАМ, ЕХЛ вимірювання. Перед модифікацією робочих електродів, поверхню НК CsPbBr3 було «активовано» короткотривалим УФ опромінюванням та стабілізовано шляхом їх інкорпорації в полімер поліметілметакрелат (ПММА). Стабілізовані НК CsPbBr3 в подальшому були застосовані для модифікації полірованих скловуглецевих робочих електродів у вигляді тонких плівок за допомогою методів spin-coating та drop-casting. Встановлено переваги методу spin-coating для формування функціональних плівок з товщиною яка не перешкоджає проходженню ЕХЛ реакції та з рівномірним розподіленням наночастинок по поверхні електроду. Електрохімічні властивості робочих електродів, модифікованих функціональними плівками з НК CsPbBr3, було досліджено методами ЦВАМ у фосфатному буферному розчині. Проведені ЕХЛ вимірювання з використанням модифікованих електродів дозволили встановити, що ефект «активації» НК CsPbBr3 за допомогою короткотривалого УФ випромінювання забезпечує отримання стабільного ЕХЛ сигналу зі співреагентом трипропіламіном, який виступає в якості біологічної речовини яка детектується.^UThe dissertation is devoted to establishing the mechanisms of influence of nanocrystals (NCs) with perovskite structure and laser-induced periodic surface structures (LIPSS) on electrochemiluminescent (ECL) and electrochemical properties of electrodes of electrochemical analytical systems. The mechanisms of formation of multicomponent NCs by pulsed laser ablation, which have the potential for their use in electrochemical analytical systems as modifiers of the surface of working electrodes, are studied.Electrochemical research methods play an important role and have significant prospects in analytical research due to their inherent advantages such as sensitivity, ease of use, versatility and speed. Electrochemical analytical systems need not only improvement of the above parameters but also increase of accuracy, stability, reproducibility of measurement results, reactivity of electrodes, as well as expansion of the list of substances that can be detected, etc.In classic electrochemiluminescent analytical systems, glassy carbon polished electrodes are widely used in combination with films that can contain a limited list of luminophores. In turn, known luminophores are not stable in all ECL systems due to the fact that they can degrade during repeated measurements, and also have a limited list of analytes with which they interact.The formation and research of new materials with improved properties for modification of electrodes of electrochemical analytical systems can provide an expansion of the list of substances that can be detected and increase the intensity of the electrochemiluminescence reaction near the surface of the working electrode. The use of nanostructures to modify working electrodes is also a promising way to solve the problem of the instability of luminophores in liquids during cyclic voltammetry.The use of materials with a perovskite structure opens up new possibilities in the tasks of electroanalytical chemistry. Perovskite nanocrystals are increasingly used in the fields of optoelectronics, solar energy, processing of harmful compounds, water splitting applications and have prospects for use in electrochemical analytical systems due to their strong and stable luminescence. Due to the peculiarities of the crystal structure, NCs with a perovskite structure have unique optical and electrophysical properties that can be adjusted by changing the material composition. Most often, perovskite NCs are synthesized by chemical methods, for example, hot-injection and ligand-assisted reprecipitation (LARP). Perovskite NCs synthesized by chemical methods for electrochemical studies of liquids have inherent disadvantages: instability in polarsolutions, which are widely used for ECL studies of biological samples; as well as the influence on the ECL measurement from the ligands that form NCs, on the substances that participate in the electrochemical reactions. The above-mentioned disadvantages of perovskite NCs can be eliminated using the following approaches: by increasing the reactivity of chemically synthesized NCs with UV irradiation followed by their stabilization with the help of polymers; by forming perovskite NCs by pulse laser ablation technique.To study the stability and electrochemical properties of perovskite NCs, inorganic CsPbBr3 NCs with a perovskite structure, synthesized by the LARP method, were used. In order to obtain information about the stability, structural and optical characteristics of CsPbBr3 NCs under the influence of UV irradiation, the following methods were used: transmission electron microscopy (TEM), UV-Vis spectroscopy, cyclic voltammetry, ECL measurements. Before the modification of the working electrodes, the surface of the CsPbBr3 NPs was "activated" by short-term UV irradiation and stabilized by their incorporation into the polymethyl methacrylate (PMMA) polymer. Stabilized CsPbBr3 NPs were subsequently used to modify polished glassy carbon working electrodes in the form of thin films using spin-coating and drop-casting methods. The advantages of the spin-coating method for the formation of functional films with a thickness that does notprevent the passage of the ECL reaction and with a uniform distribution of nanoparticles on the electrode surface have been established. The electrochemical properties of the working electrodes modified with functional films of CsPbBr3 NCs were investigated by the CVAM method in a phosphate buffer solution. ECL measurements using modified electrodes made it possible to establish that the effect of "activation" of CsPbBr3 NCs with the help of short-term UV irradiation provides a stable ECL signal with the co-reagent tripropylamine, which acts as a biological substance that is detected.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського