Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (599)Книжкові видання та компакт-диски (571)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>A=САВЕЛ$<.>+<.>A=ВАЛЕРИ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Савелко Н.В. 
Вплив грязелікування та синусоїдальних модульованих струмів на структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит в процесі санаторно-курортного лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.В. Савелко ; Крим. Республ. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності санаторно-курортної реабілітації хворих на ювельнільний ревматоїдний артрит (ЮРА) на підставі вивчення структурно-функціонального стану кісткової тканини та корекції виявлених порушень. Виявлено зміни структурно-функціонального стану кісткової тканини у вигляді остеопенії у 49,1 % хворих на ЮРА, у вигляді остеопороза - у 36,3 % хворих, які були результатом уповільнення процесів формування та посилення резорбції кісткової тканини внаслідок порушеної гормональної регуляції мінерального обміну. Виявлено, що застосування грязьових аплікацій великої площі у хворих на ЮРА призводить до прогресування порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини внаслідок посилення кісткової резорбції. Показано, що комплексне санаторно-курортне лікування з застосуванням грязьових аплікацій на область уражених суглобів і рефлекторно-сегментарну зону у комбінації з синусоїдальними модульованими струмами сприяє покращанню структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих на ЮРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161-54 +
Шифр НБУВ: РА364704

Рубрики:

      
2.

Савелко Т.В. 
Вплив міжнародних платіжних карткових систем на розвиток ринку банківських послуг України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Т.В. Савелко ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність та основні види платіжних систем, економічну природу платіжних карткових систем, визначено особливості становлення ринку банківських послуг України. Досліджено особливості нормативно-правового забезпечення взаємодії вітчизняних банків з міжнародними платіжними картковими системами, визначено економіко-організаційні форми взаємозв'язків комерційних банків на ринку платіжних карткових інструментів, обгрунтовано специфіку функціонування платіжних капткових систем в Україні. Розроблено та обгрунтовано пріоритетні напрями та моделі взаємодії комерційних банків з міжнародними платіжними картковими системами, зокрема, економіко-математичну модель порівняльного аналізу використання платіжних карток і готівки та організаційно-функціональну модель розвитку національної платіжної карткової системи з метою визначення перспектив розвитку вітчизняного ринку платіжних карткових інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.623 + У9(4УКР)262.3 +
Шифр НБУВ: РА368113

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Савельєв С.О. 
Диференційована інтенсивна терапія серцево-судинних, легеневих та ниркових післяопераційних ускладнень при виразковій хворобі шлунку та дванадцятипалої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.О. Савельєв ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше визначено чинники (маркери) загальноприйнятого клініко-лабораторного обстеження, які корелюють з розвитком ранніх післяопераційних ускладнень у хворих з перфоративною та кровоточивою виразкою шлунку та дванадцятипалої кишки. Вивчено особливості післяопераційних ускладнень (серцево-судинних, ниркових, легеневих, летальних) залежно від віку хворих, маси тіла, супутніх захворювань, локалізації процесу, розмірів виразки, тривалості кровотечі, показників центральної гемодинаміки, загального аналізу крові, лейкоцитарної формули крові, певних біохімічних показників (глюкози, сечовини). Встановлено роль певних операційних маркерів, а саме: характеру операції та анестезії, їх тривалості, величин операційної крововтрати, ускладнень у разі цих втручань. Вивчено вплив певних післяопераційних ускладнень на розвиток інших, а також ефективність медикаментів, які використовуються для їх профілактики та лікування. Виявлено вплив певних маркерів за умов їх поєднання на частоту виникнення ускладнень, що дозволяє розподілити хворих за тяжкістю вихідного стану та об'єктивно оцінити вплив різних лікувально-профілактичних заходів. Розроблено прогностичну карту визначення ризику виникнення післяопераційних ускладнень та на її підставі обгрунтовано застосування спеціальних лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-7 + Р457.445.22-387 +
Шифр НБУВ: РА365624

Рубрики:

      
4.

Савельєва Л.С. 
Етнокультурні особливості ідеографічної параметризації української лексики: автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / Л.С. Савельєва ; НАН України; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено методологічний і процедурний апарат виявлення різних типів етноконотацій у лексичній семантиці Назва особи за місцем проживання (НОЗМП) в українській мові, їх аналізу та лексикографічного моделювання. Здійснено ідеографічну параметризацію тематичної групи слів - НОЗМП. Створено метамовний апарат і формалізовані процедури для конструювання ЕЛКСІТ. Виділено диференційні лексичні ознаки, за якими у межах статей сформовано синонімічні ряди, і словотвірні озкаки, за якими похідні об'єднано в словотвірні пари, ланцюжки чи парадигми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.3 +
Шифр НБУВ: РА367058

Рубрики:

      
5.

Савельєва Н.О. 
Засоби вираження деонтичної модальності в ранньоновоанглійській мові (на матеріалі творів У. Шекспіра): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н.О. Савельєва ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано засоби вираження деонтичної модальності у творах У. Шекспіра, що дозволяє робити відповідні узагальнення щодо особливостей реалізації досліджуваної семантики у ранньоновоанглійській мові. Розглянуто деонтичну модальність як кваліфікаційну ознаку висловлення, що характеризує його з погляду обов'язковості, дозволеності, забороненості або прийнятності. Проаналізовано деонтичну модальність з урахуванням поняття "категоріальна ситуація", вивчено засоби маніфестації деонтичної ситуації залежно від деонтичної сили як детермінуючого чинника, який спричиняє появу досліджуваного різновиду модальної семантики й є облігаторним компонентом деонтичної ситуації. Виявлено спільні та відмінні засоби вираження деонтичної модальності залежно від домінуючого компонента деонтичної сили. Визначено місце поняття "обов'язок" серед засобів маніфестації деонтичної семантики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022.1 + Ш5(4ВЕЛ)4-4 Шекспір У. 457
Шифр НБУВ: РА374983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Савельєва К.В. 
Зв'язки з громадськістю в системі маркетингового управління підприємствами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.В. Савельєва ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Узагальнено основні підходи до розуміння зв'язків підприємств з громадськістю, виявлено проблеми маркетингового управління цими зв'язками, вдосконалено класифікацію громадськості, розглянуто поняття стратегічного набору в сфері зазначених зв'язків. Надано визначення комплексної маркетингової системи їх потенціалу. Проведено маркетингові дослідження практики використання зв'язків з громадськістю у підприємствах за напрямками: діагностика комплексної маркетингової системи потенціалу зв'язків, моніторинг громадської думки, маркетинговий контролінг діяльності підприємств у даній сфері. Наведено рекомендації щодо вдосконалення управління зв'язками з громадськістю за умов маркетингової орієнтації підприємств. Розроблено комплексну маркетингову систему потенціалу цих зв'язків. Запропоновано систему стратегічних наборів, які враховують основні параметри діяльності щодо зв'язків з громадськістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-212.1 + У9(4УКР)421.1-21 + У9(4УКР-4ДОН)290-212.1 + У9(4УКР-4ДОН)421.1-21 +
Шифр НБУВ: РА328641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Савельєва Т.В. 
Методи і моделі матричної інформаційної технології конструкторсько-технологічної підготовки виробництва на машинобудівних підприємствах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.В. Савельєва ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методи, моделі та засоби підвищення ефективності управління машинобудівними підприємствами на підставі використання автоматизованої інформаційної системи конструкторсько-технологічної підготовки виробництва (АІС КТПВ) у матричних інформаційних технологіях управління. Створено математичну модель інформаційного середовища КТПВ, яка дозволяє формалізувати цілі реалізації та процедурно-об'єктну структуру матричної інформаційної технології та будувати раціональні схеми наповнення об'єктів інформаційного середовища. Запропоновано нову модель структуризації програмно-інформаційного наповнення матричної інформаційної технології. Здійснено впровадження розроблених засобів матричної інформаційної технології у практику діяльності Новокраматорського машинобудівного заводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-64 с +
Шифр НБУВ: РА357775

Рубрики:

      
8.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Савельєв 
Полімери на основі макрогетероциклічних сполук та похідних гідразину: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / Юрій Васильович Савельєв ; НАН України; Інститут хімії високомолекулярних сполук. — К., 2000. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.184
Шифр НБУВ: РА310871

Рубрики:

      
12.

Савельєва В.С. 
Психолого-педагогічні умови формування навичок писемного мовлення у дітей старшого дошкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.С. Савельєва ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1998. — 19 с. — укp.

У дисертації розглядається проблема формування навичок писемного мовлення у дітей старшого дошкільного віку. Експериментальні дослідження довели ефективність системи підібраних методик при формуванні навичок писемного мовлення шляхом інтеграції міжаналізаторних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.382

Рубрики:

      
13.

Савелюк Н.М. 
Психосемантичні особливості громадянської свідомості студентської молоді: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.М. Савелюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито та проаналізовано психосемантичні структури громадянської свідомості української студентської молоді. З використанням проективних методик досліджено уявлення про громадянськість у даної соціально-демографічної спільноти. Експліковано та проінтепретовано операціональні аналоги категоріально-смислових структур свідомості, досліджених у контексті чотирьох експериментальних ідентифікацій, а саме: "ідеальний громадянин моєї держави", "реальний громадянин моєї держави", "Я - ідеальне", "Я - реальне". Розроблено предметно спеціалізований семантичний диференціал та з його допомогою створено психосемантичну модель образу України. Виявлено дуже низьку когнітивну складність студентів у сфері осмислення власної країни та своїх пересічних співвітчизників. Показано, що майбутній фах респондентів має вплив на домінантні компоненти категоріально-смислової ієрархії тільки їх громадянських ідеалів, а специфіка регіону мешкання певною мірою зумовлює психосемантичні засади оцінювання реалій громадянства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.1 + Ю951.103 +
Шифр НБУВ: РА335240

Рубрики:

      
14.

Савельєва-Кулик Н. О. 
Стан мікроелементного забезпечення та імунної системи при вегетативно-судинних дисфункціях у дітей із групи радіаційного ризику та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. О. Савельєва-Кулик ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І. Я. Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено кореляційний зв'язок між біоелементом та імунним статусом, а також імунореактивністю та психологічними компонентами у разі вегетативно-судинних дисфункцій у дітей. Вперше встановлено, що підвищений рівень алекситимічності може бути віднесений до психологічних особливостей нащадків ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Розроблено комплексну схему лікування з включенням препарату на основі сульфату цинку та залученням рецептивної музикотерапії за регулятивною методикою. Виявлено психологічні фактори, які можуть сприяти розвитку вегетативно-судинної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-52 + Р361.6
Шифр НБУВ: РА373972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Савелко С. О. 
Формування державної політики інвестиційного розвитку регіону: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. О. Савелко ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан досліджень теорії та практики державної політики інвестиційного розвитку регіону з метою уточнення її сутності та змісту. Вдосконалено класифікацію функцій державної політики інвестиційного розвитку на регіональному рівні. Розвинуто теоретичні підходи щодо формування сучасної європейської моделі державної політики інвестиційного розвитку регіону. Визначено сучасний стан і тенденції розвитку інвестування в регіоні. Оцінено інвестиційні ризики та їх вплив на залучення іноземних інвестицій в економіку України. Проведено аналіз дієвості державних програм інвестиційного розвитку регіону. Встановлено методичні підходи щодо реалізації державних цільових програм соціально-економічного розвитку регіонів. Обгрунтувано напрями державної інвестиційної політики на переспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА378010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Савельєва Т.М. 
Формування і функціонування корпоративних структур в економіці регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.М. Савельєва ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено зміст понять "регіональна економіка", "регіон", "корпоративна структура", "монополія". Розроблено класифікацію підприємств за організаційно-правовими формами господарювання в Україні, зокрема, в Донецькому регіоні. Досліджено світовий досвід формування й функціонування корпоративних структур і надано порівняльну характеристику вітчизняної та зарубіжної моделей корпоративного управління. Відзначено роль великих корпоративних структур та їх вплив на соціально-економічний розвиток регіону. Теоретично обгрунтовано шляхи модифікації акціонерного капіталу. На підставі дослідження практики функціонування корпоративних структур в економіці наведено науково обгрунтовані рекомендації щодо удосконалення методів управління з метою підвищення їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44Укр)291.6
Шифр НБУВ: РА320684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Пижик О. А. 
Гармонізація системи технічного регулювання України в процесі реалізації економічної політики євроінтеграції / О. А. Пижик. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – система технічного регулювання країни.Мета – теоретико-методологічне обґрунтування політики гармонізації систем технічного регулювання України та Європейського Союзу і розробка прикладних рекомендацій щодо стимулювання експорту продукції України в контексті економічної політики євроінтеграції.Методи – наукової абстракції; загальнонаукові: узагальнення і порівняння узагальнення і порівняння; системний підхід; абстрактно-логічний, контент-аналізу, SWOT-аналізу; соціологічного інтерв'ю.Результати одержаних досліджень полягають у поглибленні теоретичних і розробці прикладних підходів щодо вдосконалення системи технічного регулювання України в контексті реалізації нею економічної політики євроінтеграції.Новизна полягає у такому: сформульовано модель нової концепції економічної політики євроінтеграції України із виокремленням її блоків: «зростання і процвітання економіки», «покращення ділового середовища внутрішнього ринку», «гармонізація системи технічного регулювання», «стимулювання координації, партнерства, взаємодії на ринках ЄС»; уточнено визначення системи технічного регулювання країни, під якою варто розуміти набір ключових блоків – концептуального, законодавчого, інфраструктурного та інституційного; уточнено поняття «економічна політика євроінтеграції країни»; розвинуто аналітичні підходи до формування дорожньої карти гармонізації національної системи технічного регулювання до вимог ЄС з визначенням семи кроків для її реалізації, що охоплюють економічні, юридичні та комунікативні аспекти; сформовано модель інфраструктури підтримки національних експортерів через обґрунтування створення центрів комплексного сприяння експортерам та інвесторам; розвинуто концептуальні засади економічної політики країн в контексті євроінтеграції, яка базується на дослідженні законодавчого підґрунтя, виявленні пріоритетів розвитку економіки країни, врахуванні умов формування зовнішньоекономічної політики, аналізі динаміки та структури експорту товарів і послуг, контент-аналізі позицій країни у низці міжнародних економічних рейтингах; визначено стратегію гармонізації системи технічного регулювання України до вимог ЄС з урахуванням темпів соціально-економічного росту та формату взаємин між Україною та окремими країнами ЄС.Впроваджено у діяльність Тернопільської торгово-промислової палати, ТзОВ «ОСП Корпорація ВАТРА», Управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради, Управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації, Державного підприємства «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України.^UThe object of research is system of technical regulation of the country.The aim is theoretical and methodological substantiation of the policy of harmonization of technical regulation systems of Ukraine and the European Union and development of applied recommendations on stimulation of Ukraine's export of products in the context of economic policy of European integration.The methods of scientific abstraction; general science: generalization and comparison of generalization and comparison; system approach; abstract-logical, content analysis, SWOT-analysis; sociological interview.The novelty of research is as follows: the model of the new conception of the economic policy of Ukraine's European integration with the identification of its blocs: "growth and prosperity of the economy", "improvement of the internal business environment", "harmonization of the technical regulation system", "stimulation of coordination, partnership, interaction on the EU markets" »; The definition of the system of technical regulation of the country is clarified, under which one should understand the set of key blocks - conceptual, legislative, infrastructural and institutional; the notion "economic policy of European integration of the country" is specified; developed analytical approaches to the formation of a road map for the harmonization of the national technical regulation system with the requirements of the EU with the definition of seven steps for its implementation covering economic, legal and communicative aspects; the model of support infrastructure of national exporters has been formed due to the substantiation of the establishment of centers for integrated assistance to exporters and investors; the conceptual foundations of the economic policy of the countries in the context of European integration are developed, based on the study of the legislative basis, the identification of the priorities of the country's economic development, taking into account the conditions for the formation of foreign economic policy, analysis of the dynamics and structure of exports of goods and services, content analysis of the country's position in a number of international economic ratings; the strategy of harmonization of the system of technical regulation of Ukraine to the requirements of the EU is determined taking into account the pace of socio-economic growth and the format of relations between Ukraine and individual EU countries..The findings of the research were implemented into practical activity of the Ternopil Chamber of Commerce and Industry, LLC "OSB Corporation of WATRA", Ternopil City Council's Strategic Development Office, International Cooperation and Fundraising Department of Ternopil Regional State Administration, the State Enterprise “Lviv Scientific and Production Center for Standardization, Metrology and Certification”, and Ternopil National Economic University.Their area of application is the respective activity of the Ministry of Economic Development and Trade of Ukrainе, Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine on issues of the European integration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Мельник Ю. С. 
Релігійні орієнтації як чиннник саморозвитку особистості / Ю. С. Мельник. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації теоретично обґрунтовується та емпірично вивчається проблема релігійних орієнтацій особистості як чинника її саморозвитку. Здійснено порівняльний аналіз поняття «саморозвиток», обґрунтовано специфіку терміну «релігійна орієнтація» співвідносно з «цінностями» та «ціннісними орієнтаціями», охарактеризовано особливості релігійно орієнтованого саморозвитку. Емпірично виокремлено підгрупи респондентів із різними рівнями й типами релігійних орієнтацій: із назагал низькою релігійною орієнтованістю, середньою релігійною орієнтованістю, високою зовнішньою та високою внутрішньою релігійною орієнтованістю. Досліджено специфіку категоріально-смислової структури базових ціннісних орієнтацій осіб із відповідних підгруп.З'ясовано особливості особистісних самоактуалізаційних профілів, специфіку самопізнання, цілепокладання та самовдосконалення респондентів із різними рівнями й типами релігійних орієнтацій. Визначено статистично значущі відмінності між ними за відповідними складовими саморозвитку. Встановлено динаміку релігійних орієнтацій, а також основних показників самоактуалізації, конкретних складових самопізнання, цілепокладання та самовдосконалення, на основі чого продемонстровано значущість саме внутрішньої релігійної орієнтованості як чинника саморозвитку особистості.^UIn the thesis, the problem of religious orientations of the personality as a factor of its self-development has been theoretically substantiated and empirically studied. The comparative analysis of the concept of «self-development» has been carried out, the specificities of the term «religious orientation» in relation to «values» and «value orientations» are substantiated, features of religiously oriented self-development have been described.The subgroups of respondents with different levels and types of religious orientations are empirically distinguished: on the whole, they are of low religious orientation, average religious orientation, high external and high internal religious orientation. The specificity of the categorical-semantic structure of the basic value orientations of individuals from the corresponding subgroups has been investigated. The features of personal self-actualization profiles, specificity of self-knowledge, goal-setting and self-improvement of respondents with different levels and types of religious orientations are revealed. The statistically significant differences between them according to the relevant components of self-development are determined. The dynamics of religious orientations, as well as the main indicators of self-actualization, concrete components of self-knowledge, goal-setting and self-improvement, have been established, on the basis of which the significance of the internal religious orientation as a factor of self-development of the personality has been demonstrated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Савельєва Т. П. 
Суспільні рухи як чинник державотворення: політико-інституційний вимір / Т. П. Савельєва. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – суспільні рухи. Мета – виявлення функціонального потенціалу та ролі суспільних рухів як чинника державотворення у політико-інституційному контексті. Методи – неоінституціональний, компаративістський, статистичний. Теоретичні і практичні результати – політико-інституційна концептуалізація суспільних рухів як чинника процесу державотворення. Новизна – запропоновано авторський варіант класифікації факторів процесів державотворення у контексті застосування неоінституціонального підходу; сформовано робочу модель політичних практик, яка відтворює основні напрями і специфіку функціонування суспільних рухів у процесі українського державотворення; уточнено аргументи стосовно формування та оновлення політичної еліти; уточнено твердження щодо процесу прийняття політичних рішень, згідно з якими суттєвого значення набувають виявлення та прояви підтримки, вимоги і протести представників різних соціальних груп, а також положення щодо змістовної амбівалентності діяльності сучасних суспільних рухів за умов розвитку мережевого суспільства; набули подальшого розвитку аргументи щодо розуміння державотворення як процесу та твердження стосовно розгляду суспільних рухів за умов розвитку мережевого суспільства як каналу політичної мобільності у двох формах (колективній та індивідуальній), у двох напрямах (підвищення та зниження політичного статусу) та у двох просторах (реальному та віртуальному (Інтернет-просторі)). Ступінь упровадження – розробка конкретних рекомендацій щодо аналізу впливу суспільно-політичних рухів на процеси державотворення, зокрема, в Україні. Сфера використання – владні структури; політичні партії; громадські організації; аналітична та навчальна діяльність.^UObject – the social movements. The objective – the identification of functional potential and the role of social movements as a state-building factor in the political and institutional context. Methods – the neoinstitutional, the comparative, the statistical. The theoretical and practical results – political and institutional conceptualization of social movements as a state-building factor. The novelty – it is proposed the author's variant of the classification of factors of processes of state building in the context of the application of the neo-institutional approach; there are formed a working model of political practices that reproduces the main directions and specifics of the functioning of social movements in the process of Ukrainian state-building; it is clarified arguments regarding the formation and renewal of the political elite; it is specified the statement on the process of making political decisions, according to which the identification and manifestations of support, demands and protests of representatives of various social groups become significant, and position about meaningful of the ambivalence of the activities of modern social movements in the conditions of the development of a network society; the arguments became further developed for understanding state formation as a process and the statement concerning the consideration of social movements in the conditions of the development of the network society as a channel of political mobility in two forms (collective and individual), in two directions (raising and decreasing political status) and in two spaces (real and virtual (Internet space)). The rate of implementation – the development of specific recommendations on the analysis of the impact of socio-political movements on the processes of state-building, in particular, in Ukraine. The scope of application – the power structures; political parties; the public organizations; the analytical and educational activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ярощук М. В. 
Психологічні особливості прояву релігійності особистості / М. В. Ярощук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню проявів релігійності особистості, зокрема індивідуальної структури релігійності особистості студента. На основі диспозиційних та операціональних проявів релігійності виокремлено сім її видів: релігійно-моральний, релігійно-тривожний, релігійно-формальний, релігійно-інтуїтивний, релігійно-нормативний, псевдорелігійний, релігійно-консервативний. До основних диспозиційних проявів релігійності належать особистісні риси, стани і властивості: чутливість, емпатія, тривожність, консервативність, підлеглість, сміливість, стриманість, розвинена уява, афективна, інферентна і голістична інтуїція, а до операціональних проявів – керування власними емоціями, адекватне вираження емоцій, домінування позитивних емоцій та їхня інтенсивність, емоційна близькість. Встановлено, що релігійно-моральний вид зіставляється з найвищою універсальною стадією розвитку релігійності та ґрунтується на інтуїції, почуттях та вірі. Визначено, що афективна інтуїція, інтелект та віра є найсильнішими предикторами релігійності, при цьому афективна інтуїція має найвищу предикативну силу. Відповідно, релігійність як особистісний конструкт є виявом інтуїтивно-почуттєвого відображення дійсності. Виявлено психосемантичні координати понять релігійності і духовності особистості, які виражені асоціативними значеннями суб'єктів, емоцій і цінностей; ситуативними значеннями проявів релігійності та конотативними значеннями з найбільш вираженими полюсами ознак великий та сильний.^UThis thesis is focused on the study of personality religiosity, particularly students' individual religiosity structure. Seven types of religiosity were established on the basis of its dispositional and operational manifestations: religious-moral, religious-anxious, religious-formal, religious-intuitive, religious-normative, pseudo-religious, and religious-conservative. Among basic dispositional manifestations of religiosity are personality traits, states and properties: sensitivity, empathy, anxiety, conservatism, inferiority, boldness, continence, rich imagination, affective, inferential and holistic intuition. Among basic operational manifestations of religiosity are controlling one's own emotions, their adequate expression, dominating positive emotions and their intensity, emotional closeness. It was established that religious-moral type is related to the top universal stage of religiosity development and is based on intuition, senses, and faith. The affective intuition, intelligence and faith are the most powerful predictors of religiosity with affective intuition having the highest predicative potential. Therefore, religiosity as a personality construct displays the intuitive-sensual reflection of reality. Psycho-semantic coordinates of ‘religiosity' and ‘spirituality' concepts are expressed through associative meanings of subjects, emotions, and values, situational meanings of expressed religiosity and connotative meanings with the most explicit poles of big and strong descriptors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського