Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (315)Книжкові видання та компакт-диски (194)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=САМСОН$<.>+<.>A=ВАЛЕРИ$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Самсонова М.О. 
Драма О.Блока в інтертексті драматургії російського постмодернізму: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.О. Самсонова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-336 + Ш5(4РОС)6-4Блок,О.О.536
Шифр НБУВ: РА319030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Самсоненко А. А. 
Основи раціональної технології сортової прокатки заготовок з інструментальних сталей зі зменшенням глибини поверхневих дефектів і зниженням ресурсовитрат: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / А. А. Самсоненко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено вплив таких факторів як початкова глибина дефекту, температура прокатки, умови тертя, коефіцієнт витяжки, форма калібра та розкату на розподіл деформації приконтактного дефектного шару у процесі прокатки заготовок з інструментальних сталей у калібрах простої форми. Визначено зв'язок між обраними системами калібрів і деформацією приконтактного шару у процесі прокатки простих профілів з інструментальних сталей. Розроблено рекомендації з удосконалення калібровки валків і технології прокатки, а також пристрої для охолодження валків за умов середньо- та дрібносортних станів, що забезпечують зменшення ресурсовитрат у процесі прокатки сортових профілів простої форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.3-64
Шифр НБУВ: РА373717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Самсоненко О.О. 
Підвищення еколого-енергетичної ефективності виробництва побутових холодильників: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.О. Самсоненко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено стратегію зниження емісії парникових газів за умов виробництва побутових холодильників на прикладі АТ "НОРД", що використовує як критерій стійкого розвитку кліматичну характеристику життєвого циклу виробу. Доведено, що основний вплив на зазначену характеристику побутового холодильника здійснюють непрямі ефекти глобального потепління, які є результатом споживання енергії у процесах добування сировини та матеріалів, виробництві, експлуатації та утилізації побутового холодильника. На підставі аналізу повного життєвого циклу побутових холодильників, що використовують як холодоагенти вуглеводні (R600a) і фторвуглеводні (R134a), виявлено перевагу холодильних агрегатів, що працюють на природних робочих речовинах. Показано, що можливі витоки з системи охолодження побутового холодильника, які вимагають сервісного обслуговування протягом строку експлуатації, становлять менше 10 % від загальної дози заправлення. Одержано тривимірні розподіли полів швидкостей і температур у реальних моделях камер побутових холодильників, що імітують результати теплових впливів під час приймально-здавальних випробувань і створюють підстави для розробки комп'ютерної системи діагностики якості продукції, що випускається. Запропоновано моделі нейронних мереж, які відтворюють з високою точністю результати калориметричних тестів за різних зовнішніх умов і є ефективним інструментом для інтерполяції та прогнозування втрати маси холодоагенту та потужності компресорів побутових холодильників у широкому температурному діапазоні. Штучні нейронні мережі використано як критерії відбору продукції під час проведення температурних тестів даних холодильників за нестаціонарних режимів, що суттєво зменшило кількість і час приймально-здавальних випробувань за серійного виробництва побутових холодильників "НОРД".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-06 +
Шифр НБУВ: РА356912

Рубрики:

      
4.

Самсонова Я.О. 
Правове регулювання відносин з виробництва й реалізації виноградної продукції в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Я.О. Самсонова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено історичні аспекти розвитку правового регулювання виробництва й реалізації виноградної продукції в Україні. Розглянуто правовідносини, що складаються в процесі виробництва виноградної продукції, правосуб'єктність її товаровиробників. Охарактеризовано систему договорів у сфері реалізації виноградної продукції, особливості договорів куплі-продажу й поставки виноградної продукції, а також договір контрактації винограду. Описано різні види відповідальності за порушення договірних зобов'язань у процесі реалізації виноградної продукції, розкрито специфіку заходів такої відповідальності, що пов'язано з особливим предметом договірних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26(4УКР) б + Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА371430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Самсонніков О.В. 
Структура дво- та трикомпонентних розплавів алюмінію з 3d- металами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Самсонніков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Уперше проведено комплексний аналіз атомної структури розплавів Al - Ni з використанням тривимірних моделей, реконструйованих з експериментальних кривих структурного фактора, метричних і топологічних параметрів поліедрів Вороного та симплексів Делоне. Проведено експериментальне дослідження й аналіз атомної структури розплавів системи Al - Co з використанням тривимірних моделей, реконструйованих з даних кривих. Установлено немонотонну поведінку параметрів локальної структури атомів для розплавів Al - Ni й Al - Co в області концентрацій, що відповідає умовам утворення квазікристалічних фаз за швидкого загартування розплаву. Проведено порівняльний аналіз структурних моделей рідких металів (Na, K, Al), одержаних за методом оберненого Монте - Карло та методом молекулярної динаміки. Проведено рентгенодифракційне дослідження й аналіз атомної структури розплавів систем Al - Ni - Co та Al - Ni - Fe в області концентрацій, що відповідає утворенню квазікристалічних фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511,0 + К233.104.01 +
Шифр НБУВ: РА356351

Рубрики:

      
6.

Самсон О.Я. 
Субклінічний гіпотиреоз та зміни рівня гамма-аміномасляної кислоти в плазмі крові у дітей з новоутвореннями та іншими захворюваннями щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.Я. Самсон ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати визначення стану гіпофізарно-тиреоїдної системи та рівня ГАМК у крові хворих дітей із захворюваннями щитовидної залози (аутоімунний тиреоїд, нетоксичний дифузний, вузловий, багатовузловий зоб, рак щитовидної залози), вивчено можливість зв'язку між ними. Розроблено додатковий метод діагностики наявності метастазів та/або рецидиву раку щитовидної залози у дітей, прооперованих з приводу раку щитовидної залози. Встановлено існування субклінічного гіпотиреозу у 33,3 % хворих на нетоксичний дифузний зоб ІІ ст., у 26,9 % - на аутоімунний тиреоїдит, у 23,1 % - на нетоксичний багатовузловий зоб, у 14,3 % - на нетоксичний вузловий зоб, у 18,9 % - на рак щитовидної залози. Під час дослідження концентрації ГАМК у плазмі крові встановлено різку активацію ГАМК-ергічної системи у дітей з доброякісними та злоякісними новоутвореннями щитовидної залози, а також виражені порушення процесів медіаторного забезпечення ряду важливих функцій мозку, зокрема, антистресорної та нейроендокринної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.23-3 + Р733.569.452-3
Шифр НБУВ: РА313328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Самсонова В.В. 
Формування організаційно-економічного механізму поширення сільськогосподарських знань та інформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.В. Самсонова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади удосконалення організаційно-економічного механізму поширення сільськогосподарських знань та інформації, розроблено концептуальні підходи до побудови системи його реалізації з використанням потенціалу аграрної освіти, науки та сільськогосподарського дорадництва. Обгрунтовано класифікацію інтелектуальних товарів і послуг як об'єктів купівлі-продажу на інформаційному сегменті ринку інновацій. Розкрито сутність категорії "організаційно-економічний механізм поширення знань та інформації". Визначено функції та напрями діяльності установ аграрної науки, освіти та дорадництва у процесі поширення знань та інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 ф121 +
Шифр НБУВ: РА363156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Самсоненко С. В. 
Рання діагностика коморбідного ураження нирок при ювенільному ідіопатичному артриті у дітей: автореферат дис. ... д.філософ : 228 / С. В. Самсоненко. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Самсоненко М. М. 
Модифікування оксиду олова (IV) та його використання як сорбента та каталізатора: автореферат дис. ... к. х. н. : 01.04.18 / М. М. Самсоненко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню впливу механохімічної, мікрохвильової та ультразвукової обробок на фізико-хімічні властивості діоксиду олова, в т.ч. їх стабільність при високих температурах. Досліджено вплив умов модифікування на активність одержаних зразків в процесах фотодеструкції органічних забруднювачів у водних розчинах під дією видимого світла, а також їх сорбційних властивостей по відношенню до іонів U(VI). В роботі науково обґрунтовано взаємозв’язок між фізико-хімічними та фотокаталітичними і сорбційними характеристиками діоксиду олова. Показано, що механохімічне та мікрохвильове модифікування осаджених зразків SnO(ОН)2 та промислових зразків SnO2 дозволяє отримати термічностабільні мезо- та мезомакропоруваті матеріали, що мають високу активність в фотокаталітичних та сорбційних процесах. Встановлено, що при допуванні діоксиду олова висококристалічними оксидами, окрім фази SnO2, присутня фаза допанту, а для зразків, допованих солями металів, з наступною їх термічною обробкою – лише кристалічна фаза діоксиду олова. При використанні в якості допанту TiO(OH)2 відбувається утворення твердого розчину на основі SnO2. Показано, що внаслідок допування Ag+, Zn2+, Cu2+, Cr3+, Fe3+, Pr3+, Sm3+, Ce4+, Ti4+, Nb5+, Ta5+, Mo6+ відбувається значне звуження ширини забороненої зони та підвищення фотокаталітичної активності при дії видимого світла. За рахунок максимального звуження забороненої зони та зменшення швидкості рекомбінації носіїв заряду, зразки SnO2, доповані 1-2 мас. % срібла, мають максимальну фотокаталітичну активність та ступінь мінералізації по відношенню до барвників та фенолів. На основі одержаних результатів представлено спосіб отримання сонохімічно допованого діоксиду олова, як фотокаталізатора, активного при дії видимого світла, з оптимальними фізико-хімічними характеристиками.Ключові слова: діоксид олова, механохімічна, ультразвукова та мікрохвильова обробка, допування, порувата та кристалічна структура, оптичні характеристики, будова поверхні, термічна стійкість, фотокаталітична активність, іонообмінні властивості.^UThe dissertation is devoted to the research of the influence of mechanochemical, microwave and ultrasonic treatments on the physicochemical properties of tin dioxide, including their stability at high temperatures and the research of activity of the obtained samples in the processes of photodestruction of organic pollutants in aqueous solutions under visible light, as well as their sorption properties in relation to ions U(VI). The relationship between physicochemical and photocatalytic and sorption characteristics of tin dioxide is scientifically substantiated. According to DTA-TG data, the precipited and high-dispersed commercial samples correspond to composition SnO(OH)2, the low-dispersed – SnO2. The mechanochemical and microwave treatment of samples leads to partial removal of OH-groups. It`s accompanied by transformation of initial SnO(OH)2 into SnO2. Chemical composition of SnO2 doesn`t change under modification. According to XRD data, laboratory precipited samples have X-ray amorphous structure and commercial powders are crystalline. The crystal structure is partially destroyed after mechanochemical treatment but, on the contrary, improved as a result of microwave treatment. It`s shown that mechanochemical and microwave modification of precipitated and commercial SnO2 samples allows to obtain meso- and mesomacroporous materials. Peculiarity of milling in water is formation of the secondary porosity that presented by macropores. A uniform mesoporous structure is formed as a result of the MWT of wet gels and dry xerogels. UV-Vis spectra show batochromic shift of absorption edge and corresponding narrowing of band gap for modified SnO2 samples from 4.2 to 3.5-3.9 eV. It was found that when doping with highly crystalline oxides, a separate dopant phase is formed, and when doping with metal salts followed by heat treatment, only the crystalline phase of tin dioxide is preserved. When TiO(OH)2 is used as a dopant, the formation of a solid substitution solution based on SnO2 is observed. When wet SnO2 gels are doped, high values of the specific surface, increase the total volume of pores, formation of additional meso- and macropores are observed. Also, the introduction of dopants into the structure of tin dioxide contributes to the narrowing of the band gap, but to a different extent. Silver doping maximally narrows the band gap to 2.59 eV. All types of modification lead to improved functional characteristics of the obtained SnO2 samples. Mechanochemical and microwave treatment leads to the increased of photocatalytic activity of SnO2 samples in the range of visible light in the processes of photodegradation of dyes and phenols. Doping with all studied metals also contributes to an even greater increase in the photocatalytic activity of tin dioxide. On the basis of the obtained results, a simple method for producing sonochemically doped tin dioxide, active under the action of visible light, with optimal physicochemical characteristics is presented. The decisive influence of the meso- and meso-macroporous structure of tin dioxide on its sorption properties in relation to U(VI) in both cationic and anionic forms was established. Keywords: tin dioxide, mechanochemical, ultrasonic and microwave treatment, doping, porous structure, crystal structure, optical characteristics, surface structure, thermal stability, photocatalytic activity, ion exchange properties.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського