Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (107)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=СВИРИДЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Свириденко О.І. 
Використання факторів стимулювання росту при вирощуванні курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.І. Свириденко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Уперше за результатами комплексних порівняльних досліджень одержано дані щодо впливу кольорів освітлення зони годівлі, кормів і годівниць на кормову поведінку, ріст, продуктивні якості, анатомічні, гістологічні, біохімічні та гематологічні показники курчат-бройлерів. Розроблено спосіб стимулювання їх росту, що передбачає згодовування комбікорму жовтого кольору з годівниць червоного, що сприяє кращому споживанню корму (на 5,5 %) і забезпечує за умов кліткового та підлогового вирощування підвищення живої маси птиці відповідно на 7,5 та 8,5 %, середньодобових приростів живої маси - на 7,6 та 8,6 %, збереженості поголів'я - на 1,5 та 2 %. Установлено, що у разі використання запропонованого способу збільшується маса патраних тушок на 10,9 та 11,5 %, а їстивних частин - на 13,2 та 13,8 % відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 +
Шифр НБУВ: РА338083

Рубрики:

      
2.

Свириденко К.В. 
Грошова оцінка сільськогосподарських угідь степової зони Криму та її використання для підвищення їх економічної ефективності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / К.В. Свириденко ; Півд. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення степової зони. Розглянуто питання використання результатів розрахунку прибутковості та грошової оцінки з метою визначення шляхів підвищення економічної ефективності експлуатації сільськогосподарських угідь. Удосконалено методику проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення за допомогою сучасних оперативних технологій. Обгрунтовано необхідність використання та удосконалення прибуткової методики для визначення грошової оцінки сільськогосподарських угідь, а також наближення термінології та понятійного апарату оцінки до міжнародних стандартів, доведено їх тісний зв'язок з класичними економічними теоріями. Розроблено основні аспекти удосконалення методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. За допомогою коригуючих коефіцієнтів ураховано такі особливості сільськогосподарського виробництва та технологій як динаміка врожайності зернових культур, наявність чистих парів, зміна зернових культур у сівозмінах. Запропоновано використання геоінформаційних технологій у грошовій оцінці. Виконано грошову оцінку сільськогосподарських угідь підприємств і проаналізовано їх прибутковість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)320-517 +
Шифр НБУВ: РА348131

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Свириденко Л.Ю. 
Обгрунтування застосування методу фотодинамічної терапії в комплексному лікуванні запальних захворювань верхньощелепних пазух: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Л.Ю. Свириденко ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення ефективності лікування хворих з запальними захворюваннями верхньощелепних пазух (гострим гнійним верхньощелепним синуситом і загостренням хронічного гнійного верхньощелепного синуситу) з використанням методу фотодинамічної терапії. З метою експериментального та клінічного обгрунтування даного методу проведено 120 досліджень для кожного барвника, виконано більше 3 000 посівів. Наведено результати експериментальних досліджень піків оптичного поглинання використовуваних у медицині барвників-антисептиків. Підібрано адекватні джерела світлового випромінювання, за комбінованої дії з якими барвники мають бактерицидну дію на золотистий стафілокок в результаті фотодинамічної реакції. Такий ефект не спостережено за умов ізольованої дії барвників або світлового випромінювання на мікроорганізм. Установлено мінімально активні концентрації барвників, доведено їх безпеку за дії на слизову оболонку верхньощелепної пазухи. Максимальний антибактеріальний ефект одержано за умов поєднання барвника діамантового зеленого (з мінімально діючою концентрацією 0,04 %) і світлового випромінювання червоної частини спектрального діапазону (з довжиною хвилі 0,59 - 0,76 мкм) за дози опромінювання 7,2 Дж. Проведено обстеження та лікування пацієнтів з гнійним запаленням верхньо-щелепних пазух з використанням ендоскопічних, цитологічних, бактеріологічних, рентгенологічних і лабораторних методів. Доведено перевагу методу фотодинамічної терапії у порівнянні з традиційним методом лікування, а саме: санаційну та клінічну активність, універсальність, економічність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.4-5 +
Шифр НБУВ: РА361623

Рубрики:

      
4.

Свириденко О. О. 
Педагогічні умови виховання здорового способу життя підлітків у дитячо-юнацьких спортивних школах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О. О. Свириденко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення наукової проблеми виховання здорового способу життя, з'ясовано педагогічні умови виховання здорового способу життя підлітків у дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ). Обгрунтовано та впроваджено в навчально-виховний процес ДЮСШ педагогічні умови виховання здорового способу життя, які забезпечують успішне вирішення даної проблеми. Розроблено моделі роботи тренера-викладача з виховання здорового способу життя підлітків у ДЮСШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5
Шифр НБУВ: РА374814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Свириденко О.М. 
Романтична парадигма творчої діяльності Амвросія Метлинського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Свириденко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено "силове поле", в якому формувався А.Метлинський як поет, розглянуто динаміку становлення його філософських, історіософських, етичних та естетичних поглядів. Встановлено єдність науково-народознавчої (фольклористичної, мовознавчої, етнографічної) й літературної діяльності романтика, розкрито суть взаємозв'язків та взаємовпливів поміж Метлинським-науковцем і Метлинським-поетом. Здійснено міфопоетичний аналіз творів письменника на різних рівнях художньої структури: від макросемантики романтичного міфу України до символічної функції окремого образу-лексеми. Досліджено перекладацьку спадщину романтика, визначено ідеологічну й естетичну вартість здійснених перекладів, їх ідейну спорідненість з оригінальним доробком автора. Розглянуто активну політичну й культурницьку позицію митця, його внесок у державне становлення України та розвиток української філософської національної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Метлинський, А.Л. 4/5
Шифр НБУВ: РА320397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Свириденко Н. П. 
Селекційно-господарські особливості великої рогатої худоби м'ясних порід: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Н. П. Свириденко ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т розведення і генетики тварин. — Київ, 2010. — 18 с. — укp.

Вперше проведено порівняльне вивчення особливостей росту та показників м'ясної продуктивності молодняка волинської м'ясної, породи абердин-ангус і шароле за умов Полісся України. Доведена здатність бугайців порід волинська м'ясна, абердин-ангус і шароле до 18-місячного віку нарощувати м'язову тканину з низьким вмістом жиру. Встановлено переваги молодняка породи шароле над ровесниками інших досліджуваних порід за живою масою та середньодобовими приростами. Виявлено, що у бугайців порід абердин-ангус і волинська м'ясна середньодобові прирости зростають переважно до 15-місячного віку на відміну від їх аналогів породи шаволе.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603,2
Шифр НБУВ: РА373718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Свириденко І.А. 
Специфіка авторського самопізнання у прозі М.М.Зощенка ("Возвращенная молодость", "Голубая книга", "Перед восходом солнца"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.А. Свириденко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку авторського самопізнання у повістях М.Зощенка. Вивчено контексти його творчості та зроблено спробу цілісного розгляду прози, що дало змогу змінити ставлення до нього як до гумориста й сатирика. Зазначено, що М.Зощенко - передусім письменник-психолог, домінантою творчості якого є самопізнання. Здійснено аналіз та інтерпретацію маловивчених аспектів життя та творчості письменника, що свідчать про його прагнення до пошуку вищого смислу буття - пізнання себе. Висвітлено творчість М.Зощенка як феномен, зумовлений прагненням автора усвідомити своє життєве й письменницьке призначення. Розглянуто проблему авторського самопізнання як категорію літературознавства. Розкрито суть поняття "авторське самопізнання", "авторська рефлексія", "інтробіографія". Уточнено уявлення про психологізм у літературі, виявлено взаємозв'язки між художнім самопізнанням і психологізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Зощенко, М.М. 534 +
Шифр НБУВ: РА338754

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Свириденко О.І. 
Стимулювання росту та підвищення м'ясної продуктивності курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.І. Свириденко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності виробництва м'яса курчат-бройлерів за рахунок використання біологічно виправдених технологічних прийомів при вирощуванні птиці. З метою стимулювання росту та підвищення м'ясної продуктивності курчат-бройлерів пропонується використовувати у технології вирощування особливості кольорового зору птиці. Згодовування курчатам у перший тиждень вирощування комбікорму червоного кольору, а потім до 49-денного віку комбікорму жовтого кольору активізує кормову поведінку птиці, що дає змогу повніше використовувати генетичний потенціал бройлерів при різних технологіях їх вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-65-60,022

Рубрики:

      
9.

Свириденко Д.Б. 
Феномен віртуальної реальності в європейській філософії на межі XX - XXI ст. (історико-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Д.Б. Свириденко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено історико-філософський аналіз європейських концепцій феномену віртуальної реальності на межі XX - XXI ст. Виявлено головні теоретичні та методологічні проблеми істрико-філософського дослідження даного феномену. Проаналізовано застосування та смислове навантаження поняття "віртуальне" в історії філософії. Розкрито екзистенціально-психологічні аспекти феномену віртуальної реальності, проведено типологізацію його об'єктивацій у широкому смислі у формах культури. Визначено базові парадигмальні підходи (прогресистський, негативістський, безоціночний) щодо оцінювання впливу віртуальної реальності на природу людини та проведено експлікацію філософських концепцій феномену віртуальної реальності з використанням зазначених критеріїв для їх систематизації. Базуючись на методологічному апараті метаантропології, обрунтовано можливість подолання протиріч, що існують між цими концептуальними парадигмами у межах нової вірогіднісної парадигми, що враховує вольові імпульси суб'єкта у віртуальній реальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(0)64 +
Шифр НБУВ: РА358105

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Розпутна М. В. 
Філософські погляди Джона Дьюї в контексті діяльності Метафізичного клубу: автореферат дис. ... к. філос. н. : 09.00.05 / М. В. Розпутна. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є цілісним дослідженням філософських поглядів американського мислителя Джона Дьюї в контексті діяльності Метафізичного клубу в Університеті Джонса Гопкінса.У роботі здійснено аналіз ранніх публікацій Дж. Дьюї: праць, написаних та опублікованих в період навчання в Університеті Джонса Гопкінса (1882-1884 рр.), і частково тих, які були опубліковані до та після навчання. Диференціація джерел дозволила прослідкувати трансформацію філософських поглядів Дж. Дьюї та проаналізувати контекст основних тематик дискусій назасіданнях Метафізичного клубу. Першоджерела та критична література розглядаються комплексно у кожному розділі задля всебічного огляду інтелектуальної біографії американського мислителя.Методологія історико-філософського дослідження базується на методах, обраних з урахуванням специфіки з одного боку історико-філософського аспекту дослідження контексту діяльності Метафізичного клубу, а з іншого – особливостей дослідження інтелектуальних біографій мислителів, їхніх ідей, поглядів та думок.В дисертації здійснено історико-філософське дослідження особливостей американського інтелектуального середовища ХІХ ст. Завдяки використанню жанру інтелектуальної історії було досліджено основні тенденції інтелектуального середовища, а завдяки зверненню до біографічної історіографії було досліджено основні філософські погляди американського мислителя в період участі в Метафізичному клубі з особливою увагою до діяльності Метафізичного клубу в Університеті Джонса Гопкінса. Історія Метафізичного клубу бере свій початок у 1880-х роках у Гарвардському університеті, який заснував Ч. С. Пірс. Метафізичний клуб об’єднав визначних науковців: Ч. С. Пірса, В. Джеймса, О. В. Голмса, Дж. С. Морріса. В праціпідкреслено особливу роль Дж. С. Морріса у становленні Дж. Дьюї як філософа.У досліджені використано скан-копії «Циркулярів Університету Джонса Гопкінса» (1882–1884 рр.), в яких опубліковано витяги з протоколів засідань Метафізичного клубу зі свідченнями про участь Дж. Дьюї, фотокопію рукописної книги записів засідань Метафізичного клубу в Університеті Джонса Гопкінса та цифрові архіви листів Дж. Дьюї. Продемонстровано, що Дж. Дьюїбрав активну участь у діяльності Метафізичного клубу. Здійснено аналіз основних ідей статей та матеріалів виступів (тих, які збереглися), розкрито вплив колег та вчителів на формування поглядів Дж. Дьюї, продемонстровано їх вплив на подальшу філософську діяльність американського мислителя.^UThe dissertation is a study of the philosophical views of the American thinker John Dewey in the context of the activities of the Metaphysical Club at Johns Hopkins University.The dissertation provides a thorough analysis of John Dewey’s early publications, encompassing works written and published during his tenure at Johns Hopkins University (1882–1884), as well as those published both before and after this period. This approach allows for a nuanced examination of the evolution of John Dewey’s philosophical ideas over time.By considering a range of sources, the dissertation not only traces the development of John Dewey’s philosophical teachings but also delves into the broader intellectual context, particularly focusing on the major themes discussed at the meetings of the Metaphysical Club. The inclusion of primary sources, alongside critical literature, enhances the comprehensive nature of the review, providing adetailed exploration of the intellectual biography of the American thinker.This analytical framework offers a holistic understanding of John Dewey’s philosophical journey, offering insights into the interconnectedness of his ideas and the intellectual milieu that influenced him. The inclusion of primary sources enriches the dissertation, contributing to a more nuanced and well-rounded exploration of John Dewey’s early intellectual development.The methodology of historical and philosophical research is based on methods chosen taking into account the specifics of the subject of research. On the one hand, the historical and philosophical aspect of the study of the activities of the Metaphysical Club and its context is taken into account, and on the other hand, the specifics of the study of intellectual biographies of thinkers, their ideas, views, and opinions. Taking into account the specifics of the subject and object of the study, as well as the tasks that are solved in this study, an emphasis was placed on historical and philosophical reconstruction.The dissertation provides a historical and philosophical study of the peculiarities of the American intellectual environment of the 19th century. The main trends of the intellectual environment were explored using the genre of intellectual history, and biographical historiography, the main philosophical views of American thinkers were explored. Particular attention was paid to the figure of John Dewey and their participation in the activities of the Metaphysical Club at Johns Hopkins University. The history of the Metaphysical Club dates back to the 1880s at Harvard University, Cambridge, Massachusetts, which was founded by Charles SandersPierce, it brought together intellectuals, young scientists, students, teachers, public figures, etc. The Metaphysical Club was an association of prominent scientists: Charles Sanders Pierce, William James, Oliver Wendell Holmes Jr., and George Sylvester Morris. The dissertation emphasized the special role of George Sylvester Morris, a teacher at Johns Hopkins University, in the development of John Dewey as a philosopher.John Dewey’s active participation in the Metaphysical Club is welldocumented through records of the club’s meetings and official circulars from Johns Hopkins University. His engagement in the intellectual discussions and the materials from his preserved speeches and articles were thoroughly analyzed. This examination provided insights into the key ideas that John Dewey explored during his time with the Metaphysical Club.The influence of his colleagues and teachers within the club played a crucial role in shaping John Dewey’s philosophical perspectives. By delving into the content of his speeches and writings from that period, it becomes evident how the intellectual environment of the Metaphysical Club contributed to the development of John Dewey’s philosophical outlook. This exploration not only sheds light on John Dewey’s active involvement in the club but also demonstrates the profound impact that this intellectual community had on the trajectory of his philosophical contributions. The Metaphysical Club served as a platform for the exchange of ideas and intellectual stimulation, significantly influencing John Dewey’s thoughts and shaping the course of his subsequent philosophical endeavors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського