Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=САКУН$<.>+<.>A=АЛІНА$<.>+<.>A=ЖОРЖОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Сакун О.В. 
Аналіз ефективності кріоконсервування клітинних суспензій з постійною та змінною швидкістю охолодження: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.В. Сакун ; НАН України; Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - побудова та експериментальне підтвердження кількісної моделі кріопошкодження суспензії дріжджоподібних грибів Saccharomyces cerevisiae у розчині "диметилсульфоксид (10 об.%) - 0,135 М хлориду натрію - вода" за лінійних та нелінійних режимів охолодження на етапі її кристалізації. Методами вольюмометрії, світлової мікроскопії та термодинаміки необоротних процесів визначено величину осмотично неактивного об'єму дріжджових клітин, значення коефіцієнтів проникності для води та кріопротекторів крізь плазматичну мембрану Saccharomyces cerevisiae та енергії активації процесів їх проникання. Показано, що 1,2-пропандіол впливає на плазматичну мембрану Saccharomyces cerevisiae, знижуючи енергію активації проникання молекул води крізь неї. Розроблено кількісну модель кріопошкодження клітин на етапі кристалізації, яка створює можливість визначати оптимальні умови їх охолодження, спираючись на невелику кількість даних про транспортні та геометричні параметри цих клітин. У моделі враховано внесок у кріопошкодження двох основних чинників, які протилежно залежать від швидкості охолодження - ефектів розчину та внутрішньоклітинної кристалізації. На основі моделі визначено оптимальні з точки зору двофакторної теорії кріопошкодження лінійний і нелінійний режими охолодження суспензії мікроорганізмів Saccharomyces cerevisiae. Доведено, що механізм кріозахисної дії швидкого двоступінчатого охолодження принципово не відрізняється від оптимального з точки зору двофакторної теорії кріопошкодження режиму охолодження зі сталою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1Sac*551.7*715.7-636-601.2 + Е0*551.7*715.7-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА 368111

Рубрики:

      
2.

Сакун М. В. 
Диференційоване застосування магнітолазеротерапії в комплексному санаторно-курортному лікуванні дітей з хронічним тонзилітом та вегетативною дисфункцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / М. В. Сакун ; ДУ "Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології". — О., 2011. — 25 с.: рис., табл. — укp.

За результатами ретроспективного аналізу історії хвороби дітей з хронічним тонзілітом (ХТ) встановлено, що у разі захворювання, яке триває більше ніж п'ять років, у половини з них виявлено наявність вегетативної дисфункції (ВД), що передбачає необхідність корекції психовегетативних порушень за умов санаторно-курортного лікування. Встановлено, що у таких дітей переважають порушення парасимпатичного та симпатичного типів, підвищення симпатико-адреналінової активності. Поєднання ХТ і ВД супроводжується порушеннями в психоемоційній сфері дітей з високим і середнім рівнем нейротизму та тривожності, психоемоційною лабільністю. Встановлено, що наявність негативних психоемоційних проявів у матері хворої дитини здійснює суттєвий вплив на ефективність корекції психовегетативної дисфункції у дітей у процесі санаторно-курортного лікування, що підтверджує особливу значущість проведення сімейної психологічної підтримки. Уперше обгрунтовано доцільність диференційованого призначення магнітолазерної терапії з урахуванням типу вегетативних порушень в комплексному санаторно-курортному лікуанні дітей з даними хворобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.116-54 + Р733.628.063-54
Шифр НБУВ: РА383805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сакун А.В. 
Комунікативна легітимація освіти в контексті глобалізації: автореф. дис...канд. філос. наук : 09.00.10 / А.В. Сакун ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження особливостей процесу навчання, який здійснюється у межах інституціоналізованої освіти, як спеціально організований, цілеспрямований та керований процес взаємодії вчителя та учня, спрямований на засвоєння знань, умінь і навичок. Визначено принципову необхідність формування уміння критичного ставлення до поцесу засвоєння знань, умінь і навичок, в результаті якого людина здатна усвідомлювати, перевіряти, вносити уточнення, не змінюючи його змісту. Така здатність визначає володіння інтерсуб'єктивним відношенням. Процес, що розгянуто, суттєво розширив роль і значення освіти за умов глобалізації, що є чинником соціалізації та світоглядної орієнтації особистості. Охарактеризовано зв'язок легітивних соціальних функцій освіти зі змістом освітнього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*148:Ч30 + Ч30 в05 +
Шифр НБУВ: РА367244

Рубрики:

      
4.

Сакун Г. О. 
Освіта як предмет філософсько-аксіологічної рефлексії: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / Г. О. Сакун ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито культурно-історичну динаміку процесу освіти, визначено основні вектори модернізації її ціннісно-цільових основ. Досліджено сутність комунікативної раціональності, основу якої становлять дві фундаментальні сутності - інформація та взаємозв'язок. Встановлено, що дана сфера раціональності представлена як вектор взаємодії суб'єктів освітнього процесу щодо пізнаваної проблеми, у результаті якого встановлюється розуміння. Визначено, що основним засобом вираження комунікативної раціональності є мова як ціннісно-семіотичний канал освіти, яка формує специфічне "мовне світобачення" реальності суб'єктів освітнього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:Ю2 + Ю6*148:Ч30
Шифр НБУВ: РА373560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сакун А.Ж. 
Основні напрями ефективного розвитку реформованих сільськогосподарських підприємств регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.Ж. Сакун ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

На базі системно-структурного підходу визначено об'єктивну необхідність, напрями та зміст ефективного розвитку аграрних формувань у пореформенний період. Висвітлено суть і значення форм власності та багатоукладності, оренди землі та майна, внутрішньогосподарських відносин, особливостей регіональних умов і ресурсів. Здійснено оцінку пореформенного розвитку аграрних формувань Херсонщини, визначено економічну ефективність виробничої діяльності підприємств різних організаційно-економічних форм. Обгрунтовано подальший ефективний розвиток реформованих сільськогосподарських підприємств на базі узгодженого функціонування фермерських господарств, кооперативів, орендних та інших підприємств; створення Спілок селян-співвласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-183 + У9(4УКР-4ХЕС)321.0-183 +
Шифр НБУВ: РА330182

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сакун Л.М. 
Регулювання збуту продукції машинобудування: методи і напрями удосконалення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Л.М. Сакун ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методичні та прикладні аспекти вдосконалення й оптимізації виробничо-збутової діяльності підприємств машинобудівної галузі. Запропоновано новий підхід до формування ефективного механізму регулювання збуту продукції на підставі застосування комплексної системи управління підприємством. Розроблено науково-методичні засади поняття "збутовий цикл" продукції, який дозволяє оцінити ефективність збутового процесу на машинобудівних підприємствах. На підставі запропонованих економіко-математичних моделей збуту проведено комплексне дослідження тенденцій, властивих процесу продажу продукції. Здійснено розрахунок критеріїв збутового циклу машибудівної продукції з застосуванням методів експертних оцінок і сіткового планування. Запропоновано методику розрахунку показників результативності процесу регулювання виробничо-збутової діяльності підприємств галузі машинобудування шляхом поєднання концепції наскрізної логістики та процесного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851.1-592-21 +
Шифр НБУВ: РА353393

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гакал Т. О. 
Організаційно-економічний механізм розвитку підприємств сільського зеленого туризму в Україні / Т. О. Гакал. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню теоретико-методичних засад та розробці практичних рекомендацій з формування організаційно-економічного механізму розвитку підприємств сільського зеленого туризму.Поглиблено сутність сільського зеленого туризму. Розглянута система критичної інфраструктура підприємств сільського зеленого туризму. Розроблена методика розрахунку узагальнюючого показника розвитку системи критичної інфраструктури. Обґрунтовано стратегічні аспекти розвитку підприємств сільського зеленого туризму в напрямку соціально-економічного зростання сільської місцевості та зміцнення національної економіки. Розглянуто методичний інструментарій оцінки залежності обсягу доходів підприємств сільського зеленого туризму Одеської області від показників туристичної, соціально-економічної, інфраструктурної та рекреаційної складових. Поглиблено сутнісні положення щодо здійснення державних заходів з підтримки діяльності підприємств сільського зеленого туризму, як перспективного виду підприємництва в сільській місцевості. Розроблені концептуальні засади формування організаційно-економічного механізму розвитку підприємств сільського зеленого туризму. Цей механізм представлений сукупністю методів, інструментів та важелів, призначених для активізації та стимулювання підприємницької діяльності в сфері внутрішніх туристичних послуг. Розвиток розробленого механізму сприятиме нарощенню внутрішніх туристичних потоків, забезпеченню сільського населення робочими місцями, сприятиме активізації інвестиційних процесів.^UThe dissertation is devoted to the research of theoretical and methodological foundations and the development of practical recommendations for the formation of organizational and economic mechanism for the development of rural green tourism enterprises.The essence of rural green tourism is deepened. The system of critical infrastructure of rural green tourism enterprises is considered. A method for calculating a generalized indicator of critical infrastructure system development has been developed. Strategic aspects of development of rural green tourism enterprises in the direction of socio-economic growth of rural areas and strengthening of the national economy are substantiated. The methodical tools of estimation of dependence of volume of incomes of the enterprises of rural green tourism of Odessa region on indicators of tourist, social and economic, infrastructural and recreational component are considered.The essential provisions on the implementation of state measures to support the activities of rural green tourism enterprises as a promising type of entrepreneurship in rural areas have been deepened. Conceptual bases of formation of the organizational and economic mechanism of development of the enterprises of rural green tourism are developed. This mechanism is represented by a set of methods, tools and levers designed to stimulate and stimulate business in the field of domestic tourism services. The development of the developed mechanism will contribute to the increase of domestic tourist flows, provision of the rural population with jobs, will promote the activation of investment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського