Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (535)Книжкові видання та компакт-диски (344)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=САХН$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Сахно І.Г. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів анкерних систем для забезпечення стійкості гірничих виробок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / І.Г. Сахно ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення стійкості гірничих виробок, закріплених анкерним кріпленням. Установлено нові особливості розвитку зони зруйнованих порід навколо виробки, що закріплена анкерним кріпленням. Установлено вплив схеми розташування анкерів у шароватому породному масиві на його навантажувально-деформаційну характеристику. Визначено кращу схему анкерування, застосування якої дозволяє досягати до 10 % відносних зсувів породно-анкерної конструкції зі збереженням її несучої здатності. Установлено закономірності зміни несучої здатності та відносних деформацій породно-анкерної конструкції залежно від міцності та потужності шарів що її складають, їх взаємного розташування, загальної товщини конструкції, щільності анкерування та ширини виробки. Розроблено методику розрахунку параметрів анкерних систем, за якою створювана конструкція розглядається як кріплення виробки, за цього враховується схема розташування анкерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.31 +
Шифр НБУВ: РА349443

Рубрики:

      
2.

Сахно Г.В. 
Добір багаторічних трав і травосумішок при залуженні лучно-чорноземних грунтів південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.В. Сахно ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Викладено результати досліджень щодо вдосконалення перспективної технології вирощування нових селекційних сортів люцерни й еспарцету в одновидових посівах і люцерно-, а також еспарцето-злакових травосумішок з метою одержання стабільних урожаїв абсолютно сухої речовини за високого вмісту перетравного протеїну та зменшення енергетичних витрат. Досліджено залежність поживності корму від зміни видового ботанічного складу за роками використання. Провдено економічну й енергетичну оцінку їх вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223,2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343150

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сахно О.В. 
Дослідження і розробка методів та технічних засобів радіаційних випробувань обладнання АЕС на електрофізичних установках: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / О.В. Сахно ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено та комплексно вирішено проблеми створення сучасної технічної бази для випробувань обладнання ядерних енергетичних об'єктів, регламентованих Національною програмою подовження строків експлуатації українських АЕС. Наведено результати розробки структур електрофізичної радіаційної техніки для функціональних випробувань (кваліфікації), а також методик і технічних систем метрології таких випробувань. Розроблено та реалізовано метод вимірювання та формування радіаційних полів великих об'ємів шляхом трансформування вузьких пучків електронів у широкі рівномірні потоки випромінювання та вирівнювання їх спектра щодо параметрів, характерних для АЕС. Обгрунтовано методику підвищення надійності електрофізичних радіаційних установок шляхом контролю за станом їх компонентів. Запропоновано та реалізовано відповідні технічні засоби. Розроблено технологічні регламенти кваліфікації кабелів, які дають змогу визначити їх реальний ресурс. Одержано результати експериментальних комплексних випробувань нової кабельної продукції, призначеної для використання у сигнальних мережах АЕС. Створено установку, з використанням якої реалізовано всі вимоги, необхідні для кваліфікаційних випробувань обладнання АЕС за робочих і аварійних режимів їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-07 с +
Шифр НБУВ: РА357733

Рубрики:

      
4.

Сахновська Л.М. 
"Дума про Опанаса" Е.Г.Багрицького: ідейно-образна структура: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Л.М. Сахновська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено монографічне дослідження поеми та лібрето опери "Дума про Опанаса". Розглянуто творчість Е. Багрицького в широкому літературному контексті. Висвітлено історію створення поеми та лібрето, проаналізовано їх сюжетно-образну структуру, розкрито особливості мови та стилю. Визначено причини, які викликали зміну у світовідчутті поета та відображені у поемі. Обговорено авторську інтерпретацію вчинків героїв, висвітлення конкретно-історичних подій. Розглянуто лібрето опери як самодостатній твір для літературного аналізу. Виявлено відмінності його драматургії, стилеутворювальні джерела, прийоми, використані поетом під час розкриття характерів. Досліджено тему України у поемі "Дума про Опанаса".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Багрицький, Е.Г. +
Шифр НБУВ: РА321625

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сахно Л.О. 
Економічні питання управління природоохоронною діяльністю на машинобудівному підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.О. Сахно ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано зміст і сутність економічного механізму раціоналізації природокористування та природохоронних заходів на промисловому підприємстві. Наведено практичні рекомендації щодо визначення найбільш ефективних методів регулювання використання підприємством асиміляційного потенціалу атмосфери за умов впровадження ринкових відносин. Проаналізовано вплив на вибір напрямів розвитку підприємства різних методів управління природоохоронною діяльністю. Досліджено стан атмосфероохоронної діяльності на машинобудівних підприємствах за сучасних умов. Запропоновано конкретні шляхи удосконалення порядку встановлення лімітів викидів пилу на промислових підприємствах з метою мінімізації коштів, необхідних для їх досягнення. Обгрунтовано використання методичних рекомендацій щодо поліпшення обчислення поточних витрат на експлуатацію фондів атмосфероохоронного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)305.851-28
Шифр НБУВ: РА313108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
6.

Сахненко В.В. 
Застосування нових пестицидів в інтегрованій системі захисту озимої пшениці від найбільш поширених збудників хвороб в умовах Правобережного Лісостепу та Полісся України: Автореф. дис... канд. c.-г. наук: 06.01.11 / В.В. Сахненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення системи захисту посівів озимої пшениці від хвороб, фітофагів і бур'янів в умовах Правобережного Лісостепу і Полісся України. Наведено порівняльне вивчення ефективності та результати визначення економічно вигідних норм витрати: протруйників максим 025 (флудіоксоніл), 2,5% т.к.с. та дивіденд 030 (дифеноконазол), 3% т.к.с, фунгіциду тілту-преміум (пропіконазол), 37,5% з.п., суміші фунгіцидів альто (ципроконазол), 40% з тілтом (пропіконазол), 25% к.е, протруйника-інсектициду промет (фуратіокарб), 40% мк.с., та гербіциду сатісу (триазулфурон, 6% + флуороглікофен-етил, 12%), 18% з.п. Досліджено дію препаратів на розвиток хвороб, розмноження шкідників, забур'яненість посівів, ріст, розвиток та біохімічні процеси в рослинах, урожай та якість зерна озимої пшениці, а також економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.03(2Укр3),022

      
7.

Сахновський О.Є. 
Ірландський автономізм у роки Першої світової війни: позиція Партії гомруля та політика британських урядів: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Є. Сахновський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політику британських урядів у ірландському питанні в роки Першої світової війни у взаємозв'язку з позицією Ірландської парламентської партії (ІПП). Доведено, що традиційна ставка прибічників ірландської автономії (гомруля) на Ліберальну партію щодо перспективи була помилковою, оскільки британський лібералізм перебував у кризовому стані і загалом не витримав серйозних випробувань воєнного часу. З використанням різноманітних джерел, зокрема матеріалів британських архівів, прослідковано еволюцію політичного процесу в Ірландії у 1914 - 1918 рр. Послаблення відверто проімперських позицій ІПП відкривало широкі можливості для посилення радикальних партій та підпільних організацій. Визначальною подією було Квітневе повстанння 1916 р. у Дубліні. Обгрунтовано поширення відкритого воєнним теоретиком К. фон Клаузевіцем "закону крайнощів" на ідеологічне протистояння. Доведено, що британські воєнні цілі формулювалися з урахуванням реакції ірландців. Спроба поширити на них військову повинність - не "помилка Ллойд Джорджа", а вияв динаміки тотальної війни, яка продиктувала умови, за яких політичне ров'язання ірландського питання стало неможливим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИРЛ)52-45 + Т3(4ВЕЛ)54-5 +
Шифр НБУВ: РА345888

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Сахненко О.І. 
Кореляційна теорія колективних теплових флуктуацій рідини з анізотропними молекулами в однорідних і неоднорідних умовах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.І. Сахненко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розвинуто кореляційну теорію колективних теплових флуктуацій рідини з анізотропними молекулами за однорідних і неоднорідних умов. Детально вивчено трансляційний і орієнтаційний рух анізотропних молекул об'ємних систем і систем за умов просторового обмеження, змодельованого плоскопаралельним шаром рідини. Вивчено часову поведінку кореляційної функції орієнтаційних змінних лагранжевої рідкої частинки за однорідних умов і одержано її спектр. Досліджено спектральні властивості колективних складових лагранжевих кореляційних функцій поступальних і орієнтаційних змінних за неоднорідних умов та їх залежності від координат, нормальної до поверхонь обмеження. Знайдено точний вираз для колективного коефіцієнта поступальної дифузії та часу релаксації орієнтаційних змінних в однорідному випадку. Показано, що спектр лагранжевої кореляційної функції орієнтаційних змінних нечутливий до дисперсії кінетичних коефіцієнтів. Одержано вираз для коефіцієнта самодифузії до лагранжевої рідкої частинки у плоскопаралельному шарі рідини та проаналізовано відносні внески його поперечної та поздовжньої складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.14,022 + В365.563,022 +
Шифр НБУВ: РА345982

Рубрики:

      
9.

Сахно Н. В. 
Математичні моделі та методи підтримки прийняття рішень для убезпечення експлуатації парогенераторів АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.04 / Н. В. Сахно ; Нац. косм. агентство України НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено загальну схему системного аналізу проведення неруйнівного контролю об'єкту контролю. Згідно схеми для підвищення надійності неруйнівного контролю розроблено математичну модель вихрострумового контролю теплообмінних труб і проведено кількісне оцінювання впливу людського фактору на надійність результатів цього контролю з використанням статистичного аналізу, та під час виконання подальшого розвитку аналізу надійності персоналу. Розроблено математичний алгоритм для визначення обсягів проведення вихрострумового контролю теплообмінних труб, який враховує поточний стан об'єкту контролю й уніфікований емпіричний критерій виведення з експлуатації теплообмінних труб парогенераторів АЕС, який базується на статистичному аналізі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-52-082 с116
Шифр НБУВ: РА376159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сахневич Б.В. 
Організація сільськогосподарських формувань ринкового типу та їх підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Б.В. Сахневич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження теоретико-методологічних і практичних проблем економічного розвитку різних видів реформованих колективних сільськогосподарських підприємств із персоніфікованою власністю на майно та землю на перехідному етапі до ринкових відносин. Розроблено рекомендації та пропозиції з питань підвищення економічної ефективності господарювання за рахунок раціонального поєднання зовнішнього і внутрішнього середовищ та розвитку підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183 + У9(4УКР)321.0
Шифр НБУВ: РА307616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сахнюк В.В. 
Поліморбідність внутрішньої патології у високопродуктивних корів (експериментальне та теоретичне обгрунтування патогенезу, методів діагностики, лікування і профілактики): автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.01 / В.В. Сахнюк ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 38 с. — укp.

Сформульовано ідею щодо поліморбідності внутрішньої патології у високопродуктивних корів, експериментально та теоретично обгрунтовано її патогенез. Уперше в Україні застосовано комплексний підхід до вивчення клініко-функціонального статусу високопродуктивних корів за різних технологій утримання та годівлі, визначено фізіологічні ліміти біохімічних показників, які характеризують стан рубцевого травлення, білкового та вуглеводно-ліпідного обмінів, функціональний стан печінки, що є базисом для розробки інформативних методів діагностування. На підставі результатів клініко-експериментальних і теоретичних досліджень вивчено механізм розвитку множинної внутрішньої патології у високопродуктивних корів, зокрема, встановлено зниження рівня трийодтироніну та тироксину та збільшення тиреотропного гормону гіпофіза. Для діагностування поліморбідної внутрішньої патології у високопродуктивних корів, спричиненої кетозом, гепатодистрофією та гіпотонією рубця, інформативними є результати визначення вмісту кетонових тіл у сечі, величини pH вмісту рубця, частки масляної кислоти, загального білка й альбумінів сироватки крові, формолової та сулемової проб, гіперферментомія аспарагінової амінотрасфераз. Установлено, що фазна годівля, збалансування раціону та режиму годівлі, використання засобів патогенетичної терапії та згодовування вітамінно-мінерального преміксу сприяють ефективному лікуванню (93,1 %) хворих корів. Впровадження технологічних і лікувально-профілактичних заходів, фазної годівлі, оптимізація режиму живлення, згодовування вітамінно-мінерального преміксу нормалізує рубцеве травлення та запобігає виникненню поліморбідної внутрішньої патології у високопродуктивних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872-911 +
Шифр НБУВ: РА366595

Рубрики:

      
12.

Сахно Я.І. 
Реакції гетероциклізації піровиноградної кислоти та її похідних з аміноазолами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Я.І. Сахно ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено реакції гетероциклізації піровиноградних кислот з аміноазолами. Виявлено закономірності їх перебігу, розроблено нові селективні репаративні методи синтезу анельованих похідних піридину та піримідину, що містять карбоксильну групу. Виявлено загальні закономірності перебігу реакцій піровиноградної кислоти, її ариліден- і арилпохідних з аміноазолами. Розроблено селективні методи синтезу анельованих похідних піридину та піримідину. Вивчено шляхи їх подальшої модифікації. Показано, що вивчені гетероциклізації відбуваються за трьома основними напрямками: з формуванням азолоазинових систем, похідних піролу або фуранону. Виявлено закономірності перебігу реакцій піровиноградних кислот, що дозволило шляхом зміни параметрів - температури, кислотності середовища та типу каталізатора, а також структури реагуючих сполук - розробити принципи керування регіоспрямованістю гетероциклізацій. Установлено, що реакції ариліденпіроноградних кислот або їх синтетичних попередників відбуваються за альтернативними механізмами та у більшості випадків зумовлюють формування гетероциклів з різною позиційною або регіоспрямованістю. Визначено вплив стеричних факторів на перебіг деяких гетероциклізацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246-273.8 + Г262-273.8 +
Шифр НБУВ: РА364380

Рубрики:

      
13.

Сахній М. П. 
Розвиток земської освіти на Лівобережній Україні (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / М. П. Сахній ; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. — Дрогобич, 2010. — 20 с. — укp.

Конкретизовано суспільно-політичні, економічні, культурно-просвітні передумови становлення та розвитку земської освіти на Лівобережній Україні другої половини XIX - початку XX ст. Визначено основні напрями освітньої діяльності земств. Проаналізовано систему земської освіти Лівобережної України даного періоду. Встановлено дидактичні, організаційно-методичні засади та специфіку діяльності земських закладів освіти. Окреслено особливості підготовки вчительських кадрів для земських шкіл. Висвітлено проблеми земської освіти в художній літературі другої половини XIX - початку XX ст. Уточнено роль і значення освітньої діяльності земств Лівобережної України у контексті земської освітньої політики України та Російської імперії даної доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА377768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сахно В.І. 
Створення електрофізичних радіаційних установок та дослідження змін властивостей матеріалів при промислових радіаційних технологіях: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.04.16 / В.І. Сахно ; Ін-т ядер. дослідж. НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Наведено результати досліджень і розробки промислових радіаційних установок і технологій. Обгрунтовано перспективи практичного використання радіаційних технологій, визначено фактори змін властивостей опромінювальних матеріалів за використання радіаційних технологій, оптимальні напрямки їх застосування, висвітлено проблеми впровадження, переваги та недоліки, шляхи практичного здійснення. Досліджено особливості радіаційних технологій, створених в Україні. Наведено перелік вимог до радіаційної техніки технологічного призначення. Розроблено удосконалені методи проектування радіаційних технологічних засобів з електрофізичними джерелами іонізуючих випромінювань, що відповідають вимогам їх впровадження на виробництві. Висвітлено фізико-технічні проблеми оптимізації структур і конструкцій радіаціаційних установок. Одержано експериментальні результати, які необхідні для розробки економічно вигідних систем протирадіаційного захисту. Проведено вимірювання ефектів взаємодії гальмівних гама-вимірювань з різними конструкційними матеріалами. Обгрунтовано шляхи оптимізації конструкції промислових радіаційних установок. Розроблено потужну експериментальну науково-технологічну радіаційну установку, яка відповідає вимогам сучасного промислового виробництва, в її конструкції реалізовано реакційну камеру збільшеного розміру, застосовано оригінальні методи формування радіаційних полів великих розмірів для опромінення виробів промислових габаритів, реалізовано новий підхід до конструювання біологічного захисту, створено спеціальну систему технологічної дозиметрії, проведено систему заходів щодо підвищення промислової надійності електрофізичної радіаційної техніки. Реалізовано першу в Україні спеціалізовану промислову технологічну лінію радіаційної обробки харчових продуктів. Експериментально підтверджено можливість виконання на ній широкого кола рентабельних радіаційних технологій. Створено та запатентовано радіаційну технологію рибних пресервів, що не мають альтернативи за техніко-економічними показниками. Розроблено та випробовано широкий перелік радіаційних технологій харчових продуктів, радіаційних технологій утилізації промислових і комунальних відходів, радіаційних технологій будівельних матеріалів, а також новітні сучасні технології функціональних кваліфікаційних радіаційних випробувань обладнання АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381,22 + К967.2 +
Шифр НБУВ: РА368339

Рубрики:

      
15.

Сахнюк В.Є. 
Струмові стани в надпровідних композиціях з просторовою неоднорідністю структури: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.Є. Сахнюк ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження просторово неоднорідних надпровідних структур в області температур, близьких до критичної. Для знаходження невідомої сталої у розв'язку рівняння Гінзбурга - Ландау запропоновано метод, що має назву методу квазіортогональності до асимптотики. Проаналізовано вплив струму на просторову зміну параметра впорядкування. Враховуючи дію струму як розпарувального чинника, досліджено рівноважні струмові стани у надпровідних контактах типів: SNS за товщини нормального прошарку порядку довжини когерентності, SIS у широкому інтервалі значень коефіцієнта проходження електронів крізь плівку діелектрика та за наявності немагнітних домішок, SNINS за довільної товщини нормального прошарку та прозорості діелектрика. Установлено, що зменшення товщини цього прошарку або збільшення коефіцієнта проходження електронів крізь плівку діелектрика призводить до ускладнення залежності струму від різниці фаз між контактуючими поверхнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В377.1,022 +
Шифр НБУВ: РА350076

Рубрики:

      
16.

Сахнюк С. В. 
Теоретичні та практичні аспекти пом'якшення покарання за кримінальним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С. В. Сахнюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з пом'якшенням кримінального покарання, історію розвитку, сучасне кримінальне законодавство і практику його застосування в Україні, а також кримінальне законодавство зарубіжних країн щодо пом'якшення. Висвітлено поняття пом'якшення покарання та розглянуто засоби його здійснення в Україні. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення кримінального законодавства України про пом'якшення покарання та методики визначення умов, необхідних для застосування окремих норм Кримінального кодексу України, що передбачають пом'якшення покарання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.1
Шифр НБУВ: РА312740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сахно Є.Ю. 
Теорія проектування системи зрівноважування шпиндельних вузлів токарних верстатів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / Є.Ю. Сахно ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 36 с. — укp.

Створено наукові засади автоматичного зрівноваження шпиндельного вузла під час механічної обробки деталей, які мають конструктивно-зумовлену неврівноваженість завдяки цілеспрямованому силовому впливу на технологічну систему та зниженню рівня коливань верстата. На базі побудованої морфологічної матриці розроблено нові схеми та систему автоматичного зрівноважування шпиндельного вузла, яка має гідравлічний привід для повороту коригувальних мас у положення компенсації технологічного дисбалансу. Розроблено та досліджено математичну модель приводу для автоматичної компенсації векторів динамічної (моментно-силової) неврівноваженості шпинделя, яка дозволяє управляти процесом гальмування корегувальних дисків завдяки силам рідинного тертя, які створюються у спряженні "коригувальний диск - гальмівний поршень" на підставі визначення перехідних характеристик руху поршня, тиску у гідроциліндрі та гальмового моменту. Розглянуто кінематику та динаміку зрівноваження технологічного дисбалансу коригувальними дисками, яких встановлюють на шпиндель в одній і двох площинах корекції. Розкрито механізм повороту коригувального диска від кута повороту шпинделя за відносного руху. Визначено похибки центрування шпинделя з дисбалансом, що виникають внаслідок нечутливості коригувальних мас і деформації технологічної системи. За цього одержано диференціальні рівняння, які дозволяють визначити зміщення шпинделя з урахуванням уточнених координат елементів системи. Розроблено методику проектування та нові конструкції пристроїв для автоматичного центрування незрівноваженого шпиндельного вузла верстата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632-52-02 + К632-52-02
Шифр НБУВ: РА354555

Рубрики:

      
18.

Сахнюк Н.В. 
Технологічне забезпечення якості лопаток компресорів в дослідному виробництві: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Н.В. Сахнюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено параметри якості поверхневого шару складнопрофільних деталей з титанових сплавів. На підставі одержаних результатів встановлено закономірності зміни даних параметерів залежно від характеру та послідовності технологічних операцій їх виготовлення, з урахуванням яких розроблено гнучку технологію скорочення циклу підготовки виробництва, зменшення собівартості виготовлення та підвищення працездатності. Визначено залежності для знаходження кутів поворотних осей і координат розрахункової точки фрези під час п'ятикоординатної високошвидкісної обробки складнопрофільних поверхонь лопаток, що забезпечують необхідну точність їх геометричних параметрів. Обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість технологічного забезпечення якості лопаток компресорів сполученням високошвидкісного фрезерування з наступним поліруванням та ультразвуковим зміцненням. З використанням даного методу розроблено раціональну структуру технологічного процесу виготовлення лопаток компресорів. Одержано емпіричну залежність впливу параметрів якості поверхневого шару на межу витривалості лопаток, одержаних високошвидкісним фрезеруванням з наступною оздоблювально-зміцнювальною обробкою, що дозволяє прогнозувати ресурс їх роботи. Встановлено вплив технологічної спадковості попередніх операцій на напружено-деформований стан робочих поверхонь лопаток компресорів, на підставі якого визначено раціональні режими оздоблювально-зміцнювальної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-049.2 +
Шифр НБУВ: РА357235

Рубрики:

      
19.

Сахно 
Трансгеномні (Brassica napus+B.nigra) та трансгенні (Orychophragmus violaceus) рослини родини хрестоцвітих: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Людмила Олександрівна Сахно ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-314
Шифр НБУВ: РА323695

Рубрики:

      
20.

Сахневич І.Д. 
Формування громадянського самовизначення учнів професійно-технічних навчальних закладів у позанавчальній діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.Д. Сахневич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено модель формування громадянського самовизначення учнів професійно-технічних навчальних закладів у позанавчальній діяльності, обгрунтовано педагогічні умови, що сприяють забезпеченню активізації громадянського самовизначення вихованців. Розкрито сутність дефініцій "громадянське самовизначення учнів професійно-технічних навчальних закладів". Визначено критерії (повнота, глибина осмислення та міцність знань; зміст, спрямованість і стійкість мотивів, характер емоцій; ступінь розвитку умінь і навичок поведінки, їх стійкість; ступінь розвитку саморегуляції та контролю поведінки) та розроблено відповідні їм показники для виявлення рівнів сформованості громадянського самовизначення учнів (високий, достатній, середній, низький). Обгрунтовано структуру громадянського самовизначення як системи взаємопов'язаних компонентів - когнітивного, емоційно-мотиваційного, діяльнісно-поведнікового та саморегулятивного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.352.13 + Ч461.385 +
Шифр НБУВ: РА370929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського