Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (309)Книжкові видання та компакт-диски (265)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=САВК$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Савків В.Б. 
Автоматизація процесів завантаження об'єктів типу тіла обертання на основі струменевих захоплюючих пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.Б. Савків ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені струменеві захоплюючі пристрої для автоматизації процесів завантаження неміцних, нежорстких, крихких, гнучких, з покриттями, забруднених, нагрітих та інших об'єктів типу тіла обертання, які забезпечують високу точність базування та центрування об'єктів, надійність та довговічність роботи, мають низьку собівартість. Встановлені теоретичні та експериментальні залежності для розрахунку статичних, динамічних та витратних характеристик струменевих захоплювачів. Визначені оптимальні конструктивні параметри захоплювачів і запропоновано методику їх проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.94-04

Рубрики:

      
2.

Савка А. П. 
Вплив міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / А. П. Савка ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Систематизовано концептуальні підходи до визначення змісту категорії "добробут населення", узагальнено механізми впливу міжнародної торгівлі на добробут населення, методи його аналізу. Проаналізовано особливості участі трансформаційних країн у міжнародній торгівлі, які визначають її вплив на добробут населення, проведено оцінювання негативного соціального потенціалу міжнародної торгівлі у поглибленні просторової нерівності в східноєвропейському регіоні. Запропоновано концептуальні засади покращання впливу міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн, виокремлено напрями удосконалення глобальної системи торговельного регулювання в інтересах підвищення добробуту їх населення. Обгрунтовано економічні й організаційні засоби посилення позитивних і мінімізації негативних соціально-економічних наслідків участі України у міжнародній торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА375786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Савка І.Г. 
Встановлення судово-медичних критеріїв переломів коротких трубчастих кісток кисті при травмах тупими предметами за даними клінічних, морфологічних, експериментальних та експертних досліджень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / І.Г. Савка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено судово-медичні критерії переломів коротких трубчастих кісток кисті, одержаних внаслідок ушкодження тупими предметами. Встановлено залежність між умовами виникнення переломів та їх локалізацією, морфологією і характером. Виявлено, що найбільш поширеними видами даних травм є основний та опосередкований переломи, визначено їх особливості. Встановлено, що переломи п'ясткових кісток та фаланг пальців виникають у місці прикладання сили і характеризуються наявністю косопоперечних та поперечних ліній з переважанням ознак розтягнення кісткової тканини на долонній, а ознак стиснення - на тильній поверхні кісток; опосередковані (конструкційні) переломи виникають на віддалі від місця прикладання сили, мають косі й поздовжні лінії та протилежне взаємовідношення ознак стиснення і розтягнення кісткової тканини, перебіг процесу їх руйнації можна прослідкувати за стереомікроскопічною картиною країв переломів цих кісток. Відзначено вплив анатомо-структурних особливостей будови на закономірності виникнення переломів окремих відділів кісток кисті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.24 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА329331

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Савков А. П. 
Державне управління виборчим процесом в Україні: теоретико-методологічні засади: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. П. Савков ; ВР України, Ін-т законодавства. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено шляхи вдосконалення та розвитку системи державного управління виборчим процесом в Україні. Розглянуто виборчий процес в контексті соціального складового, а саме, як елемент формування соціального простору. Обгрунтовано характеристику державного управління виборчим процесом в Україні, а також розкрито зміст виборів як провідної складової державного управління та розвитку Української держави. Визначено основні проблеми, які негативно впливають на демократичний розвиток вітчизняної виборчої системи, концептуальні засади дієвості системи державного впливу на виборчий процес. Застосовано нові теоретико-методологічні підходи до визначення державного управління виборчим процесом в Україні, завдяки чому виявлено не досліджені раніше інструменти контролю й інші дієві засоби контролю за виборчим процесом з боку держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Ф3(4УКР)68
Шифр НБУВ: РА377388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Савкіна Р.К. 
Дефектоперетворення в твердих розчинах CdHgTe, стимульоване ультразвуком допорогової інтенсивності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Р.К. Савкіна ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3
Шифр НБУВ: РА316956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Савка І. С. 
Діагностика, комплексне лікування та профілактика пошкоджень кісток нижньої кінцівки у військовослужбовців внаслідок перевантаження: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / І. С. Савка ; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше вивчено рівень і структуру стресових пошкоджень кісток у загальній захворюваності та серед класу хвороб кістково-м'язової системи у різних контингентів військовослужбовців і видах Збройних сил України. Статистично вірогідно встановлено, в які строки й які види фізичних навантажень, а також які інші ендогенні чинники призводять до виникнення стресових пошкоджень кісток нижньої кінцівки у військовослужбовців. Вдосконалено клініко-рентгенологічну класифікацію та визначено основні нозологічні форми стресових пошкоджень кісток, які відповідають Х міжнародній статистичний класифікації хвороб. Вперше статистично вірогідно встановлено діагностичну цінність променевих методів діагностики стресових пошкоджень кісток і визначено їх оптимальну послідовність застосування для ранньої діагностики процесу. Вперше вивчено особливості біомеханіки ходьби у пацієнтів зі стресовими пошкодженнями кісток нижньої кінцівки, а також визначено біомеханічні параметри ходьби з використанням індивідуальних коригувальних устілок, що дозволяє рекомендувати застосування устілок для комплексного лікування та профілактики цих станів. Вперше вивчено зміни підфасціального тиску в кістково-м'язових футлярах у разі стресових пошкоджень кісток в пошкодженому сегменті кінцівки. Вперше за виконання електронейроміографії у хворих зі стресовими пошкодженнями кісток нижньої кінцівки виявлено зниження швидкості, амплітуди та збільшення латентного періода, тривалості м'язової відповіді, а також зниження амплітуди потенціалів рухових одиниць. Вперше розроблено лікувально-діагностичний алгоритм у разі стресових пошкоджень кісток. Розроблено та впроваджено систему комплексного диференційованого підходу до лікування хворих в залежності від локалізації, форми, стадії процеса, яка включає сучасні методи хірургічного лікування. Вдосконалено принципи та запропоновано заходи профілактики та військово-лікарської експертизи у разі стресових пошкоджень кісток нижньої кінцівки серед військовослужбовців Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5 + Р89
Шифр НБУВ: РА382290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Савка В. Г. 
Комплексне патофізіологічне та кореляційно-оптичне дослідження функціонально-морфологічного стану нирки за умов розвитку тубуло-інтерстиційного синдрому: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / В. Г. Савка ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено, що за умов розвитку тубуло-інтерстиційного синдрому на 30-ту добу сулемової нефропатії, який перебігає на фоні гіперфідьтрації, зниження ферментативної фібринолітичної активності, екскреції іонів водню сечі, гальмування активності сукцинагдегідрогенази супроводжується розростанням сполучної тканини в кірковій речовині нирки, що підтверджено збільшенням вмісту оксипроліну як маркера колагену та застосуванням кореляційно-оптичного дослідження, яке виявило зростання вмісту кристалічної та зниження вмісту аморфної речовини. Показано, що на 30-ту добу сулемової нефропатії на фоні гальмування необмеженого протеолізу за азоальбуміном, азоказеїном і ферментативного фібринолізу встановлено розростання сполучної тканини в мозковій речовині нирки, що підтверджено зростанням вмісту кристалічної речовини та зниженням вмісту аморфної за даними кореляційно-оптичного дослідження, що пояснюється розростанням оптично активної сполучної тканини в інтерстиції вздовж мозкових променів. Встановлено, що за умов розвитку тубуло-інтерстиційного синдрому на фоні гальмування необмеженого протеолізу за азоальбуміном, азоказеїном, азоколом і сумарної, ферментативної, неферментативної фібринолітичної активності в сосочку нирки спостерігається розростання сполучної тканини, що підтверджено застосуванням кореляційно-оптичного дослідження, яке виявило зростання вмісту кристалічної речовини та зниження аморфної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-3
Шифр НБУВ: РА375968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Савка Л.В. 
Методика вивчення "Української народної вишивки" майбутніми вчителями обслуговуючої праці: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.В. Савка ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено діагностичні методики для визначення рівнів сформованості пізнавальних та психомоторних здібностей студентів. Розроблено завдання для розвитку спеціальних здібностей у процесі викладання курсу "Українська народна вишивка", перевірено їх вплив на формування рівнів спеціальних здібностей, необхідних у процесі обробки текстильних матеріалів ручними швами. Визначено умови ефективного формування пізнавальної активності у процесі організації вивчення студентами даного курсу. Розроблено та перевірено ефективність методу формування національної самосвідомості майбутніх учителів обслуговуючої праці в процесі вивчення мистецтва народної вишивки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Щ126.96р(4Укр)21-25
Шифр НБУВ: РА316856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Савков П.А. 
Методика контролю технічного стану цифрових типових елементів заміни, які містять елементи з зворотними зв'язками, безпосередньо на місці дислокації радіоелектронних засобів озброєння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / П.А. Савков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Військ. ін-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Базуючись на ієрархічній математичній моделі цифрових типових елементів заміни (ТЕЗ) на структурному та функціональному рівнях та з застосуванням алгоритму побудови детермінованих тестових посідовностей розроблено методику контролю технічного стану цифрових типових елементів заміни, які містять елемент зі зворотніми зв'язками, безпосередньо на місці дислокації радіоелектронних засобів озброєння (РЗО). Наведена модель дає змогу автоматизувати процес контролю технічного стану цифрових ТЕЗ з використанням бази даних типових логічних елементів і функціональних вузлів, що дозволяє істотно скоротити час контролю цифрових ТЕЗ, які дають підстави для підозри щодо несправності, шляхом побудови детермінованих тестових послідовностей та виявити відмови елементів, охоплених зворотними зв'язками. За результатами наукових результатів розроблено технічні рішення та рекомендації стосовно виготовлення та експлуатації простого та дешевого пристрою, який реалізує методику контролю технічного стану цифрових ТЕЗ безпосередньо на місці дислокації РЗО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц825 +
Шифр НБУВ: РА334663

Рубрики:

      
10.

Савкіна О.В. 
Механізми державного регулювання системи надання медичної допомоги населенню України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Савкіна ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади та практичні підходи щодо удосконалення організаційного механізму державного регулювання системи охорони здоров'я за умов ринкової трансформації економіки України з урахуванням світового та вітчизняного досвіду. Визначено економічну сутність та особливості організації нової моделі вітчизняної системи охорони здоров'я, розкрито концепцію та структуру організаційно-економічного механізму галузі як сукупності форм і методів, за допомогою яких здійснюється управління медичною допомогою у сфері суспільного виробництва як єдиної економічної системи країни. Обгрунтовано визначення державної системи охорони здоров'я як сукупності установ, організацій і підприємств, що здійснюють організацію та розподіл споживання медичних послуг або товарів медичного призначення на ринку громадського здоров'я, зокрема підтримки санітарно-епідеміологічної безпеки, надання суміжних лікувально-оздоровчих послуг (у сфері санаторно-курортного оздоровлення та фізкультури), що забезпечує задоволення відповідних потреб населення у збереженні та відновленні суспільного здоров'я. Визначено основні напрямки державної політики щодо використання додаткових джерел фінансування системи охорони здоров'я за умов соціально-економічних трансформацій, обгрунтовано перспективи реорганізації механізмів управління та фінансового забезпечення галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР)2 к +
Шифр НБУВ: РА345031

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Савков А.П. 
Механізми реформування районного агропромислового комплексу в умовах перехідної економіки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.П. Савков ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше здійснено системний комплексний моніторинг і аналіз процесів реформування агропромислового комплексу (АПК) адміністративного району за сучасних умов. Визначено пріоритетні напрями та механізми реалізації державної регіональної політики на базовому рівні адміністративного району. Розвинуто засади аналізування практичної дієвості та ефективності управлінських рішень державної районної адміністрації щодо реформування АПКП. Удосконалено та розвинуто загальні методичні підходи до аналізу процесів реформування АПК базового рівня. Розроблено методичні аспекти впровадження державної політики з даної проблеми. Запропоновано методику аналізу процесів реформування АПК району та механізми визначення їх ефективності шляхом здійснення моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320 +
Шифр НБУВ: РА325361

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Савка Ю.М. 
Особливості гемодинамічного забезпечення дозованих фізичних навантажень в залежності від типу саморегуляції кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Ю.М. Савка ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено типологічні особливості гемодинамічних реакцій здорових людей на дозовані фізичні навантаження. Встановлено, що найбільш оптимальні гемодинамічні реакції на одноразові дозовані фізичні навантаження характерні для представників судинного та середнього типів саморегуляції кровообігу (ТСК). Показано існування оптимальних варіантів типів саморегуляції для певних видів навантажень. Отримано кількісні критерії гемодинамічних показників, які можуть бути використано як типологічні нормативи. Аргументовано доцільність використання типів саморегуляції кровообігу для вибору спортивної спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7
Шифр НБУВ: РА314665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Савка А.М. 
Перший сезон Львівської філармонії (1902 - 1903 рр.) у контексті філармонічного руху: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / А.М. Савка ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено одне з особливих мистецьких явищ духовної традиції Галичини - перший сезон Львівської філармонії 1902 - 1903 рр., який розглянуто в контексті світового філармонічного процесу та в парадигмі культурних запитів і потреб суспільства на зламі XIX - XX ст. Діяльність Львівської філармонії у досліджуваному сезоні проаналізовано за наступними параметрами: виконавських складів, репертуару (місцевих і гастролюючих музикантів), жанровою та типологічною класифікацією концертів, музично-критичного дискурсу, соціокультурними вимірами функціонування даної інституції в суспільстві. Показано, що фокусуючи провідні вектори розвитку філармонічного руху як потужного рушія духовного прогресу, широка амплітуда художньо-мистецького спектру концертного сезону Львівської філармонії 1902 - 1903 рр. надає можливість для подальших досліджень культурологічного порядку відповідних напрямів гуманітарних наук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ303(4УКР-4ЛЬВ-2Л)61-63 л7
Шифр НБУВ: РА370567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
14.

Савко Н.В. 
Препарати рослинного походження у комплексному лікуванні хворих на хронічний нейродерміт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.В. Савко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Удосконалено терапію хворих на хронічний нейродерміт, визначено шляхи профілактичних заходів. З використанням методів комплексного лікування хворих на нейродерміт проаналізовано можливі причини виникнення даної хвороби. За результатами експерименту з гвінейськими кролями та щурами доведено, що рослинний препарат "Катамас", який містить каротино-токоферолову олію, не виявляє властивостей облігатного подразника, не чинить алергічної, токсичної дії, має протимікробну, протизапальну, епітелізовану дії. Розроблено рослинний препарат "Біотритом" - екстракт з проростків і зеленої маси пшениці для залучення у комплексну терапію даних хворих разом з вітаміном С за допомогою методу електрофорезу з вогнищевим дозованим вакуумом і параверальним ультразвуковим впливом. Вивчено функціональний стан периферичних нервових закінчень у шкірному покриві до та після лікування, а також показники тургору та стійкості стінок капілярів, температури, температурної та больової чутливості та опору шкіри постійному електричному струму, завершеного та незавершенного фагоцитозу. Проаналізовано показники клітинного та гуморального імунітету, досліджено їх роль у виникненні та розвитку нейродерміту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.32-52
Шифр НБУВ: РА319044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Савкова О.Й. 
Структурно-алгоритмічна організація комп'ютеризованої системи моніторингу неоднорідностей гідрофізичних полів водного середовища: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.Й. Савкова ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення ефективності функціонування вимірювальних систем моніторингу для визначення неоднорідностей, які ідентифікують дрібномасштабні прошарки водного середовища з використанням об'єктно-еволюційної моделі та методу імітаційного моделювання. Визначено функціональні залежності оцінок параметрів розподілення геометричних елементів дрібномасштабних турбулізованих шарів за глибиною у вигляді поліномів четвертого ступеня. З використанням цих поліномів запропоновано модель для визначення оцінок параметрів функцій розподілу глибини залягання та товщини турбулізованих шарів. Модель враховує виникнення неоднорідностей на особливих ділянках водного середовища: у шарі термоклину, слабоградієнтному та квазіоднорідному шарах. Запропоновано об'єктно-еволюційну модель вимірювальної системи моніторингу тонкої структури гідрофізичних шарів. На основі даної моделі та моделі розташування турбулізованих шарів за глибиною, а також з використанням імітаційного моделювання запропоновано метод визначення і тестування конфігурації вимірювальної системи моніторингу. Цей метод використано для розробки алгоритму моніторингу гідрофізичних шарів водного середовища, який дозволяє змінювати стратегію зондування на підставі створеної бази даних, промодельованих параметрів турбулізованих шарів, що забезпечує підвищення достовірності ідентифікації неоднорідностей у разі зменшення витрат на проведення експериментів та підвищує ефективність інформаційно-вимірювальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.1
Шифр НБУВ: РА371427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Савків Л. Г. 
Інформаційна технологія експрес-аналізу даних геоелектромагнітних спостережень / Л. Г. Савків. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розв'язано актуальну наукову задачу розроблення інформаційної технології експрес-аналізу даних для підвищення ефективності геофізичних досліджень методом зондування становленням електромагнітного поля в ближній зоні та методом природного електричного поля. Розроблено модель тренду часового ряду моніторингових даних у формі поліному третього степеня, що забезпечує усунення шуму, заповнення пропущених даних та дає змогу подати і дослідити подобову динаміку природного електричного поля в точці спостережень. Удосконалено метод побудови моделі геоелектричного розрізу в точці спостережень, який, за рахунок використання асимптотичних формул до польових даних, забезпечує підтримку оперативного прийняття рішень про проведення подальших етапів вимірювань, зменшує час виконання польових робіт та підвищує достовірність досліджень. Удосконалено метод експрес-аналізу моніторингових даних, який, за рахунок інтеграції описової статистики і моделей трендів часових рядів, дає змогу виявити часові діапазони з нетиповим характером поведінки природного електричного поля та імовірною кореляцією зі сейсмічними подіями. Отримала подальший розвиток інформаційна модель структурування польових та моніторингових даних у частині поєднання службової інформації з даними вимірювань у розробленому форматі, що забезпечує можливість їх подальшого аналізу та візуалізації.^UAn actual scientific problem, the development of information technology for express analysis of data is solved in the dissertation for increasing the efficiency of geophysical research by the transient electromagnetic and natural electric field methods. The model of the time series trend for monitoring data was developed in the form of the third degree polynomial which provides to eliminate the effects of noise, to fill the data gaps and allows to show and study the daily dynamics of the natural electric field at the observation point. The method of constructing a geoelectric cross-section model has been further developed, which, by application the asymptotic formulas to the experimental data, provides the support for express decision-making on further measurement steps, reduces fieldwork time, and improves research reliability. The method for express analysis of monitoring data was developed on the base of descriptive statistics and the simulation of time series trends, which allows to detect the time bands with irregular behavior of the natural electrical field and possible correlation with seismic events. The informational model for structuring data of permanent and in field geophysical observations was further developed by combining meta-information with measured data in a frame of developed format which enabled the possibility for their further analysis and visualization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Савка М. В. 
Організаційно-економічне обґрунтування розвитку фермерських господарств у регіоні / М. В. Савка. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розкрито теоретичні і методичні основи дослідження розвитку фермерських господарств. Сформовано категоріальний апарат для визначення поняття “фермерські господарстваˮ. Запропоновано розглядати розвиток фермерських господарств як складний історичний процес, зумовлений ринковим механізмом господарювання, соціальними та іншими потребами суспільства, що дозволив виділити етапи становлення фермерських господарств у регіоні. Доведено, що ведення дрібного господарства здебільшого не забезпечує високу ефективність, а тому потребує консолідації, об'єднання зусиль з метою високопродуктивної діяльності. Досліджено, що у фермерських господарствах Івано-Франківщини поступово відбуваються позитивні зміни щодо ефективного розвитку, зокрема збільшується кількість продукції сільського господарства, яку вони виробляють, та одержання прибутків у результаті господарської діяльності.Виявлено, що у процесі господарської діяльності фермерські господарства орієнтуються на такі принципи, як: вільний вибір виду діяльності; добровільне залучення ресурсів юридичних та фізичних осіб без порушення законодавства; самостійність щодо здійснення господарської діяльності; можливість найму працівників; вільне розпорядження чистим доходом; можливість здійснення зовнішньоекономічної діяльності; повна відповідальність за результати діяльності.Виокремлено головні риси фермерського господарства, а саме: вільна підприємницька діяльність, що базується на економічній взаємовигоді; приватна форма власності на засоби виробництва; виробнича відособленість та функціонування зі статусом юридичної особи; нечітко виражений поділ праці.За результатами обстеження узагальнено інформацію про оцінку трансформування та ефективність функціонування фермерських господарств, а також вивчено стан, кількісні та якісні характеристики розвитку фермерських господарств Івано-Франківської області. Досліджено концептуальні основи стратегії розвитку фермерських господарств у регіоні та встановлено, що розробка комплексу заходів щодо визначення ключових напрямків діяльності, забезпечення ресурсним потенціалом, формування конкурентних переваг та ефективності стратегічного управління позитивно впливатиме на ефективність діяльності фермерських господарств.У рамках дослідження здійснено аналіз діяльності динаміки прогнозованих змін виробництва продукції сільського господарства фермерськими господарствами, яка повинна бути орієнтована на адаптивну систему управління їхнього функціонування та дозволить урівноважити стан розвитку в умовах конкурентного середовища і боротьби з великими аграрними компаніями задля забезпечення ефективної діяльності.Одним із пріоритетних напрямків розвитку фермерських господарств є модернізація діяльності, яка містить такі базові напрями: активізація співпраці органів державної влади, науково-дослідних установ та фермерських господарств; розширення напрямів інвестиційної привабливості, фінансово-кредитної підтримки фермерських господарств; оптимізація інформаційно-рекомендаційного забезпечення фермерських господарств. Результати здійснення напрямків розвитку фермерських господарств висвітлено в таких аспектах: економічному, соціальному, інституційному та екологічному. Визначено, що інноваційним напрямом розвитку фермерських господарств є формування смарт-спеціалізації фермерства і кооперації фермерів, що дає змогу створювати на базі об'єднаних територіальних громад такі виробничо-фінансові й організаційно-технологічні відносин між суб'єктами аграрного бізнесу, які шляхом об'єднання зусиль власних потенціалів здатні підвищити конкурентоспроможність. Серед концептуальних напрямів стратегії розвитку фермерських господарств особливу увагу приділено диверсифікації видів діяльності, яку запропоновано розглядати у виробничому, технологічному та маркетинговому аспектах.^UThe theoretical and methodological foundations of the study of farm development have been revealed in the dissertation. A categorical apparatus has been formed to define the concept of "farms". It is proposed to consider the development of farms as a complex historical process due to the market mechanism of management, social and other needs of society, which allowed to identify the stages of formation of farms in the region.It has been proven that small-scale management mostly does not provide high efficiency, and therefore requires consolidation, combining efforts for highly productive activities. The farms of Ivano-Frankivsk region are gradually undergoing positive changes in terms of effective development, in particular, increasing the number of agricultural products they produce and making a profit as a result of economic activity.It has been found that in the process of economic activity farms focus on such principles as: free choice of activity; voluntary involvement of resources of legal entities and individuals without violating the law; independence in carrying out economic activities; possibility to hire employees; free disposal of net income; the possibility of foreign economic activity; full responsibility for the results of activities.The main features of farming have been singled out, namely: free entrepreneurial activity based on economic mutual benefit; private ownership of the means of production; production isolation and functioning with the status of a legal entity; vague division of labor.According to the results of the survey, information on the assessment of transformation and efficiency of farms, as well as the state, quantitative and qualitative characteristics of the development of farms in Ivano-Frankivsk region have been summarized. The conceptual bases of the strategy of farm development in the region have been studied and it is established that the development of a set of measures to identify key areas of activity, resource potential, competitive advantage and effectiveness of strategic management will positively affect the efficiency of farms.The study analyzes the dynamics of projected changes in agricultural production by farms, which should be focused on an adaptive management system and balance the development in a competitive environment and the fight against large agricultural companies to ensure effective operation.One of the priority areas of farm development is the modernization of activities, which includes the following basic directions: intensification of cooperation between public authorities, research institutions and farms; expansion of areas of investment attractiveness, financial and credit support of farms; optimization of information and recommendation support of farms. The results of the implementation of directions of development of farms are covered in the following aspects: economic, social, institutional and environmental. It is determined that the innovative direction of development of farms is the formation of smart specialization of farming and cooperation of farmers, which allows to create on the basis of united territorial communities such production and financial and organizational and technological relations between agrarian business entities, efforts of own potentials are capable to increase competitiveness. Among the conceptual directions of the strategy of farm development, special attention is paid to the diversification of activities, which is proposed to be considered in the production, technological and marketing aspects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Савка Т. Р. 
Оптимізація тромбопрофілактики у вагітних із захворюваннями серцево-судинної системи. / Т. Р. Савка. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності та материнської безпечності тривалої антикоагулянтної профілактики при захворюваннях серцево-судинної системи у вагітних. Доповнено існуючі наукові дані щодо особливостей перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду у жінок із захворюваннями серцево-судинної системи, які тривало приймають антикоагулянтну тромбопрофілактику. Диференційовано проведено комплексна оцінка системи гемостазу, стану метаболізму кісткової тканини та венозного кровотоку у венах нижніх кінцівок в пацієнток з кардіальною патологією на тлі тривалої тромбопрофілактики.Розширено існуючі наукові дані, щодо механізмів розвитку побічних ефектів від антикоагулянтної тромбопрофілактики під час вагітності. Впроваджено медикаментозну корекцію, яка дозволяє знизити частоти розвитку ускладнень перебігу вагітності й пологів, інтенсивність та частоту проявів основних побічних ефектів антикоагулянтів у вагітних із кардіальною патологією. Вперше запропоновано нові діагностичні критерії ефективності проведеної перехідної антикогулянтної терапії, що дозволяє зменшити тривалість даної терапії та частоту розвитку побічних ефектів.^UThe dissertation work is devoted to increase of efficiency and maternal safety of long anticoagulant prophylaxis of cardiovascular diseases at pregnant women.The existing scientific data on the peculiarities of pregnancy, childbirth and the postpartum period in women with cardiovascular diseases who take long-term anticoagulant thromboprophylaxis have been supplemented. A comprehensive assessment of the hemostasis system, the state of bone metabolism and venous blood flow in the veins of the lower extremities in patients with cardiac pathology on the background of long-term thromboprophylaxis. Existing scientific data on the mechanisms of development of side effects from anticoagulant thromboprophylaxis during pregnancy have been expanded.Drug correction has been introduced to reduce the incidence of complications during pregnancy and childbirth, the intensity and frequency of the main side effects of anticoagulants in pregnant women with cardiac pathology.For the first time, new diagnostic criteria for the effectiveness of transient anticoagulant therapy have been proposed, which reduces the duration of this therapy and the frequency of side effects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Савкіна Р. К. 
Формування властивостей кристалів та композитних наноструктур під дією ультразвуку / Р. К. Савкіна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено встановленню закономірностей формування властивостей реальних кристалів, мультишарових та нанокомпозитних структур під дією ультразвуку високої частоти та інтенсивності, як в умовах прямого акустичного впливу так і при кумуляції акустичної енергії в середовищі-посереднику. З'ясування фізичних механізмів зазначених явищ проведене на модельному ряді матеріалів, як з низьким порогом дефектоутворення - ртутновмісному вузькощілинному напівпровіднику групи А2В6 (HgхCd1-хTe, х=0,2-0,3), так і з більш сильними міжатомними зв'язками (Si, GaAs), є важливим для поглиблення фундаментальних знань про акустично стимульовані процеси перебудови структури, надання зазначеним матеріалам нових властивостей та розширення діапазону їх застосування. На основі комплексних, систематичних досліджень впливу ультразвуку на гетероепітаксійні структури на основі ртутновмісного вузькощілинного твердого розчину групи А2В6 (HgхCd1-хTe, х=0,2-0,3) n- та p-типу провідності, вирощені методами рідинно-фазної та молекулярно-променевої епітаксії на напівізолюючих підкладинках CdZnTe та GaAs, виявлено необоротний ефект прямого акустичного впливу на їх електрофізичні та фотоелектричні властивості та були встановлені основні закономірності. Показано, що акустично стимульоване утворення шару з електронною провідністю та низькою порівняно з матрицею рухливістю електронів відбувається на інтерфейсі досліджених гетероструктур, збагаченому дислокаціями; джерелом «повільних» електронів є електронні стани точкових дефектів, вивільнених з атмосфер Котрелла в процесі руху дислокацій в умовах УЗ навантаження в рамках механізму акусто-дислокаційної взаємодії. Запропоновано механізм акустично стимульованого збільшення фото-ЕРС в досліджуваних структурах за рахунок розділення носіїв заряду вбудованим електричним полем ізотипного/анізотипного гомопереходу, утвореного під дією ультразвуку в плівці HgхCd1-хTe. Показано, що ефект вбудованого електричного поля на інтерфейсі гетероструктури на основі HgхCd1-хTe, х=0,3 може бути застосований для створення фотоперетворювача ІЧ-випромінювання з прийнятними робочими параметрами без охолоджування. Визначено механізми деформації гетероінтерфейсу структур на основі HgCdTe та розглянуто п'єзоелектричні властивості HgCdTe в умовах анізотропного обмеження однорідної деформації в системі плівка-підкладка. Обчислені компоненти матриці п'єзокоефіцієнтів для шарів HgCdTe, вирощених на підкладках, орієнтованих в напрямках [111] та [013].Розвинуто новий низькотемпературний спосіб наноструктурування та нітридизації поверхні GaAs та Si методом УЗ кавітаційної обробки в середовищі-посереднику (рідкому азоті). Встановлено, що в результаті кавітаційного впливу на напівпровідникові кристали GaAs та Si відбувається їх структурна перебудова та модифікація властивостей, а також синтез на їх поверхні нових функціональних сполук. Вперше методом низькотемпературної кавітаційної обробки кристалів кремнію створені нанокомпозитні струткури типу (CaO-SiO2)/SiO2/Si та підтверджена їх біосумісність методом біоміметичного нарощування гідроксиапатиту Ca₅(PO₄)₃OH^UThe dissertation is devoted to the investigation of regularities of the formation of properties of real crystals, multilayer, and nanocomposite structures under the action of high frequency and high intensity ultrasound, both in the conditions of direct acoustic influence and in the conditions of acoustic energy accumulation in the liquid medium. The study of the physical mechanisms of these phenomena was carried out on a model range of materials, both with a low threshold of defect formation - mercury-containing narrow-gap semiconductor HgxCd1-xTe, x = 0.2-0.3, and with stronger interatomic bonds (Si, GaAs). This is important for deepening the fundamental knowledge about acoustically stimulated processes giving these materials new properties as well as expanding their application area.Based on complex, systematic studies of the effect of ultrasound on heteroepitaxial structures based on narrow-gap solid solution HgxCd1-xTe, x = 0.2-0.3 with n- and p-type conductivity, grown by liquid


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Савкин С. В. 
Розробка методів розрахунку та вдосконалення ресурсозберігаючої технології виробництва зварних труб із застосуванням вібрації / С. В. Савкин. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню впливу вібрації в процесі зварювання трубної заготовки на рівень залишкових напружень, мікроструктуру металу та механічні властивості зварного шва табіляшовноїзони.У дисертаційній роботі отримано нові науково обґрунтовані теоретичні і експериментальні результати, які в сукупності роблять суттєвий внесок у вирішення актуальноїзадачізменшення залишкових напружень, що формуються в трубній заготовці в процесі зварювання, що в підсумку дозволило запропонувати новий метод зменшення залишкових напружень, заснований на застосуванні вібрації в процесі зварювання.З кожним роком підвищуються вимоги до вироблених зварених труб і особливу увагу тут приділяється якості зварного шва, а саме залишковим напруженням в звареному шві та біляшовній зоні, що виникають при усадці металу в процесі кристалізації. На даний момент в промислових масштабах проблема негативного впливу на трубний виріб зварювального процесу вирішується термічною обробкою всього перетину труби або локальною обробкою зварного шва та біляшовної зони за допомогою відпалу. Однак цей процес є одним з найдорожчих, тривалим по часу і не завжди екологічним. Це дає реальні передумови для пошуку альтернативного способу зняття залишкових напружень у зварних швах та біляшовній зоні прямошовних труб.Метою дисертації є вдосконалення технологічного процесу виробництва зварних прямошовних труб за допомогою зняття залишкових напружень в зварному шві та біляшовній зоні за допомогою вібрації. Ця мета досягається шляхом розробки математичних моделей, що описують закономірність впливу частоти вібрації при зварюванні на рівень залишкових напружень і підтверджується експериментальними дослідженнями рівня залишкових напружень і мікроструктури зразків, зварених із застосуванням різних частот вібрації.Теоретичні дослідження виконані з використанням фундаментальних закономірностей і аналітичних методів математичного моделювання зварних з'єднань і вібраційної обробки матеріалу. Лабораторні та промислові дослідження виконані з використанням сучасного обладнання і вимірювальних приладів, підданих метрологічній повірці. Обробку експериментальних результатів і побудову моделей виконано з використанням методів планування експерименту і теорії статистичної обробки даних.Об'єкт дослідження: процес обробки зварного шва трубної заготовки з метою зняття залишкових напружень.Предмет дослідження: рівень залишкових напружень в зварному шві та біляшовній зоні, розмір зерен структури та різнозернистість зони термічного впливу, механічні властивості зварного шва.Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що відповідно до проведених досліджень, метод зняття залишкових напружень із застосуванням вібрації в процесі зварювання дозволяє на 90% замінити термічну обробку за рівнем зняття залишкових напружень і одночасно з цим уникнути високовартісного обладнання та негативних наслідків у вигляді окалини, високої тривалості і енергоємності процесу.Отримала подальший розвиток гіпотеза про зниження залишкових напружень в зварному шві при вібраційному впливі на нього в процесі зварювання. Ефект досягається за рахунок змін в протіканні процесу кристалізації рідкого металу під віброрезонансним впливом з частотою, що дорівнює власній частоті осциляцій на мікро- та мезоструктурному рівні будови розплаву. Це дозволяє замінювати процес зняття залишкових напружень при виробництві труб із застосуванням термічної обробки на процес вібраційної обробки зварного шва.Вперше експериментально встановлено вплив частоти дії вібрації в процесі зварювання трубної заготовки з вуглецевих сталей на рівень залишкових напружень і структуру зварного шва та біляшовної зони. Розробка відрізняється тим, що при впливі вібрації частотою 25-200 Герц в процесі зварювання відбувається зниження залишкових напружень в зварному шві та біляшовній зоні на 41-71% та зменшення різнозернистості мікроструктури до 16%. Це доводить позитивний ефект застосування вібрації при зниженні рівня залишкових напружень у зварних трубах.Вперше розроблено математичну залежність необхідної тривалості вібраційного впливу від швидкості охолодження металу зварного шва при зварюванні трубної заготовки. Вперше розроблено метод розрахунку залишкових напружень зварного шва при зварюванні трубної заготовки із застосуванням вібрації.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the doctor of philosophy on a specialty 132 – "Materials science". – National Metallurgical Academy of Ukraine, Dnipro, 2021. The dissertation is devoted to the research of the influence of vibration in the process of welding the billet on the level of residual stresses, metal microstructure and mechanical properties of the weld and seam zone. In the dissertation work new scientifically substantiated theoretical and experimental results are obtained, which together make a significant contribution to solving the urgent problem of reducing residual stresses formed in the pipe billet during welding, which ultimately allowed to propose a new method of reducing residual stresses based on vibration. in the welding process. Every year the requirements for the produced welded pipes increase and special attention is paid to the quality of the weld, namely the residual stress in the weld and the seam zone, which occur during the shrinkage of the metal during8crystallization. At the moment, on an industrial scale, the problem of negative impact on the pipe product of the welding process is solved by heat treatment of the entire cross section of the pipe or local treatment of the weld and seam area by annealing. However, this process is one of the most expensive, time consuming and not always environmentally friendly. This gives real prerequisites for finding an alternative way to relieve residual stresses in welds and seamless area of straight pipes.The aim of the dissertation is to improve the technological process of production of welded straight-seam pipes by removing residual stresses in the weld and seamless area by vibration. This goal is achieved by developing mathematical models that describe the pattern of the effect of vibration frequency during welding on the residual stress level and is confirmed by experimental studies of the residual stress level and microstructure of samples welded using different vibration frequencies. Theoretical researches are executed with use of fundamental laws and analytical methods of mathematical modeling of welded connections and vibration processing of material. Laboratory and industrial studies are performed using modern equipment and measuring instruments subjected to metrological verification. Processing of experimental results and construction of models was performed using experimental planning methods and the theory of statistical data processing. Object of research: the process of processing the weld of the pipe in order to remove residual stresses. Subject of research: the level of residual stresses in the weld and seam zone, the grain size of the structure and the variety of thermal impact zone, the mechanical properties of the weld. The practical significance of the results is that according to research, the method of removing residual stresses using vibration during welding allows 90% to replace heat treatment by the level of residual stress and at the same time avoid high-cost equipment and negative consequences in the form of scale, high duration and energy consumption of the process.The hypothesis of reduction of residual stresses in a weld at vibration influence on it in the course of welding received the further development. The effect is achieved due to changes in the crystallization process of the liquid metal under the vibration-resonant influence with a frequency equal to the natural frequency of oscillations at the micro and microstructural level of the melt structure. This allows you to replace the process of removing residual stresses in the manufacture of pipes using heat treatment with the process of vibration treatment of the weld. For the first time, the influence of the frequency of vibration in the process of welding a billet of carbon steels on the level of residual stresses and the structure of the weld and seam zone was experimentally established. The development differs in that under the influence of vibration with a frequency of 25-200 Hertz in the welding process there is a reduction of residual stresses in the weld and seam zone by 41-71% and a decrease in the grain size of the microstructure to 16%. This proves the positive effect of vibration when reducing the level of residual stresses in welded pipes.For the first time the mathematical dependence of the required duration of vibration influence on the cooling rate of the weld metal during welding of the billet was developed.For the first time the method of calculation of residual stresses of a weld at welding of pipe preparation with an application of vibration is developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського