Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=СИНЬ$<.>+<.>A=ЧЖУН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Чжун Сяовен 
Ад'єктивний кольоратив та його словотвірна парадигма в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Чжун Сяовен ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто об'єктивні критерії класифікації та системного опису російських ад'єктивних кольоративів. Сформовано групу основних кольоративів, виділено підгрупу базових, що визначають характер словотвірної парадигми прикметника зі значенням кольору, побудовано їх синонімічні ряди та розподілено за ціми рядами всі російські прикметники, що позначають колір. Запропоновано систему словотвірної парадигми ад'єктивного кольоратива як твірного слова, висвітлено процедуру її формування й опису російського ад'єктивного кольоратива. Сформовано систему мотиваційних класів ад'єктивного кольоратива, на їх підставі побудовано систему словотвірних парадигматичних класів прикметників, що позначають колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.6 + Ш141.2-20
Шифр НБУВ: РА317983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Синьов О.В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на права і свободи громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Синьов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сутність, зміст, підстави та процедури адміністративної відповідальності за проступки осіб, що посягають на права та свободи громадян, визначено її місце в загально-правовому та адміністративно-правовому механізмах охорони прав та свобод громадян. Досліджено систему прав та свобод громадян як об'єкт правової охорони, поняття та значення адміністративної відповідальності в системі засобів їх забезпечення. Надано детальну характеристику проступків осіб, що посягають на права та свободи громадян, як підстав для адміністративної відповідальності, виділено та проаналізовано окремі їх види. Визначено основні напрямки удосконалення законодавства про адміністративну відповідальність в даній сфері, подано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до КпАП України, розробки проекту нового КпАП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)3 + Х819(4Укр)012.8
Шифр НБУВ: РА315873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Синьоокий О.М. 
Антикризове регулювання ефективного функціонування ринку зерна України: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03] / О.М. Синьоокий ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено економічну сутність криз, економічну рівновагу, економічне зростання та ділові цикли в розвитку національних макросистем. Узагальнено причини коливань розвитку світової економіки та проведено і ретроперспективне дослідження усіх значущих економічних криз новітньої історії з подальшим аналізом сучасних антикризових політик розвинутих держав світу. Розглянуто передумови виникнення й економічну природу криз в процесі розвитку аграрного сектору економіки України у складі СРСР, зміни, що відбулися в сільському господарстві у період державотворення та реформування АПК України, тенденції обсягів виробництва і споживання основних видів сільськогосподарської продукції та умови виникнення криз. Наведено рекомендації щодо економічної концепції формування аграрної політики як запобіжника виникнення криз і запропоновано методику попередження утворення криз у сільському господарстві України за існуючих умов міжнародної торгівлі в СОТ; запропоновано інструментарій керування ризиками функціонування зернового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.570-97 +
Шифр НБУВ: РА369723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Синьоок Г.А. 
Леонід Первомайський і Арсеній Тарковський: співмірність творчих особистостей і художньої спадщини: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Г.А. Синьоок ; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено типологічне дослідження творчих індивідуальностей Л. Первомайського й А. Тарковського та їх літературної спадщини, зокрема поезії. На підставі його результатів і досвіду літературознавців-компаративістів сформульовано торетико-методологічні засади компаративних студій для зіставлення творчих особистостей цих митців та їх різножанрової спадщини. Проаналізовано вплив фактора національної ідентичності на життєві та творчі орієнтири Л. Первомайського й А. Тарковського. Здійснено компаративні зіставлення основних граней їх творчої діяльності (поезії, перекладу, прози, театру, сатири, епістолярію). Розглянуто типологічні паралелі. Виявлено спільне та відмінне в життєвих і творчих біографіях Л. Первомайського й А. Тарковського, їх світоглядних засадах, психологічних портретах. Висвітлено естетичні та творчі пошуки обох митців у контексті літературного процесу XX ст. Проведено комплексний порівняльний аналіз їх поетичних дискурсів, з'ясовано зв'язки з "неокласицистичною", екзистенціалістсько-філософською, сковородинською традиціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Первомайський Л.418.3 + Ш5(4РОС)6-4 Тарковський А.418.3 +
Шифр НБУВ: РА361795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Синьо В.В. 
Лінгвістичний аналіз німецької фахової мови лісівництва: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Синьо ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше проаналізовано німецьку фахову мову лісівництва на рівні терміна, речення та тексту. На підставі описового методу у поєднанні зі статичним і порівняльно-зіставним аналізом вихідних слів виявлено лексико-семантичні особливості німецької терміносистеми лісівництва, досліджено питання вмотивованості терміна. Визначено лексичну спорідненість термінів лісівництва різних мов. Німецькі фахові тексти лісівництва досліджено в аспекті насиченості та частотності вживання термінів, виявлено їх синтаксичні та морфологічні особливості. Охарактеризовано типові прийоми перекладу німецьких термінів лісівництва українською мовою, розглянуто можливості реферування, анотування та квазіреферування фахових текстів лісівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-34:П3 + П3 в3 +
Шифр НБУВ: РА357267

Рубрики:

      
6.

Чжун Лінь 
Формування систем раціонального розміщення продуктивних сил по забезпеченню синергізму регіонального розвитку (на прикладі Китайської Народної Республіки): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Чжун Лінь ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо удосконалення процесів формування полідіменсіональних систем раціонального розміщення продуктивних сил з метою забезпечення синергізму регіональної економіки Китаю на підставі аналізу теорії та практики у сфері управління економікою та розміщення продуктивних сил і сучасних досягнень в області інформаційних технологій. Проаналізовано передумови та тенденції формування полідіменсіональних систем раціонального розміщення продуктивних сил у регіонах Китаю. Розроблено модель автоматизованої інформаційної системи управління китайськими регіонами, що забезпечує оперативну підтримку в ухваленні рішень на всіх рівнях управління. Удосконалено систему оцінювання рівня інноваційності економічних систем Китаю на підставі визначення доступності наявних у науково-технічному сегменті інноваційного потенціалу економічних параметрів, яких потребують регіони Китаю. Обгрунтовано методичні підходи щодо оцінювання міри орєнтування китайського виробництва на базі теоретичних разробок Ден Сяо Піня, які передбачають синергію основних комбінацій реалізації економічних інновацій виробничої діяльності Китаю, що дозволяють визначити оптимальні витрати на науку та наукове обгрунтування регіональної економіки Китаю. Розроблено структуру інноваційного потенціалу Китаю шляхом визначення споживчого сегмента, в який включено всі фізичні та юридичні особи, які формують нові потреби й ініціюють подальшу діяльність інших сегментів економіки регіонів Китаю. Розроблено методичні підходи щодо оцінювання продуктивних сил регіонів Китаю з урахуванням обмежень загального характеру, економічних обмежень та формальної методології з використанням системи полідіменсіональних чинників: визначення еталонної величини та фактичного рівня економічного й інноваційного розвитку регіонів Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(5КИТ)60 +
Шифр НБУВ: РА369423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Корець А. М. 
Психокорекція адиктивної поведінки осіб юнацького віку з обмеженими можливостями здоров'я / А. М. Корець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена визначенню психологічних передумов адиктивної поведінки осіб юнацького віку з обмеженими можливостями здоров'я, розробці та апробуванню програми її комплексної психокорекції. Аналіз індивідуально-психологічних особливостей адиктивної поведінки юнаків з обмеженими можливостями здоров'я виявив високий рівень вираженості таких особистісних якостей, як тривожність, імпульсивність, невпевненість, агресивність, асоціальність, естетична нечутливість, які можуть виступати в якості передумов виникнення адитивної поведінки, що має мультифакторну природу та обумовлено як біологічними, так і соціальними чинниками. Проведене дослідження дало змогу розробити комплексну систему корекції адиктивної поведінки осіб юнацького віку із обмеженими можливостями здоров'я в сукупності таких компонентів: мотиваційний; інформаційно-когнітивний; операційний; індивідуально-особистісний; емоційно-енергетичний, кожен з яких спрямований на процес корекції відповідно до критеріїв формування нормативної поведінки. Апробація комплексної психокорекційної програми засвідчила позитивні зміни у ставленні учасників до власного психічного здоров'я.^UThe dissertation is devoted to determining the psychological prerequisites for addictive behavior of adolescents with disabilities, development and testing of a program of its comprehensive psychocorrection. An empirical study found that young people with disabilities are characterized by higher rates of addictive behavior compared to young people with normative development, which gives her signs of resilience and indicates the presence of personal qualities that significantly increase the risk of adverse events and further relapses. Analysis of individual psychological characteristics of addictive behavior of young people with disabilities revealed a high level of expression of such personal qualities as anxiety, impulsivity, insecurity, aggression, asociality, aesthetic insensitivity, which may be prerequisites for the emergence of additive behavior that has a multifactorial nature. and due to both biological and social factors. The connection between the specifics of the need-motivational sphere of personality and the risk of dependence is established. The study made it possible to develop a comprehensive system of correction of addictive behavior of adolescents with disabilities in a combination of the following components: motivational; information and cognitive; operating; individual-personal; emotional and energetic, each of which is aimed at the process of correction in accordance with the criteria for the formation of normative behavior. The testing of a comprehensive psycho-correctional program showed positive changes in the participants' attitudes towards their own mental health.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Синьобок М. С. 
Реалізація принципу народовладдя в організації судової влади та здійсненні правосуддя: конституційно-правове дослідження: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / М. С. Синьобок. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі проведено дослідження особливостей реалізації принципу народовладдя в організації судової влади та здійсненні правосуддя.Встановлено, участь народу у формуванні та здійсненні правосуддя має тривалу історію, яка бере свій початок ще з стародавнього Єгипту та Месопотамії, де народ безпосередньо обирав не тільки правителя, але й представників судової влади, що здійснювали правосуддя, тим самим не тільки обмежував їх владу, але здійснював загальний контроль за їх діяльністю. Встановлено, що населення тих українських земель, що знаходились під владою литовців, так і поляків, також мало право формувати судові органи (копні суди) безпосередньо населенням, а також приймати участь у здійсненні правосуддя через народних представників, які також обирались населенням копного округу. В ході аналізу теоретичних поглядів доведено, на сучасному етапі обрання суддів саме народом є одним із демократичних шляхів формування суддівського корпусу, що має підґрунтя як із теоретичної й історичної, так і з практичної точок зору, оскільки реалізація такого права значною мірою обмежує можливість впливу на суддів з боку органів державної влади та місцевого самоврядування, їх посадових осіб під час розгляду судом справ у публічно – правових спорах.Встановлено, що доктрина права народу здійснювати правосуддя через присяжних допомагає: 1) втіленню ідей правової держави та громадянського суспільства у сфері правосуддя; 2) підвищення правосвідомості населення та громадської активності; 3) всебічної реалізації громадянами конституційного права на управління державними справами; 4) забезпечення відкритості діяльності судді як представника судової влади; 5) підвищення авторитету суду та довіри до нього населення; 6) гарантування справедливості правосуддя; 7) зменшення можливого впливу на суддю з боку представників правоохоронних органів щодо прийняття рішення у справі; 8) зменшення корупційних ризиків.Доведено, політичні права є інструментом боротьби за всі інші права і свободи людини і громадянина, оскільки саме політичні права є необхідною умовою для реалізації будь-яких прав. Аналіз та узагальнення теоретичних наукових напрацювань дало підстави стверджувати, що саме концепція народного суверенітету і стала подальшим підґрунтям для формування права народу на організацію судової влади та здійснення правосуддя як інституту конституційного права та спеціальної форми безпосередньої демократії. На підставі аналізу конституційно-правових поглядів щодо права громадян на участь у здійсненні правосуддя, приходимо до висновку, що зазначена категорія на відміну від права народу на організацію судової влади має різний зміст в об'єктивному та суб'єктивному сенсі. Встановлено, що принципи права народу на організацію судової влади та здійснення правосуддя - це відправні начала які гармонійно об’єднують індивідуальні, групові і громадські інтереси та своєрідний вектор, який визначає напрямок розвитку ідеї народного суверенітету, що є базисом, фундаментом народовладдя, яке в свою чергу обумовлює сутність, змістове наповнення місце і функції, права народу на участь у організації судової влади та здійснення правосуддя, його субординацію, координацію та взаємозв’язок відповідно до характеру судової влади. Встановлено, що право народу на формування судової влади та здійснення правосуддя виконує: імперативну функцію (яка реалізується шляхом проведення прямих виборів громадянами держави кандидатів на посаду судді, результати яких носять обов’язків характер); регулятивну функцію (яка реалізується через такі правові інструменти з допомогою яких здійснюється співставлення волі народу і формованого ним судового органу влади, зокрема, проведення виборів, наділення імперативним мандатом, імперативність рішення представників народу-присяжних); комплексну функцію (яка поєднує імперативну та регулятивну функцію, що реалізується втому числі шляхом дострокового відкликання народного представника – судді, звітування ним перед виборцями за свою діяльність);На підставі проведеного дослідження, для реалізації в повній мірі потенціалу народовладдя в системі правосуддя, запропоновано поряд з запровадження інституту виборності суддів всіх рівнів також законодавчо забезпечити гарантію права народу на здійснення правосуддя шляхом запровадження класичної моделі суду присяжних.^UIn the dissertation, a study of the peculiarities of the implementation of the principle of people's power in the organization of judicial power and the administration of justice was carried out.It has been established that the participation of the people in the formation and implementation of justice has a long history, which dates back to ancient Egypt and Mesopotamia, where the people directly elected not only the ruler, but also representatives of the judiciary who administered justice, thereby not only limiting their power, but exercised general control over their activities.It was established that the population of those Ukrainian lands that were under the rule of Lithuanians and Poles also had the right to form judicial bodies (Konpi courts) directly by the population, as well as to participate in the administration of justice through people's representatives, who were also elected by the population of Kopni district.In the course of the analysis of theoretical views, it was proved that at the current stage, the election of judges by the people is one of the democratic ways of forming the judicial corps, which has a basis from both theoretical and historical, as well as from a practical point of view, since the realization of such a right significantly limits the possibility of influencing judges on the part of state authorities and local self-government bodies, their officials during court hearings in public legal disputes.It has been established that the doctrine of the right of the people to administer justice through a jury helps: 1) embody the ideas of the rule of law and civil society in the sphere of justice; 2) increasing legal awareness of the population and public activity; 3) comprehensive implementation by citizens of the constitutional right to manage state affairs; 4) ensuring the openness of the judge's activity as a representative of the judiciary; 5) increasing the authority of the court and the public's trust in it; 6) ensuring fairness of justice; 7) reduction of the possible influence on the judge by representatives of law enforcement agencies regarding decision-making in the case; 8) reduction of corruption risks.It has been proven that political rights are an instrument of struggle for all other rights and freedoms of a person and a citizen, since it is political rights that are a necessary condition for the realization of any rights.The analysis and generalization of theoretical scientific developments gave grounds to claim that it was the concept of popular sovereignty that became the further basis for the formation of the people's right to organize the judiciary and administer justice as an institution of constitutional law and a special form of direct democracy.Based on the analysis of constitutional and legal views on the right of citizens to participate in the administration of justice, we come to the conclusion that this category, in contrast to the right of the people to organize the judiciary, has a different meaning in an objective and subjective sense.It was established that the principles of the right of the people to organize the judiciary and administer justice are the starting points that harmoniously unite individual, group and public interests and a peculiar vector that determines the direction of development of the idea of popular sovereignty, which is the basis, the foundation of people's rule, which in its the turn determines the essence, content, place and functions, the people's rights to participate in the organization of the judiciary and the administration of justice, its subordination, coordination and relationship in accordance with the nature of the judiciary.It has been established that the right of the people to form the judiciary and administer justice performs: an imperative function (which is implemented by conducting direct elections by the citizens of the state of candidates for the position of judge, the results of which are binding in nature); the regulatory function (which is implemented through such legal instruments, which are used to compare the will of the people and the judicial authority formed by it, in particular, the holding of elections, the granting of an imperative mandate, the imperativeness of the decision of representatives of the people-jurors); a complex function (combining an imperative and a regulatory function, which is implemented, including through the early recall of a people's representative - a judge, reporting to voters on his activities);On the basis of the conducted research, in order to fully realize the potential of people's power in the justice system, it is proposed, along with the introduction of the institution of electability of judges at all levels, to ensure the legislative guarantee of the people's right to justice by introducing the classic jury trial model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського